נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2018, 15:39

אז שוב DF מפגרים מאחורי הפורום שלנו ומעלים סרטון "האם הדור הבא יהיה 4K או דמקה?". התשובה? אממממ... "אין לנו שמץ". הם בייסיקלי אמרו מה שאמרנו פה, קפיצה פי 4 היא גדולה מדי לקפיצה דורית בתקופתנו ואם יהיה דמקה הקפיצה הגרפית תהיה הרבה יותר גדולה, אם היא תהיה במקום 4K מלא אז זה יהיה קפיצה קטנה בהרבה.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 14 יולי 2018, 17:11

אני חושב שזה יותר קשור לבחירת מפתחים
על מה ללכת ,ופחות לחומרה

וזה לא רק ברזולוציה ,זה גם פרימים לשניה
נשארים ב30 ? עולים ל60 ?
בדור הקיים מפתחים ,לפחות הרוב בחרו
במקום לקחת גרפיקה של ps3/360
להגדיל רזולוציה לfhd
ולהגדיל פרימים ל60 לשניה

הם החליטו להישאר ב30 פרימים ,ולשפר הגדרות גרפיות
מה שגרם בעיקר בxbo הרגילה והמוקטנת
להריץ חלק מהמשחקים ב900-720p
וחלק ממשחקי הps4 ,לא רצים ב1080p

זה בחירה של מפתחים ,וחבל אבל זה המצב
רק לאחרונה בps4 וxbo ,נתנו בחירות מסוימות לשחקנים

אני כן חושב שהדור הבא יוכל להריץ משחקי דור קיים
ב4k
ו60 פרימים לשניה ,וגם שיפורים מסוימים בהגדרות

אבל כניראה הרבה מפתחות ,ישארו ב30 פרימים לשניה
לשפר משמעותית הגדרות גרפיות אחרות ,וחבל

הייתי מעדיף אפשרות בחירה ,לfhd
60 פרימים לשניה ,גם עם עד אז כניראה
תיהיה לי טלוויזיות 4k

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 14 יולי 2018, 17:13

אם אני צריך לנחש,בדור הבא בהחלט יהיו יותר משחקי Native 4k אבל אלו שלא יהיו,ויהיו המון כאלו,בייחוד AAA כמו הורייזון ו-GOW ירונדרו ברזולוציה גבוהה יותר מ-1440P/1800P וישתמשו ב-CB להגיע ל-4K ולמען האמת,אין לי שום בעיה עם זה,גם ככה קשה להבדיל כבר היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2018, 17:20

אני משער ש1800p יהיה ה900p של הדור הבא אבל ברזולוציות כל כך גבוהות, אני לא באמת בטוח כמה זה משנה אם עושים 2160p מלא או נניח 1800p עם הזרקה (נגיד כמו רטצ׳ט שעושה את זה היום עם 1440p) ל-2160p או לחילופין דמקה.

אבל אני כן חושב שצריך לזכור שעל הx מפתחים מנסים להגיע תמיד ל4k ועל הפרו הם פשוט נותנים את הכי טוב שהפרו יכולה כי היא חזקה רק פי 2.4 מהפס4 בסיס. כלומר בשני המקרים המפתחים מנסים להגיע לרזולוציה הכי גבוהה שהם יכולים ואם הם לא מצליחים הם משתמשים בשיטות טמפרל כדי להשלים את החסר. אז מה זה אומר? שמפתחים באמת רוצים להיות ב4k טבעי או שזה פשוט הטבע של הקונסולות ביניים האלה, לזרוק את כל הכוח על רזולוציה כי זה קל.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 יולי 2018, 06:05

אפשר להגיע ל4k כבר היום על קונסולות בינים
עם מתפשרים על דברים אחרים

לדוגמה איכות הצללה ,לדוגמה איכות טקסטורות
וכו' וכו'
אני פשוט לא חושב שרוב המפתחות רוצות
לרדת בדברים האחרים
כמו שאמרתי הייתי מעדיף 4k
60 פרימים לשניה ,ברוב המשחקים ,וזה אפשרי
רק עם פשרות על דברים אחרים
כמו שזה קיים בpc היום

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2018, 08:33

DrKeo כתב:אני משער ש1800p יהיה ה900p של הדור הבא אבל ברזולוציות כל כך גבוהות, אני לא באמת בטוח כמה זה משנה אם עושים 2160p מלא או נניח 1800p עם הזרקה (נגיד כמו רטצ׳ט שעושה את זה היום עם 1440p) ל-2160p או לחילופין דמקה.

אבל אני כן חושב שצריך לזכור שעל הx מפתחים מנסים להגיע תמיד ל4k ועל הפרו הם פשוט נותנים את הכי טוב שהפרו יכולה כי היא חזקה רק פי 2.4 מהפס4 בסיס. כלומר בשני המקרים המפתחים מנסים להגיע לרזולוציה הכי גבוהה שהם יכולים ואם הם לא מצליחים הם משתמשים בשיטות טמפרל כדי להשלים את החסר. אז מה זה אומר? שמפתחים באמת רוצים להיות ב4k טבעי או שזה פשוט הטבע של הקונסולות ביניים האלה, לזרוק את כל הכוח על רזולוציה כי זה קל.

די ברור לטעמי שזה פשוט הטבע של הקונסולות ביניים האלו.
אפשר לראות בבירור שגם מיקרוסופט וגם סוני נמצאות בסוג של מלכוד איתן והן מעולם לא היו במצב כזה. מצד אחד - הן מנסות לשווק את הקונסולות כחזקות יותר וכבעלות משמעות, אחרי הכל הן דורשות עליהן יותר כסף כמובן. מצד שני - רוב מוחלט של בסיס המשתמשים שלהם הוא על קונסולות הבסיס, ככה שאפשר לראות שמאוד חשוב להן לא לפגוע במשחקים על הבסיס ולא לשים אותן במצב שמבחינת גיימפלי הן יהיו נחותות.
4k זו אחלה דרך לצאת מהפלונטר הז כי 4k הוא קודם כל מותג (כמו שהhd היה בזמנו) שאפשר לרשום על האריזה ובפרסומות והוא מייצר הרגשת פרמיום וכוח, אבל הנורמה היא עדיין 1080p והבסיס לא נפגע.
בגלל זה כל כך חשוב לכל המפתחות של סוני לשים CB ל4K, זה בכלל לא משנה עד כמה זה משנה ברזולוציות האלו (1440 יראה מצוין גם כן, 1800..) כל עוד ה4K משמש כרגע כמותג שמבטיח יתרון לקונסולות ביניים בלי חסרון אמיתי לקונסולות הבסיס.

הדור הבא יכול ללכת להרבה כיוונים, בין אם 4K כסטנדרט או 60FPS כסטנדרט (עוד בתחית הדור הנוכחי הייתה הרגשה שיש כיוון ל60FPS על הקונסולות. בסופו של דבר עם הזמן זה הלך ודעך והיום 30 זה הסטנדרט המוחלט) אבל אני חושב שאין תחליף ל'קפיצה דורית' בגרפיקה, מבחינה שיווקית אפילו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 10:44

מצד שני אני חושב שזה מעלה שאלה טובה מהצד השיווקי, אם ה-X או הפרו שיצאו ב-2017 ו-2016 בהתאמה נקראות קונסולות 4K וכך הן גם משווקות, איך לעזאזל תשווק את הדור הבא בלי שהוא יהיה 4K? איך תתמודד עם העובדה שקונסולה מ-2016 כבר עשתה מה שהמפלצת 2020 שלך עושה עכשיו? הם קצת דחקו את עצמם לפינה. כלומר בו נקח את הסקארלט של מיקרוסופט, הרי כל הבסיס השיווקי של ה-X הוא 4K אמיתי בניגוד לסוני שעושה תעלולי שחזור טמפורלי למניהם, אז איך הם יתמודדו שיווקית עם סקארלט שעושה 2160C מקום 2160P? (ראיתי את המונח הזה לפני כמה ימים ואני ממש אוהב אותו, 2160c, כלומר checkerboard, במקום P :))

כן, ברור לכולנו שאם תשים על טלביזיה 2160c ו-2160p וכנראה שאפילו החבר'ה של DF לא ישימו לב בלי להצמד לטלביזיה, אבל זה עניין שיווקי. הרי מה כבר ההבדל בין 900p ל-1080p? אנשים בדיוק באו מדור שאמרנו תודה אם קבלנו בכלל 720p, הרי 99% מהאוכלוסיה שמשחקת משחקים בחיים לא תבדיל בין 900 ל-1080 אבל איכשהו זה הפך למכה שיווקית מאוד חזקה עבור מיקרוסופט.

כלומר הם קצת בפינה, איך משגרים דור חדש ונשארים על 2160c מבחינה שיווקית? עם דגש על מיקרוסופט כמובן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2018, 11:53

קודם כל באשר לסוני הם לא צריכים לעשות כלום, הקונסולה הבאה יכולה להשאר 2160c ולבצע קפיצת דור מרשימה. דווקא בגלל שהם לא יהיו צריכים לפתח למכנה נמוך כמו הPS4 בסיס הם לא צריכים לעשות עליות מלאכותיות כמו להפוך 2160c ל2160p או 30FPS ל60FPS (אם כי בעניין הFPS זה בכל מקרה לא אמור להיות צעד מצידן של מיקרוסופט וסוני. אני לא רואה אותן משווקות קונסולה כ'קונסולת 60FPS', זה משהו שאם יקרה יבוא רק מצד המפתחות בעקבות דרישת קהל של הצרכנים של המשחקים שלהם).
ככה שסוני בכלל לא נמצאים בסיטואציה בעייתית.

הנקודה על מיקרוסופט לעומת זאת באמת טיפונת בעייתית, אבל יש לה לא מעט אופציות.
קודם כל, וזה גם מה שאני חושב שיקרה בשטח בסופו של דבר, זהש שתי החברות (אבל בדגש על מיקרוסופט, כי הם כאמור אלו שבאמת צריכים את זה) יוציאו לפחות שתי קונסולות במקביל (או ממש בצמוד עם הכרזה קיימת מראש) כאשר אחת היא קונסולת בסיס שתשמש כבסיס הפיתוח של הדור הבא, ואחת פרימיום שתריץ את אותם משחקים.
זה בערך מה שיש לנו היום עם הפרו והX, רק שהדור יהיה בנוי ככה מלחתחילה ובצורה שקופה. ואז האקסבוקס בסיס הבאה תהיה כמובן חזקה מהX ואין שום בעיה גם לשווק אותה ככזו כי המשחקים שלה יהיו 'דור הבא' מורגש ביחס למה שרץ היום על הone (שזה מה שרץ על הX מינוס 4K), והיא תריץ אותם במה שיהיה רזולוציית הבסיס של הדור הבא (נניח 1080p, אבל גם יכול להיות 1440 או משהו כזה). האקס בוקס פרימיום (שתצא ממש במקביל) תהיה קונסולת 4K (הבעיה של מיקרוסופט מול סוני זה שהיא חייבת להיות 4K אמיתי ולא CB).
כלומר אין בעיה לשווק קונסולת בסיס עם רזולוציית בסיס כמשהו חזק וחדש כל עוד היא מריצה דברים שלא ירוצו על הX (ויהיו 'דור הבא'), וכל עוד היא משווקת מההתחלה כקונסולת בסיס לצד קונסולת פרימיום שתשמר את היכולות של הX רק לדור הבא (קצת כמו מה שקורה בפלאפונים. לאף חברה אין בעיה להציג את הדור הבא שלה כקפיצה לצד מכשיר פלוס כלשהו).

כמובן שהיא גם יכולה לעשות דברים אחרים כמו לעשות רק קפיצת חצי דור (הX תהפוך לקונסולת הבסיס ומעליה יבנו קונסולות 4K חדשות) או פשוט להמציא איזה מותג שיווקי חדש ולהסביר בצורה ריקה מתוכן למה זה עדיף ולשווק את זה ככה.
אבל אני מאמין שבדור הבא נראה לפחת שתי קונסולות במקביל, כשכל אחת מהן תהיה ותשווק כ'דור הבא', אחת בסיסית ואחת לכל מה שלא באמת צריך אבל אפשר לדחוף עם עוד כוח.

מה שיכול להיות דווקא מעניין במצב כזה זה מה יקרה עם המולטיפלטפורמס. הרי הן יחייבו המפתחות לתת את ה4K על הקונסולות פרימיום וגם יהיה מספיק כוח עודף לזה, אבל אם סוני, שיכולה מבחינה שיווקית להשאר עם 2160c, באמת תחליט לעשות את זה, אז או שמיקרוסופט תהיה חייבת שוב להוציא קונסולה חזקה משמעותית מסוני (כדי שה2160c של סוני יהיה 2160p אצלם) או שאנחנו עשויים לראות מצב שבו עם חומרה יחסית שווה או אפילו חלשה במעט מצד סוני משחקי מולטיפלטפורמס ירוצו על קונסולת הפרמיום שלה טוב יותר מאשר על זו של מיקרוסופט? בכל מקרה תהיה קפיצת דור מעניינת כי הקפיצת ביניים הזאת שקיבלנו בדור הנוכחי גורמת למצב שעוד לא הכרנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 13:08

למה סוני יכולה? סוני תתמודד עם דברים כמו "ה-X שיצאה לפני 3 שנים מריצה בנייטיב 4K והפס5 לא", זאת בדיוק אותה בעיה.

אני לגמרי חושב שיהיו שני TEIR של קונסולות, אבל מה שאתה מציע לא באמת יקרה, אלה אם הפרימיום תעלה איזה 800$. בו נניח שהבסיס לדור הבא הוא 2160c חצי, כלומר מה שהפרו עושה היום. הפרו היא 4.2TFLOPS, כלומר ברור לכולנו שכדי להוציא משהו מעבר למה שהפרו נותנת היום באותה רזולוציה נצטרך עדין לעלות משמעותית בכוח, לפחות 10TFLOPS. אם כך החלשה היא סובבת סביב ה-10TFLOPS? אם כך לחזקה אנחנו צריכים לקפוץ במינימום פי 2, אם לא יותר, וזה כבר שם אותנו סביבות ה-20TFLOPS. זה פשוט לא יקרה, אני לא חושב ש-AMD בכלל מסוגלת להגיע לשם עם הארכיטקטורות שלה בשנים האחרונות ובטוח שלא ביצור המוני לקונסולות.

מה שכנראה יקרה הוא שסוני תוציא קונסולה שסובבת את ה-12TFLOPS וכנראה תכוון ל-2160c, מיקרוסופט תעשה סביבה סנדביץ' עם קונסולה יקרה של בערך 15TFLOPS וזולה של בערך 8TFLOPS. הבעיה העיקרית עם זה היא שאם נניח ואלה המספרים, מיקרוסופט בחיים לא תצליח לגרום למשחקי 2160c אצל סוני לרוץ אצלם ב-4K נייטיבי כך שזה שם אותם במקום ממש מוזר אלה אם מפתחים יקחו את האקסטרה 25% כוח הזה ויישמו איתו לגרפיקה ולא לרזולוציה.

בכל מקרה, הדור הבא נמצא במקום מסריח בגלל ה-X והפרו, השיווק שלו הולך להיות סופר קשה ואני ממש מקווה ששתי החברות ינעלו על 2160c וישכחו מ-4K נייטיבי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 יולי 2018, 13:26

אני חושב שהאתגר הכי גדול שיווקית שסוני ו-MS הולכים להתמודד איתו בדור הבא הוא "למה בכלל לשדרג מה-X/פרו?" כל המרקטינג שלהן עם הקונסולות האלה התבסס על 4K בלה בלה בלה והן לא יוכלו להשתמש בטריק הזה שוב- הקונסולות האלה בהחלט דפקו אותן ב-Long run. אני גם לא חושב שנראה SKU שונים מכל קונסולה,זה ייצור עוד יותר בלבול בנוגע למסר השיווקי,וזה בעיניי הדבר שהן הכי צריכות להימנע ממנו. ספנסר גם התראיין לא מזמן וסיפר איך בזמנו MS היו מאוד מאוכזבים מנתוני המכירות של ה-360 הרזה יותר (הדגם ההוא בלי ה-HDD) ואצל סוני עם הפס3 20 ג'יגה ממה שהבנתי נוצר מצב שהם הפסידו עליו כסף אפילו יותר מדגם ה-60 ג'יגה.
בקיצור,לא רואה מצב של כמה קונסולות- השיווק של הדור הבא צריך להיות מאוד חד וישיר מבחינת שתיהן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2018, 13:29

אני לא חושב שהנחת המוצא שלך על כך שקונסולות הבסיס יהיו 2160c כל כך וודאית.
כן אם זה יהיה המצב אז קונסולות פרימיום יהיו מאוד יקרות אבל למה שקונסולות הבסיס יהיו כל כך חזקות? למה שרזולוציית הבסיס תהיה 2160c?
מצב ה4K היום ובעוד שנה-שנתיים בשוק לא דומה למצב ה1080P (FHD) שהיה קיים בתחילת הדור הנוכחי ולכן אין הכרח שהקונסולות באופן בסיסי יתמכו בו.
האופציה חייבת להיות קודם כל כי כבר בדור הזה האופצייה קיימת, וכן כי 4K זה משהו שכבר מאוד קיים בשוק ובטח כשהדור ילך ויתקדם, אבל מה שאני אומר זה שכל המהות של שתי קונסולות (בסיס ופרימיום) היא לאפשר קפיצה דורית אמיתית גם בקונסולות בסיס יחסית זולות וחלשות.
במצב כזה הדור הבא לא יתחרה בפרו ובX אלא בPS4 ובone, כי ב2020 רזולוציית הבסיס בהחלט עדיין יכולה לעמוד על 1080-1440.

הרי אם גרסאת הבסיס הבאה של האקסבוקס שתצא בעוד שנתיים, שנניח תתומכר 400$ (אני מאמין שאם יצאו שתי קונסולות אין שום סיבה לעבור את ה400 בבסיסית) תתחרה עם קונסולת הפרמיום מ2017 היא לא תהיה מאוד מרשימה ביחס אליה ברמה שאפשר להציג את זה 'כדור הבא', מבחינה שיווקית אני מדבר.
כלומר אם הבסיס ירוץ ב2160p או אפילו 2160c אז מבחינה שיווקית הם בשתי בעיות - הראשונה היא שהקפיצה לא *מאוד* גדולה מבחינת 'דור הבא' וכל האספקט השיווקי הנלווה לזה, והדבר השני הוא שאין מה לדחוף לקונסולות פרמיום ואז גם ככה הן לא רלוונטיות (מה תעשה, 8K ב2020?). הרי הם לא רוצים להגיע למצב שבו יש הבדל מהותי מבחינה גרפית בין הקונסולות ואנחנו רואים את זה בדור הנוכחי, ההבדלים יהיו חייבים להשאר בכל המסביב (רזולוציה, FPS..).

לכן זה הרבה יותר הגיוני שקונסולות הבסיס יהיו 1080-1440 (כל עוד עדיין אפשר, וב2020 עדיין אפשר) וכדי להתמודד שיווקית עם העניין שכבר ב2016-17 קיימות קונסולות 4K, יהיו גם הפעם קונסולות פרימיום שיתפקדו ממש כמו הפרו והX הנוכחיים. אם מיקרוסופט ירגישו שהם חייבים לשמור על 2160p אז הם יהיו חייבים לשמור על הפער מול סוני ולהוציא קונסולת פרימיום באמת חזקה, כמו שהX היא באמת חזקה ביחס לכל מה שיש היום בשוק הקונסולות. סוני מצד שני יכולים לשמור על הפער הקיים ולכן הם באחלה מצב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 13:48

צריך להתחיל מכיוון אחר, סוני. אני לא חושב שסוני תציג שתי קונסולות, היא תציג אחת. זאת לפחות דעתי מהתבססות על הפרו והפס4 הבסיסית. מצד שני אני כן חושב שמיקרוסופט תציג שתי קונסולות לפחות, חזקה שתהיה חזקה מהפס5 כי הם מרגישים חובה לספק את הכי חזקה שהם יכולים ושניה חלשה משתי האחרות כדי למכור אקסבוקס במחיר אטרקטיבי.

אם זאת הנחת הבסיס, אז לאיפה הולכת לכוון הפס5? ל-1080P? לא, אין שמץ של מצב. הקו הבסיסי הכי נמוך בפס5 הולך להיות 2160c, כלומר רזולוציה מקבילה ל1440 שעוברת דמקה ל-4K. אין שום סיבה שסוני לא תעשה את זה, הקונסולה הבאה שלהם תהיה חזקה פי 3 מהפרו שכבר עושה את זה עם CPU שקופץ שני דורות מעל הפרו וזיכרון הרבה יותר מהיר. אם סוני מכוונת ל2160c, אני לא בטוח איפה זה מעמיד את מיקרוסופט.

פיג'יי, בנושא הפסד על הקונסולה החלשה, זה מצב מאוד שונה מדור קודם. בדור הקודם ההבדל היה דיסק קשיח, כלומר היו מוסיפים דיסק קשיח שעולה להם אולי 40$ וגובים אקסטרה 100$, כלומר היה שם נטו רווח (או לפחות פחות הפסד). עכשיו מדובר בממש הבדלים בקונסולה עצמה, כלומר הם יכולים להרוויח יותר על הזולה, יותר על היקרה או אותו דבר על שתיהן, הכל תלוי באיזה מהלך מיקרוסופט הולכת לעשות. הקו של שתי קונסולות מקבילות הפך ללב של מיקרוסופט. כל הקונספט של האקסבוקס עכשיו הוא פלטפורמה, לא חומרה. כלומר גירס 4 יוצא והוא רץ על ה-X, על ה-S ועל מליון קונפיגורציות שונות של PC. פיל כבר אמר ב-E3 שהם עובדים על "קונסולות דור הבא" כך שאני חושב שלהגיד שתהיה יותר מאקסבוקס אחת זה ניחוש לא כל כך פרוע. אני גם ממש לא אתפלא אם ההפרש בינהן יהיה גדול מ-100$, כשאתה מגיע לשדרג גם GPU, גם זיכרון וגם דיסק קשיח (אני משער שנסכים שכנראה יהיה שם הפרש גם בHDD בשביל ההרגשת פרימיום) אתה בכיף יכול להגיע ל-150$. זאת הסיבה שאני מנחש שמיקרוסופט הולכת לשגר ב-300$ ו-450$ או 350$ ו-500$ בזמן שסוני מכוונת ל-400$. גם אין לי ספק שהנקודת מחיר החכמה היא 300$ ו-450$ - עדיף שהפרימיום תהיה 50$ יותר משל סוני והזולה תהיה זולה משמעותית מהפס5 מאשר שהפרימיום תעלה 100$ יותר מסוני והזולה תהיה זולה רק ב-50$. אם כבר הם הולכים על פרימיום ב-500$, הזולה צריכה להיות 300$ כדי להיות זולה מספיק מהפס4.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2018, 14:15

אוקיי, הפרו מספיק חלשה היום כדי שממנה תהיה קפיצה אמיתית עם 2160c. הבעיה האמיתית היא הX ובגלל זה כמו שכבר אמרתי אני מסכים שמיקרוסופט היא זו שבאמת חייבת את השתי קונסולות ואצל סוני המצב יותר פשוט.
מצד שני אני עדיין לא בטוח שזה מצב כדאי מבחינת סוני. אולי הוא יקרה, אבל הוא לא בהכרח הכי חכם.
ברור שהכל ספקולציות אבל מה קורה במצב שבו סוני ממקמים את עצמם חזק מאוד באמצע? מצד אחד מיקרוסופט תוכל להציג X2 שתשווק כחוויית הפרמיום ומצד שני one2 עם בסיס של 1080p שתהיה זולה ממנה בצורה משמעותית.
אם יש משהו שלמדנו בשני הדורות האחרונים זה שלקונסולה זולה משמעותית יש משקל עצום בנתוני הפתיחה של הדור, שבדרך כלל מנבאים את כולו (סוני הצליחה אמנם לייצב את הPS3, אבל זה לקח לה כל הדור והמון משאבים). אמנם עד היום לא הייתה קונסולה זולה משמעותית שגם הייתה חלשה משמעותית וזה יהיה המצב של הOne2 בתסריט הזה, אבל עדיין זה לצד קונסולה חזקה משמעותית תהיה פתח לאופציית השתלטות של מיקרוסופט.
אתה יודע מה, אם אנחנו כבר מנבאים אפשרויות ספקולטיביות חסרות בסיס, למה שמיקרוסופט לא תלך all-in ותוציא כבר שלוש גרסאות? זה אמנם עשוי לגרור אפקט שלילי של בלבול בקהל הרחב ויהפוך אותם לסוג של קונסולת PC, אבל זה גם עשוי לדחוק את סוני לאיזשהי פינה שבה אין לה באמת כלום.

בכל מקרה, ספקולציות באמת הזויות הצידה.. אני חושב שסוני חייבים קונסולת פרמיום מסוימת פשוט כי מבחינה שיווקית בלי זה יש למיקרוסופט יותר מדי מרחב תמרון. בלי קונסולת פרימיום מיקרוסופט מנצחים אותם גם למעלה וגם למטה וחוזרים למצב שדי מזכיר את הPS3 שבו לסוני אין כלום חוץ מהבטחה של סטודיואים גדולים. ואני מניח שכל דבר שעשוי להזכיר לסוני את הPS3 הוא דבר שלילי.
לא חייבים להתסכל על זה כלפי מעלה אגב. סוני לא חייבים להוציא שתי קונסולות בצעד שמקדם את התעשייה, הם כמובן לא יקראו לזה ככה בחיים אבל תאורתית הקונסולה שאתה מציג יכולה להיות היא הקונסולה הבסיסית בעוד שמתחתיה תהיה קונסולה של 1080p. זה סתם עניין של פרספקטיבה, אבל הנקודה היא שכל עוד אפשר לעשות קונסולות של 1080-1440 (וזו לגמרי נקודת המוצא שלי - שב2020 עדיין אפשר) אז מייקרוסופט צריכים להשתמש בזה כדי לברוח ממצב שבו הם מציעים רק קונסולה סופר חזקה (זה למעשה הבור שאליו הX הכניס אותם), וכל עוד מייקרוסופט תעשה את זה (ואני באמת מאמין שהיא תעשה), אז סוני חייבת לעשות את זה גם. זה לא משנה אם בשביל להציג קפיצה, קונסולת בסיס חלשה יותר או פשוט כדי לחסום את מיקרוסופט ולמנוע מהם שליטה ביותר מדי חלקים בשוק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 14:58

השאלה העיקרית היא האם סוני רוצה להסתבך עם שתי קונסולות. אני יכול לראות אותם עושים פס5 ופס5 פרו במקביל בתצורה שמזכירה SLI בדיוק כמו הפס4 בסיס והפרו (הרי הGPU של הפרו הוא אותו אחד שיש ב-4 אבל זה סוג של SLI וגם OC קל, כך שזה לא יהיה שונה מדי) אבל ראינו כבר בדור הזה שסוני קצת מסתבכת עם עצמה כשיש שתי חומרות כך שאני רואה אותה פחות מועמדת למהלך כזה. אז כמובן יש לגמרי סיכוי שסוני תעשה את זה, אבל הוא לא כזה גבוה לדעתי. מצד שני מיקרוסופט חרתה על הדגל שלה את הקונספט של המולטי קונסולה ועם ה-X הם הדגימו שהם לא רק עושים את זה, הם עושים את זה ממש טוב. כלומר זאת המומחיות של מיקרוסופט, הם כתבו את directx, ליצור API שיבלע כל חומרה שעומדת מאחורי הקלעים זה מה שהחברה הזאת עושה.

כלומר ממיקרוסופט אני בטוח שנראה משהו כזה, מסוני פחות אבל כמובן שזה אפשרי. סנדביץ' מצד מיקרוסופט הוא בהחלט אפשרות מאוד סבירה בתחילת הדור הבא והדרך של סוני להתמודד עם סנדביץ' שכזה היא לדעתי פשוט לבלוע את ההפסד ולהיות קרובים למחיר של הסקארלט הזולה אבל לא להגיע למחיר שלה כי זה יוזיל מהפס5 בעיניי הקהל. וכמובן שמשחקים, זאת המומחיות של סוני וזה מה שהם צריכים להציג. סאקרלט חזקה, סקארלט חלשה, מה זה באמת משנה כשאתה מציג את אנצ'רטד 5 ו-BB2?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 15:16

אגב, אם סוני רוצה לעשות את זה מ-DAY ONE וקשה להם, הם יכולים ללכת בדרך היותר "קיצונית" ולהגיד למפתחים "אוקיי, הנה שתי קונסולות, תסתדרו". מן הסתם זה יצור מצב שבו הסקארלט קלה יותר לפיתוח רק כי הכלים של מיקרוסופט יעשו 95% מהעבודה בשביל שתי הגרסאות אבל זאת תמיד אופציה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2018, 15:52

DrKeo כתב:כלומר ממיקרוסופט אני בטוח שנראה משהו כזה, מסוני פחות אבל כמובן שזה אפשרי. סנדביץ' מצד מיקרוסופט הוא בהחלט אפשרות מאוד סבירה בתחילת הדור הבא והדרך של סוני להתמודד עם סנדביץ' שכזה היא לדעתי פשוט לבלוע את ההפסד ולהיות קרובים למחיר של הסקארלט הזולה אבל לא להגיע למחיר שלה כי זה יוזיל מהפס5 בעיניי הקהל. וכמובן שמשחקים, זאת המומחיות של סוני וזה מה שהם צריכים להציג. סאקרלט חזקה, סקארלט חלשה, מה זה באמת משנה כשאתה מציג את אנצ'רטד 5 ו-BB2?

תראה זה היתרון הקיים שיש כרגע לסוני והוא מה שעושה את הPS4 כל כך מוצלחת. אם המצב יהיה כמו בדור הזה מיקרוסופט יכולים להוציא גם 20 קונסולות, כל עוד לא יהיה מה לשחק עליהן אין פה תחרות בכלל בכל מקרה.
ההנחה היא שמיקרוסופט מתחילים להתעורר על עצמם ומתחילים, לא ייאמן, לפתח משחקים. הם ממש עוד לא הוכיחו שהם שם אבל כן נראה שהם לפחות מודעים לזה.

עכשיו, המשחקים האלו של סוני זו 'בעיה' כי הם פחות או יותר מבטיחים לסוני הצלחה ויהי מה (הנה- אפילו הPS3 הצליחה בסוף), אני למשל כנראה אקנה PS5 בדור הבא בכל מקרה כי אני לא רואה את עצמי לא משחק בGOW2, BB2 ונוטי דוג הבא. כלומר אצלי ואצל עוד מספר מסוים של אנשים סוני כבר 'קנתה' אותנו וגם אם אני אדע ואבין שהPS5 פחות משתלמת לי או אפילו פחות טובה מול המקבילה של מיקרוסופט, עדיין כבר נשאבתי לתוך הקונסולה הזו כי סוני למעשה הצליחה לייצר את הפרנצ'ייזים שהכי מעניינים אותי אישית.
ככה שברור שסוני הצליחו להרוויח (ולגמרי בצדק) קלף סופר חזק שמבטיח להם הצלחה מסוימת בכל מקרה, השאלה היחידה שאפשר לשאול היא עד כמה הצלחה ומה תעשה מיקרוסופט כדי לנגוס לסוני באחוזים ואולי אפילו להצליח להשתוות, כי זה המצב כרגע. אני לא רואה שום תסריט שבו בדור הPS5 מיקרוסופט ממש מנצחת באופן מובהק, 'ניצחון' כזה יכול להגיע הכי מוקדם בדור שאחריו אם הדור הקרוב יהיה דור מושלם מבחינת מיקרוסופט.
אז כשאני מדבר על הסנדוויץ' הזה ועל בעייתיות שזה יכול לגרום לסוני ברור שאני לא מדבר על משהו שיוביל לכשלון עצום, אחרי הכל באמת אחרי שהם יראו שני טריילרים למשחקים שאני מצפה להם אני ארוץ לקנות PS5 ויהי מה, אבל אני מדבר על שליטה יחסית שמיקרוסופט יכולה להתקרב אליה.
ואז, אם הם באמת עושים את הלא יאומן ומייצרים פרנצ'ייזים חדשים ומוצלחים שיוצרים עניין ומושכים קהל, ומצליחים למכור מספיק קונסולות בשביל שמספיק אנשים ישחקו בהם ויתעניינו בהמשך, אולי בדור שאחריו לא נוכל להגיד את זה על סוני ויהיה קרב הוגן ביניהן שבו באמת תנצח מי שתוציא קונסולה יותר טובה ומשתלמת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 16:22

השאלה הגדולה היא האם מיקרוסופט יצליחו לרומם את צד א' שלהם בדור הבא. הרי נורא קל להסתכל על צד א' של סוני עכשיו שאין שום תחרות אבל אני אזכיר שמהשיגור בנובמבר 2013 ועד אנצ'רטד 4 במאי 2016 (כלומר 2.5 חודשים) לא היה לסוני אפילו AAA גדול אחד ובאמת איכותי אולי חוץ מ-BB שגם הוא היה צד ב'. אם למיקרוסופט היה קמצוץ של יכולת פיתוח א', השנתיים הראשונות יכלו לגמרי להיות שלה מבחינת האיכות.

אז שם באמת יושבת אחת מהתהיות הכי גדולות על הדור הבא, האם מיקרוסופט יכולה להרים צד א' שיגרום לך פשוט לרצות אקסבוקס בדיוק כמו שאנצ'רטד ו-GOW גורמים לך לרצות פס4. אנשים נוטים לשכוח אבל כשהדור פס4 היה בשנה הראשונה שלו, לאף אחד לא היה יותר מדי אמון בסנטה מוניקה אחרי אסנשן וכל השיט שקרה שם פנימית, נוטידוג הייתה בסוג של משבר עם העזיבה של איימי וריבוט באמצע פיתוח של U4, גרילה הייתה חברה סוג ב' שהוציאה את הקילזון השני הכי גרוע שלה ובאמת שלא היה שם יותר מדי מבחינת צד א'. השנתיים האחרונות של סוני היו הצלחה מסחררת אחרי הצלחה מסחררת, אבל בשנתיים הראשונות באמת שהיה קשה לראות את זה.

אז לא צריך לקחת כלום כמובן מאליו, השאלה הגדולה היא האם מיקרוסופט מצליחה להרים צד א' טוב או לא, כי אם לא אז אין ספק שכולם ירצו פס5 והבוקס תשאר לאלוהים יודע מי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יולי 2018, 16:56

סוני תמיד מתניעים מאוחר את הדור שלהם מבחינת צד א'. מה לעשות, יש גם צד שני למטבע שבו כל חברה מקבלת כמה זמן שהיא צריכה כדי להוציא משחק.
אני חושב שזו עדיין עסקה טובה בהתחשב באיכות הסופית שבדרך כלל היא מגיעה אליה (בעיקר לאחרונה) אבל אי אפשר לרקוד על שתי חתונות.
בכל מקרה אצל סוני אתה יודע שזה יגיע. אצל מיקרוסופט לא רק שזה לא מגיע, אתה גם לא יודע שזה יגיע. כרגע נראה שהם בשעה טובה מתחילים להתעורר, אבל בוא לא נקדים את המאוחר, קודם שיראו שיש בזה אמת.

בכל מקרה אני חושב שמה שסוני באמת עושים טוב מעבר לאיכות המשחקים (או בכלל עצם הפיתוח שלהם..) במעבר מדור לדור זה תמיד לשמור פרנצ'ייז גדול שממשיך ולייצר עוד פרנצ'ייזים חדשים במהלך הדור, שבתורם ממשיכים.
זאת אומרת שאחרי דור הPS2 היה ברור לי שאני ארצה PS3 כי GOW3 היה המשחק שהכי חיכיתי לו בצפייה לדור הבא, ואז כשכבר היה לי PS3 הכירו לי את אנצ'רטד ואפילו TLOU, שמבחינתי היה ברור שאלו המשחקים שבהמשכים שלהם אני צריך לשחק בדור הבא. אז קניתי PS4 בגלל זה ועכשיו משחק הדור הבא שהכי מעניין אותי זה GOW2, בדרך 'לימדו' אותי שאני מחכה לBB2, ואולי עוד איזה פרנצ'ייז חדש (GOT? או הורייזן שעשה את זה להמון אנשים) בדור הבא ולכן אקנה PS5 גם בשבילם.
במעבר לPS6, אני ארצה את ההמשך מהפרנצ'ייז החדש של נוטי דוג שיצא על הPS5, עוד איזה בלעדי שיפתיע לטובה.. הם מאזנים את זה טוב ויוצרים סוג של קהל שבוי שמתבסס על הבלעדיים.
הבלעדיים טובים אז אני מתחבר למשחקים האלו, והם דואגים תמיד 'לסיים' אותם בדור העוקב, ככה שאני חייב להמשיך עם סוני כדי לסיים את הפרנצ'ייז. ואז כשכבר יש לי סוני, מכירים לי סדרות חדשות.

ברור שגם למייקרוסופט יש את היילו (ואת גירס? לא יודע, הוא נמצא במעמד הזה? לא שיחקתי מעולם ואני באמת לא יודע..) אבל העובדה שזה אותו הפרנצ'ייז שממשיך איתם מהבוקס הראשונה קצת מאבד את מי שלא התחיל איתם כבר אז, הרי הסיכוי שאני אכנס לסדרה עם היילו 5 ופתאום זו תהפוך לסדרה האהובה עלי שאני לא יכול לעבור דור בלי לשחק את ההמשך שלה הוא.. די קלוש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2018, 20:57

אני חושב שזה די ברור שסוני מנהלת נכון את צד א׳ ומיקרוסופט קטסטרופה. אם הם חושבים שהם יריצו משחקי פורצה, היילו וגירס לנצח אז שינסו חזק חזק להיזכר בסקיי-לנדרס או גיטר הירו. הם לא רק צריכים אולפנים חדשים, הם צריכים פרנצ׳ייזים חדשים. מצד שני מה שאמרת הוא לא בדיוק 100% נכון כי למשל gow יצא שנה וחצי לפני גירס 1 ובזמן שגירס כרגע משחק טחון שאף אחד לא חיכה להכרזה שלו, gow2 יהיה עם הייפ ענקי. כלומר זה לא הגיל של הפרנצ׳ייז, זה מה שאתה עושה איתו.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 16 יולי 2018, 10:44

DrKeo כתב:אני חושב שזה די ברור שסוני מנהלת נכון את צד א׳ ומיקרוסופט קטסטרופה. אם הם חושבים שהם יריצו משחקי פורצה, היילו וגירס לנצח אז שינסו חזק חזק להיזכר בסקיי-לנדרס או גיטר הירו. הם לא רק צריכים אולפנים חדשים, הם צריכים פרנצ׳ייזים חדשים. מצד שני מה שאמרת הוא לא בדיוק 100% נכון כי למשל gow יצא שנה וחצי לפני גירס 1 ובזמן שגירס כרגע משחק טחון שאף אחד לא חיכה להכרזה שלו, gow2 יהיה עם הייפ ענקי. כלומר זה לא הגיל של הפרנצ׳ייז, זה מה שאתה עושה איתו.

הם קנו את מינקרפט ,וגם אחרי הקניה ,שיחררו גרסה לWIIU ,ויותר מאוחר לNS
ולא בדקתי ,אני מעריך שהמשחק עדין זמין לPS4 לקניה

וזה בלי לדבר על העניין ,שכל משחק גדול שלהם כרגע ,יוצא לWIN10

ושלא תבינו לא נכון,לי שגימר זה מצוין ,אבל זה מוריד ערך בלקנות קונסולה של MS

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2018, 10:58

DrKeo כתב:השאלה הגדולה היא האם מיקרוסופט יצליחו לרומם את צד א' שלהם בדור הבא. הרי נורא קל להסתכל על צד א' של סוני עכשיו שאין שום תחרות אבל אני אזכיר שמהשיגור בנובמבר 2013 ועד אנצ'רטד 4 במאי 2016 (כלומר 2.5 חודשים) לא היה לסוני אפילו AAA גדול אחד ובאמת איכותי אולי חוץ מ-BB שגם הוא היה צד ב'. אם למיקרוסופט היה קמצוץ של יכולת פיתוח א', השנתיים הראשונות יכלו לגמרי להיות שלה מבחינת האיכות.

זה נכון שלא היה ממש להיט מדהים בתקופה הזו מלבד BB, שנחשב בדיוק כמו שFH היה נחשב עוד לפני שרכשו את המפתחת, וזה לא בדיוק "צד ב'" קלאסי, זה פרוייקט משותף עם סוני יפן, אבל כן היו את TEARAWAY UNFOLDED ו-UNTIL DAWN, שניהם עם ממוצע 80, ואת THE ORDER שכמובן אכזב מאוד... היה גם את RESOGUN שהיה מצויין ועוד כל מני משחקים קטנים, אוספים של משחקים ומשחקי בייסבול אבל אותם כמובן לא נחשיב פה. אה, היה גם את INFAMOUS SECOND SON ו-DRIVECLUB בתקופה הזאת. אינפמוס גם עם ממוצע 80.
אז ברור שזה לא אנצ'רטד, הורייזון או GOW - אבל זה עדיין עדיף מהמצב אצל המתחרה, זו לא לגמרי תקופת יובש כמו שאנחנו מכירים תקופות יובש אצל מיקרוסופט או נינטנדו. ולך תדע אם הפרוייקטים שלהם בתחילת הדור הבא לא יצאו פחות טוב ממשחקי ה-80 האלה, כמו שים הגנבים, SOD ואפילו QB הוכיחו - זה שמיקרוסופט נותנים למפתחת המון זמן ומשאבים לעבוד על פרוייקט לא מבטיח שום דבר לגבי האיכות שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2018, 11:10

Laskin כתב:
DrKeo כתב:השאלה הגדולה היא האם מיקרוסופט יצליחו לרומם את צד א' שלהם בדור הבא. הרי נורא קל להסתכל על צד א' של סוני עכשיו שאין שום תחרות אבל אני אזכיר שמהשיגור בנובמבר 2013 ועד אנצ'רטד 4 במאי 2016 (כלומר 2.5 חודשים) לא היה לסוני אפילו AAA גדול אחד ובאמת איכותי אולי חוץ מ-BB שגם הוא היה צד ב'. אם למיקרוסופט היה קמצוץ של יכולת פיתוח א', השנתיים הראשונות יכלו לגמרי להיות שלה מבחינת האיכות.

זה נכון שלא היה ממש להיט מדהים בתקופה הזו מלבד BB, שנחשב בדיוק כמו שFH היה נחשב עוד לפני שרכשו את המפתחת, וזה בדיוק רק צד ב', זה פרוייקט משותף עם סוני יפן, אבל כן היו את TEARAWAY UNFOLDED ו-UNTIL DAWN, שניהם עם ממוצע 80, ואת THE ORDER שכמובן אכזב מאוד... היה גם את RESOGUN שהיה מצויין ועוד כל מני משחקים קטנים, אוספים של משחקים ומשחקי בייסבול אבל אותם כמובן לא נחשיב פה.
אז ברור שזה לא אנצ'רטד, הורייזון או GOW - אבל זה עדיין עדיף מהמצב אצל המתחרה, ולך תדע אם הפרוייקטים שלהם בתחילת הדור הבא לא יצאו פחות טוב ממשחקי ה-80 האלה, כמו שים הגנבים, SOD ואפילו QB הוכיחו - זה שמיקרוסופט נותנים למפתחת המון זמן ומשאבים לעבוד על פרוייקט לא מבטיח שום דבר לגבי האיכות שלו.

בו נהיה כנים, AAA טוב אחד ממיקרוסופט היה די מנצח את ההיצע הזה, הוא לא בדיוק מרשים במיוחד. להגיד את האמת, אני חושב שבשנתיים הראשונות היה יותר מה לשחק על ה-ONE מאשר הפס4 עם SUNSET OVERDRIVE, QB, היילו 5, ROTTR, אורי והיער העיוור, פורצה 6 ופורצה הורייזן 2 ועוד כל מני טראש מסביב. זה לא שמיקרוסופט הפציצה, פשוט מיקרוסופט עמדה על 6/10 וסוני על 5/10. מיקרוסופט ממשיכה בקו של ה-6/10 בזמן שסוני עלתה כבר ל-10/10.

אז כן, לתת לחברה זמן לעבוד על פרוייקט לא מבטיח 100% הצלחה, אבל זמן זה עניין יחסי. SOT למשל קבל ממיקרוסופט כמעט 4 שנים של פיתוח (אם נחשיב את השנה הראשונה שבה בכלל לא היה משחק פיראטים אלה רק קונספט של עולם שיתופי שבו השחקנים "עושים את הכיף של עצמם") אבל בבירור רואים שמה שהיה חסר לפרוייקט הזה זה זמן כי הוא בעיקר חסר תוכן. אז אולי SOT היה צריך 6 שנים בתנור, מי יודע, העובדה שהם קבלו 4 שנים לא אומרת שהם קבלו מספיק זמן. תראה את TLG, הוא קבל 8 שנים של זמן פיתוח, אז אם היו מוציאים אותו קטסטרופה לא אפויה אחרי 6 שנים אז "הוא קבל מספיק זמן"? לא ממש, זה עניין יחסי. הבעיה של מיקרוסופט היא שהם מוכנים להוציא משחק לא אפוי לגמרי לשוק, סוני לא. אצל סוני היו נותנים ל-RARE עוד שנתיים כדי להמשיך למלא את SOT בתוכן וללטש את המכניקות בכדי שיצא במשחק באמת טוב, וזה מה שחסר אצל מיקרוסופט. זה לא משנה אם משחק מקבל שנתיים או חמש, אם הוא לא עומד ברמה אז או שצריך לבטל אותו או שצריך לתת לו עוד זמן. בכלליות לא ברור לי למה הכריזו על SOT רק שנה אחרי שהוא התחיל פיתוח, זה בדיוק סוג הדברים שגומרים פרוייקט שכזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2018, 11:24

הוספתי את INFAMOUS וDRIVECLUB ששכחתי מקודם... וכן, הרשימה הזו של לא נופלת בהרבה מזו של מיקרוסופט, ומדובר בתקופה בערך הכי טובה ועמוסה של מיקרוסופט והכי גרועה וריקה של סוני.
אגב, מה לעזאזל ROTTR עושה שם? :)
זה BB, UNTIL DAWN, DRIVECLUB, INFAMOUS, TEARAWAY, RESOGUN, THE ORDER מול HALO5, SUNSET OVERDRIVE, ORI, FORZA, FH, QB, ואם מחשיבים את QB אפשר גם להחשיב את אנצ'רטד שיצא כמה שבועות אחריו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2018, 11:52

לגמרי התבלבלתי עם QB :)

אגב, היו למיקרוסופט עוד די המון בלעדיים באותה תקופה, פשוט לא ראיתי סיבה לציין משחקים כמו DR3 או דראגון דוגמה או אינדים קטנים. בכל מקרה זאת תקופה מאוד נמוכה בשביל סוני ולמרות שהיא הייתה גם נמוכה למיקרוסופט, זאת עדין הייתה התקופה הכי טובה שלהם לצערנו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 יולי 2018, 12:50

דראגון דוגמה של קאפקום? המשחק החדש היחידי בפרנצ'ייז הזה שיצא בדור הנוכחי הוא דווקא בלעדי של סוני ומדובר באיזה משחק MMO ביפן.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 47 אורחים