נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2019, 22:57

Uncle Pey'j כתב:מצאתי את הטבלה מאת אחד המשתתפים בדיון,'המבאס הראשי' כמו שאני אוהב לקרוא לו :) :
תמונה

פייג', המבאס הראשי שלך עשה לי מחווה ב-ERA :mrgreen:
תמונה
(השורה האחרונה)

אה, ורק מציין שהשמועה שלי על הדור הבא רצה גם בניאוגאף וגם ב-ERA וכרגע יש לה 837 צפיות. לא רק שמשתמשים מתחילים לאזכר אותה ולצטט אותה מדי פעם בקטע של "אה, זה תואם לשמועה מלפני כמה ימים", אפילו מישהו קרא היום ללוקהארט infinite value כך שאני מרגיש שהוכחתי את הנקודה שלי על דליפות והאתרים הללו. just saying :)

אגב, המטרה מספר אחת שלי כרגע היא שחבר'ה של מיקרוסופט יקראו את הת'רד ב-ERA (והם קוראים), יראו את השם Xbox Infinite ו-Xbox Infinite Value ואשכרה יקבלו מזה השראה לקרא לקונסולה ככה. זה יהיה צ'יזי ומדהים. אני גם רוצה שכל משחק יקרא infinite, נניח גירס אינפנט ופורצה אינפנט כמו בימי ה-N64.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 מאי 2019, 23:11

כבוד קיאו! :)

אבל עברת מהר מדי מהקטע של התהילה העולמית לקטע של השתן עלה לך לראש עם הפסקה האחרונה :D

אגב זה רק אני או שהמספרים שלו מדכאים רצח? כאילו אנחנו אמורים לצעוק Yes! אם נקבל 11 TF? לא מזמן אמרנו שסביר שהפס5 תהיה 12 אז איך 11 לאנקונדה זה פתאום חגיגה והתסריט האופטימי? שלא לדבר על התסריט הפסימי שבכלל מבחינתי אל תותיאו את הדור הבא אם זה מה שנקבל.

מאוד מקווה שהוא טועה והוא באמת סתם פסימי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2019, 23:16

פעם המספרים שלו היו מדכאים רצח, עכשיו שיש שיפור ביצועים של 25% פר מחזור שעון ל-NAVI על גבי VEGA זה אומר שהתחזית האופטימית, 11.1TF, היא בעצם מקבילה בכוח ל-13.9TF שזה לכל הדיעות התרחיש הכי אופטימאלי שיכלנו לחשוב עליו. בעצם אתה לא יכול להתיחס ל-TF יותר כמדד מדוייק להשוות קונסולות. בדור הנוכחי זה היה קל, הONE והפס4 היו על בסיס אותו GPU כך ששינוי ב-TF העיד על שינוי בביצועים ויכלנו לעשות השוואה ישירה. עכשיו? זה כבר לא עובד, זה כמו שאני אגיד לך שה-2080RTX הוא כרטיס של 10TF ותתבאס ממנו. עם כל הכבוד אין ל-AMD בכלל אף כרטיס שמסוגל להתמודד איתו למרות שהוא "רק" 10TF.

ואני רק אציין שהשתן עלה לי לראש שלשום כשהתחילו להריץ את השמועה, אבל החזקתי אותו שם לפחות יומיים. הקטע עם שמיקרוסופט יקחו את השם זה נטו מגלומניה הזויה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2019, 02:33

AdoredTV אבד את זה לגמרי אחרי שהוא טועה בפעם השלישית ברצף ובעצם לא מצליח להביא במשך שנה ידיעה אחת נכונה, הוא קצת נשבר כנראה:

הוא תמיד היה סוג של דוש, אבל עכשיו אחרי קטסטרופה שלישית ברצף הוא ממש קרס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2019, 03:21

יוטיובר מברזיל:

אתר גיימינג ספרדי:
https://generacionxbox.com/filtradas-xb ... -infinite/

פורומים סינים:
https://bbs.ruliweb.com/news/board/1001/read/2189708

פורומים ספרדים:
http://meristation.as.com/zonaforo/topic/2972800/

פורומים רוסים:
https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=25:24018-95

וגם בפורומים של ביונד, ERA וניאוגאף :shock:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 מאי 2019, 07:23

אני רק מחכה לרגע שזה יתפוס באמת, מיקרוסופט יקראו באמת לזה אינפיניט, אתה תצא בהכרזה "זאת סתם הטרלה!" אבל אף אחד לא יאמין לך....
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2019, 07:53

זה קל, רוצה אתגר?
תשכנע אותם שם שישראל לא מכינה מצות מדם של ילדים פלסטינים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2019, 09:03

אני לא חושב שקיים האיש שיכול לעשות את זה לאסקין.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 28 מאי 2019, 16:58

ג'יזס. אני עוזב פה לאיזה חודש, ונדב עובר מצב צבירה מליפול בכל שמועת חומרה אנונימית, להיות זה שמפיץ את השמועות האלו :)

אני אומר, צריך לעשות לזה 1up ולהדליף מצגת פיקטיבית שמאששת את המפרט, ובה יהיה כתוב בפינה למטה "Microsoft confidential. Please do not distribute" עם watermark.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 מאי 2019, 20:28

יצאת גדול קיאו :)

רק מוכיח עד כמה קל לפברק את כל החרטא הזה שאפילו השם הצ׳יזי הזה הצליח לתפוס.

אני עם סווים, יהיה מגניב אם אפשר יהיה לקחת את זה עוד צעד קדימה. כמובן במינימום מאמץ כי אנחנו לא חסרי חיים ברמה של האלה שבונים שמועה מפוברקת תוך כדי השקעת שעות רבות של עבודה.

בקשר למה שאמרת לגבי ה TF, יש איזה כלל מפתח כמו נגיד שצריך להוסיף +X למספר כדי לקבל תרגום ל TF של הדור הנוכחי?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 מאי 2019, 21:20

קיאו השמועה שלך תפסה מאוד חזק,אני חייב להודות שהופתעתי ולמען האמת,אני מודה שנפלתי גם אני בפח בפעם הראשונה שקראתי אותה,כי זה היה לפני שנכנסתי הנה לראות את הפוסט שלך :D ..
לגבי AdoredTV אין לי הרבה מה להגיד,הבחור איבד כל טיפת אמינות שעוד הייתה לו אצלי- אין ספק שיש לו ידע טכני מאוד רחב,אבל כשזה מגיע ל'הדלפות' הוא פשוט לא אחד גדול. והתגובה שלו אחרי שאנשים עימתו אותו עם העובדות לא מוסיפה לו כבוד אצלי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2019, 02:41

bling כתב:יצאת גדול קיאו :)

רק מוכיח עד כמה קל לפברק את כל החרטא הזה שאפילו השם הצ׳יזי הזה הצליח לתפוס.

אני עם סווים, יהיה מגניב אם אפשר יהיה לקחת את זה עוד צעד קדימה. כמובן במינימום מאמץ כי אנחנו לא חסרי חיים ברמה של האלה שבונים שמועה מפוברקת תוך כדי השקעת שעות רבות של עבודה.

בקשר למה שאמרת לגבי ה TF, יש איזה כלל מפתח כמו נגיד שצריך להוסיף +X למספר כדי לקבל תרגום ל TF של הדור הנוכחי?

האמ;לק, ballpark של 25%. כלומר VEGA 64 שהוא 12.5TF אמור להיות 10TF בארכיטקטורה החדשה. הפחות אמ;לק הוא שאין לנו מספיק נתונים בשביל לדעת. AMD טוענים ל-25% שיפור, אבל הם לא הגדירו את התנאים. למשל אם הכרטיס דומה לVEGA 64 והשיפור הוא 25% אז יכול להיות שלכרטיס NAVI יש רוחב פס זיכרון גדול יותר בזכות ה-GDDR6 ו-GCN מת על רוחב פס זיכרון, זאת הסיבה שיש בו HBM כל כך יקר, אז בעצם בלי לשנות אפילו שבריר של דבר בארכיטקטורה כבר יש להם שיפור של כמה אחוזים טובים.
כלומר בלי לדעת ממש את התנאים, איזה כרטיס מול איזה כרטיס ובאיזה מצב לא ממש נוכל לפרש את המספר הזה מעבר לזה שיש להם כרטיס NAVI שמבצע כמו VEGA64 אבל VEGA 64 עם 25% יותר TF ממנו. ביחוד צריך להיות זהירים כי AMD עשו כמה תרגילים מלוכלכים בתצוגה שלהם, ביחוד התצוגת PCIe 4 והגיימינג על רייזן 3000.

בנושא העניין שסווים אמר, הייתי עושה את זה אבל אם אני אהיה המקור גם של זה בERA אז זה יהיה חשוד. הבעיה העיקרית היא שאם מדובר בNAVI, אנחנו לא יודעים מספיק בשביל לזייף. אם זה VEGA אז זה קל יותר. אבל אם כבר שקופית, אני חושב שצריך לקחת את זה למקום אחר לגמרי ולדבר שם על משהו אחר, נניח אסטרטגיה של שתי קונסולות או להיות ללא כונן דיסקים ואז לזרוק את הביטוי Xbox Infinite Value בפנים כדי שזה ישמש רק כמאשר שמועה :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2019, 12:15

או בקיצור, כשתחשף החומרה נדע. יותר מדי נעלמים יש פה כדי שנוכל להבין באמת עד כמה היא חזקה.

ותזהר שיעלו עליך שם שאתה סוכן כפול, זה באן מיידי P:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2019, 17:09

bling כתב:או בקיצור, כשתחשף החומרה נדע. יותר מדי נעלמים יש פה כדי שנוכל להבין באמת עד כמה היא חזקה.

ותזהר שיעלו עליך שם שאתה סוכן כפול, זה באן מיידי P:

לול. כן אה. טוב נו, יפנה לי חצי שעה ביום אם יחסמו אותי :)

ובנוגע לביצועים, אפילו אם יצא כרטיס אחד לשוק יהיה קשה לדעת מה היתרונות של הארכיטקטורה ומה של מהירות הזיכרון (והחומרה של amd מתה על רוחב פס זיכרון) עד שיהיו כמה כרטיסים זמינים או לחילופין אם יהיה אתר טק רציני שיעשה נסויים עם down clock של הזיכרון. עד היום אני מחפש תוצאות של radeon vii עם זיכרון מואט ללא הצלחה.

חבר׳ה בbeyond אומרים ש-RDNA (הארכיטקטורה החדשה שלהם) היא בעצם רק שינוי קל יחסית ל-GCN וש-AMD נתנו לזה שם חדש במקום GCN 4 היא שיש לGCN שם נוראי בתעשיה אחרי 8 שנים של כרטיסים חמים, זללנים, דורשי זיכרון סופר מהיר ובכלליות מתקשים להתחרות ב-NVIDIA. כלומר זה די מדהים ש-AMD עם ארכיטקטורה חדשה ו-7nm עושה כרטיס שהוא שווה בביצועים ובמחיר ל-2070 שהוא כרטיס בן 7 חודשים, 12nm ועם ליבות Tensor ו-RT.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2019, 17:45

מה אני אגיד לך, הלוואי ונווידייה היו בונים שוב כרטיסים גראפיים לקונסולות אבל הם שרפו את הגשרים שלהם אחרי דור הפס3. בטח שעם סוני הם לא יעשו עסקים בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2019, 18:14

bling כתב:מה אני אגיד לך, הלוואי ונווידייה היו בונים שוב כרטיסים גראפיים לקונסולות אבל הם שרפו את הגשרים שלהם אחרי דור הפס3. בטח שעם סוני הם לא יעשו עסקים בקרוב.

יש כרטיס nvidia בסוויטצ׳ אז טכנית הם בקונסולות :)

אבל אם נדבר רגע ברצינות, אני חושב שזה פחות הפס3. הפס3 היה מקרה מיוחד ואשמת סוני - קונסולות מתכננים ובונים במשך שנים וסוני הגיעה בשלב מאוד מאוחר, אחרי שהם הבינו ש-cell לא יכול לשמש גם כgpu, כך שהם ידעו שהם מגיעים למשא ומתן עם nvidia בעמדת נחיתות ויצאו עם עסקה רעה למדי. אבל זה היה מצב אין ברירה.

הרווחים במעבדים לקונסולות הם סופר קטנים, nvidia אמרה שהיא לא מעוניינת להתעסק בשוק הזה כך שיש שם כמעט עשור מונופול amd לצערנו.

אבל יש נקודת תקווה אחת עם amd. ליסה סו אמרה בשולחנות העגולים בקומפיוטקס שהם כן מתכננים לחשוף את תןכניות ה-rt שלהם בe3. נציגים של sapphire אמרו שיהיה פיתרון חומרתי רק בדור הבא של amd מה שאומר סביבות 2021. אבל יש דווקא כמה פרטים מעניינים שמעוררים תקווה:
1) הגודל die של navi הוא יחסית גדול, גדול מדי. לא בצורה הסטרית אבל בתאוריה הצ׳יפ היה צריך להיות קטן ב15-20 אחוז. יכול להיות שזה כי יש פי 2 יותר rops או כי הנדסו מחדש את הcu כך שהם אולי תופסים יותר מקום, אבל זה גם יכול להיות משהו שלא הוכרז עדין.
2) הם הולכים לדבר על rt בחשיפה הרשמית של navi במסיבה שלהם בe3, כלומר אולי יש תקווה? יכול להיות שאלה יהיו פשוט ברבורי rt בתוכנה והם יראו דמו סטייל זה של קרייטק (שרץ על vega 56) והם ידברו על איך שnavi טובה יותר מvega בrt. אבל גפ יש סיכוי לליבות rt.

ועוד הערה, אם amd תהיה עם ליבות rt ב2020 או 2021, יש סיכוי שאפילו אם הן לא יהיו בnavi והדור הבא מבוסס navi, עדין יביאו אותן לקונסולות. יש לכל הקונסולות הסטוריה של שילוב פיצ׳רים מהדור כרטיסים שעדין לא יצא. אפילו הפס4 פרו מכילה פיצ׳רים של vega שיצא שנה אחרי הפס4 פרו. השיא היה ב360 שהכילה gpu עם שיידר מאוחד שהקדים בשנה וחצי (!) את הpc והיום זה סטנדרט בכל gpu גיימינג. כלומר גם אם הפיצ׳ר לא בvega, הוא אולי עדין יהיה בקונסולות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2019, 18:21

אם באמת יהיו ליבות RT בדור הבא זה לא יהיה קצת בזבוז ומאכזב? זאת אומרת ליבות כאלה הן פינוק כשאתה שחקן PC שמחפש עוד אקסטרה על פני גרסת הבסיס של כל איכרי הקונסולות וה PC, אבל כשזה מגיע על חשבון מה שיכל להיות עוד כח ו TF זה כנראה די מאכזב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2019, 18:32

bling כתב:אם באמת יהיו ליבות RT בדור הבא זה לא יהיה קצת בזבוז ומאכזב? זאת אומרת ליבות כאלה הן פינוק כשאתה שחקן PC שמחפש עוד אקסטרה על פני גרסת הבסיס של כל איכרי הקונסולות וה PC, אבל כשזה מגיע על חשבון מה שיכל להיות עוד כח ו TF זה כנראה די מאכזב.

השאלה היא כמה הן תופסות ועל חשבון כמה cu אנחנו מדברים. בנוסף האם אפשר להשתמש בהן לדברים אחרים כמו חישובי אודיו במרחב, מרחב ראיה של אוייבים למטרות ai או חישובי התנגשות. כלומר אם מפתח לא רוצה להשתמש בליבות rt בשביל rt אולי הן יהיו לו שמישות לדברים אחרים.

אני חושב שמפתחים דווקא יעריכו את זה. מפתחים מתים על rt כי זה חוסך זמן פיתוח ומאמץ. השתקפויות חוסך אפיית מפות השתקפות וצל חוסך אפיית מפות צל. מעבר לזה כל משחק בדןר הבא כנראה יכיל סוג של gi, למה לא לעשות gi עם הליבות הללו ולקבל תאורה מדהימה? הרי זה ממילא פיצ׳ר שיקח לא מעט מהכוח של הgpu, ביחוד במשחקים עם מערכת יום/לילה דינאמית.

אז השאלה היא על מה מוותרים. מעבר לזה, אם מיקרוסופט רצתה להתרסק על הקונסולה הכי חזקה, מה באמת היה יוצא לנו אם האנקונדה תהיה חזקה ב30-40 אחוז מהפס5? כנראה שרק רזולוציה גבוהה יותר, זהו, בדיוק כמו שהone מריצה ב900p. ממילא בדור הזה הרזולוציה הולכת להיות גבוהה מדי (לדעתי לפחות), לא היה עדיף לנצל את האקסטרה ביצועים האלה לrt? אם גרסת הפס5 והאנקונדה היו כמעט זהות אבל באנקונדה היה rt זה לא נשמע לך כמו מגה פיצ׳ר?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 מאי 2019, 18:40

כן בהשוואה לפס5 כשאחת מגיעה עם זה והשנייה לא זה לגמרי מגה פיצ׳ר ואני מקווה שסוני לא תפשל ככה קשה, פשוט בפני עצמו נראה לי יותר הגיוני לשאוף ליותר כוח כדי להגיע לפידלטי גבוה יותר לפני שמטפלים בהשתקפויות ותאורה טבעית קלה יותר לביצוע עם ה RT.

אבל וואלה, אם זה שם אני סומך על מי שתכנן את זה שהוא יודע יותר טוב ממני מה הוא עושה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2019, 23:14

כבר הגענו ל-3500 צפיות בעמוד דליפה. הנה בלוגר רוסי קצת יותר רלוונטי עם כמה אלפי צפיות, אפילו עשה גרפיקה נחמדה לאקסבוקס infinite :mrgreen:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 מאי 2019, 00:19

גאווה ישראלית.

מאז שווייז נמכרה לגוגל לא הייתי כל כך גאה בתוצרת שלנו *sniff*

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2019, 15:05

חדשות ממש טובות, הNAVI שהוצג אושר שהוא בגודל 255mm^2 (חישובים ראשוניים שמו אותו מעל ל-280מ"מ^2). כלומר גודל פוטנציאלית אפשרי לקונסולה. הביצועים הם VEGA 64, כלומר מקביל ל-12.5TF (המספר TF הסופי לא באמת משנה, יש שדרוגי ארכיטקטורה שעשו את AMD יעילים יותר פר TF) ואולי עם טיפה שנמוכים קלים למטרות yield כמו כיבוי 4 CU או הנמכת המהירות שעון קלות נוכל לקבל משהו שיושב בין VEGA 56 ל-VEGA 64 מבחינת כוח. אני חושב שזה סולידי לגמרי, לא חלש, לא מטורף, אבל סולידי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 מאי 2019, 15:37

דבר איתי ב TF של הדור הנוכחי קיאו, כמה אתה בערך מעריך/מהמר?

בכל אופן ציפיתי יותר מהדור הבא מלא חלש לא חזק, "בסדר שכזה", מקווה להפתעה לטובה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מאי 2019, 16:28

כבר צפינו ממזמן שהקפיצה בGPU תהיה ״רק״ בערך פי עשר מכיר באות הבסיס, ושהקפיצה המשמעותית יותר תהיה בכח החישוב של המעבד.
נראה שנקבל כמעט בדיוק את מה שצפינו.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 30 מאי 2019, 17:35

Laskin כתב:כבר צפינו ממזמן שהקפיצה בGPU תהיה ״רק״ בערך פי עשר מכיר באות הבסיס, ושהקפיצה המשמעותית יותר תהיה בכח החישוב של המעבד.
נראה שנקבל כמעט בדיוק את מה שצפינו.

הבעיה שלא מדובר פה בפי 10,אם אנחנם מדברים על וגה 64 אז זה בערך פי 7 או 8,אם אנחנו מדברים על וגה 56 (איכס) אז בערך פי חמש.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 24 אורחים