נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Laskin » 06 יוני 2019, 10:25

dean כתב:אני יותר מדי עסוק בספורט ומכון כושר בשנתיים האחרונות בשביל לרצות שזה יחזור.
אין לי שום בעיה לא לשחק בכלום למעט הכמה בלעדיים בשנה בשביל החוויה וזהו.
אני משער שכשאתה מתחיל לאהוב את המציאות יותר ויותר, פחות בא לך לברוח ממנה.

חחח יצא לך מעט מתנשא :D
שמע, אתה יכול להגיד את זה גם על סרטים וסדרות ורשת חברתית ומה לא... זה שאנשים אוהבים מרחבים וירטואליים לא אומר שהם פחות אוהבים מרחבים אמיתיים, זה לא חייב לבוא אחד על חשבון השני :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 יוני 2019, 10:34

ממש גילית את האור, הא :)
הכל ברוח טובה כמובן, אבל אני חושב שזה קשקוש מוחלט המסקנה שלך של "לאהוב את המציאות".. אנשים גדלים, משתנים, נמצאים במקומות אחרים בחיים.
אני למשל עד לפני שנתיים-שלוש הייתי מצייר מלא. אמנם סתם כתחביב, אבל ברמה מקצועית ממש יושב כל יום משהו כמו שעתיים ועובד על פרוייקטים גדולים והכל. עם הזמן, התחלתי לעבוד, אוניברסיטה, כמובן שחברים וחברה והכל, נשאר לי פחות זמן לזה.
אז מה? אני התחלתי "לאהוב יותר את המציאות" כי הפסקתי לצייר? ואם הייתי בוחר לדבוק דווקא בתחביב של הציור וזונח את הגיימינג, אז זו כן הייתה תוצאה של תסמונת "אהבת המציאות"?

סך הכל זה עניין של מקום בחיים, זמן, והתשוקה שנשארה לך לכל תחביב שאתה לא מפיק ממנו תועלת כספית או מקצועית. בין אם זה גיימינג, מוזיקה, סרטים, צפייה (ואפילו עשייה במידת מה) של ספורט, אומנות ואלף ואחד דברים אחרים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 יוני 2019, 10:40

dean כתב:אני יותר מדי עסוק בספורט ומכון כושר בשנתיים האחרונות בשביל לרצות שזה יחזור.
אין לי שום בעיה לא לשחק בכלום למעט הכמה בלעדיים בשנה בשביל החוויה וזהו.
אני משער שכשאתה מתחיל לאהוב את המציאות יותר ויותר, פחות בא לך לברוח ממנה.

אפשר להגיד גם שספורט ומכון הרבה פעמים זו בריחה, אני אישית מכיר בנאדם כזה שכולו מתוסבך מהחיים והיתה לו תקופה ארוכה שנהפך לחולה חדר כושר וכולו התנפח בטירוף, מאז גם זה עבר לו והוא איבד את כל המשקל בדרך לשגעון הבא שלו.

בקיצור, אני חושב שלמעט מקרים חריגים ואלא אם כן אתה מעיד נטו על עצמך ואיך שאתה היית אז לרוב זה שטויות, וספציפית לגבי הפורום הזה מהתרשמות של שנים, אין לי ספק שכולם פה אנשים נורמטיבים עם חיים מלאים ו״רגילים״ שעל הדרך גם יש להם תחביב של גיימינג, לקרוא לזה בריחה זה הגיוני כמו לקרוא לבנאדם שבסוף יום העבודה שלו בערב צופה במשהו בנטפליקס ״בריחה״.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יוני 2019, 12:29

זה בסדר חברים, פעם אחרונה שהיה דיון כזה דין אמר שאין לו זמן למשחקי וידאו כי הוא עסוק מדי בלבלות ובלזיין (אם הזיכרון שלי לא מטעה אותי אז זה ציטוט די מדוייק) אז אל תקחו את זה יותר מדי ברצינות, הוא תמיד אהב לעשות פה קצת טרולינג :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2019, 11:27

אז מה? RT חמרתי בדור הבא? :)

ב-2020 למפתחים יהיה:
1) לפחות קונסולה אחת עם RT חומרתי.
2) סדרת X של אינטל עם RT חומרתי.
3) סדרה 2000 ו-3000 של NVIDIA עם RT חומרתי.
4) ואולי גם בפס5 ובכרטיסי NAVI?

בקיצור, RT בכל מקום החל משנה הבאה. איזה כיף!

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 יוני 2019, 11:30

מרגיש TOO SOON לטכנולוגיה להגיע לקונסולות על חשבון עוד כח עיבוד. כאילו כולם נגררו אחרי הקו שקבעה NVIDIA ואף אחד לא מערער עליו. אני מקווה שזה יוכיח את עצמו ולא יהיה סתם באזוורד חסר ערך בדיעבד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2019, 11:56

אין לי ספק שסוני לא יישארו מאחור פה, למרות שאני כן מאמין שזה פיצ'ר שנראה אותו בפעולה בעיקר אחרי גירסאות הפרו/X של הדור הבא, בתור התחלה זה ישמש בטח יותר משחקי אינדי וכאלה... לא רואה הרבה סיכוי למשחקי AAA שישתמשו בו אפילו קצת, בטח ובטח לא בתחילת הדור.
ועדיין, זה מעולה שזו תהיה בכלל אופציה. גם כי משחקי אינדי ומשחקים ישנים שיקבלו שדרוג כזה - זה מגניב לאללה וייתן למפתחים קצת זמן להתאמן בפיתוח והטמעה של RT במשחקים, וגם כי במחשב זה לגמרי נראה כמו הדבר הבא. אנחנו פשוט נאלץ לעבור את תקופת הביניים הזו שכנראה לא תימשך הרבה כמו שחשבנו פעם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2019, 12:27

bling כתב:מרגיש TOO SOON לטכנולוגיה להגיע לקונסולות על חשבון עוד כח עיבוד. כאילו כולם נגררו אחרי הקו שקבעה NVIDIA ואף אחד לא מערער עליו. אני מקווה שזה יוכיח את עצמו ולא יהיה סתם באזוורד חסר ערך בדיעבד.

לפחות בצד של nvidia זה יהיה מאוד בשל ב2020. ה2080 שלי מסתדר לא רע ב-1440p ב60 ובסדרה 3000 תקבל ביצועים דומים מה3060 בrt כך שאני חושב שגיימינג עם rt בסדרה 3000 הולך להיות מאוד נפוץ. גם שיידרים וסדרה 3 של geforce היתה מהפכה אבל ביצועים קטסטרופה ואז הגיעה סדרה 4 ופתאום הכל היה אש.

השאלה האמיתית היא כמה סיליקון מיקרוסופט משקיעה בrt ועל חשבון כמה כוח זה בה. אם זה נניח 10%-20%? ממש בקטנה. כלומר אפילו ההבדל בין 900p ל1080p הוא כמעט 40% אז להפסיד 10-20 אחוז על rt? לגמרי שווה את זה לדעתי. אז זאת באמת השאלה, על כמה ויתרו בשביל זה. אם ההבדל הוא בין משחק 4k ללא rt ומשחק 1800p עם rt? בחירה קלה לדעתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2019, 12:50

אין לי ספק שאשאר מתחת ל4K רוב הזמן במשחקי AAA שישתמשו בRT, גם עם 3080, ואין לי שום בעייה עם זה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2019, 13:39

אני באמת לא רואה סיבה לשחק ב-4K, אני משחק ב-1440P וזה מושלם למסך מחשב 27". כל הפורנו רזולוציות גבוהות שהולך לאחרונה לא ממש ברור לי, ביחוד שעושים קפיצות של פי 4 בכל פעם, מה נסגר? אחרי 8 שנים של 720P סופסוף קפצנו ל-1080P, פי 2. ואז פתאום אחרי 3 שנים רצנו ל-4K שזה פי 4? הטרנד הטפשי הזה מעולם הטלביזיות חלחל למשחקים וזה ממש מבאס. חבל שטלביזיות דלגו על 1440P.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 יוני 2019, 19:47

ככל שאתה מתקדם יותר אתה צריך קפיצה יותר גדולה ומורגשת על מנת להרגיש שינוי, הקפיצה שעשינו מ 720 בדור הקודם ל 1080 בנוכחי היא בטח עדיין תהיה עם אימפקט חזק יותר מ 1080 ל 4K. תחשוב אם היו קופצים פי 2 מ 1080 כמו שאתה מבקש, אז בכלל כבר בקושי היו שמים לב והקפיצה ברזולוציה היתה מחווירה ביחס לדורות קודמים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2019, 21:58

bling כתב:ככל שאתה מתקדם יותר אתה צריך קפיצה יותר גדולה ומורגשת על מנת להרגיש שינוי, הקפיצה שעשינו מ 720 בדור הקודם ל 1080 בנוכחי היא בטח עדיין תהיה עם אימפקט חזק יותר מ 1080 ל 4K. תחשוב אם היו קופצים פי 2 מ 1080 כמו שאתה מבקש, אז בכלל כבר בקושי היו שמים לב והקפיצה ברזולוציה היתה מחווירה ביחס לדורות קודמים.

יש לך סף עליון לדברים האלה. 1440p מ-1080p מאוד מורגש למשל במסך מחשב שלי, אבל אני בספק ש-4K יורגש. במסך טלביזיה שלי למטה בגודל 65" מאוד מרגישים את ההבדל בין 1080P ל-4K אבל תוכן ב-1440P ל-4K? להגיד את האמת? בקושי מהמרחק צפיה. כלומר בסוף אתה מגיע לגבול של גודל מסך מול המרחק שאתה יושב מולו. אם ישימו לי 8K במקום 4K היום בטלביזיה אני בחיים לא ארגיש. אז למה אנחנו קופצים ל-8K? יש לאנשים טלביזיות 150" בבית? אי פעם יהיו להם? זה אשכרה גודל שכבר דורש חדר קולנוע בבית ולא יכול לתפקד בסלון.

אלה סתם רזולוציות סופר גבוהות כי אין ליצרניות טלביזיה כבר נקודות חדשות למכור לנו טלביזיות. באמת שאין להם מה לעשות עם זה כבר. בעולם הטלפון מירוץ הרזולוציה נגמר, נתקנו בסביבות ה-1440P וכנראה שלא נעלה משם יותר מדי. ג'ון קורמאק עשה על זה הרצאה ממש מעניינת (כלומר זה חלק בהרצאה) ואיך VR ב-4K מתעקב כי יצרניות טלפונים גילו שלקוחות לא מעוניינים במסכי 4K, הם מעדיפים זמן סוללה טוב יותר כך שאפילו אנשים עם מסך 4K בטלפון, מורידים אותו ל-2K בשביל הזמן סוללה. בקיצור, בסוף מגיעים לגבול מסויים. 1440P זה חד חבל על הזמן במסך 27" שאני יושב 30 ס"מ ממנו ו-4K זה יותר מדי לרוב הטלביזיות והסלונים היום. 8K? זאת רזולוציה דמיונית שנחוצה בבתים של מליונרים ואנשים עם חדרי קולנוע, זה לא בדיוק משהו מיינסטרים שצריך להיות בסלון של אדם שקונה פס6 ב-300$ ב-2030. בקיצור, מיותר.

אני משער שמה שיקרה הוא שבשלב מסויים מירוץ הרזולוציה יגמר, זה כנראה יקרה בעשור הקרוב פחות או יותר, ואז כוח ילך נטו להגדלת ראליזם. כנראה שכרטיסי מסך יהפכו יותר ויותר מוקדשים ל-RT והתחרות תהיה מי מצליח לזרוק יותר קרניים לסצנה.

ערכה:
עומר, אני יודע שזה מתחבר ישירות לויכוח הישן שלנו בזמנו אבל אז דברתי על זה שרואים הבדל ברור בין 4K לבין 1080P בסלון, לא שרואים את כל הרזולוציה הזאת במרחקים והגדלים של סלונים ביתיים. כלומר רזולוציה מעל ל-1080P מאוד מורגשת אבל יש נקודה בין 1080P ל-4K שברוב הסלונים וגדלי הטלביזיות זה פשוט הופך ללא רלוונטי יותר. אז אני ככה מנסה להקדים תרופה למכה ולא לפתוח פה ויכוח רזולוציות חדש :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יוני 2019, 22:40

DrKeo כתב:עומר, אני יודע שזה מתחבר ישירות לויכוח הישן שלנו בזמנו אבל אז דברתי על זה שרואים הבדל ברור בין 4K לבין 1080P בסלון, לא שרואים את כל הרזולוציה הזאת במרחקים והגדלים של סלונים ביתיים. כלומר רזולוציה מעל ל-1080P מאוד מורגשת אבל יש נקודה בין 1080P ל-4K שברוב הסלונים וגדלי הטלביזיות זה פשוט הופך ללא רלוונטי יותר. אז אני ככה מנסה להקדים תרופה למכה ולא לפתוח פה ויכוח רזולוציות חדש :)

אני חייב להודות שאני ממש לא עוקב אחרי הדיונים האלה. אני נכנס אחת לכמה שעות לראות אם יש משהו מעניין, רואה שכולם מאוכזבים וממשיך הלאה...
איכשהו, העין נופלת מדי פעם על השם שלי ואני עונה אבל בראש מקנן החשש שאולי השם שלי עולה בעוד מקומות שאני לא רואה ואם זה המצב אז אני מתנצל (ותמיד אפשר להעיר את תשומת הלב שלי בפרטי).
לגבי הדיון הזה והאספקט ההיסטורי. 90% מהדיון ההוא לא נסב סביב שום דבר עקרוני למעט איזה נסיון של שחר להוכיח לעצמו שאני מטומטם והוא חכם כשבנקודת הזמן ההיא, לא התחשק לי לשחק את התפקיד של הילד היותר גדול, גם משום שכל מה שרשמתי היה נכון ב1000% (בעוד שהטענות שלו לא היו רלוונטיות) אבל גם משום שלא חשבתי שמגיע לי לקבל כזה יחס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2019, 22:44

טוב, אני לא זוכר את הדיון עד כדי כך טוב, רק שהוא התחיל מזה שהתלהבתי מהטלביזיה החדשה שלי :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 יוני 2019, 09:37

אז רק בשביל ליישר קו- אין לנו מושג אם הקונסולות באמת יהיו sub 10tf כי ברצינות,אני חושב שגם ms וגם סוני יכולות לכל הפחות להשתמש באיזושהי נגזרת של Navi10 עם 48cu,לנטרל 4 ולהישאר עם חלק פעיל של 44cu שאמור לקחת אותם צפונית קצת מ10tf עם תדר גבוה. הרי ה5700xt הוא בכלל Navi12 לא? ואין לו אפילו חומרת RT מה שאנחנו יודעים לכל הפחות שסקארלט כוללת,אז אנחנו כנראה מדברים כאן על Navi10 כשזה מגיע לדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2019, 13:25

Uncle Pey'j כתב:אז רק בשביל ליישר קו- אין לנו מושג אם הקונסולות באמת יהיו sub 10tf כי ברצינות,אני חושב שגם ms וגם סוני יכולות לכל הפחות להשתמש באיזושהי נגזרת של Navi10 עם 48cu,לנטרל 4 ולהישאר עם חלק פעיל של 44cu שאמור לקחת אותם צפונית קצת מ10tf עם תדר גבוה. הרי ה5700xt הוא בכלל Navi12 לא? ואין לו אפילו חומרת RT מה שאנחנו יודעים לכל הפחות שסקארלט כוללת,אז אנחנו כנראה מדברים כאן על Navi10 כשזה מגיע לדור הבא.

מאט ב-ERA אשר שלשתי הקונסולות יש חומרת RT, כנראה הן מבוססות RDNA אבל מישמות כמה פיצ'רים של RDNA 2 שיהיה הדור הבא שאחרי NAVI (לא כזה חריג, ה-360 ישמה שיידר מאוחד שהיה פיצ'ר שלא הגיע ל-PC במשך 18 חודשים אחרי השיגור של ה-360 וגם ב-X וגם ב-PRO יש פיצ'רים מ-GPU של AMD שיצא חצי שנה אחרי). זה ממש מעניין כי זה אומר שב-2020 יהיו ל-NVIDIA, AMD, אינטל, מיקרוסופט וסוני RT. כלומר בעצם 100% מהפלטפורמות יהיו עם RT חומרתי כך שעולם הפיתוח לעולם לא יהיה יותר אותו דבר. זה גם אומר שהתמיכה לאחור בדור הקודם תהיה קשה יותר, הרי אם עדין צריך לשבת ולאפות SHADOWMAPS ולעשות CUBE MAPS אז מה המטרה, מעבר לגרפיקה יפה כמובן.

בנוגע למספרים של TF, זה קצת טפשי להדבק לזה. הרי אם הייתה לנו קונסולת דור הבא מבוססת NVIDIA היא כנראה הייתה 8TF והייתה קורעת את הפס5 והסקארלט. אז מה משנה המספר? משנה הכוח של הקונסולה. עם כל הכבוד, אם 40CU זה כרטיס של 450$, אז הקונסולות הדור הבא יכללו יותר CU מזה פלוס חומרה שקשורה ל-RT? אני לא רואה את זה קורה. מדובר בצ'יפ של 250mm^2, זה בדיוק הגודל שמתאים לקונסולות. מה שאני רואה בקונסולות זה 5700 XT~ רק במהירות שעון נמוכה יותר, כלומר משהו סביבות ה-9TF+ שאמור להביא ביצועים של VEGA 64. למי שהמספר הזה נשמע לו נמוך, VEGA 64 זה כרטיס של 12.5TF של GCN כך שתדמינו בראש כאילו אמרו ~12.5TF כדי להרגיש טוב עם עצמכם :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2019, 15:26

אנשים ב-ERA מדדו את הצ'יפ של הסקארלט והם הגיעו למסקנה שהוא 380-400 mm^2. זה קצת יותר גדול מהצ'יפ של ה-X (שהוא יותר גדול משל ה-ONE והפס4 של השיגור וגם הפרו). כלומר מיקרוסופט לא מתקמצנים פה, יש מצב שיש בצ'יפ הזה יותר CU מאשר ב-5700 XT (אלה אם החומרת RT היא זאת שתופסת את כל המקום). אם המדידה שלהם נכונה יש סיכוי ל-48CU, ב-5700X יש 40CU.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2019, 16:03

קיאו אתה חושב שזו היתה החלטה טובה להקדיש כוח עיבוד לטובת RT בדור הבא?

איך זה בדיוק עובד, אם מפתחת לא רוצה RT היא תוכל עדיין להשתמש בחומרה הייעודית שלו עבור גרפיקה מסורתית, זאת אומרת תוכל לדחוף יותר פוליגונים למודלים או אפקטים מתקדמים יותר וכו'?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2019, 16:41

bling כתב:קיאו אתה חושב שזו היתה החלטה טובה להקדיש כוח עיבוד לטובת RT בדור הבא?

איך זה בדיוק עובד, אם מפתחת לא רוצה RT היא תוכל עדיין להשתמש בחומרה הייעודית שלו עבור גרפיקה מסורתית, זאת אומרת תוכל לדחוף יותר פוליגונים למודלים או אפקטים מתקדמים יותר וכו'?

אני לא יודע איך הם ישמו RT, בישום של NVIDIA למשל הליבות RT יכולות ישמש רק ל-hit detection. בכלליות יש ישומים לRT שלא קשורים לגרפיקה, למשל לחשב את השדה ראיה של דמות ai (תחשוב על הגרסה המתקדמת של הקונוסי ראיה ברדאר בmgs1) או לחשב אודיו ראליסטי עם סאונד שקופץ מהקירות ויצר הד (cod למשל משתמש בזה). אבל הישומים של הליבות הללו שי מצומצם. לעומת זאת הליבות tensor שיש בכרטיסי rtx יכולות לשמש גם כליבות FP16 כך שלהן יש שימוש מחוץ לאפקטי RTX.

אבל שוב, אין לי מושג מה AMD עושים. יש כל מני דרכים לישם RT יעיל יותר, לדןגמה ליבה שיודעת לבנות kd-tree וברגע שיש kd-tree במקום מבנה BVH שNVIDIA משתמשת אז אפשר לעשות תאורה גלובלית בצורה הרבה יותר מהירה ויעלה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2019, 18:37

אז לא נשמע שזה משהו ששמיש מחוץ ל RT במיוחד, לפחות אם רוצים שהדבר הזה ידחוף גם גראפיקה מסורתית. מצד שני גם סוני וגם מייקרוסופט הקצו שטח על הצ׳יפ בשביל הדבר הזה אז זה יהיה קצת יומרני מצידי לאמר שזו טעות.

זה נראה לי מוזר ש RT לא היה בדיון בכלל לשנים הקרובות ואז נווידיה מתוך שיעמום וחוסר תחרות מוחלט בשוק ה PC יכלה להרשות לעצמה להשתעשע עם זה ועכשיו בגלל שצריך ליישר קו זה נהיה סטנדרט, החשש שלי זה שמדובר בפיצ׳ר שלא באמת הגיע הזמן שלו ושלא ניתן לנצל אותו מספיק בצורה משמעותית אבל בגלל עניינים שלא קשורים באמת להתפתחות טבעית של גראפיקה (שמגיעה הכי טוב כשיש באמת תחרות צמודה) הוא נדחף טרם זמנו ואוכל משאבים שהיו צריכים להיות אחראיים על זה שאנצ׳רטד הבא יראה כמו הטיזר של הסרטון מעבר ההוא לפחות בזמן גיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 14 יוני 2019, 19:31

אז E3 נגמרה,ואומנם כמעט כלום לא נחשף על הדור הבא (אתם קולטים שלא ראינו עד עכשיו אפילו משחק next gen אמיתי אחד?) אבל התחשק לי לכתוב שוב מה אני רוצה מהדור הבא,לאן סוני מיקרוסופט ונינטנדו הולכות לדעתי המאוד לא מלומדת,וכמובן,specs :)

אז אם אני מתחיל מה-specs,אני באמת לא מפסיק להיות מופתע לטובה מהקצת ששוחרר עד כה- לפני שנה,המילים SSD וHW RT היו מעלות גיחוך אצל בערך כולנו,או ארכיטקטורת GPU חדשה לגמרי שנפרדת מ-GCN המזדקנת ,ומה אתם יודעים..אנחנו לגמרי מקבלים את כל זה גם מהפס5 וגם מסקארלט :)
אני כן רוצה לשנות את ההימור שלי בעקבות השמועות שיצאו מ-E3,ואני עכשיו מעריך שדווקא הפס5 תהיה הקונסולה המובילה בדור הבא חומרתית.

אז:

כמו סקארלט,אני מעריך שגם הפס5 יעשה שימוש ב-APU מונוליטי ולא ב-chiplet design והוא יכלול:
CPU: בשלב הזה די ברור שאנחנו מסתכלים על underclocked Ryzen3700X,כנראה עם תדר 3.2Ghz. על כמה מדובר כאן בבוסט מטורף קיאו ידע להרחיב הרבה יותר טוב ממני..בינתיים אפשר לומר שהדור הבא די מכוסה מהבחינה הזו.
לגבי סקארלט? אם אכן הפס5 חזקה יותר,אני מניח ש-MS ינסו אולי לסחוט עוד קצת מהירות שעון מה-CPU ונראה אצלם תדר של 3.4Ghz.

GPU: אני נמצא בדעת מיעוט שהפס5 (וגם סקארלט) שתיהן הולכות להיות צפונית מ-10TF לכיוון ה-11TF,עם GPU שכנראה יהיה איזשהו שלב ביניים בין ה-5700XT ל..אני מניח,Radeon 5800 שיגיע שנה הבאה. 48CU,מתוכן 44 או 46 פעילים ועם תדר של 1.8Ghz (כן,אני לגמרי מאמין לleak של gonzalo מלפני כמה חודשים),כלומר,גישה של יחסית מעט CU אבל עם תדר סופר מהיר ובשילוב עם הארכיטקטורה היעילה יותר של Navi אני חושב שזה די שילוב מנצח.
מבחינת סקארלט,אין הרבה מה להוסיף,זה כנראה יסתכם בפחות CU פעילים כמו שקיאו אמר ו/או תדר נמוך יותר אם אכן הפס5 חזקה יותר.
יהיה מעניין לראות מה ייצא מכל עניין הסיליקון שמוקדש ל-RT,אבל בכל מקרה אני מניח שהעובדה שמדובר ב-fixed hardware ועם low level api תאפשר גם לסוני וגם למיקרוסופט לכל הפחות להציג תוצאות שדומות למה שראינו עד כה מנוידיה,אם לא יותר.
מבחינת brute force? אם נגיע לרמת ביצועים של RTX2080 אפילו מלמטה משתיהן,הרווחנו בענק וזה לגמרי עולה על הציפיות שלי.

RAM: ההימור שלי לא השתנה- 24GB מאוחד של GDDR6 על ממשק 384 ביט,עם 4GB שמוקדשים לצרכי OS ורוחב פס של 672Gb/s. קראתי לא מזמן על העניין הזה שה-CPU עלול לשתות קצת יותר bandwidth מה-GPU בגלל השימוש בזיכרון מאוחד,אבל נראה ש-AMD רשמה בשנים האחרונות כמה פטנטים שאמורים למזער את הבעיה הזו,אז נקווה לטוב.
אני לא חושב ש-24GB זה איזה pipe dream,בטח לא עם הצניחה במחירי ה-dram שצפויה להמשיך גם אל תוך 2020,ובסך הכל בואו לא נשכח שהפס4 הגיע עם 16 צ'יפים של GDDR5 וכאן אנחנו מדברים על 12 צ'יפים בקונפיגורצייה זהה כמעט לגמרי לזו של ה-Xbox One X,אז לא מדובר כאן כנראה באיזה מכשול הנדסי,רק שאלה של מחיר.

SSD: זה מעניין- אני חושב שכאן יבוא ההבדל המשמעותי בין שתיהן כי נראה שסוני,לפחות על פי פטנטים שמסתובבים ברשת,ממש נכנסה לעובי הקורה ולכל הפחות חקרה איך אפשר לשנות את ה-I/O כך שיותאם יותר ל-workload של קונסולת משחקים ואני מעריך שהאימפלנטצייה שלהם תהיה מהירה ועדיפה על זו של מיקרוסופט.
לגבי MS,אני כן מעריך שהם יעשו שימוש ב-SSD שמנצל את המהירויות ש-Zen2 עם התמיכה ב-Pcie4 מאפשר,כל שבכל מקרה אנחנו מסתכלים גם כאן על פיתרון שיותר מהיר ממה שה-samsung 970 evo+,אחד מהכוננים הביתיים הכי מהירים שזמינים היום,מסוגל להציע.
אגב,אני מעריך שלא ניתן יהיה לשדרג אף אחד מפתרונות האחסון שלהם כי הם יהיו מולחמים על ה-PCB,ושניהם יגיעו בנפח 1TB. אני כן חושב שעדיין יהיה ניתן לחבר איזשהו אמצעי אחסון חיצוני כמו שנעשה כיום,עם אולי איזושהי החמרה בדרישות הקריאה/כתיבה שנדרשות מכונן כזה.

עוד שטויות:
I/O: ארבעה חיבורי USB 3.2 אצל כל אחת,כשהפס5 מגיע עם תמיכה ב-virtual link דרך USB-C לחיבור נוח של הדור הבא של PS VR (עוד הימור: לא נידרש ל-breakout box כמו בדור הראשון)
שתיהן יגיעו עם HDMI 2.1,זה כבר די מאושר בשלב הזה.
אני גם מעריך ששתיהן יגיעו עם תמיכה ב-WiFi6,מה שהיה נקרא בעבר 802.11ad אם אני לא טועה,ותמיכה בbluetooth 5.0.
עוד הימור? שתיהן מגיעות עם vapor chamber cooling,בעיקר כי MS כבר התנסתה בעבר עם design כזה בקונסולה שלהם וסוני,כך אני מקווה,רוצה לדאוג שהפעם היא לא תשחרר עוד שואב אבק כשזה מגיע לרמות הרעש.
אגב,מבחינה עיצובית,מבחינתי MS יכולה לקחת את המארז של ה-X ולדחוף לשם את הסקארלט ולסגור עניין ואני אהיה מרוצה,ה-X מעוצבת פשוט מדהים ולסוני יש הרבה מה ללמוד ממנה.

אגב,אני לא מדבר על לוקהארט כי כל הקונספט של ה-SKU הזה עדיין מבאס אותי ואני מתפלל שפיל יוריד את השאלטר על התועבה הזו :) אני רוצה לראות שתי מפלצות 500$ נלחמות אחת בשנייה,בלי איזה ילד קטן שמושך ביד של אחת מהן..אני באמת מקווה שלוקהארט לא יהיה ה-kinect moment של MS בדור הבא.

ועכשיו ל-services:
בסך הכל,אני חושב שאפשר לראות משתיהן מאמץ לקדם את האקוסיסטם של כל אחת השנה,והמאמץ הזה כנראה גם יימשך אל שנה הבאה- מיקרוסופט עם הפוש החזק שלהם ב-PC,עם האפליקציה החדשה ל-gamepass שכנראה גם תהפוך ל-storefront החדש שלהם,בשילוב עם שיחרור המשחקים שלהם בסטים וחיסול UWP לטובת win32 המסורתי,יחד עם תמיכה במודים שאמורה להגיע בעתיד וה-xbox game bar שעבר הרבה שינויים חיוביים השנה,כל אלו מעידים מבחינתי על הפקת לקחים מוצלחת אצלם.
מה אני עוד רוצה לראות? בעיקר התמדה ושיפור היסודות שהם הניחו כבר,והמשך של יוזמות מוצלחות כמו play anywhere (אני מקווה בשלב מסוים לאינטגרציה של החשבון microsoft שלנו עם סטים,מה שאולי יאפשר לנו לבחור היכן נעדיף שהעותק PC של משחק צד א' שלנו יירשם) והדגש החזק על קרוספליי.

מה שכן,אני חושב שמיקרוסופט קצת השתגעה עם עניין ה-subscriptions שלה,כרגע אנחנו מדברים על מנוי גולד,מנוי גיים פאס,מנוי גיימפאס PC ומנוי גיימפאס אולטימייט וזה בלי בכלל לדבר על xCloud שברור לגמרי שלא יהיה מדובר בשירות חינמי. אני חושב שמיקרוסופט חייבת לדלל כאן די בדחיפות והחשוד המיידי הוא כמובן המנוי גולד,שאני חושב שכבר צריך ללכת. האם זה יקרה? כנראה שלא,אבל עם פיל באמת נאמן לחזון שלו להגיע ל-2 מיליארד איש,זו תהיה התחלה שלא לדבר על כך שמדובר ביתרון רציני לעומת סוני,שכנראה לא תוותר על הפלוס.
אני גם תוהה,עכשיו של-EA יש שירות משלה,ויוביסופט גם הכריזה על משהו דומה ויש שמועת שגם WB מתכננת משהו,איפה בדיוק זה שם את MS וגיימפאס כשזה מגיע לתוכן? הרי שלוש המפיצות האלה כנראה לא ימהרו לשחרר תוכן על שירות מתחרה..

סוני,לעומת זאת,צריכה להתחיל לפעול קצת יותר במרץ- אני כן רואה קצת שינויים חיוביים השנה,לדוגמא,ה-web store שלהם השתפרה מאוד והרבה יותר מהירה מבעבר וגם עברה ריענון עיצובי קל. אבל לסוני יש נוכחות די אפסית ב-PC,אין לה שירות תוכן כמו גיימפאס ושירות הסטרימינג שלה אומנם פועל כמה שנים טובות,אבל אני מוכן להמר ש-MS כבר תהיה עם אלטרנטיבה טובה יותר כבר ביום הראשון של xCloud באוויר. אני מצפה מסוני לדחוף חזק יותר בתחום הזה,ולהבין שמשחקים מדהימים כבר לא מספיקים ואם היא רוצה לשמור על המעמד שלה כמובילת שוק היא צריכה להתעורר גם כאן.

בסך הכל,אני באמת אופטימי ודי נרגש לדור הבא- אין כאן איזה מעבר טראומטי כמו זה שהיה בין הדור הקודם לנוכחי,ממעבדי Power PC למעבד x86 מסורתי ומנועים שהיו צריכים overhaul רציני שעלה המון זמן וכסף,אלא אבולוציה די טבעית של חומרה קיימת ובנייה על החזוקות שלה תוך כדי מיזעור צווארי הבקבוק מהדור הנוכחי,כמו ה-CPU החלש וה-HDD האיטיים.

עריכה: שכחתי לכתוב על נינטנדו...
אני חושב שמבחינת פורטים של הדור הבא לסוויץ',צריך להנמיך ציפיות,ומהר,כי אני לא חושב שיהיה פה עוד רגע Witcher 3 עם הקונסולות החדשות ואני חושב שזה דווקא דבר חיובי. באידיאל,מה שלדעתי צריך לקרות הוא שנינטנדו תמשיך לפמפמם צד א' מדהים,תמשיך לפתוח את עצמה דרך קרוס פליי וסטרימינג למתחרות (אני באמת חושב ש-xCloud על הסוויץ' הוא רק עניין של זמן) ואני רוצה לקוות שהסוויץ' כבר תפסה נתח שוק מספיק גדול שהיא תקבל צד ג' ייחודי לה ולא פורטים משונמכים. כלומר,אם לדוגמא מגיע AC חדש,אז הסוויץ' לא תקבל פורט גרוע אלא גרסא ייחודית לה,עם תוכן אחר.
נערך לאחרונה על ידי Uncle Pey'j ב 14 יוני 2019, 20:04, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2019, 19:52

לא חושב שמישהו ציפה לראות בשלב כזה משחק דור הבא אמיתי, זה באמת מוקדם מדי. קיבלנו הדגמה של משחק קרוס ג׳ן שרץ על הסקרלט, זה היה לא משהו אבל אי אפשר באמת להסיק מזה משהו.

בנוגע לשמועות של הפס5 חזקה יותר, חשבתי זה משהו שהגיע ממאט בעיקר ואחרי זה הובהר שהמשפט שלו לא קשור לכוח.

בתכלס אחרי שהיו שמועות במשך כל השנה וחצי האחרונות שברור שהאנקונדה היא החזקה ביותר ועכשיו פתאום זה התהפך המסקנה היא, אל תאכלו את השמועות האלה. כנראה שאף אחד לא באמת יודע משהו.

אגב גם בדור הקודם רצו שמועות שהפס4 חלשה יותר לאורך כל הדרך (שמקור חלק מהן נבעו מהכתב ההוא שהיה פעם בפוליגון ובלבל במוח בגאף שהמקורות שלו אומרים שהוואן חזקה יותר בבירור) ובסוף ראינו מה קרה, בקיצור לקחת בערבון מוגבל מאוד את כל השמועות.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 14 יוני 2019, 20:00

bling כתב:לא חושב שמישהו ציפה לראות בשלב כזה משחק דור הבא אמיתי, זה באמת מוקדם מדי. קיבלנו הדגמה של משחק קרוס ג׳ן שרץ על הסקרלט, זה היה לא משהו אבל אי אפשר באמת להסיק מזה משהו.

בנוגע לשמועות של הפס5 חזקה יותר, חשבתי זה משהו שהגיע ממאט בעיקר ואחרי זה הובהר שהמשפט שלו לא קשור לכוח.

בתכלס אחרי שהיו שמועות במשך כל השנה וחצי האחרונות שברור שהאנקונדה היא החזקה ביותר ועכשיו פתאום זה התהפך המסקנה היא, אל תאכלו את השמועות האלה. כנראה שאף אחד לא באמת יודע משהו.

אגב גם בדור הקודם רצו שמועות שהפס4 חלשה יותר לאורך כל הדרך (שמקור חלק מהן נבעו מהכתב ההוא שהיה פעם בפוליגון ובלבל במוח בגאף שהמקורות שלו אומרים שהוואן חזקה יותר בבירור) ובסוף ראינו מה קרה, בקיצור לקחת בערבון מוגבל מאוד את כל השמועות.

השמועות התחילו מהעורך של GI,ששמע אותן ממפתחים שישבו בקהל במסיבת עיתונאים של MS בזמן החשיפה של סקארלט :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 יוני 2019, 06:42

בסדר, כאמור עד שזה לא סופי אני לא פותח שמפניה (וכן במקרה שהפס5 היא החזקה יותר אז ברור שאני אהיה מבסוט)

בראיון האחרון עם פיל ספנסר הוא דיבר בגוף יחיד על הקונסולה הבאה (קונסולה ולא קונסולות) ככה שיש עוד תקווה.

חוץ מזה אחלה פוסט פייג׳ סיכום ואני מסכים עם הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יוני 2019, 14:39

אחלה פוסט פייג', אין לי מושג עד כמה הגיוני או קרוב להתממשות חצי ממה שכתבת, אבל נהנתי לחלום איתך :).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים