נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי bling » 17 אפריל 2019, 09:37

DrKeo כתב:
bling כתב:קיאו וזה שתהיה קונסולה עם SSD קטן יותר לא ישפיע על החזון שסרני מתאר עם SSD כסטנדרט? הוא ממש מפרט הרבה על איך שזה ישפיע על עיצוב ופיתוח משחקים (אפילו המהירות שבה ספיידי יכול לירות קורים מושפעת מהדבר הזה, עם כונן מתקדם יותר המשחק יכל להיות יותר מהיר וקצבי) ואני מקווה שיוציאו מזה את מה שאפשר ולא יוגבלו בגלל הלוקהארט.

בקשר לקרוס ג'ן, זה נשמע נעול לגבי DS, נראה לי שרובנו הימרנו שזה יקרה אבל כן, עד שהוא יצא הפס5 תהיה בחוץ והוא יגיע אליה במקביל ושם אני בטוח שנראה שיפורים משמעותיים (ומי יודע, יכול להיות שכל מה שראינו עד כה היה גרסת הפס5 של המשחק) אבל TLOU2 כבר יצא לפני שהפס5 תגיע ושם במקרה הטוב תקבל פאץ' שיפורים, במקרה הפחות טוב הוא פשוט ירוץ לאחור בגרסת הפרו ולא יזכה ליחס מיוחד אבל היי, לפחות הוא אשכרה ירוץ לאחור בגרסת הפרו, היו תקופות שחששו שגם את זה סוני לא תאפשר או לא תצליח להגשים :)

יש טעות נפוצה (שגם בערך 98% מהחבר'ה ב-ERA עושים) שמסתכלים על SSD קאש כאילו הוא PC עם שני כוננים, כונן C: וכונן D: כשמתקינים על C את המשחקים שאנחנו ממש רוצים שירוצו מהר ועל D את אלה שאכפת לנו מהם פחות. משם גם מגיעה הדאגה של מה יקרה אם הכונן קטן מדי. אבל זה לא עובד ככה, במקרה של הקונסולות ה-SSD לא יהיה זמין לנו, הוא ינוהל על ידי ה-OS. הוא גם לא צריך להכיל משחק בשלמותו, גם חלק מהמשחק מספיק.

כבר היום מפתחים הם מאוד מודעים לתצורת אכסון וזמינות של המידע. הדוגמה הכי פשוטה היא כשמשחקים זמינים להרצה לפני שהם סיימו לרדת מהחנות. המפתחים יודעים מה אתה תצטרך כשחקן בשעה הראשונה של המשחק כך שלמשל כנראה שלא תצטרך את המודל, הטקסטורות, האנימציות והדיבוב של הבוס הסופי כשאתה רק מפעיל את המשחק. אז מפתחים קובעים איזה מידע חיוני, איזה לא חיוני וכך אתה יכול לשגר משחק שעדין לא סיים לרדת. דוגמה יותר עמוקה מגיעה מספיידרמן לפס4 למשל (יש להם אחלה הרצאת GDC על זה אם מישהו רוצה שאני אביא לפה). כשאתה משחק בספיידרמן המשחק כל הזמן טוען את העולם סביבך, כלומר הוא צריך לקרא מהדיסק דברים כמו מודלים של בניינים, טקסטורות של שלטים וכדומה. כשהמידע נמצא באזורים שונים בדיסק, הזרוע של ה-HDD או העיינית של הבלוריי (אפשר לשחק בפס4 משחקים רק מהכונן בלוריי? אני אפילו לא יודע :)) צריכות לקפוץ ממקום למקום על הדיסק ומאחר וזאת פעולה מכאנית, היא איטית ומשמידה זמני קריאה. בכדי לזרז את העניינים, אינסומניאק מכפילה מידע על הדיסק של ספיידרמן. כלומר אם למשל יש על חמישה בניינים בעיר דגל ארה"ב זהה, היא תשים את הדגל חמש פעמים על הדיסק בכדי שכל המידע של אותו אזור בעיר ישב על אותו מקום בדיסק וכך הזרוע/עיינית לא יצטרכו לזוז באמצע הקריאה שלו. רק בשביל לסבר את האוזן, יש במשחק עצמים שמשוכפלים 400 פעמים רק בשביל זמני קריאה טובים יותר והתוצאה היא שאם לא היו משכפלים עצמים הם היו תופסים 0.9GB אבל אחרי שהם שוכפלו הם תופסים 11GB.

כלומר כבר היום מפתחים מאוד מודעים לאיזה מידע הם צריכים כרגע ומה הם יצטרכו עוד 30 שניות, זה משהו שהם מנהלים כבר שנים. זה אומר שגם על SSD מידע שכזה צריך להיות מנוהל. כלומר יכול להיות שמשחק לוקח 170GB, אבל כדי לשגר אותו ולשים אותך בשלב מסויים הוא צריך רק 15GB וברגע שאתה בשלב הזה אז אולי רק 10GB נוספים צריכים להיות ממש בזמינות גבוהה. וכמובן בזמן שאתה משחק במשחק, אם יש מידע שהמשחק יצטרך עוד 60 שניות, הוא בנתיים יכול להעתיק אותו ברקע מה-HDD ל-SSD בשביל שהוא יהיה זמין על ה-SSD ברגע הנכון. ומה עם סאונד? הוא לרוב דורש לא מעט GB על הדיסק הקשיח אבל לנגן מוסיקה או להריץ קטע דיבוב לא בדיוק צריך SSD סופר מהיר וזה משהו שיכול להשאר על ה-HDD.

בקיצור, העובדה שמשחק ענקי לא אומרת שהוא צריך להיות ענקי על ה-SSD וזה גם אומר שכמה וכמה משחקים יכולים לשבת על ה-SSD ברקע. מה קורה כשמנסים לשגר משחק שלא נמצא כלל על הSSD? אני משער שאז "נדפקנו" והטעינה הראשונה תהיה קצת יותר איטית בזמן שה-HDD יעתיק מידע ל-SDD. זה לא שונה מדי מהאייפון והאנדרואיד. בטלפונים היום יש כמה וכמה אפליקציות שיושבות בזיכרון אבל ברגע שאתה מדפדף לאפליקציה שלא פתחת כמה זמן, היא לא בזיכרון והטעינה שלה יכולה לקחת כמה שניות טובות בזמן שאפליקציה שנמצאת כרגע בזיכרון עולה מידית. כלומר אנחנו רגילים לזה, 90% מהזמן הכל בטלפון רספונסיבי מאוד אבל כשמנסים לטעון משהו שלא נגענו בו כמה זמן אנחנו ממתינים 10 שניות בסבלנות. זה אומר שקונסולה חזקה עם SSD גדול יותר מקונסולה חלשה תסבול פחות מתסמנות ה-"אוי אתה רוצה לשגר דווקא את המשחק הזה שלא נמצא ב-SSD? בבקשה תמתין 15 שניות" מאשר קונסולה עם SSD קטן יותר. כלומר זה עניין נוחות, כמו שלהיות עם דיסק 512GB מול 2TB זה עניין של נוחות שדורש להתחיל לנקות משחקים ישנים. אבל העיקר הוא שכשהמשחק כבר טעון, הקונסולה יכולה לשתות מידע מה-SSD בקצב מהיר וזה מה שמפתחים מצפים לו. זה שכשתפתח משחק שלא נגעת בו חצי שנה ופתאום יקח לו 15 שניות לעלות? זה פחות מעניין מפתחים.

תודה על ההסבר, אז בעיקרון אם ללוקהארט יהיה SSD קטן יותר זה לא אמור להשפיע על החזון והרצונות של המפתחות שירצו לנצל את הטכנולוגייה בעיצוב העולם שלהם.

מה שכן, האם SSD לא יהיה יקר מדי לקונסולה כמו לוקהארט במידה ויכוונו מחיר low cost של לא יותר מ 300$? אם מלחתכילה לא יהיה שם SSD אז חלק חשוב בחזון של הדור הבא יפגע לכולנו במשחקי מולטי פלטפורם.

——

בלי קשר ל specs של האנקונדה, אם סוני הולכת פה על קונסולה חזקה ב 500$ עם תמיכה לאחור אני אהיה מרוצה ואנטה בצורה ברורה לסוני גם אם מייקרוסופט יביאו מפלצת רצינית יותר, כל עוד החומרה טובה הבלעדיים של סוני מבחינתי יכסו על הפער בין 2 החומרות, אני אומנם אוהב גראפיקה אבל לא ברמה של לבחור אוטומטית בחומרה היותר חזקה על עיוור גם אם מקום שני הוא מאוד חזק ומכובד.

מעניין אותי למה סוני בעצם עשתה את המהלך הזה של לחשוף את התוכניות הראשוניות שלהם לדור הבא, הם לא יגיעו השנה ל E3, האם זאת הדרך שלהם לגנוב קצת מהברק של מייקרוסופט השנה שם?

זאת פשוט לא התנהגות ״סונית״ לדבר ככה בריאיון בלעדי על הפס5 בצורה ״קז׳ואלית״ שכזו (למרות שכמובן זה מתוכנן מראש וברגע שהראיון יצא הגיעו הציוצים העוקבים של עמוד הטוויטר הרשמי של סוני פלוס הציוץ של AMD) במקום לעשות מזה איזשהו שואו ובתזמון מדוייק (נגיד יום לפני המסיבה של מייקרוסופט ב E3 לדוגמא), מה פשר העניין הזה?

זה כיף שהם ככה דיברו ופתחו רשמית את היח״צ לדור הבא, אבל אני לא מצליח להבין מבחינה עסקית למה הם בחרו לעשות את זה ככה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2019, 10:32

כן, אני חושב שאם אצל מיקרוסופט SSD לא יהיה סטנדרט אז זה לגמרי יפגע בדור הקרוב, לפחות במשחקי עולם פתוח. אם יהיה SSD קטן אז אולי נסבול קצת בשיגור של משחקים שלא שחקנו לאחרונה, אבל אם אין בכלל אז זה סיפור אחר. משחק עולם פתוח שיכול להזרים מידע פי כמה יותר מהר מהקונסולה השניה, זה הבדל קולוסאלי. למי שבאמת מתעניין בזה כדאי לראות את ההרצאה של אינסומניאק שפרסמתי בעמוד הקודם.

בנוגע להתנהגות של סוני, כנראה שיש לה את הסיבות שלה. בו נגיד שאם מה שסרני הכריז בראיון הזה היה משהו מרכזי בתערוכה, אני חושב שזה לא היה מתקבל יפה כמו שהראיון התקבל. המידע מאוד חסר ואנחנו בקושי יודעים משהו מעבר להכרה בפס5 וטיפה דברים מסביב. אני חושב שקבלה של מידע כזה בראיון לעומת תערוכה עם הייפ של שבועות היא דווקא חכמה אם זה באמת המידע שסוני רוצה שכרגע יהיה בשטח.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 אפריל 2019, 10:39

DrKeo כתב:רצות עכשיו שמועות שGT7 הוא כותר שיגור של הפס5. האמת ששרשרת האירועים האחרונים די מעניינת:
1) מארק סרני מציין RT כפיצ'ר.
2) עובד נוטידוג אומר שיש RT חומרתי.
3) לפני כמה חודשים פליפוני הציגו דמו של GT עם RT להשתקפות על המכוניות.
4) יש שמועה של GT7 בשיגור.

אוסף האירועים האלה מתכנס די יפה.

אולי זה יהיה RT מאוד מאוד בסיסי...
וכן, זה מסתדר יופי, כי פוליפוני צריכים להצדיק את הקיום שלהם, אבל גם אם GT7 מיועד לדור הבא, לדעתי זה יהיה מטופש לוותר על גירסה פחות מרשימה שלו לדור הנכחי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 אפריל 2019, 12:11

DrKeo כתב:כן, אני חושב שאם אצל מיקרוסופט SSD לא יהיה סטנדרט אז זה לגמרי יפגע בדור הקרוב, לפחות במשחקי עולם פתוח. אם יהיה SSD קטן אז אולי נסבול קצת בשיגור של משחקים שלא שחקנו לאחרונה, אבל אם אין בכלל אז זה סיפור אחר. משחק עולם פתוח שיכול להזרים מידע פי כמה יותר מהר מהקונסולה השניה, זה הבדל קולוסאלי. למי שבאמת מתעניין בזה כדאי לראות את ההרצאה של אינסומניאק שפרסמתי בעמוד הקודם.

בנוגע להתנהגות של סוני, כנראה שיש לה את הסיבות שלה. בו נגיד שאם מה שסרני הכריז בראיון הזה היה משהו מרכזי בתערוכה, אני חושב שזה לא היה מתקבל יפה כמו שהראיון התקבל. המידע מאוד חסר ואנחנו בקושי יודעים משהו מעבר להכרה בפס5 וטיפה דברים מסביב. אני חושב שקבלה של מידע כזה בראיון לעומת תערוכה עם הייפ של שבועות היא דווקא חכמה אם זה באמת המידע שסוני רוצה שכרגע יהיה בשטח.

למה לא היה מתקבל יפה? זה אחלה מידע כחלק מליינאפ של E3 שבו מוצגים משחקים גדולים שעוד נשארו לפס4 ובסוף עולה סרני מציג כמה שקופיות עם ה specs ועם ההדגמת הספיידרמן שעשה על הפס5 שהציג לכתב של Wire כדי להראות עד כמה SSD ישנה דרסטית את עיצוב משחקי העתיד וכו׳

מה רע בהדגמה כזו? מה לדעתך כבר מייקרוסופט תעשה השנה עם הסקארלט, תציג לך גיימפליי בלייב?

כדאי להוריד ציפיות, כמידע דור הבא ראשוני סוני חלקה פה לא מעט :)

בקשר ל GT ולאור ההיסטוריה של פוליפוני שתמיד קופצת על כל wagon טכנולוגי, אני בטוח שנראה שם יישום RT כלשהו אבל זה לא בהכרח מצביע על RT ברמה חומרתית על הפס5. חוץ מזה אנחנו בכלל רוצים כוח שיוקדש ל RT חומרתית? זה הרי יקח משאבים מהקפיצה הגראפית המסורתית אז עדיף שזה יהיה ברמה של תוכנה וככה יהיה פתוח לשיקולים של כל מפתחת אם היא רוצה לבזבז משאבים על RT או לא. סוני לא בעמדה של Nvidia שהיא כזו מונופול שיכולה להרשות לעצמה להוציא כרטיס עם קפיצה גראפית לא משמעותית רק בשביל שיוכל להציג RT ברמה חומרתית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2019, 12:56

אני בחיים לא הייתי חושב שתהיה תמיכה חומרתית בפס5 ל-RT, כנראה גם אמרתי את זה פה כמה וכמה פעמים, אבל איך עוד אפשר לפרש את הציוץ של העובד מנוטי דוג?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 אפריל 2019, 13:10

לאור ההיסטוריה שלהם (זוכר את חרטוטי הזמן אמת של חלק מהם על טריילרי אנצ׳רטד השונים?) אני לא בטוח שאפשר לסמוך עליהם במאה אחוז.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אפריל 2019, 13:26

בתאוריה אתה צודק, אבל זה בן אדם פרטי שצייץ בהתלהבות. זה באמת לא ברור אבל כולנו ראינו את הדמו של קרייטק והם הדגישו שהוא רץ על VEGA 56 (הפלא ופלא, כרטיס זהה ב-99% ל-GPU שיש בסטדיה של גוגל וכנראה גם הסביבה של הדור הבא בכלליות) כך שאם אין תמיכה חומרתית ב-RT, זאת חתיכת הצהרה ריקה כי כבר היום NVIDIA נותנת לאנשים עם 1060GTX, כרטיס חלש מה-ONE X, להריץ RT.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2019, 02:23

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 18 אפריל 2019, 08:09

מבחינת משאבים סוני לעולם לא תוכל לבזבז יותר ממיקרוסופט. זו פשוט עובדה קיימת ונכונה במיוחד בימים האלה שלפיל ספנסר יש צק פתוח בכל מה שנוגע לגיימינג.

לפי מה שמארק סרני אמר לגבי ה SSD והמהירות טעינה של ספיידרמן, אם זה באמת יצא לפועל אז זה כנראה הקלף שסוני מתכננת ללכת עליו בדור הבא וזה דורש הרבה יותר משפיכת כספים אדירה. כנראה שבסוני עלו על כמה פטנטים והם מתכוונים שהדיבור בדור הבא לא יהיה עח עוד TF אחד לפה או לשם, אלא על חווית גיימינג עם אפס זמן המתנה, משהו שרק הם יוכלו לספק.

האם זה יצליח? כולם כאן יודעים שלא אותי הם צריכים לשכנע :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2019, 10:09

אני לא חושב שיש מצב שסוני ישחררו קונסולה עם SSD ומיקרוסופט יישארו מאחור...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 אפריל 2019, 12:14

דין אני לא חושב שקיים כל טריק חומרתי שסוני מסוגלת לעשות שיתקע את מייקרוסופט, כמו שאמרת מדובר בחברה עם משאבים בלתי מוגבלים והתחרות בהיבט הזה תלויה נטו ברצון והיעדים של מייקרוסופט - אם תרצה לבנות מפלצת אז היא תיצור את הקונסולה החזקה ביותר תמיד כמו שקרה בכל הדורות עד להגעת הוואן שם הרצונות והיעדים שלהם השתנו והם קיבלו בראש חזק על זה (ובגלל זה הם לא יחזרו לעשות דבר כזה שוב)

סוני לא יכולה להתחרות, לדעתי היא מתמקדת בלתת את הקונסולה הכי חזקה שאפשר עם המשאבים שיש לה בסביבות 500$, קונסולה שתשרת את החזון של סרני ושל המפתחות שלה ושבעיקר תרשים מאוד טכנית ושתציג קפיצה מאוד יפה מהפס4, בתקווה שהיעד הזה יספיק על מנת לשמור על הפרש כוח סביר מההאנקונדה של מייקרוסופט, מה שאני מאמין שאכן יקרה כי גם למייקרוסופט בסופו של דבר יש שיקולי תקציב והיא לא תבנה קונסולה של 700 ותמכור ב 500.

אם סוני תביא חומרה מאוד מרשימה בזכות עצמה (ולפי ה specs הראשוניים היא יכולה לסמן על זה וי) שלא חלשה בצורה חסרת תקדים מהמתחרה פלוס תמשיך לשלוט מבחינת ליינאפ עדיף אז הדור הבא יהיה שלה אלא אם כן אנחנו מפספסים פה איזה X פקטור בדמות סטרימינג ענן/ שירותי גיימינג או כל דבר אחר שיכול להטות את הכף מעבר לפרמטרים המסורתיים של כח פלוס ליינאפ שקובעים גורלות בשוק הקונסולות כבר יותר מ 30 שנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 אפריל 2019, 13:32

מה שכן, לסוני יש היסטוריה של מכירה בהפסד לאורך זמן (פס3), מה שלמיקרוסופט אין עד כמה שזכור לי (ואשמח אם תתקנו אותי במידה ואני טועה)...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 אפריל 2019, 14:28

אני חושב שאנחנו עושים קצת יותר מדי דרמות מהכל. בסוף יהיו שתי קונסולות עם cpu זהה (מעבר להפרש של כמה אחוזים במהירות שעון), gpu זהה (עם הפרש של כמה אחוזים בכוח), כמות זיכרון זהה (עם הפרש קל לפה ולפה) וכנראה שנראה משחקים רצים עליהן בצורה דומה. שתיהן בונות קונסולה של ~500$ והן קונות את החלקים מאותן יצרניות ובסוף שתיהן יריצו גם את אותם משחקים.

אגב, אם מפתחים התחננו לסוני לssd, הם התחננו גם למיקרוסופט ולמיקרוסופט יש כיסים יותר עמוקים. מעבר לזה מיקרוסופט כבר אמרה פומבית שהם רצו לשים ssd ב-x אבל המחיר היה יקר מדי ב2017. הקונסולות הן עם zen2, לzen2 יש תמיכה לראשונה בpcie4 שהוא מהיר משמעותית מ3 שיש היום בpc כך שהן כנראה פשוט משתמשות בנתיבים של pcie4 לssd מה שהפך אותו לssd הכי מהיר היום בשוק אבל הוא ממש לא יהיה הכי מהיר בשוק ב2020 כשבpc יהיה גם pcie4 בכל מקום. כלומר העובדה שהssd של סוני הכי מהיר בשוק כרגע, באפריל 2019, לא אומרת כלום על 2020. האמת שיכול להיות שזאת הסיבה להכרזה על הפס5 עכשיו, כי ביוני כבר יצאו מעבדי zen2 והבולט ״יש לנו את הssd הכי מהיר בעולם״ כבר לא יהיה נכון. כלומר לעשות הייפ על ssd מטורף שאפילו עולם הpc לא ראה אפשר לעשות רק עד שסדרה 3000 יוצאת למחשב עוד חודשיים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 אפריל 2019, 00:36

טוב אין לי כח כרגע להדביק ציטוטים אז פשוט נאמר בקצרה: מספר מקורות שונים ברמת וודאות כמעט מוחלטת מאשרים שהאנקונדה תהיה הקונסולה החזקה ביותר בדור הבא, יותר מה specs המצויינים שכבר נחשפו לפס5.

ב ERA הנושא הזה כבר התפוצץ עם יותר מ 40 עמודים שמלאים במקורות שונים ואמינים שמאשרים את אותו הדבר אז אפשר פחות או יותר להתייחס לזה כעובדה שלמייקרוסופט יהיה את יתרון הכח בדור הקרוב.

מה זה לדעתכם אומר מבחינת מספרים? מעניין עד כמה הפער יהיה גדול. קשה לי להאמין שזה יתבטא רק במהירות שעון ופיצ'קס קטנים, אם כמה מקורות שונים מאשרים את העניין אז זה חייב להיות משמעותי יותר.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 20 אפריל 2019, 13:37

כל עוד אנקונדה תהיה יקרה יותר, אין שום בעיה שהיא תהיה חזקה יותר. גם עכשיו למיקרוסופט יש את הקונסולה הכי חלשה והכי חזקה, האם השמיים נפלו? לא. אם מיקרוסופט תהיה מוכנה להפסיד מליארדים בשביל להיות הקונסולה הכי חזקה באותו מחיר של ה PS5 אז סוני תהיה בבעיה.. למיקרוסופט יש כיס אינסופי אז מי יודע אולי זה באמת יקרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2019, 19:02

bling כתב:טוב אין לי כח כרגע להדביק ציטוטים אז פשוט נאמר בקצרה: מספר מקורות שונים ברמת וודאות כמעט מוחלטת מאשרים שהאנקונדה תהיה הקונסולה החזקה ביותר בדור הבא, יותר מה specs המצויינים שכבר נחשפו לפס5.

ב ERA הנושא הזה כבר התפוצץ עם יותר מ 40 עמודים שמלאים במקורות שונים ואמינים שמאשרים את אותו הדבר אז אפשר פחות או יותר להתייחס לזה כעובדה שלמייקרוסופט יהיה את יתרון הכח בדור הקרוב.

מה זה לדעתכם אומר מבחינת מספרים? מעניין עד כמה הפער יהיה גדול. קשה לי להאמין שזה יתבטא רק במהירות שעון ופיצ'קס קטנים, אם כמה מקורות שונים מאשרים את העניין אז זה חייב להיות משמעותי יותר.

להיות הכי חזקה זה יכול להיות גם הפרש של 20%. אם אנחנו לא יודעים מה המספרים של סוני ולא יודעים כלום על מיקרוסופט אז אין לנו יכולת להתחיל אפילו לנחש.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 אפריל 2019, 21:33

בנוגע לssd ,קודם כל יש פיתרון של
Ssd קטן ,נגיד 128 ג'יגה ,משולב בארד דיסק גדול
נגיד שני טרה
בקונסולות ,עם מתכננים טוב את מערכת ההפעלה
והמישחקים ,זה צריך להספיק
בנוסף יש גם את עניין הram
עם יש מספיק ram ,חוץ מהטעינה הראשונה של המישחק לram ,אפשר לישתמש בחלק מהram
כמו אכסון מאוד מהיר
ככה שלצורך העניין נגיד שיהיה 16 ג'יגה ram
דור הבא
נגיד 4 יוקדש למערכת ההפעלה
מפתחות יוכלו לשחק ב12 הנוספים בצורה שתאפשר
להם טעינה מהירה יותר
תוסיפו לזה 128 ג'יגה ssd ,וזה צריך להספיק
שגם מערכת ההפעלה תיהיה מהירה ,וגם טעינות בתוך המישחק
החיסרון היחיד ,זה צורך להעביר מישחק שמותקן
בארד דיסק לssd ,עם רוצים לקבל את היתרון של הארד דיסק
אבל זה כבר תלוי בעדפות של השחקן
עם מעדיפים כל פעם לשחק ולסיים מישחק בודד
זה לא יפריע

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2019, 22:31

kririn כתב:בנוגע לssd ,קודם כל יש פיתרון של
Ssd קטן ,נגיד 128 ג'יגה ,משולב בארד דיסק גדול
נגיד שני טרה
בקונסולות ,עם מתכננים טוב את מערכת ההפעלה
והמישחקים ,זה צריך להספיק
בנוסף יש גם את עניין הram
עם יש מספיק ram ,חוץ מהטעינה הראשונה של המישחק לram ,אפשר לישתמש בחלק מהram
כמו אכסון מאוד מהיר
ככה שלצורך העניין נגיד שיהיה 16 ג'יגה ram
דור הבא
נגיד 4 יוקדש למערכת ההפעלה
מפתחות יוכלו לשחק ב12 הנוספים בצורה שתאפשר
להם טעינה מהירה יותר
תוסיפו לזה 128 ג'יגה ssd ,וזה צריך להספיק
שגם מערכת ההפעלה תיהיה מהירה ,וגם טעינות בתוך המישחק
החיסרון היחיד ,זה צורך להעביר מישחק שמותקן
בארד דיסק לssd ,עם רוצים לקבל את היתרון של הארד דיסק
אבל זה כבר תלוי בעדפות של השחקן
עם מעדיפים כל פעם לשחק ולסיים מישחק בודד
זה לא יפריע

זה נכון אבל כבר דברנו על זה.

אגב, אני חושב שציינתי את זה פה כבר כמה פעמים אבל אני עדין אגיד את זה שוב. ב-E3 2018 מיקרוסופט הכריזה על מערכת DL שעוזרת למפתחים לעשות PRELOAD חכם למשחקים שלהם ב-ONE בכדי שהשחקנים יוכלו להתחיל לשחק במשחק לפני שהוא סיים לרדת. המערכות שנותנות לשחק במשחק לפני שהוא סיים מחלקות את המשחק לבלוקים של אכסון, הבעיה היא שהמפתחים צריכים לשבת ולמיין את הבלוקים בכדי להבין מה נחוץ ומה לא נחוץ בשביל לשגר את המשחק ולשחק כמה דקות טובות עד שהמשחק סיים לרדת ומה לא נחוץ. זאת הסיבה שיש לא מעט משחקים שכשהמערכת נותנת להם לרוץ הם פשוט נכנסים לתפריט אבל אי אפשר להמשיך משם, תקועים עד שהמשחק סיים לרדת. הסיבה היא עצלנות/חוסר זמן, המפתחים לא באמת השקיעו את הזמן בלהבין מה נחוץ ומה לא אז הם שמו את הבלוקים של התפריטים וזהו. המערכת של מיקרוסופט לומדת לבד את המשחק בזמן שטסטרים באולפן משחקים בו ומבינה איזה בלוקים נחוצים ואלה לא וכך נותנת למפתחים בלי מאמץ את הבלוקים הנחוצים.

איך זה רלוונטי לדור הבא? התשובה היא הקונספט של SSD ככונן קאש. אם מיקרוסופט תמיר את המערכת הזאת למערכת שבודקת איזה בלוקים נחוצים בכל נקודה במשחק במקום רק בתחילת המשחק, בתאוריה מערכת שכזו יכולה להחליט איזה בלוקים צריך על ה-SSD ואיזה על ה-HDD. זה אומר שבתאוריה יש למיקרוסופט מערכת שאוטומטית יודעת מה צריך להיות על ה-SSD ומה לא בכל נקודה שבה השחקן יחליט לעצור ולסגור את המשחק, אז רק המידע הזה (פלוס "צילום" של הזיכרון באותו רגע הסגירה) יהיה המידע היחיד שיצטרך להיות על ה-SSD. כלומר גם אם משחקים יתפסו 100+ גיגה כל אחד, כנראה ש-SSD של 256GB יוכל להחזיק לא מעט משחקים.

אני לא יודע מה הולך אצל סוני, אבל אצל מיקרוסופט אני מהמר על HDD של 2TB ו-256GB SSD לקאשינג. זה היה גם ההימור שלי בנוגע לסוני אבל החבר'ה של DF אמרו שהם שמעו שמועות על זה שהפס5 מתוכננת סביב SSD של 1TB. שני הפתרונות אגב אמורים לעלות אותו דבר (SSD 256GB + HDD 2TB עולה כמו SSD 1TB) אבל מן הסתם הפתרון של ה-SSD ככונן קאש דורש OS הרבה יותר מתוחכם אבל מאז ומתמיד OS היה המומחיות של מיקרוסופט ובשנים האחרונות גם דברים כמו DL שתורמים למערכת שכזו רבות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 אפריל 2019, 07:10

Ssd יותר קל למפתחים מבחינת זמני טעינה
זה ברור ,הם לא צריכים לשחק בקבצים

אבל עוד לפני שהכניסו ארד דיסק לקונסולות
היו טכניקות ,לקצר זמני טעינה
במישחקים מבוססי cd

לדוגמה לבנות את המישחק בצורה כזאת
שבחלקים של טעינה ,במקום טעינה
יהיה חלק במישחק שלא צורך הרבה מידע
כמו מעלית לדוגמה

או מיני גיים פשוט ,ודברים כאלו

בקונסולות מיתקדמות זה יכול לעבור לשטח
יותר ריק בצימחיה ואויבים לדוגמה ,עד שדברים ניטענים לram

Ssd מלא זה לא איזה יתרון ענקי בדור הבא
זה שיפור זה נכון ,השאלה על איזה חשבון זה יגיע
אני חושב שram ,וזיכרון גרפי יותר חשובים
כי אחרי הטעינה הראשונית ,אפשר לשחק בהם
בצורה שלא ניראה זמני טעינה חוץ מצוור בקבוק
לכרטיס גרפי או הcpu

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אפריל 2019, 11:34

וידאו חדש של DF על Gonzalo עם כמעט אפס פרטים חדשים,אבל אני חושב שאפשר להגיד שיש סיכוי די גבוה אחרי שמסכמים את כל המידע,שהוא אכן ה-APU של הפס5 או האנקונדה,כנראה הפס5.

בנוסף לכך,AdoredTV שידוע כמקור מאוד מהימן ל-AMD,פירסם טבלה של מה ניתן לצפות מ-Navi והנגזרות השונות שלו.
תמונה
במידע על Gonzalo נאמר שה-APU עושה שימוש ב-GPU עם שם הקוד Navi 10 lite אז לפחות איך שאני (וגם DF) רואה את זה- נראה שסוני הולכת על פיתרון צר ומהיר,כלומר,יחסית מעט CU על תדר סופר גבוה כדי להגיע לאיזור ה-12TF ואולי אפילו טיפה צפונה,די דומה למה ש-MS עשתה עם ה-One X כחושבים על זה. נראה לי שאין להם באמת ברירה,בהתחשב בזה ש-Navi לא הולך לשבור את מגבלת ה-64CU.

אני חייב לומר שאני די אופטימי בנוגע לחומרה של הדור הבא,בייחוד אחרי ההכרזה על SSD- זה היה הצוואר בקבוק שהכי חששתי ממנו ונראה שבכלל כל החומרה שלהן הולכת להיות מאוד מאוזנת וכמעט נטולת צווארי בקבוק כמו בדורות הקודמים,אם זה ה-CPU בנוכחי או ה-RAM בקודם.
אני כן אסייג ואומר שאני חושב שכמות הזיכרון עדיין נשארת הגורם שהכי בסיכון לייצר צוואר בקבוק כזה בדור הבא,פשוט כי אין לנו מושג מה הכיוון שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אפריל 2019, 13:45

הssd יכול לעזור קצת בנושא הזיכרון כי הוא יכול להאכיל את הזיכרון ממש מהר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 אפריל 2019, 20:01

קשה לי להאמין שתיהיה בעית זיכרון בדור הבא
במיוחד שהמחירים ירדו
עם ישימו לדוגמה 16 ג'יגה ram
ו8 זיכרון גרפי
ש4 ג'יגה ram ילך למערכת ההפעלה
זה צריך להספיק לגמרי לקונסולת דור הבא
ב4k
זה כמות שמספיקה לpc היום ב4k
וpc לא מנוצל בצורה קרובה לקונסולת מינסטרים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אפריל 2019, 21:19

אגב, פעם אחרונה AdoredTV טעה בענק :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אפריל 2019, 21:21

DrKeo כתב:אגב, פעם אחרונה AdoredTV טעה בענק :)

אנחנו מדברים על הפיספוס בחשיפה של Navi ב-CES נכון?עד כמה שזה שווה משהו,הוא כן סיפק הסבר למה קרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אפריל 2019, 22:03

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:אגב, פעם אחרונה AdoredTV טעה בענק :)

אנחנו מדברים על הפיספוס בחשיפה של Navi ב-CES נכון?עד כמה שזה שווה משהו,הוא כן סיפק הסבר למה קרה.

ראיתי את ההסבר שלו אבל השאלה היא האם בסוף מאי כשיחשפו את navi האם הוא יצטרך לעשות סרטון הסבר נוסף :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 45 אורחים