נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2020, 15:48

גם DLSS וגם את מכוון לרזולוציה יותר נמוכה אז כנראה שהמשחק ירוץ על ה-2060 שלך טוב מעל הפס5. על המחשב גם תוכל לבחור את ההגדרות שלך, נניח אולי תהיה מוכן לוותר על רזולוציה בשביל לשים RT טוב יותר או שתוכל לבחור איזה אפקט RT אתה הכי רוצה ולהתרכז בו. בכל מקרה, לדעתי אתה צריך לחכות להשוואות של DF :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 נובמבר 2020, 17:29

כתבה גדולה של The Verge של טום וורן על הסיבות לפערים בין הפס5 ל-XSX במשחקי צד ג'.
אין פה ממש בשורה,רק עוד פירוט על תיאוריות ורמיזות שכבר עלו בטוויטר בעבר,ובעיקר אישור שלהן:
-פיגור גדול בשליחת ערכות פיתוח למפתחים לעומת סוני
-פיצ'רים בסיסיים שלא עובדים כמו אינפוט מקונטרולר ופרופילי משתמש
-פאטצ'ים למשחקים בעייתים כמו Dirt 5 (מוד ה-120fps הידוע לשמצה בעקבות ה-LOD הביזיוני שלו על הבוקס,המפתחת עובדת על תיקון) ו-ACV בדרך.
-טום וורן פנה גם ל-MS עצמה עם ההשוואות השונות וקיבל תשובה שהם מודעים למצב ועובדים לסגור את הפערים,עד כמה שזה שווה משהו.

https://www.theverge.com/21718936/xbox-series-x-ps5-performance-game-comparison

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 25 נובמבר 2020, 17:31

Stick כתב:אין לי ספק שהRT על 3080 יהיה אלף רמות מעל מה שיהיה על הPS5, אבל ההתלבטות שלי היא בין PS5 ל2060 :).
בכל מקרה נראה, יש ענייני אופטימיזציה וכל זה ובסוף הקונסולות תמיד עושות יותר ממה שהן אמורות לעשות מול PC מקביל. ה2060 מלכתחילה חלש מהPS5, אבל הDLSS הוא האס בשרוול פה, אז כן, פשוט אאלץ לחכות עוד קצת לפני שאקבל החלטה.
יש לי תחושה שDF הולכים לעשות איזה סרטון או שניים על המשחק הזה :).

זה גם הרבה תלוי במאמץ שהמפתחות מוכנות לעשות לגרסאות הקונסולות ,לפעמים יש אלמנטים שמשנים רק להתאים לקונסולה כזאת או אחרת מעבר להגדרות רגילות

יש כל מיני טריקים ,לדוגמה לעשות אלמנטים 3d ל2d
לעשות מסדרונות להסתיר טעינה
וכל מיני דברים אחרים ,בגלל שזה לחומרה מאוד ספציפית
יותר קל לנצל את החומרה ,אבל אלו דברים שלוקחים זמן וכסף
חלק מהמפתחות רק מורידות הגדרות
וחלק באמת משקיעות
אבל עם 2060 לא היתי משדרג ,פשוט היתי מריץ משחקים ב1080p
אני מדבר על הגרסה השולחנית כי 2060 ניד חלש בהרבה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 נובמבר 2020, 15:19

עשיתי עוד בדיקה היום סתם לכיף
יש זמינות מסוימת של xsx בארץ
ברמה של לפעמים לנסוע שעה שעתים ,ופחות או יותר בטווח כזה תמצאו קונסולה

Ps5 כצפוי כי הגיע ממש טיפה לארץ ,יש מחסור ענקי
גם בארץ וגם בעולם ,אני מנחש שזה לא בגלל ביקוש יוצא דופן בישראל
אני מנחש שפשוט לא הביאו עשרות אלפים להשקה הזאת

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 נובמבר 2020, 15:39

אם היית קורא את מה שאנחנו כותבים - לא היית צריך לנחש את זה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 נובמבר 2020, 16:04

אני קורה
אבל לי אין מידע שהגיעו רק 2000 לארץ

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2020, 11:10

זוכרים את כל המצגת ההיא על הטכנולוגית שיער של פרוסטבייט שהבאתי לפני כמעט שנה? אז ההרצאה סופסוף עלתה:

עדין לא יצא לי לצפות אבל כשאני אצפה, אני אשים פה חתימות זמן להדגמות טכנולוגיה המגניבות ויזואלית. אגב, להבנתי פיפא 21 בגרסת הדור הבא כבר מישם את הטכנולוגיה אבל רק על חלק מהשחקנים ורק בסטוני מעבר.

עריכה:
הנה, כבר 50 שניות פנימה מדגימים את זה בפיפ"א, נראה מעולה ויזואלית אבל אני משער שיש עוד עבודה לגבי התנועה של השיער. אולי במשחקי 30FPS זה יזוז קצת יותר טוב.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 03 דצמבר 2020, 13:15

למה זה כל הזמן נראה כאילו הם בתוך אקווריום. שנים שככה נראה שיער "איכותי"
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 דצמבר 2020, 13:59

כן, זה נראה גם קצת סטופ-מושן...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2020, 14:19

זה כי החישובי פיסיקה צריכים להיות זולים כי אתה מחשב אלפי שיערות שמתנגשות אחת בשניה. אני משער שעם הזמן ועם הכוח המתגבר של הקונסולות זה יראה טוב יותר ויתנהג טוב יותר. כרגע יש לזה קצת ווייב "מרחף", לא שונה בהרבה מפיסיקה במשחקים וידאו בתחילת שנות ה-2000 שגופות וחפצים בעולם הגיבו לפיסיקה אמיתית אבל זה לא באמת הרגיש מציאותי עד שהקונסולות התחזקו.

אנקדוטה קטנה בנושא הזה - RT עובד נהדר בחישובי פיסיקה עדינים. כלומר כשהכוח RT של החומרה יתגבר, כנראה שישתמשו בו גם לחישובי שיער מסובכים פי עשרות מונים וכנראה שרק אז השיער יראה מציאותי לגמרי. עד אז, זה לא רע בכלל. כלומר עדיף על הכרטיסיות שיער הקפואות במקום שמשתמשים בהן עוד מימי הפס2 ועד היום.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 03 דצמבר 2020, 16:37

שנים על גבי שנים שככה זה נראה בכל הדגמה ככה שזה לא נראה שכוח חישובי הוא הבעיה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2020, 16:45

swiss-the-engine כתב:שנים על גבי שנים שככה זה נראה בכל הדגמה ככה שזה לא נראה שכוח חישובי הוא הבעיה.

שנים מבטיחים לך את זה בדמואים, עכשיו זה אשכרה במשחק (שיצא היום). מפה הרמת דיוק של הפיסיקה רק תשתפר. צריך להתחיל מאיפשהו :)

אני לא אתפלא אם עוד בדור הזה תראה שיער שנראה וזז נהדר. כנראה שזה יקרה במשחק סופר לינארי שרץ ב30fps כמו TLOU3 ולא בבמשחק כמו פיפא אבל להתחשב בזה שדור הוא בן שלושה שבועות וכבר יש לנו משהו ברמה הזאת, זה לא רע בכלל לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 03 דצמבר 2020, 17:51

אבל שוב. כל דמו ככה זה נראה. גם לפני עשור. אז ככל הנראה (לפחות לא רק) כוח חישובי היא לא הסיבה.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 דצמבר 2020, 19:22

swiss-the-engine כתב:אבל שוב. כל דמו ככה זה נראה. גם לפני עשור. אז ככל הנראה (לפחות לא רק) כוח חישובי היא לא הסיבה.

לפני עשור הכוח החישובי היה רק חלש יותר, ההבדל העקרי הוא שכאן יש הרבה יותר זקיקים מאשר בדמואים שראית לפני עשור. האמת שיש פה דווקא צעד גדול בכיוון הראליזם חוץ מאשר הכמות האדירה של השיערות שהם מציגים, השיער שלהם מתחכך ונדבק לקבוצות מה שנותן לו תנועה יותר ראליסטית. יש עוד דרך, אבל הצעדים הראשונים כבר כאן.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 03 דצמבר 2020, 22:40

DrKeo כתב:
swiss-the-engine כתב:אבל שוב. כל דמו ככה זה נראה. גם לפני עשור. אז ככל הנראה (לפחות לא רק) כוח חישובי היא לא הסיבה.

לפני עשור הכוח החישובי היה רק חלש יותר, ההבדל העקרי הוא שכאן יש הרבה יותר זקיקים מאשר בדמואים שראית לפני עשור. האמת שיש פה דווקא צעד גדול בכיוון הראליזם חוץ מאשר הכמות האדירה של השיערות שהם מציגים, השיער שלהם מתחכך ונדבק לקבוצות מה שנותן לו תנועה יותר ראליסטית. יש עוד דרך, אבל הצעדים הראשונים כבר כאן.

אתה באמת רוצה שיבזבזו כח חישוב על שיער מתנפנף ברוח ?
אני יכול להבין בסרטוני מעבר יהיה להם קל יותר ליצר שיער מציאותי יותר
אבל במשחק עצמו ? למה לבזבז זמן פיתוח וכח חישוב על זה
כבר שנים לא יסתכלתי על דמות והיה לי בעיה עם השער שלה
לא אכפת לי עם זאת איזה טקסטורה שהדביקו לדמות
אנימצה ,או כל שיטה אחרת
כבר מתקופת הps2 ,זה לא הפריע לי ,והיום גם ככה יש אנימציות שיער טובות מאוד
במשחקים שזה באמת חשוב ,דוגמת Detroit: Become Human
הגרפיקה היתה כל כך טובה בקונסולה חלשלושה כמו הps4
שמה שאפשרי בps5/ xsx ,זה בטח יראה מאוד מציאותי
גם בלי השיטה הזאת
אז למה לבזבז משאבים כאלו על שיער ?

לסרטים עם זה מקל אליהם ליצר סרט זה מובן
אבל אז זה לא אינטראקטיבי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2020, 00:05

כן, אני רוצה שיבזבזו כוח חישובי על שיער, על בגדים וכו'. זה חשוב, זה חלק מהכיף של משחק AAA חדש, כזה שיפיל לך את הלסת. האמת, אם בגרסת הדור הבא של נניח AC:V היה שיער שכזה, בדים מרשימים, ערימות של חלקיקים ופיסיקה מרשימה יותר של דברים בעולם (נניח בוץ, מים וכו') אז כבר הוא היה מרגיש חצי דור הבא במקום משחק פס4 ברזולוציה גבוהה. זה בדיוק סוג הדברים שעושים את ההרגשה של הדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 דצמבר 2020, 16:44

נראה מצוין וג'ון מאוד התרשם,הוא אומר שזו בהחלט גרסא נפרדת לגרסאת הפס4/XBO ולמען האמת זה בהחלט נראה כך.
גם התגובות על האפגרייד הויזואלי של פיפא 21 חיוביות,נראה שמשחקי ספורט התחילו טוב בדור הזה בניגוד לדור הקודם שלפיפא היה את האפיזודה הקצרה עם ignite שלא הצליח להרשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2020, 18:34

יש בפיפא דברים מעניינים לדור הבא, למשל עיוות של שרירים כשהם מתכווצים, שיער מבוסס פיסיקה או דשא אנדבידואלי. נראה שיש קפיצה אמיתית הפעם. זה הקל עלי לקנות את פיפא השנה, ביחוד עם המבצע 34$ שהיה עכשיו.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 04 דצמבר 2020, 19:23

DrKeo כתב:כן, אני רוצה שיבזבזו כוח חישובי על שיער, על בגדים וכו'. זה חשוב, זה חלק מהכיף של משחק AAA חדש, כזה שיפיל לך את הלסת. האמת, אם בגרסת הדור הבא של נניח AC:V היה שיער שכזה, בדים מרשימים, ערימות של חלקיקים ופיסיקה מרשימה יותר של דברים בעולם (נניח בוץ, מים וכו') אז כבר הוא היה מרגיש חצי דור הבא במקום משחק פס4 ברזולוציה גבוהה. זה בדיוק סוג הדברים שעושים את ההרגשה של הדור הבא.

אבל עם כל זה היה מוריד אותו ל30 fps
עדין היתה רוצה את זה ?
אני אישית מעדיף שיתעסקו בדברים אחרים בינתים

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 דצמבר 2020, 19:32

בטח, כמו שRT מפיל ביצועים, אז שיתנו לבחור מקסימום, כמו כמעט כל משחק היום

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 דצמבר 2020, 19:32

kririn כתב:
DrKeo כתב:כן, אני רוצה שיבזבזו כוח חישובי על שיער, על בגדים וכו'. זה חשוב, זה חלק מהכיף של משחק AAA חדש, כזה שיפיל לך את הלסת. האמת, אם בגרסת הדור הבא של נניח AC:V היה שיער שכזה, בדים מרשימים, ערימות של חלקיקים ופיסיקה מרשימה יותר של דברים בעולם (נניח בוץ, מים וכו') אז כבר הוא היה מרגיש חצי דור הבא במקום משחק פס4 ברזולוציה גבוהה. זה בדיוק סוג הדברים שעושים את ההרגשה של הדור הבא.

אבל עם כל זה היה מוריד אותו ל30 fps
עדין היתה רוצה את זה ?
אני אישית מעדיף שיתעסקו בדברים אחרים בינתים

כן, ברור שהייתי רוצה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 דצמבר 2020, 17:33

אחרי כל שיחות ה-"דור הקודם יחזיק אותנו מאחור" בגלל ה-HDD וה-CPU המיושן והכמות האינסופית של פוסטים שכתבתי על זה שכל עוד ה-CPU וה-SSD ב-S וב-X הם אותו דבר אז אין בעיה גדולה, הנה האזנה נחמדה בנושא ה-XSS מהמפתח הראשי של אורי (דקה 45:30):

אמ;לק
אותו CPU ואותו I/O אומרים שכמה הגדרות גרפיות יתנו למשחק לרוץ על שתי הקונסולות בזמן שהדור הקודם עם ה-HDD וה-CPU שלו דורשים קו מחשבה פיתוחי שונה לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 דצמבר 2020, 19:00

DrKeo כתב:אחרי כל שיחות ה-"דור הקודם יחזיק אותנו מאחור" בגלל ה-HDD וה-CPU המיושן והכמות האינסופית של פוסטים שכתבתי על זה שכל עוד ה-CPU וה-SSD ב-S וב-X הם אותו דבר אז אין בעיה גדולה, הנה האזנה נחמדה בנושא ה-XSS מהמפתח הראשי של אורי (דקה 45:30):

אמ;לק
אותו CPU ואותו I/O אומרים שכמה הגדרות גרפיות יתנו למשחק לרוץ על שתי הקונסולות בזמן שהדור הקודם עם ה-HDD וה-CPU שלו דורשים קו מחשבה פיתוחי שונה לגמרי.

סיימתי לצפות בריאיון ואני חושב שזה אחד מהתכנים הכי טובים ש-DF אי פעם עשו,נהניתי והחכמתי מכל רגע,ג'ון מראיין מעולה והמפתח הראשי גנאדי מ-Moon נתן פירוט מעולה בתשובות שלו ולא התחמק מאף שאלה.
נחמד לדעת שהשמועות היו נכונות וב-dev kit של אנקונדה/לוקהארט אכן יש פשוט toggle שמחליף בין המצבים השונים,זה בטוח מייעל את הפיתוח ומייתר את הצורך להחזיק שתי ערכות פיתוח שונות שגם ברמה הארגון על השולחן יכול להיות מאוד מעצבן למפתח אני מתאר לעצמי.
פשוט להוריד את הכובע בפני Moon,הם תמכו במשחק בצורה מדהימה,תיקנו את הבעיות,מינפו את עבודת האופטימיזציה המדהימה שהם עשו עם הפורט-נס על הסוויץ' (אני מודה,אני שייך לאלה שלא חשבו ש-Will of the Wisps אפשרי על הסוויץ',בטח לא ב-60fps),שידרגו את ה-HDR והפכו אותו ל-showcase למה שהטכנולוגיה יכולה לעשות,שידרגו את הגרפיקה והאסטים,השקיעו בענק באודיו משודרג,פשוט מדהים.
בכלל,כל הפייפליין רינדור שלהם פשוט מדהים ביעילות ובגמישות שלו,ולחשוב שכל זה רץ על יוניטי שהיה ידוע לשמצה בחוסר היעילות שלו..מטורף.
אני לא יכול לחכות לראות מה הם יעשו הלאה,אני כמובן רוצה אורי 3,ואני חושב שזה יקרה בשלב מסוים,אבל רק אחרי ה-IP החדש שלהם שאמור להיות סוג של action rpg 3D ממה שהבנתי.

לגבי ה-XSS,זה ברור שגנאדי ניסה להיות מנומס,אבל אפשר היה לראות די בקלות כמה הוא לא מרוצה מסיטואציית ה-RAM על ה-XSS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2020, 19:16

כן, הסיטואצית RAM היא לגמרי העקב אכילס של הXSS ולא ברור לי איך MS לא ראו את זה. כלומר, מי יודע, אולי הם עשו מספיק TESTING והם צודקים וזאת הכמות הנדרשת, אבל בהחלט יש ריח מוזר מ-7.5GB שזמין למפתחים. וכן, אחד הראיונות הכי טובים ששמעתי לאחרונה, ראיון מעולה. החלק האהוב עלי בראיון הוא שהוא חזר על כמעט כל מה שאמרתי בשנה האחרונה בדיונים הטכנים על הדור הבא, קרוס ג'ן, ה-XSS מול ה-XSX, הצורה שבה משתמשים בRT, פורטים לסוויטצ' ועוד כך שזה עשה לי הרגשה חמימה בפנים :arrow:

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 09 דצמבר 2020, 11:25

אני עדין חושב שחבל שהxss קימת
גם ככה בגרסה הזאת אין בלו רי ,מה שמעבר להורדה של כמה דולרים
מהעלות ,מוריד גם מהגודל הפיזי שזה עוזר בשילוח ואכסון
ומוסיף ערך רק אחרי הרכישה ,כי כל התוכן נקנה מהחנות של ms
ואין יד שני

וגם ככה הורידו חצי מהנפח של הssd
מה שמוריד עשרות דולרים

עם סוני הוציאה גרסה דיגיטלית ב400 דולר
Ms יכלה להוציא גרסה דיגיטלית לxsx עם חצי מנפח הssd ב350 דולר
יכלו לעשות גם באנדל עם fifa או cod ב400 דולר
גם ככה שחקני קור היו בעתיד קונים ssd יעודי בעתיד
כי 500 גיגה לא יספיק למשחקי 4k

בכל מקרה משהו אחר ,משעמום כי עדין בחלת
בדקתי זמינות של הדור החדש בארץ מול איבי ואמזון
מה שגיליתי מאוד פשוט
באמזון שני הקונסולות חסרות במלאי ,לא בדקתי xss כי לא מעניין אותי
גם ps5 וגם xss חסרות

באיבי שבתקופות שאין מחסור בדרך כלל מוצאים מחירים קרובים לרישמים בארצות הברית ואירופה
שמה שמעלה בפועל את העסקה זה עלות משלוח ומיסים
יש מחסור בשני הקונסולות מה שרואים בפועל במחירים מופרזים
למעשה מחירים גבוהים מישראל עוד לפני משלוח ומיסים
עכשיו נחזור לישראל ,לxsx כמו שציפיתי יש זמינות מסוימת
זאת אומרת במקרה הגרוע ביותר מרחק של כמה שעות נסיעה
לרוב הרבה פחות ,להגיע לחנות שיש לה במלאי
והxsx זמין גם בהזמנות עד הבית ככה שזה לא בעיה בכלל למי שרוצה
המחירים נישארו המחירים שהוכרזו בישראל ,קצת מעל 2200 שקל
למעשה ברמה של השקל היום וביתחשב במחירים הרישמים בארצות הברית לשני הקונסולות ולעניין שיש ספק כח אוניברסלי
ואין הגבלת אזורים ,אין סיבה טובה לסקפלרים לקנות קונסולות בישראל
למעשה עם נוסיף בארצות הברית באזור ה8 אחוז מס
Ps5/xsx עולים היום באזור ה1750 שקל בארצות הברית
מול 2200 לxss בישראל
ו2500 לps5 גרסת בלו רי בישראל

בכל מקרה ps5 לא זמינה בישראל ,לפי מה שיצא לי להבין
צריך להגיע משלוח חדש בהמצע החודש הזה
ופה יש שאלה גדולה עם יגיעו עשרות אלפים או רק טפטוף קטן
סוני עולמית לפי מה שיצא לי להבין מתכננת לשלוח 5 מיליון יחידות עד סוף השנה לארצות הרישמיות
אני חושב שכמו עם הxsx
עם יגיעו עשרות אלפים ,לא יהיה מחסור ענקי בארץ
וזה יהיה בסגנון של לנסוע לעיר אחרת לקנות

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 63 אורחים