נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי bling » 05 מאי 2019, 15:58

אני כבול לקונסולות אבל אני מסכים איתך לאסקין, עדיף לך לחכות לגרסת הפרו, בטח אם בסוף הכוח אכן יהיה מאכזב יחסית.

אפילו עבורי אם הכח יאכזב יותר מדי אני אשקול את האנקונדה ואז את הפרו בהמשך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מאי 2019, 16:11

קונסולה של מיקרוסופט לא בתכניות שלי יותר, גם אם לא יהיה לי מחשב חזק ב-2020, מחשב מאוד ממוצע ב-2023 בטח יוכל להתמודד עם כל המשחקים שיצאו עבור הדור הבא של מיקרוסופט, כך שתמיד אוכל להשלים (וכנראה ברמת פירוט גרפית טובה יותר) את המשחקים שלהם, גם מבלי לרכוש מפלצת גיימינג.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2019, 16:26

האכזבה שלהם היא למוצר PC שצריך להתחרות בNVIDIA שפותחת להם את הצורה. אני לא בטוח שאכזבה צריכה לבוא מהצד של הקונסולות, כלומר יכול להיות שיעלה להם טיפה יותר לעשות את הצ'יפ אבל זה באמת אמור לעניין אותנו? או נניח שקונסולה של 12TFLOPS תהפוך ל-11TFLOPS, זה באמת הדיל ברייקר? הפרש של 8% בכוח?

אנחנו לא יודעים מה המשמעות של זה אז מה שבאמת צריך להיות לנו משנה זה מה שיקרה עוד שבועיים וחצי בקומפיטקס כשיציגו את NAVI ונראה איך הוא מבצע ונבין איפה אנחנו באמת עומדים.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 מאי 2019, 17:50

אני מצפה ללפחות כפול מהxbo x
שזה אומר 12 tf
עם לא היה הxbo x
וה ps4 pro

10 tf היה ניראה קפיצה גדולה מספיק
אבל בגלל הקיום שלהן ,זה מרגיש מאכזב
זה לא שאני לא יקנה ps5 ,גם עם יהיה 8tf
בגלל הבילעדים של סוני

לאומת זאת xbox עתידי ,זה כבר יהיה שיקול
בין pc חדש לבין xbox ,כי עד אז המחשב שלי
לא יריץ משחקים כבדים
וניראה כבר עלות תועלת

היום אפשר לקנות מישחקי קונסולות יחסית בזול
אחרי כמה חודשים ,לפחות את רובם
ומחשב טוב עולה הרבה מעל קונסולה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2019, 17:54

המעבד החדש + ssd זה כבר ממש דור הבא, אם הgpu הוא 13.1 או 11.8? לא סוף העולם למרות שמן הסתם כמה שיותר זה יותר טוב. ועדין תזכרו שtlou2 רץ על קונסולת 1.84tflops :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 05 מאי 2019, 19:19

11.8 זה בערך כפול xbo x ,לדעתי זאת תיהיה
קפיצה טובה
אני גם מאמין שתיהיה אפשרית מבחינה מסחרית

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 מאי 2019, 18:55

DrKeo כתב:פייג', אני יודע שאתה אוהב את AdoredTV, אז מה אתה אומר על הסרטון האחרון שלו? ש-NAVI הוא בייסיקלי קטסטרופה וכרגע ה-yeild לחלקים LOW END הם ב-60% ול-MID RANGE ב-40%?

אחרי GDC אני לא ממש סומך עליו, הוא אולי עשה סרטון שמסביר למה הוא טעה אבל הוא טעה בגדול כך שמי אמר שהוא לא טועה גם כאן.

זה ממש ביזיון אם זה המצב,בייחוד אחרי כל ההייפ הזה של "זה מה שהצוות של קודורי באמת עשה ב-AMD!" או "הבאנו חבר'ה מהצוות של Zen כדי לשפר את Navi" שאנחנו שומעים כבר שנה+.
בכנות,בשלב הזה אני אקח ביצועים של Vega 64 בקונסולות,באמת. אם זה יהיה השיפור השמועתי של 15% מ-Vega64 שהמיד ריינג' אמור להביא אז עוד יותר טוב,ואני ממש,אבל ממש מנסה שלא להתלהב מהשמועת רדיט ההיא שרצה משבוע שעבר על האירוע שסוני ערכה ושם נאמר שה-GPU מגיע בפיק ל-12.9TF,מה שיושב נכון גם עם התדר 1.8 של גונזלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2019, 21:29

אתה קצת סותר את עצמך כשvega 64 הוא ״מוכן להתפשר״ ו-12.9tflops זה כל כך מלהיב שצריך לרסן את ההתלהבות; הרי vega 64 הוא 12.6tflops שזה בייסיקלי אותו דבר :)

אני משער ש12tflops הוא הסביבה של הדור הבא, 15% לשם או לשם, זה באמת כזה משמעותי? בין הone לפס4 היה פאקינג 40%. אני בעיקר מחזיק אצבעות שהcpu יהיה מה שאנחנו מצפים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 מאי 2019, 22:34

DrKeo כתב:אתה קצת סותר את עצמך כשvega 64 הוא ״מוכן להתפשר״ ו-12.9tflops זה כל כך מלהיב שצריך לרסן את ההתלהבות; הרי vega 64 הוא 12.6tflops שזה בייסיקלי אותו דבר :)

אני משער ש12tflops הוא הסביבה של הדור הבא, 15% לשם או לשם, זה באמת כזה משמעותי? בין הone לפס4 היה פאקינג 40%. אני בעיקר מחזיק אצבעות שהcpu יהיה מה שאנחנו מצפים.

כשאני מדבר על ביצועים של Vega 64 אני מדבר על תדר השעון הרגיל ולא הבוסט,כך שבמקרה הזה דיברתי על 10.2TF או משהו כזה. אני דווקא די רגוע בנוגע ל-CPU,אלא אם כן סוני או MS ממש יחליטו לרצוח את הclocks,שזה יהיה קצת הזוי בהתחשב בזה ש-3.2Ghz גם ככה נחשב לסירוס די עצבני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2019, 23:13

ראיתי גם אנשים ב-ERA מדברים על מהירות שעון לא בוסט, אני עדין מנסה להבין למה. מצב בוסט הוא המצב הרגיל שכולנו רגילים אליו עם כרטיסי מסך כבר 25 שנים, המצב
"הרגיל", הוא הדבר החדש - מצב מהירות שעון נמוכה בכדי לא לשאוב יותר מדי כוח ולשמור על המאווררים שקטים אם המשחק פשוט מספיק בשביל לאפשר את זה. VEGA64 הוא כרטיס 12.6TFLOPS, כל הקטע של בוסט או לא בוסט לא באמת רלוונטי, ביחוד לקונסולות נייחות שמחוברות לחשמל. בקיצור, אם יש לכרטיס ביצועים של VEGA64, יש לו ביצועים מקבילים ל-12.6TF, לדבר על מצב לא בוסט זה רלוונטי בערך כמו להגיד כל מהירות אחרת בין 0TF ל-12.6TF כי זה סתם משחק במהירויות שעון.

בנוגע ל-CPU, אני במקור חזיתי 3.4 (כשהחבר'ה ב-ERA עוד היו ב-2.6-2.8), אבל אף פעם אי אפשר לדעת מה הם יעשו עם ה-CPU ב-APU אם החלק של ה-GPU באמת מתחמם וזללן יתר על המידה. אז אני מחזיק אצבעות, אני משער שאם אחת מהחברות ילכו על קצת יותר HIGH END נראה גם את ה-3.4GHz נשבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מאי 2019, 03:09

OMG, הדמו RT של קרייטק? זה שרץ ב-4K? הוא רץ בכלל ב-1080P ב-30FPS :shock:
https://www.cryengine.com/news/how-we-m ... e-and-more

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 מאי 2019, 17:48

בראד סאמס רומז לחדשות לא טובות שקשורות למיקרוסופט שאמורות לצאת היום-יכול להיות שזה לא קשור בכלל לדור הבא,אבל בהתחשב בכך שבראד סאמס קיבל את החשיפה הגדולה שלו בשנה האחרונה בעיקר בעקבות מידע שקשור ל-XBOX הייתי אומר שזה לכל הפחות קשור לחטיבה. אני ממש מקווה שאני טועה,אבל בדרך כלל פיל ספנסר די פעיל בטוויטר והציוץ האחרון שלו היה לפני בערך עשרה ימים..זה לחלוטין ספקולציה שלי,ואני ממש מקווה שאני טועה.
יכול להיות שזה גם קשור לאיזו שמועה שאיכשהו גם אני התחלתי לשמוע ועדיין לא ברור לי איך,שאנקונדה לא יותר חזקה מהפס5 ואז סאמס הוא סתם דרמה קווין..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 מאי 2019, 17:58

לא ממש מבין, נגיד שזה קשור למיקרוסופט... מה זה כבר יכול להיות? מה, הפ יצאו בהכרזה שהם חלשים יותר?
נראה לי שאם מדובר בחדשות ״לא טובות״ שלהם אז יותר הגיוני שזה משהו כמו ״שומעים, היילו בסוף יהיה רק לדור הבא״ או ״גירס נדחה לשנה הבאה״ או משהו כזה, קשה לי לראות אותם מכריזים משהו דווקא היום לדור הבא שיאכזב אנשים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 מאי 2019, 18:01

Laskin כתב:לא ממש מבין, נגיד שזה קשור למיקרוסופט... מה זה כבר יכול להיות? מה, הפ יצאו בהכרזה שהם חלשים יותר?
נראה לי שאם מדובר בחדשות ״לא טובות״ שלהם אז יותר הגיוני שזה משהו כמו ״שומעים, היילו בסוף יהיה רק לדור הבא״ או ״גירס נדחה לשנה הבאה״ או משהו כזה, קשה לי לראות אותם מכריזים משהו דווקא היום לדור הבא שיאכזב אנשים.

שוב,יש מצב שזה בכלל לא קשור לדור הבא,או לאקס בוקס בכלל. מה גם שהקונספט הזה של לעשות טיזינג לחדשות רעות נראה לי קצת דפוק,אבל אני פשוט חושב שיש סיכוי לא רע שזה כן קשור כי רוב הקהל של סאמס הגיע אליו בעקבות המידע שהוא מספק על Xbox.
אגב,היילו רק לדור הבא או דחייה של גירס ממש לא נחשב כחדשות רעות אצלי,וביטול של לוקאהרט זה בכלל חלום :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 מאי 2019, 21:09

עדכון קצר: זה כנראה ממש לא קשור לאקס בוקס,MS כנראה עושה איזה גל פיטורים (אפילו את זה קצת מוקדם להגיד) בחטיבות אחרות. האמת? סאמס יצא ממש אפס,המחשבה שמישהו מהאנשים האלה קרא את הטוויט הזה לפני שהוא קיבל את ההודעה רשמית די דוחה אותי. התגובות אליו כרגע די קשות ואנשים עצבניים על הקליק בייט האומלל הזה שהוא ניסה לעשות,בייחוד כשהוא יודע שרוב הקהל שלו שייך לצד של הגיימינג.
בכל מקרה,זה לא קשור לנושא הדור הבא,My apologies.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 מאי 2019, 00:13

בעעע. עכשיו הצד שבי שהרגיש לא נעים כשהוא הצטרף ל-ERA והבנתי שיש מצב לא רע שהוא קרא את הדיעה שלי עליו (כולל הדימוי עם הסבתא והאייפון) מרגיש פחות רע :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 13:50

טוב, זה (פחות או יותר) רשמי, AMD חושפת את NAVI ב-10 ליוני בתערוכת E3 שהם מגדירים כ-"unveil the next generation of AMD gaming products" מה שנשמע די חד משמעית כמו החשיפה של NAVI. כנראה שמה שידברו עליו בעיקר בקומפיוטקס (עוד שבועיים) זה מעבדי RYZEN. בקיצור, ב-3 שבועות הקרובים כנראה כל החומרה שהפס5 והסקארלט יהיו מבוססות עליה תחשף ותהיה לנו תמונה הרבה יותר טובה על הדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 23:50

השמועה התורנית לפס5, הבחור שהעלה אותה מכיר הרבה שמות תעשיתיים של חלקים אז אם זה זיוף לפחות הזייפן עשה מחקר קודם :)
(הפרטים הם אחרי פרשנות של הרכיבים):
- DIE של 316mm (יחסית קטן, ה-X היא 360mm^2 והפס4 המקורית הייתה 348mm^2).
- 16GB זיכרון במהירות 576GB/s.
- SSD של 1TB.
- 6GB של DDR4 כש-2GB מיועדים ל-OS ו-4GB יושבים צמוד ל-SSD ומתפקדים כקאש.

הפרשנות של החבר'ה ב-ERA ל-316mm^2 עם 11 קונטרולורים לזיכרון (8 לGDDR ו-3 ל-DDR) היא 48-52 CU. אם נסמוך על השמועה של ה-1800MHz (ש-DF עשו עליה סרטון כי בהחלט יש צ'יפ גיימינג שמיועד למכשיר גיימינג, לא כ-GPU למחשב, שנקרא גונזלו ורץ ב-1800GHz) אז על בסיס 48CU מדובר ב-11.06TF. מספר ה-TF תואם די יפה לרוחב פס של הזיכרון אם עושים השוואה לכרטיסי VEGA של המחשב.

מדובר במעט CU, הרי ב-X יש 40 ובפרו יש 36, והמהירות שעון היא מאוד גבוהה. מה שמעניין בצ'יפ קטן במהירות גבוהה היא ש-SETUP שכזה מעלה את ה-fillrate של ה-GPU בצורה משמעותית. סוני מצביעה על בעיה בפס4 שה-CPU זולל רוחב פס בצורה בלתי פופורציונאלית. כלומר לפס4 יש זיכרון שמספק 176GB/s אז כשה-CPU רוצה 20GB/s, הייתם מצפים של-GPU ישאר 156GB/s. אבל יש בעיה של תפיסת רוחב פס לא פורפורציונאלית (זה בגלל שיש ב-GDDR5 יחסית מעט בנקי זיכרון) ויוצא שכמעט פי 1.5 יותר רוחב פס נתפס על ידי ה-CPU ונשאר ל-GPU משהו דומה יותר ל-140GB/s. הפיתרון? או להפריד זיכרון CPU ו-GPU או להשאר בזיכרון מאוחד ולהעלות fillrate. ומה מעלה fillrate? מהירויות שעון גבוהות.

כלומר זה סך הכל הגיוני שסוני תלך על מהירויות סופר גבוהות אבל צ'יפ יחסית קטן. אגב, מיקרוסופט בזמנו גם עשתה ניסוי כשהם פיתוח את ה-ONE כשהיו להם 12CU בשיגור. הם בדקו אופציה של 14CU במהירות שעון נמוכה יותר ובסוף הגיעו למסקנה שעדיף להם פחות CU ומהירות שעון גבוהה יותר. זה כנראה מטיב עם ארכיטקטורת GCN של AMD ממילא וגם הפס4/ONE וגם הפס5/סקארלט מבוססות GCN.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 00:31

מכל הסינית שכתבת אני מזהה נתון זיכרון די מאכזב של 16 ג׳יגה (לא קפיצה מספקת מהדור הזה) ומספר נמוך יותר של TF ממה שציפינו, וכן אני יודע שאמרת שזה לא קריטי עוד טרה פלופס אחד או פחות אבל אותי זה כן קצת מבאס כי בראש שלי היה שלא נקבל פחות מ 12, במיוחד אם הולכים לבזבז הרבה מהכח על רזולוציית 4K אז אני בטוח שהמפתחים ירצו כל טרה פלופס שיש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 02:17

bling כתב:מכל הסינית שכתבת אני מזהה נתון זיכרון די מאכזב של 16 ג׳יגה (לא קפיצה מספקת מהדור הזה) ומספר נמוך יותר של TF ממה שציפינו, וכן אני יודע שאמרת שזה לא קריטי עוד טרה פלופס אחד או פחות אבל אותי זה כן קצת מבאס כי בראש שלי היה שלא נקבל פחות מ 12, במיוחד אם הולכים לבזבז הרבה מהכח על רזולוציית 4K אז אני בטוח שהמפתחים ירצו כל טרה פלופס שיש.

בתאוריה זה פי 3 זיכרון כי בדור הזה היה למפתחים 5GB זמינים (ובשלבים מאוחרים יותר 5.5) וכאן יש 16 זמינים למפתחים כי ה-OS על זיכרון נפרד. בשילוב עם ה-SSD שיכול להאכיל את הזיכרון במהירות גדולה פי כמה מונים מה-HDD בדור הזה, זה עדין יהיה שדרוג מאוד משמעותי. בנוגע ל-11TF או 12TF, זה הפרש של 9%. בדור הזה היה הפרש בין הקונסולות של 40% וההבדל היה בערך 900P מול 1080P כך שלא הייתי מתבאס מדי מזה. SSD ו-CPU חזק זה כבר שידרוג מדהים לדור הבא.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 מאי 2019, 02:59

כל עוד מפתחים לא יהיו מקובעים בקטע של הרזולוציה וירגישו שהם חייבים שיהיה רשום על הקופסא 4k native במקום להשתמש בדמקה הזאת או איך שלא קוראים לזה ברזולוציה נמוכה יותר (וממה שאני מבין לפחות נראית מאוד טוב), אז נראה לי דווקא סבבה המפרט הזה.

סה"כ הפ4 היה 1.8TF ופס 3 400GFLOPS, כלומר הקפיצה ל 11TF על הפס5 קצת גבוהה יותר. ולפחות ממה שאתם אומרים ה cpu יהיה חזק יותר מאשר הקפיצה של ה cell למעבד החלש יחסית של הפס4. בנוסף ל ssd והמסר של סוני ש"לא יהיו יותר טעינות" - הכל ביחד נשמע לי כמו קפיצה דורית מכובדת, שעל הנייר לפחות לא נופלת מהקפיצה של הדור הקודם אם לא עולה עליו.. אם כי זאת אבחנה בלתי מקצועית בעליל, אין לי ממש מושג מה כל הקשקושים הטכניים האלה באמת אומרים:)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 03:09

idan כתב:כל עוד מפתחים לא יהיו אנאלים בקטע של רזולוציה וירגישו שהם חייבים שיהיה רשום על הקופסא 4k native במקום להשתמש בדמקה הזאת או איך שלא קוראים לזה ברזולוציה נמוכה יותר (וממה שאני מבין לפחות נראית מאוד טוב), אז נראה לי דווקא סבבה המפרט הזה.

סה"כ הפ4 היה 1.8TF ופס 3 400GFLOPS, כלומר הקפיצה ל 11TF על הפס5 קצת גבוהה יותר. ולפחות ממה שאתם אומרים ה cpu יהיה חזק יותר מאשר הקפיצה של ה cell למעבד החלש יחסית של הפס4. בנוסף ל ssd והמסר של סוני ש"לא יהיו יותר טעינות" - הכל ביחד נשמע לי כמו קפיצה דורית מכובדת, שעל הנייר לפחות לא נופלת מהקפיצה של הדור הקודם אם לא עולה עליו.. אם כי זאת אבחנה בלתי מקצועית בעליל, אין לי ממש מושג מה כל הקשקושים הטכניים האלה באמת אומרים:)

הקפיצת GPU תהיה די דומה אם אלה המספרים, הקפיצת CPU תהיה אסטרונומית (פחות מפי 2 במעבר מהפס3 לפס4, בערך פי 5 ואפילו צפונית מזה בפס5 תלוי מהירות שעון) והקפיצת SSD תהיה ממש מעניינת. גם הפס3 וגם הפס4 עם בערך אותו דיסק קשיח, הולכת להיות קפיצת מהירות פי כמה מונים, ברמה של פי כמה עשרות מהדור הנוכחי. אולי סרני הדגיש את הקונספט של "בלי מסכי טעינה", אבל יש דברים חשובים מזה ב-SSD. הרי גם TLOU1 היה בלי מסכי טעינה, רק מסך טעינה אחד גדול בהתחלה ואל תצפו שהטעינה הראשונית תעלם לחלוטין, אולי היא תהיה 5 שניות ויוכלו להסוות אותה עם לוגו קצר במקום 40 שניות של המתנה אינסופית אבל הטעינה הראשונית עדין תהיה איתנו. מה שבאמת חשוב ב-SSD זה הקצב הזרמה. הדוגמה של ספיידרמן ממארק סרני מצויינת, ביחוד כי ראיתי הרצאת פוסט מורטום על ספיידרמן מ-GDC ואני מכיר את המנוע שלהם ממש טוב :)

בספיידרמן כדי שלא יהיו מסכי טעינה כשספיידרמן מסתובב לו בעיר, אינסומניאק חלקו את העיר לאזורים כשכל אזור הוא כמה מאות מטרים רבועים. כלומר בכל רגע נתון ספיידרמן נמצא באזור מסויים והמשחק ברקע מחזיק בזיכרון את האזורים הסמוכים בכדי להיות מוכן לכל תנועה של ספיידרמן. כשזזים בעיר המשחק טוען ומסיר אזורים מהזיכרון בהתאם למיקום של ספיידרמן כך שבעצם המשחק כל הזמן מוריד את המידע של העיר מהדיסק הקשיח. בגלל שהכל מגיע מהדיסק הקשיח, יש מגבלות מאוד חמורות על המנוע. למשל אזור הוא 20MB גג וספיידרמן לא יכול לזוז מעבר למהירות מסויימת אחרת הוא יעבור בין אזורים כל כך מהר שהHDD לא יוכל לעמוד בקצב.

SSD משנה את כל זה. זאת בדיוק הסיבה שסרני עשה הדגמה של ספיידרמן טס בעיר במהירות של מטוס סילון, כי עכשיו אפשר. כלומר SSD לא רק אומר חיסול זמני טעינה, זה גם אומר הסרה של עוד מגבלה ממפתחים. פתאום יכול להיות לנו עולם הרבה יותר מפורט שנעים בו הרבה יותר מהר כי עכשיו הוא יכול להטען מהר מספיק. זה גם יעזור ל-POP IN שנובעים ממהירות קריאה מהדיסק, כשדברים לא מספיקים לעלות זמן (למשל בגירס כשמסתובבים ולפעמים רואים טקסטורה מרוחה ולוקח לה שתי שניות להפוך לחדה) וכדומה. כלומר SSD יעזור בזמני טעינה, ישפר בפטנציאל גיימפליי ואפילו גרפיקה. זה לא שה-GPU וה-CPU יהפכו לחזקים יותר בגללו, אבל מגבלות שהיו בגלל מהירות ה-HDD יוסרו.

יותר מזמני טעינה אגב אני מתרגש מ-fast travel של כמה שניות. לא עוד במשחק עולם פתוח לעשות fast travel וללכת להכין סנדביץ' :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 09:16

כרגע מתנהל בטוקיו אירוע חומרה של סוני, לא באמת קשור לפלייסטיישן אלה משהו כלל תאגידי. מה שכן, בצירוף מקרים נהדר בדיוק הדגימו שם את הדמו ספיידרמן דור הבא שבדיוק דברנו עליו והוא דלף לאינטרנט:

ב-20 שניות הראשונות הם מדגימים איך fast travel על הפרו לוקח 8.1 שניות בזמן שעל הפס5 הוא לוקח 0.83 שניות שזה מהיר פי 9.75. זה מעניין כי הזמנים היו קצת שונים בכתבה ב-WIRED, שם הפס5 עשתה את זה תוך "פחות מ-0.8 שניות" והפס4 עשתה את זה תוך 15 שניות. יכול להיות שהמספר של הפס4 שונה כי הפעם הדגימו את זה מול הפרו שיש לה גם זיכרון יותר מהיר וגם מעבד מהיר יותר מה שמשפר את הזמני טעינה. אוקיי, פי 9.75 זה טיפה פחות מרשים ממה ששמענו עד עכשיו, הרי בכתבה של WIRED זה יוצא מהר יותר מפי 19, אבל זה עדין מרשים ואני בכלליות לא אוהב השוואות לפרו ול-X בנוגע לדור הבא כי אלה שתי קונסולות שהן פריקים של הטבע, יצור שמעולם לא היה בדורות הקודמים. כלומר זאת לא בדיוק השוואה הוגנת לקפיצה דורית, אנחנו צריכים להסתכל ביחס לפס4 וה-S, לא הפרו וה-X לדעתי.

אחרי ה-20 שניות מראים את ההדגמה של המהירות תנועה בעיר. קודם על הפס4 פרו שרואים שכשמגבירים מהירות פתאום יש תקיעות, אז בניינים מופיעים מקדימה (קופא בכדי לסיים לטעון את האזור הבא. למי שלא מבין מה הכוונה אז מומלץ לקפוץ להודעה הקודמת שלי) ורק אז המשחק משתחרר וממשיך לרוץ. אז מדגימים את ספיידרמן על הפס5 ושם לא רק שאין תקיעות, המהירות תנועה בעיר מגיעה למהירות פסיכית. רק תחשבו מה SSD יעשה ל-GTA6 או למשחק סופרמן של רוקסטדי :)

עוד משהו שיצא מהועידה היא שימוש חוזר שוב ושוב של סוני בביטוי "בכל מקום, בכל זמן, בלי התנתקויות". זה תרגום מיפנית כי כל הוועידה ביפנית אז הניסוח למערב אולי יהיה קצת שונה אבל כנראה שזה המסר שלהם וסוג של עקיצה לשירותי הענן. סוני גם אמרה שהם משפרים יחסים עם מפתחות חיצוניות כך שתצפו לעוד משחקי צד ב' כמו BB וספיידרמן.

https://www.sony.net/SonyInfo/IR/librar ... /GNS_E.pdf
והנה המצגת של אחת ההרצאות, זה מתוכה:
-RT
- SSD
- CPU ו-GPU חדשים
- 8K
- תמיכה בדיסקים
- צליל 3D

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 11:30

קטע קיאו, באתי לכתוב לך על ההודעה הקודמת שלך בנוגע ל SSD שאני מקווה שהטכנולוגיה באמת תעמוד בציפיות ושזה לא יהיה עוד branding דור הבא ריק וחסר משמעות מעשית (ולא חסר לסוני כאלו, *שיעול* בלו ריי *שיעול*) ובדיוק סוני משחררים את הדגמת הספיידרמן שסרני הציג ל Wire. שמע זה ממש מרשים, לא רק הקטע של הטעינה הסופר מהירה אלא איך שזה משפיע על הגיימפליי כמו שהסברת בהודעה לעידן.

תגיד, אבל איך זה יראה במשחק דור הבא שיהיה תובעני ומאסיבי הרבה יותר מספיידי, היחס הזה ישאר או ששם הפס5 גם תתחיל לקרטע כמו הפס4 עם ספיידי?

אם זה ישמר אז אני כבר מדמיין ב GTA6 את המשימה שבה עולים על טיל שמשגר אותך במהירות הזוייה לאורך כל המפה או סתם מדמיין איך מטוסי קרב יטוסו במהירות שתרגיש הזוייה בלי שכל המסך יהפך לחגיגת פופ אינס :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 11:34

והנה השקופיות של סוני לגבי הפורמטים של הפס5:

תמונה

ההשפעה של טכנולוגיית הסטרימינג לתפיסתם:

תמונה

השינויי פורמט ביחס לדורות הקודמים:

תמונה

טוב אפשר לראות שאחת המילים הכי חמות שיהיו לנו בדור הבא זה סטרימינג.

הפס6 כבר לא תגיע עם חומרה בפנים או שזה מוקדם מדי? (אני לא שואל לגבי דיסק פיזי כי פה זה ברור שהתשובה היא לא)

אגב, יש מצב שגם על הפס5 זה בזבוז היה להוציא כסף על כונן דיסקים פיזי? אני מרגיש שהיום השוק יותר מוכן למעבר הזה בניגוד לדור הקודם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 51 אורחים