נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

dean
Trainee

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי dean » 03 דצמבר 2019, 18:57

אף פעם לא הבנתי את המונח Whataboutism. איך אפשר לטעון משהו ללא "Whataboutism" ?
שעורך דין רוצה לגבש תיק, האם הוא לא משתמש ב "Whataboutism" על מנת להציג לשופט סיטואציות כאלו ואחרות בשביל לחזק את הטענה שלו?
האם שופט שהולך לחפש תקדימים בשביל פסיקה לא משתמש ב "Whataboutism" ממשפטים קודמים?

אם Whataboutism קביל בבתי המשפט ברחבי העולם, הוא גם קביל בשיח הציבורי.
הבעיה היא שאתרים כמו era לא מעוניינים שהחוקים של השיח הציבורי יחולו עליהם, הם יישות פרטית והם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. זכותם.
יחסית לאתר של סוציאליסטים-קומוניסטים, קפיטליזם משרת אותם טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2019, 23:49

bling כתב:עלה לי דז'ה וו מהפעם הקודמת שקיבלת באן, זה כמעט בדיוק אותו הנוסח חוץ מהסיפא על זה שתקבל באן תמידי בפעם הבאה.

אם היית שואל אותי הייתי אומר לך מראש שלכתוב שהקהילה מחפשת דם ישראלי יזכה אותך בבאן קל, זה נראה שאתה עדיין לא מבין את הראש שם :)

באמת שאין טעם להכנס לנושאים הפוליטיים שם, זה hive mind שאי אפשר באמת לשנות, הרי מי שמערער על ה hive מקבל באן ולכן המציאות היא שגם אם יש אלפי אנשים שם שחושבים כמוך הקול שלהם מושתק ונשאר רק הקול של ה hive, אין בזה בכלל טעם, עדיף לתת להם להמשיך להזין אחד את השני וזהו.

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:
bling כתב:את דעתי על הלוקהארט כבר אמרתי והיא ידועה, מקווה שזה לא נכון.

גם אני אמרתי את דעתי על לוקהארט וכגיימר מן הסתם זה לא מעניין אותי יותר מדי, כן לוקהארט, לא לוקהארט, זה לא משפיע עלי בשום צורה. אבל בהסתכלות על התעשיה בצורה עסקית, לוקהארט נראת לי כמו צעד חכם.
bling כתב:איך אתה שוב חוטף באן קיאו :mrgreen:

הפעם זה תמידי או זמני? לא למדת שהמנהלים שם חולי נפש ופשוט אל תכנס לנושאים פוליטיים? זה לא רק ישראל, זה יכול להיות כל נושא פוליטי שבו אתה תשאר המום שמה שאמרת עכשיו לא עומד בתקנות הפוליטיקלי קורקט המטורלל שלהם.

נכנסתי שם לנושא של ישראל ועזה בסיבובי קרבות לפני שבועיים ואחרי 300 הודעות ברצף שדברו על זה שישראל שוחטת את העזתים, אמרתי שזה דווקא היה מבצע כירורגי למדי שבו רוב ההרוגים היו אנשי הג'יהאד האיסלמי והאזרחים שנהרגו היו קרובים שלהם שבמקרה היו קרובים מדי בזמן התקיפה (זה היה עוד לפני שיצא כל הסיפור של המשפחה של ה8) וזה זיכה אותי ב-BAN לשבוע. ואז, כשהBAN נגמר, קבלתי הודעה שעשו לזה re-review והחליטו להאריך לי לחודש ככה לכיף רק כי אני אקסטרה דוש :)

אוי קיאו למה בכלל ניסית ובזבזת את הזמן שלך על החבורת אידיוטים האלה? אני הבנתי מזמן שאין עם מי לדבר שם,הם חבורה של SJW רדיקליים שלא מוכנים לצאת אפילו לרגע מהקונכייה ומה-hivemind שהם יצרו לעצמם שם ואוי ואבוי לך אם תעז להשמיע דעה שאפילו טיפה מנוגדת למשהו שם. לא משנה כמה היגיון וכמה רציונל תכניס שם,הם בשלהם.

dean כתב:אף פעם לא הבנתי את המונח Whataboutism. איך אפשר לטעון משהו ללא "Whataboutism" ?
שעורך דין רוצה לגבש תיק, האם הוא לא משתמש ב "Whataboutism" על מנת להציג לשופט סיטואציות כאלו ואחרות בשביל לחזק את הטענה שלו?
האם שופט שהולך לחפש תקדימים בשביל פסיקה לא משתמש ב "Whataboutism" ממשפטים קודמים?

