נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Shlomix
Warrior

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Shlomix » 08 מאי 2020, 13:25

אבל פיתוח משחקי AAA היום יותר יקר מאי פעם, קשה להשוות.
אם מפיצות רוצות להישאר רווחיות, הגיוני שבחודשים הראשונים לדור חדש לא יהיו משחקים בלעדיים רק אליו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2020, 13:36

Shlomix כתב:אבל פיתוח משחקי AAA היום יותר יקר מאי פעם, קשה להשוות.
אם מפיצות רוצות להישאר רווחיות, הגיוני שבחודשים הראשונים לדור חדש לא יהיו משחקים בלעדיים רק אליו.

ההסטוריה מראה שבמשחקי קרוס ג׳ן גרסת הדור הקודם קמלה ממש מהר ואחרי שנה היא כבר כמעט לא מוכרת ביחס לדור הנוכחי. לפחות זה מה שקרה בתחילת הדור הזה ופיתוח משחקים לא אמור להיות שונה מדי בתקציב בין הדור הנוכחי לבא.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2020, 14:37

הפעם יש בסיס משתמשים ממש גדול ויש את הסוויץ׳ שמחזיקה מאחור את ההתקדמות ולא הולכת לצאת לה יורשת בטח בשנה וחצי הקרובות אם לא הרבה מעבר...
ובנוסף - יש את עניין הקורונה שיכול לשבש משמעותית את הייצור ולהוביל למצב בו גם אם יהיה ביקוש אדיר - לא יצליחו לעמוד בקצב לפחות במשך השנה הראשונה. אני מקווה שיתגברו על זה אבל זו אופציה שיכולה לתקוע ממש חזק את מכירות התוכנה בתחילת הדור.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 מאי 2020, 14:49

הסוויץ' היא כנראה בכלל לא שיקול של מפיצות צד ג',ראיתם את הנתונים- 82% בערך ממכירות התוכנה של הסוויץ' הן צד א' של נינטנדו,זה נתון פסיכי שמעיד שעם כמה שהסוויץ' מקבלת יותר צד ג',עדיין זה לא ממש מעניין את רוב הקהל שלה,והמכירות בהתאם אני מניח.
זה לא אומר כמובן שסוויץ' תפסיק לקבל צד ג',אם כבר המצב אפילו יותר טוב- אמרתי כבר מזמן שהתרחיש הכי טוב הוא שהסוויץ' תמשיך למכור בקצב פסיכי כמו עכשיו והיא תהפוך לכוח שצד ג' לא יוכל להתעלם ממנו אבל הדלתא בינה לבין הקונסולות יהיה גדול מדי כדי לאפשר פורטים,אז יקרה מצב שבו צד ג' יפתחו גירסאות ייעודיות לסוויץ',סוג של משחקים משלימים למשחק הראשי שייצא למחשב והקונסולות. זה לא חסר תקדים וזה קרה המון בעבר,בייחוד בדור ה-360/פס3.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2020, 15:01

אני חושב שזה עדיין שיקול להרבה צד ג׳... בטח ובטח אינדיז, אבל גם משחקים לא קטנים של מפיצות גדולות יגיעו לזווית׳ בשנתיים הראשונות וזה טיפה עלול לעכב את המעבר.
אבל העיקר זה בסיס המשתמשים, העובדה שהיה באמצע הדור גירסאות פרו/אקס שהרבה קנו לאחרונה (יחסית), ולכן לא ימהרו לשדרג, ועניין הייצור.
תחשוב על משחק שהם מצפים למכור ממנו 10 מליון יחידות והוא אמור לצאת בשנה הראשונה של הדור הבא. עם הסיכון שלא יעמדו בביקוש - די בטוח שעדיף להם או לדחות אותו, או להוריד פיצ׳רים כדי שיתאים גם לדור הנכחי. ומבחינת שיקול כלכלי הרבה יותר עדיפה האופציה השנייה, כנראה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 08 מאי 2020, 16:50

ארון גרינברג מגיב לאיזה פאנבוי. כל הדור הזה צוות המרקטינג מכיר בטעויות אבל ממשיך לעשות אותן :roll:

בחדשות אחרות, שרייר אישר באיזה פודקאסט שסוני עדיין במסלול לאירוע PS5 בתחילת-אמצע יוני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2020, 17:18

מעניין שסקרלט תוכרז ב-22 במאי ולא ידברו על מחיר עד שסוני תכריז על שלה... שבמקרה הכי טוב זה יקרה ביוני... או שאולי הם כן סגורים על המחיר שלה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2020, 17:34

לדעתי הדבר היחיד ששונה בין הדור הקודם לזה הוא שהפעם שניהם x86 אז הפורטים רצים בטח תוך כמה שעות של עבודה על שתי הקונסולות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 מאי 2020, 17:58

את האמת החזקתי מהתשובה של ארון גרינברג, הכי קל אצל רוב האנשים שנמצאים בעמדה הזאת שהם מותקפים להיאחז באיזו עמדת מיעוט של פאנבוי הזוי ולהציג מצג שווא של ״אחלה אירוע״, רוב האנשים היו שמחים לעשות לה share ולהסכים איתה.

הוא דווקא בא ואומר שוואלה, עשינו טעות רצינית עם השיווק והציפיות שיצרנו כלפי האירוע וזו באשמתם, ושהוא מבין את התגובות השליליות ויקח את זה לתשומת ליבו.

דווקא לא מובן מאליו.

————

לאסקין, מי אמר שמייקרוסופט תכריז על מחיר לסקרלט ב 21 למאי. חוץ מזה הקונסולה כבר הוכרזה והוצגה, האירוע שבו הם יכריזו על המחיר בטח יהיה ביולי, הרבה אחרי החשיפה של הפס5 שכמעט בוודאות קורית ביוני.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 מאי 2020, 18:02

תיאור משרה שעלתה לאתר של גרילה:

תמונה

כן הוריזון 2, וכן כצפוי הוא מוגדר כבנצ׳מרק גראפי חדש לתעשייה. יאללה שייחשף כבר!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2020, 18:28

מצד אחד גרינברג מדבר כאילו הם למדו, מצד שני זאת בערך הפעם 19 שהם עושים את זה אז איך אנחנו אמורים להאמין שהם למדו?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 08 מאי 2020, 18:30

bling כתב:את האמת החזקתי מהתשובה של ארון גרינברג, הכי קל אצל רוב האנשים שנמצאים בעמדה הזאת שהם מותקפים להיאחז באיזו עמדת מיעוט של פאנבוי הזוי ולהציג מצג שווא של ״אחלה אירוע״, רוב האנשים היו שמחים לעשות לה share ולהסכים איתה.

הוא דווקא בא ואומר שוואלה, עשינו טעות רצינית עם השיווק והציפיות שיצרנו כלפי האירוע וזו באשמתם, ושהוא מבין את התגובות השליליות ויקח את זה לתשומת ליבו.

דווקא לא מובן מאליו.

ההתנצלות זה באמת נחמד, אבל הבעיה עם גרינברג שהוא יחזור על זה שוב, זה כבר סיפור של שנים, הוא תמיד מעלה הייפ מוגזם עם חצאי אמיתות (כמו לפני ה-E3 הידועה לשמצה, שהיא הולכת להיות "all about the games") וכל מופע שלו הוא חגיגת קרינג'. הוא פשוט מנותק. כלומר ספציפית לאינסייד הזה זה יחסית בקטנה כי אנחנו יודעים שזה לא האירוע המרכזי, וכמובן היו נקודות שבהן הם היו הרבה פחות שקופים והרבה יותר מנותקים (החשיפה, הקמפיין של היילו 5) אבל עצם ההצגה הזאת אתמול במקום לדחוף את הסרטונים האלה לקדם-E3 או לטפטף אותם לערוץ יוטיוב מעיד על זה שמחלקת השיווק באקסבוקס עדיין די אבודה בדור הזה, לא באמת יודעת לדבר אל גיימרים ועל כל צעד קדימה לוקחת שניים אחורה. האמירות היחידות מהם בגובה העיניים במהלך כל הדור היו מהפה של ספנסר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2020, 18:32

לפעמים מיקרוסופט סובלת מאוטיזם טוטאלי בצד השיווקי, למשל גירס 5. WTF הלך עם החשיפות שלו?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 08 מאי 2020, 18:36

הבעיה שחצי מהדברים שהם עושים זה "how do you do fellow kids". שזה עוד בסדר אם יש תוכן שאשכרה מגבה את זה אבל כרגע אין. שיתנו לסטודנט שמתחזק את החשבון טוויטר של גיים פאס לארגן את האינסיידס הבאים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2020, 18:44

לגבי גרילה - הם אחראים עד היום בעיניי למנוע הכי יפה בכל הדור הזה, אין לי ספק שאם יש להם משהו להשקה אז הוא יהיה הבנצ'מרק של הדור הבא, שבטח יהיה קשה מאוד להביס.
ואם זה בהשקה אז צריך להתכונן ל-25,392 סרטוני השוואות של היילו אינפיניט VS הורייזון 2, כש-500 מתוכן של DF.
המנוע של אינפיניט ממש מעניין אותי. מקווה שגירסת ה-XSX תהיה משמעותית עליונה, שהדור הנכחי לא ממש יגביל אותו.

לגבי מיקרוסופט - אנשים קצת קשים מדי... הם אמרו שזו תצוגת צד ג', וגם אם אכזבו ובאמת לא היה כמעט "גיימפליי" - הם חשפו משחקים חדשים, וזה יותר ממה שסוני עשו :)
אז כן, ברור שהם שם בשיווק מנותקים ופחות "גיימרים" מנינטנדו או סוני, אבל הם כן משתפרים עם הזמן. ההתקדמות איטית אך עקבית ב-6 השנים האחרונות, והיו להם תצוגות טובות פה ושם.
והם משתפים לפחות, סוני בונקרים... אני מבין שזה כנראה שילוב של רצון לתת חשיפה ראשונה טובה באמת ועם הקורונה נערכים קצת אחרת, אבל מיקרוסופט משחררת מידע כל הזמן ובתקופה הזאת יש לי סטנדרטים נמוכים - אני מודה להם על הנסיון, גם אם התאכזבתי :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 מאי 2020, 18:47

השואו של גירס 5 ב-E3 בכלל היה הזייה מוחלטת,עם התפאורה המוגזמת הזו בשביל המוד Horde כשמה שאנשים באמת רצו זה פשוט לראות עוד קצת את הקמפיין,זה היה עוד פספוס ענק ברשימה הארוכה של פיספוסים של (אני מניח) ארון גרינברג.
וכמובן הקטע הזה שהם פשוט מושכים באף את המעריצים של היילו ולא מראים שיט מהמשחק ואני יודע שאומנם יראו אותו ביולי ואני מאמין שאחרי הפיאסקו של הסטרים אתמול אין מצב שזה לא יהיה גיימפלי פרופר,ובכל זאת אני חושב שהיה אפשר לזרוק לנו עוד כמה עצמות פה ושם בהתחשב בזה שהמשחק הוכרז לפני כמעט שנתיים אחרי כמעט 3 שנים של שתיקה מוחלטת מ-343 ומאז ראינו שניי טריילרים קצרים שכללו אפס גיימפלי. אני גם לא יודע כמה בטא,אפילו אם זו כזו שתתקיים כבר ביולי,מה שמאוד לא סביר,תועיל למשחק בשלב כזה מאוחר של הפיתוח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2020, 20:28

תשמע, אם אחרי שיחשפו את הגיימפליי שלו לראשונה ביולי וטריילר מדהים הם מיד יגידו "ועכשיו תוכלו להוריד ולשחק בבטא" - זה יהיה WIN.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2020, 22:10

למשוך באף זה כולם עושים, נגיד תראה את DEATH STRANDING, סוני משכה אותנו באף מ-2016 עד 2019 עם ארבעה טריילרים שונים עד שראינו גיימפליי. הבעיה שלי עם MS היא לא משיכה באף, בסופו של דבר אם עושים הדגמה מרשימה אז שוכחים הכל וכנ"ל על הדגמה גרועה, בסוף זה יקבע את גורל ההייפ של המשחק. הבעיה עם MS היא שהיא עושה חשיפות מוזרות בטרוף. זה שגירס 5 חצי עולם פתוח היינו צריכים ללמוד מראיונות וטוויטים בזמן שעד היציאה שלו לא ראינו כלום חוץ מאשר טריילר חשיפה קצר עם שניות של גיימפליי. כל הטקטיקה שלהם מוזרה, הם בחיים לא שמעו על דמו גיימפליי של 6-10 דק' שמעיף לאנשים את הפקק? ככה מציגים משחק בצורה טובה, לא בעזרת טריילרי ADD משולבים עם עוד 389572 טריילרים של אינדים עד שהמוח של הצופה הופך לעיסה והוא כבר לא זוכר במה הוא צפה. אנשים רואים תצוגה של סוני ויוצאים עם ה-3 נק' הגדולות שלרוב הן איזו תצוגת גיימפליי מדהימה או טריילר שחושף משהו מדהים שגיימרים צפו לו (המשך גדול או קאמבק גדול). אצל מיקרוסופט זה מרגיש כאילו הכל LOW KEY ולא מתוכנן הייטב.

ברצינות, אם מיקרוסופט מפשלים את החשיפה של PERFECT DARK אני הולך ממש לכעוס.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 מאי 2020, 23:25

Uncle Pey'j כתב:הסוויץ' היא כנראה בכלל לא שיקול של מפיצות צד ג',ראיתם את הנתונים- 82% בערך ממכירות התוכנה של הסוויץ' הן צד א' של נינטנדו,זה נתון פסיכי שמעיד שעם כמה שהסוויץ' מקבלת יותר צד ג',עדיין זה לא ממש מעניין את רוב הקהל שלה,והמכירות בהתאם אני מניח.
זה לא אומר כמובן שסוויץ' תפסיק לקבל צד ג',אם כבר המצב אפילו יותר טוב- אמרתי כבר מזמן שהתרחיש הכי טוב הוא שהסוויץ' תמשיך למכור בקצב פסיכי כמו עכשיו והיא תהפוך לכוח שצד ג' לא יוכל להתעלם ממנו אבל הדלתא בינה לבין הקונסולות יהיה גדול מדי כדי לאפשר פורטים,אז יקרה מצב שבו צד ג' יפתחו גירסאות ייעודיות לסוויץ',סוג של משחקים משלימים למשחק הראשי שייצא למחשב והקונסולות. זה לא חסר תקדים וזה קרה המון בעבר,בייחוד בדור ה-360/פס3.

תיראה מפתחות עדין יפתחו לxbox one הרגילה בהתחלה
ובגלל זה ניראה עדין פורטים אפילו מסורסים יותר לסוויץ
עד שינטשו את הדור הקיים , יגיע הזמן לסוויץ 2
קונסולה שמספיק שתיהיה רבע מהכוח של הדור הקיים
תוכל לקבל פורטים אומנם ב1080p ולא 4k
וממש לא בטוח שיהיה לה rt
אבל מבחינת כח נינטנדו צריכה להגיע רק לרבע מהכוח שמפתחות
יוכלו לעשות פורטים לסוויץ 2 , בלי ליתאמץ יותר מידי

היום אולי נשמע מטורף להגיע ל3 טרהפלופ בקונסוליה בגודל הסוויץ
אבל עם נגיד 3 שנים , כניראה יהיה אפשרי עד אז

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2020, 00:38

לצאת בהנחה שהקונסולה הבאה של נינטנדו תהיה הסוויטצ' 2 תהיה כמו לצאת בהנחה שהיורשת של הגיימקיוב תהיה היורשת של הגיימקיוב 2 במקום הWII, היורשת של ה-WII תהיה ה-WII2 ולא ה-WIIU והיורשת של ה-WIIU תהיה ה-WIIU2 ולא הסוויטצ'. בקיצור, לא הייתי סומך על זה שהסוויטצ' 2 תהיה הקונסולה הבאה שלהם ולא משהו לגמרי מה-left field. מצד שני יכול להיות שנינטנדו מצאו את הבית שלהם סופסוף, קונסולה ניידת הכי קורית שהם יכולים לבנות שמתחברת גם לטלביזיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2020, 00:47

ג'ייסון אומר בפודקאסט הזה ש:
- האירוע של סוני בתחילת או אמצע יוני (ב-38:57).
- הבמאי הקריאייטיבי של היילו אינפנט עזב ב-2019 מה שלא מבשר טובות על המשחק ובנוסף ג'ייסון שמע לפני שנתיים-שלוש ש-343 רוצים להוציא את היילו אינפנט בחתיכות (ב-1:09:36).

והנה גיף יותר טוב של מהירות המעבר בין עולמות במדיום בעזרת ה-SSD. דמיינו את פאקינג GOW.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 מאי 2020, 01:14

זה לא חדש שטים לונגו עזב-בעיניי זה דווקא טוב,הבנאדם היה זה שהטמיע את כל עניין ה-teammates בהיילו 5 שעבד די גרוע ובאופן כללי קיבל הרבה מההחלטות הגרועות בנוגע אליו,אבל גם עוד לפני העזיבה התפקיד שלו בפיתוח של איפיניט היה עם השפעה נמוכה יותר מזו שהייתה לו ב-5,והאיש שבאמת מנווט את הפיתוח הוא כריס לי,אז במקרה הזה אני לא מסכים עם שרייר.
לגבי ההוצאה בחלקים,שמעתי על זה,זו שמועה שרצה עוד מ-2018,שעות לפני ההכרזה הרשמית ואני חושב ש-343 הכחישו אותה אז,אני לא יודע אם משהו השתנה בתוכניות שלהם,אבל בהתחשב בעובדה שמעריצים זעמו עליהם שהם שיחררו את היילו 5 במצב שהיה חסר לו המון תוכן במולטי,בעיקר מפות ואם אני לא טועה גם פורג' לא היה לו בהשקה,אז אני ממש בספק אם הם ירצו לחזור על זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2020, 01:34

Uncle Pey'j כתב:זה לא חדש שטים לונגו עזב-בעיניי זה דווקא טוב,הבנאדם היה זה שהטמיע את כל עניין ה-teammates בהיילו 5 שעבד די גרוע ובאופן כללי קיבל הרבה מההחלטות הגרועות בנוגע אליו,אבל גם עוד לפני העזיבה התפקיד שלו בפיתוח של איפיניט היה עם השפעה נמוכה יותר מזו שהייתה לו ב-5,והאיש שבאמת מנווט את הפיתוח הוא כריס לי,אז במקרה הזה אני לא מסכים עם שרייר.
לגבי ההוצאה בחלקים,שמעתי על זה,זו שמועה שרצה עוד מ-2018,שעות לפני ההכרזה הרשמית ואני חושב ש-343 הכחישו אותה אז,אני לא יודע אם משהו השתנה בתוכניות שלהם,אבל בהתחשב בעובדה שמעריצים זעמו עליהם שהם שיחררו את היילו 5 במצב שהיה חסר לו המון תוכן במולטי,בעיקר מפות ואם אני לא טועה גם פורג' לא היה לו בהשקה,אז אני ממש בספק אם הם ירצו לחזור על זה.

השאלה היא האם הם ילכו על שיטת החלקים בשביל לעמוד בלצאת בהשקה. כלומר אם באמת היו בעיות בפיתוח.

בכל מקרה, אנחנו איזה 8 שבועות מדמו גיימפליי סופסוף.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 09 מאי 2020, 01:46

נראה לי שיתהפכו עליהם הרבה יותר אם הם ישחררו בחלקים מאשר אם היו מודיעים לפני חודש חודשיים שהוא נאלץ להידחות בגלל המשבר או משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2020, 02:12

BiA כתב:נראה לי שיתהפכו עליהם הרבה יותר אם הם ישחררו בחלקים מאשר אם היו מודיעים לפני חודש חודשיים שהוא נאלץ להידחות בגלל המשבר או משהו.

מסכים, עדיף להם אפילו איחור לחגים 2021.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 37 אורחים