נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 15:15

Laskin כתב:אתה אולי תעשה פלוס אם תרצה לשחק באונליין של DS או משהו.
וכן, מניח שלא תסיים אותו אבל כבר בהתחלה תוכל לקבל רעיון כללי של איך העולם הפתוח התקדם, ולדמיין כמה מדהים זה בטח היה ב-2017 כשיצא :)
אני משוכנע שעדיין יהיה יפה גם ב-2021. ברור שלא יפוצץ שום ראשים, אבל עם שדרוגים פה ושם שבטח יהיו לפס5 אני לא חושב שתשאר מאוד אדיש.

אני חייב להגיד שמעולם לא נפלתי מהורייזן, ראיתי אותו בעיקר בניתוחים של DF אבל גרפית הוא מעולם לא פוצץ לי את הראש.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2019, 15:24

משונה, כי הוא די פוצץ לDF את הראש אם אני זוכר נכון

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 15:30

Laskin כתב:משונה, כי הוא די פוצץ לDF את הראש אם אני זוכר נכון

הוא משחק מרשים, אבל לא עד כדי כך שהוא יגרום לי לשחק בו ובטח שלא ב-2021 כשאני משחק כבר במשחקי פס5. האורדר הרשים אותי הרבה יותר, האמת שאפילו קניתי אותו ב-5$ לפני כמה חודשים, שיהיה :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 ספטמבר 2019, 15:34

תהרגו אותי... הורייזן לא משחק מהנה, והורייזן לא משחק *עד כדי כך* יפה... חוץ מאפקטים של תאורה וצמחייה אין בו שום דבר יפה. הדמויות עצמן כבר על גבול המכוער, העור שלהן נראה כמו פלסטיק וכך גם השיער (והאנימציות, אם נוגעים גם בזה).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 15:37

Stick כתב:תהרגו אותי... הורייזן לא משחק מהנה, והורייזן לא משחק *עד כדי כך* יפה... חוץ מאפקטים של תאורה וצמחייה אין בו שום דבר יפה. הדמויות עצמן כבר על גבול המכוער, העור שלהן נראה כמו פלסטיק וכך גם השיער (והאנימציות, אם נוגעים גם בזה).

אני שומע את זה המון, אבל נראה כאילו אסור להגיד את זה :)
לפעמים מרגיש שהקהילה והעיתונאים ממש רוצים שגרילה יהיו חברת AAA איכותית, יותר ממה שגרילה מצליחה להיות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 ספטמבר 2019, 16:38

אבל מ DF שהם האלוהים של האנשים הטכניים לא שמעת את זה, הם דווקא לא הפסיקו להשפריץ ממנו כשהוא יצא עם מיליון ניתוחים שעשו לו :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 ספטמבר 2019, 17:17

כן, ולא נוצר אצלי לפחות הרושם שDF מנסים להאדיר את גרילה ולהפוך אותה למשהו שהיא לא... אפשר לדבר על הגיימפליי וכו׳, כל אחד ודעתו, ויש למשחק בעיות במבנה המיושן שלו, אבל טכנית אני לא חושב שאפשר להתלונן יותר מדי... הוא עשה דברים בעולם פתוח שלא ראינו לפני כן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 ספטמבר 2019, 18:17

כמו מה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 19:10

יש בהורייזן כמה פיצ׳רים טכנים פשוט מדהימים, אבל כשמסתכלים על התמונה הכוללת הוא לא פוצץ לי את המוח ובטח ובטח לא בכדי לגרום לי לבזבז עליו זמן ב2021.

הוא היה מאוד יפה ב2017, ביחוד כי היו לו פיצ׳רים פורצי דרך שגרמו לDF לעשות עליו פוקוס לא קטן ובצדק, הוא היה הפוסטר בוי של דמקה מיד אחרי השיגור של הפרו והם השתמשו בו לכל סרטון שהתעסק בפרו או בדמקה בצורה כלשהי. אבל כבר היום הוא לא מעניין אותי גרפית, ביחוד שאת הפיצ׳רים החדשניים שלו ב2017 כמו ענני הווקסלים RDR2 כבר לקח ועשה בצורה מרשימה ורחבה יותר. אז מה יש לי לחפש איתו ב2021 כשזה משחק שנראה לי די משעמם?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2019, 09:56

Stick כתב:כמו מה?

כל מה שקשור לתאורה, צמחיה והרבה מהסביבות, גם הרבה מהמודלים, האנימציות (לא אנימציות פנים)... הכל היה רמה מעל כל משחק עולם פתוח אחר.
זה לא רק דעתי אלא גם מה שDF וכל אתר טכני אחר אמרו בזמנו.
ובזכות הכיוון האמנותי שלו גם עד היום אין ממש משחק שדומה לו, אז לדעתי הוא עדיין מחזיק מעמד גם היום. במיוחד בסצינות מסויימות בלילה, שם התאורה ממש יפה ולא דומה למה שרואים במשחקים אחרים. מניח שזה ישתנה כשDS יצא.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 ספטמבר 2019, 14:51

אה, כבר חשבתי שאתה מדבר על גיימפלי..
בכל מקרה אין לי מושג איך אפשר להגיד שהורייזן פרץ דרך במודלים ובטח שבאנימציות בעולם שיש בו את AC כבר המון זמן.
הצמחייה והתאורה אלו אכן הדברים היחידים שאני מוכן להסכים שהם מרשימים. אבל פורצי דרך? אולי טכנית, אני לא מבין בזה כלום, אבל ממש לא במבחן העין (שבנינו, זה מה שבאמת חשוב).
מה כל כך מיוחד בסביבות עצמן? בערך כל משחק עולם פתוח שניסה לעשות את זה עשה את זה...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 ספטמבר 2019, 15:48

מבחן העין שלך אולי :)

במבחן העין של אחרים אנשים עפו עליו (מבלי להתייחס למבחנים הטכניים של המקצוענים שהכתירו אותו בזמנו כרמה מעל כל עולם פתוח בזמנו מבחינה טכנית), תראה תגובות בכל מקום ברשת ותיווכח, גם בריסט, גם בביקורות של אנשים הכי קז׳ואלים בדף מוצר באמזון (אין יותר מבחן עין פשוט וטהור מזה באינטרנט), אני חושב שאתה די אנומליה בקטע הזה כי הקונצנזוס מכל בחינה לגמרי לא מסכים איתך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2019, 17:35

(אמ;לק בסוף ההודעה)
סרטון מרתק של DF, הם בעצם מנסים להבין כמו TF של RDNA (הארכיטקטורה של הפס5 והסקארלט) שווה לעומת של GCN 1.0 (הארכיטקטורה של ה-ONE והפס4 המקוריות).

בגלל שאי אפשר להשוות ישירות את RDNA ל-GCN1 מאחר ואין כרטיס GCN עם 36 או 40 CU כמו שני הכרטיסי RDNA היחידים בשוק, הם הלכו על שיטה של טרנזטיביות. כלומר בדקו כרטיס GCN 1 מול GCN 4 ואז בדקו כרטיס GCN 4 אחר מול RDNA. אז הם לקחו כרטיס GCN 1 (ה-RX280) וכרטיס GCN 4 (ה-RX580) ודחפו אותם לאותה רמת ביצועים כך שעם 32CU, 1000Mhz ומהירות זיכרון של 256GB/s בשני הכרטיסים (4.1TF) התצואה הייתה:
firestrike - שיפור של 23%
timespy - שיפור של 38%
GFX - שיפור של 28%
GFX טסלציה - שיפור של 540% (זאת לא טעות)
ACU - שיפור של 11%
FC5 - שיפור של 3%
קרייסס 3 - שיפור של 17%
גוסט ריקון - שיפור של 18%
וויצ'ר 3 - שיפור של 13%
BF1 - שיפור של 21%

אז הם לקחו כרטיס RDNA (ה-5700) וכרטיס GCN 4 (ה-RX580) ושוב דחפו אותם לאותה רמת ביצועים כך שעם36CU, 1000Mhz ומהירות זיכרון של 256GB/s בשני הכרטיסים (4.6TF) התוצאה הייתה:
firestrike - שיפור של 18%
timespy - שיפור של 36%
GFX - שיפור של 28%
GFX טסלציה - שיפור של 32%
ACU - שיפור של 18%
FC5 - שיפור של 30%
קרייסס 3 - שיפור של 24%
גוסט ריקון - שיפור של 31%
וויצ'ר 3 - שיפור של 30%
BF1 - שיפור של ???

מה שאומר שהשיפור סה"כ בין TF של הפס4 ל-TF של הפס5 הוא:
firestrike - שיפור של 45%
timespy - שיפור של 88%
GFX - שיפור של 62%
GFX טסלציה - שיפור של 745%
ACU - שיפור של 31%
FC5 - שיפור של 34%
קרייסס 3 - שיפור של 44%
גוסט ריקון - שיפור של 55%
וויצ'ר 3 - שיפור של 46%
BF1 - שיפור של 58%

אני רק אוסיף הערת שוליים. המספרים שהבאתי הם ל-1440p, אבל צריך לזכור שכדי לעשות את ההשוואה, הורידו את מהירות השעון ל1000Mhz ו-RDNA באמת לא נועד לרוץ במהירויות כל כך נמוכות עם כזאת כמות של CU בזמן ש-GCN בהחלט כן, אפילו הפרו רצה ב-911Mhz כשיש לה כמות CU זהה. כלומר יש משהו קצת מעוות בלהשוות את הארכיטקטורות הללו כש-GCN נמצאת במגרש הביתי שלה ו-RDNA במשחק חוץ. כלומר הייתי נותן ל-RDNA כמה נקודות זכות מעבר לתוצאות שראינו בגלל זה ולכן כדאי להסתכל על התוצאות הללו כסוג של גבול נמוך וההפרש במציאות במהירויות שעון גבוהות ורזולוציות גבוהות יהיה אפילו גבוה יותר לטובת RDNA. דבר נוסף שצריך לשים לב אליו שהתיחסתי רק לבדיקות DX11, יש לGCN1 בעיות קשות עם DX11 ולא נראה לי הוגן לשים פה מספרים שבהם RDNA מנצח ב-200% רק כי יש בעיות דרייברים בדורות הקודמים. בקיצור, הייתי אובר מחמיר עם RDNA ואלה התוצאות הסופר מחמירות כלפי RDNA.
----------------------------------------------------------------------------------------------
אמ;לק
אם נתעלם מביצועי DX12 (כי GCN1 נוראי בהם) ונשים בצד את הביצועי טסלציה (כי זה אלמנט מאוד ספציפי), אם נקח פס4 ופס5 ונתן להן בדיוק אותו מספר CU ואותה מהירות שעון, הפס5 תבצע בממוצע 51% יותר טוב. אז מעכשיו, אם אומרים ספירת TF לפס5 או סקארלט ואתם רוצים להבין מה ההפרש כוח מהפס4 וה-ONE, תקחו את ה-TF ותעלו ב-50% וזאת הערכה מאוד קונסרבטיבית.

אז אם נקח כדוגמה 2GHZ (כמו בדליפה של פלוט) ו-40CU, נקבל 10.24TF שזה בעצם המקביל ל15.46TF של הפס4. כלומר GPU חזק פי 8.5 וזאת הערכה קונסרבטיבית.
----------------------------------------------------------------------------------------------

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 12 ספטמבר 2019, 12:56

^ סופר מעניין הניתוח של DF. יש כמה כוכביות, אבל בתכלס הם עלו פה על צורה ממש מעניינת "ליישר את המגרש" בהשוואת ביצועים.

DrKeo כתב:אני חושב שאתה מערבב תחושה אישית וחוסר אהבה לסגנון האומנותי החום ששלט לא מעט בדור הקודם לבין מה שהקונסולה ספקה. אתה יכול לקרא ל-IQ של הפס3 נוראי, אבל הוא היה נוראי כשהייתה לך טלביזיה 40"+ ב-1080P ומשחקי הפס3 בקושי עמדו ב-720P ברובם. אבל כששדרגתי מהפס2 לטלביזית HD וקונסולת HD, ה-IQ פוצץ לי את השכל. כלומר זה די מגוחך לרדת על הדור של הפס3 מבחינת IQ כשהקפיצה הכי גדולה, אחרי הרמה של השיידרים, הייתה ב-IQ

אני גם פה באותה הגישה, ואני חושב שמה שהכי מדהים זה שבדור הקודם היה אפשר ממש לחוות שתי "קפיצות":
הראשונה כשחיברת את הקונסולה החדשה לאותה טלוויזית CRT שאליה חיברת את הקונסולה מהדור הקודם וראית את ההבדלים הגדולים (אני זוכר את הפער שראיתי פתאום בין משחק כמו KOTOR למאס אפקט, היילו 2 להיילו 3, או הנסיך הפרסי לאססינס קריד)
השניה כשחיברת את הקונסולה למסך HD (או אפילו HD Ready ב-720P) ואז פתאום אמרת לעצמך "וואו, אז ככה זה בעצם אמור להיראות. אפשר פתאום לקרוא טקסט מפורט!".
אחרי השדרוג הענקי הזה של הרזולוציה לצד השיפורים בכל אספקט אחר של התמונה, זו היתה הפעם הראשונה שהיה לי קשה מנטלית לחזור פתאום ולשחק בקונסולה מהדור הקודם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ספטמבר 2019, 21:08

DrKeo כתב:נראה שamd הכניסו לדרייבר האחרון תמיכה ל Navi 12, כלומר ה5800 או ה5900. הכניסה שלו לדרייבר אומר שהיציאה לא רחוקה מאיתנו, זה תואם לשמועת הnavi הגדול בסוף השנה שרצה לאחרונה. יש סיכוי טוב שהקונסולות דור הבא מבוססות הכרטיס הזה.

אני מצטט את עצמי מנושא ה-pc, יש סיכוי מאוד גדול שמדובר בgpu של הדור הבא. משהו בסגנון 48CU עם 4 כבויים ב2Ghz שמספק 11.26TF (שזה לפחות 15TF+ של הפס4). מאוד סביר להתחשב בדליפות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2019, 21:04

השמועה הנוכחית היא שסוני עושה אירוע חשיפה לפס5 ב-22 לינואר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2019, 22:12

ואמנם זה יותר קשור לדור הנכחי, אבל באותו יום שסוני עורכת מסיבת עיתונאים של TLOU2 בשבוע הבא ב-24 לחודש, הם גם יעשו עוד ״דיירקט״ של 20 דקות! מצפה לנו יום ממש מעניין בשלישי הקרוב :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 02 אוקטובר 2019, 01:12

כתבה חדשה של Gizmodo:
https://gizmodo.com/a-story-about-two-tiny-fuzzy-photos-of-a-playstation-5-1837594238
בסך הכל נראה טוב,נראה שהמקור שלהם טוען שזו תהיה הקפיצה הכי גדולה בין דורות וגם אם זה לא נכון,לכל הפחות אנחנו לא מקבלים קונסולות חלשות כמו בדור הזה.
נראה שגם MS וגם סוני הולכות לכלול מצלמה עם הקונסולות עבור יכולות סטרימינג מתקדמות יותר (וגם VR אני מניח),כשזו של MS יותר מתקדמת. פלאשבקים ל-2013 מישהו?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוקטובר 2019, 01:45

Uncle Pey'j כתב:כתבה חדשה של Gizmodo:
https://gizmodo.com/a-story-about-two-tiny-fuzzy-photos-of-a-playstation-5-1837594238
בסך הכל נראה טוב,נראה שהמקור שלהם טוען שזו תהיה הקפיצה הכי גדולה בין דורות וגם אם זה לא נכון,לכל הפחות אנחנו לא מקבלים קונסולות חלשות כמו בדור הזה.
נראה שגם MS וגם סוני הולכות לכלול מצלמה עם הקונסולות עבור יכולות סטרימינג מתקדמות יותר (וגם VR אני מניח),כשזו של MS יותר מתקדמת. פלאשבקים ל-2013 מישהו?

אני רק ארחיב על זה, המקור שלהם כנראה אמין כי הוא שלח להם שתי תמונות של הערכת פיתוח בסביבות E3 וכשהציורים של הערכת פיתוח של הפס5 התחילו לדלוף באוגוסט, הם ראו שמדובר באותו מכשיר. כלומר הבחור אמיתי, הוא מצד ג' והוא עובד גם על סקארלט וגם על הפס5. הוא אמר להם ש:
1) הקפיצה הולכת להיות הקפיצה הכי גדולה שהייתה מבחינת כוח. לדעתי זה בולשיט הזוי להתחשב שהקפיצה בין ה-פס1 לפס2 גדולה מהקפיצה בין הפס2 לפס4, אז כנראה שהוא המתכוון קפיצה עצומה ביחס לקפיצה של הדור האחרון שזה לגמרי אמין.
2) יש גם לסוני וגם למיקרוסופט מצלמות לסטרימינג, מיקרוסופט בעיקר התרכזה בזה כשיש להם מצלמת 4K שמזרימה בדיליי של שני פריימים בלבד (הקינקט למשל מזרימה בדליי של 8-10 פריימים) ויש להם פיצ'רים של ניתוח תמונה כגון שינוי התאורה במשחק, אני משער שגם פילטרים כמו מאסקים וכדומה. בקיצור, שתי החברות יתרכזו בסטרימינג, מיקרוסופט יותר, אבל זה לא אומר שהמצלמה מגיעה בפנים ופוגעת בתמחור של הקונסולה כמו בתקופת הקינקט, רוב הסיכויים שהיא תמכר בנפרד.
3) קוראים לערכה הנוכחית של הפס5 "פרוספרו". זה גם שם מסיפור של שייקספיר, כמו פלוט או גונזאלו מה שמאשרר את הדליפות של הפלוט וגונזלו. כלומר 1.8Ghz במרץ ו-2Ghz ביולי.
4) גם לפס5 וגם לסקארלט יש RT, כל אחת לקחה גישה שונה לעניין, הבעיה היא שהחבר'ה של גיזמודו לא מבינים מספיק במונחים ובגלל שהם לא ממש הבינו את ההסבר של המדליף הם החליטו לא לחלוק אותו. (אני כרגע ב-ERA, העורך של גיזמודו שם מדבר, אני מנסה לשכנע אותו לפלוט קצת על ה-RT כדי שאנחנו נפרש להם את זה :))

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוקטובר 2019, 11:00

לא מבין מה הסיפור של המצלמות, את מי זה מעניין אם יש דיליי של 3 או 10 פריימים? :) ובכלל, לכמה אנשים זה עד כדי כך חשוב? או בכלל מעניין אותם...? אם זה לא בילט אין (ואלא אם שתיהן מטומטמות - זה לא) - אז זה לא מעניין, גם לסוני וגם למיקרוסופט יש כבר עכשיו מצלמות והן לא מעניינות אף אחד, גם אם הם בעצמם יעשו מזה ביג דיל אני לא חושב שזה ישכנע אנשים לרוץ ולקנות אותה או שזה ישנה משהו במהלך הדור הבא...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוקטובר 2019, 11:59

Laskin כתב:לא מבין מה הסיפור של המצלמות, את מי זה מעניין אם יש דיליי של 3 או 10 פריימים? :) ובכלל, לכמה אנשים זה עד כדי כך חשוב? או בכלל מעניין אותם...? אם זה לא בילט אין (ואלא אם שתיהן מטומטמות - זה לא) - אז זה לא מעניין, גם לסוני וגם למיקרוסופט יש כבר עכשיו מצלמות והן לא מעניינות אף אחד, גם אם הם בעצמם יעשו מזה ביג דיל אני לא חושב שזה ישכנע אנשים לרוץ ולקנות אותה או שזה ישנה משהו במהלך הדור הבא...

רק מדובר במפתח צד ג' ששפך קצת מידע, זה לא מרקטינג של מיקרוסופט וסוני כך שלא צריך להתיחס לזה יותר מדי. זה כן אומר שמיקרוסופט משקיעה משהו בעניין הסטרימינג שזה די הגיוני, הם שופכים עכשיו מליונים על מיקסר כך שזה הולך יופי יד ביד, ביחוד שעוד מעט מגיע XCLOUD ומערכות ענן שכאלה מושלמות לפלטפורמות סטרימינג. בכל מקרה אני בספק אם יש אדם אחד בפורום שבאמת מעניין אותו כל העניין הזה עם המצלמות :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 אוקטובר 2019, 18:59

קיאו הוא אמר די בבירור קפיצה חישובית הכי גדולה, לא יודע איך אפשר לפרש את זה כ״בהשוואה לקפיצה של הדור הנוכחי״ אבל אולי הוא סתם זרק משפט מפוצץ מבלי לבדוק לעומק.

לא הבנתי את הקטע של המצלמות, זה כדי לשדר משחק בטוויץ׳ וכאלה למי שרוצה? למה מייקרוסופט שמה על זה דגש? לפי האינסיידר הוא אומר שמייקרוסופט משקיעה בזה ושהיא משתמשת בחומרה מתקדמת ביחס למצלמה הדי מיושנת של סוני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוקטובר 2019, 19:53

bling כתב:קיאו הוא אמר די בבירור קפיצה חישובית הכי גדולה, לא יודע איך אפשר לפרש את זה כ״בהשוואה לקפיצה של הדור הנוכחי״ אבל אולי הוא סתם זרק משפט מפוצץ מבלי לבדוק לעומק.

הקפיצה מהפס2 לפס3 הייתה משהו כמו פי 50 יותר כוח GPU, גם הקפיצה ב-CPU הייתה הזויה. הקפיצה מהפס1 לפס2 הייתה אפילו יותר גדולה, אבל אנחנו לא חיים בעולם הזה יותר. פעם קפיצה בין דורית הייתה מטורפת, GPU ו-CPU התקדמו בקצב בלתי יאומן. בשנים האחרונות זה לא המקרה, נכנסנו לשגרה והעליה בכוח היא די חזויה, קבועה ואיטית. אנחנו לעולם לא נראה קפיצה כמו פעם יותר, אם נקבל GPU חזק פי 10 מהפס4 זה יהיה בלתי יאומן ועדין קפיצה קטנה פי כמה מזאת של הפס2 לפס3. כלומר או שהבן אדם מבלשט, או שלא הבינו אותו נכון. אבל הקפיצה בין הפס1 לפס2 והקפיצה בין הפס2 לפס3 לא אפשרית יותר. קפיצה מקבילה לזאת של הפס3 תהיה אם בפס5 יהיה GPU של 60TF+, אני משער ששנינו יודעים שזה ממש לא יקרה (גם לא עם הפס5 פרו). בקיצור, משהו בתרגום הלך לאיבוד.
bling כתב:לא הבנתי את הקטע של המצלמות, זה כדי לשדר משחק בטוויץ׳ וכאלה למי שרוצה? למה מייקרוסופט שמה על זה דגש? לפי האינסיידר הוא אומר שמייקרוסופט משקיעה בזה ושהיא משתמשת בחומרה מתקדמת ביחס למצלמה הדי מיושנת של סוני.

המצלמה אמורה להיות להזרמה, כן, טוויצ' וכאלה. מיקרוסופט הולכת חזק על מיקסר בזמן האחרון, הם רוצים שזאת תהיה הפלטפורמת הזרמה מספר אחת. הם בדיוק חתמו על חוזה מליונים עם נינג'ה לבעלדיות במיקסר ומאוד ברור שהפלטפורמה מאוד חשובה להם, כלומר הגיוני שהם ירצו לשלב בסקארלט כמה שיותר תמיכה במיקסר. אני לא חושב שהמצלמות הללו ארוזות בקונסולה כמו הקינקט בזמנו, מדובר בתוסף שאתה יכול לקנות כמו PSEYE. אז לסוני תהיה PSEYE חדשה, למיקרוסופט תהיה מצלמה משלהם, נראה שמיקרוסופט עפים יותר על המצלמה שלהם. בכל מקרה הם רוצים לקדם את מיקסר וזה סך הכל הגיוני.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 אוקטובר 2019, 12:38

אוקיי העיקר ששום מצלמה מטונפת לא תגיע לי עם הקונסולה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוקטובר 2019, 17:48

ההכרזה על הכרטיסי 5500 הייתה יחסית מעניינת לדור הבא. זה ה-5500:
5500die.png
5500die.png (356.12 KiB) נצפה 6468 פעמים

וזה ה-5700:
5700die.png
5700die.png (826.38 KiB) נצפה 6468 פעמים

אז לפני שנתחיל לדבר על הדור הבא אני רוצה להביא הסבר קצר על מה שקורה בצ'יפ הזה.

אתה רואים את הריבועים הזהובים שסמנתי אחד מהם בכחול? אלה ה-CU, או יותר נכון WGP שזה זוג CU מחוברים יחדיו (זה חלק מהקונספט הארכיטקטוני של RDNA). רואים את החלק שסמנתי באדום? זה-SE. עד עכשיו הייתה לנו רק דוגמה אחת לצ'יפ NAVI וזה ה5700 וב-5700 אם תסתכלו ותספרו תראו שיש 10WGP בכל צד (כלומר 20CU) ו-SE אחד לכל צד (כלומר 2 SE). זה הכניס את כל המנחשים לדור הבא לבעיה, איך מסדרים את הGPU עם יותר CU? מה התמהיל של CU ו-SE שהוא הגיוני ואיך הם אמורים להיות מסודרים על הצ'יפ? אם רוצים GPU עם 56CU אפשר לבנות צ'יפ עם 28CU עבור כל SE וכך להשאר עם שני SE? אולי צריך SE שלישי? אף אחד לא ידע ו-AMD לא דברה על זה.

אז נראה שה-5500 ענה על השאלה או לפחות מקדם את הידע שלנו. אם תסתכלו על ה5500, וסובבתי את הצילום שלו בכדי שזה יהיה ברור יותר, הוא בעצם חצי 5700, SE אחד בצד שמאל ולצידו אוסף ה-CU מימינו. אבל אם מתסכלים טוב רואים שיש בו 24CU לצד ה-SE הבודד לעומת ה-20 שיש ב-5700, כלומר לגמרי אפשרי ב-NAVI לתחזק 24CU עבור SE אחד. זה אומר שאם יוצרים צ'יפ בתצורה של ה5700, בעזרת שני SE כמו ב5700 אפשר לשים 48CU, כל SE מחובר ל-24.

אז למה החפירה? כי לדעתי זה הGPU של הדור הבא. 48CU עם שני SE. אם הדליפה של FLUTE באמת נכונה והGPU רץ ב-2GHZ, זה אומר שהGPU של הפס5 הוא 44CU (הצ'יפ שתארתי עם 48CU כש-4CU כבויים כי זה המינימום ש-RDNA מרשה בתצורה הזאת) ב-2GHz שזה 11.26TF. או במילים אחרות, מפלצת שלדעתי יושבת טיפה צפונית ל2080RTX.

44CU במהירויות שונות:
2Ghz - 11.26TF
1.9Ghz - 10.7TF
1.8Ghz - 10.13TF
1.7Ghz - 9.57TF
1.6Ghz - 9TF (שזה בעצם מקביל ל5700XT)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים