נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2020, 12:52

bling כתב:
DrKeo כתב:סליחה, אבל מאיפה אתה מביא את זה שבלופויינט יעשו משהו יותר יפה מכל ההיצע של MS? כלומר אולי, יש להם track record טוב עם SOTC, אבל מאיפה אתה מביא את זה? ביחוד אם הקונסולנ של ms חזקה יותר. בגלל שורה שיחצ״ן כתב באתר שלהם? כלומר אפילו לא כתוב שהוא בלעדי לדור הבא וזה בגלל רימייק למשחק ישן.

מה זאת אומרת מאיפה? מזה שהם אשכרה מפתחים משחק לפס5 בלבד בלי לדאוג שירוץ גם על חומרה מלפני עשור?

אם לעניין הזה אין יתרון מובהק מבחינת תצוגת דור הבא על פני התחרות אז כנראה שהקפיצה שהקונסולות האלה נותנות היא לא מרשימה במיוחד.

ה-CPU וה-SSD החדש יתנו למשחקים חדשים לגמרי להווצר והם יהיו סופר מרשימים, אבל איך זה רלוונטי לבלופויינט שעושה משחק בן 15 שנים עם גרפיקה יפה? בלו פויינט לא מוחזקים לאחור על ידי ה-ONE, הם מוחזקים לאחור על ידי הפס3 או הפס2, מה שלא הריץ במקור את המשחק שהם עושים לו רימייק עכשיו.

אגב, בדור האחרון היה קטע כזה של משחקים שיוצאים גם לדור הקודם אבל פתחו אותם חברות נפרדות לגמרי בצורה נפרדת לגמרי ולפעמים אפילו הפיצ'רים שלהם היו נפרדים לגמרי. למשל טייטנפול יצא גם ל-360, אבל ריספון אפילו לא נגעו או התחשבו בגרסה הזאת, הם פשוט פתחו משחק ONE ו-PC כשבלופויינט התעסקו בכל עניין ה-360 ולכן זה לא השפיע כלל על הפיתוח (בלופויינט היו צריכים לשנות את המנוע כל כך בשביל שירוץ על ה-360 שזה כמעט לא אותו מנוע שמריץ את שני המשחקים). דבר אפילו יותר קיצוני היה עם פורצה הורייזן 2, הוא יצא גם ל-360 בפיתוח של SUMO דיגיטל והם היו צריכים לשנות המון במשחק ולחתוך לא מעט תוכן בכדי שהוא ירוץ על ה-360, כל כך הרבה תוכן נחתך שזאת נחשבת לגרסה איומה של המשחק. כנ"ל עם משחק שר הטבעות SOM שגרסת הדור הקודם שפותחה על ידי Behaviour Interactive לא רק נראתה ורצה מזעזע, היא הייתה עם מערכת נמסיס מסורסת.

בקיצור, זה מאוד תלוי איך עושים פיתוח קרוס ג'ן, אם אתה כופה על הצוות לעשות משחק ONE ואז לשדרג אותו ל-XSX או שאתה נותן לצוות את החופש לעשות משחק XSX וצוות חיצוני כמו IRON GALAXY או בלופוייט צריך לשבור את הראש איך הם עושים גרסת ONE.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 26 ינואר 2020, 12:58

אגב קמיאו, אפשר לשחק בבילד יחסית מאוחר שלו גם על הבוקס המקורית שנשלף פעם מאיזו devkit. הוא פשוט קורס בשלב מסוים על קונסולה רגילה אלא אם משדרגים ל-128 מגה ראם, אבל אפשר לשחק כמעט בכל המשחק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2020, 13:01

BiA כתב:אגב קמיאו, אפשר לשחק בבילד יחסית מאוחר שלו גם על הבוקס המקורית שנשלף פעם מאיזו devkit. הוא פשוט קורס בשלב מסוים על קונסולה רגילה אלא אם משדרגים ל-128 מגה ראם, אבל אפשר לשחק כמעט בכל המשחק :)

זה די מדהים שהמשחק הזה התחיל ב-gamecube, עבר ל-Xbox וסיים ב-360 ועדין יצא משחק מאוד מרשים טכנית ב-2005. למשל זוכר את הקטע עם האלף דמויות על המסך? זה היה מפוצץ ראשים ב-2005.

כלומר תראו מה הולך ב-1:15, כמה דמויות יש שם על המסך?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 13:52

לגבי היילו - אני דווקא כן חושב שלמרות שפותח גם עבור הדור הזה - הגירסה של הדור הנכחי תראה מאוד מאוד מיושנת לעומת הדור הבא, וכן - יש מצב שעד כדי דוגמת מורדור, משמע שיהיו ממש פיצ'רים חסרים. בין היתר בזמנו כתבתי שיכול להיות שהמפה תחולק ל"איזורים" בדור הזה, עם זמני טעינה והכל, ובדור הבא הכל יהיה מפה אחת גדולה. או שיערות שלמים בדור הבא יראו כמו חורשה בדור הזה וכו'...
המנוע לדעתי יהיה מרשים מספיק... או לפחות כך אני מקווה.
יש גם את המשחק של רייר שנראה כמו משחק פנטזיה צבעוני בעולם פתוח, שהוצג לאחרונה... יכול מאוד להיות שגם הוא מיועד בין היתר עבור הדור הנכחי, וגם הוא נראה לי מרשים מאוד.

אולי זה עניין של דיעה, אבל הגרפיקה של RE2 או דטרויט לא מרשימה אותי כמו נגיד RDR2 או הורייזון.
ואגב, הניחוש של נדב שמדובר בDS לא מקובל עליי :) באמת שלא נראה לי הגיוני שזה יהיה המשחק.
אני ממש רוצה שזה יהיה GOW, רצוי 1+2 אבל אתפשר על אחד מהם, אם לא אז J&D או סיילנט היל או MGS3... או אפילו CHRONO TRIGGER/CROSS, אבל אני חושב שזה פרוייקט ממש ממש עצום אם מתכוונים לעשות אותו מודרני... ובכל זאת - מותר לחלום :D
אין (לי) ספק שהאופציה הכי נכונה מבחינת סוני תהיה GOW.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2020, 14:03

Laskin כתב:לגבי היילו - אני דווקא כן חושב שלמרות שפותח גם עבור הדור הזה - הגירסה של הדור הנכחי תראה מאוד מאוד מיושנת לעומת הדור הבא, וכן - יש מצב שעד כדי דוגמת מורדור, משמע שיהיו ממש פיצ'רים חסרים. בין היתר בזמנו כתבתי שיכול להיות שהמפה תחולק ל"איזורים" בדור הזה, עם זמני טעינה והכל, ובדור הבא הכל יהיה מפה אחת גדולה. או שיערות שלמים בדור הבא יראו כמו חורשה בדור הזה וכו'...
המנוע לדעתי יהיה מרשים מספיק... או לפחות כך אני מקווה.
יש גם את המשחק של רייר שנראה כמו משחק פנטזיה צבעוני בעולם פתוח, שהוצג לאחרונה... יכול מאוד להיות שגם הוא מיועד בין היתר עבור הדור הנכחי, וגם הוא נראה לי מרשים מאוד.

אולי זה עניין של דיעה, אבל הגרפיקה של RE2 או דטרויט לא מרשימה אותי כמו נגיד RDR2 או הורייזון.
ואגב, הניחוש של נדב שמדובר בDS לא מקובל עליי :) באמת שלא נראה לי הגיוני שזה יהיה המשחק.
אני ממש רוצה שזה יהיה GOW, רצוי 1+2 אבל אתפשר על אחד מהם, אם לא אז J&D או סיילנט היל או MGS3... או אפילו CHRONO TRIGGER/CROSS, אבל אני חושב שזה פרוייקט ממש ממש עצום אם מתכוונים לעשות אותו מודרני... ובכל זאת - מותר לחלום :D
אין (לי) ספק שהאופציה הכי נכונה מבחינת סוני תהיה GOW.

DS זה לא הניחוש שלי, אם זה המשחק מדובר בהחלטה מאוד טפשית לדעתי, אבל זה מה שבערך כל אינסיידר אומר אז אני זורם עם זה. כלומר מי רוצה שבלופויינט יבלו את הזמן שלהם בלעשות רימייק למשחק הכי פחות טוב והכי פחות מבושל בסדרת DS? אני בכלל אשמח לרימייק טוב של ICO.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 14:11

אני לא חושב שICO יכול לענות על ההגדרה שלהם של המשחק הכי גודל בהפרש גדול וכו'...
ואני לא חושב שהרבה אינסיידרים דיברו ספציפית עליו יותר מאשר על שמועות אחרות, אבל לא עקבתי באמת.
פשוט לא אבין למה להם בכלל להתייחס לDS, אפילו אם ה-D שם היא לא DEMONS אלא DARK. זה לא נותן ספציפית לסוני המון.
אם אתם לוקחים צוות של 100 איש בערך למספר שנים - הרבה יותר הגיוני שזה יהיה עבור משהו שבאמת יעזור למותגים של סוני מאשר למותגים של חברת צד ג'.
אז במקרה הזה אין שום משחק שמתקרב לGOW בכלל. משחק מימי הPS2 שיכול להיות מטורף לגמרי על הדור הבא, גם אם משאירים את הגיימפליי בדיוק כפי שהוא, מה שלא בטוח שהם יעשו, ויכול לעזור להם למכור את המשחק של הPS4 וגם את ההמשך שלו כמובן בPS5... אני רק מקווה שסוני מבינים את זה כמוני :D
אנשים מדברים על סייפון פילטר ועוד כל מני אופציות הזויות... למה שיעשו דבר כזה?! אין למותג הזה קונים, זה כמו שנמו, סתם כמה מעריצים עם הרבה יותר מדי זכרון סלקטיבי.
ואם המשחק הראשון יצליח, קשה לדמיין את השני לא מצליח אפילו יותר, ואחר כך את השלישי אפשר לעשות יחד עם חיבור למשחק האחרון :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2020, 14:42

עם כל הכבוד ל-Demon Souls, הוא ממש לא "גדול בהפרש" מ-SOTC. לדעתי הביטוי הזה שלהם הגיע ממקום של "זה הרימייק הכי נרחב שעשינו", לא בקטע של המשחק עם הSCOPE הכי גדול אי פעם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 14:56

כן, ולכן שניהם (ICO ו-DS) לא נראים לי הגיוניים :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 15:01

אחרי הריבוט המצויין של גוד אוף וור המותג לא זקוק לשום חיזוק ואני לא חושב שזה בכלל שיקול מבחינת סוני. אבל אם לצורך העניין נגיד שזה השיקול אז מותגים שנעלמו מהמפה כמו ג'ק ודקטסר או סייפון פילטר או וואט אבר הרבה יותר הגיוניים מהבחינה הזאת, לא המותג שזכה ב goty לפני שנה. ואגב זיכרון סלקטיבי, הגיימפלי של גוד אוף וור המקורי ממש לא עומד במבחן הזמן... רק אומר :)
דימון סולס משחק משמעותית יותר טוב מגוד אוף וור הישנים, גם בגיימפלי, בוודאי בעיצוב שלבים, ככה שמהבחינה הזאת הבחירה קלה לדעתי. וכל עוד מדובר ברימייק שבעיקרו הוא שיפור גרפי סטייל העבודה הקודמת שלהם אז הייתי אומר שהוא גם מועמד טוב יותר מהבחינה הזאת בהתחשב בכך שגוד אוף זה משחק פרימטיבי עם מצלמה קבועה מראש, ככה שלא משנה כמה בלופוינט ישפרו את הגרפיקה הם עדיין יעבדו תחת המגבלות של משחק מאוד מצומצם. זה לא מקרה sotc, שהוא יצור חריג לחלוטין, שיכול להתרגם יפה גם למשחק פס6.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 15:21

אתה יודע... יש אנשים, מליונים אני מנחש, ששיחקו ואהבו את GOW החדש, אבל מעולם לא ניסו את GOW1+2, כי היו אז ילדים קטנים מדי ואחר כך כבר התיישן ופחות מעניין אותם לשחק במשחקי PS2 ב-2018. זה אחד מהמותגים החזקים של סוני, אז ברור שהוא לא חייב את החיזוק, אבל זה אף פעם לא מזיק :)
אולי לדעתך DS משחק טוב יותר, אני אישית לא אשחק בחידוש הזה וכמוני רוב מי שלא שיחק בו בזמנו, זה לא משהו שיעזור מאוד לסוני ולא ימכור מליונים רבים, להערכתי.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 15:24

אגב, לא יודע לאיזה ציטוט שלהם אתם מתייחסים אבל ב 2018 שהם הודיעו אמרו שהם עובדים על רימייק חדש הם אמרו את זה - "
This project served us as a great point of growing the art team to the point where we can take on a full triple-A game major scope of art content. So now our next step is, let's improve the art pipeline, let's improve the engine, let's improve workflow for artists, let's grow on the art side some more to handle our next project because it's a bit bigger. And our next focus is, all right, let's work on design and add new stuff to get to the next remake, because now that can be our sole focus of making sure that's where we put the time and everybody else, they're already at a level where we can perform."

לפי הדברים האלה זה נשמע כמו עניין של כמות עבודה, שהרימייק דורש מהם יותר ליצור יותר נכסים, יותר אומנות וכו' ומהבחינה הזאת דימון סולס (וגם גוד אוף וור אם כי במידה פחותה כי הוא משחק קצר יותר) עם כל האויבים, חפצים, סביבות שונות - כל הדברים שאין בעולם הריק של sotc - אמור להיות פרויייקט גדול ומורכב יותר בשבילם, בוודאי יותר מ ico שהוא אפילו קטן יותר מ sotc.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2020, 15:41

דווקא GOW משחק עם כמות נכסים הרבה יותר גדולה מאשר DS לדעתי, עבודה הרבה יותר קשה לצוות פיתוח. כך או כך רימייק של DS נשמע לי כמו טעות, ביחוד שזה לא בדיוק יעזור להם להדליק אנשים על פרנצ'ייז של סוני. כלומר מה הם יעשו, DS2 עם FROM? חשבתי שקוראים לזה כבר סדרת Dark Souls,

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 ינואר 2020, 16:24

רימייק לדימון סולס זה מיותר, והסיבה היא שהוא לגמרי דמו טכני לדארק סולס 1. אין בדימון סולס שום דבר שאמור לגרום לך לרצות לשחק בו על פני כל אחד ממשחקי FROM הבאים (בעיקר דארק סולס 1 ו3, שעשו בערך את אותו הדבר רק טוב יותר). אז אולי יש איזה בוס 'נוסטלגי' שכמי שכבר שיחק במשחק, אשמח לפגוש שוב. אבל זהו... זה משחק בלי שום ערך אמיתי מרגע שיצא דארק סולס.
מבחינת סוני אני גם כן לא רואה סיבה לעשות דווקא רימייק כזה, מה גם שזכויות ההפצה של המותג מחוץ ליפן הם לא שלהם, ככה שהם יאלצו לקנות אותם או להתחלק ברווחים. הסיבה היחידה היא אולי שהפעם אין להם שיתוף פעולה מתוכנן עם FROM, אבל הם רוצים להוציא עוד משחק FROM בלעדי כמו בשני הדורות האחרונים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 16:26

עזבו נכסים, GOW זה משחק עם פוטנציאל גדול בהרבה להיות ״מרשים״. יש בו קטעים שהייתי בכיף משלם שוב כדי לראות איך הם נראים בדור הבא, אם כי בשני יש מן הסתם הרבה יותר קטעים כאלה.
ועם כל הכבוד לDS שהביא את כל מה שהגיע אחריו - הוא סוגשל אבטיפוס של מה שזה צריך להיות, זה כמו להביא רימייק של אנצ׳רטד הראשון. אין פה שום הגיון...

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 16:41

Laskin כתב:אתה יודע... יש אנשים, מליונים אני מנחש, ששיחקו ואהבו את GOW החדש, אבל מעולם לא ניסו את GOW1+2, כי היו אז ילדים קטנים מדי ואחר כך כבר התיישן ופחות מעניין אותם לשחק במשחקי PS2 ב-2018. זה אחד מהמותגים החזקים של סוני, אז ברור שהוא לא חייב את החיזוק, אבל זה אף פעם לא מזיק :)
אולי לדעתך DS משחק טוב יותר, אני אישית לא אשחק בחידוש הזה וכמוני רוב מי שלא שיחק בו בזמנו, זה לא משהו שיעזור מאוד לסוני ולא ימכור מליונים רבים, להערכתי.

אני חושב שאם מעמידים את דימון סולס ו gow היום לביקורת (עם חידוש גרפי, בלי חידוש גרפי), הראשון יחזיק טוב יותר ויקבל ציונים טובים יותר. נכון זאת רק דעתי, אבל אני משוכנע בה לחלוטין. גוד אוף וור הראשון משחק פרימטיבי שלא מחזיק.
אבל כך או כך אתה לא תשחק ב DS בלי שום קשר לאיכויות שלו, כמו שלא תשחק בשום משחק FROM אחר כולל ה goty של השנה האחרונה (זה מה שכתבת בפורום), ככה שהויכוח האיכותי לא רלוונטי במקרה שלך בכל מקרה. אבל לטעון שהמשחק לא רלוונטי לאף אחד מעבר למי ששיחק בו בזמנו זו כבר סתם טענה לא מבוססת, הרי מאז דימון סולס המשחקים האלה של FROM הפכו לז'אנר די מוצלח שמוכר מליונים, ככה שקהל לא קטן יש גם מעבר למי ששיחק בו במשחק המקורי על הפס3.

מעבר לזה מה שאתה מתאר לא עוזר למותג, הוא עושה את הפעולה ההפוכה - מנצל את הכוח של המותג בשביל למכור את הרימייק של המשחק הישן. אבל אם הטענה היא שגוד אוף וור הוא פשוט יותר גדול ומיינסטרים וכנראה ימכור יותר עותקים אז סבבה, זה די קל, אבל לפי ההגיון הזה הם לא היו אמורים לעבוד גם על sotc ... אז כמו שאמרתי, לא חשוב שזה השיקול שלהם. סוני עושה קייטרינג להמון שחקנים, בדור הקודם היה להם את בלאדבורן ואולי הם חושבים שדימון סולס יביא את אותו קהל, שאני מעריך שהוא קהל הארד קור שקונה קונסולות. את הקהל של גוד אוף הם גם ככה יביאו עם gow 2 שאין ספק שיגיע מתישהו, כנראה מוקדם יותר מבדור הקודם.

ו keo , אני די בטוח שאתה טועה בקשר לכמות נכסים אבל זה לא משנה, ציינתי שגם גוד אוף וור יהיה פרוייקט מורכב יותר ככה שאין פה ויכוח כי נראה לי שתסכים שדימון סולס משחק קצת יותר מורכב ומגוון מאיקו. ולא חושב שהם חייבים לבנות על הפרנצ'ייז או לתכנן ds2 עם from (יש לי הרגשה שאם כבר יהיה אקסלוסיבי של from בדור הזה הוא יהיה עבור מייקרוסופט), הוא יכול פשוט להיות משחק השקה לפס5 שיעמוד בפני עצמו. כולה רימייק של בלופוינט, זה לא הפרנצ'ייז החדש של נוטי דוג, אתם סתם משקיעים יותר מידי מחשבה כאילו עסקית בשביל לשכנע אתם עצמכם שהם צריכים לא לעשות את המשחק שלא בא לכם עליו. הרי איקו שאתה מבקש לו רימייק הוא לשיטתך משחק שאפילו פחות סביר לבנות עליו פרנצ'ייז ומכר משמעותית פחות מדימון סולס עוד לפני ש"סולס" הפך לז'אנר גדול.אבל נגיד ויעשו לו רימייק, לא חושב שזאת תהיה "טעות" כי המשקל שאתם שמים על משחק השקה של בלופוינט הוא לגמרי לא פרופורציונלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 17:01

תשמע, ברור שכמו שהם בדיוק - DS מחזיק יותר טוב היום.
זה משחק שיצא דור לפני GOW, אחד מדור הפס3 ואחד מדור הפס2.
לגבי מה שכתבת עליי ובחירת המשחקים שלי - זה לא נכון. אני גם לא אשחק בחידוש של אנצ׳רטד הראשון, אפילו שאני מת על המשחקים האלה, וזאת בגלל שהוא כלום ואפס לעומת מה שהגיע אחריו, ולדעתי זו בערך הדיעה הכללית כלפי דימון סולס.
אגב, אני גם מאוד אשמח לשחק בכל משחק דארק סולס או סקירו שיביאו לי, אפילו כמעט בלי שדרוגים, בתנאי שיהיה לו מצב משחק קל :)

לגבי SoTC - הוא קיבל מעמד של יצירת מופת של ממש, סוג של זלדה אינדי שלא קיבל את ההכרה שהגיעה לו בזמן אמת. משהו שדימונס סולס לא בדיוק קיבל... וגם כמובן יש את הקטע שהוא רק באיזה 12 פריימים לשנייה על הפס2 ופשוט הגיע לו יותר מזה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 26 ינואר 2020, 17:09

DrKeo כתב:
bling כתב:
DrKeo כתב:סליחה, אבל מאיפה אתה מביא את זה שבלופויינט יעשו משהו יותר יפה מכל ההיצע של MS? כלומר אולי, יש להם track record טוב עם SOTC, אבל מאיפה אתה מביא את זה? ביחוד אם הקונסולנ של ms חזקה יותר. בגלל שורה שיחצ״ן כתב באתר שלהם? כלומר אפילו לא כתוב שהוא בלעדי לדור הבא וזה בגלל רימייק למשחק ישן.

מה זאת אומרת מאיפה? מזה שהם אשכרה מפתחים משחק לפס5 בלבד בלי לדאוג שירוץ גם על חומרה מלפני עשור?

אם לעניין הזה אין יתרון מובהק מבחינת תצוגת דור הבא על פני התחרות אז כנראה שהקפיצה שהקונסולות האלה נותנות היא לא מרשימה במיוחד.

ה-CPU וה-SSD החדש יתנו למשחקים חדשים לגמרי להווצר והם יהיו סופר מרשימים, אבל איך זה רלוונטי לבלופויינט שעושה משחק בן 15 שנים עם גרפיקה יפה? בלו פויינט לא מוחזקים לאחור על ידי ה-ONE, הם מוחזקים לאחור על ידי הפס3 או הפס2, מה שלא הריץ במקור את המשחק שהם עושים לו רימייק עכשיו.

אגב, בדור האחרון היה קטע כזה של משחקים שיוצאים גם לדור הקודם אבל פתחו אותם חברות נפרדות לגמרי בצורה נפרדת לגמרי ולפעמים אפילו הפיצ'רים שלהם היו נפרדים לגמרי. למשל טייטנפול יצא גם ל-360, אבל ריספון אפילו לא נגעו או התחשבו בגרסה הזאת, הם פשוט פתחו משחק ONE ו-PC כשבלופויינט התעסקו בכל עניין ה-360 ולכן זה לא השפיע כלל על הפיתוח (בלופויינט היו צריכים לשנות את המנוע כל כך בשביל שירוץ על ה-360 שזה כמעט לא אותו מנוע שמריץ את שני המשחקים). דבר אפילו יותר קיצוני היה עם פורצה הורייזן 2, הוא יצא גם ל-360 בפיתוח של SUMO דיגיטל והם היו צריכים לשנות המון במשחק ולחתוך לא מעט תוכן בכדי שהוא ירוץ על ה-360, כל כך הרבה תוכן נחתך שזאת נחשבת לגרסה איומה של המשחק. כנ"ל עם משחק שר הטבעות SOM שגרסת הדור הקודם שפותחה על ידי Behaviour Interactive לא רק נראתה ורצה מזעזע, היא הייתה עם מערכת נמסיס מסורסת.

בקיצור, זה מאוד תלוי איך עושים פיתוח קרוס ג'ן, אם אתה כופה על הצוות לעשות משחק ONE ואז לשדרג אותו ל-XSX או שאתה נותן לצוות את החופש לעשות משחק XSX וצוות חיצוני כמו IRON GALAXY או בלופוייט צריך לשבור את הראש איך הם עושים גרסת ONE.

בלופוינט טוענים שזה הפרויקט הכי גדול שלהם אי פעם אז אולי כן יהיה גם ניצול מעניין של החומרה.

דבר שני אנחנו לא יודעים אם מייקרוסופט אכן עובדת בשיטה של שני צוותים נפרדים למשחקי הדור הבא שלה.

דבר שלישי גם אם אכן יעבדו ככה מהניסיון שלי גם במשחקים כאלו יש תחושה של אזיקים של דור קודם, זאת אומרת הם לרוב לא באמת מרשימים במיוחד בזכות עצמם.

אני מוכן להתערב גם איתך וגם עם לאסקין שהמשחק של בלופוינט יעשה הרבה יותר וואו מהיילו, בהנחה שבאמת הדור הבא יציג קפיצה מרשימה מבחינה ויזאולית מהדור הנוכחי.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 17:17

Stick כתב:רימייק לדימון סולס זה מיותר, והסיבה היא שהוא לגמרי דמו טכני לדארק סולס 1. אין בדימון סולס שום דבר שאמור לגרום לך לרצות לשחק בו על פני כל אחד ממשחקי FROM הבאים (בעיקר דארק סולס 1 ו3, שעשו בערך את אותו הדבר רק טוב יותר). אז אולי יש איזה בוס 'נוסטלגי' שכמי שכבר שיחק במשחק, אשמח לפגוש שוב. אבל זהו... זה משחק בלי שום ערך אמיתי מרגע שיצא דארק סולס.
מבחינת סוני אני גם כן לא רואה סיבה לעשות דווקא רימייק כזה, מה גם שזכויות ההפצה של המותג מחוץ ליפן הם לא שלהם, ככה שהם יאלצו לקנות אותם או להתחלק ברווחים. הסיבה היחידה היא אולי שהפעם אין להם שיתוף פעולה מתוכנן עם FROM, אבל הם רוצים להוציא עוד משחק FROM בלעדי כמו בשני הדורות האחרונים.

לשיטתך מה הערך של גוד אוף וור אחרי הריבוט או אפילו אחרי גוד אוף וור 3 ? (שגם הוא התיישן לא משהו, אבל עדיין משמעותית יותר טוב מהמשחק המקורי)
יעני אם מכריחים אותך לשחק אחד מבין דימון סולס וגוד אוף וור עם ההאק אנש סלאש הפרימטיבי, ה"פאזלים" שלו והעיצוב שלבים של משחק psp, אתה מעדיף את השני? לא מאמין לך:)

בכל מקרה הערך שאני רואה ברימייק, כל רימייק, הוא בעיקר גרפי. דימון סולס משחק סופר אווירתי, לראות משחק פנטזיה עם כל הדרקונים, מפלצות, אבירי ענק ושאר אויבים משונים בגרפיקה של פס5 זה פוטנציאל למשהו מלהיב. לא רואה איך דארק סולס - שהוא אכן משחק טוב יותר (אחד האהובים עלי בכל הזמנים) אבל גם משחק שיצא ב 2011 ונראה בהתאם, מוריד מזה. השוואה הרבה יותר הגונה בעיני היא איך רימייק לדימון סולס כמשחק השקה, בהנחה שהאו אכן מפוצץ גרפית, עומד מול ענקים כמו Knack ו קילזון... לדעתי עומד די טוב

אני אגב ממש לא אתנגד לרימייק ל ico (למרות שאני לא חושב שזה סביר), גם אם שני ההמשכים הלא רשמיים שלו טובים ממנו לדעתי. בג'ק ודקסטר אף פעם לא שיחקתי אז לא יודע בקשר לזה. גוד אוף וור פחות בא לי כל עוד מדובר ברימייק אחד לאחד. אבל חוץ מאלה אין עוד הרבה אופציות שחושבים על זה, חוץ מכל מיני סליי קופר וכאלה או אולי משחקים ישנים של סוני מהפס 1 כמו Wild Arms וסייפון פילטר (אבל הם יצריכו כבר לבנות משחק מחדש כמו פפ7 שזה נראה לי פחות סביר במקרה של בלופינוט). היית מצפה שלחברה ותיקה כמו סוני יהיה מבחר יותר מגוון ואיכותי לעבוד איתו, אבל מסתבר שלא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 17:27

כן, לסוני אין באמת המון קלאסיקות ישנות שניתן פשוט להוסיף עליהן שכבת צבע והן יעמדו במבחן הזמן. היו להם הרבה בלעדיים מצד ג׳ בתקופה הזו, רק בפס3 והלאה הם באמת פרצו עם IP מקוריים משלהם, למעט כאלו שכבר קיבלו רימייק....... וGOW :)
אז עדיין הם יכולים להשתמש בבלעדיים מצד ג׳ כמו MGS3, או Chrono Trigger/Cross אבל האופציות, כמו שאמרת, די מוגבלות.

אבל שוב, מדובר בפרוייקט הכי גדול של בלופוינט בהפרש, שיעבדו עליו 100 איש במשך שלוש שנים מלאות כשהוא יצא, סוני צריכה למכור ממנו כמה שיוצר ורצוי שיהיה לזה גם ערך נוסף לIP שלהם.
לא רואה איך דימון סולס יעשה זאת, בהחלט רואה איך GoW יעשה זאת.

אה ובלינג - סבבה! :) אין לי ספק בכלל שהמנוע של היילו יכול להרשים יותר על הדור הבא מכל רימייק אפשרי של בלופוינט... אבל אני מודה שעם decima יש סיכוי קטן לתיקו ;)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 18:15

Laskin כתב:תשמע, ברור שכמו שהם בדיוק - DS מחזיק יותר טוב היום.
זה משחק שיצא דור לפני GOW, אחד מדור הפס3 ואחד מדור הפס2.
לגבי מה שכתבת עליי ובחירת המשחקים שלי - זה לא נכון. אני גם לא אשחק בחידוש של אנצ׳רטד הראשון, אפילו שאני מת על המשחקים האלה, וזאת בגלל שהוא כלום ואפס לעומת מה שהגיע אחריו, ולדעתי זו בערך הדיעה הכללית כלפי דימון סולס.
אגב, אני גם מאוד אשמח לשחק בכל משחק דארק סולס או סקירו שיביאו לי, אפילו כמעט בלי שדרוגים, בתנאי שיהיה לו מצב משחק קל :)

חחחח לאסקין, אבל זה בדיוק מה שאני אומר.. שאתה לא תשחק במשחקים האלה בכל מקרה ולכן הויכוח האיכותי לא רלוונטי, הרי מה זה משנה אם קיים משחק טוב יותר לכאורה שבחיים לא תשחק בו ממשחק אחר שגם בו אתה לא תשחק מסיבות דומות? אגב לדעתי אתה סתם מגזים בעניין הזה, אם שיחקת ב gow האחרון מעל רמה קלה נראה לי שתסדר יופי.

כך או כך אתה בונה פה מדרגים כאילו מדויקים ע"פ מה שבן אדם וחצי כותבים בווקסלים על משחק שהם שיחקו לפני 10 שנים, אבל אני ממש לא חשוב שהדעה הכללית היא שדימון סולס הוא כלום ואפס לעומת מה שבא אחריו. אז לא יודע מה הפער המדויק בין דארק סולס לדימון סולס, אבל אני יודע שהפער בין גוד אוף וור לריבוט שלו הוא די משמעותי בכל קנה מידה, גם ביחס לאנצ'רטד. לא חושב שזו חייבת להיות סיבה בשביל לפסול אותו, אבל זה פשוט סותר לחלוטין את אותו טיעון נגד דימון סולס.

ואני לא יודע מה הפרמטרים להצלחה שסוני קבעה לרימייק הזה וגם אתה לא, אנחנו אפילו לא יודעים באיזה מתכונת הם הגיעו לעבוד עליו - אם זאת הנחתה עסקית של סוני או משהו שבלופוינט רצו לעבוד עליו וקיבלו הסכמה, ככה שזה נראה לי סתם להתווכח על ריק מהבחינה הזאת. אבל מה שבטוח זה שאם הם רוצים שהוא ימכור הכי הרבה עותקים אז סביר להניח שלא היו עושים ממנו משחק שיגור. לסוני יש עוד כמה שיקולים כבעלת פלטפורמה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 18:53

אני סיימתי את GOW על הרמה הרגילה, ולא מתתי כמעט אף פעם, ולמעט הוואלקירית האחרונה - גם בבוסים מתתי פעמים ספורות אם בכלל. לא חושב שאפשר להשוות את זה לרמת הקושי של משחקי סולס, ששתי מכות מאויב רגיל מחסלות אותך. רק ברמה הכי קשה זה איכשהו משתווה, לפי מה שראיתי.

וברור שאנחנו לא יודעים, אבל אפשר לנחש ש״כדאי שימכור טוב״ ו״יעזור לפלטפורמה שלנו״ נמצאים אי שם בטופ השיקולים של סוני :)
הוא כנראה משחק השקה, על פי השמועות, אז סביר להניח שסוני מחפשת פה משהו שיעזור לה למכור עוד עותקים של משהו שיגיע בדור הזה, אבל לא מחייב

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 19:14

לדעתי הביאו לפורום לא מזמן נתונים שמוכיחים כמה המשחקי צד א' של סוני לא משמעותיים עבורם בתמונה הכללית למרות שהם מוכרים יותר מאי פעם, ככה שאני לא מקבל את ההנחה שלך שהמהלך ההגיוני היחידי של משחק השקה הוא לקדם את המכירות של gow 2 או איזה משחק עתידי. זאת אולי אופציה, אבל בוודאי לא האופציה היחדה ובעיני זה ממש לא כזה סביר להניח שזה מה שסוני מחפשת לעשות עם הרימייק - לא על סמך הפרוייקט הקודם של בלופוינט ובמיוחד בהתחשב בכך שהרבה יותר הגיוני שהמשחק gow שיצא לא מזמן - ובכל זאת מכר איזה 10 מיליון עותקים וזכה לתשבוחות מקיר לקיר - יצליח למכור קצת יותר טוב את ההמשך הישיר לסיפור שלו.. מאשר איזה רימייק למשחק ישן, בסטנדרט אחר לגמרי ועם וייב שונה לחלוטין לקרייטוס, שמגיע בהשקה בזמן שאין בסיס משתמשים רחב וכל מי שקונה קונסולה הם גם ככה המעריצי פלייסטיישן הכי שרופים, לא בדיוק איזה קהל חדש שנחשף לראשונה לגוד אוף וור. מצד שני אם סוני חושבים שדימון סולס יכול להביא קהל pc/xbox או כאלה שיושבים על הגדר לקנות את הפלטפורמה שלהם, ואנחנו יודעים שיש קהל "סולס" גדול מחוץ לפלייסטיישן, בזמן ש gow2 גם ככה יביא את הקהל פלייסטיישן לפלטפורמה ובהמוניו - אז כמובן שאפשר לטעון שיש כאן גם שיקול עסקי סביר שלא מושפע רק מכמה יחידות הרימייק הספציפי הזה ימכור. הנה, זה בדיוק מה שעשיתי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ינואר 2020, 20:47

אני לא טוען שהסיבה היחידה היא לקדם את המכירות של GOW הבא, אלא שזו הזדמנות טובה למכור הרבה עותקים של הרימייק, עכשיו כשהמותג נמצא בשיא הפופולריות שלו. אני משוכנע שלא מעט בני 20+/- ששיחקו במשחק האחרון מעולם לא שיחקו במשחקי GoW המקוריים. הם יקנו את המשחק גם אם הוא כמה צעדים אחורה מהרבה בחינות. וגם מעריצי הסדרה שכן שיחקו בהם... זה פשוט בעל פוטנציאל הרבה יותר גדול, אני לא מבין איך זה הגיע לעמוד שלם של ויכוחים, זה נראה לי די ברור שאם יש לסוני אופציה לחגוג על משחק שלהם שהסדרה שלו עדיין ממשיכה, במקום של חברה אחרת - הם יעדיפו לעשות זאת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 26 ינואר 2020, 21:03

אז ניסיתי להסביר שלמכור הרבה עותקים של איזה רימייק בהשקה זה לא בהכרח הכי גבוה במדרג העדיפות שלהם.. אבל אוקיי, אם זה כזה ברור ומובן מאליו ולא שווה שום דיון אז אני מניח שבחודש הבא (כנראה) נשמע שהם עובדים על רימייק לגוד אוף וור. סגור.

רשמנו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ינואר 2020, 22:40

bling כתב:
אני מוכן להתערב גם איתך וגם עם לאסקין שהמשחק של בלופוינט יעשה הרבה יותר וואו מהיילו, בהנחה שבאמת הדור הבא יציג קפיצה מרשימה מבחינה ויזאולית מהדור הנוכחי.

לא אמרתי אחרת, לפך, אמרתי שבגלל שהמשחק של בלופויינט (אם הוא באמת DS) מבוסס פס3 בחלל מאוד סגור אז דווקא להם יש פוטנציאל גרפי הרבה יותר טוב מלהיילו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 32 אורחים