נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2019, 17:51

bling כתב:דבר איתי ב TF של הדור הנוכחי קיאו, כמה אתה בערך מעריך/מהמר?

בכל אופן ציפיתי יותר מהדור הבא מלא חלש לא חזק, "בסדר שכזה", מקווה להפתעה לטובה.

הימור? 11.5TF? משהו בסביבה הזאת. נדע טוב יותר במסיבה של amd עוד שבוע וחצי כי אז נדע בדיוק מה amd מסוגלת לעשות עם גודל die נתון.

אגב, הדור הנוכחי קפץ פי 7 בtf (לפחות הפס4, הxbo הרבה פחות). קפיצה של פי 7 תהיה 12.88TF. אבל הקפיצה של הדור הזה תהיה הרבה יותר משמעותית בגלל הssd והcpu.

בכל מקרב קפיצה פי 7 תהיה ~10TF של Navi.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 מאי 2019, 08:07

תכלס מאכזב קצת, הרזולוציה גודלת משמעותית אז אם לא נקבל אפילו את הקפיצה של הפי 7 שקיבלנו בדור הנוכחי אז אני מהמר שמבחינה ויזואלית הדור הבא לא יראה קפיצה משמעותית. גם ככה זה נהיה קשה יותר עם ה diminishing returns.

לפחות בגיימפליי ובעולמות הפתוחים וכו׳ צפוייה קפיצה ענקית. אולי זה בעצם מה שחשוב באמת במקום להתרכז במירוץ הגראפי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2019, 13:21

bling כתב:תכלס מאכזב קצת, הרזולוציה גודלת משמעותית אז אם לא נקבל אפילו את הקפיצה של הפי 7 שקיבלנו בדור הנוכחי אז אני מהמר שמבחינה ויזואלית הדור הבא לא יראה קפיצה משמעותית. גם ככה זה נהיה קשה יותר עם ה diminishing returns.

לפחות בגיימפליי ובעולמות הפתוחים וכו׳ צפוייה קפיצה ענקית. אולי זה בעצם מה שחשוב באמת במקום להתרכז במירוץ הגראפי.

אני חושב שהגרפיקה תפתיע אותך. הcpu הוא אלמנט מאוד חשוב שמזלזלים בו יותר מדי שנים כי אנחנו תקועים עם אותו cpu מ2005.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 מאי 2019, 17:13

גם פיזיקה זה אלמנט גרפי במידה מסויימת...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מאי 2019, 22:34

Laskin כתב:גם פיזיקה זה אלמנט גרפי במידה מסויימת...

רק כשהיא לא משפיעה על הגיימפליי כמו באפקטים של physx :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 יוני 2019, 12:45

אני אקח בשמחה קפיצה של פי 7-8. זה פער גדול כשמשקללים לא רק את השיפורים בפרמטרים האחרים, אלא גם שיפור באלגוריתמים וטכניקות שכנראה יהפכו לסטנדרט כמו רזולוציה וקצב פריימים דינמי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 14:51

swym כתב:אני אקח בשמחה קפיצה של פי 7-8. זה פער גדול כשמשקללים לא רק את השיפורים בפרמטרים האחרים, אלא גם שיפור באלגוריתמים וטכניקות שכנראה יהפכו לסטנדרט כמו רזולוציה וקצב פריימים דינמי.

רזולוציה דינאמית היא סטנדרט כבר חצי עשור :)

אבל כן, זאת קפיצה ממש יפה לדעתי ודי זהה לקפיצה של הפס4 אבל הפעם יש לנו SSD ו-CPU סופר חזק. לדעתי זאת תהיה קפיצה דורית הרבה יותר טובה מאשר בדור האחרון. יהיה נחמד לראות שיטות מתקדמות של GI כמו SVOGI מיושמות במשחקי קונסולה כסטנדרט, זה ממש עושה הבדל של שמים וארץ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 14:54

הייתי בכיף חותם על זה, אם רק הסטנדרט היה נשאר דמקה, אבל לדעתי הרבה ירצו להשוויץ בNATIVE 4K שלהם וזה יבאס מעט... וגם ככה בגלל ההצלחה של הדור הקודם בטח נראה עלייה הדרגתית מאוד ומלא משחקי קרוס-ג'ן, כך שלמעט כמה חריגים, אני חושב שהמשחקים הבאמת מפוצצים יגיעו בערך עם גרסאות הפרו/X של הדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 16:10

Laskin כתב:הייתי בכיף חותם על זה, אם רק הסטנדרט היה נשאר דמקה, אבל לדעתי הרבה ירצו להשוויץ בNATIVE 4K שלהם וזה יבאס מעט... וגם ככה בגלל ההצלחה של הדור הקודם בטח נראה עלייה הדרגתית מאוד ומלא משחקי קרוס-ג'ן, כך שלמעט כמה חריגים, אני חושב שהמשחקים הבאמת מפוצצים יגיעו בערך עם גרסאות הפרו/X של הדור הבא.

הדור האחרון למד אותנו שאנשים מתים לשדרג. כבר שהדור היה רק בן שנה כבר ראית את גרסאות הדור הבא קורעות במכירות את גרסאות הדור הנוכחי. כלומר אני בטוח שלמרות שיהיו לא מעט פורטים לדור הנוכחי, רוב המפתחות יתרכזו בדור הבא בלבד.

בנוגע לדמקה, יש כל מני פתרונות בנושא ואני בטוח שגם נראה לא מעט משחקים שפשוט רצים ב-1800p בלי שום דמקה או פיתרון ריקנסטרציה אחר. האם פיפ"א ורוקט ליג יכוונו ל-4K טבעי? כנראה שכן. יש משחקים שהם פשוטים יחסית וגם יש חברות שאוהבות לכוון לרזולוציה טבעית (למשל T10 עם פורצה ופליפוני עם GT) אבל אני משער שרוב המשחקי AAA הגדולים יכוונו לרזולוציות SUB 4K או לטכניקות ריקונסטרציה שונות כמו CB.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 16:38

כן, אבל בדור הקודם לא היה לך פרו או אקס, הרבה מאוד אנשים רכשו בשנתיים האחרונות קונסולה מעודכנת וזה ישנה לדעתי את המהירות של המעבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 17:16

Laskin כתב:כן, אבל בדור הקודם לא היה לך פרו או אקס, הרבה מאוד אנשים רכשו בשנתיים האחרונות קונסולה מעודכנת וזה ישנה לדעתי את המהירות של המעבר.

להגיד את האמת, אני לא בטוח מה יהיו הפרו וה-X של הדור הבא. כל הקטע של הפרו וה-X זה קונסולה זהה לבסיס אבל עם GPU הרבה יותר חזק בכדי לרוץ ב-4K. מה בדיוק יהיו הפרו וה-X של הדור הבא? 8K? אני לא רואה את זה קורה, גם כי ההתקדמות הטכנולוגית של AMD סופר איטית ב-8 שנים האחרונות כך שאני לא ממש רואה כרטיס 50TF מהם ב-2023 בשביל הפרו ואני גם לא חושב ש-8K יזיז לאנשים. 4K בקושי מזיז, מה הם צריכים רזולוציה גבוהה פי 4? 8K משנה לחתך אוכלוסיה קטנצ'יק.

האמת? אני חושב שאם יהיו פרו ו-X בדור הבא הפוקוס שלהם יהיה 4K טבעי ב-60FPS. יש מצב שזה מה שהן יהיו, מכונות ביצועים במקום מכונות רזולוציה.

בנוגע למעבר לדור החדש, לא מעט אנשים עדין עם קונסולת בסיס (ע"ע אתה בעצמך לאסקין :)) וישמחו לשדרג. דווקא אלה שקפצו על הפרו, הם כנראה יקפצו גם על הפס5 והסקארלט כי הם כנראה אנשים שמוכנים להוציא יותר כסף ולקפוץ על טכנולוגיות חדשות. בזמנו כל פס4 רביעית הייתה פרו, כלומר אם היחס הזה נשמר אז כנראה שמתוך הבערך 100M פס4 בשוק אין אפילו 15 מליון מכשירי פרו. הרי מאז שהפרו יצאה ועד היום נמכרו 47M מכשירי פס4, רבע מזה זה בערך 12M מכשירי פרו. כלומר אפילו אם נהיה סופר נדיבים, עד סוף הדור יהיו אולי 30 מליון מכשירי פרו בטבע מול בערך 100 מליון מכשירי פס4. כלומר אני לא חושב שה-X והפרו יפריעו לשדרוג, ברגע שאנשים יראו איך היילו אינפנט הוא 30FPS על ה-X (אני משער, כי יש בסקארלט מעבד טוב פי 5 בערך) ובגרפיקה טובה פי כמה על הסקארלט, כל אותם סופר קור שקנו את ה-X כנראה יקפצו על הסקארלט תוך שתי שניות וכנ"ל על TLOU2 והפס4 פרו מול הפס5.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2019, 21:26

בטח שאשמח לקנות פס5, פשוט לא בשנתיים הראשונות (:
זה לא משנה את התמונה לגמרי, רק אומר שלדעתי הפעם לא ינטשו את הדור הקודם מהר כמו בפעם הקודמת, בין היתר בגלל הגרסאות המשודרגות.
אלו שקנו גם פס4 וגם פרו (או וואן ואקס) - אני מסכים. אבל אלו שנכנסו לדור הזה בקונסולות רק בתקופת הפרו/X יחכו עם זה עוד קצת לדעתי. לפחות אלו שפחות ממהרים להוציא כסף ומרוצים מהעובדה שקנו רק קונסולה אחת בדור הזה והיא ״עליונה״ ולא ירצו ״להתבאס״ בפעם הבאה כשזה יקרה שוב.
ואולי לא, זה ממש תלוי במה שהחברות יציעו, ואם יצאו מספיק משחקים שבאמת יפוצצו אנשים אז אנשים יקפצו בכל מקרה.

וכן, אני חושב שהקפיצה בשדרוג הבא תהיה בעיקר לביצועים, עם דגש מסויים על VR שבטח יקבל את הביסו הכי רציני...
זה, ואולי RT. כאילו, אחד נורמלי. פשוט אותם משחקים באותה רמת פירוט ואותה רזולוציה, עם RT טוב (:
תלוי כמה זה יהיה מושא הקנאה בקרב הקונסולות בעוד 4 שנים מהיום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2019, 21:46

אם הם באמת תותחים הם עושים בפרו רק איזה 50% יותר ביצועים בכדי לפגוע ב4k אבל מקדישים איזה חצי gpu ל-rt וכל משחק יקבל שדרוג rt מטורף :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יוני 2019, 12:21

אני לא כל כך בטוח איפה לשים את החדשה הזאת, אבל APPLE TV תתמוך בקרוב בשלטי PS4 ו-ONE. זה טוב גם ל-13 אנשים שמשחקים על אפל TV אבל זה בעיקר טוב כי עד סוף השנה בטח יהיו למכשיר אפליקציות סטדיה ו-XCLOUD.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יוני 2019, 12:37

אני ממש מקווה שבדור הבא סוני תביא בקר עם תמיכה מלאה ורשמית בחלונות, ושמשחקים יתחילו לתמוך בזה בלי תוכנה חיצונית מטופשת...

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 04 יוני 2019, 13:01

לסוני כמו לms יש דונגל רישמי שאפשר
לחבר למחשב ,ואז הבקר מתחבר אלחוטית

בעניין משחקים חלק תומכים ישר חלק לא

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יוני 2019, 13:45

ממש נפלא, דונגל במחיר 65 דולר (יותר מבקר רגיל היום) שלא באמת נותן לך תמיכה נורמלית במשחקים ועדיין תראה ברובם A/B/X/Y בכפתורים.
סוני צריכה להתחיל להפעיל את הקשרים שלה, שאפיק וסטים יתנו תמיכה נורמלית יותר, וגם המפתחים... הרי זה לא ש-90% מהמשחקים הכי מוצלחים שם לא הותאמו לPS, אני מניח שזה משהו מאוד פשוט עבורם, סה"כ... והם סתם נותנים פה יתרון עצום למיקרוסופט, בדור הזה סוני מכרו פי 2 יותר קונסולות ממיקרוסופט, יש איזה 100 מליון פס4 שם בחוץ, מה שאומר לפחות 120 מיליון שלטים (סביר שהרבה יותר) ועדיין רבים מהם אנשים הולכים ורוכשים בקר של מיקרוסופט כדי לשחק במחשב. איזה טמטום. כמה מיותר...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יוני 2019, 21:36

https://www.thurrott.com/xbox/207904/mi ... high-at-e3
אני לא יודע מה רמת האמינות שלהם, בera משום מה לוקחים אותם ברצינות. הם טוענים שב-E3 של מיקרוסופט:
- 14 משחקים של הסטודיואים של מיקרוסופט כש-3 הם ip חדשים.
- האנקונדה מכוונת לפי 2 מה-X, כלומר 12TF.
- לוקהארט מכוונת לפי 4 מה-s, כלומר 5.2TF.
- מיקרוסופט לא הולכת לחשוף מפרט בE3 אלה יותר קונספטים, למשל ״חזק פי x מהone״ או פיצ׳רים של המערכת בכדי לא לחשוף את הכלפי ביצועים לסוני.
- מיקרוסופט הולכת להדגיש את השדרוג שיעברו משחקי one על ידי הסקארלט בתמיכה לאחור.
- הדמו של היילו אינפנט יהיה מגרסת ה-PC וכך הם בעצם ילכו על הקו הדק בין לא להציג אותו לדור הבא ובו בזמן להראות את הגרסה הכי יפה שלו.
- תהיה תצוגת צד ג' מאוד חזקה, אני משער שבגלל שאין סוני.
- יהיה דמו של XCLOUD על ידי מישהו שישחק מהבית שלו דרך XCLOUD.
- האפליקצית XBOX למחשב שנתה את השם ל-xbox console companion בכדי לפנות את השם לאפליקצית גיימינג חדשה בשם XBOX על חלונות שתהיה הבית של כל המשחקי AAA ו-GAMEPASS.

עריכה:
אוקיי, עכשיו קלטתי, זה בראד סאמס. בקיצור, גרגר מלח בגודל של ים המלח אבל אין ספק שלבן אדם יש לא מעט מידע אמין ממיקרוסופט (למשל הוא התחיל את כל הקטע של האקסבוקס ללא כונן BR שבסוף היה נכון) וגם אין ספק שהוא מפיץ ערימות של בולשיט כך ש...

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 04 יוני 2019, 23:22

תמיד נחמד לראות איך דור חדש מוציא מאנשים את הילד שבהם.
הלוואי ועדיין היה לי אכפת כמו שלך אכפת.
מתגעגע לתקופות האלה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 יוני 2019, 00:25

לא יודע, נשמע לי בולשיט, לא שיש לי ביסוס למה זה בולשיט, קרא לזה אינטואיציה של שועל ותיק בתחום :P

אני גם לא רואה את מייקרוסופט אומרת שהסקרלט תהיה רק פי 2 חזקה יותר מה X מבחינת TF (במידה וזה נכון), זה נשמע למישהו פה כמו PR טוב? בעולם הטכנולוגיה אנחנו אוהבים לשמוע נגזרות של 10, הכי גרוע פי 8. פי 2 זה נשמע רע, לא יעזור שבפועל זו קפיצה מכובדת.

ו dean, אתה משחק בדברים שיוצאים לדור הזה או שנתקעת על איזה משחק אונליין 100 שנה? אם זו האופציה השנייה אז אני מבין את החוסר עניין שלך אבל לאלו מאיתנו שממשיכים לשחק משחקים מודרניים במחיר של 60$, כל העניין הטכנולוגי הוא סופר חשוב, גם מבחינת eye candy וגם מבחינת הגיימפליי עצמו שצפוי לנו בשנים הקרובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יוני 2019, 03:06

bling כתב:לא יודע, נשמע לי בולשיט, לא שיש לי ביסוס למה זה בולשיט, קרא לזה אינטואיציה של שועל ותיק בתחום :P

אני גם לא רואה את מייקרוסופט אומרת שהסקרלט תהיה רק פי 2 חזקה יותר מה X מבחינת TF (במידה וזה נכון), זה נשמע למישהו פה כמו PR טוב? בעולם הטכנולוגיה אנחנו אוהבים לשמוע נגזרות של 10, הכי גרוע פי 8. פי 2 זה נשמע רע, לא יעזור שבפועל זו קפיצה מכובדת.

ו dean, אתה משחק בדברים שיוצאים לדור הזה או שנתקעת על איזה משחק אונליין 100 שנה? אם זו האופציה השנייה אז אני מבין את החוסר עניין שלך אבל לאלו מאיתנו שממשיכים לשחק משחקים מודרניים במחיר של 60$, כל העניין הטכנולוגי הוא סופר חשוב, גם מבחינת eye candy וגם מבחינת הגיימפליי עצמו שצפוי לנו בשנים הקרובות.

זה בראד סמס אז הסיכוי שזה נכון שאף לאפס :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 יוני 2019, 09:48

אין בעייה עם רק פי 2 מה-X בדור הבא, אם מגבילים את המשחקים שירוצו עליה ל-1080P...

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 05 יוני 2019, 11:03

bling כתב:ו dean, אתה משחק בדברים שיוצאים לדור הזה או שנתקעת על איזה משחק אונליין 100 שנה? אם זו האופציה השנייה אז אני מבין את החוסר עניין שלך אבל לאלו מאיתנו שממשיכים לשחק משחקים מודרניים במחיר של 60$, כל העניין הטכנולוגי הוא סופר חשוב, גם מבחינת eye candy וגם מבחינת הגיימפליי עצמו שצפוי לנו בשנים הקרובות.

לא זה ולא זה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 יוני 2019, 14:54

אוקיי אז נשמע שאתה יותר על תקן מתעניין בקטנה בתעשייה אבל כבר הפסקת לשחק. יש תקופות כאלו, אולי זה יחזור :)

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 06 יוני 2019, 07:35

אני יותר מדי עסוק בספורט ומכון כושר בשנתיים האחרונות בשביל לרצות שזה יחזור.
אין לי שום בעיה לא לשחק בכלום למעט הכמה בלעדיים בשנה בשביל החוויה וזהו.
אני משער שכשאתה מתחיל לאהוב את המציאות יותר ויותר, פחות בא לך לברוח ממנה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 86 אורחים