נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

idan
Veteran

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי idan » 10 ספטמבר 2020, 17:45

את הקונסולה עצמה הם הציגו בסדר גמור (והיחס תמורה-מחיר מצויין), אבל היה יותר הייפ אם הם היו מדגימים ומסבירים את כל זה על רקע משחקי דור הבא אמיתיים עם גרפיקה מטמטמת גם אם הם מגיעים ב 30fps עם נפילות, לא משחקי דור נוכחי בפריימים ורזולוציות סופר גבוהים.. בדורות קודמים זה היה מובן מאליו שזה מה שאנחנו מקבלים, אבל עכשיו זה פשוט לא שם (לא רק אצל מיקרוסופט, גם צד ג' בגדר נעדרים). יעני הבן אדם שם מדבר בסוף הסרטון על תמיכה בפיצ'רים של דור הבא וברקע יש את טטריס אפקט, משחק אינדי נחמד לאללה ששיחקתי לפני איזה שנתיים. זה קצת מדכא:)
נערך לאחרונה על ידי idan ב 10 ספטמבר 2020, 18:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 10 ספטמבר 2020, 17:56

הקוויק רזום כל הזמן ירד דורות במשחקים. זה נראה כמו קטע שיווקי אבל זה גם אולי סימן שזה ממש לא מה שאתה יכול לצפות שיקרה אם אתה משחק רק משחקי דור הבא. נראה לי הם אמרו 2 משחקי דור הבא לא?

אם יש את פוסט פייסבוק עם המחירים אז זה אומר שאין אצלנו את ה all access? מוזר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 10 ספטמבר 2020, 18:04

swym כתב:
DrKeo כתב:זה אולי ישמע מוזר, אבל MS כל כך זולים בארץ עם ה-X1 וה-X1X שדווקא ציפיתי למחיר זול יותר. ה-X1X עולה בארץ איזה 370$ כבר תקופה מאוד ארוכה מה שהופך את ישראל לאחת המדינות הזולות בעולם לקנות X1X. ה-XSX עולה בארץ בעצם 650$ ובארה"ב 499$ כשה-X1X עלתה פה 380$ ובארה"ב 499$. חתיכת שנמוך מטורף.

רגע רגע רגע, לא אמרת רק עמוד קודם שאני אופטימי עם הערכת המחירים שלי בארץ? :P
נראה לי פער קצת גדול לצפות שה-XSX תימכר במחיר רשמי של נניח 2000 ש"ח בארץ, אבל עדיין להאמין שה-PS5 לא תרד מ-3000 ש"ח עד שהמלאי יתייצב ב-2021. זה נכון שהמחירים על אקסבוקס בישראל תחרותיים יותר, אבל כל עוד יש ביקושים בתג מחיר של 2999 ש"ח (כמעט 900$ בשער הנוכחי) זה יהיה סופר משתלם לישפאר ולסוני לנווט לישראל את כל המכולות לנמל חיפה לפני שאר העולם.

bling כתב:
idan כתב:

בין הסרטונים הכי אנטי הייפ שראיתי סביב הדור הבא. כל הסיוטים שהיו לי מהדור הזה מתגשמים בו, טארגט של 4K ו 60 פריימים. 120 פריימים!

באמת? זה בדיוק הפוך ממה שאני קיבלתי מהסרטון.
אני אמנם מדמיין שהם היו יכולים לסחוט הרבה יותר מחיאות כפיים בהצגה על במה, עם כל הגימיקים הטיפוסיים של השוואת זמן טעינה בלייב או של קונסולה-בתוך-קונסולה, אבל בשביל חשיפה של קונסולה ב-10 דקות היה שם בערך את כל מה שצריך, בטח כמדובר באחות הקטנה: תמונות של הבפנים של הקונסולה, הרבה מילות באזז לטכנולוגיה, *עד* 120 פריימים ו-4K (דגש על העד. אתה מבין שבעולם של קצב פריימים דינאמי ושל רזולוציה דינאמית המספרים האלו הרבה פחות רלוונטיים, נכון? המספרים שנבחרו הם פשוט כאלו בגלל שזה הסטנדרט של HDMI 2.1), זקן ארוך, והכל לצד תג מחיר של 299$. מתי לאחרונה קונסולה שוגרה בתג מחיר כזה? זה דור הבא במחיר של נינטנדו סוויצ'...

אני אישית כמעט נפלתי כשהם הדגימו את הquick resume, כי הייתי בטוח שזה יתמוך בעד שני משחקים במקביל. אבל אז הם המשיכו לעוד משחק, ואז עוד אחד... זה מבחינתי הקילר-פיצ'ר ואני מקווה מאד לראות משהו זהה גם על הPS5.

ההשוואה היתה מול הxbo s שהיט טיפונת ממש טיפונת חזקה
מהxbo o
הם בעצם הורידו משמעותית רזולוציה ממה שפרסמו את הx1x
ואז הציגו את זה כדור הבא זול
לא סתם הפסיקו ליצר את הx1x ,ככה יותר קל להם להציג " דור הבא "
במחיר זול
הדור הבא האמיתי זה הps5 והxsx

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2020, 18:49

swym כתב:רגע רגע רגע, לא אמרת רק עמוד קודם שאני אופטימי עם הערכת המחירים שלי בארץ? :P
נראה לי פער קצת גדול לצפות שה-XSX תימכר במחיר רשמי של נניח 2000 ש"ח בארץ, אבל עדיין להאמין שה-PS5 לא תרד מ-3000 ש"ח עד שהמלאי יתייצב ב-2021. זה נכון שהמחירים על אקסבוקס בישראל תחרותיים יותר, אבל כל עוד יש ביקושים בתג מחיר של 2999 ש"ח (כמעט 900$ בשער הנוכחי) זה יהיה סופר משתלם לישפאר ולסוני לנווט לישראל את כל המכולות לנמל חיפה לפני שאר העולם..

היית אופטימי עם ישפאר, הרי הם הולכים לדפוק לנו פה 3000 שקל בכיף על הפס5 אם היא גם עולה 499$ :)
מיקרוסופט היו זולים בארץ בצורה קיצונית, זולים יותר מהמחיר האמריקאי, ולכן הפתיע אותי שה-XSX יקרה מהמחיר האמיריקאי הפעם. לא שציפיתי לקבל XSX ב-1400 שקלים, אבל גם לא ב-2200.

הכל יחסי, תלוי ביבואן. מישפאר אני מצפה ל-3000 שקלים בכיף מהפס5, ממיקרוסופט ציפיתי לפחות מ-2000.

swiss-the-engine כתב:הקוויק רזום כל הזמן ירד דורות במשחקים. זה נראה כמו קטע שיווקי אבל זה גם אולי סימן שזה ממש לא מה שאתה יכול לצפות שיקרה אם אתה משחק רק משחקי דור הבא. נראה לי הם אמרו 2 משחקי דור הבא לא?

אם יש את פוסט פייסבוק עם המחירים אז זה אומר שאין אצלנו את ה all access? מוזר.

לא שמתי לב שהם אמרו כמה, אבל סה"כ הגיוני שה-XSS תתמוך בפחות משחקים במקביל כי יש לה SSD קטן יותר. חבל שהם לא נותנים למשתמש להגדיר לעצמו כמה מה-SSD הוא מוכן להקריב בשביל Quick Resume.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 10 ספטמבר 2020, 19:08

swiss-the-engine כתב:אם יש את פוסט פייסבוק עם המחירים אז זה אומר שאין אצלנו את ה all access? מוזר.

אין, הרחיבו את זה רק ל-12 מדינות אם אני זוכר נכון.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 ספטמבר 2020, 19:54

DrKeo כתב:לא שמתי לב שהם אמרו כמה, אבל סה"כ הגיוני שה-XSS תתמוך בפחות משחקים במקביל כי יש לה SSD קטן יותר.

אני חושב שגודל הSSD הוא לא הנושא המרכזי כאן:גם אם המשחק שומר state מסוים, רוב הזיכרון יהיה אסטים גרפיים שגם ככה יושבים על הSSD ולכן לא צריך לשמור העתק נוסף שלהם, אלא רק משהו שיצביע אליהם (ואפילו אם זה כן היה המצב, הXSS מגיעה עם פחות זיכרון ולכן יש גם פחות מידע להעתיק).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ספטמבר 2020, 20:26

swym כתב:
DrKeo כתב:לא שמתי לב שהם אמרו כמה, אבל סה"כ הגיוני שה-XSS תתמוך בפחות משחקים במקביל כי יש לה SSD קטן יותר.

אני חושב שגודל הSSD הוא לא הנושא המרכזי כאן:גם אם המשחק שומר state מסוים, רוב הזיכרון יהיה אסטים גרפיים שגם ככה יושבים על הSSD ולכן לא צריך לשמור העתק נוסף שלהם, אלא רק משהו שיצביע אליהם (ואפילו אם זה כן היה המצב, הXSS מגיעה עם פחות זיכרון ולכן יש גם פחות מידע להעתיק).

המערכת quick resume שלהם היא פשוט DUMP מלא של הזיכרון, אדון זקן ארוך אשר את זה באחד הראיונות וידאו. אפשר לטעון שדאמפ מלא של משחק XSS הוא רק 7.5GB ושל משחק XSX הוא 13.5GB לפני כיווץ (אם יש כיווץ) כי אלה לכאורה הגדלי זיכרון שפנויים למפתחים אבל עדין יש ל-XSS פחות מחצי המקום הפנוי שיש ל-XSX בדיסק (בהנחה שגודל ה-OS די דומה) כך שאני לפחות מנחש שהם הקדישו מקום יותר מוגבל ל-quick resume. כמובן שזה לא מאושר עדין, רק ניחוש. אבל אני בטוח שבשלב כלשהו הם יתנו למשתמש יכולת לבחור כמה מקום הוא מקדיש לזה באיזו אפשרות ב-OS, זה מתבקש.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 ספטמבר 2020, 20:37

אם זה דאמפ מלא אז יכול להיות שזה מטעמי מהירות... גם בSSD לקרוא 10GB רצופים יהיה יותר מהר מלהתחיל לשלוף את זה מכל מיני מקומות בזיכרון.
אבל כמו שכתבתי, אפילו פה מדובר בכמות שונה של זיכרון שצריך לשמור: הפער בין 7.5 ל13.5 הוא פער של 80%.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ספטמבר 2020, 21:05

swym כתב:אם זה דאמפ מלא אז יכול להיות שזה מטעמי מהירות... גם בSSD לקרוא 10GB רצופים יהיה יותר מהר מלהתחיל לשלוף את זה מכל מיני מקומות בזיכרון.
אבל כמו שכתבתי, אפילו פה מדובר בכמות שונה של זיכרון שצריך לשמור: הפער בין 7.5 ל13.5 הוא פער של 80%.

אני בספק אם זה נובע מהבדלי מהירות קריאה, כבר מדפים של 4K אין ממש הבדל רציני ככל שמטפסים בגדלי הקבצים ודפי טקסטורות הם 4K וטקסטורות מרכיבות כמעט את כל הנפח של הנכסים. אני משער שזה יותר נובע מנסיון לתמיכה בכל מה שיזרקו על המערכת הזאת, מכותר BC בן 20 שנים ועד משחק AAA מודרני או אפליקציה. אולי ממשחק AAA אפשר לבקש מהמפתחים לאנדקס את התוכן שלהם אבל זה גם מציג קצת עבודה למפתח וגם יוצר בעיה בכותרים שלא נבנו ל-XSX. אבל מי יודע, יכולות להיות להם הרבה סיבות ללכת בדרך הזאת, זה רק ניחוש.

בנוגע לנפח, זה בהחלט נכון, אבל עדין ההפרש בין 7.5GB ל-13.5GB הוא 80% בזמן שההבדל בין הנפחים של ה-SSD גדול מ-100% (בהנחה שה-OS באופן פורפורציונאלי תופסת יותר מקום על דיסק 512GB) ואפשר גם לטעון שכשיש לך דיסק כזה קטן כל GB משנה יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 ספטמבר 2020, 11:12

חידושים שיהיו בגירסאות הדור הבא של גירס5, כולל 120 פריימים גם בגירסת ה-SXX
https://twistedvoxel.com/gears-5-xbox-s ... play-demo/

וחדשה נוספת - חדשות מעודדות לגבי GT7, כנראה:
https://www.gtplanet.net/polyphony-outs ... -20200913/
מסתבר שהמכוניות בOUTSOURCE בהודו כבר מ-2018, ולוקח להם 3 חודשים למדל מכונית אחת (מן הסתם הם עושים כמה במקביל), בהשוואה לחצי שנה שפוליפוני טענו בעבר, אז אני מקווה שסוני באמת הכריחה אותם לעשות את זה ואולי באמת נקבל את GT7 יחסית בקרוב... מי יודע, אולי כבר מחרתיים נקבל כיוון כללי לתאריך יציאה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 ספטמבר 2020, 11:49

ברוכים הבאים ל-2009 פליפוני. מצחיק שהם סרבו לשלוח החוצה מידול של מכוניות כשכולם עושים את זה יותר מעשור, אני משער שזאת אחת הסיבות שלקח להם כל כך הרבה זמן להוציא משחק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 ספטמבר 2020, 15:29

ברור, הם גם אמרו את זה שוב ושוב... בא נראה אם ההודים יספקו את הסחורה או שמכוניות יראו כמו ה״רימייק״ של POP :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 ספטמבר 2020, 10:17

סוני חותכת את תחזית הייצור של הפס5 לשנת הכספים הנוכחית ב4 מיליון יחידות ויורדת מ15 מיליון יחידות ל11 מיליון.
לפי בלומברג יפן,הסיבה היא yields נמוכים מהצפוי של הsoc שמלוות בבעיות ייצור. בנוסף,אנליסט שלהם צופה שהפס5 הרגילה תימכר ב449$ והגרסא הדיגיטלית ב399$,חתיכת תחזית ואם תתברר כנכונה,ניצחון ענק שיסתמן לסוני..אני מניח שנדע מחר.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-09-15/sony-is-said-to-cut-ps5-forecast-by-4-million-due-to-chip-woes

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 10:54

אם סוני היו מכריזים ראשונים אין לי ספק שהיה מדובר ב-499 ו-449, אבל כנראה שמשחק הצ'יקן שניצחו בו יביא להם פה את ההחלטה הנכונה, 399 יהיה בהחלט נצחון, ביחד עם המשחקים שנמצאים בחלון ההשקה שלהם.
באסה על תחזית הייצור, מעניין מה התחזית של מיקרוסופט כרגע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ספטמבר 2020, 11:02

איך מיקרוסופט יצאו חומוסים שוב ובפעם השניה ברצף הכריזו על מחיר ראשונים, באמת לא ברור. כלומר למה לשחק את המשחק צ'יקן המפגר הזה אם בסוף אתם מתקפלים ככה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 11:56

אני מתאר לעצמי שבגלל שהם גם ככה מגיעים מעמדה של מקום 2, ובלי הרבה משחקים מלהיבים (כרגע ובעתיד הקרוב) - הם רצו להיות הראשונים עם הזמנה מוקדמת והיה להם יותר לחוץ לעשות את זה מאשר סוני.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 15 ספטמבר 2020, 11:58

Laskin כתב:אני מתאר לעצמי שבגלל שהם גם ככה מגיעים מעמדה של מקום 2, ובלי הרבה משחקים מלהיבים (כרגע ובעתיד הקרוב) - הם רצו להיות הראשונים עם הזמנה מוקדמת והיה להם יותר לחוץ לעשות את זה מאשר סוני.

אבל בסוף זה דלף ולא מיוזמתם
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 12:16

יכלו להכחיש כמו עם שמועות אחרות... או לא להגיב ואז אחרי שסוני תכריז - להפתיע עם ירידה במחיר. הרי אם היו גמישים עם המחיר בהתאם למה שסוני יעשו - היו יכולים לעשות זאת ואפילו ההדלפה הזו הייתה עוזרת להם, כי סוני הייתה "נשענת" על זה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 ספטמבר 2020, 19:36

DrKeo כתב:איך מיקרוסופט יצאו חומוסים שוב ובפעם השניה ברצף הכריזו על מחיר ראשונים, באמת לא ברור. כלומר למה לשחק את המשחק צ'יקן המפגר הזה אם בסוף אתם מתקפלים ככה?

אתם שוכחים שms כניראה יוסיפו תקופה מסוימת של גים פאס
בכל קופסה
יש לזה ערך ובמיוחד למתנות ,כי זה " קופסא שלמה "
בps5 להשלים בקנית משחק לעשות את זה כחבילת מתנה
וכן מובן לי שהגים פאס הוא דבר זמני שצריך לחדש
אבל למתנה זה סבבה
Laskin כתב:אם סוני היו מכריזים ראשונים אין לי ספק שהיה מדובר ב-499 ו-449, אבל כנראה שמשחק הצ'יקן שניצחו בו יביא להם פה את ההחלטה הנכונה, 399 יהיה בהחלט נצחון, ביחד עם המשחקים שנמצאים בחלון ההשקה שלהם.
באסה על תחזית הייצור, מעניין מה התחזית של מיקרוסופט כרגע.

אני ממש ממש לא חושב ככה בגרסה הדיגיטלית
קודם כל על הדיגיטלי הם הולכים להרוויח הרבה יותר
כי אין מסחר במשחקים פיזים שסוני לא מקבלת אליהם כסף
ושנית ,בגלל החיבור לרשת זה פותח להם מקום למכור שרותים נוספים
מעבר למשחקים
עד כמה הם ינצלו את זה ,אני לא יודע ,אבל לדוגמה יש להם אולפני סרטים
אולי יפתחו שרות הזרמה משלהם

יש את הps פלוס כבר שנים

ויש להם מרחב גדול למכור הרבה דברים דרך הps5 באופן כללי
אבל הדיגיטל במיוחד ,שם יהיה 100 אחוז חיבור לרשת
Ms כבר מוכרת גיים פאס אולטימט
ולשתיהן יש אפליקציות צד שלישי שלא ברור כמה כסף עם בכלל
הן מקבלות מזה
לדוגמה נטפליקס ,אולי לא מקבלות כלום כי זה שרות מאוד פופולרי
או שמקבלות עמלה ,ממש לא ברור

בעניין הps5 ,הרבה זמן חשבתי שגם הוא
וגם הxsx יתומכרו ב500 דולר ,או 499 כמו שאוהבים באמריקה
כי ה99 זה מספר פסיכולוגי ,אני תמיד מעגל בראש אוטומטית

אני חושב שמצד אחד זה מחיר שצרכני השנה הראשונה יכולים לבלוע היום ,היתה אינפלציה מאז הps3
ומצד שני זה אני מנחש לא סבסוד גבוה מידי

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 11:10

קצת חדשות של הדור הבא:

1.
סוני מכחישים את הדיווח של בלומברג, שהם ירדו ב-4 מליון מהייצור של הPS5
https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... y-4m-units

2.
הנה האריזות של הXSS/XSX:

3.
דיווחים קשים ביותר עבור נושא ההתערבויות שלנו!!!
כנראה שסוני *עדיין* לא תשחרר, גם היום בתצוגה שלה, את תאריך היציאה והמחיר של הPS5
WTF?!
http://sknr.net/2020/09/15/why-sony-may ... ease-date/
אנילא יודע אם אני קונה את זה... לא נראית כמו כתבה ממש רצינית, אבל היא בTRENDING כרגע אז אני רק מכין את הקרקע

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ספטמבר 2020, 12:28

איזה אריזות כעורות...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 14:10

לא מסכים... אבל כן משונה שאין אחידות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 ספטמבר 2020, 16:15

לאסקין באשמתך כולנו נפלנו בהימור כי יצאת מנקודת הנחה שהיא תחשוף את זה!!!!!!!!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ספטמבר 2020, 16:28

יש לאריזה של ה-XSX ווייב ממש חזק של ה-XBOX המקורית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2020, 16:33

bling כתב:לאסקין באשמתך כולנו נפלנו בהימור כי יצאת מנקודת הנחה שהיא תחשוף את זה!!!!!!!!

רק שתדע, שאני ביקרתי ב-39,045 עולמות מקבילים, שם חברים אחרים מהפורום היו הראשונים להביא את הסעיפים שלהם להתערבות הזו, ואתה יודע בכמה מהם *אתה* לא הבאת את הסעיף הזה בעצמך?! תנחש!

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 46 אורחים