נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2018, 21:40

אני משער שכולנו שמנו לב שזה הנושא החם אחרי e3 האחרונה, אז החלטתי לפתוח את הנושא הזה בכדי שנוכל לברבר עליו ולהביא חדשות בנושא. אז אני אתניע את הנושא עם אוסף של ניחושים רנדומאלים לגמרי שחלקם ברורים מאליו וחלקם גובלים להזויים.

1) הפס5 תכיל מעבד רייזן 4000 (זן 3) עם 12 ליבות כאשר 2 כבויות, אחת מוקדשת למערכת הפעלה ו-9 זמינות למפתחים במהירות שסובבת את ה-3Ghz.
2) הפס5 לא תתמוך לאחור בשיגור, לא בפס4 ולא בקונסולות שהגיעו לפניה. יהיו משחקי פס4 ומכשירים ישנים יותר על הפס5 אבל הם יבנו מחדש לפס5 כמו שלמשל אפשר לקנות את flower על הפס4.
3) סקארלט (למי שעדין לא שמע זה השם קוד של האקסבוקס הבאה, כמו של-x קראו סקורפיו) תתמוך לאחור בone בצורה מלאה, בקונסולות שבאו לפניה היא תתמוך באותם משחקים שהone תומכת כשכמובן יתווספו משחקים עם הזמן.
4) התמיכה לאחור של הסקארלט תתן 4k / 60fps במשחקים שלא ימנעו את זה בקוד מקור.
5) תחזית קיצונית ראשונה, בסקרלט יהיה gpu של nvidia.
6) תחזית קיצונית שניה, תהיה גרסת סקארלט מפלצתית וגרסת סקארלט עם ארכיטקטורה זהה אבל gpu מואט, זיכרון מוקטן קלות אבל מעבד זהה. הסקרלט היקרה תהיה המכשיר פרימיום חזק כמו הפס5 שתריץ הכל סביבת ה4k, הסקרלט החלשה תריץ משחקים בצורה זהה לגמרי ובהגדרות זהות אבל ברזולוציה נמוכה יותר, אולי 1080p, אולי קצת יותר אם מפתחים ירצו לנקוף אצבע.
7) בדור הבא 60fps יגבול בסטנדרט. רוב המשחקים ינסו להגיע ל60fps.
8) לשתי הקונסולות יהיה 18GB של gddr6 עם באס 384 ביט.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי omerkot » 18 יוני 2018, 22:09

אני לא רואה סיבה שסוני לא תציע תמיכה אחורנית. בעבר היא הרי הכניסה צ'יפים של קונסולות ישנות לתוך החדשות כדי לאפשר את זה וכאן הארכיטקטורה עוד תשמר. הם גם יצטרכו את זה אם מיקרוסופט תציע תמיכה כזו וזה די ברור שזה יהיה.
אם מיקרוסופט תשוב לחיקה של נבידיה, זה גם כנראה ילווה בעזיבה של AMD. מצד אחד אינטל נמצאת ברקע אבל מהצד השני למיקרוסופט יש זכרון מאוד רע מאינטל ונבידיה. שווה לשים לב שמיקרוסופט פוזלת כל הזמן לכיוון של ARM ורק לפני שבועיים, קוואלקום הכריזה עם מיקרוסופט על מעבד סנאפדראגון שמיועד להרצה של windows 10 (כולל אמולציה לx86). זה כיוון עם הרבה נעלמים וסיכונים אבל הוא גם יכול להציע אופציות מעניינות, בייחוד לנוכח ההצלחה של הסוויץ'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2018, 22:30

omerkot כתב:אני לא רואה סיבה שסוני לא תציע תמיכה אחורנית. בעבר היא הרי הכניסה צ'יפים של קונסולות ישנות לתוך החדשות כדי לאפשר את זה וכאן הארכיטקטורה עוד תשמר. הם גם יצטרכו את זה אם מיקרוסופט תציע תמיכה כזו וזה די ברור שזה יהיה.
אם מיקרוסופט תשוב לחיקה של נבידיה, זה גם כנראה ילווה בעזיבה של AMD. מצד אחד אינטל נמצאת ברקע אבל מהצד השני למיקרוסופט יש זכרון מאוד רע מאינטל ונבידיה. שווה לשים לב שמיקרוסופט פוזלת כל הזמן לכיוון של ARM ורק לפני שבועיים, קוואלקום הכריזה עם מיקרוסופט על מעבד סנאפדראגון שמיועד להרצה של windows 10 (כולל אמולציה לx86). זה כיוון עם הרבה נעלמים וסיכונים אבל הוא גם יכול להציע אופציות מעניינות, בייחוד לנוכח ההצלחה של הסוויץ'.

הייתי גם חושב לכיוון של קוואלקום אבל הם פשוט לא מסוגלים להביא את הביצועים שמיקרוסופט ירצו לדור הבא. אני גם לא בטוח שamd יסרבו להיות הספק מעבד אם nvidia ספק ה-gpu, אתה באמת חושב שחברה במצב של amd תעשה להם תרגיל הכל או כלום?

אני לא יודע מה מיקרוסופט יעשו בסוף, אולי השמועות לא נכונות בכלל ושוב נקבל קונסולות זהות עם soc דומה של amd, אבל אם הם ילכו על nvidia אם יש לסוני סוג של הסכם על navi עם amd אז אני לא רואה סיבה לא ללכת על אינטל בצד הcpu (בעיות עם הog אקסבוקס או לא, בכל זאת עברו כבר 17 שנים) וגם לא רואה סיבה שamd יסרבו ללכת איתם עם הcpu כך שבצד הזה הכל פתוח. אולי אינטל דווקא תשמח לתת הצעה טובה עם כל המכות שהיא מקבלת בשוק הטלפונים והטבלטים בזמן שamd מתחילה לנשוף לה בעורף בpc.

בנושא התמיכה לאחור, אני מבסס את זה על ארבעה דברים. הראשון הוא שסוני נורא פחדה מתאימות בין הפרו לפס4 מה שמרמז שה-API שלהם לא במצב להתחיל לרוץ על חומרות אפילו שונות במקצת (ובמקרה הזה אנחנו מדברים על מהירות שעון בלבד, הבדל חומרתי שכל בעל PC יכול לבצע בלחיצת כפתור בביוס). אם הם מפחדים להריץ משחק פס4 על פס4 פרו, הם בטח משקשקים במכנסונים מלהריץ משחקי פס4 על חומרה חדשה לגמרי.

הדבר השני שאני מבסס את זה עליו היא העובדה שסוני נורא אוהבת רימאסטרים, הם זורקים חבילת טקסטורות ו-1080P וקוראים לזה משחק פס4. הם עשו כמעט 10 מליון יחידות רק על הרימאסטר של TLOU, הם יכולים לעשות אותו דבר על 2, אנצ'רטד 4, DS וכך הלאה. קשה לי להאמין שסוני תוותר על זה בדור הבא ו-BC מבטל את זה לגמרי.

הדבר השלישי הוא ש-BC נראה די חסר חשיבות בדור הזה, גם סוני פחות או יותר חושבת ככה לפי תגובות המנהלים שלהם. אולי הם רואים את זה כן כדבר חשוב בדור הבא, אבל כרגע אין סימן לזה. אם סוני לא רואה את זה כדבר סופר מרכזי וחשוב, כתוצאה משתי הסיבות הקודמות הם כנראה לא יעשו את זה.

הדבר הרביעי והאחרון הוא שסוני התחילה לחזור למוד השחצנות שהיא הייתה בו בסוף דור הפס2 ותחילת הפס3. הם אולי לא יגידו לאנשים לקחת עבודה שניה כדי לקנות פס4, אבל הם כן מתחילים להראות חוסר אכפתיות טוטאלי. למשל דוגמה מהשבוע, מקרה פורטנייט והסוויטצ', הם אפילו לא טורחים להגיב לעיתונאים שיוצרים איתם קשר והם הוציאו תגובה לאקונית בסגנון "הפס4 היא קונסולה נהדרת ויש לנו משחקים נהדרים". מדובר במשחק הכי פופולרי בעולם כרגע, כן? לא איזה אינדי חסר חשיבות.

אז מן הסתם יכול להיות שהם כן יעשו BC, זה לא מדע טילים להתחשב בעובדה ששתי הקונסולות X86, אבל אני מנחש שלא. הלוואי וכן, אם היא תתמוך אני אקנה פס5 בשיגור ואוותר על פס4.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 יוני 2018, 22:51

סוף-סוף נושא רשמי! חיכיתי לזה :)
הנה רשימת הספוקלציות המאוד לא educated שלי,אלא אם כן מתייחסים ל-Wccftech,Beyond3D ולת'רד החומרה ב-ResetEra כמקורות לימוד לגיטימיים :roll:
1. הפעם,אקס בוקס יקחו שוב את כתר הביצועים,אבל לא יהיה מדובר בפער משמעותי ואולי אפילו פחות מהפער בין הפס4 לוואן ואני צופה שהחומרה של שתיהן תהיה די דומה.

2. MS וסוני שתיהן ימשיכו עם AMD ובכל אחת מהקונסולות יישב APU,אני לא חושב שהם ילכו על שני צ'יפים נפרדים עד כמה שהייתי שמח לראות את זה קורה.

3. תמיכה מלאה של MS ב-BC: כל משחקי ה-360 ו-OG XBOX שהיו זמינים בדור הזה יהיו זמינים גם בדור הבא וכמובן משחקים מהדור הנוכחי יפעלו עם שיפורי ה-One X לאלו שקיבלו אותם על הקונסולה הבאה וכמו שקיאו אמר,תמיכה ב-4K/60 למשחקים עם dynamic res ו-unlocked framerate.

4. תמיכה של סוני במשחקי פס4 ופס2 (אני מדבר רק על אלו שנמכרים ב-PSN כרגע ופועלים עם האימולטור של הפס4,לא תמיכה גורפת)- אני לא רוצה לדמיין מצב שדבר כזה לא קורה,ולא נראה לי שסוני תעז,או שיש לה בכלל סיבה נורמלית,ואני באמת לא מחשיב רימאסטר פעם בחצי שנה/שנה, כסיבה טובה למנוע מלקוחות להוציא כסף על אלפי משחקים קיימים עם אפס,או די קרוב לאפס השקעה מצידם. יהיה לנו BC גם פה,אם כי מן הסתם לא דורות אחורה כמו MS,אין לי שום פנטזיות על תמיכה במשחקי פס3 שלא במסגרת PS NOW או משהו בסגנון.

5. משחקי 60fps כנראה יהיו נפוצים יותר,אבל עדיין נראה רוב של משחקים שרצים ב-30,כי גרפיקה מוכרת ואני לא רואה מצב שבו מפתחים לא ירצו לדחוף את המנועים שלהם קדימה,או להטמיע כל מיני שיפורים ב-AI,כמות אויבים על המסך ופיזיקה מתקדמת יותר רק בשביל להגיע ל-60fps,לפחות במשחקים לשחקן יחיד.

6. הדור הזה יהיה בעיקר אבולוציה של הדור הקודם,שום דבר קיצוני מבחינת חווית משתמש חדשה או איזה גימיק פיצ'ר כמו הקינקט. למרות הנתונים המאכזבים שסוני הציגה על ה-PS VR בכנס המשקיעים האחרון שלה,אני עדיין חושב שהם הולכים להשקיע עוד יותר בתחום הזה בדור הבא,עם headset חדש שישוחרר לא הרבה זמן אחרי ההשקה. לא ברור לי מה MS יעשו-אולי הם יצליחו לנצל את כל עניין ה-Mixed Reality ולהציע משהו שונה מסוני,אבל אחרי E3 לא נשמע לי ש-VR הוא משהו שבוער להם להיכנס אליו.

ועכשיו ל-specs שהייתי רוצה לראות במכונות החדשות,ובגלל שאני מאמין שהן יהיו מאוד דומות אני אכתוב כאן רק מפרט אחד:

CPU: מבוסס ZEN 2 (קיאו אל תגרום לי לפתח תקוות ל-ZEN 3 :) ),אני רוצה לקוות שיהיה מדובר במעבד שולחני ולא משהו לניידים,בתקווה שבאיזור של הRYZEN 3700 העתידי כמובן עם clocks נמוכים משמעותית כדי לא לגרום לקונסולה לעלות באש..אני חושב משהו באיזור של בין 3.0-2.8 Ghz עם 8 ליבות.

GPU: אני לא משתגע על אומדן כוח פוטנציאלי של GPU בשימוש במספרי TF,כי אני יודע שהתמונה הרבה יותר מורכבת מזה,אבל זה מה שיש לי כרגע אז זה מה שתקבלו :)
אם Navi הוא באמת ארכיטקטורה חדשה כמו שהשמועה האחרונה טוענת וסוני עובדים צמוד עם AMD עליו,אז אולי אנחנו באמת יכולים לצפות לרכיב ב-ballpark של 1080TI שבסוף 2020 ממש לא יראה כמו איזו מפלצת,אם כבר mid range סטנדרטי,כמו שה-7850 היה לפס4. אז אני מניח שאנחנו מסתכלים על 12-14TF,אולי עם תדר של 1.2GHZ בדומה ל-One X? מי יודע לאילו מהירויות יהיה אפשר להגיע ב-7NM..

RAM: הממ... האמת? נראה לי שאנחנו נראה 32GB RAM על רוחב פס 256bit משתי סיבות:
א. 16GB לא נשמע כמו מספר שמספיק לקפיצה משמעותית ומשהו שהמפתחות יהיו מסופקות איתו (ל-One X יש 9GB זמינים למפתחים ואנחנו רואים שאין שינוי משמעותי למעט טקסטורות וכו') ואני לא חושב שסוני ו-MS יטמיעו בקר זיכרון נפרד בשביל pool של DDR4 לצרכי OS,אני חושב שהם יעדיפו לשמור על גמישות ופשוט לשחרר למפתחים זיכרון עם הזמן,כמו שעשו בדור הזה.
ב.24GB היה נשמע לי כמו ה-magic number תקופה ארוכה,עד שקראתי כמה תגובות מחבר'ה שבאמת עושים רושם של מביני עניין ב-Era שטענו שהדבר יחייב את סוני ו-MS למספר צ'יפים קבוע על רוחב פס של 384-bit שלא יוכל להצטמצם בעתיד כדי לחתוך עלויות (הפס4 כלל בהשקה 16 צ'יפים וכיום המספר עומד על 8 בלבד). נכון,ל-One X יש קונפיגורציה עם רוחב פס 384bit,אבל זו קונסולה של 500 דולר ואני חושב ששתיהן הולכות להימכר ב-400.

אז מה אני חושב שיהיה: 32GB GDDR6 256-bit. אבל אני חייב לומר שזו כנראה הספקולציה שאני הכי לא בטוח בה.

עוד שטויות:
כונן UHD-כמובן,דיסקים עדיין יהיו כאן ב-2020.
HDMI 2.1- אנחנו אמורים לראות טלוויזיות עם הסטנדרט כבר שנה הבאה,ואני מקווה שעד סוף 2020 כל עניין ה-VRR כבר יהיה מסודר ונוכל להינות בדור הבא מחוויה עם הרבה פחות screen tear.
Wi-Fi 802.11ax-פשוט כי אני מוכה טראומה מה-WIFI הנוראי בדור הזה ואני רוצה לקוות ששתיהן יספקו רכיב אלחוט נורמלי בקונסולות הבאות.
וכמובן תמיכה בתקני ה-USB,BT וכו' העדכניים.
*אני חושב שבגלל שסוני יותר מושקעת ב-VR Gaming מ-MS,הם ישאפו לפשט את כל נושא החיבור של הקסדות ויטמיעו את הקופסא שאחראית על חלק מעיבוד התמונה בדור הנוכחי בתוך הקונסולה של הדור החדש,כך שנצטרך רק לחבר את הקסדה לשני חיבורי USB או משהו וזהו. VR אלחוטי מחוץ לתמונה כרגע.

ועכשיו לקונטרולרים: האמת? לא צופה שינוי משמעותי,נראה שבסך הכל גם סוני וגם MS נמצאות בנקודה מאוד טובה איתם בדור הזה ואני חושב שנראה בעיקר שיפורים כמו שיפורי ארגונומיה,חיי סוללה טובים יותר(סוני!!) ואולי משהו שיזכיר את ה-HD Rumble של ה-joy cons,אם כי ל-MS יש משהו דומה כבר בקונטרולר הנוכחי שלה. אני חושב שה-Touchpad של ה-DS4 יעוף בקונטרולר הבא כי ממה שהבנתי הוא הגורם העיקרי לחיי הסוללה האיומים של הקונטרולר הזה.

וזהו,בינתיים,אני בטח אחשוב על עוד נקודות בהמשך. כל כך כיף לספקלצ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2018, 15:31

1) מסכים
2) זאת באמת הבחירה הכי SAFE שיכולה להיות, בגלל זה אמרתי שמה אמרתי עם NVIDIA זה לגמרי LEFT FIELD. אגב, סוני 1000% עם SOC, רק מיקרוסופט עם סיכוי לשני צ'יפים אם יקרה הקטע עם NVIDIA.
3) מסכים אבל הקטע של ה4K הוא לא רק למשחקים עם רזולוציה דינאמית. מיקרוסופט כופים את זה בתוך האמולטור על ה-X, למשל לרד דד אין רזולוציה דינאמית שעולה על 720P ועדין הם כופים על המשחק 4K בלי התערבות בקוד מקור כמו שדולפין מריץ משחקי WII ב-4K. עם הכוח שיהיה להם בדור הבא הם יוכלו בקלות לעשות את זה לכל משחק שיצא לפני ה-ONE והדמיות בארכיטקטורה ל-ONE תתן להם גם לעשות את זה יחסית בקלות.
4) אני חושב שזאת גם התשובה הקלה, אבל אני מאמין שהיא בסוף לא תהיה הנכונה.
5) תתפלא כמה משחקים לא צריכים את ה-CPU הזה. כל המשחקי שוטינג הלינארים האלה כמו אנצ'רטד, TLOU, GOW וכו', דווקא הם המועמדים הכי חזקים.
6) אני חושב שבדור הבא יתרחקו משטויות. כל תוסף אי פעם בסוף נחל כישלון (VR, קינקט, MOVE וכו') ובדור הזה ראינו הוכחה חותכת ששחקני קונסולות פשוט רוצים שלט סטנדרטי וקונסולה חזקה שתריץ את כל המשחקים הטובים, לא לנפנף ידיים, לשחק VR או לשחק עם TOUCH PAD באמצע השלט.

בנושא הספק:
מעבד - זה באמת תלוי בלו"ז של AMD. יש להם נטיה לאחר עם שחרורים, אם הם עומדים בלו"ז אז זן 3 לגמרי על השולחן, אם לא אז זן 2. אני חושב שזה יהיה מבוסס על הRYZEN 5 (כלומר המקביל ל-i5) שבמקור יהיו לו 12 ליבות, בסוף ישארו 10 פעילות והמהירות תסבוב סביב ה-3Ghz.
GPU - בצורה הכי שטחית שאפשר לתאר את זה, בערך 12TFLOPS (אם מדובר ב-AMD, אם זה NVIDIA אז קרוב יותר ל10). מה שיכול לשנות את זה זאת ההשערה שלי עם שתי קונסולות. אם זה נכון, הם יכולים לסמוך על הזולה יותר למכירות הגדולות ולהפציץ עם קונסולת 500$ לטיר היקר יותר ואז זה יהיה בערך 14TFLOPS עם AMD וסביבות ה-12 עם NVIDIA.
זיכרון - זה לא העניין של ה-SETUP, זה העניין של המחיר והצורך. להכניס 18GB זה כבר מעל ומעבר למה שצריך ותמיד צריך לזכור שכל גיגה יעלה להם סביבות ה-10$, כלומר קונסולה עם 18GB תוסיף להם למחיר 180$ בזמן שקונסולה עם 32 תוסיף למחיר 320$. זה פשוט לא הגיוני או כלכלי בשום צורה. 18GB זה מעל ומעבר, הסיבה שלא שמעתם אפילו פעם אחת בדור הזה תלונה על מחסור בזיכרון, לראשונה בהסטוריה של הקונסולות, היא שפשוט יש להן אינסוף מקום באופן יחסי. הדור הזה רץ יופי עם 4K (אפילו אם זה דמקה) על הפרו עם 5.5GB זמינים, הדור הבא גם יהיה 4K כך שדרישות הוידאו לא יעלו בהרבה וזה אומר שיהיה להם פי כמה מונים זיכרון פנימי פנוי. זה פשוט לא נחוץ ויקר בטרוף. יותר הגיוני שזה יהיה 16GB מאשר 32GB, זה בטוח.

ועכשיו לכל הקטע של הזיכרון אני מוסיף כוכבית. בדורות הקודמים המקום בזיכרון היה כל כך קטן שנאבקו על כל קילובייט פנוי, עכשיו זה כבר לא המקרה. יש סיבה למה יש לי במחשב 16GB זיכרון כבר 8 שנים ואף משחק עדין לא השתמש בו, הם פשוט לא צריכים כזאת כמות גדולה. אנחנו הגענו לסוג של מקום שבו יש מספיק זיכרון, זאת עוד סיבה שלא שמענו אפילו תלונה אחת על מחסור בזיכרון בדור הזה למרות שפעם "לא היה כזה דבר מספיק זיכרון". אם כבר אין מחסור זיכרון ואפשר להיות יחסית חופשיים, תמיד אפשר לחזור למודל הקודם של זיכרון מערכת וזיכרון וידאו בנפרד. כלומר להוריד את העלות בטרוף עם 10GB של GDDR6 ועוד 16GB של DDR4. זה יעלה את כמות הזיכרון בצורה משמעותית ויעלה אפילו פחות מ-18GB של GDDR6 בלבד. אני לא יודע אם היצרניות יעשו דבר כזה אבל זה יכול להיות מאוד חכם אם צריך לעלות בכמות הזיכרון בצורה משמעותית יותר. לצערי אין לי באמת מידע של כמה מקום יתפוס משחק דור הבא בזיכרון אז אני לא יודע אם זה נחוץ אבל זאת דרך לעקוף את בעיית העלות של הזיכרון. הפיתרון הזה אגב הוא דווקא מאוד פשוטו אם הולכים על שני צ'יפים, כלומר אם מיקרוסופט תלך על מעבד AMD או אינטל ו-GPU של NVIDIA, יהיה להם מאוד קל לשים DDR4 ו-GDDR6 בנפרד. גם צריך לזכור שיש ל-DDR4 יתרונות מסויימים על GDDR6, הוא עם זמני גישה מהירים יותר אפילו שרוחב הפס שלו איטי יותר כך שהוא דווקא מצויין לתפקוד מערכת.

אה, וכמובן שעדין יהיה כונן דיסקים כי "גיימסטופ", ברור שיהיה HDMI 2.1 כי כבר ב-X יש ואני משער שהקונסטרולרים ישארו 99% כמו שהם.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 יוני 2018, 16:15

פיספתי עוד נקודה חשובה,ומאוד מסקרנת- על איזה פיתרון איחסון הן ילכו? התשובה הקלה היא HDD של 2TB אני מניח,אבל אני לא יודע נשמע שזמני טעינה הם משהו שהולך להיות די בעייתי בדור הבא לפי כמה מפתחות,כשמשחקים שכנראה יחצו את ה-100GB יהיו עניין שבשגרה ועולמות גדולים יותר בטח יביאו למכה של pop-in מכונן קשיח שלא יצליח לטעון את ה-assets מספיק מהר.
אין סיכוי ל-SSD ואני גם לא יודע אם מישהי מהן תלך לכיוון של SSHD בקונסולה של 400 דולר. שמעתי המון ספקולציות על איזה פיתרון HBC שישמש כ-cache מספיק גדול לטעינת משחקים במהירות,אבל גם זה נשמע כמו משהו מאוד יקר וניסיוני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2018, 16:41

אני משער שזה יהיה דיסק 1-2 TB סטנדרטי. תמיד אפשר לעשות קאשינג עם חלק קטן ומהיר, אם אני זוכר נכון ה360 אפילו השתמשה בזה, אז אני לא שולל אופציה כזאת.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 יוני 2018, 19:03

אינטל לא נמצאת במשבר. המניה שלה בשיא, השוק המסחרי (ביג דאטה ושות) מעסיק אותה בצורה חסרת תקדים וקשה לי להאמין שהיא תסכים לעשות עם מיקרוסופט משהו שמזכיר את ההסכמים שהיו למיקרוסופט עם AMD בשני הדורות האחרונים. מיקרוסופט מצידה לא תחזור על הטעויות של הבוקס הראשון (או ה360).
כשדיברתי על התמיכה של מיקרוסופט בARM, זה לא היה רק בהקשר של קוואלקום (שפשוט היתה דוגמא אקטואלית). באותו האופן התמיכה של מיקרוסופט בARM תעבוד גם עם מעבדים אחרים דוגמת TEGRA וכשלוקחים CPU יעיל שכזה, תופרים לצידו GPU במיטב מה שNVIDIA יודעת לפתח, דוחפים לו הספק ראוי ומכניסים אותו לקופסא יפה עם קירור אקטיבי, ניתן לקבל ביצועים ראויים ביותר ולעשות את זה בבית אחד.
לעניין האחסון, באופן טבעי הם יאלצו לעשות שימוש בשילוב של פלאש ודיסקים מגנטיים. בגיזרת הפלאשים, המחירים של SSD כבר די סבירים והם יכולים לדחוף פנימה 100-200 ג'יגה בכיף אבל גם eMMC מהיר יעשה את העבודה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 יוני 2018, 22:47

הלוואי ויהיה SSD אבל אני לא חושב שזה יקרה... 100 גיגה לא יספיק למערכת הפעלה ומשחק אחד ממש גדול, אני לא חושב שזו אופציה. 200 גם לא מספיק לארבעה משחקים כבדים במקביל, צריך מינימום טרה בדור הבא כדי לא לנהל מקום כל הזמן, רצוי 2.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2018, 22:50

כמו שפיג'יי אמר אפשר לשים דיסק משולב, נניח SSD סביבות ה-50 גיגה שעושה קאשינג לדיסק הגדול הסטנדרטי. אבל באמת שאני לא חושב שזאת עדיפות, הם יתפרעו עם CPU, זיכרון ו-GPU לפני שהם יזרקו עשרות דולרים על SSD. אפילו אם SSD זה רק 40$, זה עדין כסף שיכל לממן בערך 4GB נוספים של זיכרון או להביא GPU חזק יותר. אני יכול לראות את זה בפנים אולי רק אם הם יעשו SKU כפול, קונסולה חלשה וקונסולה פרימיום ב-500$ כך שבקונסולת 500$ הם יוכלו יחסית להתפרע.

עומר, אתה באמת חושב שאפשר להתפרע על ארכיטקטורת ARM קיימת, ברגע שהיא לא תלויה בסוללה ומכשיר קטנטן ללא קירור אקטיבי, ולהוציא ממנה משהו שמזכיר מעבד i7 מודרני?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 יוני 2018, 00:39

בone יש משהו שמזכיר core i7 מ2012? זה לא באמת נחוץ ועדיין התשובה היא כן. לא צריך להתפרע אלא פשוט לייצר אותם עם יותר ליבות ובתדרי עבודה גבוהים יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 01:29

omerkot כתב:בone יש משהו שמזכיר core i7 מ2012? זה לא באמת נחוץ ועדיין התשובה היא כן. לא צריך להתפרע אלא פשוט לייצר אותם עם יותר ליבות ובתדרי עבודה גבוהים יותר.

לסוני הולך להיות משהו כזה. מה שיש ב-ONE ובפס4 הם המעבדים הכי חלשים בהסטוריה של הקונסולות באופן יחסי לתקופה ואי אפשר להכחיש שהקונסולות האלה פשוט לא מאוזנות בגלל זה. מיקרוסופט לא הולכת להיות under powered מול סוני, אם בדור הזה הם סבלו מ-900P מול 1080P בגלל הזיכרון וה-GPU אז בדור הבא, אם הם ילכו על CPU חלש שוב, הם יראו משחקים רצים בפס5 ב-60 פריימים שרצים אצלם ב-30. אני לא רואה שום סיכוי לזה.

אולי לא יהיה ב-ONE משהו שמקביל ל-i7 של 2020, כבר כן ב-ballpark של i5 מוחלש של 2020. השאלה היא האם אפשר לעשות את זה עם מעבד ARM והאם בכלל מישהו בונה מעבד ARM היום לשוק שלא צריך לרוץ על סוללות ויש לו קירור אקטיבי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 יוני 2018, 08:44

לסוני היה מעבד CELL בPS3 שהרי הפך אותה למחשב על ויועד להכנס לאינסוף התקנים אחרים אבל נכנס בעיקר לספרי ההיסטוריה (ולסעיפי ההפסדים בספרי החשבונות של סוני)
לעניין השאלה בסוף, התשובה היא כן, לאחרונה יחסית, בעולם השרתים: https://blog.cloudflare.com/arm-takes-wing.
ARM מפתחת IP של מעבדי RISC מודרניים ויעילים, מה שעושים עם הIP הזה זה כבר בחירה של מי קונה את הרשיונות ואין שום מניעה לייצר מהם מעבדים לכל תחום.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 יוני 2018, 08:57

לא רואה את הקונסולות הבאות עוברות ל ARM. אפילו רק לא בשביל האפשרות שהפאנבויים יזרעו את הנרטיב של ''פחחחחחחחחחחח לקונסולה שלך יש מעבד של סמארטפון!''. לא משנה כמה זה לא רלוונטי היום, ושהמעבדים חזקים יחסית וכו', זה עדיין לא שווה את ה Bad Press. ולא, אתה לא באמת יכול להיכנס לפני ה Bad Press בעניין הזה לדעתי, כמו שמיקרוסופט לא הצליחה להסביר את חזון העתיד הדיגיטלי שלה (שתכלס היא צדקה בו מאוד).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 09:33

omerkot כתב:לסוני היה מעבד CELL בPS3 שהרי הפך אותה למחשב על ויועד להכנס לאינסוף התקנים אחרים אבל נכנס בעיקר לספרי ההיסטוריה (ולסעיפי ההפסדים בספרי החשבונות של סוני)
לעניין השאלה בסוף, התשובה היא כן, לאחרונה יחסית, בעולם השרתים: https://blog.cloudflare.com/arm-takes-wing.
ARM מפתחת IP של מעבדי RISC מודרניים ויעילים, מה שעושים עם הIP הזה זה כבר בחירה של מי קונה את הרשיונות ואין שום מניעה לייצר מהם מעבדים לכל תחום.

אני לא בטוח איך הcell קשור. הרפתקאות על ארכיטקטורות פריקיות עם רצון לבנות קונסולה שמבוססת שני cpu כשאחד מתפקד כgpu זה דבר אחד, לקחת cpu מבוסס x86 קלאסי של pc מamd או אינטל זאת לא בדיוק הרפתקאה, זה דווקא פיתרון בנאלי שקיים בכל pc כבר 30 שנים. אולי העלות/תועלת ביחס לsoc לא שווה את זה, באמת שקשה לי לעמוד את זה (ביחוד אם מדברים על אינטל שיש לה מעבדים יעילים יותר מבחינת צריכה ויכולים להגיע למהירויות שעון גבוהות יותר), אבל זה עדין נראה לי סביר יותר ממעבד arm בקונסולה שאמורה להיות הקרם של הקרם.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 20 יוני 2018, 09:50

המצב האידיאלי מבחינתי זה PS5 שעלות הייצור שלה הוא 500$ עם תג מחיר של 400$.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 10:23

אני לא בטוח שזה יקרה, הפס4 עלתה להם 380$ ונמכרה ב-399$ והלך להם לא רע בכלל; אני לא בטוח שלהפסיד 100+ דולר על קונסולה זה משהו שהם רוצים לעשות. אם הפס4 הייתה נמכרת בהפסד של 100$, בארבעה חודשים הראשונים לחיים שלה הם היו מפסידים בערך 800 מליון דולר רק ממכרת הקונסולה. אני לא חושב שזה כבר מודל כלכלי היום, הדרך היחידה לעשות משהו כזה היא קונסולת פרימיום וקונסולה זולה יותר כדי להצליח לתפוס את כל הטווח של השוק.

אני באמת חושב שהולכת להיות להם בעיה עם הקונסולות הבאות מבחינת עלות. מחירי זיכרונות רק עולים וכנראה שהזיכרון יעלה להם הרבה יותר מהדור הקודם להתחשב בעובדה שהם יהיו חייבים במינימום 16GB וצפונה. הפעם השילוב של הCPU והGPU כנראה יעלה להם לפחות 50$ יותר מדור קודם ובו בזמן הם עדין לא יכולים לחתוך דברים לא נחוצים כמו כונן אופטי כי השוק לא מוכן לזה עדין, ביחוד מיקרוסופט שתפחד מתגובה דומה לזו שהיא קבלה לפני יציאת הדור הקודם.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 20 יוני 2018, 10:45

אם סוני לא תהיה מוכנה להפסיד כסף על ה PS5 אז היא תהיה בבעיה, כי מיקרוסופט הוכיחה עם ה X שאין לה בעיה להפסיד כסף על חומרה בשיגור.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 יוני 2018, 10:47

טוב ככה אני מאמין ששני הקונסולות האלו יהיו
16 גיגביט של זיכרון משותף ,גרפיקה ,וram

מעבד של amd
8 ליבות פיזיות ,שמתחלקות ל16
צריך לזכור שכל ליבת ריזן ,חזקה משמעותית מתיבת יגואר ,ככה שממש לא רואה צורך בלהגדיל מספר ליבות בשלב הזה ,לקונסולה של 400 דולר בהשקה

המירות שעון כן תיגדל ,סירסו את המעבדים בדור הזה
בגלל החום ,אבל דור הבא אני מאמין שימצאו פיתרון
קירור מספיק טוב ,וגם התהליך יצור ,המוקטן יעזור מאוד

Gpu ,יהיה גם של amd
יתוכנן במיוחד לשתי הקונסולות ,על בסיס gpu
למחשבים ניידים
יהיה מקביל בכוח ,לגיפורס 1080 של הנווידה
בגרסה השולחנית

במקום ארד דיסק ,נקבל ssd של 1 טרה
זה יהיה אפשרי ,שיקנו בעשרות מיליונים

יהיה כונן אולטרה בלו ריי

חוץ מזה בתוך 2 הקונסולות ,תיהיה מצלמה ומיקרופון מובנות
היום זה מספיק זול ואיכותי

שתי המכשירים יצאו ב400 דולר ,בלי ליתחשב באינפלציה
Ps5 תיתמוך אחורנית בps4 ופרו

Xbox4 ,תיתמוך בכל מה שהxbo x תומכת

חוץ מזה ,נינטנדו תוציא יורשת לns ,עם 8 ג'יגה זיכרון משותף
מסך משופר
זמן בטריה כפול
הדור העתידי של טגרה ,בכוח קצת מעל הps4 הרגילה
128 ג'יגה ,זיכרון לשמירות
בגדול שדרוג כמו המעבר מהgbc ,לgba
עם 100% ,תמיכה אחורנית ,אותה מערכת הפעלה
אותו שירות אונליין

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 11:08

dean כתב:אם סוני לא תהיה מוכנה להפסיד כסף על ה PS5 אז היא תהיה בבעיה, כי מיקרוסופט הוכיחה עם ה X שאין לה בעיה להפסיד כסף על חומרה בשיגור.

השאלה היא האם סוני צריכה להפסיד כסף. הרי הפס4 היא הקונסולה הראשונה שלה שהייתה בצורה מובהקת חזקה ביותר בשוק, בניגוד לפס2 ולפס1 שהיו בצורה מאוד מובהקת חלשות מהמקום הראשון והפס3 שהייתה שקולה ל360 כשלכל אחת היו היתרונות שלה. למשל בפס4 היה במקור 4GB זיכרון ולחץ ממפתחות שראו 8GB אצל מיקרוסופט גרם לה לשדרג. להתחשב בעובדה שזיכרון בפס4 עלה קרוב ל-100$, סוני רצתה ליצר קונסולה בסיבבות ה-330$ במקור. אז אולי לא כזה חשוב לסוני להיות הכי חזקה, ביחוד אם ההבדל כוח יהיה 10 או 20 אחוזים בלבד.

ובנושא קצת אחר, חקרתי קצת את נושא הזיכרון היום ונראה ש-GDDR5 קצת יותר זול היום ממה שהוא היה לפני 5 שנים. המחירים בעליה אבל לפני שנה הוא עלה 6.5$ לגיגה והיום הוא בערך 8.5$ לגיגה. בשיגור GDDR6 אמור לעלות 20% יותר מ-GDDR5, כלומר בסביבת ה-10$ לגיגה. הפס5 וסקארלט יוצאות בערך שנתיים אחרי ש-GDDR6 נכנס ליצור המוני, התחזית שעד אז המחיר שלו יהיה 10% מעל ל-GDDR5 כך שאנחנו יכולים לצפות ל-9+ דולרים לגיגה בשיגור של הפס5 והסקארלט. זה עדין יהיה מגוחך להוציא 200+ דולר על זיכרון (אם מדברים פה על 24GB) כך שנראה לי שהטווח היותר סביר הוא 16-18 גיגה שאמור להספיק בהחלט להתחשב בכך שמפתחים על הפס4 פרו מצליחים להסתדר עם 5.5GB ב-4K (אפילו אם יש אלג' דמקה, עדין הבאפרים הסופים צריך להיות 4K) הם בטוח יהנו מאוד מ-16-18 גיגה ב-4K בדור הבא.

כמובן שתמיד יש את האופציה לשלב DDR4 ולפצל את הזיכרון, כמו בפס3 למשל, אני חושב שכשאנחנו מדברים על כמויות הזיכרון המודרניות זה כבר לא יהיה סיפור וקשיי פיתוח כמו בדור הקודם. מחירי ה-DDR4 קפצו לשמיים בשנתיים האחרונות, הם הוכפלו, כך שאם הם ישארו כמו שהם, זה לא יוזיל יותר מדי את עלות הזיכרון. אבל אם מחירי ה-DDR4 יחזרו למה שהם היו ב-2016, מיקרוסופט וסוני יוכלו לקנות גיגה של DDR4 בסביבות ה-4$ לגיגה וזה כבר יפתח להם עולם חדש לגמרי. זה אומר שבמקום 16GB של GDDR6 שיעלה להם בערך 145$, הם יוכלו לשים 16GB של DDR4 ו-8GB של GDDR6 ולקבל קונסולה עם 24GB זיכרון ב-135$.

צריך להסתל על זה במשקפיים מציאותיים, כלומר מה נשאר למפתח אחרי המערכת הפעלה. היום המערכת הפעלה תופסת בערך 2.5 גיגה, אני משער שבדור הבא זה יהיה יותר אבל נהיה שמרנים ונגיד שזה עדין 2.5GB. זה אומר שבתצורה של GDDR6 בלבד ישאר למפתחים 13.5GB מתוך ה-16. לעומת זאת בתצורה של DDR4 ו-GDDR6, ישאר למפתחים 13.5GB של DDR4 ו-8GB של GDDR6, בערך 60% יותר זיכרון פנוי.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 יוני 2018, 11:28

דרקון ,החישוב שלך ממש לא נכון ,כי מדובר בחוזים
על ,עשרות מיליוני יחידות ,מיצרניות גדולות

גם אתה לא לוקח בחשבון ,זיכוי מסוים במיסים
על הוצאות

מדובר על יצרניות ענק ,לא על חנות קטנה
בלי ליראות חוזים ,ולחשב זיכוי מס ,אין אפשרות לדעת
מה המחיר האמיתי
בגלל זה אני חושב ,שssd 1 ,טרה כן אפשרי
בגלל עניין החוזים ,אבל שם למנוע מיסחר בזה
אפשר להכין ,מחבר מיוחד ,שזה יפעל רק בקונסולות
אפשר אפילו לעשות אפשרות לחבר ארד דיסק רגיל
אבל שהssd שיגיע עם הקונסולה ,יצריך לדוגמה
חיבור חשמל שונה ,מזה שיש בpc
או בגדול שמהספק כוח ,יהיו 2 חוטי חשמל ,עם מחבר שונה ,אחד לכונן הקונסולה
ושני סטנדרטי לחיבורי דברים במחשב

נכון שאפשר לעקוף דבר כזה ,במתאמים ,אבל עם כל כמה חודשים ,ישנו את סוג החיבור
זה יהיה בעיתי מאוד ,לכאלו שירצו להרוויח מהssd
1 טרה

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 20 יוני 2018, 11:44

DrKeo כתב:
dean כתב:אם סוני לא תהיה מוכנה להפסיד כסף על ה PS5 אז היא תהיה בבעיה, כי מיקרוסופט הוכיחה עם ה X שאין לה בעיה להפסיד כסף על חומרה בשיגור.

השאלה היא האם סוני צריכה להפסיד כסף. הרי הפס4 היא הקונסולה הראשונה שלה שהייתה בצורה מובהקת חזקה ביותר בשוק, בניגוד לפס2 ולפס1 שהיו בצורה מאוד מובהקת חלשות מהמקום הראשון והפס3 שהייתה שקולה ל360 כשלכל אחת היו היתרונות שלה. למשל בפס4 היה במקור 4GB זיכרון ולחץ ממפתחות שראו 8GB אצל מיקרוסופט גרם לה לשדרג. להתחשב בעובדה שזיכרון בפס4 עלה קרוב ל-100$, סוני רצתה ליצר קונסולה בסיבבות ה-330$ במקור. אז אולי לא כזה חשוב לסוני להיות הכי חזקה, ביחוד אם ההבדל כוח יהיה 10 או 20 אחוזים בלבד.

ובנושא קצת אחר, חקרתי קצת את נושא הזיכרון היום ונראה ש-GDDR5 קצת יותר זול היום ממה שהוא היה לפני 5 שנים. המחירים בעליה אבל לפני שנה הוא עלה 6.5$ לגיגה והיום הוא בערך 8.5$ לגיגה. בשיגור GDDR6 אמור לעלות 20% יותר מ-GDDR5, כלומר בסביבת ה-10$ לגיגה. הפס5 וסקארלט יוצאות בערך שנתיים אחרי ש-GDDR6 נכנס ליצור המוני, התחזית שעד אז המחיר שלו יהיה 10% מעל ל-GDDR5 כך שאנחנו יכולים לצפות ל-9+ דולרים לגיגה בשיגור של הפס5 והסקארלט. זה עדין יהיה מגוחך להוציא 200+ דולר על זיכרון (אם מדברים פה על 24GB) כך שנראה לי שהטווח היותר סביר הוא 16-18 גיגה שאמור להספיק בהחלט להתחשב בכך שמפתחים על הפס4 פרו מצליחים להסתדר עם 5.5GB ב-4K (אפילו אם יש אלג' דמקה, עדין הבאפרים הסופים צריך להיות 4K) הם בטוח יהנו מאוד מ-16-18 גיגה ב-4K בדור הבא.

כמובן שתמיד יש את האופציה לשלב DDR4 ולפצל את הזיכרון, כמו בפס3 למשל, אני חושב שכשאנחנו מדברים על כמויות הזיכרון המודרניות זה כבר לא יהיה סיפור וקשיי פיתוח כמו בדור הקודם. מחירי ה-DDR4 קפצו לשמיים בשנתיים האחרונות, הם הוכפלו, כך שאם הם ישארו כמו שהם, זה לא יוזיל יותר מדי את עלות הזיכרון. אבל אם מחירי ה-DDR4 יחזרו למה שהם היו ב-2016, מיקרוסופט וסוני יוכלו לקנות גיגה של DDR4 בסביבות ה-4$ לגיגה וזה כבר יפתח להם עולם חדש לגמרי. זה אומר שבמקום 16GB של GDDR6 שיעלה להם בערך 145$, הם יוכלו לשים 16GB של DDR4 ו-8GB של GDDR6 ולקבל קונסולה עם 24GB זיכרון ב-135$.

צריך להסתל על זה במשקפיים מציאותיים, כלומר מה נשאר למפתח אחרי המערכת הפעלה. היום המערכת הפעלה תופסת בערך 2.5 גיגה, אני משער שבדור הבא זה יהיה יותר אבל נהיה שמרנים ונגיד שזה עדין 2.5GB. זה אומר שבתצורה של GDDR6 בלבד ישאר למפתחים 13.5GB מתוך ה-16. לעומת זאת בתצורה של DDR4 ו-GDDR6, ישאר למפתחים 13.5GB של DDR4 ו-8GB של GDDR6, בערך 60% יותר זיכרון פנוי.

יכול להיות שסוני תעשה את הפיצול שהיא עשתה עם הפרו - זיכרון יעודי זול יותר למערכת ההפעלה בשביל לפנות את כל הזיכרון GDDR למשחקים.
בכל מקרה, ה APU הרבה יותר מסקרן אותי.. לפי השמועות שרצות, שיתוף הפעולה בין סוני ל AMD חזק מכל השאר, נראה איך זה יתבטא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 12:20

kririn כתב:דרקון ,החישוב שלך ממש לא נכון ,כי מדובר בחוזים
על ,עשרות מיליוני יחידות ,מיצרניות גדולות

גם אתה לא לוקח בחשבון ,זיכוי מסוים במיסים
על הוצאות

מדובר על יצרניות ענק ,לא על חנות קטנה
בלי ליראות חוזים ,ולחשב זיכוי מס ,אין אפשרות לדעת
מה המחיר האמיתי
בגלל זה אני חושב ,שssd 1 ,טרה כן אפשרי
בגלל עניין החוזים ,אבל שם למנוע מיסחר בזה
אפשר להכין ,מחבר מיוחד ,שזה יפעל רק בקונסולות
אפשר אפילו לעשות אפשרות לחבר ארד דיסק רגיל
אבל שהssd שיגיע עם הקונסולה ,יצריך לדוגמה
חיבור חשמל שונה ,מזה שיש בpc
או בגדול שמהספק כוח ,יהיו 2 חוטי חשמל ,עם מחבר שונה ,אחד לכונן הקונסולה
ושני סטנדרטי לחיבורי דברים במחשב

נכון שאפשר לעקוף דבר כזה ,במתאמים ,אבל עם כל כמה חודשים ,ישנו את סוג החיבור
זה יהיה בעיתי מאוד ,לכאלו שירצו להרוויח מהssd
1 טרה

המחירים שדברתי עליהם זה עלות ליצרן, יצרנים כמו AMD ו-NVIDIA, אתה לא יכול ללכת לחנות ולקנות GDDR6. להגיד ש-SSD של טרה הגיוני, משהו שעולה בערך 250$ בחנות כשיצרניות בדרך כלל מוציאות משהו כמו 40-50 דולר על דיסק קשיח, בטיעון "כי חוזים" רק מדגיש את הניתוק בין מה שאתה אומר למציאות. במקרה הטוב בערך 50-100 גיגה לקאשינג, וזה באמת אם הם עפים פה על קונסולה פרימיום.

דין, כמו שציינתי זאת יכולה להיות באמת אסטרטגיה מעניינת לחזור ל-DDR במקביל ל-GDDR אבל אני חושב שאם כבר עושים את זה צריך לעשות את זה נרחב יותר מסתם זיכרון ספציפי למערכת הפעלה, הם צריכים ממש לחלק את זה לזיכרון מערכת וזיכרון גרפי כמו ב-PC או בפס3.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 יוני 2018, 12:34

נדב, הCELL היה דוגמא לזה שהCPU הוא יחידה פחות מהותית בקונסולות מאשר במחשבים אישיים.
לגבי הPR של מעבדי ARM, הם הרבה יותר מרשימים מהAPUים הכושלים לחלוטין שיושבים בקונסולות הדור הנוכחי והעובדה שמדובר במעבדים פח לא הפריעה למיקרוסופט ולסוני לשבץ אותם בקונסולות. גם לא שמעתי שמישהו התלונן על זה שבסוויץ' יש מעבד מבוסס ARM וזה בודאי לא פוגע במכירות של המכשיר.
בסופו של דבר, אם יהיה למיקרוסופט שווה מבחינה עסקית לעשות שימוש בARM אז הם יעשו את זה ואם לא אז לא. אני בסה"כ מעלה את זה כאופציה מעניינת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 12:48

omerkot כתב:נדב, הCELL היה דוגמא לזה שהCPU הוא יחידה פחות מהותית בקונסולות מאשר במחשבים אישיים.
לגבי הPR של מעבדי ARM, הם הרבה יותר מרשימים מהAPUים הכושלים לחלוטין שיושבים בקונסולות הדור הנוכחי והעובדה שמדובר במעבדים פח לא הפריעה למיקרוסופט ולסוני לשבץ אותם בקונסולות. גם לא שמעתי שמישהו התלונן על זה שבסוויץ' יש מעבד מבוסס ARM וזה בודאי לא פוגע במכירות של המכשיר.
בסופו של דבר, אם יהיה למיקרוסופט שווה מבחינה עסקית לעשות שימוש בARM אז הם יעשו את זה ואם לא אז לא. אני בסה"כ מעלה את זה כאופציה מעניינת.

דווקא ה-CELL היה ההיילייט של הפס3 יחד עם הכונן בלוריי. הזיכרון היה בעייתי, ה-GPU היה בעייתי והדבר היחידי שבאמת רומם אותה הוא הכוח של ה-CELL לעומת המעבד של ה-360. בפס4 וב-ONE בהחלט יש אשפה טוטאלית, אבל זה לא הולך לקרות בדור הבא כי בפס5 כנראה יש רייזן ומיקרוסופט תצטרך להתחרות בזה ואולי אפילו להתעלות. אני לא יודע אם PR בנושא חומרה משנה, בסופו של יום אם המעבד חזק אז הוא חזק, השאלה היא האם ARM יכול להתחרות בZEN 2 או אולי אפילו פוטנציאלית ZEN 3 ואין לי ממש תשובה לזה אבל באופן טנטטיבי אני רוצה להגיד שלא.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 43 אורחים