נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יולי 2019, 14:05

מיקרוסופט לא רק שזרמה עם הדבר הזה, היא שפכה על הדבר הזה מליונים להתחשב בזה שהסיליקון של הסקארלט כבר נעול די מזמן, כלומר גם של הלוקהארט היה כבר נעול. מיקרוסופט גם עשתה back tracking על הקונסולה הדיגיטלית שלה ברגע שהקהילה עשתה פיפס קטן ב2013, זה לא דבר חדש שמיקרוסופט נוטשת פרוייקט שאפתני כי כמה אנשים שלא מבינים מהחיים שלהם בניאוגף עשו קצת רעש.

להגיד ״תוותר על לוקהארט״ זה כמו להגיד ״תוותר על ה2060rtx״. כלומר, למה להוציא 2060rtx בכלל? בואו נוציא רק 2080ti ונסגור עניין.

כמו שכבר אמרתי בעבר, אם מיקרוסופט ויתרה על המכשיר, זה לדעתי כי הפס5 חזקה מהאנקונדה והם החליטו לתמחר את האנקונדה במחיר זול יותר מהתוכנית המקורית. בגלל התמחור הנמוך יותר, הלוקהארט כבר לא הגיונית פיננסית. כל מקרה אחר (שאני לפחות מצליח לחשוב עליו) הוא סתם התקפלות לבכי חסר בסיס של הקהילה בדיוק כמו בשיגור של הone.

מתישהו ב-2015-2016 ישבו אוסף של מהנדסים, מנהלי מוצר, פיל ספנסר ועוד לא מעט בכירים טכנים ושיווקיים והחליטו שזה רעיון ממש טוב, מספיק טוב בכדי לשפוך עליו מליונים על מליונים. אז אולי זה לא רק אני נגד העולם :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יולי 2019, 14:28

פיל ספנסר מאשר שהטענה בסרטון של הסקארלט ב-E3, שהיא חזקה פי 4 מה-X, הייתה לגבי ה-CPU וה-CPU בלבד. ה-CPU של ה-X חזק ב-43% מזה של הפס4, המעבד החלש בדור האחרון. כלומר על פי הטיעון שלהם, המעבד של הסקארלט חזק פי 5.7 משל הפס4 שהיה הקו בסיס לבניית גיימפליי בדור הנוכחי. די תואם את הניחוש שלי של פי 5 כוח CPU מהדור הנוכחי שבססתי על 3700X במהירות של לפחות 3Ghz. אם המספרים שלהם מדוייקים ולא מתבססים על כל מני קוסטמיזציות שהם עשו ומניפולציה של נתונים, זה אומר שאולי המעבד של הסקארלט מצפין לסביבות ה-3.4Ghz.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 יולי 2019, 15:15

ההבנה שלי בנושא הטכני היא אפסית, אבל רק בגלל מה שבלינג כתב אני אגיד - לפי הטיעונים שנשמעים פה (שוב, אפס הבנה אישית שאני מוסיף לשולחן) הדברים שקיאו אומר נשמעים לי מאוד הגיוניים.
בהנחה שזו באמת קונסולת 1080p מול קונסולת 4k ב500$ מול 300$, ושבאמת אין עוד מגבלות שיקחו את האקסבוקס למטה לכל הדור בגלל הקונסולה החלשה, זו היה אמור להיות קלף מנצח בידיים של מיקרוסופט.
הרי גם ככה לרוב האנשים היום אין טלוויזית 4k בכלל. מי שיש לו, עקרונית, אפשר להניח שגם יהיו לו את ה200$ כדי לשדרג לקונסולה החזקה. ומי שאין לו - מושלם.

השאלה היא באמת אם הps5 חזקה מהאנקונדה. כי כרגע מיקרוסופט פותחת את הדור בפיגור והיא זאת שצריכה לרדוף ולהציע את המעבר כדי שאנשים יבחרו בה. היא לא יכולה למכור קונסולה חלשה באותו מחיר, סוני אגב כן יכולה. אז אם הם ימכרו בסוף את האנקונדה (במצב בו היא חלשה מהps5) ב400$ זו באמת הסיבה היחידה בה אני רואה היגיון למהלך של מיקרוסופט כרגע. אגב, בעיניי זה מציב את מיקרוסופט בעמדה מאוד לא טובה לתחילת הדור, והם חייבים קלף משמעותי נוסף כדי לקחת את ההובלה מסוני ולבסס את עצמם כבר מההתחלה כמובילי הדור בדעת הקהל. סוני עשו את זה מצוין בתחילת הדור הנוכחי ומשם לא הייתה בכלל תחרות, מיקרוסופט לא יכולים להרשות לעצמם למסמס שוב את הפתיחה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 יולי 2019, 15:29

זה עובד בתאוריה עד שסטודיו צד ג' כלשהו מחליט שלא אכפת לו מ 4k והוא רוצה להשתמש בכל טיפת משאבים מהקונסולה החזקה על דברים אחרים. אז או שזה דופק את בעלי הקונסולה החלשה שלא יוכלו לשחק בזה בתנאים סבירים, או שהסטודיואים מגבילים את עצמם בגלל מכנה משותף נמוך ודופקים את כל השאר, כולל המשתמשים של סוני.

אולי 4k יהיה סטנדרט שלא יזזו ממנו מילימטר בדור הבא, אבל אני מעדיף שתהיה למפתחים האופציה לעשות מה שהם רוצים ושלא יגבילו אותם מראש.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 יולי 2019, 16:03

אה, אין בעיה. מבחינתנו הגיימרים ה'אמיתיים' או הכבדים או איך שתקרא לזה עדיף רק קונסולות חזקות, ברור. מבחינתי הלוואי ששתי הקונסולות היו עוד יותר חזקות ומתומכרות ב800$, הלוואי. והלוואי שכל משחק שיוצא היה קרייסיס 1 שדוחף את כל הטכנולוגיה קדימה גם אם 90% מהשחקנים לא יכולים לשחק בו בכלל.

אבל אני מסתכל על זה מנקודת המבט של מייקרוסופט, לא של הגיימר הכבד הממוצע שמהווה אחוז מזערי מהתעשייה בבחינה כלכלית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יולי 2019, 18:17

idan כתב:זה עובד בתאוריה עד שסטודיו צד ג' כלשהו מחליט שלא אכפת לו מ 4k והוא רוצה להשתמש בכל טיפת משאבים מהקונסולה החזקה על דברים אחרים. אז או שזה דופק את בעלי הקונסולה החלשה שלא יוכלו לשחק בזה בתנאים סבירים, או שהסטודיואים מגבילים את עצמם בגלל מכנה משותף נמוך ודופקים את כל השאר, כולל המשתמשים של סוני.

אולי 4k יהיה סטנדרט שלא יזזו ממנו מילימטר בדור הבא, אבל אני מעדיף שתהיה למפתחים האופציה לעשות מה שהם רוצים ושלא יגבילו אותם מראש.

יש לך דוגמה מקבילה מהדור הזה, הדור הקודם, הדור שלפניו או זה שלפניו? בכלליות מדור כלשהו?

אם הקונסולה החלשה היא חלשה בהפרש הגיוני ולא פי 4 או משהו כזה, היא אמורה להתמודד עם כל מה שתזרוק העליה ב1080p. מדובר במשחק כל כך קטלני שמשום מה הלוקהארט לא מתמודדת איתו? רד ל900p, תוריד הגדרות גרפיות, תתאים את המשחק שיעבוד.

גיימפליי מתבסס על שני דברים, cpu וזיכרון. בדור הקרוב גם על הssd (טכנית גם ssd זה זיכרון, חלק ממפל הזכרון של המערכת). כל עוד יהיה לשתי הקונסולות אותו מעבד, ssd במהירות דומה וזיכרון דומה (רזולוציה נמוכה יותר ו-gpu חלש יותר מאפשרים זיכרון קטן ואיטי יותר) אז המשחקים יהיו דומים. גרפית? את זה אני לא יכול להבטיח, אבל אם נניח יהיה הפרש של פי 2.5 בין הקונסולות אז כנראה ש-90% מהזמן זה יהיה משחק זהה רק ב1080p.

אז אם חוצים את הgpu בחצי, קונים זיכרון קטן יותר ואיטי יותר, שמים קרור פחות איכותי (הרי הgpu פחות חם), שמים ספק כוח פחות עוצמתי (שוב, gpu פחות חזק), יש פחות קונטרולרים לזיכרון כי הוא איטי יותר ולכן הצ׳יפ קטן אפילו יותר, עושים מארז פשוט יותר עם פחות כניסות usb, שמים ssd בחצי גודל וכך הלאה, חוסכים המון כסף ואפשר למכור קונסולה זולה משמעותית.

לי זה נשמע כמו סוג של win win, הסיבה היחידה לביטול הלוקהארט לדעתי היא אם האנקונדה ירדה ל400$ בהפסד לא קטן בכלל ומיקרוסופט לא הולכת לבלוע הפסד דומה על הלוקהארט כך שהיא הופכת למכשיר לא כלכלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יולי 2019, 22:22

ימאות׳י מאשר שהם כבר עובדים על GT חדש, ואחד הדברים שהכי יהנו מהכח של הדור הבא זה VR.
המשחק יהיה שילוב של עבר, הווה ועתיד, מה שזה לא אומר (:
אני מקווה שזה יצא בשיגור או לא הרבה אחרי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 01:53

מה זה אומר "כבר עובדים על GT חדש"? האחרון יצא לפני 4 שנים, מאוד כדאי שהם "כבר יעבדו על GT חדש". להתחשב בזה שלוקח להם עכשיו דור שלם לעשות משחק, אלוהים יודע אם זה יגיע לפני 2024 בכלל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 11:52

זה שהוא יצא לפני שנים לא אומר שהם הפסיקו את העבודה עליו. GT sport קיבל יותר עדכונים מכל משחק שראיתי בערך, אם בהשקה זה היה משחק עם דגש רציני על תחרויות אונליין ברמה מקצועית, היום יש מלא תוכן שנועד לשחקן יחיד וכמות המכוניות והמסלולים גדלה משמעותית... למעשה, אפשר להגיד שהוכפלו.
אני מנחש שיש צוות שעובד כבר זמן מה על המנוע של הדור הבא ומשחק עם RT וכאלה, ושאולי בשנה האחרונה התחילו לעבוד על תוכן עבורו... כך או כך אני משוכנע שבאירוע ההכרזה של הפס5 הם לכל הפחות יראו איך הוא נראה.

אבל בכל אופן - הזמן לא עבר כמו שאתה חושב, GT sport אפילו לא בן שנתיים, הוא יצא באוקטובר 2017.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 12:02

Laskin כתב:זה שהוא יצא לפני שנים לא אומר שהם הפסיקו את העבודה עליו. GT sport קיבל יותר עדכונים מכל משחק שראיתי בערך, אם בהשקה זה היה משחק עם דגש רציני על תחרויות אונליין ברמה מקצועית, היום יש מלא תוכן שנועד לשחקן יחיד וכמות המכוניות והמסלולים גדלה משמעותית... למעשה, אפשר להגיד שהוכפלו.
אני מנחש שיש צוות שעובד כבר זמן מה על המנוע של הדור הבא ומשחק עם RT וכאלה, ושאולי בשנה האחרונה התחילו לעבוד על תוכן עבורו... כך או כך אני משוכנע שבאירוע ההכרזה של הפס5 הם לכל הפחות יראו איך הוא נראה.

אבל בכל אופן - הזמן לא עבר כמו שאתה חושב, GT sport אפילו לא בן שנתיים, הוא יצא באוקטובר 2017.

GT SPORTS עכשיו אולי מגיע סופסוף לנפח של משחק אמיתי, יעני סוג של GT7. לקח להם דור שלם להביא את GT:S לרמה של משחק מלא ואני לא אתפלא אם בדור הבא יקרה אותו דבר. אני מרגיש כאילו אנחנו תקועים בלופ אינסופי בדיונים על פליפוני, כאילו זה לא ברור כבר מעל לעשור שהחברה הזאת בקושי מסוגלת להוציא משחק GT במסגרת זמנים סבירה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 12:43

ברור, הם ממש לא סיפקו את הסחורה בדור הזה, וגם לא בדור הקודם מהרבה בחינות... לא יודע איך, אבל GT SPORT כנראה מכר בערך 6-8 מליון יחידות, אין נתונים ברורים לחלוטין, זה פשוט מספר שמופיע בכמה מקורות. למשחק יש רגליים ארוכות בזכות העדכונים שהפכו אותו למשחק GT נורמלי, סה"כ זו הצלחה, אבל בדור הקודם הם הוציאו 2 משחקים עיקריים ועוד 2 "דמואים" בתשלום, וסה"כ מכרו בערך 20 מליון יחידות... אז ביחס לפוטנציאל זו לא הצלחה :D
בתקווה, כבר עכשיו יש להם את הרוב מוכן (מודלים ומסלולים) ורק צריך לשדרג מעט את הסביבות ולהוסיף RT, וכמובן מצב סינגל יותר מעניין (מדברים על מצב "עלילתי" כבר זמן מה), ואם יוציאו בתחילת הדור את מה שיש להם כרגע מבחינת תוכן ובמשך שנתיים-שלוש ימשיכו לתמוך בו, יש מצב שהדור הבא ייראה אחרת לגמרי, אבל סוני צריכה לדרוש את זה ולבצע שינויים... לדעתי הם יתעקשו להוציא אותו ממש בתחילת הדור, בשביל לחזר משמעותית את הPSVR 2.0 שבטח מתוכנן יחד עם הPS5. אם זו לא תהיה גירסה נכה כמו שיש עכשיו לGT:S בPSVR - זה יהיה קילר אפ מצויין לקסדה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 12:51

ועכשיו בחזרה למציאות, דברים לא ישתנו בדור הבא, יקח להם שנים על גבי שנים לעשות את ה-GT הבא ואם יהיה משהו של פליפוני בשיגור זה יהיה סוג של פרולוג והמשחק המלא יקח להם שנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 13:08

אני דווקא כן חושב שאני מחובר למציאות, הפעם כל המכוניות שלהם "ראויות" בהחלט לדור הבא, אני לא חושב שסוני מאושרת ממה שקרה בדור הזה, בלשון המעטה, והשינוי כן יגיע, בעיקר בגלל הPSVR... הם בעצם צריכים פשוט להעתיק את GT:S כמו שהוא כיום, להוסיף RT ולעשות תמיכה נורמלית בVR, ולשחרר אותו ככה תחת השם GT7.
רצוי כמובן שיהיו תוספות כמו קמפיין או משהו כזה, אחרת הביקורות יהיו פחות טובות, אבל זהו בערך, ואז יוכלו לעבוד עד 2025 על GT8 שיכלול גם נזק :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 13:12

Laskin כתב:אני דווקא כן חושב שאני מחובר למציאות, הפעם כל המכוניות שלהם "ראויות" בהחלט לדור הבא, אני לא חושב שסוני מאושרת ממה שקרה בדור הזה, בלשון המעטה, והשינוי כן יגיע, בעיקר בגלל הPSVR... הם בעצם צריכים פשוט להעתיק את GT:S כמו שהוא כיום, להוסיף RT ולעשות תמיכה נורמלית בVR, ולשחרר אותו ככה תחת השם GT7.
רצוי כמובן שיהיו תוספות כמו קמפיין או משהו כזה, אחרת הביקורות יהיו פחות טובות, אבל זהו בערך, ואז יוכלו לעבוד עד 2025 על GT8 שיכלול גם נזק :D

הם אמרו שהמכוניות של GT6 ראויות לדור הבא והם לא יבנו אותן מחדש לפס4. כמובן של-GT ספורטס הם בנו אותן מחדש כי אין למודל מהפס3 מה לחפש על הפס4 ואותו דבר אפשר להגיד על מודלים מהפס4 על הפס5. אם מה שאתה רוצה זה GT ספורטס ב-4K/60 ואולי איזה אפקט השתקפות RT אז הציפיות שלך ממש נמוכות וכמובן שפורצה 8 ימחץ אותם. ואתה יודע מה? מההסטוריה של פליפוני, אני אפילו לא מאמין שהם מסוגלים לעשות את זה לשיגור של הפס5.

אם הייתי צריך לנחש את השיגור של הפס5, יהיה בו משהו MEH לא מעניין בעלילה סטייל KNACK 3 כי חייבים לרצות את סרני וכותר השיגור הגדול שלו יהיה GOT שיהיה בעצם המשחק פס4 משופר לדור הבא. GT? פליפוני לא יודעים מה זה לוח זמנים בכלל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 13:21

לחלק מהמכוניות בGT6 אין מודלים פנימיים בכלל, היו מודלים רגילים והיו "פרימיום". הפעם הכל מפורט לגמרי, אני לא חושב שהם יעשו במשחק הראשון שלהם בדור הבא מודלים מחדש. ממש בזבוז מוחלט של זמן ואני משוכנע שעל הנושא הזה סוני יתעקשו ממש חזק.
אבל בא נראה, אולי אני טועה... אין לנו עוד הרבה זמן לחכות עד אירוע החשיפה הראשוני של הPS5... גג חצי שנה לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 13:27

Laskin כתב:לחלק מהמכוניות בGT6 אין מודלים פנימיים בכלל, היו מודלים רגילים והיו "פרימיום". הפעם הכל מפורט לגמרי, אני לא חושב שהם יעשו במשחק הראשון שלהם בדור הבא מודלים מחדש. ממש בזבוז מוחלט של זמן ואני משוכנע שעל הנושא הזה סוני יתעקשו ממש חזק.
אבל בא נראה, אולי אני טועה... אין לנו עוד הרבה זמן לחכות עד אירוע החשיפה הראשוני של הPS5... גג חצי שנה לדעתי.

אני משחק OUTER WILDS די הרבה ואני מרגיש שהוא מטפטף לחיים האמיתיים פה בפורום כי אני בלופ בלתי נגמר על דיון משחקי GT. אני יכול לקשר לפה דיונים שלנו מלפני חצי עשור כשחשבת שGT7 פרולוג יגיע כבר בחגים 2014 וש-GT7 המלא יצא בחגים 2015. כל פעם משום מה מצפים מפליפונים לטקטק משחק תוך שנתיים ובסוף לוקח להם 4-6 שנים כי ככה הם עובדים.

אתה חושב שפליפוני יתקתקו משחק תוך 5 דקות כאילו הם איזה סטודיו שכונה. יאללה, נקח את המסלולים של GT ספורט, את המכוניות של GT ספורט, נזרוק קצת RT לקדירה וקבלנו את GT7 במחזור פיתוח של שנה וחצי, למה לא. במציאות פליפוני ימדלו מכוניות במשך 5 שנים, ימאוצ'י יסתובב לו בעולם במירוצי מכוניות במקום לעבוד על המשחק ולהמשך אמיתי ל-GT יקח דור לצאת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 13:39

נכון, אבל בדור הקודם הם מכרו יותר מ-20 מליון יחידות עם הצוות הזה, אפשר לחיות עם זה יפה מאוד, בדור הזה עשו פחות משליש מזה.
זה מצריך שינוי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 13:53

Laskin כתב:נכון, אבל בדור הקודם הם מכרו יותר מ-20 מליון יחידות עם הצוות הזה, אפשר לחיות עם זה יפה מאוד, בדור הזה עשו פחות משליש מזה.
זה מצריך שינוי.

בדור של הפס2 הם מכרו 30 מליון עותקים, בדור של הפס3 הם מכרו 22 מליון עותקים ובדור הזה פחות מ-10 מליון. האם פליפוני צריכה שינוי? בהחלט. הם צריכים שינוי כבר יותר מעשור אבל סוני עדין לא כופה עליהם שינוי. אני לא יודע למה אתה חושב שעכשיו הם פתאום ישתנו, שני דורות שלמים הם צריכים להשתנות והם לא משתנים. אין שום דבר מיוחד בדור הקרוב, פליפוני הם פליפוני, יקח להם נצח לעשות משחק כרגיל. לקבל מהם משהו בסביבות 2020 שהוא יותר מדמו זה לדעתי אופטימיות חסרת תקנה. GT ספורט יצא רק ב-2017 והם השקיעו המון מאמצים על ספורט בשנתיים האחרונות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 13:58

אני חושב שהשתלם לסוני מאוד בדור הקודם להחזיק אותם והפעם הם במקרה הכי טוב במצב ממש גבולי... אז עכשיו יש אינטרס מובהק להצליף בהם קצת :)
בדור של הפס2 לא הייתה להם תחרות, אפשר להגיד. מה גם שההצלחה של הפס2 גדולה בהרבה מהפס3, הירידה הייתה הגיונית, הפעם אין להם שום תירוץ, הפס4 הרבה יותר פופולרית מהפס3, יש תחרות קשה אבל הם הוציאו משחק אחד במקום בערך 3 בדור הקודם.... מצב מחפיר, קיצר.
תשמע, אולי סוני פשוט לא ישנו כלום, ויתנו לסדרה לרדת ל-4 מליון בדור הבא כולו, לי אישית ממש קשה להאמין שיאפשרו דבר כזה.
בין GT5 ל-GT6 עברו רק 3 שנים, וביניהם גם יצא GT5 PROLOGUE שמכר 5 מליון עותקים... ההספק שלהם עוד היה סביר, הם רק צריכים לחזור לזה, והפעם הם יכולים בזכות הבסיס שGT:S נתן להם. אני כל כך בספק שסוני תתן להם יד חופשית, והם שוב ישחררו רק משחק אחד כל הדור הבא. זה בזיון אם כן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 14:10

Laskin כתב:אני חושב שהשתלם לסוני מאוד בדור הקודם להחזיק אותם והפעם הם במקרה הכי טוב במצב ממש גבולי... אז עכשיו יש אינטרס מובהק להצליף בהם קצת :)
בדור של הפס2 לא הייתה להם תחרות, אפשר להגיד. מה גם שההצלחה של הפס2 גדולה בהרבה מהפס3, הירידה הייתה הגיונית, הפעם אין להם שום תירוץ, הפס4 הרבה יותר פופולרית מהפס3, יש תחרות קשה אבל הם הוציאו משחק אחד במקום בערך 3 בדור הקודם.... מצב מחפיר, קיצר.
תשמע, אולי סוני פשוט לא ישנו כלום, ויתנו לסדרה לרדת ל-4 מליון בדור הבא כולו, לי אישית ממש קשה להאמין שיאפשרו דבר כזה.
בין GT5 ל-GT6 עברו רק 3 שנים, וביניהם גם יצא GT5 PROLOGUE שמכר 5 מליון עותקים... ההספק שלהם עוד היה סביר, הם רק צריכים לחזור לזה, והפעם הם יכולים בזכות הבסיס שGT:S נתן להם. אני כל כך בספק שסוני תתן להם יד חופשית, והם שוב ישחררו רק משחק אחד כל הדור הבא. זה בזיון אם כן.

GT6 יכל למחזר את כל התוכן של GT5 כי הם על אותה קונסולה, הם פשוט בנו במשך 3.5 שנים עוד תוכן ויצרו את GT6. משחק חדש ידרוש הכל חדש, זאת עבודה ענקית בשבילם. אם GT6 הוא דוגמה, אז אפשר לראות איך רק יצירת תוכן נוסף לאותו דור בלי לעשות יותר מדי מעבר לקח להם 3.5 שנים. אז איך הם יעשו את GT7 כשהם צריכים לעשות הכל מחדש ולבצע קפיצה דורית?

תסתכל על ההספק שלהם:
GT6 - שלוש וחצי שנים של עבודה רק כדי ליצור איטרציה על GT5 ולהוסיף תוכן חדש.
GT ספורט - 4 שנים כדי ליצור משחק קטנטן בלי סינגל.

GT7 דורש מהם לבנות משחק מאפס, לבנות אותו לדור חדש ולמלא אותו בכמויות תוכן. אם לוקח להם ~4 שנים לעשות משהו במאמץ יחסית קטן כמו GT ספורט או המשך שפשוט מוסיף תוכן כמו GT6, אני לא רוצה לדעת כמה זמן יקח להם לעשות GT מלא מאפס. להתחשב בזה שבשנתיים האחרונות הם התרכזו לא מעט בלבנות עוד תוכן לספורטס, כנראה שהפקה מלאה על GT7 רק מתחילה בערך עכשיו. וואללה, אני לא אתפלא אם GT7 מלא ואמיתי יקח להם 5-6 שנים. אני גם לא אתפלא אם התחילו באמת לעבוד עליו רק לאחרונה ושהוא יצא הכי מוקדם ב-2024.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 14:42

איך שאני רואה את זה - GT:S הוא סוג-של פרולוג שהפך למשחק מלא בפני עצמו רק אחרי כל התוספות, אז אם לקח להם 3 שנים בין GT5 PROLOGUE לבין GT6 אז אני חושב שיכול להיות אותו דבר עכשיו עם GT:S ו-GT7.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 04 יולי 2019, 15:13

DrKeo כתב:ספנסר לא אמר קונסולות, הוא אמר ״קונסולות דור הבא״. פעם אחרונה שבדקתי, הone הדיגיטלית היא לא קונסולת דור הבא. ואנקונדה? השם הזה הגיע יחד עם לוקהארט עוד ב2018, לפני שהיה ערכת פיתוח למפתחים.

"The same team that delivered unprecedented performance with Xbox One X is deep into architecting the next Xbox consoles, where we will once again deliver on our commitment to set the benchmark for console gaming."
הקונסולות הבאות, לא קונסולות הדור הבא. לפחות לפי הציטוט בE3 ולא הכותרות שעיתונאים הדביקו. יש לך מקור אחר?

swym כתב:אני מצטער אבל אני לא מתכוון עכשיו להביא לפה את כל השביל אינסיידרים שדבר על לוקהארט ב-9 חודשים האחרונים :)
אולי יש לפייג׳ בשלוף.

אולי הוא ידע להגיד יותר, אבל אני הצלחתי להגיע מכל ההצלבות רק למדווח אחד בודד - אותו חרטטן בשם בראד סאמס. אני לא מוצא שום מקור מוצלב אחר.

swym כתב:זה - לא - קונסולת - סטרימינג. קוראים לזה ״קונסולת דור קודם״ ואת זה היה בכל דור ever. מכשיר סטרימינג זה משהו זול מזה בהרבה, השילד והאפל tv הם מכשירי פרימיום שעולים המון ולא מיצגים את השוק. כן, xcloud תהיה אפליקציה אבל לא כל טלביזיה תריץ את זה ולכן צריך סטיק כמו כרומקאסט בנוסף כאפשרות למי שאין יכולת להריץ אפליקציה על הטלביזיה. ולפני שאתה קופץ עם ״לכולם יש טלביזיה חכמה״, לי למשל יש טלביזית lg והיא לא אנדרואיד tv, הטלביזיות שלהם הן מבוססות webtv עם מבחר אפליקציות מאוד מצומצם. יש סיבה למה כרומקאסט קיים.

נו, אבל זו בדיוק היתה הנקודה שלי: הם לא צריכים "קונסולת סטרימינג" כי יש להם קונסולת דור קודם זולה שכבר מציעה את יכולות הסטרימינג אולי הטובות בשוק. המיצוב של מיקרוסופט הוא כזה:
- רוצה לשלם אפס דולר על חומרה? תוריד אפליקציית Xcloud לסטרימר האנדרואיד/אפל שלך דרך חנות האפליקציות המועדפת עליך - בין אם אתה מחובר עם סטרימר סטיק או אם יש לך טלוויזיה חכמה.
- יש לך 150-200$ לשלם על חומרה? תקבל סטרימר פרמיום all-digital של מיקרוסופט, שמגיע עם נפח אחסון גבוה וגיימפאד מובנה. הוא מתחרה במכשירי סטרימינג פרמיום אחרים של נוידיה ושל אפל אבל מציע הרבה יותר מהם לגיימרים: מלבד סטרימינג של משחקי הדור הבא, וידאו, ומוזיקה תוכל גם לשחק עליו בקטלוג עבר של אלפי משחקי אקסבוקס בלי שתצטרך להזרים אותם מהאינטרנט.
- יש לך ~400-500$ לשלם על חומרה? תקבל את קונסולת הדור הבא באמת: כזו שתשרת אותך בעשור הבא עם חומרה מפלצתית שיכולה להריץ את כל המשחקים מקומית, ובלי שתצטרך לשלם על שום שירות נוסף (אבל תוכל אם תרצה).

ברגע שיש לך שירות ענן וחומרה חזקה, אין היגיון לדחוף באמצע עוד פלטפורמת ביניים ב-300$ (תג מחיר שהאנקונדה גם ככה תרד אליו אחרי כמה שנים של מבצעים וחיתוכי מחיר) שתכרסם לך משני הצדדים, ובמקביל תייצר לך עלויות נלוות שרק יסבכו את המסר השיווקי ויסנדלו אותך בהמשך הדרך.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 04 יולי 2019, 15:20

80% מהמכוניות ב GT5 היו עיבוד מחדש של מכוניות מהמשחק הקודם שהיה על הפלייסטיישן 2, לא מן הנמנע שהמכוניות ב gt sports יהיו הבסיס ללפחות חלק מהמכוניות ב GT7. אני לא יתפלא אם זה יהיה משחק השקה או שנה ראשונה לפס5 האמת, לא זוכר קונסולה שלא היה לה משחק מירוצים בשנה הראשונה ואת הסטודיו של דרייב קלאב הם סגרו אאל"ט ככה שאין יותר מידי אופציות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יולי 2019, 15:52

פיייי כולם התהפכו על נדב עכשיו (;
מסכים עם סטיק במאה אחוז

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2019, 23:22

swym כתב:"The same team that delivered unprecedented performance with Xbox One X is deep into architecting the next Xbox consoles, where we will once again deliver on our commitment to set the benchmark for console gaming."
הקונסולות הבאות, לא קונסולות הדור הבא. לפחות לפי הציטוט בE3 ולא הכותרות שעיתונאים הדביקו. יש לך מקור אחר?

כן גיא? כשפיל הקדיש חלק בE3 לדיבור על הדור הבא והוא אמר שהצוות שהנדס את הx עובד על הבנצ׳מארק הבא בתעשיה הוא דבר על... one s ששכחו להכניס אליה כונן דיסקים?

swym כתב:אולי הוא ידע להגיד יותר, אבל אני הצלחתי להגיע מכל ההצלבות רק למדווח אחד בודד - אותו חרטטן בשם בראד סאמס. אני לא מוצא שום מקור מוצלב אחר.

שוב, השם אנקונדה ולוקהארט הגיעו יחדיו, גם בדיווח של סאמס. אם אתה מאמין לשם אנקונדה והשם מאושר מבחינתך, זה אומר שהדיווח היה מדוייק ואכן הייתה לוקהארט. עכשיו שהמון עיתונאים במקביל אשרו שבטלו את הלוקארט, זה עוד אישור לזה שהלוקהארט הייתה קיימת.

swym כתב:נו, אבל זו בדיוק היתה הנקודה שלי: הם לא צריכים "קונסולת סטרימינג" כי יש להם קונסולת דור קודם זולה שכבר מציעה את יכולות הסטרימינג אולי הטובות בשוק. המיצוב של מיקרוסופט הוא כזה:
- רוצה לשלם אפס דולר על חומרה? תוריד אפליקציית Xcloud לסטרימר האנדרואיד/אפל שלך דרך חנות האפליקציות המועדפת עליך - בין אם אתה מחובר עם סטרימר סטיק או אם יש לך טלוויזיה חכמה.
- יש לך 150-200$ לשלם על חומרה? תקבל סטרימר פרמיום all-digital של מיקרוסופט, שמגיע עם נפח אחסון גבוה וגיימפאד מובנה. הוא מתחרה במכשירי סטרימינג פרמיום אחרים של נוידיה ושל אפל אבל מציע הרבה יותר מהם לגיימרים: מלבד סטרימינג של משחקי הדור הבא, וידאו, ומוזיקה תוכל גם לשחק עליו בקטלוג עבר של אלפי משחקי אקסבוקס בלי שתצטרך להזרים אותם מהאינטרנט.
- יש לך ~400-500$ לשלם על חומרה? תקבל את קונסולת הדור הבא באמת: כזו שתשרת אותך בעשור הבא עם חומרה מפלצתית שיכולה להריץ את כל המשחקים מקומית, ובלי שתצטרך לשלם על שום שירות נוסף (אבל תוכל אם תרצה).

ברגע שיש לך שירות ענן וחומרה חזקה, אין היגיון לדחוף באמצע עוד פלטפורמת ביניים ב-300$ (תג מחיר שהאנקונדה גם ככה תרד אליו אחרי כמה שנים של מבצעים וחיתוכי מחיר) שתכרסם לך משני הצדדים, ובמקביל תייצר לך עלויות נלוות שרק יסבכו את המסר השיווקי ויסנדלו אותך בהמשך הדרך.

ה-s היא לא קונסולת סטרימינג, ב2020 היא קונסולה מתה מהלכת קלאסית כמו בתחילת כל דור חדש. יש קהל מסויים שקונה קונסולות מתות כשהן ממש זולות, אבל הוא לא ישתנה ב2020 כך שהs ב2020 רלוונטית כמו ה360 ב2013 ולהגיד שזאת אופציה לאנשים אין להם 500$ לקנות קונסולה חזקה זה כמו להגיד ב-2006 לאנשים שלא יכלו להוציא 600$ על פס3 לקנות פס2 כי היא עלתה 130$ באותה תקופה. הרי מה קשור אחד לשני? כי אפשר לשחק ב-XCLOUD? יופי, גם באייפון ובטלביזיה החכמה אפשר לשחק XCLOUD, למה צריך לפוצץ על זה 200$?

כן, ברור שxcloud נועד להיות אפליקציה, כלומר זה מה שהשירות הזה מתוך הגדרה להתחשב בזה שבהתחלה הוא יצא רק לטאבלטים וניידים. אבל מה לעשות, יש כאלה שידם לא משגה לאפליקציה על הטלביזיה, בדיוק אותם אנשים שקונים פיירסטיק או כרומקאסט. אז לאנשים האלה יהיה פיתרון זול כלשהו, סטיק ב30$ או משהו דומה פלייסטיישן tv ב50$. הם רוצים לפוצץ 200$ על s? לבריאות, אבל אין ל-S לא אמור להיות שום מקום באסטרטגיה השיווקית של מיקרוסופט. להפך, לערבב את ה-S באסטרטגית שיווק של מיקרוסופט בתקופה של שיגור קונסולה חדשה זאת קטסטרופה מהלכת.

אין מטרה לקונסולת דור הבא ב300$? What? האנקונדה תרד ממילא אחרי 3+ שנים ל-300$? What? אתה לא רואה ערך לקונסולה שעולה 200$ פחות מכל קונסולת דור הבא אחרת, מקבלת כל משחק דור הבא ועל טלביזית 1080p (שיש לרוב האוכלוסיה, ביחוד זאת שקונה קונסולות ב300$ ומורטעת על ידי 500$) נראת בול כמו הקונסולות 500$? לחתוך את התחרות ב-200$ מלמטה זה לא יתרון מטורף? זוכר את ה-360 מול הפס3 במקרה?

idan כתב:80% מהמכוניות ב GT5 היו עיבוד מחדש של מכוניות מהמשחק הקודם שהיה על הפלייסטיישן 2, לא מן הנמנע שהמכוניות ב gt sports יהיו הבסיס ללפחות חלק מהמכוניות ב GT7. אני לא יתפלא אם זה יהיה משחק השקה או שנה ראשונה לפס5 האמת, לא זוכר קונסולה שלא היה לה משחק מירוצים בשנה הראשונה ואת הסטודיו של דרייב קלאב הם סגרו אאל"ט ככה שאין יותר מידי אופציות.

לפס3 לא היה משחק gt מלא עד גיל 3.5, לפס4 לא היה משחק gt עד גיל 4 (אם אפשר לקרא לספורט משחק gt מלא ואמיתי). אז לפס5 יהיה משחק gt מלא בשנה הראשונה? אחד שיפותח תוך פחות מ-4 שנים כשבמקביל הם עבדו חזק על את התוכן של ספורט? די נו. רוצים התערבות? אם עד סוף 2021 יוצא GT7 אני לגמרי אוכל כובע, אפילו אחד בגודל סומבררו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 27 אורחים