אם Whataboutism קביל בבתי המשפט ברחבי העולם, הוא גם קביל בשיח הציבורי.
הבעיה היא שאתרים כמו era לא מעוניינים שהחוקים של השיח הציבורי יחולו עליהם, הם יישות פרטית והם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם. זכותם.
יחסית לאתר של סוציאליסטים-קומוניסטים, קפיטליזם משרת אותם טוב.

כן כן, אני יודע, הייתי ילד רע; אני לא אעשה את זה יותר :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2019, 20:10

בום!

זה היה בתגובה לפייג׳ שהביא את החדשה שלוקהארט בוטל. אני עדין עומד מאחורי ההודעה הזאת :)

אם זה נכון אז הם סופר מטומטמים כי:
1) במקום מסר ברור, הם מגמגמים ומתחמקים כל פעם ששואלים אותם על קונסולה נוספת.
2) לוקהארט היה רעיון גאוני.

פשוט טיפשות לשמה. האמת? אני לא מאמין לדיווחים האלה, מסרב להאמין שמיקרוסופט כאלה טפשים ואני מכיר מספיק טוב את שלושת המקורות הללו.

אה, והניחוש שלי בדליפה המזוייפת היה נכון, ג׳ייסון אומר שהיא תהיה חסרת דיסק :)

ג׳ייסון גם אומר שעדין לא ברור מי יותר חזקה:
For many months, rumors have swirled about the performance differences between Scarlett and the PlayStation 5, and pundits have speculated as to which console will be beefier. What’s become clear, based on our conversations with developers, is that there’s no straight answer to that question yet. Common consensus is that both consoles have roughly similar specs, and that the biggest differences may lie in other factors, like operating system features or slight technical edges that Sony or Microsoft are keeping under wraps.

שני דברים ממש מוזרים בכתבה. הראשון הוא שג׳ייסון אומר שהgpu קרוב לפס4 פרו. אם הוא מתכוון לזה שמספר הTF קרוב (יעני בסביבות 4TF) אז זה נשמע הגיוני אבל אם הוא מתכוון ממש הכוח, זה מאוד מוזר. והחלק השני המוזר הוא שהוא טוען שסקארלט מכוונת ל4k 60 בזמן שלוקהארט מכוונת ל1440p 60. זה מאוד לא מתישר עם המספרים.

עריכה, עוד קצת:

עריכה 2:
עכשיו הverge נכנסו לתמונה, סקארלט 10TF+, לוקהארט בערך 4TF:
Microsoft’s Anaconda console will be the true next-gen leap, and sources tell The Verge that Microsoft is targeting more than 10 teraflops of graphical power on this particular console. Plans for Lockhart may change, but currently this console will debut with around 4 teraflops of graphical power.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 דצמבר 2019, 22:26

אני לא אוהב את זה. אני ממש ממש לא אוהב את זה ואני עדיין עומד מאחורי מה שטענתי אז: לוקהארט זה רעיון רע שיגרור את כל הדור הבא למטה,אני לא אומר שהדור הזה הלך פייפן אבל הוא בהחלט לא יהיה מה שהוא יכול להיות. הנה תגובה של מפתח משחקים מפתח ב-Era שאני מאוד מסכים איתה:
As a developer I'll tell you why I absolutely hate the idea of Lockhart.

When you go into the next generation of any console, it is always a premium buy-in. Some are ready day one to pay whatever price for next gen, whether that's $399 or $599.

Let's talk about $599. The PS3 did not launch at $599. It launched at $499, with a SKU that was the same base hardware but lesser hard drive space, no extra media slots, and a few other extras that didn't make the cut. Growth of the PS3 didn't start happening until a new $499 SKU was introduced that had more limited backwards compatibility and features.

Think about that for a minute: why would sales growth occur at $499 when the system launched at $499 to begin with? Because the new $499 system wasn't marketed as an "inferior" step down from the $599 version. It was the new PS3 SKU going forward. And because of that, people perceived the price at $499. Then we had the $399 PS3, and so on.

Microsoft wants it all, day one. They want the premium super hardware buyers. They want the soccer moms. They want the kids who only get one big gift per year. They want the busy traveler that can only game in the cloud. They want the subscription junkie that only plays through Game Pass. They think they can get there with two SKUs: one super premium console that's maybe $499 and one lesser console for $399. The market won't see the $399 console because again, the next gen buy-in at launch is ALWAYS PREMIUM. The perception will be the high end SKU is the true next gen console, and it won't be until that one declines in price that you'll see a bigger audience coming into the Xbox ecosystem.

The ramifications for a lesser SKU are huge, just like the Xbox Core/Arcade. You're already seeing that now with Xbox One X/S- some recent games like the Outer Worlds look worse on XB1X than PS4 Pro because they're upscaled ports of XB1S. You will see a LOT of that if there are two SKUs on the market, guaranteed. The premium Xbox will be a worse console because of the existence of Lockhart. Meanwhile, the PS5 has nothing other than itself to scale for, and that's huge.

But wait you say, Apple does this with the iPhone Pro and the standard colorful iPhones! You cannot bring the phone market into the console one. The comparison makes no sense. Eventually, at some point, you will need a new phone. You need it to basically live in this day and age. Sony and MS already have an uphill battle marketing and selling next gen because of the PS4 Pro and XB1X. It will be more difficult showing off amazing looking games because we're already playing amazing looking games. They have to get there with features, with quality of life features, with things that will cause this next gen to be a much slower start than I think this gen was. When your main selling point is less features at a lower price with Lockhart, you have a severe problem.

I hope they don't do this. This feels like marketing and executives meddling in the video game space. It feels aimless and stupid.

גם הפס5 הולך לחטוף מההחלטה הזו כשזה מגיע למשחקי מולטי פלטפורם. מאוד מפתיע אותי שזה המהלך שפיל ספנסר לוקח,איכשהו מיקרוסופט תמיד נופלת בהחלטות כל כך קריטיות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 דצמבר 2019, 22:55

הבעיה של מייקרוסופט היא שזה רק יגרום לאקסלוסיבים של הps5 להיות עוד יותר מפוצצי ראשים ביחס לסטנדרט, לא? הרי אם ההבדל כזה גדול והלוקהארט גם תמשוך את משחקי המולטיפלטפורמס למטה במובן יחסי, אז רק הבלעדיים של הps5 הם אלו שיפותחו מראש ל'קונסולת פרימיום' בלבד. ל'דור הבא האמיתי' כביכול.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2019, 23:02

Uncle Pey'j כתב:אני לא אוהב את זה. אני ממש ממש לא אוהב את זה ואני עדיין עומד מאחורי מה שטענתי אז: לוקהארט זה רעיון רע שיגרור את כל הדור הבא למטה,אני לא אומר שהדור הזה הלך פייפן אבל הוא בהחלט לא יהיה מה שהוא יכול להיות. הנה תגובה של מפתח משחקים מפתח ב-Era שאני מאוד מסכים איתה:

גם הפס5 הולך לחטוף מההחלטה הזו כשזה מגיע למשחקי מולטי פלטפורם. מאוד מפתיע אותי שזה המהלך שפיל ספנסר לוקח,איכשהו מיקרוסופט תמיד נופלת בהחלטות כל כך קריטיות.

אתה יושב וקורא את התגובות ב-ERA וזה מדליק אותך. לצערנו, הרמה של התגובות שם משפשפת את הרצפה, פשוט מדכא לקרא את זה (בלי האפשרות להגיב, פאקינג הקונפליקט בעזה!) וחבל שאתה קורא את השטויות שהם כותבים ונותן לזה לבאס אותך. דבר ראשון מפתחים בונים משחקים לקונסולה החזקה בשוק ומשם עושים scale down, בניגוד לשטויות שאומרים ב-ERA. לבנות משחקים לקונסולה החזקה גורם לכל הקונסולות להרוויח, אפילו החלשות שמקבלות DOWNGRADE ענקי בכדי שהמשחק ירוץ עליהן.

מעבר לזה, בו נעשה תרגיל מחשבתי קצר. נניח שהאנקונדה הייתה 10TF ומכוונת ל-4K בזמן שהלוקהארט הייתה 9TF ומכוונת ל1080P, זה היה מדכא אותך? כנראה שלא, הרי ברור לך ולכל אדם שפוי שקונסולה זהה ב-100% עם רק GPU שונה קלות שאחד 10TF שמכוון ל-4K והשני 9TF שמכוון ל-1080P, שהקונסולה עם ה-9TF תהיה עם ביצועים טובים יותר בצורה קיצונית כי היא רק 10% יותר חלשה אבל מכוונת לרזולוציה נמוכה ב-75%.

אחרי שבססנו את הצעד הראשון, תן לי לשאול אותך את זה, איפה עובר הקו? אם 9TF זה בסדר ולא יחזיק שום דבר מאחור, אז האם גם 8TF זה בסדר? 6TF? אולי 3TF? איפה עובר הקו שבו הקונסולה החלשה מתחילה לגרום לדור לדרדר? בו נגיד שאם לוקהארט מכוונת ל-1080P וסקארלט ל-4K, הפרש של פי 4 ברזולוציה, לדעתי הפרש כוח של פי 2.5 נותן מספיק באפר בשביל שלוקהארט תהיה עבודה סופר קלה למפתחים אחרי שהם בנו גרסת סקארלט. יותר מזה, על פי הדליפות אין בכלל הבדל בין ה-API של ה-X, ה-S, סקארלט ולוקהארט. כלומר מפתח בונה משחק לסקארלט והוא פשוט רץ על לוקהארט, בטח ב-12FPS אבל רץ. ברגע שהוא רץ, ובתאוריה זה אמור להיות מידית, מתחילים לשחק קצת בהגדרות. מורידים רזולוציה, זה לבד אמור לגרום למשחק לרוץ טוב. הוא עדין לא רץ טוב? תוריד רזולוציה של המפות צל. עדין לא רץ טוב? תשתמש במודלים של LOD1 במקום LOD0. עדין לא טוב? תוריד רזולוציה של טקסטורות או אפילו רד ל-900p. זה אשכרה לשחק בקובץ INI עד שהמשחק רץ טוב ואז לתת לצוות QA לבדוק שהכל בסדר. זה דורש עבודה? בטח. זאת עבודה ברמות שהפרו או ה-X הציגו למפתחים כשהם היו צריכים להתחיל לפתח למנוע שלהם כל מני אלגוריתמי דמקה והזרקות פיקסלים מאלגוריתמים טמפריאלים בכדי להגיע למטרת ה-4K של הפס4 פרו? ממש לא, זה קל משמעותית.

ואתה יודע מה, בו נניח שההסטריה בERA מוצדקת ושלוקהארט היא קטסטרופה מטורפת, לא מסוגלת להתמודד, חיים קשים למפתחים והכל. כולנו מסכמים שהפס5 תהיה הכי מוכרת בדור הבא? כולנו מסכימים שלא מעט אם לא רוב הקונסולות סקארלט שימכרו יהיו אנקונדה? זה אומר שבערך 80%+ אם לא 90%+ מהתעשיה תהיה על קונסולות 10TF+. אז באמת נראה לך שלא יפתחו משחקים במיוחד לקונסולות האלה? אם הלוקהארט תהיה כל כך בעייתית אז מפתחים פשוט יפתחו אך ורק לפס5 ולאנקונדה ויתנו לצוות יעודי או בתי פיתוח כמו iron galaxy לעשות "פורט" ללוקהארט. תסתכל על הסוויטצ', מפתחים רואים בה מטרה הגיונית לפורטים ולאחרונה היא מקבל המון למרות שיש לה API אחר לגמרי, ארכיטקטורה שונה לגמרי (גם NVIDIA וגם ARM לעומת AMD ו-X86) זיכרון ו-CPU איטיים מהפס3. אז למה לא לעשות פורט ללוקהארט, כמו שעושים לסוויטצ'? מה יותר קל מזה? אותו CPU, אותו זיכרון, אותו SSD... אפילו אותו API. ואני כבר אומר שזה ממש אבל ממש לא המקרה.

בקיצור, כל הבכי הזה הוא השטות הכי גדולה שראיתי לאחרונה. אף פעם לא ראית משחק PC שרץ ב-55FPS על טייטן RTX ב-4K אבל על 2060RTX ב-1080p הוא רץ מהר יותר בבדיוק אותן הגדרות גרפיות? מה עושה את הקונסולות האלה כל כך מיוחדות, קונסולות X86 שרצות ממילא על DIRECTX כמו כל PC מודרני, שהן יהיו שונות מאיך ששוק ה-PC עובד כבר עשורים? ככה כל שיגור של כרטיס מסך עובד, יש טייטן RTX ב-2500$ ו-2060RTX ב-300$ והם מריצים את אותם משחקים ברזולוציות והגדרות גרפיות שונות.

יש את הCPU החדש? יש את הSSD החדש? יש זיכרון דומה? יש ל-GPU את אותן יחידות חומרה וסט פקודות? אז מה הבעיה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2019, 23:04

אגב, אנחנו נראה ממש מהר מי צודק בעזרת פורצה 8 ו-GT7. בו נשאל את השאלה הבאה, אם "הדור תקוע ב-4TF" זה אומר שGT7 בתאוריה מפותח על קונסולה חזקה פי 2.5 מפורצה 8, לא? כלומר GT7 אמור להראות אשכרה חצי דור מעל פורצה 8. אז בואו נחכה ונראה את ההשוואה עוד שלושה או ארבעה חודשים, בו נראה אם GT7 נראה חצי דור מעל פורצה 8.

או שבעצם מה שבאמת יקרה הוא שהם יראו ממש דומה, פשוט פורצה 8 ירוץ על לוקהארט ברזולוציה נמוכה יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 דצמבר 2019, 23:08

וואו בהחלט חדשות גדולות שעושה רושם שהן כמעט וודאיות ווואו כמה שזה חדשות רעות.

אני מקווה שמייקרוסופט תקבל בראש על הצעד הזה ושסוני בהחלט תרוויח מזה עם בלעדיים שמשאירים אבק לכולם כי הם מפותחים נטו לדור הבא.

ככה או ככה מה שהמפתח אומר נשמע לי הגיוני, זה בעיקר ישפיע על ההתחלה של הדור שתקרטע אבל בסוף השיקוץ הזה יעלם מהעולם ולא יקבל תמיכה (הוא נידון לכישלון מלחתכילה) והדור הבא יעלה על המסלול שלו כשהפיתוח יהיה נטו לפס5 ולסקרלט. מקווה שזה יקרה במהרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 דצמבר 2019, 23:19

אם הוא יהיה 200 דולר - הוא לא ייכשל...
אני לא הייתי ממהר להספיד לפני שידוע לנו המחיר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2019, 23:21

Laskin כתב:אם הוא יהיה 200 דולר - הוא לא ייכשל...
אני לא הייתי ממהר להספיד לפני שידוע לנו המחיר

אני לא יודע כמה לוקהארט יעלה, אבל אם הוא בערך 2.5X יותר חלש ויש לו SSD קטן יותר (כי אין טקסטורות 4K, התקנות משחקים יהיו קטנות יותר וממילא הקונסולה נועדה לקז'ואלים) אז אני לא אהיה מופתע אם יהיה הפרש של 150$ בינה לבין האנקונדה. כלומר 500$ מול 350$ או 400$ מול 250$. אם המחיר הוא 400$ ומיקרוסופט מפסידה הרבה על אנקונדה אז גם 300$ ללוקהארט לא יפתיע אותי.

בנוגע לפוסט של הבחור, הוא די שטויות לדעתי. גרסת ה-X של OUTER WORLDS עליונה משמעותית לזאת של הפס4 פרו חוץ מאשר הגדרה אחת של דשא קרוב שאלכס מ-DF נחש שזאת שארית מגרסת ה-S. מאוחר יותר יצא פאטצ' שתקן את הדשא כך שמדובר בדוגמה מאוד לא רלוונטית. לתקוף את מיקרוסופט כי הם הולכים על כמה SKU ועל XCLOUD זה די מטומטם, מדובר באחת האסטרטגיות הכי טובות שראיתי. השילוב של מנוי אחד שמביא XCLOUD, גולד ו-GAME PASS זה אחד השילובים היותר מרשימים שראיתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 דצמבר 2019, 23:24

300... אולי עם 2 שלטים והיילו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2019, 23:28

Laskin כתב:300... אולי עם 2 שלטים והיילו :)

הסדר של הכונן בלוריי הוא חתיכת דבר ענקי בשביל עיצוב של קונסולה. יש לקונסולות שני חלקים שהם קטסטרופה לקופסה קטנה, HDD וכונן דיסקים. הסרה של הHDD (לטובת צ'יפ מולחם ללוח אם) ושל הכונן BR יחד עם GPU שצורך פחות חשמל ופולט פחות חום יכולים ליצור עיצוב שונה לגמרי לקונסולה, היא תוכל להיות חצי גודל מסקארלט והפס5. דברים כאלה גם משפיעים על מחיר, מפיתרון הקירור שיכול להיות זול יותר ועד קופסה קטנה וקלה יותר שתוזיל עלויות משלוח ואכסון. העובדה שהולכים על קונסולה חלשה יותר ללא כונן דיסקים חוסכת המון כסף, שוב בניגוד לשטויות שנאמרות ב-ERA כמו שהלוקהארט תעלה למיקרוסופט 30$ פחות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 01:03

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 05 דצמבר 2019, 07:23

פיל ספנסר עשה טעות עם הציוץ הזה. הולכים לפרוץ לו לבית 100% חחח.
ונדב, אולי תוריד הילוך מהאופטימיות? זה לא הולם אותך. המציאות שייכת לפסימיים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 08:07

כזה הוא אני, אופטימי חסר תקנה, תשאל את לאסקין :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 05 דצמבר 2019, 16:05

וואטאבוטיזים - נדב אתה מושעה מווקסלים לשבוע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 18:02

bozeman כתב:וואטאבוטיזים - נדב אתה מושעה מווקסלים לשבוע.

ראבק, יעזור אם אני אתבלבל בין אנשים למנהיגים שלהם או אמעיט בהרג אזרחים?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 05 דצמבר 2019, 19:04

"ראבק" ניכוס תרבותי, אני מגדיל את הבאן לחודש, ואח"כ זה לצמיתות
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 22:35

ג'ייסון שרייר דבר על הכתבה שלו בפודקאסט splitscreen של קוטאקו היום. מצד אחד הוא אמר הרבה, מצד שני הוא היה מאוד מעורפל ונשמע שהוא בעצמו לא יודע יותר מדי. בשלב מסויים הוא אומר שהקונסולות יהיו חזקות מ-2080RTX אבל הוא אמר את זה בצורה שנשמע כאילו הוא כמעט לא בטוח בעצמו, כך שלא הייתי מתיחס לזה יותר מדי. הוא דווקא כן התיחס לעניין הכוח של הלוקהארט ואמר שהמפתחים שהוא דבר איתם מודאגים כי הם עדין לא יודעים בדיוק מה הולך שם והם מפחדים שהיא תגביל אותם (בהחלט פחד מוצדק אם הCPU או הזיכרון חסרים בצורה מוגזמת). הוא ציין שהוא יודע פחות או יותר את ה-LINEUP שיגור של הPS5 אבל הוא ידבר על זה בכתבה נפרדת בקרוב. הוא גם ציין שהוא יודע על כמה כותרים של סוני שיהיו CROSS GEN וכמה שיהיו בלעדיים לדור הבא אבל אין לו שמץ לגבי מיקרוסופט, אבל בהחלט יהיו כותרי שיגור לפס5 שלא יגיעו לפס4. הייתי מביא קישור אבל אין את הפודקאסט ביוטיוב אז כנסו לשירות הפודקאסטים האהוב עליכם ותחפשו את splitscreen.

זה מצחיק, בשניה שאתר חדשות יעלה על זה, החבר'ה ב-ERA ישמעו "חזק מ-2080RTX" והפורום שם יבער. הרמות הסטריה שקיימות שם להערות כאלה של עיתונאים הן מטורפות :)

ובחדשות אחרות, סוני בייסיקלי אומרים שהפרו היה ניסוי לקראת מחזור החיים של הפס5, כלומר ניסוי לקונסולת אמצע הדרך. או במילים אחרות, צפו לפלייסטיישן 5 פרו מתישהו ב-2023.
https://wccftech.com/ps4-pro-was-a-test ... g-to-sony/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 דצמבר 2019, 23:39

2023... אני ממש מקווה שאצליח להתאפק עד אז. הכל תלוי בGOW2, למרות שאני יכול בשבילו להלוות מחבר לשבוע, כמו שעשיתי בדור הזה עם UNCHARTED 4 ולא קניתי בעצמי עד שיצא הפרו.
השלטים החדשים זה משהו שאני מאוד מצפה לו... משחקי ההשקה המקוריים של סוני בטח יחגגו על הקטע של הטריגרים. אני מדמיין הרבה דברים מגניבים שאפשר לעשות עם זה, כמעט בכל משחק אפשרי, צופה שזה יהיה משהו שיפתיע אנשים בחשיבות שלו. *שוב* - בתנאי שזה לא מתקלקל/נשבר מהר, או מרעיש מדי ואוכל בטריה...
זה ממש מעניין אם מיקרוסופט גם עשתה את זה, או אפילו משהו יותר טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 דצמבר 2019, 19:44

משהו מעניין. העורך של egm הופתע מזה שלוקהארט חיה. בדיון לא קשור, אחד המשתמשים בera אמר שהעורך של egm אמר שהחישוב 40 cu ו-2Ghz לאנקונדה הוא לא נכון. אז העורך של the verge צטט אותו ואמר ״הוא גם אמר שלוקהארט מתה״. יעני רמז שאנקונדה היא 40cu ב2Ghz (שזה 10.2TF).

והנה, מישהו תמלל את ג'ייסון שרייר מהפודקאסט שציינתי בהודעה הקודמת, אתם יכולים לקרא את זה בקול של גיא פלג:
The way it was described to me by a couple of engineering folks is because the CPU and SSD are there, and the RAM, I think it's going to have less memory, less RAM--[Lockhart] will have significantly less RAM.

The CPU makes a big difference, especially when it comes to frame rates, and the solid-state drive makes a huge difference when it comes to loading times. So what I think these guys can do a lot of the time is knock down the texture quality and you take a hit on the resolution, but you don't have to sacrifice frame rate as much and you don't even have to sacrifice what you're putting on the screen as much.

If all these guys have solid-state drives and can do different things with the way they load in memory and decide what you're going to see on-screen, that might affect things.

בייסיקלי מה שאמרתי, אותו משחק, רזולוציה ואיכות טקסטורות נמוכה יותר.

ועוד אישור מטום מ-the verge:
Lockhart has less RAM, and CPU isn't clocked as high as Anaconda.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2019, 09:00

פחות RAM זה קצת מדאיג

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2019, 16:06

האמת שאני דווקא דואג לcpu. ב1080p ורזולוצית טקסטורות נמוכה יותר (כי ב1080p אפשר לסלוח לרזולוצית טקסטורות) הדרישות זיכרון נמוכות בהרבה, למשל בrdr2 במחשב ב4k בטקסטורות אולטרה וב1080p בטקסטורות מדיום יש הבדל של 35% בצריכת זיכרון. כלומר אם יש לקונסולה 16GB, יספיק ללוקהארט 10.5GB כך שאם יהיה לה 12GB זה בהחלט יכול להספיק ולתת למפתחים מספיק מרווח נשימה (וצריך לזכור גם שזה זיכרון מאוחד).

אבל הcpu? זה כבר אזור מסוכן. רוב האפשרויות הגרפיות לא משפיעות על הcpu כך שמהירות שעון נמוכה יותר יכןלה להיות מסוכנת. השאלה היא האם זה 3.2Ghz מול 2.8Ghz או שזה 1.9Ghz? אחד סבבה, השני קטסטרופה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 דצמבר 2019, 02:49

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 דצמבר 2019, 07:23

אפשר לנחש שהקרוס-ג׳ן הם בערך כל משחק שיוצא בסוף שנה הבאה. אסאסינס קריד, באטלפילד, קוד, כנראה באטמן/יחידת המתאבדים... מה שיותר מעניין זה הצד א׳ הבלעדי :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 138 אורחים