נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Stick » 08 פברואר 2023, 17:05

אני עדיין לא לגמרי קניתי את הDLSS 3, אבל גם לא שיחקתי אז אני מדבר על מה שאני שומע בלבד. י
ש לטכניקה הזו בעיות והן יושבות על גבי היתרונות שלה, להבדיל ממDLSS 2 למשל. כלומר כן, לDLSS 2 יש (היום כבר תאורטית בלבד למען האמת) תופעות לוואי בדברים כמו חלקיקים או שערות לדוגמה, אבל אי אפשר להתווכח שאת המטרה - להעלות את הFPS ואת החדות של התמונה, זה עושה מושלם בלי שום כוכבית. ואגב, כשבאמת היו המון תופעות לוואי בגרסה הראשונית ביותר של הDLSS, אז לא הפעלתי אותו. העדפתי לשחק את קונטרול ב30 בלי DLSS מאשר באזור ה60 עם.
בDLSS 3 המצב קצת מוזר יותר כי זה מעלה את הקצב פריימים, כלומר את התמונה החלקה, וגם נראה נהדר כשהוא עושה את ה"קסם" הזה לפי מה שאני מבין, כלומר כמעט ובלי שום תופעות לוואי ויזואליות שאפשר לתפוס.
זה מצוין, אבל אז הוא גם יורה לעצמו ברגל ופוגע בתגובתיות. וואלה, זמן תגובה זה דבר קריטי בעיניי למשחקים ולתחושה שלהם. אני לא מדבר בכלל על תחרותיות ודברים כאלה, אלא על התחושה עצמה כשמשחקים משחק.
עכשיו אני לא יודע אם צריך להכנס לדיון של 30ms מורגש או לא (ויש גם מקרים שזה הרבה יותר מזה ממה שראיתי), ברמה הכי עקרונית זה לתת לך FPS גבוהה - ואז לחתוך ממנו חצי ממה שאתה אינטואיטיבית משייך לFPS גבוהה. אז אני באמת לא יודע כמה זה גיים צ'יינג'ר מבחינה טכנולוגית... זה פיצ'ר, זה נחמד, זה טוב שיש את זה ושאנשים יכולים לבחור מתי והאם להשתמש בזה בהתאם לסיטואציה, אבל אני לא חושב שזה משהו מהותי שזהו - עכשיו כולם חייבים להתיישר לפי זה ולהפוך את זה לגיימפלי "רגיל". לפחות לא במצב הנוכחי.

כרגע כמו שאני רואה את זה זה טוב בעיקר למשחקים שבורים. שבורים ממש. הוגוורטס שלפי מה שאני רואה באינטרנט הוא פורט *ממש* שבור שנופל אצל כולם למתחת ל30 ברגעים שבהם הוא טוען דברים או מחליף את הזווית, הרימאסטר PC של הוויצ'ר 3 שבגדול לא ממש עובד עם RT בלי ליפול מתי שבא לו בגלל בנייה גרועה של המוד. דברים כאלה. ואז זה סבבה, זה אחלה פיצ'ר ודבר חיובי, אבל משהו שמטפל בפורטים שבורים לא יכול להיות גיים צ'יינג'ר.
אם תקח משחק שרץ ב15FPS בשביל לעשות אותו 30FPS, אתה תקבל דיליי נוראי וזה לא באמת פתרון (לא שמשהו יאתגר ככה את הכרטיסים האלה ב4 שנים הקרובות לפחות...), אם תקח משחק שרץ לך ב60 ותעשה אותו 120 - זה באמת שווה את הויתור על זמן תגובה? 60 זה כבר מספיק טוב, בעיניי. אז לא יודע, זה בעיקר לפורטים שבורים כמו שאני מבין את זה עד עכשיו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 פברואר 2023, 17:10

שוב, טענת הדיליי היא בסדר, אל ממה שאני הייתי - זה לחלוטין לא מורגש. לא קצת מורגש או זניח, אלא פשוט לא קיים. וכן - יש מצב שאם הייתי שחקן cod או סטריט פייטר הייתי שם לב, אבל אני לא.
באותה מידה אפשר להמליץ לחבר עם כבל את השלט ולא לשחק אלחוטי, אולי ההבדל שם יהיה אפילו יותר גדול, אבל בדו ספרתי נמוך זה משהו שאני לא מבחין בו בכלל, ואני בספק אם מישהו פה ישים לב

(כמו גם עם v-sync אגב…)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2023, 17:25

זה מאוד תלוי במשחק, אבל השאלה היא האם 10ms או 20ms או אפילו 30ms של איחור שווים לך את התמורה של תמונה חלקה יותר. אני משער שזה פר משחק ותלוי השחקן, אין באמת תשובה גורפת. וכמו שסטיק אמר, בזמן ש-DLSS 2 הוא win win, כאן יש טריידאופים שצריך לחשוב עליהם. אבל גם DLSS היה די קקה בימיו הראשונים, ו-DLSS 3 הוא בן שלושה חודשים, אז מי יודע ואולי עוד שנה הוא יהיה מדהים.

אפשר למשל לעשות אלגוריתם פרדקטיבי, כלומר ש-DLSS יחזה לאיפה התנועה הולכת להתקדם בפריים הבא וליצור אותו בלי להסתמך על פריים אמיתי. אני לא יודע אם אפשר לממש דבר שכזה בלי בעיות שיגרמו לפליקרינג או גמגומים קשים, אבל אולי זה אפשרי, לאחרונה AI מתנהג כמו סוג של קסם אז אני לא מתכוון לחזות קסמים. אם דבר כזה יעבוד אז DLSS 3 גם יוריד את הזמן תגובה, ויהפוך ל-WIN WIN בדיוק כמו DLSS 2.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 פברואר 2023, 18:15

טוב, התשובה היא שבוודאי 30ms שווים את זה, בכל משחק שאתה לא תחרותי אבל בקצב של הקצה של תחרותי. מעל 100 כבר אפשר לדבר למרות שברוב המשחקים זה לחלוטין סביר, אבל זה כמעט ואף פעם לא מתקרב לשם גם בדוגמאות הכי גרועות של DLSS 3 בתצורת performance וזה גם לא עובר את ה-40 במקרה הכי גרוע בquality, כך שכן - תמונה חלקה יותר תהיה שווה את זה ב-99% מהמקרים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 פברואר 2023, 19:00

אבל עדיין - זה במעברים מאזור ה60 לאזור ה120-150, לא? אולי אני מפספס משהו אז אם אני טועה תגיד, כאמור אין לי נסיון אישי עם זה.
בכל הנוגע להאם זה באמת גיים-צ'יינג'ר, זה האם משחקי קונסולה יוכלו לכוון ל10-15 FPS ואז לרוץ ב30, זה באמת יהיה משהו שישנה את הכל. אבל להבנתי במצבים האלה הטריידאוף הרבה יותר חמור.
ובכל מקרה, עדיין יש טריידאוף אז עדיין הרבה שחקנים יעדיפו לא להשתמש בזה ואז לא יוכלו להשתמש בזה כבסיס לפיתוח. הכל במצב הנוכחי כמובן, אם זה ישתפר אז זה כבר משהו אחר. אבל כרגע זה רק בגדר פיצ'ר לרמות הגבוהות ביותר, או כדי להציל כמה פורטים באמת נוראיים.
קח לדוגמה את הבניית רזולוציה, העובדה שאף משחק היום לא צריך לכוון לרזולוציה טבעית היא באמת גיים צ'יינג'ר באיך שמפתחים משחקים ומשתמשים בחומרה, אני לא רואה את DLSS 3 כרגע שם. ובגלל שזה הכל ברמת קסם על אמת מבחנתי אז אין לי מושג מה הסבירות שהטכנולוגיה הזאת ספציפית תעשה קפיצה עוד שנה-שנתיים ותהיה סימלס לגמרי בכל הרמות. לא יודע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2023, 20:02

זה גם נכון, DLSS 3 עובד בהעברת קצבי פריימים יחסית גבוהים לקצבים ממש גבוהים. אי אפשר עכשיו להשתמש בו בכדי להפוך משחק של 15fps למשחק של 30fps.

ככל שה-fps נמוך יותר, יש הפרש גדול יותר בין התמונה שמציג פריים אחד לפריים שאחריו. ככל שההפרש גדול יותר, ה-AI צריך לעבוד קשה יותר בכדי להבין איך נראה הפריים שמגשר בינהם. זה אומר שככל שה-fps נמוך יותר, יש סיכוי גבוה יותר לטעויות. הייתי מת לראות איך נראה 15fps שמומר ל-30fps, אבל אני לא חושב שיש כרגע דוגמה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 פברואר 2023, 20:34

אני חושב שזה בדיוק המצב בפורטל RTX ב-4k:
https://www.dsogaming.com/wp-content/up ... arks-3.png

מאיזור ה-18-24 לאיזור ה-62-77

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2023, 21:20

Laskin כתב:אני חושב שזה בדיוק המצב בפורטל RTX ב-4k:
https://www.dsogaming.com/wp-content/up ... arks-3.png

מאיזור ה-18-24 לאיזור ה-62-77

זה מ-47fps (הממוצע של המשחק עם DLSS 2) ל-77fps. קודם רץ DLSS2 מה שמשפר ביצועים, אחרי זה החלק של יצור הפריימים פועל.

DLSS 3 זה בעצם קומבו של 3 דברים יחד:
1) DLSS 2
2) ריפלקס
3) יצור פריים ביניים חדש

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 פברואר 2023, 22:51

אתה צודק שזה כנראה יחד עם DLSS 2 אבל אתה טועה שזה מחייב את שלושת הדברים, בסייברפאנק אפשר לבחור להשתמש בDLSS 3 ללא 2. זה העלה אותי מאיזור ה-40 לאיזור ה-70. אחרי שיצא הפאץ׳ ל הGI או מה שלא הבטיחו - אני בטח אהיה בנייטיב מתחת לשלושים, ואז אדווח מה היה השיפור משם והאם הלאג מורגש יותר (אבל אני די בטוח שDF יעשו זאת טוב יותר… השאלה אם הם ינסו את 3 ללא 2 במבחנים שלהם)

אה, יכול להיות שגם הDLSS 2 פועל בעצם גם כשהוא כבוי בהגדרה, אבל הוא עושה זאת ללא אפסקייל או משהו?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 פברואר 2023, 22:58

Laskin כתב:אתה צודק שזה כנראה יחד עם DLSS 2 אבל אתה טועה שזה מחייב את שלושת הדברים, בסייברפאנק אפשר לבחור להשתמש בDLSS 3 ללא 2. זה העלה אותי מאיזור ה-40 לאיזור ה-70. אחרי שיצא הפאץ׳ ל הGI או מה שלא הבטיחו - אני בטח אהיה בנייטיב מתחת לשלושים, ואז אדווח מה היה השיפור משם והאם הלאג מורגש יותר (אבל אני די בטוח שDF יעשו זאת טוב יותר… השאלה אם הם ינסו את 3 ללא 2 במבחנים שלהם)

אה, יכול להיות שגם הDLSS 2 פועל בעצם גם כשהוא כבוי בהגדרה, אבל הוא עושה זאת ללא אפסקייל או משהו?

אני לא מכיר שאפשר לכבות את 2 תוך כדי, אפילו NV מגדירים את DLSS 3 באתר שלהם כקומבו משולש של סופר רזולוציה (DLSS 2), דילוג על הרנדר queue (ריפלקס) ויצור פריימים חדשים. אבל אולי אפשר, DLSS 2 הוא לא צעד נדרש כדי ליצור פריימים חדשים, פשוט להבנתי NV כופים DLSS 2 כחלק מחבילה כוללת של DLSS 3. אבל שוב, אולי אפשר לבטל, עדין לא ממש שחקתי במשחקי DLSS 3 חוץ מאשר פורטל RTX.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 פברואר 2023, 23:32

בסייברפאנק בוודאות זו אפשרות בהגדרות

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 פברואר 2023, 10:02

אה, הנה מישהו עם 4070TI שעשה השוואה כזו:

שים לב שהקטע הראשון הוא NATIVE 4K
אחר כך DLSS 2 במצב QUALITY ב-4K
ואחר כך DLSS 3 ללא DLSS 2 ב-4K
ורק אז שניהם יחד

ואז ברזולוציות שונות שוב...

ההפרש בין NATIVE לבין רק DLSS 3 ללא 2 הוא בערך בין 20 פריימים ל-30.
בין NATIVE לDLSS 2 יש הבדל גדול יותר והוא מתקרב ל-40 פריימים.
ביחד עם שניהם הוא על 60 בערך.
אבל הנקודה היא שאפשר בהחלט להפעיל רק DLSS 3 ולקבל תמונה חלקה יותר משמעותית (בערך תוספת של 50% בביצועים)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 פברואר 2023, 14:41

אני לא יכול לצפות עכשיו בסרטון, אבל אני מאמין לך שאפשר לכבות :)
פשוט NV מוכרת את זה כעסקת חבילה משולשת, אני למשל לא מכיר שאפשר לכבות את הריפלקס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 פברואר 2023, 14:47

זה נכון, לא ניתן בכלל לגעת בו בהגדרות אם אתה מפעיל DLSS 3.
ובמצב DLSS 2 ניתן לכבות אותו או להשתמש בו במצב ״בוסט״ - שלא זמין במצב 3.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 פברואר 2023, 15:08

Laskin כתב:הדור לא יתעכב בגלל שהוא התניע מאוחר. ב-2027 כולנו פה נתחנן ליורשת.
והם לא אמרו שהם מתכננים ב-2026, אני רק אומר שמבחינתי - הייתי שמח אם זה היה 2026, בגלל הפספוס הגדול של DLSS או משהו מקביל, וגם עניין הRT החלש.
וגם אמרתי שבסוף משחק שמתוכנן ל2026 גם ככה יצא ב-2027, כי ככה זה עם משחקים גדולים ב-90% מהמקרים לאחרונה, אז הם יצאו אולי במקביל לPS6.

אם נוטי דוג מתכננים לעשות איזה שאדו דרופ של IP חדש בE3
2024 משהו שמפותח במקביל לTLOU3 אז מבחינתי הם יכולים לעשות TLOU3-4-5 או כמה שבא להם, כל עוד זה לא פוגע בזה שאנחנו נקבל חוויות חדשות, פשוט לא יודע כמה זה סביר שיש להם IP חדש שמפותח לגמרי under the wraps :)

הזוי לאסקין. :) valve שכולנו רוצים ממנה Half life 3 מ2004 גונזת את Half life 3 ב2015 ופה אנחנו מקבלים TLOU3 שלא ברור מי ביקש את זה בכלל :(

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2023, 11:10

ניתוח מעניין, בעיקר לגבי הXSS... זה אחד המשחקים הראשונים שיש בהם "ניצני דור הבא", והוא נראה על הXSS קצת כמו "גירסת הסוויץ'" של המשחק.
בעיקר "בגלל הזכרון", לטענת DF והמפתחים.
גם המפתחים של BG3 טוענים שיש להם בעיות טכניות עם גירסת הXS, פשוט לא ציינו איזה.
אני לא אתפלא אם המגמה רק תחריף ככל שנתקדם לכיוון הדור הבא... איזו טעות הם עשו עם הזכרון :/

גם הרבה משחקים לאחרונה רצים טוב יותר על הPS5 מאשר הXSX, פשוט בגלל שזו לא הגירסה הראשית של המשחק כמעט אף פעם, ולא טורחים ממש להשקיע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 11:55

המערך זיכרון בשתי קונסולות האקסבוקס היה טעות. אבל בXSS הוא היה טעות ברמה של אולי יפגע בדור הזה. ממש עצוב מה שהתקמצנות על 2GB זיכרון יכולה לעשות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2023, 11:58

וזו רק ההתחלה. אי לא אהיה מופתע אם סטארפילד ירוץ ב"מצב-תפו"א" על הXSS, אפילו שהוא נראה גם כן לא הכי דור הבא.
פשוט ירו לעצמם ברגל. ה"התקמצנות" הכי מטופשת שזכורה לי.

אגב, לא זכור לי שהביאו את זה לכאן... זה ממש נראה אדיר, האמת:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 12:08

והקטע הוא שיש לXSS קונטרולר זיכרון שמתאים ל-12GB עם מודולים של 3GB. זה אומר שגם היה לה 12GB זיכרון במקום 10 וגם רוחב פס אחיד לכל הזיכרון של 224GB/s שזה כמעט שקול לפס5 (היום זה 224GB/s ל8 גיגה ו-56GB/s ל2 גיגה).

כשמיקרוסופט דברו עליה כשהיא הוכרזה, נשמע שהם עשו את המחקר שלהם על הזיכרון אבל הכמות עדין נראתה ממש קטנה. עכשיו זה מתחיל להרגיש כמן טעות גדולה וכל זה על מחיר של 2GB זיכרון ותו לא. זה אשכרה לשים שם ארבעה צ׳יפים של 3GB במקום שלושה של 2GB ואחד של 4GB.

ומצד שני, הדמו של מטריקס רץ עליה יופי כך שמי יודע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 מרץ 2023, 12:16

טעות שיכולה להתברר כגדולה יותר מהטעויות שעשו בהשקה של הONE, השאלה היא מתי זה יתגלה ועד כמה זה באמת יהיה גורם מפריע לרוב המשחקים הגדולים והמרשימים שיצאו בעוד שנה מהיום. לפי איך שWILD HEARTS נראה ורץ - זה גורם מחבל. והכל בשביל עוד כמה גרושים. זה גובל ברשלנות.
מעניין אם ואיך THE FINALS הזה ירוץ על הXSS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 12:22

Laskin כתב:טעות שיכולה להתברר כגדולה יותר מהטעויות שעשו בהשקה של הONE, השאלה היא מתי זה יתגלה ועד כמה זה באמת יהיה גורם מפריע לרוב המשחקים הגדולים והמרשימים שיצאו בעוד שנה מהיום. לפי איך שWILD HEARTS נראה ורץ - זה גורם מחבל. והכל בשביל עוד כמה גרושים. זה גובל ברשלנות.
מעניין אם ואיך THE FINALS הזה ירוץ על הXSS.

אין מצב שזאת טעות בגודל הX1. זאת הייתה טעות זיכרון קולוסאלית, כל כך קולוסאלית שהיא גרמה לקונסולה חלשה יותר להיות יותר יקרה מהקונסולה החזקה יותר. הטעות זיכרון של הX1 לא רק גרמה לזיכרון איטי, היא אכלה המון מקום על הצ׳יפ מה שאלץ את מיקרוסופט לקצץ בגודל של הGPU.

אם מיקרוסופט לא היו עושים את טעות הזיכרון שהם עשו עם הX1, היא יכולה במחיר זהה להיות עם יותר מ-2TF ועם זיכרון מהיר. זאת הייתה טעות הזויה.

מקרה הXSS הוא שונה לגמרי, הוא מקרה קלאסי של לא לשים מספיק בפנים. זה מבאס מבחינת זיכרון, אבל לפחות זה לא השמיד קונסולה שלמה וגם גרם לה בו בזמן להיות יקרה יותר מהתחרות.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 מרץ 2023, 12:48

ה-XSS כשלעצמה לטעמי הייתה טעות קולוסאלית אחת גדולה, זה שאנחנו תקועים במגפת קרוס-ג'ן שנראה שתימשך לנצח אולי לקחה את הפוקוס השלילי ממנה והעבירה אותו לדור הקודם, אבל עדיין ניאלץ לחיות עם החומרה המסורסת הזו שנים קדימה גם אחרי שהדור הקודם יישכח. אני רק מקווה ש-MS לא תחזור על הטעות הזו בדור הבא בעקבות הבקלאש, שאני בטוח שיגיע, מהמפתחים בשלב איסוף הפידבק.

זה קצת עצוב, למרות היתרון החומרתי הברור של ה-XSX בדור הזה על הפס5, ואחרי הפודקאסט DF Direct האחרון שג'ון אמר שאחת הסיבות שקשה לחלץ יותר ביצועים מהחומרה של MS היא למעשה בגלל שהם משתמשים בגרסא של DirectX שידוע כ-API מאוד high level בניגוד למה שסוני עושה עם ה-API שלה (LibGCM אם אני לא טועה?) פלוס ה-XSS שצריך להיגרר אחרי ה-XSX, נראה שעדיין הפס5 ייתן את השואוקייסים הכי טובים של הדור.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2023, 14:30

פאק, אני כל כך מרחם על האוורד והצוות שצריכים לדאוג שהמשחק הסופר שאפתני שלהם ירוץ על הטוסטר אובן שהיא הSeries S. אני כבר רואה את זה ביצועים של 25FPS
בperformance mode על הS :( הפחד האמיתי הוא אם TES6 יעבור שנמוכים רצינים בגלל הS הזו עכשיו שחייבים לקחת אותה בחשבון. והמשחק עדיין בשלבי תכנון.

איך נקבל את כמות הNPC חסרת התקדים שהאוורד רוצה לעשות בTES6 על מכשיר כזה חסר כוח? מפחיד.
זה ברור שסוני תסחט את הפס5 כמה שאפשר ושהכסף על הבלעדיים יזרום כמיים, אפילו יותר מהדור הקודם כדי להבליט את זה שסוני לא צריכה להתמודד עם החאלטורה הזו של הS.

זו עוד סיבה למה כל כך האמנתי בזמנו שיהיו קונסולות פרו ולמה אני ממשיך להאמין בזה, כמה זמן מייק תרצה להישאר בנקודה הזו עם הפרסום הרע של הS?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 14:43

Uncle Pey'j כתב:ה-XSS כשלעצמה לטעמי הייתה טעות קולוסאלית אחת גדולה, זה שאנחנו תקועים במגפת קרוס-ג'ן שנראה שתימשך לנצח אולי לקחה את הפוקוס השלילי ממנה והעבירה אותו לדור הקודם, אבל עדיין ניאלץ לחיות עם החומרה המסורסת הזו שנים קדימה גם אחרי שהדור הקודם יישכח. אני רק מקווה ש-MS לא תחזור על הטעות הזו בדור הבא בעקבות הבקלאש, שאני בטוח שיגיע, מהמפתחים בשלב איסוף הפידבק.

זה קצת עצוב, למרות היתרון החומרתי הברור של ה-XSX בדור הזה על הפס5, ואחרי הפודקאסט DF Direct האחרון שג'ון אמר שאחת הסיבות שקשה לחלץ יותר ביצועים מהחומרה של MS היא למעשה בגלל שהם משתמשים בגרסא של DirectX שידוע כ-API מאוד high level בניגוד למה שסוני עושה עם ה-API שלה (LibGCM אם אני לא טועה?) פלוס ה-XSS שצריך להיגרר אחרי ה-XSX, נראה שעדיין הפס5 ייתן את השואוקייסים הכי טובים של הדור.

אני מקווה שזה לא יהיה המקרה, ושוב, המטריקס רץ עליה אז מי יודע. אבל אני לא יודע אם שיווקית זאת הייתה טעות קולוסאלית להתחשב בזה שהיא הייתה הקונסולה היחידה שהייתה זמינה בשנתיים האחרונות. וחשוב יותר מזה הוא שכשהדור יתקדם וכל מה שיהיה בשוק זה פס5 והאקסבוקס החדשות כנגיע לשלב שבו הקז׳ואלים קונים קונסולות מהדור הזה, אז תהיה למיקרוסופט אופציה ב-250$ בזמן שהפס5 כנראה תעלה עדין פחות או יותר 400$. שיווקית זה מאוד חכם.

הבעיה היא לא שה-XSS קיימת, אלה שהחומרה שלה הייתה צריכה להיות חזקה יותר. אני לא בטוח שאפילו היינו שומעים תלונות אם היו לה את ה-2GB החסרים. והם לגמרי החסרים, כי מיקרוסופט בצורה מודעת עשו חלוקת זיכרון סופר מוזרה בכדי לחסוך אותם. עשו את זה גם ב-XSX, הכמות הטבעית שהייתה אמורה להיות על הבס 320 היא 20GB, לא 16GB, והכמות הטבעית שאמורה להיות על בס של 128 היא 8 או 12 או 16 גיגה, אבל לא 10. ה-XSX התחמקה מהכדור הזה כי היא מתחרה בפס5, אז החיסכון 4GB מבאס אבל לא קטסטרופאלי כי בסוף יש לה כמות זהה לפס5.

ב-XSS לעומת זאת, ההסרה של 2GB היא לגמרי אסון, בטח ובטח כשלרוב ה-stack של RT ב-PC לוקח בזיכרון פחות או יותר 1.5GB, תלוי במימוש ובמנוע. ה-2GB האלה הם בדיוק מה שחסר ל-XSX בכדי להכניס את המידע של RT לזיכרון ועוד קצת buffer לפנק באיכות טקסטורות קצת גבוהה יותר. זה בדיוק מה שחסר ל-XSS בכדי לספק גרסאות זהות ל-XSX רק ברזולוציה נמוכה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מרץ 2023, 22:13

Laskin כתב:

ניתוח מעניין, בעיקר לגבי הXSS... זה אחד המשחקים הראשונים שיש בהם "ניצני דור הבא", והוא נראה על הXSS קצת כמו "גירסת הסוויץ'" של המשחק.
בעיקר "בגלל הזכרון", לטענת DF והמפתחים.
גם המפתחים של BG3 טוענים שיש להם בעיות טכניות עם גירסת הXS, פשוט לא ציינו איזה.
אני לא אתפלא אם המגמה רק תחריף ככל שנתקדם לכיוון הדור הבא... איזו טעות הם עשו עם הזכרון :/

גם הרבה משחקים לאחרונה רצים טוב יותר על הPS5 מאשר הXSX, פשוט בגלל שזו לא הגירסה הראשית של המשחק כמעט אף פעם, ולא טורחים ממש להשקיע.

ראיתי את הסרטון והמשחק הזה כזה clusterfuck טכנית שאני לא יודע אם הוא אמור להיות דוגמה למשהו. כלומר, תראה אותו, מזעזע.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים