נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי bling » 19 נובמבר 2019, 09:49

מי זה האינסיידר המדובר ב ERA?

מה הקרדיט שלו שאנחנו אמורים להאמין לדבריו?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2019, 10:10

Uncle Pey'j כתב:אני גם מאוד אוהב את הכיוון של הדואל שוק 5 אם העיצוב בפטנט מדויק- פחות מצועצע ובלי הled מאחורה שכנראה גם טחן סוללה לדואל שוק 4.

בהתחלה בהחלט אכל סוללה, ואז רק הם הוציאו עדכון שמאפשר לעשות אותו חלש בהרבה, ואז זה לא כל כך שינה הרבה... הסוללה של השלטים סבבה.
כמובן שזה חיובי להוריד אותו לגמרי, אבל בעיקר כי אני לא אהבתי שזה משתקף בטלוויזיה לי בסצינות חשוכות, ולי זה ממש מציק :)
עיקר החידוש שמעניין אותי פה זה לא העיצוב, אלא הטריגרים והרטט החדש. אבל בעניין הטריגרים אני ממש חושש שזה גם יוביל לתקלות. סומך על סוני כי יש להם איכות בנייה מעולה, אבל זה עדיין מדאיג, כשזה נמצא בחלק כל כך קטן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2019, 14:09

bling כתב:מי זה האינסיידר המדובר ב ERA?

מה הקרדיט שלו שאנחנו אמורים להאמין לדבריו?

זה העורך לשעבר של EGM, אותו בחור שדבר על המשחק עולם פתוח בue5. אבל צריך לזכור שהוא לא בן אדם טכני, יש לו חברים בתעשיה שמראים לו דברים והוא מקיא אותם בERA בלי להבין יותר מדי מה הוא אומר כך שנתונים טכנים כמו 10.5TF אני לוקח ממנו עם גרגר מלח מסויים.

בנוגע לאורות על שלטים, מי שחשב על הקונספט הזה לא שחק במשחק וידאו בחייו. משחקי סינגל אימרסיבים אני משחק בחושך, הדבר האחרון שאני צריך זה לד זרחני בזוית של העין. כמה שפחות אורות, יותר טוב. למה אין night mode?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2019, 21:36

הוא גם אמר היום ששתי הקונסולות תומכות בVRS שזה נהדר. ה5700 אגב לא תומך, זה פיצ׳ר של RDNA2.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 נובמבר 2019, 11:32

רק מה זה VRS :?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2019, 11:51

bling כתב:רק מה זה VRS :?

ראשי התיבות הן Variable Shading rate וזאת שיטה שבה מחלקים את המסך למאות אריחים כשה-GPU יכול להחליט לרנדר כל אריח ברמת פירוט ורזולוציה אחרת. למשל המשחק רץ ב4K טבעי אבל יש אזור מסויים שהוא חשוך ולא מפורט אז אפשר להוריד שם את איכות השיידרים משמעותית. כנ״ל על אזורים שמושפעים פחות מרזולוציה, למשל אזורים עם ניגודיות קטנה מאוד בין הצבעים, שם אפשר להוריד את הרזולוציה. זאת שיטה לסחוט עוד ביצועים בלי שהמשתמש יראה הבדל בעין, אם זה יעיל מספיק זה אולי יוכל להחליף את הדמקה למניהן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 נובמבר 2019, 23:37

רמז לאיך שמשחקי דור קודם הולכים להיות על הפס5?

יושידה אישר בכנס מעריצי פיינל פנטזי בלונדון ש Final Fantasy XIV מגיע לפס5 ושהצוות עובד קשה על הגרסה הזו.

הקטע זה שמדובר במשחק שאמור לרוץ אחורנית שהרי יש גרסת פס4, לכן ממה שמשתמע מדבריו מדובר בגרסה ״מלאה״ לפס5 (וזה למה הצוות גם עובד קשה כביכול) ולא באיזה עדכון BC מינימלי.

אם הייתי צריך לשים הימור זה נשמע שהמשחק יצא בגרסת פס5 משופרת משמעותית שתמכר במחיר זהה לרימאסטרים שרצו מהפס3 על הפס4 (שזה די יקר)

נשמע לי הגיוני וכנראה ככה הרבה מפתחות אחרות גם יתמודדו עם זה, רוצים לשחק ב BC די lame בחינם? סבבה אבל אם אתם רוצים באמת את הדבר האמיתי קנו את הגרסה המלאה של הפס5, אולי אפילו יפצלו משתמשים במשחקי אונליין כדי להכריח אותך לקנות את גרסת הפס5 אחרת תשחק עם יוזר בייס שולי במשחק שאפילו לא יקבל עדכונים עוד.

בקיצור לא חסר למפיצות כלים לעשות את הכסף הקל של הרימאסטרים כמו שהם עשו בדור הזה, BC לא יגרום להם לוותר על התענוג.

אני לא אתפלא אם נקבל מרוקסטאר גרסת פס5 של GTA5 ו RDR2 עם שיפורים נרחבים במחיר כמעט מלא, ולפחות במקרה של GTA5 אני לא אתפלא אם שוב הוא ימכור כמו קראק וימשיך לחזק את השיא המגוחך שהוא כבר הגיע אליו בדור הזה ושלבטח לא ישבר עוד לעולם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2019, 00:04

אני מסכים שאולי זה המצב כאן בהסתמך על מה שהוא אמר, אבל זה עדיין לא בהכרח מצביע על מה שיהיה הכלל.
יש דוגמאות כמו למשל בנדאי נמקו שהוציאו את הרימסטר DS 2 (שהיה שיפור ל1080p ו60fps בקונסולות..) גם לpc. עדיין זה לשמחתנו לא אומר שכל החברות הוציאו רימסטרים לpc.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2019, 07:48

אני חושב שמשחקים כמו 14 הפ מקרה מיוחד, הם משחקים כשירות ואנשים משחקים אותם לאורך שנים אז הם צריכים לקבל חייים חדשים גם על הפס5. אני לא חושב שזה יחול על כל משחק.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 נובמבר 2019, 15:13

לא אמרתי שיחול על כל משחק כמו שלא כל משחק מקבל בכלל רימאסטר בדור הזה אבל כן יש הרבה משחקים בולטים מהדור הזה שיכולים לקבל טיפול דומה, כל מה שנחשב לקלאסי ומצופה בעיקרון יכול לקבל גרסת פס5 מלאה שכזו.

אה כן ותודה על ההסבר של ה VRS, נשמעת כמו טכנולוגיה ממש טובה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2019, 15:42

bling כתב:לא אמרתי שיחול על כל משחק כמו שלא כל משחק מקבל בכלל רימאסטר בדור הזה אבל כן יש הרבה משחקים בולטים מהדור הזה שיכולים לקבל טיפול דומה, כל מה שנחשב לקלאסי ומצופה בעיקרון יכול לקבל גרסת פס5 מלאה שכזו.

אה כן ותודה על ההסבר של ה VRS, נשמעת כמו טכנולוגיה ממש טובה :)

העניין הוא שרוב הרימאסטרים הם פשוט המשחק המקורי + FPS טוב יותר + רזולוציה טובה יותר וזה היה אפשרי כי לא הייתה תמיכה לאחור. דברים כמו רטצ'ט וקלאנק למשל? זה לגמרי ימשיך לקרות. אבל הולכים לדרוש מאיתנו 40$ על משחק שכבר יש לנו רק בכדי שירוץ ב-4K/60? לא יודע, נשמע לי כמו משהו מלוכלך למדי.

אני לא יודע מה יהיה בסקארלט אבל לפחות בפס5 אני בטוח ששדרוג FPS ורזולוציה דורש עבודה כך שאני אהיה מוכן בכיף לשלם על שדרוג ל4K/60 למשחקים שמעניינים אותי כמו GOW או TLOU2, אבל העלות צריכה להיות פורפורציונאלית. בסופו של דבר העניינים האלה הם לא יותר עבודה מאשר פאטצ' פרו שאנחנו מקבלים היום לכל משחק בחינם, כלומר לא הייתי מוכן לשלם על זה יותר מכמה דולרים בודדים ואני משער שאני לא היחיד שחושב ככה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 נובמבר 2019, 16:00

שמע יש מושקעים יותר או פחות, אם צוותים באמת יתנו השקעה ברמה שהם יקראו למשחק שלהם גרסת פס5 מלאה או כל שם שיווקי אחר אז זו תהיה הדרך שלהם לגבות יותר.

תסמוך עליהם שהם ידעו איך להשיג את הכסף הקל הזה בחזרה, כל הפורטים האלה עוזרים להם מאוד לרפד את הכיס בעלויות נמוכות, אין מצב שיוותרו על זה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2019, 16:07

bling כתב:שמע יש מושקעים יותר או פחות, אם צוותים באמת יתנו השקעה ברמה שהם יקראו למשחק שלהם גרסת פס5 מלאה או כל שם שיווקי אחר אז זו תהיה הדרך שלהם לגבות יותר.

תסמוך עליהם שהם ידעו איך להשיג את הכסף הקל הזה בחזרה, כל הפורטים האלה עוזרים להם מאוד לרפד את הכיס בעלויות נמוכות, אין מצב שיוותרו על זה :)

אני מסכים שאפשר לעשות משהו מושקע שבאמת יהיה שווה את הכסף, ע"ע GTAV בדור הזה למשל שהוא לא רימייק כמו רצ'ט וקלאנק או SOTC אבל הוא כן גרסת הPC עם כל הפעמונים והמשרוקיות ברזולוציה גבוהה יותר ו-FPS יציב. אני משער שזה קלאסי לקחת משחקים שלא רצים טוב ויש להם גרסת PC מרשימה בהרבה, להביא את כל הטוב הזה לגרסת הפס5 ולדרוש עליה כסף. אבל השאלה הגדולה היא איך זה יעבוד עם ה-BC, יהיו שתי גרסאות בPSN? נניח RDR2 ו-RDR2 REMASTERED ותוכל לקנות את שתיהן? זה יהיה DLC? תהיה לסוני מערכת מסודרת לדברים האלה או שכל מפיצה תעשה מה שבא לה? יהיה מעניין, ביחוד בתחילת הדור עם כל המשחקי 2020 שירצו להיות עם גרסת פס5 בנוסף לגרסת פס4.

אגב, יש עכשיו בלגן בנושא דור הבא ב-ERA כי רוברט פנלו (לשעבר ממיקרוסופט) חזר להגיב שם והוא זרק כמה דברים לאויר שהדליקו אנשים. למשל שהוא חשב שסוני תכוון ל8TF כי הוא חשב שהקונסולה תהיה 399$ שוב (כי זה עבד להם כל כך טוב עם הפס4) אבל אם סוני תלך על 499$ אז יש להם הרבה מרווח לעשות קונסולה עם יותר TF. בקיצור, הוא עושה שם הרבה בלגן עכשיו, כל אנשי תאוריות הקונספרציה מאבדים את הצפון. אם יהיה משהו מעניין אני אביא לכאן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2019, 17:38

רמדי על הפס5:
When it comes to the PS5, faster hardware is always appreciated and will make life easier in the short term. But it’s the new SSD that really stands out; essentially streaming will become something that we don’t really have to worry so much about and it will free up some extra CPU bandwidth in the process.

You could do things faster or you could add more content and run things the same 30fps as before; often times it is the latter.

We tend to forget that it’s not just about getting better graphics in games with a new console, but it’s that the overall experience of using and playing on the console will get significantly better. Playstation 5 is about making a really smooth, quick-to-load experience, and a hardware base that’s easy to use for us developers, which is great, because it allows us to harness the hardware power quicker.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 21 נובמבר 2019, 17:48

וזה לא תקף עבור הסקארלט?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 נובמבר 2019, 18:43

אלברט פנלו אהב עוד להשתתף בדיונים שכאלו גם בזמנו בגאף עד שהוא התקדם לעמדה בכירה מדי במייקרוסופט וזה כבר לא היה לעניין שישתתף ככה בפורום.

עכשיו שהוא חזר מאיפה שהיה, זה ברור בוודאות שהוא יודע הכל על הסקרלט לא ככה? למרות שהוא כמובן ישמור על נאמנות מוחלטת למקום העבודה שהיה לו ולכן הוא בטח יהיה מתואם מ א׳ עד ת׳ עם ה NDA שיש להם ועדיין, בעיקרון הוא יודע הכל אני משער אז אולי אפשר להוציא איזשהו רמז מההודעות שלו לגבי מה שצפוי לנו מהצד שלהם :)

בנוגע לרמדי ציפיתי לציטוט יותר מרגש, זה נראה שהם מאוד מתואמים עם ה PR של סוני שאוהב להדגיש בעיקר את ה SSD בשלב הזה וכן, מה שהם אמרו רלוונטי גם למייקרוסופט רק שסוני כרגע שולטת יותר בנראטיב של הדור הבא ומתנהלת יותר טוב כרגע מבחינת ניהול ההייפ, הם כרגע יותר בדיבור ממייקרוסופט עד שהיא תביא את הקונטרה שלה ותכנס קצת לדיבור וחוזר חלילה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2019, 19:10

Shlomix כתב:וזה לא תקף עבור הסקארלט?

שכחתי להגיד, זה ממגזין פלייסטיישן uk אז מתיחסים שם רק לפלייסטיישן.

בלינג, אלברט פנלו עזב לפני שנתיים וחצי כך שהידע שלו מוגבל לתחילת 2017 שזה גובל ב4 שנים מהשיגור של סקארלט. כלומר אני בטוח שהוא יודע תוכניות ראשוניות והכל אבל הוא לא באמת יודע מה תהיה הסקארלט אלה אם חברים שלו בחברה ממשיכים לעדכן אותו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2019, 23:40

הנה פנינה מאלברט פנלו ב-ERA, הוא מספר את הסיפור האמיתי מאחורי הקלעים של השימוש ב-DDR3 וה-DRAM שדפק אותם חזק בדור הזה. הסיפור די קרוב למה שספרנו כאן, אבל יש כמה פרטים חדשים:
Regarding RAM, It's most likely I'm going to take a ton of guff for this, but the RAM story is interesting so here goes (it's very similar to what happened on X360 but reverse). The Gen 8 spec was going to be 4GB. That would have been 4x the amount of memory from Gen7 so that was the target for both consoles based on what we knew. With all the Kinect and Media stuff the team knew that would eat too much memory for games and proposed 8gb - 2-3 for media, and 5-6 for games. Once the xbox team had knowledge there was a gap in GPU with PS4, the feeling was that the incremental 1-2 gb for games, while slower, would make up some of the difference. So having say 5-6gb for games in DDR3 could offset having only 3.5gb of GDDR5 (having half the memory would have meant half the memory bandwidth, too).

Once word got out X1 had 8gb (and of course Sony would not have known the type of RAM we were using or for what), we heard that matched to 8. I think that part is pretty undisputed at this point. So that was a bummer for X1 but was a super smart call on Sony's part. Of course, the exact opposite happened on X360.

It would be interesting to think what a 4gb PS4 vs. an 8GB X1 battle would have looked like in games, given their advantage in GPU.

Memory was really expensive at the time - can't remember the circumstances but X360 memory was dirt cheap by the end, so there was a big shock to the system in the cost for DD3. GDDR5 was CRAZY expensive (like 2x the cost). So for MS at least it was always DDR3. The team believed that 8gb of DDR3 would be the same cost as 4gb of GDDR5 so it was a risk but felt it would provide better games and all the media stuff would not come at a cost to the developers.

Of course, it didn't pan out that way. A Hynix fire right before launch drove the cost of DDR3 through the roof (eroding the cost advantage), and all the major graphics cards moved quickly to GDDR5 so prices dropped faster than expected. Worked out great for Sony, not so great for Xbox.

I can only speculate what Sony's original plan was for RAM, but my guess is it was always GDDR5.

I think what's more interesting is how there is certain information that gets around (like Xbox had 8 and Sony had 4), but the context around it was missing; I'm not sure they knew we were GDDR3 and that Xbox were allocating much of the extra memory to non-gaming applications.

אמ;לק
- הדור היה אמור להיות 4GB, מיקרוסופט רצו אפליציות רצות ברקע אז הם הבינו שהם צריכים ללכת על 8GB.
- סוני הייתה על 4GB אז מיקרוסופט הייתה בטוח שהעובדה שלמשחקים בONE יהיה 5GB+ לעומת ~3.5GB בפס4, יבטל את העובדה שה-GDDR5 של סוני מהיר בהרבה וגם יסגור חלק מהפער בכוח של ה-GPU.
- סוני שמעה שמיקרוסופט הלכה על 8GB בלי לדעת שהם משתמשים ב-DDR3 האיטי ושפכה את הכסף בכדי ללכת על 8GB של GDDR5.
- DDR3 תמיד תוכנן להיות באקסבוקס, מעולם הם לא חשבו על GDDR5. בגלל שDDR3 עלה חצי, 8GB עלה להם כמו 4GB של GDDR5.
- לפני השיגור פרצה שריפה במפעל של Hynix שמיצרת DDR3, מחירי הDDR3 עפו לשמיים.
- כרטיסים גרפים שהשתמשו ב-DDR3 עברו ל-GDDR5 בגלל עלית המחיר, מה שהוריד את המחיר של GDDR5.
- סוני זכתה בלוטו. גם הם קבלו SETUP זיכרון מהיר וטוב בהרבה, גם המחירים התרסקו כך שהם לא הפסידו כסף על העליה ל-8GB וגם המחירים של DDR3 עלו בטרוף מה שגרם לSETUP המעפן של מיקרוסופט לעלות בערך אותו דבר כמו של סוני במקום שהוא יעלה חצי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 נובמבר 2019, 06:50

מרתק! זה כאילו נכתב מלמעלה שהדור הזה ילך לסוני, אין ספק שגם מזל היה פה מעבר להחלטה הלא מדהימה כשלעצמה של מייקרוסופט להתמקד כל כך חזק על מדיה, זה כאילו אלוהי הגיימנג העניש אותם חזק על זה :)

גם רואים עד כמה ריגול תעשייתי/שמועות בסופו של דבר גורמות לזה ששני קונסולות שמתוכננות באותו הזמן ועם רכיבי צד ג׳ בעיקר לא יהיו רחוקות ממש בכוח, סוני שמעה על ה 8 של מייקרוסופט והיא ישר חתרה להגדיל גם את שלה, יצא פער בכל זאת גם בגלל נסיבות של מזל רע וטקטיקה שגויה של מייק להתמקד במדיה אבל אם נקח את הדור הבא שבו ברור לשני הצדדים שהם בונים קונסולת גיימינג אז זה רק מראה שפער ממשי לא יכול ממש להתקיים באקלים הנוכחי.

כיף שיש בנאדם במעמד כזה שיכול לחלוק סיפורים מבפנים, זה למה לצערי GAF לשעבר/ ERA למרות מדיניות ה pc החונקת הן קהילות ״חשובות״ בתעשייה הזאת.

אגב כשהוא אומר שזה מה שקרה בדור ה 360 רק הפוך למה הוא מתכוון? הרי אז בזמנו לסוני היה תכנון לא טוב עם ה cell אבל לא היה מדובר בסיפור עם אופי דומה לדור הזה מבחינת מזל רע (השריפה במפעל הצ׳יפים), אלא אם כן הוא מתכוון לאספקט של תכנון לא טוב של חומרה (מייקרוסופט עם הבחירה ללכת על DDR3 מוגדל עם הקצאת מדיה לעומת סוני עם הדאבל Cell)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 נובמבר 2019, 07:38

bling כתב:מרתק! זה כאילו נכתב מלמעלה שהדור הזה ילך לסוני, אין ספק שגם מזל היה פה מעבר להחלטה הלא מדהימה כשלעצמה של מייקרוסופט להתמקד כל כך חזק על מדיה, זה כאילו אלוהי הגיימנג העניש אותם חזק על זה :)

גם רואים עד כמה ריגול תעשייתי/שמועות בסופו של דבר גורמות לזה ששני קונסולות שמתוכננות באותו הזמן ועם רכיבי צד ג׳ בעיקר לא יהיו רחוקות ממש בכוח, סוני שמעה על ה 8 של מייקרוסופט והיא ישר חתרה להגדיל גם את שלה, יצא פער בכל זאת גם בגלל נסיבות של מזל רע וטקטיקה שגויה של מייק להתמקד במדיה אבל אם נקח את הדור הבא שבו ברור לשני הצדדים שהם בונים קונסולת גיימינג אז זה רק מראה שפער ממשי לא יכול ממש להתקיים באקלים הנוכחי.

כיף שיש בנאדם במעמד כזה שיכול לחלוק סיפורים מבפנים, זה למה לצערי GAF לשעבר/ ERA למרות מדיניות ה pc החונקת הן קהילות ״חשובות״ בתעשייה הזאת.

אגב כשהוא אומר שזה מה שקרה בדור ה 360 רק הפוך למה הוא מתכוון? הרי אז בזמנו לסוני היה תכנון לא טוב עם ה cell אבל לא היה מדובר בסיפור עם אופי דומה לדור הזה מבחינת מזל רע (השריפה במפעל הצ׳יפים), אלא אם כן הוא מתכוון לאספקט של תכנון לא טוב של חומרה (מייקרוסופט עם הבחירה ללכת על DDR3 מוגדל עם הקצאת מדיה לעומת סוני עם הדאבל Cell)

אני חושב שהוא דבר על הדור הקודם בקטע של הזיכרון. בדור הקודם מיקרוסופט עשתה משהו דומה, היה להם 256MB של GDDR4 ואפיק הפעילו עליהם לחץ בזמן הפיתוח של גירס לעלות ל512MB. אפיק נכנסו אליהם למשרד עם שני דמואים של גירס, אמרו להם ככה זה נראה עם 256MB וככה עם 512MB. מיקרוסופט השתכנעו והשקיעו את הכסף ב-512MB ובסוף יצא להם מצויין כי גם סוני הלכה על הכמות הזאת. בגלל שמיקרוסופט הייתה עם זיכרון מאוחד של GDDR4 (בעצם כמו סוני בדור הנוכחי) בזמן ששל סוני היה מפוצל, תצורת זיכרון שלהם הייתה יתרון משמעותי ל360 על הפס3 ואחת הסיבות העיקריות שכותרי עולם פתוח כמו המשחקים של בת'זדה ו-GTA עבדו הרבה יותר טוב על ה360.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 01:56

CDPR על הדור הבא (בערך):
Of course, we do have insights on what’s around the corner and what’s happening with PlayStation and Xbox. We’re watching it closely and one may probably assume that at some point we’re gonna do something with the next-gen. However, we cannot really be very specific about what that might be, when exactly that might be. I will only safely assume that it’s not gonna be around the launch timeframe of those consoles.

Our games were always ahead of technology. They always play best on strong PCs, so in many areas, we’re ready or almost ready for stronger specs. From a technical perspective, it seems to be doable.

לי זה נשמע כמו שיש להם משחק דור הבא בצינור אבל הם לא מוכנים לדבר עליו ושהם בייסיקלי מתכננים משהו כמו גרסת הPC על הפס5 בעתיד. רק נקווה שמה שחשבתי עליהם נכון וזה יהיה שדרוג חינמי, לא דאבל דיפ.

ועוד משהו מעניין מהראיון עם רמדי שמשקף שיחה שהייתה לי פה עם בלינג לפני כמה חודשים בנוגע לדמו של ספיידרמן:
If games would stay the same in terms of scope and visual quality it’d make loading times be almost unnoticeable and restarting a level could be almost instant [in PS5 games].

However, since more data can be now used there can also be cases where production
might be cheaper and faster when not optimising content, which will lead into having to load much more data, leading back into a situation where you have about the same loading times as today.

It is almost the same as with CPU and GPU enhancements. You could do things faster or you could add more content and run things the same 30fps as before; often times it is the latter.

We game developers can make 60fps games even on PlayStation 1! It’s always about
compromise: are you focussing on visuals, physics, AI, and such things or purely framerate? The new PS5 hardware will be powerful, yes, but also expectations are that graphics will be even more detailed, more destruction, etc and it’s always a compromise as to where we focus.

הוא בעצם אומר שזה שיש SSD מטורף, זה לא אומר שלא יהיו זמני טעינה. כמו בדיון עם בלינג על ספיידרמן, אפשר לעוף במהירות מטורפת בעיר בספיידרמן עם ה-SSD אבל זה נעשה כמובן עם נכסים של משחק בגרפיקת PS4. אז תמיד יש עניין של בלאנס, בדיוק כמו שרמדי מדברים פה על 30 מול 60 פריימים בשניה. אתה יכול לפוצץ את המשחק בכמויות תוכן שלא היו אפשריות עד היום אלה אם היינו מוכנים לבלוע זמני טעינה של 7 דקות או שאתה יכול לעשות משהו שיותר מזכיר את הדור הזה ולטוס כמו טיל. וכמובן שיש המון אפשרויות בין שני הקיצונים האלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 נובמבר 2019, 10:35

זו התצוגה אולי הכי משעממת שלהם, אבל זה עדיין מצליח להרשים לפעמים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 נובמבר 2019, 06:29

DrKeo כתב:CDPR על הדור הבא (בערך):
Of course, we do have insights on what’s around the corner and what’s happening with PlayStation and Xbox. We’re watching it closely and one may probably assume that at some point we’re gonna do something with the next-gen. However, we cannot really be very specific about what that might be, when exactly that might be. I will only safely assume that it’s not gonna be around the launch timeframe of those consoles.

Our games were always ahead of technology. They always play best on strong PCs, so in many areas, we’re ready or almost ready for stronger specs. From a technical perspective, it seems to be doable.

לי זה נשמע כמו שיש להם משחק דור הבא בצינור אבל הם לא מוכנים לדבר עליו ושהם בייסיקלי מתכננים משהו כמו גרסת הPC על הפס5 בעתיד. רק נקווה שמה שחשבתי עליהם נכון וזה יהיה שדרוג חינמי, לא דאבל דיפ.

ועוד משהו מעניין מהראיון עם רמדי שמשקף שיחה שהייתה לי פה עם בלינג לפני כמה חודשים בנוגע לדמו של ספיידרמן:
If games would stay the same in terms of scope and visual quality it’d make loading times be almost unnoticeable and restarting a level could be almost instant [in PS5 games].

However, since more data can be now used there can also be cases where production
might be cheaper and faster when not optimising content, which will lead into having to load much more data, leading back into a situation where you have about the same loading times as today.

It is almost the same as with CPU and GPU enhancements. You could do things faster or you could add more content and run things the same 30fps as before; often times it is the latter.

We game developers can make 60fps games even on PlayStation 1! It’s always about
compromise: are you focussing on visuals, physics, AI, and such things or purely framerate? The new PS5 hardware will be powerful, yes, but also expectations are that graphics will be even more detailed, more destruction, etc and it’s always a compromise as to where we focus.

הוא בעצם אומר שזה שיש SSD מטורף, זה לא אומר שלא יהיו זמני טעינה. כמו בדיון עם בלינג על ספיידרמן, אפשר לעוף במהירות מטורפת בעיר בספיידרמן עם ה-SSD אבל זה נעשה כמובן עם נכסים של משחק בגרפיקת PS4. אז תמיד יש עניין של בלאנס, בדיוק כמו שרמדי מדברים פה על 30 מול 60 פריימים בשניה. אתה יכול לפוצץ את המשחק בכמויות תוכן שלא היו אפשריות עד היום אלה אם היינו מוכנים לבלוע זמני טעינה של 7 דקות או שאתה יכול לעשות משהו שיותר מזכיר את הדור הזה ולטוס כמו טיל. וכמובן שיש המון אפשרויות בין שני הקיצונים האלה.

אז מה בדיוק עשינו פה בסוף קיאו :)

סבבה נקבל פירוט מדהים יותר בדור הבא, אבל זה בעצם קורה בכל דור, למה בדור הזה משחקי עולם פתוח לא עשו קפיצה מדהימה וקיבלנו בהם פירוט (ואפילו גיימפליי בחלק מהמקרים כמו הורייזון) של משחק סינגל לכל דבר?

אז תהיה עוד קפיצה בסגנון אבל בסופו של דבר דברים ירוצו וירגישו באופן זהה כשמדובר לפחות בהפקות ענקיות.

ולטעמי ל SC אין ממש מקום בנושא הזה, לא מבין מה כזה מרשים בו עד עכשיו, אני לא רואה במשחק הזה את הקרייסיס של דור הפס3 וה 360, יעני משחק שנמצא דור מעל ושזכינו לראות מוקדם יותר לפני שהדור הבא האמיתי מגיע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 נובמבר 2019, 08:14

העובדה היא שהוא לא יצא לפני 2022, ודי ברור שיקבל פורט לדור הבא. אז הוא שייך לדור הבא

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 נובמבר 2019, 09:17

bling כתב:
DrKeo כתב:CDPR על הדור הבא (בערך):

אז מה בדיוק עשינו פה בסוף קיאו :)

סבבה נקבל פירוט מדהים יותר בדור הבא, אבל זה בעצם קורה בכל דור, למה בדור הזה משחקי עולם פתוח לא עשו קפיצה מדהימה וקיבלנו בהם פירוט (ואפילו גיימפליי בחלק מהמקרים כמו הורייזון) של משחק סינגל לכל דבר?

אז תהיה עוד קפיצה בסגנון אבל בסופו של דבר דברים ירוצו וירגישו באופן זהה כשמדובר לפחות בהפקות ענקיות.

ולטעמי ל SC אין ממש מקום בנושא הזה, לא מבין מה כזה מרשים בו עד עכשיו, אני לא רואה במשחק הזה את הקרייסיס של דור הפס3 וה 360, יעני משחק שנמצא דור מעל ושזכינו לראות מוקדם יותר לפני שהדור הבא האמיתי מגיע.

אבל זאת לא קפיצה סטנדרטית. אני רק אומר שמפתחים יכולים לקחת את זה לאיזה כיוון שהם רוצים. אבל זה כן game changer לדעתי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 45 אורחים