נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Stick » 08 ספטמבר 2020, 15:07

אני חושב שכך באמת יקבע האם מיקרוסופט 'ניצחו' במשחקי המחיר ובאסטרטגית שתי הקונסולות הקיצוניות האלו.
500$ זה ממש לא יקר לXSX, למעשה זה עדיין המחיר שאני מעריך לps5 (ואם מיקרוסופט היו עולים לאזור ה600$ הייתי מעריך גם שסביר יותר שהps5 היקרה יותר תהיה מעל 500 מאשר מתחת), אבל אם סוני איכשהו תושיב את המכשיר על 400$ אז היתרון של מיקרוסופט די מתמסמס.
יהיה מעניין לראות מה סוני יעשו עם שתי הגרסאות שלה. המצב הכי הגיוני בעיניי הוא 500$ למכשיר עם הכונן ו450$ למכשיר בלי, זה איכשהו יוציא את שתי החברות בסדר כי למיקרוסופט ישאר היתרון שלה, אבל זה לא יהיה אסון PR ללא דרך מוצא מבחינתה של סוני.
אולי ידחפו עד הסוף ויעשו 450 ו400? נשמע פחות סביר אבל זה כבר יתן לסוני יתרון שיווקי מסוים. 400 ו350 כבר נשמע דמיוני לגמרי, אבל אם סוני איכשהו תעשה את זה היא נתקעת למיקרוסופט על כל המשבצות. מצד שני כל דבר כמו 550 לצד 500 ומעלה נשמע היום דמיוני באותה המידה, ויהיה הרסני לגמרי מצידה של סוני.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 ספטמבר 2020, 15:35

התחזית שלי בזמנו בפורום הייתה 499$ ו 299$ למיקרוסופט ו 499$ ו 399$ לסוני, מתוך הנחה שהם יאכלו הפסד לא קטן על הקונסולה הדיגיטלית (כונן בלו ריי ממש לא שווה 100$) אבל יחזירו את זה עם יותר מכירות בחנות שלהם בטווח הארוך. אבל יכול להיות שזה סתם wishful thinking מצידי.

כך או כך המחירים בארץ יהיו יותר באיזור ה 3000 שקל בשיגור, בוודאי עם הצפי למלאי מוגבל, אז בוא נקווה שאמזון יעשו משלוחים לארץ :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 ספטמבר 2020, 16:12

תמחור טוב מאוד של מייקרוסופט. אם סוני תלך עד הסוף ותתמחר ב 400 ו 450 אז יהיה להם חבילה מאוד מאוזנת עם פשרה טובה מכל הכיוונים ובקיצור, ה VFM הכי טוב וזה מקום שסוני מאוד רוצה להיות בו.

עכשיו שהיא ניצחה במשחק הצ'קן ההזוי הזה, נראה מה הם יחליטו לעשות. יהיה מעניין.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 ספטמבר 2020, 16:24

idan כתב:התחזית שלי בזמנו בפורום הייתה 499$ ו 299$ למיקרוסופט ו 499$ ו 399$ לסוני, מתוך הנחה שהם יאכלו הפסד לא קטן על הקונסולה הדיגיטלית (כונן בלו ריי ממש לא שווה 100$) אבל יחזירו את זה עם יותר מכירות בחנות שלהם בטווח הארוך. אבל יכול להיות שזה סתם wishful thinking מצידי.

כך או כך המחירים בארץ יהיו יותר באיזור ה 3000 שקל בשיגור, בוודאי עם הצפי למלאי מוגבל, אז בוא נקווה שאמזון יעשו משלוחים לארץ :)

לא חושב שהמחיר של הxsx יהיה כזה מנופח,סך הכל הone x תומחרה גם היא ב500 ונמכרה כאן בהשקה בפחות מ2500 שקל..לא רואה סיבה למה זה לא יחזור על עצמו,בייחוד כשיש ייבוא רשמי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 ספטמבר 2020, 16:31

BiA כתב:אתה עדיין מתכנן על בוקס בהשקה? לדעתי, אם אתה עדיין נעול על תקופת השקה, עדיף לך ללכת על הפס5 כעיקרית, לפחות כרגע. במיוחד שנראה לי שאמרת שאתה לא ממש משתמש פאס כבד. ה-XSS היא אחלה דיל אבל למיקרוסופט אין כמעט כלום בשרוול בשנתיים הקרובות, ויש לך מחשב סביר לצד ג שיגיע לפאס אם תצטרך (או וואן, אבל בטח תזרוק אותה לכלבים :)). אני בספק שתרגיש בהבדל משמעותי במולטיפלאטס מה-SX.

בהחלט מתכנן בהשקה,בהנחה והמחיר יהיה שפוי כי אני בהחלט מצפה למחיר של הone x שהיה בהשקה פה של <2500.
אם אאלץ לבחור רק אחת,אני כנראה באמת אלך על הפס5.
בחיי שחלק מהסיבה שאני כל כך רוצה xsx זה להיפטר מהוואן דור ראשון הנוראית שלי :) ויש גם המון משחקים,אפילו משחקי 360 וog שבכוונה נמנעתי מהם כדי לשחק בהם על הxsx ואם ההשקה אכן תהיה חלשה כמו שנראה כרגע..

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 ספטמבר 2020, 16:58

Xbox SS! נאצים!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 ספטמבר 2020, 17:09

Uncle Pey'j כתב:
idan כתב:התחזית שלי בזמנו בפורום הייתה 499$ ו 299$ למיקרוסופט ו 499$ ו 399$ לסוני, מתוך הנחה שהם יאכלו הפסד לא קטן על הקונסולה הדיגיטלית (כונן בלו ריי ממש לא שווה 100$) אבל יחזירו את זה עם יותר מכירות בחנות שלהם בטווח הארוך. אבל יכול להיות שזה סתם wishful thinking מצידי.

לא חושב שהמחיר של הxsx יהיה כזה מנופח,סך הכל הone x תומחרה גם היא ב500 ונמכרה כאן בהשקה בפחות מ2500 שקל..לא רואה סיבה למה זה לא יחזור על עצמו,בייחוד כשיש ייבוא רשמי.

התכוונתי לפס5 שלפי הדיווחים אמור להיות לה מלאי מוגבל, אבל ממה שאני רואה המחיר הרשמי של ה x בארץ היה 2600 שקל, לא כזה רחוק..

גם הפס4 עלתה בשיגור בארץ 2600 שקל (למרות שהיא הייתה קונסולה של 400$ עם שער דולר כמעט זהה למה שיש היום) ככה שמשהו שיותר קרוב ל 3000 שקל, לפחות לגרסה היקרה יותר עם הדיסק, לא נראה לי כזה מופרך לצערי. גם ה rtx3070 מגיע עם תג מחיר של 499$ אבל בארץ הוא עולה 2770 שקל וזה עוד הכרטיס של PNY, סביר להניח שאצל המותגים המוכרים יותר המחיר יעלה בעוד כמה מאות שקלים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2020, 17:35

תמיד משחילים אותנו בארץ בתקופה הראשונה של שיגור הקונסולה, אני לא אהיה בשוק אם הפס5 תעלה פה צפונית ל-3000 שקלים בתקופת השיגור.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 08 ספטמבר 2020, 18:05

מבחינת תמחור, צריך לזכור שלפחות האקסבוקס עובדות מאז הדור האחרון עם הפצה רשמית הרבה יותר מסודרת מבעבר, וגם ישפאר קצת ישרה קו עם סוני ולא משתוללת כמו פעם. זה אומר שאנחנו מסונפים בגדול למחיר של אירופה (גם שם יש מע"מ), ולשמחתנו שער היורו-שקל ירד בהדרגה בשני הדורות האחרונים.
זה אומר שגם עם שער יורו שזוחל בחזרה למעלה, 400 יורו שווים היום 1600 ש"ח ו-500 יורו הם בול 2000 ש"ח. אפילו עם מס עושק פוטנציאלי של ישפאר, אני לא מצפה שמחיר של קונסולה של 500$ במקור יטפס אל מעל 2500 ש"ח (ואם סוני איכשהו יצליח להציע PS5 קומפלט ב-400$ זה בכלל יהיה שיחוק). יבואנים מקבילים עוד אמורים להילחם בזה מלמטה, כי אחרת כל אחד יוכל פשוט להזמין מאמזון (500$ פלוס מע"מ זה גם 2000 ש"ח, ככה שעל זה צריך להוסיף רק משלוח).

כל זה בהנחה כמובן שלא יהיו מחסורים מטורפים בהיצע בתקופת ההשקה: אנחנו נמצאים בתקופה שבה אנשים יקחו מה שיש לפני הסגר הבא, ולא משנה כמה דלוח יהיה הליינאפ בפועל.

idan כתב:מעניין שהם ממתגים אותה כקונסולה של 1440p, לא 1080p. אם השמועות על 4 TF נכונות לא בטוח שהם יצליחו לעמוד בזה.. לפחות במשחקי מולטיפלטפורם ששואפים לנצל את החומרה של ה series x ופס5. צד א' יכול פשוט להגביל את עצמו בשביל לעמוד ביעדי רזולוציה, אבל זה כבר סתם יהיה חבל.

אנשים שוכחים את זה, אבל יחס הפיקסלים בפועל בין 1440p ל-4K הוא רק 2.25. הבדלי ארכיטקטורה בצד, זה אומר שכל כמות פריימים שה-PS5 על 10.3 הטרהפלופים שלה יכולה להוציא ב4K, קונסולה מקבילה עם 4.6 טרהפלופים צריכה להיות מסוגלת להוציא אותם ב-1440p.
פחות ברור לי מי קהל היעד: רזולוציית 1440p טבעית היא משהו שלא קיים בטלוויזיות סלוניות ולכן זה יכול רק לבלבל אנשים. אולי מיקרוסופט חושבת לדחוף את הגרסה המוזלת כאופציה לחדרי עבודה/שינה/dorms, שם אנשים יחברו את הקונסולה למסך מחשב?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 ספטמבר 2020, 18:43

swym כתב:אנשים שוכחים את זה, אבל יחס הפיקסלים בפועל בין 1440p ל-4K הוא רק 2.25. הבדלי ארכיטקטורה בצד, זה אומר שכל כמות פריימים שה-PS5 על 10.3 הטרהפלופים שלה יכולה להוציא ב4K, קונסולה מקבילה עם 4.6 טרהפלופים צריכה להיות מסוגלת להוציא אותם ב-1440p.
פחות ברור לי מי קהל היעד: רזולוציית 1440p טבעית היא משהו שלא קיים בטלוויזיות סלוניות ולכן זה יכול רק לבלבל אנשים. אולי מיקרוסופט חושבת לדחוף את הגרסה המוזלת כאופציה לחדרי עבודה/שינה/dorms, שם אנשים יחברו את הקונסולה למסך מחשב?

זה רלוונטי רק אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל המשחקים על הקונסולות החזקות יכוונו ל 4k טבעי.. אני עדיין מקווה שהמפתחות הגדולות יגיעו די מהר למסקנה שזה בזבוז של משאבים ויסתפקו ברזולוציות כמו 1440p דווקא לקונסולות החזקות (עם אפסקייל ל 4k) בשביל לדחוף גרפיקה מטורפת יותר, בוודאי ככל שהדור יתקדם. אם הם גם יצליחו להמציא משהו כמו ה DLSS של נוידיה שהוזכר כאן, שהוא סוג של כישוף שחור, אז בכלל לא יהיה שום טיעון בעד רזולציות גבוהות. אבל כך או כך לכוון ל 4k זה מיותר בעיני, וגם לכוון ל 1440p עם קונסולה של 4 TF זה לא אידיאלי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2020, 19:01

איזו אופטימיות גיא :)
בשיגור יש בעיות היצע גדולות, באמת שאני לא אהיה בשוק מלראות תגי מחיר של 3000 שקלים בארץ כל עוד אנחנו לא עמוק ב-2021. בתקופות של בעיות היצע היבואנים המקבילים לרוב חוגגים במחירים הזויים. אני משער שזה יתיצב מתישהו ב-2021 אבל השנה אני חושב שנראה לא מעט תגי 3000 שקלים וצפונה.

בנוגע לרזולוציה, דווקא יש לא מעט משחקים שרצים ב-1440p היום בקונסולות, למשל כל המשחקים של נוטידוג על הפרו. מעבר לזה, אני חושב שה-XSS תהיה קונסולת 1440p כמו שהפס4 פרו היא קונסולת 4K. כלומר היא יותר תשאף לשם רוב הזמן וכנראה שהמספר הזה נועד יותר להגיד "אנחנו מעל 1080p" ופחות "אנחנו 1440p טבעי".

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 ספטמבר 2020, 19:45

טוב אני חושב שהxss ,היא סוג של הwii 2021
מעבר לssd הקטן בהרבה ,וכניראה כרטיס מסך חלש בהרבה
תזכרו שאין לה גם כונן בלו רי

מישהו פה אמר ,שברזולוציה נמוכה לא חיבים להתקין חלק
מהקבצים שמיועדים לרזולוציה גבוה ,וזה נכון
אבל מה לדוגמה עם דברים כמו סירטוני מעבר ? גם את זה יורידו
לרזולוציה נמוכה ?
ובגדול זאת עדין קונסולה שמאפשרת רק לקנות דיגיטלית
נכון שכבר בדור הנוכחי ,התקנות היו על הארד דיסק
גם בגרסת הבלו רי ,אבל לפחות התקנה מהארד דיסק היתה מהירה

פה הכל מותקן על הssd
אין יד שניה ,קונסולה חלשה בהרבה מהמתחרה ,כבר מאכזב

דבר שני שהולך לאכזב ,איך יעשו תאימות לאחור לxbox one x ?
יש הרבה מאוד משחקי xbo ,שקיבלו שיפור לxbox one x
נכון ש4 טרה פלופ של xss זה לא 6 טרה פלופ של xbo x
כניראה שהxss חזקה יותר ,הבעיה שאני לא רואה מצב שהיא חזקה מספיק להריץ במצב xbo x תאימות לאחור
ולא רואה מצב שבשלב הזה מפתחות ישפרו מחדש משחקים ישנים שיתאימו לxss

הרגשה שלי זה שהxss תחזיק בשוק בערך 3 שנים
עד שמיקרוסופט יצליחו לעשות xsx קטנה וזולה יותר

בכל מקרה בעניין התחרות ,עם סוני תוציא ps5 רק דיגיטל מה שכבר הוכרז אבל לא המחיר
ב400 דולר ,זה ניראה לי ישתלם הרבה יותר
לא מת על גרסאות רק דיגיטל ,אבל עם כבר לפחות דור הבא אמיתי
אני באמת לא מבין את ms ,הם יכלו כבר לקחת את הxbox one x
לדחוף לה ssd פנימי ,ולהכריז שיתמכו בה עוד 3 שנים
ולמי שיש xbox one x ,להציאה שדרוג לssd במחיר מוזל

וכן כן כן ,אני יודע שיש אפשרות לא רשמית להתקין ssd פנימי בxbox one x
ויש סרטוני יוטיוב ,אבל זה לא " חבר ושחק "
רוב הלקוחות לא יודעים לעשות את זה גם עם יתנו להם ערכת כלים

הxss פשוט ניראת לי מאוד מיותרת
אני מנחש שמשחקי xbo ,יקבלו אופסקיל ל4k עליה וזהו
הxsx אולי תציאה תאימות לאחור לxbo x

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2020, 01:24

kririn כתב:טוב אני חושב שהxss ,היא סוג של הwii 2021

ממש לא, ה-WII הייתה דור קודם, ה-XSS היא קונסולת דור הבא שמריצה משחקים ברזולוציה נמוכה יותר. אם הייתה קונסולת 360 ברזולוצית SD זאת הייתה המקבילה ל-XSS. ה-WII סתם הייתה גיימקיוב קצת יותר חזקה. יש הבדל בין קונסולת דור הבא חלשה לקונסולת דור קודם חזקה.

kririn כתב:אבל מה לדוגמה עם דברים כמו סירטוני מעבר ? גם את זה יורידו
לרזולוציה נמוכה ?

כן.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 09 ספטמבר 2020, 03:17

DrKeo כתב:

ממש לא, ה-WII הייתה דור קודם, ה-XSS היא קונסולת דור הבא שמריצה משחקים ברזולוציה נמוכה יותר. אם הייתה קונסולת 360 ברזולוצית SD זאת הייתה המקבילה ל-XSS. ה-WII סתם הייתה גיימקיוב קצת יותר חזקה. יש הבדל בין קונסולת דור הבא חלשה לקונסולת דור קודם חזקה.

לרזולוציה נמוכה ?

כן.

אתה כניראה שוכח שיש xbox one x נכון ?
הxss חזקה בהרבה מהxbo הרגילה וxbo s
אבל לא חזקה בהרבה מהxbo x ,שלאחרונה יצאה לה אפילו משחק
שנותן אפשרות לrt מוגבל ( קריסס רימסטר )

אולי הcpu חזק יותר והssd יהיה שדרוג משמעותי
אבל זה לא באמת קפיצת דור מהxbo x
הxss כניראה חלשה משמעותית מהxsx וps5 ,לא ממש באותו הדור
מבחינת כח

אולי בהרבה משחקים ההבדל העיקרי יהיה ברזולוציה
אבל מה יקרה עם משחקים מאוד כבדים שירוצו על הxsx
ב1080p ?
עד כמה תסרס את גרסת הxss ?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 09 ספטמבר 2020, 09:05

idan כתב:זה רלוונטי רק אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל המשחקים על הקונסולות החזקות יכוונו ל 4k טבעי.. אני עדיין מקווה שהמפתחות הגדולות יגיעו די מהר למסקנה שזה בזבוז של משאבים ויסתפקו ברזולוציות כמו 1440p דווקא לקונסולות החזקות (עם אפסקייל ל 4k) בשביל לדחוף גרפיקה מטורפת יותר, בוודאי ככל שהדור יתקדם. אם הם גם יצליחו להמציא משהו כמו ה DLSS של נוידיה שהוזכר כאן, שהוא סוג של כישוף שחור, אז בכלל לא יהיה שום טיעון בעד רזולציות גבוהות. אבל כך או כך לכוון ל 4k זה מיותר בעיני, וגם לכוון ל 1440p עם קונסולה של 4 TF זה לא אידיאלי.

זה אותו הדבר: אם משחק יכול לרוץ על 4K בקונסולה החזקה יותר, הוא יכול לרוץ על 1440P בקונסולה החלשה יותר. באותה מידה אם תוריד רזולוציה ותשתמש באחת משלל שיטות קיימות או עתידיות לupscaling (משהו שמתבצע בפועל כבר שני דורות לפחות) בקונסולה החזקה יותר, עדיין אותו יחס ישמר ותוכל להשתמש באותה השיטה גם בקונסולה החלשה יותר. כמו שנדב כתב, ה4K/1440p זה פשוט ballpark שעוזר להבין איזו קונסולה כדאי להתאים לאיזה מסך.

kririn כתב:מישהו פה אמר ,שברזולוציה נמוכה לא חיבים להתקין חלק
מהקבצים שמיועדים לרזולוציה גבוה ,וזה נכון
אבל מה לדוגמה עם דברים כמו סירטוני מעבר ? גם את זה יורידו
לרזולוציה נמוכה ?

סרטוני מעבר הפכו בגדול למשהו זניח לחלוטין, כי הרוב היום רץ במנוע. רזולוציה נמוכה יותר / דחיסה גבוהה יותר זה בדיוק מה שהיה פעם במשחקים מסוימים בין גרסאות הבלוריי לPS3 לגרסאות הDVD לXbox 360, רק שהיום יש אלגוריתמים הרבה יותר מתקדמים לדחיסה ולכן זו לא באמת בעיה.
בכל מקרה מדובר פה על קונסולה מדור חדש לחלוטין, עם ארכיטקטורה זהה לחלוטין לאחות הגדולה שלה (ובתכלס גם לPS5, שרצה על אותה טכנולוגיה של AMD) כשההבדלים היחידים הם בכמה פוליגונים דוחף כרטיס המסך. ה-Xbox One X שכביכול מציעה יותר טרהפלופים רצה בתכלס על ארכיטקטורת חומרה מאד דומה ל-One המקורית מ-2013. אנחנו מדברים פה על פער של 7 שנים בארכיטקטורה, ככה שמן הסתם ה-Series S תהיה בפועל יותר חזקה ממנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2020, 09:17

kririn כתב:
DrKeo כתב:

לרזולוציה נמוכה ?

כן.

אתה כניראה שוכח שיש xbox one x נכון ?
הxss חזקה בהרבה מהxbo הרגילה וxbo s
אבל לא חזקה בהרבה מהxbo x ,שלאחרונה יצאה לה אפילו משחק
שנותן אפשרות לrt מוגבל ( קריסס רימסטר )

אולי הcpu חזק יותר והssd יהיה שדרוג משמעותי
אבל זה לא באמת קפיצת דור מהxbo x
הxss כניראה חלשה משמעותית מהxsx וps5 ,לא ממש באותו הדור
מבחינת כח

אולי בהרבה משחקים ההבדל העיקרי יהיה ברזולוציה
אבל מה יקרה עם משחקים מאוד כבדים שירוצו על הxsx
ב1080p ?
עד כמה תסרס את גרסת הxss ?

אני לא שוכח את הX1X, אבל פעם אחרונה שבדקתי בדור של הפס2 לא הייתה קונסולת אמצע שחזקה פי 5 מהקונסולה המקורית ואם היית עושה דימוי של ה-X1X לתקופת הWII, בעצם הייתה לך פס2 "X" שחזקה בערך פי 3 מה-WII. כלומר זה לא רלוונטי לדיון.

מה יקרה במשחקים שרצים ב1080p? אני בספק כמה כאלה יהיו, אבל אם יהיו אז הם ירוצו באיזה 650p על הXSS. אם לקוח high end שפוצץ 500$ על קונסולה מסוגל לבלוע 1080p אז בטח ובטח שלקוח low end שכנראה לא יודע בכלל מה זאת רזולוציה או לא אכפת לו (כי הוא ליטרלי קנה קונסולה שההבדל העיקרי בה היא הרזולוציה הנמוכה) יכול לבלוע 650p.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 09 ספטמבר 2020, 10:05

swym כתב:
idan כתב:זה רלוונטי רק אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שכל המשחקים על הקונסולות החזקות יכוונו ל 4k טבעי.. אני עדיין מקווה שהמפתחות הגדולות יגיעו די מהר למסקנה שזה בזבוז של משאבים ויסתפקו ברזולוציות כמו 1440p דווקא לקונסולות החזקות (עם אפסקייל ל 4k) בשביל לדחוף גרפיקה מטורפת יותר, בוודאי ככל שהדור יתקדם. אם הם גם יצליחו להמציא משהו כמו ה DLSS של נוידיה שהוזכר כאן, שהוא סוג של כישוף שחור, אז בכלל לא יהיה שום טיעון בעד רזולציות גבוהות. אבל כך או כך לכוון ל 4k זה מיותר בעיני, וגם לכוון ל 1440p עם קונסולה של 4 TF זה לא אידיאלי.

זה אותו הדבר: אם משחק יכול לרוץ על 4K בקונסולה החזקה יותר, הוא יכול לרוץ על 1440P בקונסולה החלשה יותר. באותה מידה אם תוריד רזולוציה ותשתמש באחת משלל שיטות קיימות או עתידיות לupscaling (משהו שמתבצע בפועל כבר שני דורות לפחות) בקונסולה החזקה יותר, עדיין אותו יחס ישמר ותוכל להשתמש באותה השיטה גם בקונסולה החלשה יותר. כמו שנדב כתב, ה4K/1440p זה פשוט ballpark שעוזר להבין איזו קונסולה כדאי להתאים לאיזה מסך.

ברור שהיחס ישמר אבל הרף התחתון של ה XSS יהיה בעייתי יותר מן הסתם, משחקים עדיין נראים נהדר ב 1440P.
מעבר לזה בדר"כ משתמשים ב upscaling בשביל להתאים לרזולוציה של הטלוויזיה, פחות הגיוני שהם יעשו upscaling ל 1440p שהיא רזולוצייה של מסכי מחשב. אני לא חושב שלשם הם מכוונים, גם לא ברמה השיווקית.. אפילו כתוב בפרסומת ל XSS, הקונסולת 1440p כביכול, שהיא עושה למשחקים אפסקייל ל 4k (כלומר הם אפילו לא מנסים לשווק את ה S כמכשיר לטלוויזיות ישנות של 1080p, שזה מה שחשבנו שהיא תהיה לפי השמועות).

גם הטלוויזיה שלך כנראה עושה סוג של אפסקייל ל 4k כאשר אתה רואה תוכן ברזולוציות נמוכות, וזה אולי משפר קצת את האיכות (לא תמיד) אבל זה לא אומר שהתמונה שאתה מקבל באמת נראית 4k. אם יהיה להם פתרון כמו של נוידיה שיכול לגרום גם לרזולציות נמוכות להיראות כמו רזולוציות גבוהות הרבה יותר אז זה עניין אחר, אבל כרגע עד כמה שידוע לי לא נחשף דבר כזה והוא בטח לא היה קיים שני דורות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2020, 10:17

idan כתב:גם הטלוויזיה שלך כנראה עושה סוג של אפסקייל ל 4k כאשר אתה רואה תוכן ברזולוציות נמוכות, וזה אולי משפר קצת את האיכות (לא תמיד) אבל זה לא אומר שהתמונה שאתה מקבל באמת נראית 4k. אם יהיה להם פתרון כמו של נוידיה שיכול לגרום גם לרזולציות נמוכות להיראות כמו רזולוציות גבוהות הרבה יותר אז זה עניין אחר, אבל כרגע עד כמה שידוע לי לא נחשף דבר כזה והוא בטח לא היה קיים שני דורות.

האמת שמיקרוסופט כן חשפה DLSS משלה, קוראים לזה DirectML Super Resolution (אם אני זוכר את השם נכון) ואפילו הדגימו את זה במנוע של פורצה (מקור ב-1080P מימין ותוצר ב-4K משמאל):
תמונה

אבל משום מה מיקרוסופט מסרבת לדבר על זה, שקט תעשייתי מוחלט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2020, 10:38

הם לא "הדגימו את זה" כמו שהם פשוט פרסמו תמונה באיכות גבוהה ותמונה באיכות נמוכה... האם זה באמת עובד כמו שצריך? האם יש ארטיפקטים ושאר בעיות? אין לדעת... יכול להיות שזה בולשיט מוחלט וזה עובד ממש גרוע, יכול להיות שזה עובד יותר טוב מDLSS 4.0, אבל חובת ההוכחה עליהם.

אוף, זה כל כך מבאס שלא הלכו עם NVIDIA גם בדור הזה, ואז זו לא הייתה שאלה בכלל, כי גם DLSS 2.0 הנכחי בהחלט מספק את הסחורה, והיינו מקבלים קפיצה עוד יותר גדולה בפירוט הגרפי...

אגב, ממש השנייה - סוג-של הכרזה על DLSS 2.1, שעיקרה - VR. שזה מדהים, אם יעבוד כמו DLSS 2.0 "רגיל". בקלות יהיה ניתן להגיע לרזולוציות הגבוהות ב-90 פריימים ויותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2020, 11:57

Laskin כתב:הם לא "הדגימו את זה" כמו שהם פשוט פרסמו תמונה באיכות גבוהה ותמונה באיכות נמוכה... האם זה באמת עובד כמו שצריך? האם יש ארטיפקטים ושאר בעיות? אין לדעת... יכול להיות שזה בולשיט מוחלט וזה עובד ממש גרוע, יכול להיות שזה עובד יותר טוב מDLSS 4.0, אבל חובת ההוכחה עליהם.

אוף, זה כל כך מבאס שלא הלכו עם NVIDIA גם בדור הזה, ואז זו לא הייתה שאלה בכלל, כי גם DLSS 2.0 הנכחי בהחלט מספק את הסחורה, והיינו מקבלים קפיצה עוד יותר גדולה בפירוט הגרפי...

אגב, ממש השנייה - סוג-של הכרזה על DLSS 2.1, שעיקרה - VR. שזה מדהים, אם יעבוד כמו DLSS 2.0 "רגיל". בקלות יהיה ניתן להגיע לרזולוציות הגבוהות ב-90 פריימים ויותר.

יש על זה הרצאה שלמה שהתעצלתי לצפות בה ויש SDK שמפתחים יכולים להשתמש בו כבר היום. הם לא סתם "פרסמו תמונה".

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2020, 12:13

כן, הם גם דיברו על זה... אבל אין שום הוכחה שזה עובד כמו שצריך בפועל, מבחינתי זה לא שונה מאוד מההבטחות שלהם שיהיה VR בONE X, או שיהיה ניתן לסרוק את הסקטבורד שלך בשנייה עם הקינקט ולהכניס אותו למשחק :D
טוב, זה טיפה שונה, אבל לא מאוד... שיתנו לDF לשחק עם זה, ואז אולי אני אאמין להם שזה עובד כמו בתמונה המפורסמת הזו :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 09 ספטמבר 2020, 16:19

בנוסף, EA Play (מה שהיה Access) ומשחקיו מצטרפים לפאס, ממש נחמד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 ספטמבר 2020, 16:28

הקטע של ea קראתי לדעתי לפני שבוע שבועיים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 ספטמבר 2020, 16:32

היו על זה הרבה שמועות כן,בייחוד מהכיוון של ג'ף גראב שגם אמר שהגולד אמור ללכת בשלב מסוים (לאחרונה אמר שאולי פשוט מדובר בהסרה של הגולד כשזה מגיע ל-F2P כמו אצל סוני ונינטנדו).
כל הכבוד ל-MS,המחירים של הדור הבא הם התרחיש הכי אופטימי שהיה לי במסגרת מה שמציאותי לצפות מהחומרה הפעם ומה שהם עושים עם גיימפאס ושיתופי הפעולה עם מגה מפיצות כמו EA פשוט הופך את אוליטמייט לדיל משתלם בצורה כמעט הזויה,פלוס כל עניין הגישה לקלאוד בחינם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 09 ספטמבר 2020, 16:59

לא ממש מכיר את EA Play.. איזה משחקים יש שם? יעני משחקים של EA מן הסתם, אבל אנחנו מדברים על ממש משחקים חדשים day 1 כמו הצד א' של מייקרוסופט בגיימפאס?

ויש את זה -

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים