E3 2018 - מסיבת העיתונאים של מיקרוסופט (היום, יום ראשון, ב-23:00)

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: E3 2018 - מסיבת העיתונאים של מיקרוסופט (היום, יום ראשון, ב-23:00)

הודעהעל ידי swym » 12 יוני 2018, 16:04

Laskin כתב:אני נותן 60% שהוא לא יוצא לוואן בכלל, כותר השקה בלעדי לקונסולה הבאה שלהם ולא ייצא למחשב בתירוץ שעדיין צריך ללטש ולתת שיפורים נוספים וכו׳ כי הוא קודם כל הותאם לקונסולה הזו והיו צריכים לסיים בזמן וכו׳... רוצים לשחק כבר עכשיו? קנו two

אין דבר כזה לדעתי "לא יצא לOne בכלל". אפילו אם זה היה נכון אז זה נראה שמיקרוסופט הולכים על חצאי קפיצות דור, וברגע שתוכרז קונסולה חדשה אני מניח שהצעד הראשון שלהם יהיה להכריז שמשחקים יצאו רק ל-One X ולקונסולה החדשה.
זו בכל זאת קונסולה עם 12GB זיכרון וכח עיבוד של 6Tflops (שקול בערך למחשב עם כרטיס RX 580) ככה שברגע שמיקרוסופט יכולה להתמקד בה בתור גרסת הבסיס ה"נמוכה" ולוותר על הOne המקורית, היא תוכל לסחוט ממנה דברים שעוד לא ראינו עד היום. ולמרות שהPS4 יותר חלשה אני מניח שגם בצד של סוני המצב יהיה דומה בתחילת המעבר בין הדורות: ויתור על הPS4 המקורית והתמקדות בPRO ובPS5.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 יוני 2018, 16:11

אני לא חושב שהם יוציאו רק משחק אחד שיעבוד על ״וואן-אקס ומעלה״ בלבד. ואם באמת המשחק בנוי לניצול טוב של הדור הבא אז אני לא יודע אם המעבד שלו מספיק חזק גם ככה.
אני גם לא חושב שזו טקטיקה טובה, זה יבלבל אנשים ועוד יותר יגרום להם לרצות לחכות לגירסה המשופרת בדור הבא.

אני אישית לא רואה בפרו ובאיקס כ״חצי דור״, אלא כאופציה להזדקן יותר בכבוד. לאפשר למפתחים להפציץ בסוף הדור ולמשוך אנשים לקנות קונסולה עם מלא משחקים בגירסה שבאמצע הדור כבר לא נחשבת ממש חלשה ביחס לאיך שמשחקים נראים על המחשב, או המתחרים.
במקרה של האיקס זה היה נדרש מאוד כי הזכרון שלהם ובכלל ההתחלה האיומה גרמה להם להחוויר כל כך ביחס לסוני שהם היו חייבים לעבוד על משהו שיחזיר לקונסולה את האופציה להחשב כ״חזק״ בדעת הקהל, ואצל סוני בעיקר בגלל ש-4K התחיל להיות מאוד פופולרי וגם כי הם רצו לא להחוויר בסוף הדור מול התחרות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 12 יוני 2018, 16:55

זה ממש לא "להזדקן בכבוד" אלא קפיצה ממשית. הפער בביצועים בין הOne לבין הOne X היא בערך פי 4. יש 50% יותר זיכרון (ובניכוי מערכת ההפעלה שהיא קבועה זה בערך פי 2 זיכרון) ורוחב הפס שלו מהיר משמעותית. ההבדל הכי קטן הוא במעבד, אבל גם שם מדובר בשיפור של מעל 30% והמעבד הוא בדרך כלל לא צוואר הבקבוק במשחקים גם ככה.

תחשוב רגע על קונסולה שיוצאת בשנת 2020 (להערכתי היא תגיע רק ב-2021, אבל שיהיה): הפער בינה לבין הOne X יהיה רק 3 שנים, שזה פחות מאשר הפער בין הOne X ל-One המקורית. כמה זיכרון אתה חושב שכבר יכניסו לשם? איזה כרטיס גרפי אתה חושב שיהיה שם ועד כמה הוא יהיה יותר חזק מכרטיס כמו ה-RX 580?
ה-PS Pro חלשה יותר (הפער הוא בערך כמו הפער בין הקונסולות המקוריות, אבל הפוך), אבל גם היא עדיין עוצמתית. וכמו שראינו בדורות הקודמים אז דווקא בצד של סוני יש נטיה להוציא משחקים דווקא לדור הקונסולות הישן יותר אפילו כשהחדש כבר פה, ורק בשנים שאחרי להוציא איזה רימסאסטר.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 12 יוני 2018, 17:05

אבל הפער בין ה-CPU של ה-One X לזו של היורשת צפוי להיות תהומי. אני לא חושב ש-MS ירצו להגביל את צד א' עם קונסולה בת 3 שנים,שבתוכה יש גם CPU בן..לא יודע? 7 שנים ב-2020? אמרתי את זה לא פעם,אני חושב ש-forward compatibility היא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות בדור הבא ובעוד שברור לי שמשחקי קרוס-ג'ן יהיו עניין שבשגרה בשנים הראשונות מצד ג',אני לא רוצה לראות את צד א' של MS וסוני מתחיל להתחשבן עכשיו עם החומרה של ה-PS4 PRO/One X.
אגב,אם כבר לוותר על קונסולה,לדעתי MS וסוני יבחרו בשלב מסוים לוותר דווקא על ה-One X והפס4 פרו פשוט כי לא תהיה להן יותר הצדקה כשיש דור חדש,וקונסולות הבסיס יוכלו להימכר בזיל הזול.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יוני 2018, 18:09

אני גם חושב שזאת הולכת להיות האסטרטגיה של מיקרוסופט, קונסולה איטרטיבית כמו שעושים עם אייפונים והקונספט של דורות ימות, אני מברבר על זה פה כבר שלוש שנים אבל זה לא יקרה עד שתצא ה״x״ של האקסבוקס הבאה. יש שתי סיבות שהאקסבוקס הבאה צריכה להיות דור חדש אמיתי:
1) מיקרוסופט מפסידה את הדור הזה ובגדול, היא לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך אותו. היא צריכה דף נקי, מבחינה שיווקית ומבחינת היחס של הגיימרים אליה. בלי קונסולה חדשה לגמרי היא לא באמת יכולה לקחת את הפרמיה מסוני. יהיה סביבם הרבה הייפ עם ההתרכזות בגיימינג, הקונסולה הסופר חזקה והחיזוק של צד א שבטח יהיה אפילו יותר חזק עד אז.
2) המעבד. יש לx מעבד בכוח דומה מאוד לדור הקודם, היורשת של הone תהיה עם מעבד שקופץ שני דורות מעל המעבד של הx, אני פשוט לא רואה את מיקרוסופט נשארת קילומטרים מאחורי התחרות עם משחקים מפגרים טכנולוגית רק בשביל לתמוך בקונסולה שלא מכרה טוב.

כל אקסבוקס תתמוך בכל הדורות הקודמים לאחור, בדור הבא תהיה להם הסטוריה של שלוש קונסולות, אני גם משער שהם יסחבו משחקים מהדור הזה לדור הבא (כלומר כל הספריה שלך מהone תעבוד day one בדור הבא) כך שמי שיש לו one יעשה מעבר חלק לחדשה ויזרוק את הone לפח, אבל אני לא רואה את גירס הבא רץ על מעבד בן 10 (מבחינת ביצועים).
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 יוני 2018, 21:41

תודה רבה אינטר!

ואני מאוד מקווה שמה שקיאו אומר נכון ולא מה ש SWYM משער, אם ה X תמשיך להתמך בדור הבא זה יהיה מבאס ברמות.

אני בכלליות לא תומך במודל הזה של האייפון בהקשר לקונסולות, גם ככה ה diminishing returns רק יתחזק מדור לדור, הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה עוד סירוס בגלל שיצטרכו לתמוך בחומרות מיושנות. עכשיו יותר מתמיד צריך את כל הכח שאפשר בכל קפיצה של דור.

הבוקס הבאה צפוייה לצאת ב 2020, זה מספיק זמן ל X כתוספת פרימיום שכזו, מקווה שמייקרוסופט תתחיל מחדש ב 2020 ולא תתמוך בחומרה בת 3 עד אז.
---------

17 דקות גיימפליי ממטרו:

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 13 יוני 2018, 01:00

^
מטרו החדש נראה מצויין, הוא אמנם לא מתחרה ישיר לסדרת פולאאוט אבל עם המגמה של בתסדה להמשיך להפוך את פולאאוט ממשחק תפקידים למשחק FPS עם אלמנטים של בנייה, אני לא מוצא סיבה למה לא להעדיף את מטרו במקום.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2018, 02:07

bling כתב:תודה רבה אינטר!

ואני מאוד מקווה שמה שקיאו אומר נכון ולא מה ש SWYM משער, אם ה X תמשיך להתמך בדור הבא זה יהיה מבאס ברמות.

אני בכלליות לא תומך במודל הזה של האייפון בהקשר לקונסולות, גם ככה ה diminishing returns רק יתחזק מדור לדור, הדבר האחרון שאנחנו צריכים זה עוד סירוס בגלל שיצטרכו לתמוך בחומרות מיושנות. עכשיו יותר מתמיד צריך את כל הכח שאפשר בכל קפיצה של דור.

הבוקס הבאה צפוייה לצאת ב 2020, זה מספיק זמן ל X כתוספת פרימיום שכזו, מקווה שמייקרוסופט תתחיל מחדש ב 2020 ולא תתמוך בחומרה בת 3 עד אז.
---------

17 דקות גיימפליי ממטרו:

בתאוריה "X" חדשה כל 4 שנים אומרת קפיצה של דור מלא כל 8. הם גם יכולים תמיד "להרוג" את הקונסולה בת ה-8, אין שום סיבה לתמוך בקונסולה כל כך ישנה כך שזה לא יהיה שונה מדי חוץ מהעובדה שכל 4 שנים תהיה קפיצה של חצי דור במקום כל 8 קפיצה של דור במכה. אני חושב שזה נחמד יותר, אין שום סיבה "להתנזר" מהכוח שיכל להיות לך וזה גם נותן נקודת כניסה נוחה לדור כל 4 שנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2018, 02:21

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2018, 10:31

קיאו נראה לי שגם אתה לא באמת מאמין לזה שעדיף קפיצות מעפנות של חצאי דורות מאשר דור שלם אמיתי.

זה גם לא כיף שצריך להוציא יותר כסף על חומרה וזה גם מותח את הדור עד אין סוף עד שמקבלים קפיצה מלאה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 יוני 2018, 11:31

תצוגה טובה עבור משחקים בכלליות. תצוגה שלא משנה דבר לגבי הפוזיציה של הקונסולה לעומת המתחרה. לא יודע למה אנשים פה עפו כש90% חושבים שזה טעות שהם מוציאים גם למחשב.

עוד היילו, עוד גירס, עוד פורצה. הם אפילו לא נותנים לשחקני פס4 או מי שעל הגדר להתלבט. למה שמי לא קנה XBOX עד כה, יקנה? ולמה לקנות עוד שנתיים כשהליין-אפ הוא עדיין אותו ליין-אפ? הם יכלו בכיף גם לזרוק לוגו של FM8 ו FH5 ל2019 ו 2020 וזה לא היה משנה דבר.

זוכרים שעד לא מזמן בדור הזה לפחות היה אפשר לנקוף לזכות מיקרוסופט שהם מציגים משחקים 'מעבר לפינה'? אז גם זה לא.

רכישות והבטחות. אני יכול לתת לכם לינק להבטחות בחשיפה של ה XB1 ועל הדיבור על איך הם משקיעים בצד א' באופן חסר תקדים. שתיים מהרכישות לא משפיעות כלל. הם גם ככה עבדו בצורה בלעדית עם מיקרוסופט והתוספת שלהם לא הולכת להשפיע על ה OUTPUT של המשחקים. אז האלה ימשיכו לעבוד על SOD3 ואלה ימשיכו על FH ומשחק הפייבל.
הרכישה של NJ הכי היחידה שמשפיעה והיא די טובה. אני מניח שזה אומר שהמשחקים שלהם לא ייצאו בסטים וזה יהיה מכה עבורם.

מיקרוסופט הדגימו בצורה פארודית את פס הייצור שלהם שדוגל בסטודיו שעובד על זיכיון אחד. באו הקואליציה והכריזו על 3! משחקי גירס. למרות ששניים בטח לא מפותחים על ידה זה עדיין מדגים את העניין.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יוני 2018, 13:22

אני מצטער קאז, אבל בלינג חזר, אז אתה צריך יותר למלא את המקום של ביקורת מיקרוסופט בכל מחיר.

ולעניין - למה שלא יעניין אותם משחקים טובים חדשים גם אם זה פראנצייזים קיימים? בטח שהם ממציאים את עצמם מחדש?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 יוני 2018, 15:04

bling כתב:ואני מאוד מקווה שמה שקיאו אומר נכון ולא מה ש SWYM משער, אם ה X תמשיך להתמך בדור הבא זה יהיה מבאס ברמות.

אתם יוצאים פה מהנחת יסוד מוטעית לפיה זה כאילו הדברים האלו לא קרו בעבר גם ככה. ה-X והPRO לא יתמכו לאורך כל הדור הבא, אבל בשנה-שנתיים הראשונות? זה הרי היה המצב גם בתחילת הדור הנוכחי למרות שהיה בין הדורות פער הרבה יותר גדול.
טיטאנפול, רייז אוף דה טומב ריידר, דסטיני, מטאל גיר סוליד 5 וכו'... כולם יצאו שנה-שנתיים אחרי תחילת הדור ובכל זאת קיבלו תמיכה לאחור על חומרה בת 10 - וזה לא הפריע למשחקים כמו MGS V להיראות כמו אחד הדברים הכי מרשימים שיצאו גם לדור הנוכחי. גם במעבר לדור השביעי ראינו את אותם משחקים שיצאו במקביל גם לפלטפורמות מהדור השישי, ובמקרה של סוני זה היה אפילו יותר קיצוני כי היו משחקים שיצאו רק לדור הקודם ולא לנוכחי גם אחרי שהקונסולה החדשה יותר היתה בשוק (God of War 2, Beyond Two Souls).

זה בלתי נמנע כי יש פה שיקולים מאד גדלוים של נתח שוק - אבל אם כבר זה קורה, עדיף שתהיה הקפיצה הזו של חצי דור קדימה ככה שמשחקים שיוצאים ליורשות של הPS4 וה-One לא יצטרו לתמוך אחורה בקונסולות של פחות מ2 Tflops אלא רק בגרסאות המשודרגות שלהן שנכון להיום הן עדיין מפלצות די רציניות ויכולות לסחוט הרבה הרבה יותר ממה שהמשחקים של היום נאלצים להסתפק בו.
אגב, כל זה עדיין לגמרי קשקוש היפותטי: אנחנו לא באמת יודעים מתי היילו 6 יצא, ומן הסתם אין שום מידע על קונסולות הדור הבא שאולי יגיעו ב-2020 אבל אולי יגיעו שנה או שנתיים מאוחר יותר. אבל המשחק כן נמצא בפיתוח משנת 2015 שזה עוד לפני יציאת הOne X ככה שלהניח שכבר אז הם בכלל טירגטו 5 שנים קדימה את החומרה של הדור שיגיע מאוחר יותר זה ניחוש מופרע לחלוטין.

Kazz כתב:עוד היילו, עוד גירס, עוד פורצה. הם אפילו לא נותנים לשחקני פס4 או מי שעל הגדר להתלבט. למה שמי לא קנה XBOX עד כה, יקנה? ולמה לקנות עוד שנתיים כשהליין-אפ הוא עדיין אותו ליין-אפ? הם יכלו בכיף גם לזרוק לוגו של FM8 ו FH5 ל2019 ו 2020 וזה לא היה משנה דבר.
זוכרים שעד לא מזמן בדור הזה לפחות היה אפשר לנקוף לזכות מיקרוסופט שהם מציגים משחקים 'מעבר לפינה'? אז גם זה לא.

1. להתלונן שמיקרוסופט מכריזה על עוד פורצה השנה.
2. להתלונן על זה שמיקרוסופט לא מציגה משחקים "מעבר לפינה".
Pick one

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2018, 15:35

יש הבדל מאוד גדול בין "טוב, נוציא את פיפ"א 2022 גם ל-ONE כי זה פיפא וזה מה שאנחנו עושים" לבין אכיפה ברמת הקונסולה של מיקרוסופט שה-X עדין חיה ובועטת במקביל וכל משחק שיוצא ליורשת יצא גם ל-X. כל דור משחקים יצאו חוצי דור, גם ב-360 היו משחקים שיצאו ל-XBOX, גם ב-ONE היו משחקים שיצאו ל-360 וגם ביורשת של הONE יהיו משחקים שיצאו לONE ולה. אני לא חושב שינטשו את ה-S, מה שיצא לX יצא גם לה. אבל הקונסולה הבאה היא קונסולה חדשה לגמרי, משחקי קרוס ג'ן יהיו אבל זה בדיוק מה שהם יהיו בדיוק כמו בכל דור. אבל החל מהאקסבוקס הבאה הם באמת יכולים לעבור למודל אייפוני אם הם ירצו.

בלינג, גם במודל "אייפון" עדין כל שתי קונסולות תהיה לך קפיצה מלאה של דור. מה ההבדל בין לשדרג כל 4 שנים לבין לשדרג כל 8 חוץ מאשר העובדה שכל 4 שנים אתה יכול להיות שוב בטופ של הטכנולוגיה? כי צריך לתמוך לאחור בקונסולה בת 4 עד 8? הרי זה גם מה שאתה עושה היום, כל משחק פס4 שיצא ב-2020 עדין ירוץ על הפס4 שיצאה ב-2013.

קאז, מיקרוסופט הציגה שני דברים מאוד חשובים בתערוכה הזאת שיוצרת אופטימיות. אף אחד פה לא יקנה X או S בשנתיים שנותרו לדור הזה, מי שרצה אחת כבר קנה ומי שלא התעניין כנראה שכבר לא יתעניין. מה שמיקרוסופט הציגה פה, משהו שאני מחזיק אצבעות אליו כבר איזה שנתיים ואתה יורד עלי שהחזקתי אצבעות וזה סופסוף התגשם הוא:
1) הם בונים את צד א' כמו שצריך. הוא עדין לא שם, אבל הם הוכיחו לך עם דולרים על השולחן שהם לוקחים את זה עכשיו ברצינות.
2) הם משנים גישה לאולפנים הקיימים. תראה את היילו, הקודם יצא לפני 3 שנים והם רק סיימו לבנות מנוע. לא הייתה חיה כזאת שלוש שנים בלי משחק היילו ועכשיו מיקרוסופט נותנת להם לבנות מנוע חדש מאפס (מה שמעולם לא קרה עם היילו מאז היילו 1, כנראה סוג של פחד שיאבדו את ההרגשה של הגיימפליי) ואז על גבי זה עוד שנתיים או שלוש לבנות את המשחק עצמו. היילו הולך להיות מפותח לאורך 5 או 6 שנים במקום 3, זה חתיכת חבל שהם נותנים להם. כנ"ל על גירס, דוגמה פשוטה היא שהקואליציה נורא רצתה לקרא לגירס 4 בשם גירס 4 אבל מיקרוסופט כפו עליהם GOW4. עכשיו גם גירס 5 לוקח כיוון קצת שונה וגם פתאום הם קוראים לזה גירס 5, לא GOW5, כלומר מיקרוסופט שחררה את החבל למפתחות שלה ומתחילה לתת להן להתפרע.

בנושא הטיעון שהקניות שלהם לא משנות. נתחיל בעובדה שהם פתחו אולפן סנטה מוניקה שהולך להיות אולפן AAA, הסיבה שאתה פותח אולפן גדול ליד אולפנים גדולים כמו סנטה מוניקה של סוני וחברות גדולות נוספות היא לגנוב כישרון. הראש של האולפן הזה מוכשר והולך להיות הרבה כישרוון תחתיו, אז אולפן AAA גדול חדש זה ממש לא כלום. NT כמובן זאת אחלה של קניה וחברה שמתעסקת בז'אנרים שמיקרוסופט לא בדיוק חזקה בהם אז הם גם חברה טובה וגם מתאימה בול לחורים בפורטפוליו של מיקרוסופט. ובנושא שאר החברות? כן, הן עד היום עשו משחקים פחות או יותר רק למיקרוסופט בשנים האחרונות אבל אפשר ללמוד מ-NT שהולכים להתנפח עכשיו מצוות של 20 אנשים לצוות של 100 שיש לחברות הללו אצל מיקרוסופט גב כלכלי. אם את hellblade פיתוח 20 אנשים ב-NT, אני מדמיין מה הם יעשו עם 100, זמן וחופש אומנותי. משחקים כמו state of decay או we happy few יכולים לעבור מחצי אינדי להיות AAA מלאים (ביחוד we happy few שעם צוות באמת גדול ותקציב יכול להיות סוג של ביושוק). שלא נדבר על playgrounds, הם גדלים לשני צוותים ועובדים כבר על פורצה ופייבל במקביל, הם חברה סופר איכותית בעלת שאיפות גבוהות וקניה מאוד איכותית. כשחברה היא צד א' שלך ולא שיתוף פעולה עם צד ג' אז התנאים שונים. אתה באמת חושב שנוטי דוג הייתה נוטידוג בלי להיות צד א' של סוני?

חוץ מזה ככה בונים צד א׳. סוני קנתה חברה שהיא לא עבדה איתה פעמיים או שלוש? גרילה נרכשו אחרי ארבעה משחקי kz, נוטי דוג אחרי שלושה קראש ו-j&d אחד, כל חברה שלהם שלא הוקמה פנימית כמו סנטה מוניקה הייתה מפתחת משחקי פלייסטיישן לפני שנרכשה. זה 100% המודל של סוני, לקנות חברות עם מערכת יחסים טובה ולפתוח כמה אולפנים לבד. לסוני לקח 10 שנים של קניות ובניית מערכות יחסים כדי להפוך לצד א׳ חזק, אתה צריך לתת למיקרוסופט גם כמה שנים כי הם רק התחילו לקחת את זה ברצינות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2018, 16:23

swym כתב:
bling כתב:ואני מאוד מקווה שמה שקיאו אומר נכון ולא מה ש SWYM משער, אם ה X תמשיך להתמך בדור הבא זה יהיה מבאס ברמות.

אתם יוצאים פה מהנחת יסוד מוטעית לפיה זה כאילו הדברים האלו לא קרו בעבר גם ככה. ה-X והPRO לא יתמכו לאורך כל הדור הבא, אבל בשנה-שנתיים הראשונות? זה הרי היה המצב גם בתחילת הדור הנוכחי למרות שהיה בין הדורות פער הרבה יותר גדול.
טיטאנפול, רייז אוף דה טומב ריידר, דסטיני, מטאל גיר סוליד 5 וכו'... כולם יצאו שנה-שנתיים אחרי תחילת הדור ובכל זאת קיבלו תמיכה לאחור על חומרה בת 10 - וזה לא הפריע למשחקים כמו MGS V להיראות כמו אחד הדברים הכי מרשימים שיצאו גם לדור הנוכחי. גם במעבר לדור השביעי ראינו את אותם משחקים שיצאו במקביל גם לפלטפורמות מהדור השישי, ובמקרה של סוני זה היה אפילו יותר קיצוני כי היו משחקים שיצאו רק לדור הקודם ולא לנוכחי גם אחרי שהקונסולה החדשה יותר היתה בשוק (God of War 2, Beyond Two Souls).

זה בלתי נמנע כי יש פה שיקולים מאד גדלוים של נתח שוק - אבל אם כבר זה קורה, עדיף שתהיה הקפיצה הזו של חצי דור קדימה ככה שמשחקים שיוצאים ליורשות של הPS4 וה-One לא יצטרו לתמוך אחורה בקונסולות של פחות מ2 Tflops אלא רק בגרסאות המשודרגות שלהן שנכון להיום הן עדיין מפלצות די רציניות ויכולות לסחוט הרבה הרבה יותר ממה שהמשחקים של היום נאלצים להסתפק בו.
אגב, כל זה עדיין לגמרי קשקוש היפותטי: אנחנו לא באמת יודעים מתי היילו 6 יצא, ומן הסתם אין שום מידע על קונסולות הדור הבא שאולי יגיעו ב-2020 אבל אולי יגיעו שנה או שנתיים מאוחר יותר. אבל המשחק כן נמצא בפיתוח משנת 2015 שזה עוד לפני יציאת הOne X ככה שלהניח שכבר אז הם בכלל טירגטו 5 שנים קדימה את החומרה של הדור שיגיע מאוחר יותר זה ניחוש מופרע לחלוטין.

יש הבדל מהותי.

1) קודם כל גם בסיטואציה הרגילה שבה אנחנו צריכים לקבל הרבה משחקי קרוס ג'ן בשנה שנתיים הראשונות אנחנו גם זוכים עוד מההשקה לכמה משחקי דור הבא בלבד שמתחילים כבר לנצל יפה את החומרה.

בדור הזה למרבה הצער "משחקי הדור הבא" שיצאו בזמנו היו זבל עופות (רייז, קילזון, נאק, אינפמס וכו') אבל זה לא מוריד מהנקודה.

2) זה חסר היגיון לתמוך ב X ולדלג על ה ONE, כמה כבר לקוחות יש ל X בכלל שצריך לתמוך בהם? זה אחוז מזערי מבסיס משתמשים שגם ככה לא גדול במיוחד מלחתכילה, כנ"ל לגבי הפרו (רק ששם הבסיס משתמשים של הפס4 הרגיל ענקי שזה גם יהיה מטופש לזרוק לפח אם כבר תומכים בחומרות קודמות), אז בשביל כמה מליונים בודדים אתה באמת רוצה שעכשיו נסרס את החומרות החדשות לכמה שנים טובות? מה שמביא אותי לנקודה השלישית:

3)גם אם יש תמיכה למשחקי קרוס ג'ן במצב הרגיל למשך שנה שנתיים, זה לפחות תהליך הדרגתי שבסופו הקרוס ג'ן נעלם ובשלבי הביניים המצב רק הולך ומשתפר. נגיד בהשקה זה באמת כמה משחקי דור הבא בודדים בים של קרוס ג'ן, אבל אחרי חצי שנה המאזן כבר יותר נוטה לנגיד 65-35 לטובת הקרוס ג'ן, אחרי שנה זה כבר נהיה 60-40 לטובת הדור הבא וכו'. בדרך שאתה מציע זה מאה אחוז קרוס ג'ן למשך כל התקופה עד שיצא הפס5 פרו והבוקס 2 X, אתה קולט? וזה אפילו לא שנתים, אם נשפוט לפי הדור הזה זה יכול לקחת 3-4 שנים כאלו.

הסיטואציה הזו היא שנמוך של המצב הקיים לכל דבר, עוד כסף על חומרות ופחות תמורה לכסף עם כל קנייה של החומרה הבאה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 יוני 2018, 17:34

bozeman כתב:אני מצטער קאז, אבל בלינג חזר, אז אתה צריך יותר למלא את המקום של ביקורת מיקרוסופט בכל מחיר.

ולעניין - למה שלא יעניין אותם משחקים טובים חדשים גם אם זה פראנצייזים קיימים? בטח שהם ממציאים את עצמם מחדש?

כי זה אותם פרנצ'ייזים שקיימים כבר עליה ולא גרמו להם לקנות אותה. פורצה, היילו ו GOW לא ימשכו קהל חדש ולא יגרמו למי שלא קנה XBOX לקנות כזו בעתיד. אז לא הבנתי למה מחשיבים את התצוגה הזו כ'עתיד ורוד' מהבחינה הזו.

swym כתב:
1. להתלונן שמיקרוסופט מכריזה על עוד פורצה השנה.
2. להתלונן על זה שמיקרוסופט לא מציגה משחקים "מעבר לפינה".
Pick one

1. לא תלונה על ההכרזה בפני עצמה אלא אמירה שמשחק קבוע בליין-אפ שלה אינו מרגש ולא ישנה את מה שלא-בעלי XBOX חושבים על הקונסולה וההיצע שלה.
2. פשוט הצבעתי שבעבר, לא משנה מה חשבתי על הליין-אפ, כשעיתונאים היו שואלים את פיל לגבי איך הוא משתווה לזה של הפס4 אז הוא היה אומר שסוני הראו גם משחקים שיוצאים עוד שנתיים פלוס בעוד שהם התמקדו בשנה ובשנה הבאה.

DrKeo כתב:
קאז, מיקרוסופט הציגה שני דברים מאוד חשובים בתערוכה הזאת שיוצרת אופטימיות. אף אחד פה לא יקנה X או S בשנתיים שנותרו לדור הזה, מי שרצה אחת כבר קנה ומי שלא התעניין כנראה שכבר לא יתעניין. מה שמיקרוסופט הציגה פה, משהו שאני מחזיק אצבעות אליו כבר איזה שנתיים ואתה יורד עלי שהחזקתי אצבעות וזה סופסוף התגשם הוא:
1) הם בונים את צד א' כמו שצריך. הוא עדין לא שם, אבל הם הוכיחו לך עם דולרים על השולחן שהם לוקחים את זה עכשיו ברצינות.
2) הם משנים גישה לאולפנים הקיימים. תראה את היילו, הקודם יצא לפני 3 שנים והם רק סיימו לבנות מנוע. לא הייתה חיה כזאת שלוש שנים בלי משחק היילו ועכשיו מיקרוסופט נותנת להם לבנות מנוע חדש מאפס (מה שמעולם לא קרה עם היילו מאז היילו 1, כנראה סוג של פחד שיאבדו את ההרגשה של הגיימפליי) ואז על גבי זה עוד שנתיים או שלוש לבנות את המשחק עצמו. היילו הולך להיות מפותח לאורך 5 או 6 שנים במקום 3, זה חתיכת חבל שהם נותנים להם. כנ"ל על גירס, דוגמה פשוטה היא שהקואליציה נורא רצתה לקרא לגירס 4 בשם גירס 4 אבל מיקרוסופט כפו עליהם GOW4. עכשיו גם גירס 5 לוקח כיוון קצת שונה וגם פתאום הם קוראים לזה גירס 5, לא GOW5, כלומר מיקרוסופט שחררה את החבל למפתחות שלה ומתחילה לתת להן להתפרע.

בנושא הטיעון שהקניות שלהם לא משנות. נתחיל בעובדה שהם פתחו אולפן סנטה מוניקה שהולך להיות אולפן AAA, הסיבה שאתה פותח אולפן גדול ליד אולפנים גדולים כמו סנטה מוניקה של סוני וחברות גדולות נוספות היא לגנוב כישרון. הראש של האולפן הזה מוכשר והולך להיות הרבה כישרוון תחתיו, אז אולפן AAA גדול חדש זה ממש לא כלום. NT כמובן זאת אחלה של קניה וחברה שמתעסקת בז'אנרים שמיקרוסופט לא בדיוק חזקה בהם אז הם גם חברה טובה וגם מתאימה בול לחורים בפורטפוליו של מיקרוסופט. ובנושא שאר החברות? כן, הן עד היום עשו משחקים פחות או יותר רק למיקרוסופט בשנים האחרונות אבל אפשר ללמוד מ-NT שהולכים להתנפח עכשיו מצוות של 20 אנשים לצוות של 100 שיש לחברות הללו אצל מיקרוסופט גב כלכלי. אם את hellblade פיתוח 20 אנשים ב-NT, אני מדמיין מה הם יעשו עם 100, זמן וחופש אומנותי. משחקים כמו state of decay או we happy few יכולים לעבור מחצי אינדי להיות AAA מלאים (ביחוד we happy few שעם צוות באמת גדול ותקציב יכול להיות סוג של ביושוק). שלא נדבר על playgrounds, הם גדלים לשני צוותים ועובדים כבר על פורצה ופייבל במקביל, הם חברה סופר איכותית בעלת שאיפות גבוהות וקניה מאוד איכותית. כשחברה היא צד א' שלך ולא שיתוף פעולה עם צד ג' אז התנאים שונים. אתה באמת חושב שנוטי דוג הייתה נוטידוג בלי להיות צד א' של סוני?

חוץ מזה ככה בונים צד א׳. סוני קנתה חברה שהיא לא עבדה איתה פעמיים או שלוש? גרילה נרכשו אחרי ארבעה משחקי kz, נוטי דוג אחרי שלושה קראש ו-j&d אחד, כל חברה שלהם שלא הוקמה פנימית כמו סנטה מוניקה הייתה מפתחת משחקי פלייסטיישן לפני שנרכשה. זה 100% המודל של סוני, לקנות חברות עם מערכת יחסים טובה ולפתוח כמה אולפנים לבד. לסוני לקח 10 שנים של קניות ובניית מערכות יחסים כדי להפוך לצד א׳ חזק, אתה צריך לתת למיקרוסופט גם כמה שנים כי הם רק התחילו לקחת את זה ברצינות.

1) הכל על הנייר לבנתיים. גם ב 2015 בחשיפה של הקונסולה הם 'הוכיחו'. בתכלס 2 רכישות לא משפיעות כהוא זה על הליין-אפ וההיצע כי הם היו כבר דה-פקטו בבעלותם. רכישה אחת באמת משמעותית ורכישה אחרונה כי כנראה לא היה משהו אחר.

2). נו, בסדר. צריך מתישהו לשנות מנוע. וה'חבל' הזה הגיע רק אחרי שהיילו הגיע לנקודת שפל ברלוונטיות שלו. מנוע חדש זה להתפרע? שם טיפה שונה זה להתפרע? שני המשחקים יכולים להיות אחלה אבל זה עדיין אותו הדבר המוכר. ושני האולפנים ימשיכו לעשות רק GOW והיילו עד אפר.

אין שום בעיה עם המודל אבל הכל בנתיים זה דיבורים באוויר וחובת ההוכחה עליהם וזה לא הולך לפתור להם את בעיית ההספק או הגיוון בשנים הקרובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2018, 17:51

בנוסף יש במעבר לדור הבא מצב מאוד חריג שמעולם לא היה. בפס4 והone יש מעבדים ששקולים לאלה של הפס3 וה360, כלומר רמת עיבוד של 2005; הדור הבא יצא ב2020, קפיצה של 15 שנים, מעולם לא היה מצב שכזה. אם הgpu הוא המאסטר של הגרפיקה והרזולוציה והזיכרון הוא המאסטר של העולמות הגדולים והטעינה (ואפשר להגיד שזאת הייתה המהפכ של הדור הזה, עולם פתוח וטעינה בגלל הקפיצת פי 16 זיכרון) הcpu הוא המאסטר של הגיימפליי (בין השאר).

זה הדבר שהולך להיות כי בעייתי בדור הבא מול הדור הזה, קפיצה של 15 שנים בחלק שאחראי על איך שהמשחק משחק. קרוס-ג׳ן כשאפשר לשחק קצת בטקסטורות, אפקטים, זמני טעינה, רזולוציה ושאר הירקות שתלויים בgpu וזיכרון זה דבר אחד; להתחיל לשחק בכמות דמויות על המסך, היט בוקסים, מערכות סימולציה וכדומה זאת כבר חיה אחרת לגמרי.

אני כל כך מחכה לדור הבא, הוא לא הולך להיות 4k או פריימים, הוא הולך לראשונה מאז המעבר מהפס2 לפס3 לשנות את הגיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2018, 18:11

לא הבנתי, מה הם הוכיחו בחשיפה של הone (התכוונת 2013?)? התרכזות במולטימדיה, מעט משחקים לא מעניינים במיוחד והפקה של סדרות טלביזיה? לא ברור לי מאיפה אתה מביא את מה שאתה אומר, הם לא הוכיחו השקעה בצד א מאז תחילת שנות ה2000 עם הרכישה של באנג׳י/רייר/ליונסהד. הם מראים רצינות בנוגע לצד א׳ לראשונה מזה עשור וחצי, לא רק דיבורים, פעולות. זה חדש וזה לא היה קיים לפני שנתיים או 8 שנים.

בנוגע להיילו, זה לא מובן מאליו. מיקרוסופט עושה שיפט בקו מחשבה שלה. להגיד שהיילו היה צריך להשתדרג כבר מזמן זה קל, כולנו אמרנו את זה כבר שנים. גם אמרנו שהם צריכים להרחיב את צד א, גם אמרנו שהם צריכים לתת למפתחות יותר זמן וחופש. אמרנו הכל, אבל העובדה שאמרנו והם היו צריכים לעשות את זה לא אמר שהם עשו.

זה בדיוק ההבדל, לפני 5 שנים הם היו צריכים לעשות והם לא עשו, עכשיו הם עושים. האם עכשיו צד א שלהם הוא פתאום מדהים כמו סוני? לא, הוא לא. הוא מתחיל להתפתח והם מראים רצינות. האם הוא יהיה ברמה של סוני עוד 8 שנים? אני לא יודע, אבל הם כן אומרים את זה ואנחנו כן רואים עבודה אמיתית בשטח. הם לגמרי בכיוון הנכון ועכשיו צריך להמשיך בו בשנים הקרובות.

תסתכל על סוני, לקח להם 10 שנים לבנות את צד א כמו שצריך וגם אחרי 10 שנים הם ממש לא היו ברמה שהם היום. זה לוקח זמן ולא ברור לי מה אתה רוצה ממיקרוסופט עכשיו, שיקנו 15 אולפנים במכה וכולם יפיקו את gow ו-tlou על הנסיון הראשון?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 יוני 2018, 20:31

DrKeo כתב:יש הבדל מאוד גדול בין "טוב, נוציא את פיפ"א 2022 גם ל-ONE כי זה פיפא וזה מה שאנחנו עושים" לבין אכיפה ברמת הקונסולה של מיקרוסופט שה-X עדין חיה ובועטת במקביל וכל משחק שיוצא ליורשת יצא גם ל-X.

אוקי, אז אני אסביר את עצמי כי אחרי התגובה שלך ושל בלינג נראה לי שהבנתי איפה הבלבול:
זוכרים שנכון להיום מיקרוסופט כן אוכפת ברמת הקונסולה שכל משחק יצא גם לOne הבסיסית? אז לא אמרתי שמיקרוסופט תכפה על כל משחק חדש לצאת גם ל-X וגם לדור הבא, אמרתי שהיא תאפשר למשחקים לצאת ל-X ולדור הבא בלבד - כלומר תסיר את האכיפה המחייבת (שיש היום) להוציא משחקים לOne המקורית במקביל ל-X.
עבור משחקים שיוצאים נניח בשנתיים הראשונות, יכול להיות שלתמוך ב-X בלבד יהיה סוג של sweet spot: זה עדיין בסיס משתמשים יותר גדול מזה שיהיה על הקונסולה החדשה בלבד, אבל במקביל זה לא מצריך התפשרות גדולה כמו לתמוך אחורה עד ה-One המקורית. אפשרות פשוטה היא שבמשחקים החדשים האלו ה-One X תהפוך לגרסת "בסיס" ותריץ אותם ב1080/30fps בעוד הקונסולה שתחליף אותה תריץ אותם ב-4K/60fps.

ואגב, מצפייה חוזרת ומוקפדת יותר בטריילר המנוע של Halo Infinite אני לא אתפלא אם זה בדיוק מה שיקרה איתו: בhigh-res נראה יותר טוב מכל מנוע קיים, ואני בספק אם יהיה אפשר להריץ אותו על הOne הבסיסית בלי להתפשר שם בצורה קיצונית על כל הדברים שקורים בו. מצד שני, אני מניח שה-X כן מסוגלת להתמודד עם כל הפיצ'רים שרואים בו, גם אם לא ברמת הפירוט הנוכחית.

Kazz כתב:כי זה אותם פרנצ'ייזים שקיימים כבר עליה ולא גרמו להם לקנות אותה. פורצה, היילו ו GOW לא ימשכו קהל חדש ולא יגרמו למי שלא קנה XBOX לקנות כזו בעתיד.

אנשים לא קונים קונסולה בגלל פרנצייז קיים או משחק חדש - הם קונים אותה בגלל משחקים טובים. היילו 5 וגירס 4 לא היו משחקים מספיק טובים להצדיק רכישה של הקונסולה אפילו בשבילי כמישהו שאהב את הסדרות בדור הקודם שלהן, אבל אם הם היו יוצאים משחקים טובים יותר אז יש מצב שהייתי כבר קונה את הקונסולה.
ומצד שני, נראה שאתה גם מפספס את זה שגם פרנצייזים חדשים צריכים להיות טובים בשביל שיקנו את הקונסולה: שכחת שמיקרוסופט השקיעה בשנים האחרונות במותגים חדשים כמו Quantum Break, ReCore, Sea of Thieves ו-Ryse? הבעיה היא לא שאין מותגים חדשים, אלא שרובם פשוט לא היו טובים מספיק. אתה חושב שמישהו יקנה קונסולה בשביל Quantum Break אבל לא בשביל Alan Wake 2?

וזה בדיוק ההבדל בינם לבין סוני בשנים האחרונות: סוני גם הימרו על כמה פרנצייזים חדשים בשנים האחרונות, אבל בניגוד למיקרוסופט אצלה לפחות חלק מההימורים האלו הצליחו לספק את הסחורה ויותר מזה: הוריזון, לאסט אוף אס, בלאדבורן - כולם משחקים שהצליחו והביאו לסוני קהל, לא בגלל שהם IP חדשים אלא פשוט בגלל שהם היו משחקים הרבה יותר טובים.

Kazz כתב:פשוט הצבעתי שבעבר, לא משנה מה חשבתי על הליין-אפ, כשעיתונאים היו שואלים את פיל לגבי איך הוא משתווה לזה של הפס4 אז הוא היה אומר שסוני הראו גם משחקים שיוצאים עוד שנתיים פלוס בעוד שהם התמקדו בשנה ובשנה הבאה.

אהה... אני לא יודע אם שמת לב, אבל זה בדיוק מה שהיה בתערוכה הזו עם הרוב המוחלט של המשחקים מצד א' למעט היילו אינפיניט (וגם רוב משחקי צד ג' הוכרזו לתקופה הזו) והוכרזו ל2018-2019. מצד שני, לך לסוני ותבדוק כמה משחקים שהוצגו בתערוכה הגיעו עם תאריך ל2018-2019.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 יוני 2018, 21:31

אני באמת חושב,אחרי שהקשבתי לכמה ראיונות עם פיל ספנסר וארון גרינברג,שיש מצב ש-The Initiative יהיו אלה שיפתחו את הריבוט של Perfect Dark. אפילו הלוגו שלהם מזכיר קצת את זה של PD.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 יוני 2018, 21:32

אם כבר מספקלצים על הדור הבא, להערכתכם מחשב שמבוסס על i7-4770 עם 16 ram ואופציה להרחבה עד ל 32 אבל רק ddr3, זה משהו שמספיק להוסיף אליו כרטיס גרפי חדש (נגיד ה 970 של עוד שנה/שנתיים ) כדי לשייט לתוך הדור הבא או שאני יצטרך לבנות מחשב חדש מהבסיס? אני רגיל להחליף מחשב כל איזה 5 שנים אבל אני כל הזמן שומע כמה הפערים ב cpu עצומים ככה שאולי הפעם אין צורך?
ונגיד ואין צורך במחשב חדש וגם החלפתי hdd (שנהרסים כל כמה שנים) והתקנתי מערכת הפעלה והכל מחדש, האם מעבד ולוח אם וכל זה יכולים ריאלית להחזיק 10 שנים ולהחזיק טוב?

האמת שאני בכלל חושב לוותר לגמרי על ה pc ולעבור לקונסולות נטו מכל מיני סיבות, אבל יש את הריח הזה של דור הבא באוויר וצריך להתחיל לשקול את כל האופציות:)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 יוני 2018, 21:40

idan כתב:אם כבר מספקלצים על הדור הבא, להערכתכם מחשב שמבוסס על i7-4770 עם 16 ram ואופציה להרחבה עד ל 32 אבל רק ddr3, זה משהו שמספיק להוסיף אליו כרטיס גרפי חדש (נגיד ה 970 של עוד שנה/שנתיים ) כדי לשייט לתוך הדור הבא או שאני יצטרך לבנות מחשב חדש מהבסיס? אני רגיל להחליף מחשב כל איזה 5 שנים אבל אני כל הזמן שומע כמה הפערים ב cpu עצומים ככה שאולי הפעם אין צורך?
ונגיד ואין צורך במחשב חדש וגם החלפתי hdd (שנהרסים כל כמה שנים) והתקנתי מערכת הפעלה והכל מחדש, האם מעבד ולוח אם וכל זה יכולים ריאלית להחזיק 10 שנים ולהחזיק טוב?

האמת שאני בכלל חושב לוותר לגמרי על ה pc ולעבור לקונסולות נטו מכל מיני סיבות, אבל יש את הריח הזה של דור הבא באוויר וצריך להתחיל לשקול את כל האופציות:)

4770 לדעתי לא יסחוב בדור הבא בסבירות מאוד גבוהה,אני אפילו לא בטוח שה-6700k שלי יסחוב,יש סיכוי לא רע שבפס5/בוקס יהיה CPU שיותר חזק משמעותית גם מזה.
אני ממליץ מאוד לחשוב על בנייה של מחשב חדש,בטח אם אנחנו מדברים על שנתיים ומשהו קדימה. הפערים יהיו עצומים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2018, 21:48

swym כתב:
DrKeo כתב:יש הבדל מאוד גדול בין "טוב, נוציא את פיפ"א 2022 גם ל-ONE כי זה פיפא וזה מה שאנחנו עושים" לבין אכיפה ברמת הקונסולה של מיקרוסופט שה-X עדין חיה ובועטת במקביל וכל משחק שיוצא ליורשת יצא גם ל-X.

אוקי, אז אני אסביר את עצמי כי אחרי התגובה שלך ושל בלינג נראה לי שהבנתי איפה הבלבול:

אני לא מבין, אז מייקרוסופט לא תאכוף את זה וכל מפתחת תעשה מה שרוצה? זה עוד פחות הגיוני כי זה משאיר את המצב של הקונסולות פחות או יותר כמו עכשיו, זאת אומרת דור מלא כל X שנים שפשוט יש לו שדרוג באמצע למיטיבי לכת שמעוניינים בזה אבל אין לצרכנים הללו על מה לבנות מעבר לשדרוג של קונסולת הבסיס כי המסר שעובר הוא בסגנון של "ברגע שתצא קונסולת הדור הבא האמיתי שלנו, אז חלק מהמפתחות יתמכו בכם, חלק לא, לא יודעים תלוי בהן, בעיקרון אתם יכולים לזרוק את הקופסא לפח אם אתם באמת רוצים לשחק בכל מה שיש לדור הבא להציע בשנה הראשונה שלו עזבו שטויות".

זה לא הרבה יותר שונה מהמצב שהיה תמיד, כשבעצם רוב המפתחות שיעשו משחקים גם ל X בטח יבחרו גם על הדרך לעשות ל ONE המקורית כמו שקרוס ג'ן אמיתי צריך להיות.

הרי המטרה היא לתמוך בכמה שיותר משתמשים לפחות בהתחלה אם כבר החלטת ללכת על בטוח, לתמוך רק ב X זה ממש פינטס ולא נותן הרבה, מתאר לעצמי שלא יהיו הרבה שיבחרו במסלול של X + XB2. או שילכו על XB2 בלבד כדי להוציא את החזון המלא שלהם (וכמו שקיאו אמר זה בעיקר קפיצה מטאורית ב CPU, לא איזו התפשרות "בקטנה" של קצת SETTINGS) או שילכו על מצב קרוס ג'ן רגיל ויתמכו ב XB2+X+ONE ויהנו כבר מבסיס משתמשים נורמלי כמו שצריך ולא מהכמה מליונים הבודדים של ה X.

גם מה שאתה אומר די סותר את החזון של מייק שאין עוד דורות, כי וואלה ברגע שהתמיכה של ה X היא הפכפכה שכזו ואין לך יציבות וביטחון במכשיר הזה מעבר להפעלת משחקי ONE, אז אין ל X רלוונטיות באמת מספקת עבור הצרכנים שלו כמשהו שקשור לדור הבא, אתה כבר ניגש במיינדסט אחר למוצר הזה. הרוב פשוט יקנו את ה XB2 כשיצא ויהנו כמו שצריך (וזה תסריט די צפוי שהרי בכל מקרה אלו ההארדקור של ההארדקור שהיו מוכנים להשקיע 500$ רק בשביל SETTINGS יותר גבוה למשחקים קיימים, אז מה זה כבר 400$ נוספים כמה שנים אחרי בשביל דור חדש נורמלי במקום לקוות שיזרקו להם עצם ל X?)

בקיצור חפרתי אבל אם מה שאתה אומר זה תסריט סביר אז זו אסטרטגייה ממש לא רצינית מצד מייק.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 יוני 2018, 22:17

התמיכה ב-X לא תהיה "הפכפכה", היא פשוט תהיה טובה יותר: אם היום האלטרנטיבה למפתחי הדור הבא הוא להוציא את המשחק גם לOne שתהיה בת 7 או לא להוציא אותו בכלל לדור הנוכחי, פתאום תהיה להם האפשרות להוציא את המשחק רק ל-X ולדור הבא בלי שהם צריכים להתפשר על חומרה בת 7 אלא רק על חומרה בת 3 - וזה כבר הבדל עצום.
מה שאתה אומר פה זה "עדיף שפחות משחקים יצאו מלכתחילה ל-X כדי שמי שקנה אותה לא ירגיש שהתמיכה בה הפכפכה"... איך זה הגיוני בדיוק?

במקביל, מיקרוסופט תוכל לעשות כבר phase out לXbox One הרגילה ולמכור גרסה מוקטנת של הX בתור מוצר entry level במקום להפסיק לחלוטין יצור וככה לגרום ליותר אנשים להיכנס לאקוסיסטם שלה ולקטלוג המשחקים שלה כדי שישדרגו בהמשך. זו בדיוק המשמעות של זה שאין עוד דורות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 יוני 2018, 22:43

במקביל, מיקרוסופט תוכל לעשות כבר phase out לXbox One הרגילה ולמכור גרסה מוקטנת של הX בתור מוצר entry level במקום להפסיק לחלוטין יצור וככה לגרום ליותר אנשים להיכנס לאקוסיסטם שלה ולקטלוג המשחקים שלה כדי שישדרגו בהמשך. זו בדיוק המשמעות של זה שאין עוד דורות

אני גם חושב ככה ,ועם לדוגמה מורידים משחקים כבדים עתידים ,שירוצו בFHD בXBO-X
ו4K ,בקונסולה החדשה
זה יתן למפתחות הרבה מרחב
גם במשחקי סינגל ,אפשר שגרסה לX תרוץ בFHD 30 פרימים לשניה
ולקונסולה החדשה ב4K 60 פרימים לשניה

ההבדלים בכוח חישוב שצריך לזה מאוד גדולים ,וככה הXBO -X ,שעלתה 500 דולר בהשקה
לא תאכזב הרבה מאוד לקוחות שקנו אותה ,ועם MS תירצה בעתיד עוד קונסולה משודרגת ,זה מאוד חשוב

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 130 אורחים