נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2021, 12:39

הרצתי את הדמו UE5 האחרון על המחשב שלי, הוא היה חוויה מעניינת. דבר ראשון שרואים, כשהדמו מתחיל, הוא אפקט "דור הבא" מטורף שמתפוצץ לך על הפנים. זה באמת נראה דור הבא בזמן אמיתי על המסך, ממש, זה בול מה שפנטזתי כשדמיינתי בראש את הדור הבא. יש שם רמת פירוט מטורפת, דחיסות מאוד גבוהה ואפקטי מסך ממש מדהימים. להתחשב בזה שלכל דור היה דמו UE שעד סוף הדור לא רק שעקפנו אותו, משחקים כמו TLOU2 השמידו אותו; כך ש-ואו, מה מצפה לנו עד סוף הדור הזה. מצד שני, ההבטחה של Nanite קצת לא החזיקה מים ברגע שהתחלתי לשחק בו. כמובן שדבר ראשון קרבתי את המצלמה לסופר קלוז-אפ לעצמים, במקרה של הדמו הזה מדובר בסלעים מדבריים בלבד; ומה אני אגיד, הם לא בדיוק מחזיקים מקרוב כמו שהיית מצפה. רואים את הטשטוש של הטקסטורה, רואים את המריחה של הסריקה של הסלע, יש דברים ב-TLOU2 שמחזיקים טוב יותר כשאני מקרב את המצלמה אליהם. כמובן שיכול להיות שזאת מגבלה של המגה-סקאן, זה פשוט איכות המודל ואין קשר למנוע כי הרי בגירס 5 ראיתי עצמים מפורטים יותר כשמתקרבים אליהם, אבל זה בהחלט היה קצת מאכזב. מצד שני, זה כנראה דמו שנועד להדגים scale, אולי אם הם יתנו לבדוק את הדמו המקורי משנה שעברה נוכל לראות טוב יותר איך עצמים אמורים להראות מקרוב.

בדיוק העלתי את הסרטון של פרוייקט מארה לנושא אקסבוקס ואפילו ש-scale הוא סופר חשוב, הפרטים הקטנים יכולים להיות חשובים אפילו יותר. אז כן, זה רק דמו ועוד אחד עם מטרה ספציפית, אבל עדין טיפה אכזב. מצד שני, ואו איזו גרפיקה, מה הולך להיות לנו בגלגלי עיניים ברגע שהדור הזה יתפוס תאוצה. איפה אתם נוטידוג?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 07 יוני 2021, 14:14

לא הבנתי, הגרפיקה יפה רק מרחוק כשלא מתקרבים יותר מדי? זה קצת בעייתי אם ככה הרי בכל משחק עם מצלמה חופשית זה אומר שנראה את החסרונות האלה וגם אז, אל תשכח שהיא מדהימה בסביבה מדברית ולא ברור איך זה בכלל ייראה באזורים אחרים.

חוץ מזה לא ידעתי שיש לך מחשב שנחשב לדור הבא בכלל, שדרגת לאחרונה? :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2021, 15:25

bling כתב:לא הבנתי, הגרפיקה יפה רק מרחוק כשלא מתקרבים יותר מדי? זה קצת בעייתי אם ככה הרי בכל משחק עם מצלמה חופשית זה אומר שנראה את החסרונות האלה וגם אז, אל תשכח שהיא מדהימה בסביבה מדברית ולא ברור איך זה בכלל ייראה באזורים אחרים.

חוץ מזה לא ידעתי שיש לך מחשב שנחשב לדור הבא בכלל, שדרגת לאחרונה? :)

הגרפיקה מדהימה וכשמתקרבים נניח לדמות הראשית היא נראת נהדר. אבל אם תעשה זום לאיזה סלע, תראה את הפאקים שלו. אז כמובן שגם אם תעשה זום לסלע ב-TLOU2 תראה את הפאקים שלו, אבל נוטידוג לא חפרו לנו שנה על Nanite, טכנולוגית ה"אינסוף-פוליגונים-רק-תיבאו-מודלים-ברמת-סרטי-קולנוע". אז בפן הזה התאכזבתי, אבל אם המטרה של הדמו הזה היא להראות SCALE, אז זה לגמרי הצליח להם.

אה, וכן, יש לי 2080RTX. קניתי אותו לפני קצת יותר משנתיים יד שניה מאמזון ב-500$. בדיעבד זאת הייתה עסקה מדהימה, ביחוד שמכרתי את ה-1070GTX שלי במקביל.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 יוני 2021, 15:32

נדב הם בפירוש רצו להראות את הסקאלה העצומה של העולם והגודל שלו, איך יכול להיות ספק? עוד במיוחד שאפיק אמרו שהמנוע רחוק ממיצוי הפוטנציאל המלא שלו.
כנראה יהיו לו עוד עדכונים שישוחררו למפתחים שיפילו לריצפה כמו המנוע הקודם.

רק לחשוב איזה עולמות פתוחים נקבל איזה draw distance.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2021, 16:11

אני אדגים עם תפיסות מסך שעשיתי:
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

----------------------------

בסקייל זה נראה מדהים, ממש. אני לא יודע אם התמונות מצליחות להעביר כמה זה יפה בזמן אמיתי. אבל אם מתקרבים לכל מודל אנדבידואלי, הוא נראה ככה:
תמונה
תמונה

לא בדיוק להיט. כלומר, סביר לגמרי, אבל לא הדור הבא Nanite שחפרו לנו. מצד שני, זה נראה קצת כמו מגבלת איכות הנכס אז יכול להיות שהנכסים פשוט לא איכותיים מספיק. מצד שלישי, זה דמו טכנולוגיה, תראו לי שהמנוע מתמודד עם נכסים מטורפים, הרי זה חצי מהקטע של Nanite, לא?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 יוני 2021, 17:27

אני חייב לעשות פה הפרדה בשביל לשפוט את זה. אני מודה שלא נפלתי מההדגמה בזמן אמת, אבל זה הכל תלוי מה אנחנו רואים פה. אם זו הדגמא של איך תראה הגרפיקה בעולם פתוח של אנריל 5 ? זה WOW היסטרי לדעתי. אם ככה יראה משחק לינארי באנריל 5 אז כן זה לא משהו...(או אפילו סאמי לינארי)

בכל מקרה, בגלל שזה ברור לי שזו הדגמה של עולם פתוח אז כן זה מרשים בטירוף בעיני.

ולהתבאס על סלעים במבט דקדקני עליהם? הרי ברור שהדמו הזה לא קיבל השקעה של משחק שמפותח שנים וסלעים במשחק אמיתי יראו משהו מפחיד.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 09 יוני 2021, 00:13

אני זוכר שהסביבה המדברית של מגס5 ממש הרשימה אותי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 יוני 2021, 16:58

DrKeo כתב:אפיק טוענים שיש להם upscaler ריקונסטרקציה חדש שגורם ל-1080p להראות ממש טוב כ-4K אבל אני משער שזה משהו שנצטרך לחכות ולראות

אתה לא צריך לחכות ולראות, זה זמין בדמו :)
מישהו כבר בדק איך זה (Temporal Super Resolution) עובד במנוע ברזולוציות שונות, גם בהשוואה לנייטיב וגם בהשוואה לסתם אפסקייל עם TAA:
https://www.reddit.com/r/hardware/comme ... esolution/
חיתוך מתוך תמונות עם רזולוציית יעד של 1440P (הרזולוציה המקורית + השיטה של כל תמונה בכותרת):
תמונה

הנה למשל הדגמה עם סליידר בין 720p עם TSR לבין 1440p נייטיב:
https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapos ... 443c729a29
ודאמפ של כל התמונות שהוא דגם:
https://imgur.com/a/bF9MNui

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2021, 17:10

כן, ראיתי את זה בדמו כשהרצתי את זה, גם דברתי על זה פה ויש גם השוואה של DF שהבאנו :)

ה-1080P שלהם נראה ממש טוב, אבל זה גם קשור לאיך ש-SDF עובדים. כלומר זאת קצת רמאות, כי חלק מהאלמנטים בתמונה מרונדרים ב-4K טבעי וחלק ב-1080p כך שיש להם יותר מידע לעבוד איתו מאשר רינדור סטנדרטי ב-1080p. אבל היי, רמאות או לא רמאות, זה נראה אחלה של דבר.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 יוני 2021, 18:38

DrKeo כתב:כן, ראיתי את זה בדמו כשהרצתי את זה, גם דברתי על זה פה ויש גם השוואה של DF שהבאנו :)

ה-1080P שלהם נראה ממש טוב, אבל זה גם קשור לאיך ש-SDF עובדים. כלומר זאת קצת רמאות, כי חלק מהאלמנטים בתמונה מרונדרים ב-4K טבעי וחלק ב-1080p כך שיש להם יותר מידע לעבוד איתו מאשר רינדור סטנדרטי ב-1080p. אבל היי, רמאות או לא רמאות, זה נראה אחלה של דבר.

פספסתי את זה, או שזה בדיון אחר שבכלל לא הגעתי אליו...
בכל מקרה, בכל אפסקייל בשני העשורים האחרונים חלק מהאלמנטים מרונדרים ברזולוציה הטבעית של המסך, והשאלה היא רק באיזה שלב בפריים מתבצע האפסקייל וכמה זה עולה לך בביצועים להכניס דברים אחריו במקום לפניו. לא הייתי קורא לזה "רמאות".

בשורה התחתונה, הTSR הזה נותן טריידאוף לא רע בכלל, ולפי מה שהבנתי הוא קורה רק אחרי הגאומטריה (אבל לפני אפקטים של מושן בלור, בלום וכדומה) - כלומר אין רקונסטרוקציה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2021, 19:09

swym כתב:
DrKeo כתב:כן, ראיתי את זה בדמו כשהרצתי את זה, גם דברתי על זה פה ויש גם השוואה של DF שהבאנו :)

פספסתי את זה, או שזה בדיון אחר שבכלל לא הגעתי אליו...
בכל מקרה, בכל אפסקייל בשני העשורים האחרונים חלק מהאלמנטים מרונדרים ברזולוציה הטבעית של המסך, והשאלה היא רק באיזה שלב בפריים מתבצע האפסקייל וכמה זה עולה לך בביצועים להכניס דברים אחריו במקום לפניו. לא הייתי קורא לזה "רמאות".

בשורה התחתונה, הTSR הזה נותן טריידאוף לא רע בכלל, ולפי מה שהבנתי הוא קורה רק אחרי הגאומטריה (אבל לפני אפקטים של מושן בלור, בלום וכדומה) - כלומר אין רקונסטרוקציה.

אני לא מכיר אף אפסקייל שמקבל מידע אמיתי של פיקסלים ברזולוצית נייטיב במקביל. נניח דמקה, אין שם מידע ברזולוציה גבוהה יותר מהמידע בסצנה. הוא מנצל מידע מהפריים הקודם, אבל לא ממש מקבל מידע 4K טבעי לכל פריים ספציפי. השיטה של אנריל 5 כן, בזכות זה שהם מבוססים על SDF לחלקים גדולים מהעצמים על המסך, וזה משהו שלא קיים באף אפסקיילר שאני מכיר. כן, כל מנוע תמיד ירנדר חלקים שונים ברזולוציה שונה, נניח השתקפויות, אבל זה כבר סיפור אחר ופחות רלוונטי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 יוני 2021, 02:29

יער באנריל 5. מה זה הדבר הפסיכי הזה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 יוני 2021, 08:03

לא כזה מרשים האמת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 יוני 2021, 16:07

הפאטצ' דור הבא של JEDI FALLEN ORDER:

אמ;לק

בכל הגרסאות:
- צל ברזולוציה גבוהה יותר
- חלק מהטקסטורות חדות יותר

פס5:
- מצב 4K ב-30FPS. הביצועים די נעולים עם גמגומים קלים פה ושם.
- מצב 1440P ב-60FPS. ביצועים דומים, גמגום קל פה ושם.
- טעינה במצב BC לקח 32 שניות, עכשיו אחרי העדכון 16 שניות.
-

XSX:
- מצב 4K ב-30FPS. נעול 30.
- מצב 1440P ב-60FPS. גמגום קל פה ושם, כמו בפס5.
- טעינה ב-17 שניות.

XSS:
- מצב אחד - 1080P ב-60FPS. רץ טוב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 יוני 2021, 01:02

פאק, איזה כייף שחיכיתי עם FALLEN ORDER!!!!!!!

ובנושא אחר DF בודקים את הדמו של Origin FF והם קוראים לו משחק שנראה כמו משחק אנריל 3. מסתבר שהקונספט למשחק הזה ישב אצל סקוור במגירה מאז 2011
אז... אולי זה מסביר למה זה נראה ככה? LOL

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2021, 01:20

המפתחים של אוואטר מאשרים שכל מערכת התאורה של המשחק מבוססת RT, בדיוק כמו במטרו אקסודוס. כלומר כל גוף פולט אור מחושב בעזרת RT וגם הGI מבוסס RT. זה גם אומר שכל אובייקט במשחק, לא משנה כמה הוא רחוק או קטן, מיצר צל RT מכל גופי התאורה במשחק וזה כולל תאורה שקופצת מעצמים לא מאירים מ-RT. זה גם אומר שיש AO טבעי שנוצר מהGI מבוסס RT. בקיצור, בול מטרו אקסודוס, מערכת תאורה מלאה מבוססת אך ורק RT.

אני משער שהם גם יכריזו שהמשחק דורש כרטיס RT כמינימום במחשב. יש מצב שהם פשוט יזרקו פנימה את המערכת של הדוויז׳ן לאנשים עם כרטיס ישן יותר אבל אני ממש בספק שהם השקיעו אלפי שעות של אמני תאורה רק כדי לתמוך באנשים עם כרטיס מסך בן חצי עשור בזמן שהם לא טורחים אפילו לתמוך ב120 מליון בעלי פס4.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 יוני 2021, 15:44

אבל הם לא אמרו שיש להם "איזשהו פיתרון תוכנה" לאנשים שאין להם כרטיס עם RT ? אני מאוד מקווה שהם לא ישנמכו את המשחק כדי שהגרפיקה של אלה עם הכרטיסי RT לא תראה יותר טובה בפער מאלה שאין להם כרטיס של RT.

בכל מקרה אני כבר רואה את זה, אנשים בלי כרטיס טוב, יעלו את הגיימפלי שלהם ואנשים יתחילו לצעוק "גרפיקה משונמכת" העיקר שבקונסולות הדור הנוכחי ובמחשבים טובים זה יראה סוף הדרך :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2021, 15:47

glass man כתב:אבל הם לא אמרו שיש להם "איזשהו פיתרון תוכנה" לאנשים שאין להם כרטיס עם RT ? אני מאוד מקווה שהם לא ישנמכו את המשחק כדי שהגרפיקה של אלה עם הכרטיסי RT לא תראה יותר טובה בפער מאלה שאין להם כרטיס של RT.

בכל מקרה אני כבר רואה את זה, אנשים בלי כרטיס טוב, יעלו את הגיימפלי שלהם ואנשים יתחילו לצעוק "גרפיקה משונמכת" העיקר שבקונסולות הדור הנוכחי ובמחשבים טובים זה יראה סוף הדרך :)

באמת שאני לא רואה סיבה לתמוך בכרטיסים מ-2016 ולפני במשחק שיוצא ב-2022. בטח ובטח כשאתה אומר שאתה נוטש את הפס4, קונסולה שיש לה יותר מ-100 מליון משתמשים. כלומר את הפס4 אתה משאיר מאחור אבל משקיע עד מוות בלתמוך בכרטיסי מסך בני 6? ברצינות? כרטיסים ללא תמיכה ב-RT ינטשו די מהר על ידי תעשית ה-AAA, כמו שדברתי על זה עם לאסקין בחודשים האחרונים. אין סיבה לתמוך בכרטיס סדרה 1000 מ-2016 בשנת 2024 אם אתה אפילו לא תומך בפס4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 יוני 2021, 15:51

ב-2024 יהיו יותר משחקים שידרשו אולי כרטיס מסדרה 2000 ומעלה, אבל אווטאר מכוון ל-2022, אפ הוא ידרוש כרטיס כזה - הוא בטח יהיה אחד מאיזה חמישה בלבד באותה שנה שידרשו את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2021, 15:59

Laskin כתב:ב-2024 יהיו יותר משחקים שידרשו אולי כרטיס מסדרה 2000 ומעלה, אבל אווטאר מכוון ל-2022, אפ הוא ידרוש כרטיס כזה - הוא בטח יהיה אחד מאיזה חמישה בלבד באותה שנה שידרשו את זה.

אין לי ספק שהוא יהיה מיעוט ב2022. אבל ב2024? כבר לא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 יוני 2021, 16:06

אין ספק שהRT התגלה כאחד מהמאפיינים שיעלו לכולנו בראש כ"זרוק איך נראה משחק PS5/X" על אותו משקל שהBloom אפקט היה המאפיין הבולט של דור הPS3 אבל נדב אולי 2022 זה באמת מוקדם מדי לנטישה מאסיבית? הרי כולנו יודעים שזה לא רק הGPU של הפס4 שמונע ממנה להריץ משחקי דור הבא, זה גם הCPU הייתי אומר שאצל הפס4
לפחות ב2013 הGPU היה החלק הכי פחות בעייתי במערכת :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2021, 16:10

glass man כתב:אין ספק שהRT התגלה כאחד מהמאפיינים שיעלו לכולנו בראש כ"זרוק איך נראה משחק PS5/X" על אותו משקל שהBloom אפקט היה המאפיין הבולט של דור הPS3 אבל נדב אולי 2022 זה באמת מוקדם מדי לנטישה מאסיבית? הרי כולנו יודעים שזה לא רק הGPU של הפס4 שמונע ממנה להריץ משחקי דור הבא, זה גם הCPU הייתי אומר שאצל הפס4
לפחות ב2013 הGPU היה החלק הכי פחות בעייתי במערכת :)

מעולם לא אמרתי שתהיה נטישה מסיבית ב2022, אבל אני בטוח שיהיו משחקים שינטשו ב2022. אולי אוואטר הוא אחד מהם, נצטרך לחכות ולראות. זה פשוט נשמע לי מוזר שיוביסופט ישקיעו במערכת רסטוריזציה ויקשו כל כך את הפיתוח של המשחק רק בשביל לתפוס עוד כמה בעלי 970GTX אבל בו בזמן יהיו מוכנים לוותר על כל בעלי הפס4. לא ברור לי הראש של ״בואו ננטוש 120 מליון גיימרים, אבל ה4 מליון שחקני PC שאין להם קונסולת דור הבא או GPU מהארבע שנים האחרונות? תתאבדו בכדי לשמר אותם!״.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 יוני 2021, 16:12

כאילו,אם ל-MS אין בעיה לזרוק מיליוני על מיליוני משתמשים בלי TPM 2.0 ומעבד דור 8 אז...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2021, 16:14

Uncle Pey'j כתב:כאילו,אם ל-MS אין בעיה לזרוק מיליוני על מיליוני משתמשים בלי TPM 2.0 ומעבד דור 8 אז...

תן להם בדיוק שבועיים עד שהם חוזרים בהם :)

אגב, אם כבר מיקרוסופט, כל אותם משחקי דור הבא בלבד שיוצאים ב2022, גם שם יש מצב לא רע לדרישה של כרטיס RT.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 יוני 2021, 16:32

אז בעצם מה שאני לוקח מזה זה שכל מדיניות הקרוס ג'ן של סוני נובעת כדי שהם יוכלו להוציא ב2025 את הורייזן וGOW לPC בלי לנטוש אף אחד עם GTX 760.
for the players!

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים