נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי bling » 04 מרץ 2019, 16:13

DrKeo כתב:הבעיה היא שקו המחשבה שלנו הפוך, אנחנו חושבים על פיתוח לחלש ואז שדרוג לחזק כמו בדור הזה עם הפס4 והפרו במקום הכיוון ההפוך שהולך להיות הכיוון בדור הבא. אז בו ננסה לחשוב על זה בצורה אחרת לגמרי. דמיין שאתה מפתח ואתה מפתח אך ורק לאנקונדה, תשכח בכלל שיש לוקהארט, יש רק אנקונדה ופס5 שהן כנראה בערך באותו כוח (20-30 אחוז לפה או לפה). עכשיו אחרי שסיימת לפתח את המשחק, תתחיל להוריד רזולוציה עד שהלוקהארט מסתדרת עם המשחק. בתאוריה, כשתגיע לסביבות ה-1250P (אם זה באמת הפרש כוח של פי 3) המשחק כבר אמור לעבוד על הלוקהארט כמו שהוא עובד על האנקונדה. עדין יש בעייות ביצועים? תרד עד ל-1080P. כאן כבר הסיכוי די אפסי שתמשיך לקבל בעיות ביצועים אבל אם אנחנו במצב נורא חריג של משחק מתוך 100 או משהו כזה, תרד ל-900p. ורק להדגיש, בין 900P לבין 4K יש הפרש של פי 5.76, זה כבר מתחיל לשפשף את ההפרש בכוח בין ה-360 ל-ONE כך שאני חושב שזה טרוף לטעון שקונסולה שחלשה פי 3 לא תצליח להמודד עם משחק שהורידו לו את הרזולוציה פי 5.76. אני אפילו אגדיל ואומר שההפרש כוח הוא פי 3 ולא פי 4 כדי לעשות למפתחים חיים קלים, כדי לכסות על מקרה הקיצון. ההפרש 33% הזה נועד בדיוק לדברים שאתם מפחדים מהם.

אז אם מסתכלים על זה מהכיוון ההפוך, כלומר תפתח לאנקונדה ואז "תחזיק אצבעות ואולי זה ירוץ על הלוקהארט ב-1080P", אז זה לא נשמע כל כך נורא. עכשיו תצטרך לסמוך עלי ועל מיקרוסופט שאם ההפרש כוח בינהן הוא באמת פי 3, כנראה ש99.9% מהמשחקים ירוצו יופי ב-1080P על הלוקהארט בלי שהמפתחת תצטרך לגעת בשורה אחת של קוד.

ורק דבר אחרון, תזכור שהמספר 4, 8 ו-12 TFLOPS לשלושת הקונסולות הוא מספר שנשלף משום מקום. עברתי על הת'רד הזה ב-ERA ואין באמת אף אחד שקונקרטית טוען את זה, רק ערימה של 100 אנשים שלא מבינים כלום בחומרה שמברברים עוד 3-4 אנשים שכן מבינים וזורקים איזו הודעת sigh* פעם בכמה עמודים כשאנשים מתחילים להשתולל שם יותר מדי עם פנטזיות ושטויות. אז אני חושב שאפשר די לשכוח מהמספרי 4, 8 ו-12 כי הוא מצוץ מהאצבע ממילא.

אבל זה לא איך שמפתחים יחשבו, הם לא יפתחו לאנקונדה בסוג של וואקום, הם יצטרכו לקחת את הלוקאהרט בחשבון בכל שלבי הפיתוח, לכן אם ירצו לדחוף אפקט מתקדם במיוחד שיגרום ללוקהארט לרדת ל 15 פריימים הם יעדיפו לוותר על זה.

אני מקווה שהמספרים באמת לא מדוייקים, גם מבחינת הפס5 וגם מבחינת הלוקהארט, אם הם נכונים והדור הבא ירונדר ב 4K אז מצפה לנו הקפיצה הגראפית הכי פאתטית שנראתה בהפרש.

לפחות בגיימפליי ובמסביב צריכה להיות קפיצה משמעותית, לפחות פה גם בתסריט הכי שלילי זה בלתי נמנע לאור הקפיצה בכח עיבוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2019, 17:15

אם הלוקהארט באמת שליש כוח מהאנקונדה וכל השאר נשאר זהה (אפשר גם טיפה לצמצם את הזיכרון וידאו), מפתחים לא יצטרכו להתחשב בלוקהארט. הם יפתחו לאנקונדה וכמעט תמיד כשהם יריצו את המשחק בלוקהארט ברבע רזולוציה הוא ירוץ נהדר. כן, אולי הם יצטרכו לעשות טיפה התאמות בלוקהארט אם הביצועים לא יהיו ברמה שהם רוצים אבל איך זה שונה מהיום כשמפתחים צריכים לעשות פאטצ' פס4 פרו?

מפתחים הולכים לפתח לפס5 ולאנקונדה. אם כבר משהו צריך להפחיד אותך זה הפרש גדול בין הפס5 לאנקונדה כי זה אומר שהפס5 תגביל את האנקונדה. הלוקהארט? היא מאוזנת לשחק משחקי אנקונדה ברזולוציה נמוכה, לא הייתי דואג לה. אגב, לדעתי ההפרש בינה לבין האנקונדה יהיה קטן יותר מפי 3, לפחות זה מה שאני חושב.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 מרץ 2019, 18:04

DrKeo כתב:נראה שזה סגור שיש VSR בסקארלט להתחשב בעובדה שמארטין פולר, אקס AMD ועכשיו האחראי על ה-GPU של הסקארלט במיקרוסופט, עושה הרצאה בנושא ב-GDC עוד שבועיים:
https://schedule.gdconf.com/session/dir ... oft/865785

ולמי שלא ראה את הדליפה של סדרה 3000, אני חושב שה3600 עם מהירות שעון נמוכה יותר (נניח 3.5GHZ?) יכול להיות יופי של מעבד לדור הבא אבל אין ספק שהוא יהיה יקר ממה שמיקרוסופט וסוני שלמו על ה-CPU של הפס4 וה-ONE בזמנו.

הרייזן 3600 באמת נראה תפור על הדור הבא. מעניין שיש לו גם גרסאת apu עם 20 navi cu במעטפת 95w. כלומר,ms וסוני תיאורטית באמת יכולות פשוט לקחת את החלק הזה ולדחוף לשם עוד כמה עשרות cu ולסגור את העניין.
לגבי התדר,שוב אנחנו לא מסכימים,אבל זה באמת שטויות..לרקורד,אני חושב שזה יהיה 3.2ghz.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2019, 19:08

זה יכול להיות 3.2, זה גם יכול להיות 3.5 ולהיות 3.0 או 3.9 הכל תלוי בעלויות שהיצרניות מוכנות לעמוד בהן, אבל אנחנו כן מסכימים על הballpark. אני אזכיר לך שלפני חודשיים המרת 2.8 כך
שהמרחק ביננו מצטמצם לאט לאט :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 מרץ 2019, 00:07

או או...נראה שהכיוון של אנקונדה הוא בכלל להשתוות לכוח של הפס5 ולא לעקוף אותה..כלומר,כנראה טווח מחיר של 400 דולר ולא 500. היא בכלל לא ה-One X של מיקרוסופט.
כמובן,בהחלט אפשרי שסוני מכוונת ל-500 דולר עם הקונסולה הבאה שלה.
https://www.youtube.com/watch?v=70V9rBd6uL8&feature=youtu.be

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 01:52

יש לי מערכת יחסים מסובכת עם הבן אדם. מצד אחד כנראה שיש לו מקורות שאומרים לו דברים, מצד שני הבן אדם לא מבין שום דבר מהחיים שלו וזה מכאיב לי בבטן. מעבר לזה, אם מסתכלים על מה שהוא אמר בשנה האחרונה אז יש אקסבוקס סטרימינג ב-200$ עם GPU ו-CPU שיעשו חלק מהעבודה מקומית כדי להוריד לאג (מה שלא הגיוני בשום צורה), הוא אמר שתהיה אנקונדה סופר יוקרתית, הוא אמר שתהיה אנקונדה שהיא פשוט הפס5, הוא אמר שתהיה לוקהארט חלשה בטרוף, הוא אמר שתהיה לוקהארט צפונית ל-X ובעצם כל כיוון של כיסוי תחת אפשרי נאמר שם. לא משנה מה הסקארלט תהיה הבן אדם כבר אמר את זה כי הוא אמר כבר כל איטרציה אפשרית. כל ידיעה שלו סותרת את הקודמת כך שאפילו אם מה שהוא מקבל זה מאנשי תעשיה, אני לא יודע אפילו איך לפרש את זה. הידע שלו בקונסולות כל כך גרוע (לדוגמה בסרטון הזה הוא מדבר על איך הוא מקווה שהלוקהארט תהיה קונסולה 4K/60 כי מיקרוסופט הראתה שהיא יודעת לעשות משחקי 4K על ה-X ואם הלוקהארט 4K/60FPS אז האנקונדה תהיה 4K/75FPS? מה?) שאפילו אם המקורות שלו אמיתיים אני חושב שאין לו שמץ של מושג איך לפרש את מה שהם אומרים והוא פשוט מברבר שטויות שהן ערבוב של מידע פנימי ופרשנות שלו ובסוף יוצאת עיסה לא ברורה.

אוקיי, אני יודע, הוא אמר הולולנס 2 בפברואר ובאמת הוכרז הולולנס 2 בפברואר, אין לי ספק שהמקורות שלו (או לפחות חלקם) אמיתיים, אבל הוא כל היום סותר את עצמו ולא מבין מה הוא בעצמו אומר כך שאני מרגיש כאילו אני משחק טלפון שבור עם מישהו שלא מבין מהחיים שלו בנושא. זה כמו שיקחו עכשיו את אמא שלי ויראו לה את הפרק האחרון של משחקי הכס. היא יכולה לזרוק לי כמה דברים כמו אם ג'ון סנו מת או חיי, אבל היא לא תבין מהחיים שלה מה הולך שם ואם היא תנסה להסביר לי את הפרק זה ישמע כמו ערימה של שטויות. זה בראד אצלי בראש וקשה לי לקחת אותו ברצינות :/

בנוגע ללוקהארט בכוח צפוני ל-X, אני לא רואה באמת מטרה לקונסולה כזאת. היא נוראית למפתחים והיא נוראית לשיווק. איך משווקים קונסולת 8TFLOPS וקונסולת 12TFLOPS? איך עושים את זה? אם הלוקהארט הייתה 4TFLOPS והאנקונדה הייתה 12TFLOPS הייתי מבין, מפתחים פשוט היו מורידים רזולוציה והמשחק היה רץ בלוקהארט ב-1080P כך שזאת עבודה קלה בשבילם ובצד של השיווק קוראים לזו קונסולת 4K ולזו קונסולת 1080P, מסר פשוט. אבל קונסולה חלשה ב-33%? מה עושים עם זה? זאת מריצה משחקים ב-4K וזאת ב-1800p? מה זאת החיה הזאת? איך משווקים את זה בכלל? מעבר לזה כמה כסף כבר חוסך להם לרדת ב-GPU ברק 33% מהחזקה ואם שתיהן צריכות להחזיק רזולוציות גבוהות אז גם בזיכרון אי אפשר לחסוך. אז מה המטרה של הקונסולה הזאת? מה בדיוק עושים איתה? מי מרוויח?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2019, 09:03

אני חושב שבעידן בו יש טלפונים מתקפלים בכמעט 3000 דולר - בהחלט אפשר להוציא קונסולה במחיר התחלתי של 500 דולר, ואני גם ממש מקווה שזה מה שיקרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 09:29

אני מסכים ב-100%, ביחוד אם יש לך קונסולה זולה יותר. אבל להגיד את האמת? אם ינסו לשים בקונסולות יותר זיכרון ממה שאנחנו חושבים והעובדה שהמעבד יהיה יקר משמעותית וכנראה גם ה-GPU? אני לא רואה את זה ככל כך בלתי אפשרי שהבסיס של הדור הבא יהיה 499$. לפחות אני די בטוח שאם היצרניות ילכו על קונסולות יחסית חזקות, הן לא יעלו ליצור 381$ כמו הפס4 בשיגור אלה ימכרו ביותר או שיפסידו עליהן קצת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2019, 09:32

אפילו טלפונים סינים מגיעים לאלף דולר היום, ברור שהבסיס זול יותר אבל בהרבה מקרים זה יותר מ-400 דולר. פשוט לא רואה סיבה להשאר ב-400 דולר למכשיר שאמור להחזיק איזה 7 שנים בשוק, אפילו אם באמצע הדור יש ״צ׳קפוינט״ עם חומרה חדשה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 10:54

אם קונסולה אחת תצא ב-100$ יותר ולשתיהן לא יהיה מבחר משחקים משהו, הזולה יותר תנצח (אלה אם אנחנו מדברים באמת על שני SKU שונים במחיר שונה וזה הקלפים נטרפים). אחת הסיבות שהפס4 נצחה את ה-ONE הייתה שהאחת עלתה 500$ בשיגור והשניה 400$.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 מרץ 2019, 11:17

מישהו כאן החליט לקפוץ לEra לעשות סדר,תהיתי מתי תישבר.. :)
נהדר לקרוא שם קצת תגובות עם טעם,השניים וחצי איש שכן ידעו על מה הם מדברים פשוט נכנעו אחרי שהם הבינו שאין להם סיכוי מול הhivemind של הפורום הזה..

לגבי סאמס,כן,אני מודה שבאמצע הסרטון שלו ממש התחלתי לתהות אם כל העניין הזה הוא פשוט כסת״ח אחד ענק שלו ליום שפרטים אמיתיים ייחשפו רשמית והוא יוכל לטעון told you so. כרגע הוא בערך המקור היחיד לחדשות דור הבא,digital foundry שקטים מאוד בגזרה הזו,קוטאקו לא חשפו כלום בניגוד לדור הקודם בשלב הזה ודליפות ממקורות אחרים פה ושם בקושי יש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 12:27

Uncle Pey'j כתב:מישהו כאן החליט לקפוץ לEra לעשות סדר,תהיתי מתי תישבר.. :)
נהדר לקרוא שם קצת תגובות עם טעם,השניים וחצי איש שכן ידעו על מה הם מדברים פשוט נכנעו אחרי שהם הבינו שאין להם סיכוי מול הhivemind של הפורום הזה..

לגבי סאמס,כן,אני מודה שבאמצע הסרטון שלו ממש התחלתי לתהות אם כל העניין הזה הוא פשוט כסת״ח אחד ענק שלו ליום שפרטים אמיתיים ייחשפו רשמית והוא יוכל לטעון told you so. כרגע הוא בערך המקור היחיד לחדשות דור הבא,digital foundry שקטים מאוד בגזרה הזו,קוטאקו לא חשפו כלום בניגוד לדור הקודם בשלב הזה ודליפות ממקורות אחרים פה ושם בקושי יש.

כן, נכנעתי, אבל להתנהל בפורום שיש בו אלפי אנשים זה ממש קשה כי לא משנה כמה תסביר למישהו משהו, יקפצו 3 אחרים באמצע ויחזירו אותך 3 עמודים לאחור. בכל מקרה יש שם בעיה של כמה אנשים מאוד ספציפים שמבינים ועוד אלפים שלא מבינים כלום כך שזה יוצר מצב מוזר. גם יש אנשים כמו הסטיבן קולבר הזה שהבאת לפה את התמונה של הSPEC שהוא עשה (סך הכל הניחוש שלו) ויש בו יותר מדי בעיות כך שאני חושב שאנשים שמשקיעים בפוסטים עם גרפים וציורים יפים מקבלים יותר מדי תשומת לב.

בנוגע לבראד, יש לו מקורות אמיתיים אבל כל מה שהוא שומע הוא יורה לאינטרנט. היה עדיף אם הוא פשוט היה מביא את מה שהוא שמע בצורה קרה וקצרה, ברגע שהוא מתחיל לפלפל את זה עם פרשנויות שלו ולמתוח את זה לסרטון של 12 דק' אז כבר לא ממש ברור מה המקור שלו אמר ומה היא פרשנות אישית שלו ואני לא סומך על הפרשנות שלו בשום צורה. כלומר התוצר הסופי נשמע מעוות. DF לא מביאים שמועות אלה אם יש להם שני מקורות נפרדים ומאומתים כך שלא תשמע מהם כלום כי אין עדין מקורות מאומתים. אם הם היו עושים מה שבראד עושה אז הם כבר היו מדברים על אנקונדה חזקה ב-50% מהפס5, אנקונדה בכוח של הפס5, לוקהארט קרובה לכוח של הפס4, לוקהארט יותר חזקה מה-X וכך הלאה. אין שום משמעות לשמועות כאלה, שבוע הבא האנקונדה תהיה פתאום 20TFLOPS והפס5 11TFLOPS, סתם כי זאת השמועה השבועית. זה לא קונקרטי וכל שמועה סותרת את הקודמת כך שאני לא רואה אתר חדשות טכני מכובד מתעסק בזה. בראד? הוא פולט כל מה שהוא שומע שזה לגמרי נחמד אבל לאו דווקא מיצג מה שיקרה בדור הבא.

ואם כבר דברנו על ERA, ראיתי שכולם שם אוהבים לנחש אז גם אני הבאתי ניחוש משלי שם אז כמובן שאני אביא אותו גם לפה:
Price:
Lockheart - 299$
Anaconda - 499$
PS5 - 399$

HDD:
Lockheart - 1TB HDD
Anaconda - 256GB cache SSD + 2TB HDD
PS5 - 2TB HDD

CPU:
Lockheart - 8/16 Zen 2 @3.4
Anaconda - 8/16 Zen 2 @3.4
PS5 - 8/16 Zen 2 @3.2

GPU:
Lockheart - 5.7 TFLOPS (56CU @0.8GHz)
Anaconda - 14.6 TFLOPS (76CU @1.5GHz)
PS5 - 11.6 TFLOPS (76CU @1.2GHz)

Memory:
Lockheart - 12GB of GDDR6 + 4GB of DDR4 for the OS
Anaconda - 16GB of GDDR6 + 4GB of DDR4 for the OS
PS5 - 16GB of GDDR6 + 4GB of DDR4 for the OS

Optical Drive:
Lockheart - No drive
Anaconda - 4K BR drive
PS5 - 4K BR drive

גם הסברתי שם על כל סעיף ולמה אני חושב שילכו בכיוון הזה:
https://www.resetera.com/threads/next-g ... t-18536457

האמ;לק הוא:
מחיר - מיקרוסופט תלך על עוד X כי הקונספט של הX עבד לה (כלומר 500$), סוני תלך על עוד פס4 כי הפס4 הייתה הצלחה גדולה (כלומר 400$). הלוקהארט צריכה לחתוך את הפס5 מלמטה, זה אומר 300$.
דיסק קשיח - SSD יקר ולכן יהיה קטן שישמש רק לקאש, 2TB צריך להיות הסטנדרט כי נכסים ב-4K ודור חדש אומרים משחקים של 100+ GB כל אחד.
מעבד - זה בייסיקלי השמועה על ה3600G והוא אפילו רץ ב-3.2 לא במצב בוסט. מיקרוסופט נוטה למהירויות שעון קצת יותר גבוהות אז פנקתי אותה בעוד 200MHz.
כרטיס מסך - אני מניח פה שישברו את מגבלת ה-CU שיש בדור הנוכחי (64), גם מיקרוסופט וגם סוני ילכו על SOC מאוד דומה, אני מנחש 80CU כש-4 מכובים ולכן נשארנו עם 76. המהירות שעון של מיקרוסופט גבוה משמעותית כי:
1) העובדה שיש לוקהארט אומרת שהם יכולים לכוון ל-yield הרבה פחות יעיל, כלומר הצ'יפים של האנקונדה יגיעו בקלות למהירויות גובהות בניגוד לאלה של הפס5 שיצטרכו לכוון נמוך בשביל מחיר סביר.
2) מיקרוסופט עושה קונסולת פרימיום, אני משער שהם שוב יעשו תא אידוי וסוני שוב תעשה קירור עם מאוורר. כלומר קירור טוב יותר = מהירות שעון גבוהה יותר.
הGPU של הלוקהארט צריך להיות זהה לזה של האנקונדה בשביל שהם יוכלו להיות מיוצרים על אותו וואפר, כלומר הוא עם 24CU מכובים ורץ במהירות שעון נמוכה במיוחד. הוא יוכל לאסוף את כל הצ'יפים שנופלים בהליך הbinning מהאנקונדה וזה יהיה רוב הצ'יפים מאחר והאנקונדה מכוון גבוה.
זיכרון - דברנו על זה רבות, אני הולך על משהו יותר קונסרבטיבי עם זיכרון מאוחד ו-4GB יעודיים של DDR4 למערכת הפעלה כדי שהזיכרון המאוחד לא יתבזבז.
כונן דיסקים - אני חושב שזה די ברור, מיקרוסופט בוחנים את השטח וזה יחסוך להם המון בקונסולה הזולה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 מרץ 2019, 12:39

כן,קראתי את הפוסטים שלך שם כולל זה.
לא יודע מה להגיד לך,זה מרגיש לי אופטימי מדי למען האמת- 14.6tflops לאנקונדה? זו רמת ביצועים שאין אפילו ל vega 7nm האחרון,אני באמת לא מצליח לראות את זה קורה.

לגבי עניין ה-ssd,עד גל השמועות האחרון אני בכלל לא הבאתי ssd בקונסולות כאופציה,אבל זו דווקא פיסת המידע שסאמס הכי עקבי לגביה- שימוש של ms בssd,ועוד nvme לא פחות,בדור הבא. זה גם מתחבר לי עם תגובות של פיל בריאיון עם giantbomb שהוא היה רוצה לראות את זמני הטעינה במשחקים מתקצרים משמעותית,בשילוב עם היוזמת fast start שלהם משנה שעברה.
זה הזוי לחשוב שנקבל 1tb ssd nvme ממיקרוסופט בדור הבא,אבל זה כל כך הזוי שאני ממש מתחיל להאמין לזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 12:52

Uncle Pey'j כתב:כן,קראתי את הפוסטים שלך שם כולל זה.
לא יודע מה להגיד לך,זה מרגיש לי אופטימי מדי למען האמת- 14.6tflops לאנקונדה? זו רמת ביצועים שאין אפילו ל vega 7nm האחרון,אני באמת לא מצליח לראות את זה קורה.

לגבי עניין ה-ssd,עד גל השמועות האחרון אני בכלל לא הבאתי ssd בקונסולות כאופציה,אבל זו דווקא פיסת המידע שסאמס הכי עקבי לגביה- שימוש של ms בssd,ועוד nvme לא פחות,בדור הבא. זה גם מתחבר לי עם תגובות של פיל בריאיון עם giantbomb שהוא היה רוצה לראות את זמני הטעינה במשחקים מתקצרים משמעותית,בשילוב עם היוזמת fast start שלהם משנה שעברה.
זה הזוי לחשוב שנקבל 1tb ssd nvme ממיקרוסופט בדור הבא,אבל זה כל כך הזוי שאני ממש מתחיל להאמין לזה.

כתבתי שם שזאת החזית האופטימית. אני אסביר למה אני חושב שזה אפשרי:
1) ה-X היא 40CU ב-1.17GHZ ב-16nm.
2) TSMC ו-AMD טוענים לשיפור של פי 2.6 ביעילות בין 16nm ל-7nm.

אז אם היינו הולכים על ראש קטן, לוקחים מעבד כפול של X ומריצים אותו באותה מהירות, היינו מקבלים 12TFLOPS (מדובר ב-80CU ב-1.17GHZ) ובתאוריה עדין היינו רצים קר יותר וקטן יותר מה-X. עכשיו תוסיף לזה את העובדה שיש לוקהארט מה שיתן למיקרוסופט ללכת על GPU שמגיע למהירויות שעון גבוהות יותר, אפילו אם זה יאפשר להם לעלות רק ב-15% כבר הגענו ל13.8TFLOPS. כלומר בלי להשקיע יותר מדי הגענו ל-GPU קטן יותר משל ה-X, קר יותר ורץ ב-13.8TFLOPS. כמובן שהכל תלוי בכיוון שמיקרוסופט רוצה להשיג, התחזית שהבאתי פה היא כמובן הגרסה האופטימית ביותר, אני גם יכול לעשות אחת כל כך פסימית שתרצה לבכות :)

אגב, אם NAVI שובר את תקרת ה64CU ויגיע לנניח 96CU, אתה תראה GPU עם 96CU של AMD כבר השנה ואם תריץ אותו במהירות זהה ל-VEGA 64, כלומר 1550MHz, תקבל 19TFLOPS. אני לא אומר שזה יקרה, אבל זה יכול לקרות אם AMD שוברת את תקרת ה-64CU. אם יש ל-AMD כרטיס בשוק ב-2019 עם 19TFLOPS, כל כך קשה להאמין לקנוסולה עם 14TFLOPS שנה וחצי מאוחר יותר במחיר פרימיום של 500$?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 מרץ 2019, 13:18

פשש קיאו ב ERA. יפה :)

רק תזהר לא להכנס לשום נושא פוליטי ואני לא מדבר על ישראל אלא על מה שמעסיק את הפוליטיקה של האמריקאים והאירופאים בעידן הזה (שמהווים את רוב הפורום, אגב ראיתי כבר כמה ישראלים שם ובגאף בעבר גם, לצערי לפחות חלק מהם תואם את רוח הפורום במדוייק, זאת אומרת שמאלנים די קיצוניים :/) שזה כל דבר שקשור לנושאי ה PC על שלל צורותיו כי עם הדיעות שלך אתה מקבל שם באן בטיל :)

אבל בגדול למרות רוח הפורום שהיא די דיקטטורית וכופה ולא מאפשרת בכלל לאנשים עם דיעות שונות להתבטא, בסופו של דבר יש אינדיבידואלים ורבים מהם אחלה משתמשים שלא מתעסקים בכלל ב PC או בפוליטיקה בכלל אלא נטו באו לדבר על גיימינג ובשבילם שווה להכנס לשם לדעתי.

אני רואה שגם מיתנת קצת את הצהרות הכח של הלוקהארט ופירגת לו עוד קצת טרה פלופס, כבר שינוי לטובה ;)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 מרץ 2019, 13:53

כן,להימנע להימנע להימנע מכל מה שקשור לפוליטיקה בפורום הזה,בייחוד המזרח התיכון. אנשים שם יצרו לעצמם תמונה מאוד מעוותת של מה שהולך כאן,וזה די מפחיד לקרוא את זה לפעמים למען האמת. אני אפילו הייתי מצניע את זה שאתה מישראל בפרטי היוזר.
הפורום הזה יכול להיות די מדהים ברמת הידע של אנשים על התעשייה והנבירה שלהם בפרטים הכי קטנים שיש שאני מאוד אוהב,וסקופים כמעט תמיד איכשהו יגיעו מאחד הת׳רדים שם אבל וואו איזה טיפוסים,אהמ,מעניינים,חלק לא קטן מהם כשהולכים לפורום אוף טופיק.

לעניין,המספרים שלך מן הסתם נכונים בנוגע להכפלת הכוח של ה-X,אבל זה תלוי בשני דברים:
1.כמו שאמרת,שבירת מחסום ה64cu- לא באמת ראינו שום אינדיקציה לכך שזה המצב למעט איזו שורה במפת הדרכים של AMD שאפשר לפרש באלף ואחת דרכים ולכן אני חייב לצאת מנקודת הנחה שזה לא קורה.
2.ההנחה שms רוצה ויכולה לבנות APU עם die size של >360mm מה שלא יושב טוב עם עניין המחיר- ייצור ב7nm יקר יותר משמעותית,תוסיף לזה את העובדה שלא מדובר פה באיזה פרימיום mid gen refresh שאפשר להתפרע איתו יותר אלא,כנראה,במקבילה של הפס5 ב400 דולר,והאפשרות הזו של apu גדול על הליך ייצור מאוד יקר נראית מאוד לא סבירה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 14:24

bling כתב:פשש קיאו ב ERA. יפה :)

רק תזהר לא להכנס לשום נושא פוליטי ואני לא מדבר על ישראל אלא על מה שמעסיק את הפוליטיקה של האמריקאים והאירופאים בעידן הזה (שמהווים את רוב הפורום, אגב ראיתי כבר כמה ישראלים שם ובגאף בעבר גם, לצערי לפחות חלק מהם תואם את רוח הפורום במדוייק, זאת אומרת שמאלנים די קיצוניים :/) שזה כל דבר שקשור לנושאי ה PC על שלל צורותיו כי עם הדיעות שלך אתה מקבל שם באן בטיל :)

אבל בגדול למרות רוח הפורום שהיא די דיקטטורית וכופה ולא מאפשרת בכלל לאנשים עם דיעות שונות להתבטא, בסופו של דבר יש אינדיבידואלים ורבים מהם אחלה משתמשים שלא מתעסקים בכלל ב PC או בפוליטיקה בכלל אלא נטו באו לדבר על גיימינג ובשבילם שווה להכנס לשם לדעתי.

אני רואה שגם מיתנת קצת את הצהרות הכח של הלוקהארט ופירגת לו עוד קצת טרה פלופס, כבר שינוי לטובה ;)

כן, אני לא מתכוון להעלות אפילו דבר אחד שקשור לפוליטיקה, יש לי בערך 0% כוח ל-SJW ולא מעניי אותי ויכוחים איתם.

בנוגע לכוח של הלוקהארט, העלתי את האנקונדה אז גם הלוקהארט עלתה. ההפרש בינהם קטן יותר כי ניסיתי לשים כמות CU הגיונית מספיק כדי ששניהם ישתפו DIE זהה וזה לא היה קל :)
עדין מדובר בקונסולה חזקה מדי לטעמי אבל בטח תשמח לראות שעם הפרש של פי 2.6 כנראה שגם משחקי דמקה ירוצו נהדר על הלוקהארט ב-1080P. הדאגה היחידה שלי היא שמשחקי 4K ירוצו יותר טוב על הלוקהארט ואם פתאום נראה משחק שהוא 4K 30 על האנקונדה ו-1080P 60 על הלוקהארט אז זה יעשה כותרות סטייל "הלוקהארט מריצה משחקים ב-60, האנקונדה ב30" ושיט PR שכזה ואני בטוח שמיקרוסופט לא רוצה שכזה דבר יקרה.

אגב, DF טוענים ש-1800p הוא הפשרה הכי טובה בין ביצועים לרזולוציה. זה נראה כמעט ממש כמו 4K, זה נראה יותר טוב מדמקה ל-4K וזה לא זולל משאבים כמו 4K. כלומר אולי יש מצב שמשחקי דור הבא יכוונו לשם, 1800p שזה "רק" 5.76 מליון פיקסלים במקום 8.3 מליון של 4K וזה גם הפרש יחסית הגיוני של פי 2.7 מ-1080p מה שירוץ נהדר על הלוקהארט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 14:37

Uncle Pey'j כתב:כן,להימנע להימנע להימנע מכל מה שקשור לפוליטיקה בפורום הזה,בייחוד המזרח התיכון. אנשים שם יצרו לעצמם תמונה מאוד מעוותת של מה שהולך כאן,וזה די מפחיד לקרוא את זה לפעמים למען האמת. אני אפילו הייתי מצניע את זה שאתה מישראל בפרטי היוזר.
הפורום הזה יכול להיות די מדהים ברמת הידע של אנשים על התעשייה והנבירה שלהם בפרטים הכי קטנים שיש שאני מאוד אוהב,וסקופים כמעט תמיד איכשהו יגיעו מאחד הת׳רדים שם אבל וואו איזה טיפוסים,אהמ,מעניינים,חלק לא קטן מהם כשהולכים לפורום אוף טופיק.

לעניין,המספרים שלך מן הסתם נכונים בנוגע להכפלת הכוח של ה-X,אבל זה תלוי בשני דברים:
1.כמו שאמרת,שבירת מחסום ה64cu- לא באמת ראינו שום אינדיקציה לכך שזה המצב למעט איזו שורה במפת הדרכים של AMD שאפשר לפרש באלף ואחת דרכים ולכן אני חייב לצאת מנקודת הנחה שזה לא קורה.
2.ההנחה שms רוצה ויכולה לבנות APU עם die size של >360mm מה שלא יושב טוב עם עניין המחיר- ייצור ב7nm יקר יותר משמעותית,תוסיף לזה את העובדה שלא מדובר פה באיזה פרימיום mid gen refresh שאפשר להתפרע איתו יותר אלא,כנראה,במקבילה של הפס5 ב400 דולר,והאפשרות הזו של apu גדול על הליך ייצור מאוד יקר נראית מאוד לא סבירה.

אני לא הולך להסתיר שאני מישראל, אבל אני גם לא הולך להתווכח פוליטית. אם מישהו יעיר על זה אני אזרוק מילה על "תתיחס לתוכן של מה שכתבתי ולא לגזע שלי" או משהו כזה ודפדף הלאה. למרות שמה ששמעתי מכם על האתר יש מצב שרק המשפט הזה לבד + העובדה שאני מישראל יתנו לי באן :)

בנוגע לכוח:
1) אם AMD לא שוברת את המגבלת 64 CU אז מה המטרה בכלל ב-NAVI, ארכיטקטורה ששותה את כל המשאבים של AMD כבר 3 שנים ובעצם השמידה את VEGA (כי הסיתו ממנו את כל התקציב ועובדים ל-NAVI מה שהשמיד את הארכיטקטרה הזאת)? הרי אם תשאר ב-64 CU אז מה תקבל מNAVI? משהו כמו ה-radeon vii רק 15% חזק יותר? נשמע לי הזוי אם זה יהיה המקרה, AMD באמת צריכה לקפל את הבאסטה ולפרוש לישון אם זה המקרה כי היא שיכורה.
2) ה-GPU המדובר אמור להיות קטן משל ה-X, ה-X יושב על DIE בגודל 360mm כך שבתאוריה אנחנו צריכים להיות בסדר כל עוד העובדה שה-GPU קטן יותר תפצה על ה-CPU הגדול יותר. אני באמת לא יודע מה היחס ולכן לא יודע אם יצטרכו להגדיל את הDIE או לא כי כל כוח פה מושך לכיוון ההפוך ואין לי שמץ מי מהם חזק יותר.

אה, ואני יוצא בהנחה שהאנקונדה היא 500$, לא 400$. אני יודע שבראד אמר עכשיו 400$, אבל הוא אמר ההפך לפני חודש ואני לא ממש סומך עליו. הבטן שלי אומרת לוקהארט ב-300, פס5 ב-400 ואנקונדה ב-500.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 מרץ 2019, 15:32

לא יעשו לך כלום על זה שאתה מישראל כי הם יתנו לך חסד שאתה ישראלי מהצד השמאלי שמתעב את הפשעים שהממשלה שלך עושה :)

אגב אם תזדהה כיהודי שסובל מאנטישמיות אז יתמכו בך בכל הכח ויחבקו אותך ככה שלפחות מהבחינה הזו יש יתרונות גם בלהשתייך למיעוט נרדף :P

אהבתי את החזון של DF לגבי הרזולוצייה שצריך לכוון אליה בדור הבא, גם קפיצה יפה אבל לא תוך כדי הקרבה מוחלטת של הקפיצה הגראפית של דברים שהם לא רזולוצייה.

את האמת אני חושב שגם 1440P יהיה בסדר גמור ובתמורה נקבל קפיצה גראפית ברמה של כמעט CGI, אבל ברור לי שה PR של קונסולות של 1440P יהיה מביך מאוד וזה יצור סקס אפיל של חנין זועבי. מצד שני אולי כשיראו איזו רמה גראפית משיגים כשכל הכח מתרכז באפקטים ובמודלים ופחות ב 4K אז אולי אנשים בכל זאת ישתכנעו שזה לא נורא שלא היתה קפיצה ענקית ברזולוצייה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 15:51

אין הבדל גדול מדי בביצועים בין 1440p לבין 4K דמקה, לפי גרילה בניסויים שלהם בזמנו עם הורייזן הביצועים של 4K דמקה ו-1512p היו זהים. כלומר אני חושב שמשחקי דמקה ומשחקי 1440p יראו בייסיקלי אותו דבר, הפרש של 9% בביצועים סך הכל בין 1440p ל-1512p.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 05 מרץ 2019, 16:27

Uncle Pey'j כתב:כן,להימנע להימנע להימנע מכל מה שקשור לפוליטיקה בפורום הזה,בייחוד המזרח התיכון. אנשים שם יצרו לעצמם תמונה מאוד מעוותת של מה שהולך כאן,וזה די מפחיד לקרוא את זה לפעמים למען האמת.

אל תדאג, אנשים שם גם יצרו לעצמם תמונה מאד מעוותת של מה שהולך בתעשיית המשחקים... מפחיד לקרוא את הניתוחים שלהם וההבנה שלהם בתחום לא פחות מההבנה שלהם במזרח התיכון.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 מרץ 2019, 16:36

DrKeo כתב:אין הבדל גדול מדי בביצועים בין 1440p לבין 4K דמקה, לפי גרילה בניסויים שלהם בזמנו עם הורייזן הביצועים של 4K דמקה ו-1512p היו זהים. כלומר אני חושב שמשחקי דמקה ומשחקי 1440p יראו בייסיקלי אותו דבר, הפרש של 9% בביצועים סך הכל בין 1440p ל-1512p.

דמקה זה לא תמיד מ 1800P במקרה של הפרו לפחות, הרבה פעמים הם בונים את זה מרזולוציות נמוכות יותר כמו 1440P ואין מצב שאין פגיעה משמעותית במעבר בין 1440 ל 1880.

SWYM למה אתה מתכוון? אם זה לא משהו פוליטי אז הניתוחים וההבנה שלהם משתנה מבנאדם לבנאדם, לא חושב שאפשר לתחום את כולם לאיזו אג׳נדה אחת לגבי איך לנתח משחק או אילו ספקולציות או ניתוחי מכירות כל אחד מעלה, שם הרמה משתנה ואפשר למצוא פוסטים ממטופשים ועד למאוד מחכימים ומושקעים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 17:37

דמקה זה תמיד מחצי רזולוציה (אפשר גם לעשות מ-2/3 אבל אני לא חושב שזה יעיל במיוחד), כלומר אם יש דמקה 4K אז המספר פקסלים מאחורי הקלעים הוא זהה ל-1440p וזאת הדמקה הכי איכותית שאפשר לעשות היום, כל דמקה מרזולוציה גבוהה מ-1440p תתן לך רזולציה סופית גבוהה מ-4K. העומס של 4K דמקה מקביל לרינדור טבעי של המשחק ב-1512p על פי גרילה במנוע דסימה. כלומר אם תריץ את המשחק בדמקה 4K או ב-1440p, המשחק ירוץ בערך אותו דבר. המקרים שאתה מדבר עליהם כמו דמקה 1800p, הכוונה היא שעשו דמקה מחצי 1800p ל-1800P, בדיוק כמו שדמקה 4K זה דמקה מחצי 4K ל-4K. כלומר ה-1800p היא הרזולוציה אחרי הדמקה, לא לפני. בדמקה 1800p המשחק מרנדר מאחורי הקלעים מספר פקסלים זהה ל-1272p ואז ממיר את התמונה עם אלג' דמקה ל-1800p. אני מקווה שאלה רזולוציות שבכלל לא נתעסק בהן בדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 17:47

אולי הם דושים SJW, אבל כבר התחילו לצטט את הפוסט שלי על למה X3 כוח בין הלוקהארט לאנקונדה זה הגיוני במכונת 4K ל-1080P בנושאים אחרים בתוך ERA אז אני מתערבב ב-SJW בשמחה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2019, 20:16

ככה זה מתחיל... עד הבחירות אתה כבר תתלה פוסטרים של רעמ-תעל במרפסת

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 28 אורחים