נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Baba Yaga
Warrior

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Baba Yaga » 11 יולי 2019, 13:26

אני עדיין מחכה למשחק תפקידים אמיתי בעולם של שר הטבעות, יש שם כל כך הרבה פוטנציאל שמחכה למימוש...
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יולי 2019, 13:36

גם אני, ולא מזמן דיברנו על זה פה או בת'רד הסרטים ואמרתי שהם חייבים לעשות משחקים רציניים במקביל אם רוצים לרכב על הגל שבטוח יגיע אם יעשו עבודה טובה עם הסדרה... ועל פניו זה ממש מעניין, הסדרה תתרחש אלפי שנים לפני אירועי הטרילוגיה שכולם מכירים.
אז העלתי את התהיה, לגבי מי יפתח אותו, ומאוד קיוויתי שיוציאו אותו "החוצה". במקום זאת, נראה שהם יותר לוקחים את זה לצוותים הפנימיים שלהם, שאני כבר קצת חשבתי שהם חיסלו אותם כי לא עשו שום דבר רציני כבר שנים. אסור לזלזל באמאזון, אבל בתחום הגיימינג הם ממש לא רציניים נכון לעכשיו. מלבד הרכישה של טוויץ' הם לא עשו משהו שמאוד מדבר לגיימרים.
זו ההזדמנות הגדולה שלהם, אני מניח... פשוט לא הייתי מצפה ליותר מדי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יולי 2019, 14:14

bling כתב:אני חושב שכל הדיבורים על יותר חזקה או פחות הם אומנם מהנים אבל בסופו של דבר אלו רק דיבורים.

תחילת הדור הנוכחי לא היתה כזו מזמן, כולנו זוכרים שהדיווחים שהגיעו אז דיברו בכלל על הוואן כחזקה יותר ובסוף ראינו מה קרה.

אפילו הדיבורים לקראת הדור הבא כבר הספיקו להחליף את המשוואה מהאנקונדה הכי חזקה לפס5 הכי חזקה. רק אומר שאי אפשר לקחת את הדבר הזה ברצינות ושכנראה נדע את האמת רק ביום ההכרזות.

מה שכן נשמע בטוח ואלו החדשות הכי משמחות זה ששתי הקונסולות הן סוג של מפלצת והן הולכות להציע שדרוג מאוד גדול ומשמעותי על פני הדור הנוכחי. זה הכי חשוב.

היה לONE צ'יפ גדול יותר, זיכרון כפול ומהירות שעון גבוהה יותר, אני משער שכל מי ששמע את הפרטים הללו ישר הגיע למסקנות שהיא חזקה מהפס4 וזה היה המקור של השמועות. אבל אתה צודק, כל פעם העניינים מתהפכים בשמועות. העניין הוא שהשמועה האחרונה היא מהעורך של GI שאמר שהוא שמע ממפתחים שהTARGET של סוני יותר גבוה משל מיקרוסופט. זה כמובן לא אומר שמיקרוסופט לא תכנס להסטריה, תחליף את כל הזיכרון לצ'יפ של 2GB (מה שיגדיל את הקונסולה ל-20GB), תאיץ את המהירות שעון של הCPU וה-GPU ופתאום תהיה הכי חזקה שוב. כלומר אין לנו בכלל מידע, אנחנו לא יודעים מי עושה מה. אשכרה אין דליפה אמינה אחת עדין והכל משחקי ניחושים.

מה שאני כן אגיד, אם הסרטון CGI של מיקרוסופט מ-E3 נכון והגודל צ'יפ הוא באמת בסביבות ה-390mm^2, זה יהיה הצ'יפ הכי גדול לקונסולה מזה שנים כולל ה-X שהיה 360mm^2. כלומר אם יש בסקארלט צ'יפ בגדול 390 ו-20GB זיכרון GDDR6? וואללה, לפחות לא התקמצנו עלינו הפעם ואנחנו יודעים שמיקרוסופט סוני הולכות חזק הפעם.

מה שכדאי לדעת הוא שהZEN 2 שיהיה בקונסולות לוקח בסביבות ה-70mm^2 - 80mm^2, זה אומר שבערך 300mm^2 הולך להיות מוקדש ל-GPU וה-5700XT שיושב לו בנוחות בין VEGA 64 (עם 12.5TF) ו-RADEON VII (עם 13.8TF) הוא רק 250mm^2. כלומר אם הייתי צריך לנחש, אפילו אחרי סיליקון מוקדש ל-RT, כנראה שמדובר בGPU עם יותר CU מאשר ה5700XT מה שיכול להוביל למצב הזוי שבו הקונסולות יהיו בכוח או אפילו חזקות מRADEON VII וה-2080RTX. הכל תלוי במהירויות שעון כמובן.

ודבר אחד אחרון לזכור, 10TF של NAVI כנראה מנצח 2080RTX ו-RADEON VII או לפחות משווה להם ביצועים פחות או יותר וזה בכרטיס PC, בקונסולה נקבל ביצועים קצת יותר טובים. כלומר בבקשה לא להתבאס אם הקונסולות הן תת 10TF ובטח ובטח שלא להתבאס אם הן מגיעות ל-10TF כי אלה מהירויות ששוברות כל תחזית שהייתה לנו.

הפנטזיה שלי היא כזאת:
52CU, ארבעה מכובים ולכן 48CU.
מהירות שעון 1650Mhx.
סה"כ 10.13TF

אם נקבל GPU כזה, מדובר בפנטזיה רטובה. כלומר מקביל ל-14TF+ של הפס4 וגם RT חומרתי וגם SSD? מי יכל לדמיין את זה בכלל לפני שנה? אפילו לא ידענו שיש דבר כזה RT חומרתי היום לפני שנה. בקיצור, פנטזיה, חתיכת פנטזיה רטובה וכנראה הקונסולות הכי מאוזנות שראינו מאז ה-360.

Laskin כתב:יש סדרה של שר הטבעות שאמאזון תשחרר ב-2021, עכשיו הם הכריזו שיצא גם MMO שלה, ומי שתפתח אותו תהיה..........
אמאזון גיים סטודיוס.
https://www.vg247.com/2019/07/10/lord-o ... e-studios/
יש להם פה פוטנציאל אדיר, חבל שלא נותנים את הזכיון לחברה רצינית... למרות שלכאורה יש להם נסיון מתאים, אני לא חושב שיצא מזה הWOW הבא, בלשון המעטה.

נחמד, עוד VAPORWERE מאולפני אמזון המיסטים שיעלם מהרדאר עוד כמה שנים :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יולי 2019, 14:27

זה כנראה נכון אבל זה יהיה פשוט פספוס ענק אם זה יקרה... מדובר בסדרה עם הפוטנציאל אולי הכי גדול להיות "משחקי הכס" הבאה (שהיא לא הפריקוולס השונים שלה), חבל :/

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 11 יולי 2019, 15:50

DrKeo כתב:אה, ג'ז קורדון, אותו אחד שאמר בעצמו שעל פי מקורות שלו יש לוקהארט?
ג'ז קורדון שאמר שעל פי "מקורות" יש לוקהארט, לא "מקורות שלו".
[טיפ של אלופים: בפעם היחידה שבה ראיתי שהוא ריפרר ללוקהארט הוא קישר למה שבראד הפיץ]

DrKeo כתב:אולי כדאי כבר לרדת מהעץ של "לוקהארט לא הייתה קיימת" אחרי שלא מעט עיתונאים ואנשי פנים בתעשיה אמרו בנפרד (כן, בנפרד) שהיא בוטלה. איך משהו שלא היה קיים יכל להיות מבוטל?

כל אותם "עיתונאים ואנשי פנים" התבססו בדיוק על אותה ידיעה שבראד הפיץ. לא משנה מאיפה תתחיל, אתה תגיע בדיוק לאותו קצה חוט: מה שבראד הפיץ.
[טיפ של אלופים: עיתונאים מהדהדים שמועות שהם לא טורחים לאמת, כי זה מביא קליקים ולאף אחד לא באמת אכפת]
בגלל זה אני חוזר ואומר כל הזמן: אל תטרח להדהד ידיעה עד שאתה לא יודע מה המקור שלה. זה יעזור לך להפסיק ליפול בהרבה שטויות שרצות באינטרנט ואין להן בתכלס שום מקור מאומת (כמו נניח הXbox Infinite). אתה בהחלט מוזמן להמחיש חד משמעית איזה מקור מוצלב יש לכך שלוקהארט בהחלט היתה משהו ממשי בפיתוח מעבר לרעיון או ציור על ממחטה.

DrKeo כתב:אאאאה, קונסולת סטרימניג, יעני משהו בנניח 50$~ בגודל של סטרימר?

לא, אתה מבלבל קונסולת סטרימינג עם סטרימר. שמת לב למילת המפתח "קונסולה"? אז קונסולה היא משהו שיכול להפעיל גם תכנים באופן מקומי - כמו נניח לכל הפחות משהו כמו ה-Nvidia Shield (קונסולה ענקית במימדיה ללא כל ספק).
עכשיו, אם יצא לך במקרה למצוא קונסולה (שוב, שים לב למילת המפתח "קונסולה", כזו שמריצה משחקים מקומית) שגם יש לה יכולות סטרימינג של משחקים, ובמקרה נמכרת לכבוד הפריים דיי ב-50$, אתה מוזמן לספק קישור כדי שנוכל להנות ממנה ולקנות אותה. קישורים ומקורות הם דבר חשוב.

DrKeo כתב:כן, הS עדין תמכר כמו כל קונסולה אי פעם. כן, ל-S תהיה אפליקצת XCLOUD כי האפליקציה הזאת תהיה בכל מקום, אולי אפילו בסוויטצ'. אבל להגיד שה-S זאת האסטרטגית סטרימינג שלהם? WHAT? הם אפילו לא מוציאים אפליקצית XCLOUD למשהו שהוא לא טלפון בזמן הקרוב.

מזל טוב! בוודאי שתשמח לשמוע שמיקרוסופט כן מוציאה אפליקצית XCLOUD למשהו שהוא לא טלפון בזמן הקרוב. והנה קישור, כי קישורים זה חשוב:
https://www.theverge.com/2019/6/9/18656 ... ce-e3-2019
עכשיו: אף אחד לא אמר "ה-S זו האסטרטגיית סטרימינג של מיקרוסופט", אבל אני כן אמרתי (כבר לפני יותר משנה) שהחומרה שנמצאת באקסבוקס כיום היא בסיס מצויין לקונסולה עתידית זולה וקומפקטית שיכולה גם להריץ קטלוג משחקים ענק באופן מקומי וגם להזרים מהענן. [אני מדגיש בכוונה את המילה "קונסולה" כדי שתבין שלא מדובר בסטרימר, ואת המילה "גם" ולצידה גם את המילה "גם" כדי שלא יהיו טעויות ויהיה ברור שמדובר בחומרה שמסוגלת לבצע את שתי הפעולות. מקווה שזה עזר]
זה לא שמיקרוסופט עשתה (עדיין) את מה שהנחתי כבר בזמנו שהיא צריכה לעשות (אני דיברתי עם מכשיר מתחת לקו ה-99$ עם הרדיסק ושלט אופציונלי כדי להוריד עלויות), אבל מצד שני זו לא אשמתי שמיקרוסופט בבירור כן זנחה - או בעצם מעולם לא העלתה על הפרק - את הרעיון שכבר בזמנו היה נראה לי מיותר לחלוטין.

DrKeo כתב:די, אתה גומר אותי. אלה הודעות בהומור או משהו כזה? אין פלח שוק לקונסולה ב-300$ שמספקת ב-1080p מה שהחזקה והיקרה יותר מספקת במחיר גבוה יותר ב-4K? אוף, הלוואי והייתה לי דוגמה מהמציאות. נגיד והייתה קיימת במציאות קונסולה שעולה 300$ אבל מריצה משחקים ב-1080p, נקרא לה בשביל הקטע "סלים", וקונסולה בנניח 100$ יותר שנקרא לה בשביל הקטע "פרו".

צודק, איך שכחתי את הקונסולה "סלים" של היצרנית שקרכלשהו ומסוונצ'ת היום במחיר בין קונסולת ה"פרו" שעולה 500$ לבין קונסולת ה"סטרים" הזולה יותר שעולה 200$!
אה רגע. אתה רוצה להגיד לי שאין קונסולת סטרים זולה יותר שעולה 200$ ושההשוואה הזו לא רלוונטית? אז טוב.

עכשיו עזוב את העלויות הנלוות להשקה של שתי גרסאות במקביל ושאין לך אפילו מושג לאיזה מחיר הן מגיעות, ורק תחשוב על זה שחצי עשור מהיום (וקונסולות עושים בתכנון של חצי עשור קדימה) קונסולה שמוציאה רק 1080P זה בערך כמו שמיקרוסופט או סוני היו מוציאים גרסה משונמכת של הPS4/Xbox One שמוציאות רק 600P. איפה באמת הגרסאות המהפכניות האלו בדור הקודם או זה שלפניו? איך זה שאתה מטפס על עצים רק כדי להצדיק את הרעיון המטופש הזה שבראד נטע לך בראש, אבל לא היה מבחינתך רלוונטי או קלף מנצח בדור הנוכחי? ואיך זה שבעצם אתה לא חושב שסוני צריכה קלף מנצח כזה בדור הבא, עם קונסולה זולה שתחתוך את מיקרוסופט מלמטה ותגנוב לה את כל השוק? אתה תקוע על קונספציה מוטעית רק כי היא התקבעה אצלך בתודעה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 11 יולי 2019, 17:20

bling כתב:למה אגב הגיע השינוי הזה של ה TF?

ה-Flops הוא סוג של מדד נוח לחישוב כללי (כזה שתקף גם לGPU וגם לCPU ולכן מאד נוח להסתכל עליו בהיבט של פלטפורמה שלמה). אבל ספציפית לGPU יש מדדים אחרים כמו fill-rate או רוחב פס לזיכרון, והם לפעמים באים יותר לידי ביטוי - כתלות בbottleneck של כל משחק ספציפי.
וספציפית ה-pixel-fill rate של ה5700 הוא מפלצתי, שבתורו מגיע בזכות תדר שעון גבוה יחסית: המספר הזה גבוה ב-20% מה-Vega 64 (וגם מה-2070 של Nvidia) כל עוד לא עושים להם אוברקלוקינג, וזה כנראה הופך את Navi ל-all-arounder מצויין למשחקים גם בלי לחצות את קו ה-10 טרהפלופ.

בעצם זה אפילו יותר ממצויין: בתג מחיר של 399$ ה-XT לא רק קבר את ה-Vega כל עוד הוא מוצע בתג מחיר דומה, אלא גם את ה-2070 וכמעט כל כרטיס יקר יותר בתג המחיר הרשמי שלהם. התוספת לביצועים שהם נותנים מסתכמת באחוזים בודדים, ועל זה משלמים פרמיה של מאה דולר וצפונה.
הבאסה היחידה עם הכרטיס הזה הוא שבתאוריה Navi היה אמור להחליף את פולאריס ולא את ווגה, אבל מבחינת תמחור זה יוצא שלמרות שעכשיו שמח מאד בסגמנט ה-300-500 אין כרגע לAMD שום כרטיסים חדשים שמתחרים על השוק שמתחת לקו ה-300$ (או על שוק הסופר-פרימיום שמצפון ל-500$) וזה היה אמור להיות הסגמנט שמייצג את מה שנקבל בדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2019, 14:40

swym כתב:
bling כתב:למה אגב הגיע השינוי הזה של ה TF?

ה-Flops הוא סוג של מדד נוח לחישוב כללי (כזה שתקף גם לGPU וגם לCPU ולכן מאד נוח להסתכל עליו בהיבט של פלטפורמה שלמה). אבל ספציפית לGPU יש מדדים אחרים כמו fill-rate או רוחב פס לזיכרון, והם לפעמים באים יותר לידי ביטוי - כתלות בbottleneck של כל משחק ספציפי.
וספציפית ה-pixel-fill rate של ה5700 הוא מפלצתי, שבתורו מגיע בזכות תדר שעון גבוה יחסית: המספר הזה גבוה ב-20% מה-Vega 64 (וגם מה-2070 של Nvidia) כל עוד לא עושים להם אוברקלוקינג, וזה כנראה הופך את Navi ל-all-arounder מצויין למשחקים גם בלי לחצות את קו ה-10 טרהפלופ.

בעצם זה אפילו יותר ממצויין: בתג מחיר של 399$ ה-XT לא רק קבר את ה-Vega כל עוד הוא מוצע בתג מחיר דומה, אלא גם את ה-2070 וכמעט כל כרטיס יקר יותר בתג המחיר הרשמי שלהם. התוספת לביצועים שהם נותנים מסתכמת באחוזים בודדים, ועל זה משלמים פרמיה של מאה דולר וצפונה.
הבאסה היחידה עם הכרטיס הזה הוא שבתאוריה Navi היה אמור להחליף את פולאריס ולא את ווגה, אבל מבחינת תמחור זה יוצא שלמרות שעכשיו שמח מאד בסגמנט ה-300-500 אין כרגע לAMD שום כרטיסים חדשים שמתחרים על השוק שמתחת לקו ה-300$ (או על שוק הסופר-פרימיום שמצפון ל-500$) וזה היה אמור להיות הסגמנט שמייצג את מה שנקבל בדור הבא.

מספר הROPS הוכפל בכל SE, זה נכון, אבל יש ב-5700 רק שני SE (בניגוד ל-4 ב-VEGA) כך שמספר ה-ROPS נשאר זהה, 64. כלומר מהירות השעון היא היחידה שעכשיו משפיעה על ה-fillrate ביחס ל-VEAG ולכן ה-fillrate של ה5700xt רחוק ממפלצתי, האמת שהוא פחות או יותר זהה לזה של Vega64 - ה5700xt עם pfr של 113.5 גיגה פיקסל בשניה ושל vega 64 הוא 98.9 גיגה פיקסל לשניה וכנ״ל על הtfr. המספרים כמובן מתבססים על מהירות השעון האמיתית של 5700xt ולא המספר המזוייף של הboost clock במרקטינג של amd.

יש הרבה סיבות לקפיצה בביצועים, המהירות שעון היא אחת מהן (והיא גם משפיעה על ה-fillrate), אבל שתי הסיבות העיקריות לקפיצה, ו-amd דאגה להדגיש אותן שוב ושוב, הן מבנה הקאש החדש שפותר את בעיית הרעבת הזיכרון שקיימת בכל gpu מבוסס gcn ופוגעת בביצועים (וגם הסיבה לזיכרון הHBM היקר בצורה הזויה שהם השתמשו בו) ושינוי התצורה שבה כל SIMD מוציא לפועל גל. עכשיו, לראשונה מזה עשור, הSIMD והwavefront מתואמים בגודלם מה שאומר שכבר אין את בזבוז המשאבים המשבע של GCN בו קבלת פקודה חדשה יכלה לקחת 4 מחזורי שעון מה שיצר לא מעט idle time לGPU. עכשיו כל גל מבוצע על ידי SIMD אחד במחזור שעון אחד מה שאומר שכל מחזור שעון אפשר להחליף פקודה, לא כל 4. זה נושא קצת יותר רחב שאני אשמח להרחיב עליו אם מעניין אותך.

הגרסה קצרה היא שב-GCN הם הלכו רחב ולא יעיל וב-RDNA הם הלכו על צר ויעל. כשהארכיטקטורה שלך צרה (פחות ליבות), הספירת TF נופלת כי מחשבים TF על פי מספר הליבות (בעצם יחידות חישוב השיידר בתוך הליבות) כפול מהירות השעון. הסיבה שה-fillrate מרגיש גבוה היא שלמרות שמספר הליבות פחת משמעותית, מספר ה-ROPS לא פחת ו-fillrate מחשבים על פי מספר ה-ROPS ומהירות השעון. כלומר מספר ה-ROPS נשאר, מספר ה-CU ירד, אז כתוצאה הfillrate נשמע גבוה ביחס למספר ה-CU וה-TF נשמע נמוך כי מספר ה-CU צומצם משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יולי 2019, 15:12

כתבתי הודעה ממש ארוכה, מיקרו ציטוטים ותגובה על כל דבר קטן, אבל הבנתי שאין לי באמת מה להכנס לקטנוניות הזאת. אתה יודע למה? כי כל ההודעה שלך מבוססת על טעות אחת גדולה. אז במקום להגיב לכל משפט קטן שלך, אני פשוט אציין את שתי הטעויות הגדולות שלך שההודעה מבוססת עליהן.

טעות ראשונה:
ג'ז קורדון כן אמר שלוקהארט קיימת על פי המקורות שלו, לא על פי בראד סאמס:
‏Speaking of Lockhart, according to our sources, there were two consoles being prepped, aiming for a 2020 holiday debut — a cheaper "S"-style console, to succeed the Xbox One S, and a more beastly "X"-style console, to succeed the Xbox One X. The codename for the "S 2" was "Lockhart," and the codename for the "X 2" was supposedly Anaconda.

קישור:
‏https://www.windowscentral.com/xbox-scarlett

טעות שניה:
קשרת למאמר וטענת ששירות הסטרימינג של מיקרוסופט מגיע באוקטובר לאקסבוקס:
swym כתב:מזל טוב! בוודאי שתשמח לשמוע שמיקרוסופט כן מוציאה אפליקצית XCLOUD למשהו שהוא לא טלפון בזמן הקרוב. והנה קישור, כי קישורים זה חשוב:
‏https://www.theverge.com/2019/6/9/18656694/microsoft-project-xcloud-game-streaming-price-e3-2019
עכשיו: אף אחד לא אמר "ה-S זו האסטרטגיית סטרימינג של מיקרוסופט", אבל אני כן אמרתי (כבר לפני יותר משנה) שהחומרה שנמצאת באקסבוקס כיום היא בסיס מצויין לקונסולה עתידית זולה וקומפקטית שיכולה גם להריץ קטלוג משחקים ענק באופן מקומי וגם להזרים מהענן. [אני מדגיש בכוונה את המילה "קונסולה" כדי שתבין שלא מדובר בסטרימר, ואת המילה "גם" ולצידה גם את המילה "גם" כדי שלא יהיו טעויות ויהיה ברור שמדובר בחומרה שמסוגלת לבצע את שתי הפעולות. מקווה שזה עזר]

אם אשכרה היית קורא את תוכן המאמר, היית רואה שכתוב שם שבאוקטובר מגיעה האפשרות להזרים משחקים מהאקסבוקס למכשירים ניידים דרך ה-WIFI, לא שירות XCLOUD של הזרמת משחקים מהענן. כלומר מיקרוסופט עושה REMOTE PLAY כמו סוני או סטים, לא בדיוק מרגש במיוחד.

אז בייסיקלי כל ההודעה שלך מבוססת טעות ומעלה אותך עוד ועוד במעלה העץ שעליו אתה מטפס. אני לא יודע למה אתה אוהב כל כך את העץ הזה שבו כל התעשיה טועה וגיא צודק, אבל אתה בהחלט ממשיך לטפס עליו.

עכשיו בנוגע ל-ONE כקונסולת סטרימינג ותחליף לקונסולת דור הבא ב-300$. אז אני אתחיל בזה שמן הסתם רוב האנשים ישתמשו באפליקציה של XCLOUD שתהיה בכל מקום, טלפונים, טאבלטים, מכשירי האקסבוקס, PC, מקררים, מגהצים וכו'. אבל תמיד יש אנשים שאין להם דרך לשים על הטלביזיה את האפליקציה והאנשים האלה צריכים פיתרון. אם כל סטרימר אנדרואיד ב-50$ יעשה את זה, זה אחלה פיתרון, אבל הוא גם דורש ללכת לחנות ולקנות מתאם שלט ושלט שאני לא יודע אם הם יתאימו לכל סטרימר שיש לאנשים בבית. הפיתרון הפשוט והזול הוא דונגל או סטרימר קטן עם רסיבר של השלט, זה משהו שיכול לסגור פינה ללא מעט אנשים ומיקרוסופט כנראה תעשה משהו כזה.

בנוגע לקונספט של הקונסולת סטרימינג, הוא טפשי למדי. כלומר תמיד יהיו אנשים שיקנו קונסולת דור קודם כשיצאה כבר החדשה, אבל הם ממש מעטים וכבר כמה חודשים אחרי יציאת הדור הבא הן כבר כמעט לא נמכרות. אם מישהו מסתפק בסטרימינג אז הוא מסתפק בסטרימינג, כלומר הוא יכול לשחק גם משחקי סקארלט וגם משחקי ONE בסטרימינג ולא ממש יוצא לו שום דבר מלהחזיק קונסולה של 200$ בבית כשהוא יכול לעשות את כל זה בדונגל זול. אם מישהו רוצה קונסולה אמיתית, משהו שיריץ משחקים לבד, וזה כמובן רוב הקהל ב-2020 והשנים שיעקבו אחריה, הוא יקנה קונסולה שמריצה משחקים מקומית. הבעיה עם הקונסולה שלך? שהיא לא תקבל יותר משחקים אחרי 2021, כלומר חוץ מאשר כל מני משחקים כמו JUST DANCE ו-FIFA. יש סגמנט באוכלוסיה שקונה קונסולות מתות, אבל הוא קטן וקז'ואלי ברמות אחרות.

וכן, אני יודע מה אתה הולך להגיד, שהמשחקים הללו, JUST DANCE ודומיהם הם בדיוק מסוג הדברים שאנשים שקונים קונסולה אחרי שהדור הבא משחקים. זה לגמרי נכון, ולכן ה-ONE והפס4 ימשיכו למכור (מעט) אחרי שהדור הבא יצא ולאנשים האלה תמיד תהיה האפשרות לעשות גם XCLOUD. אבל זה לא תחליף בשום צורה לקונסולת דור הבא, מדובר באנשים ברמת קז'ואליות קיצונית שלא רלוונטים בכלל לדיון.

500$ לקונסולה זה יקר, יותר יקר ממה ש-400$ היה ב-2013 אחרי חישובי אנפלציה. הקונסולות הללו יהיו הרחק מהישג ידם של רוב הגיימרים בשנים הראשונות כשרוב האנשים קונים קונסולות כשהן מגיעות ל-300$ ומטה. לשגר עוד SKU שעולה 300$ בשיגור, זה פותח את כל הצ'קרות לקהל שלא היה קונה קונסולה בשנים הראשונות. הקונסולה תקועה ב-1080p? וואללה, תאמין או לא לרוב הקהל בעולם לא אכפת. אפילו אי אפשר להשיג את רוב סרטי מארוול ב-4K היום כי הם לא טורחים לעשות רימאסטר לסרטים הישנים יותר (קפטן אמריקה 1 קבל לא מזמן רימאסטר 4K כצעד מאוד חריג) ושירותי הזרמה כמו HBO אפילו לא טורחים לעשות מפלצות כמו משחקי הכס ב-4K. זה פשוט לא מעניין אנשים יותר מדי, רק סגמנטים מסויימים, בניגוד ל-FULLHD שקבל אימוץ סופר רחב ומהיר כשב-2013 הרזולוציה הזאת הייתה סטנדרט בכל התעשיות (טלביזיה, קולנוע וגיימינג) וכשהקונסולות הגיעו ל-1080p כולם אמרו "סוף סוף, הגיע הזמן". מעבר לזה, לקהל ב-PC לא אכפת אם תסתכל על אימוץ של מסכי 4K במחשב שהוא די פתטי. אז האם קונסולת 1080p הגיונית ב-2024? בטח שהיא הגיונית, ביחוד שהיא תעלה 200$ כשהפס5 והסקארלט יעלו 400$ באותה תקופה.

ודבר אחד אחרון, אני רוצה לתת לך טיפ אבל לא של אלוף, סתם ממני. התצורת כתיבה הזאת שאמצת בחודשים האחרונים שאתה נותן לי, לארז, לקליימן ושאר הפורום טיפים של אלופים בסוג של קטע פאסיב-אגרסיב הוא טיפה דושי. ככה טיפ מהלב, אני לא חושב שאתה משיג עם זה יותר מדי חוץ מאשר אנטגוניזם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 יולי 2019, 13:03

אם זה מעניין משהו, ואני בספק אם זה מעניין מישהו, הצלחתי סופסוף לענות על השאלה שהאינטרנט לא מכיר בתשובה שלה - כמה וואט צורך צ'יפ של GDDR6. התשובה היא כנראה 2.65W פר צ'יפ של 14Gbps מה שאומר שלמשל הזיכרון של הסקארלט אמור לצרוך 26.5W (לדעתי קצת פחות כי אני חושב שהם יעשו downclock לזיכרון 14Gbps, בדיוק כמו שהם וסוני עשו ב-S, ב-X, בפס4 ובפרו). אז אם מישהו שאל את עצמו את השאלה הזאת, ואני בטוח שכולכם החסרתם שעות שינה על השאלה הזו, הנה, יש תשובה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 11:35

במסדי נתונים של firestrike צף APU חדש, אחד לא מוכר עד היום עם השם קוד flute ורצות שמועות שזאת הסקארלט.
https://www.3dmark.com/fs/19011253

יש לו מעבד זן 2 עם 8 ליבות/16 ת'רדים שרץ ב-3.2Ghz במצב בוסט ויש לו GPU שמביא מעל ל-28K בבנצ'מארק. אתם תראו מקומות באינטרנט שיגידו שהתוצאה יושבת בין 2080RTX ל-2080TI, אבל firestrike לא אוהב את טיורינג כך שלא הייתי עושה השוואות ל-NVIDIA בכדי להבין את הרמת כוח של הצ'יפ. מה שכן הייתי משווה אליו זה ה-5700XT החדש שמביא 25.6K. הפרשי ביצועים שכאלה, ואם המהירויות שעון של סביבות ה-1.8Ghz אמיתיות, מצביע על פי הניחוש המושכל שלי על GPU עם 48CU. אם זה נכון, אז פאק מי איזה יופי, אנחנו מדברים פה על סביבות ה-14TF+ של הפס4/ONE ובאמת משהו בסביבה של ה-2080RTX.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2019, 12:26

מאוד מעודד... שמח שאנחנו די בוודאות עלינו ל-500 דולר ובלי שום ארכיטקטורה חייזרית...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 12:38

חייזרית או לא חייזרית, נצטרך לחכות ולראות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 12:50

עוד משהו מעניין שגורם לי לחשוב שזה יותר הפס5 מאשר הסקארלט, הקונפיגורצית זיכרון היא צדפה עם 16 ציפים (סקארלט היא לא צדפה ועם 10 צ'יפים לפי הטריילר CGI מ-E3) שקבלה בבנצ'מארק מהירות ששוות ערך ל-529.4GB/s. כלומר זה מרמז על 16GB של GDDR6 במהירות 16.5Gbps, כלומר 544GB/s. זה יושב מאוד יפה עם ה-448GB/s שיש ב-5700XT בתוספת של עוד 96GB/s בשביל ה-CPU וה-GPU הקצת יותר מהיר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2019, 13:04

דווקא בנושא הזה לא נראה לי שיש ספקות שזה לא הולך להיות כמו מקרה הCELL ושות'... לא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 13:06

Laskin כתב:דווקא בנושא הזה לא נראה לי שיש ספקות שזה לא הולך להיות כמו מקרה הCELL ושות'... לא?

הימים האלה הרחק מאחורינו, היום אנחנו בממלכת ה-X86 שזה בייסיקלי PC בקופסה. כשאמרת חייזרי חשבתי שאתה יותר מדבר על ה-SRAM ההזוי של ה-ONE. אני חושב שהפס4 הולכת להיות המודל לכל קונסולה לעד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2019, 13:09

אה לא, דיברתי על הקטע של "PC בקופסא"... פשוט גם הפס3 הייתה ממש יקרה בהתחלה, אבל זה לא נתן לנו המון כי עד שמפתחים הבינו איך לנצל אותה כמו שצריך לקח איזה 3-4 שנים :) הפעם מקבלים קונסולה מעט יקרה יותר מפעם קודמת, אבל יפיקו ממנה את המירב ממש מהר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 13:14

Laskin כתב:אה לא, דיברתי על הקטע של "PC בקופסא"... פשוט גם הפס3 הייתה ממש יקרה בהתחלה, אבל זה לא נתן לנו המון כי עד שמפתחים הבינו איך לנצל אותה כמו שצריך לקח איזה 3-4 שנים :) הפעם מקבלים קונסולה מעט יקרה יותר מפעם קודמת, אבל יפיקו ממנה את המירב ממש מהר

אכן.

אגב, בלבול קל בהודעה המקורית שלי, יש שני בנצ'מארקים שונים מהיומיים האחרונים. הראשון הוא ה-flute שהוא כנראה אחת הקונסולות, הייתי מנחש הפס5 בגלל המבנה זיכרון. הדבר השני הוא GPU לא ידוע שהביא את התוצאה שכתבתי עליה ב-firestrike. כלומר זה יכול להיות כל דבר, פס5, סקארלט, ה-5800XT... כל GPU לא מוכרז. אבל ה-flute? זה כבר 99% אחת הקונסולות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2019, 13:25

יהיה משעשע אם אחת מהקונסולות תהיה בצורת חליל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 13:34

Laskin כתב:יהיה משעשע אם אחת מהקונסולות תהיה בצורת חליל

תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 יולי 2019, 13:35

זה יותר כמו דרבוקה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 14:09

חפירה קלה בנתונים של הבנצ'מארק הביאו אותי למסקנה שליבה של ה-flute חזקה יותר מפי 3 משל ה-CPU של הפס4 וזה לפני העובדה שיש שני ת'רדים פר ליבה. כלומר אם הייתי לעשות ניחוש מושכל אחרי שמוסיפים אקסטרה ביצועים של המולטי ת'רדינג, ה-CPU חזק פי 4.4~ מזה של הפס4.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 יולי 2019, 17:27

קיאו אתה עומד מאחורי זה שזה באמת 99 אחוז אחת מהקונסולות?

אז אם ככה זה סופי שאחת מהקונסולות שווה לא פחות מ 14 TF במונחי הדור הנוכחי?

הולי שיט אם זה נכון :shock:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 18:57

bling כתב:קיאו אתה עומד מאחורי זה שזה באמת 99 אחוז אחת מהקונסולות?

אז אם ככה זה סופי שאחת מהקונסולות שווה לא פחות מ 14 TF במונחי הדור הנוכחי?

הולי שיט אם זה נכון :shock:

אני עומד מאחורי זה שהFlute היא ב99% אחת מהקונסולות דור הבא כשה-1% הוא פריק של הטבע שלא יכלנו לחזות כמו הקונסולה הסינית הזאת מלפני שנתיים. אני אפילו אהיה יותר ספציפי מזה, כנראה שזאת הפס5 כי יש לה ממשק 256 ביט ובטריילר של סקארלט היה ממשק 320 ביט. בנוסף הזיכרון היה בתצורת צדפה עם 16 צ׳יפים, בדיוק כמו הבפס4 בשיגור וסותר לגמרי את ה-10 צ׳יפים של הסקארלט. ודבר אחרון, המהירות בסיס של המעבד היא 1.6Ghz, בדיוק כמו בפס4 מה שכנראה ישמש את סוני למצב תמיכה לאחור. כלומר הכפפה מאוד מתאימה לפס5.

בנוגע לכוח GPU, כתבתי תיקון, זה מגיע מבנצ׳מארק נפרד לגמרי ויכול להיות כל GPU לא מוכרז של AMD כולל כרטיס ל-PC, למשל ה5800XT.

אז בצד של הGPU אין לנו מושג, אבל מה שאנחנו כן יודעים עכשיו הוא:
1) יש מספר סידורי של הצ׳יפ, מעכשיו יהיה קל יותר למצא אותו במסדי נתונים כשאנחנו יודעים מה אנחנו מחפשים ולכן הסיכוי לגילויים חדשים גדל.
2) המעבד הוא זן 2 במהירות 3.2Ghz שחזק לפחות פי 4.4 מזה של הפס3.
3) המהירות זיכרון היא בערך 530GB/s במהירות עולם אמיתי, לא מספר תאורתי שזה אחלה ממש. ה5700XT עם זיכרון 448GB/s אבל כמובן שבמקרה של הפס5 גם המעבד צריך לחלוק אותו.

אבל אני כן אגיד את זה על הGPU - הבנצ׳מארק אישר שיש במעבד פחות זיכרון L3, הרבה פחות. בקונסולה צריך פחות L3 כי הן לא קופצות רנדולמלית בין אפליקציות מקבילות כמו במחשב אלה מתרכזות בלהריץ משחק אחד בודד ולכן הצמצום. מה שחשוב בנוגע לgpu הוא שזה יכול להקטין את המעבד בapu ב15-20 ממ״ר מה שמפנה עוד מקום לgpu גדול יותר.

אני לא יודע מה הגודל צ׳יפ של הפס5 אבל אם הצ׳יפ שלה בסביבות ה380ממ״ר כמו בטריילר cgi של הסקארלט, אני מאוד אופטימי בנוגע לgpu של הדור הבא.

אגב, עוד משהו מעניין בנוגע לדור הבא. הזמן גישה של SSD NVMe הוא פי 300 (כן, 300, לא טעיתי במספר האפסים) יותר מהיר משל hdd של הפס4. כשמוסיפים לזה את המהירות קריאה שהיא אמורה להיות גבוהה בסביבות הפי 20-50, מרתק מה מפתחים יעשו עם זה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 יולי 2019, 21:15

יצא לך קצת סינית ובתכלס על הנייר זה לא נשמע מפוצץ פי 4.4 חזק יותר מהפס3 אבל אולי בפועל זה מאוד מרשים, לפחות לפי איך שאתה מציג את זה.

המהירות של ה SSD לעומת זאת אכן נשמעת כמו טירוף ביחס לדור הקודם, גם סוני וגם מייקרוסופט חפרו על זה, נשמע שזו הבשורה הגדולה מהדור הבא מעבר לשדרוגים המובנים מאליהם, כנראה שפה יהיה השינוי הגדול ביותר שישפיע על איך שמשחקים ישחקו בעוד כמה שנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יולי 2019, 22:31

bling כתב:יצא לך קצת סינית ובתכלס על הנייר זה לא נשמע מפוצץ פי 4.4 חזק יותר מהפס3 אבל אולי בפועל זה מאוד מרשים, לפחות לפי איך שאתה מציג את זה.

המהירות של ה SSD לעומת זאת אכן נשמעת כמו טירוף ביחס לדור הקודם, גם סוני וגם מייקרוסופט חפרו על זה, נשמע שזו הבשורה הגדולה מהדור הבא מעבר לשדרוגים המובנים מאליהם, כנראה שפה יהיה השינוי הגדול ביותר שישפיע על איך שמשחקים ישחקו בעוד כמה שנים.

מעבדים זזים מאוד לאט בעשור האחרון, רק עכשיו AMD הציתה את התחרות מחדש אז אולי הקצב יגבר אבל יש גם מגבלות פיזיות שמביאות אותם לקצה היכולת. תחשוב על זה ככה, לא ראית שדרוג במעבד מאז 2005 עם ה-360 וה-2006 עם הפס3, זה פאקינג 13 שנים. יש לפס4 ול-ONE מעבד כמעט זהה לזה של הפס3 וה-360 ואנחנו מדברים על משהו בסביבות הפי 5. אני יודע שזה לא נשמע מגניב כמו השדרוגי GPU של השנים האחרונות אבל בשביל מעבד זה קולוסאלי.

בנוגע לסינית, מה שאמרתי הוא שהGPU של ה-14TF היה מדליפה אחרת ולכן אי אפשר לחבר אותו לדליפה של הפס5. מדובר בדליפה של GPU כלשהו לא מוכרז, האינטרנט קפץ על זה שהוא הפס5 כי התאריך של הבנצ'מארק תואם תאריך של דליפה קודמת אבל אין יותר מדי ראיות שמחברות אותו לזה כך שבנתיים אפשר להתעלם מה-GPU הזה אבל בו בזמן להחזיק אצבעות שהוא באמת של אחת הקונסולות.

בנוגע לדליפה, ה-flute, מדובר ב-APU של AMD עם מספר סידורי שמתאים לגונזלו שמחובר לסוני והוא מלא בטביעות אצבע שמתאימות לסוני. אז כמו שאמרתי, אני 99% בטוח שהוא הפס5, הבעיה היא שלא רואים בדליפה את הGPU אלה רק ה-CPU והזיכרון. אז מה שאפשר להסיק על הפס5 מהדליפה הזו:
1) מעבד RYZEN 3000 עם 8 ליבות, 16 ת'רדים ב-3.2Ghz.
2) 16GB של זיכרון GDDR6 במהירות 530GB/s.

זהו, שאר הדברים לא יותר מדי מעניינים חוץ מאחד, העובדה שהמהירות בסיס של המעבד היא 1.6Ghz שהיא לגמרי במקרה המהירות של המעבד של הפס4. זה מרמז שבתמיכה לאחור המעבד הולך לרוץ בול בתצורה של המעבד של הפס4. או במילים אחרות, אין שדרוג ל-FPS בתמיכה לאחור בלי פאטצ' מהמפתחים סטייל הפאטצ'ים שיצאו למשחקים שתומכים ב-PRO. זה עדין לא פוסל רזולוציה גבוהה יותר או AA טוב יותר, אבל זה כן פוסל FPS גבוה יותר.

זה פחות או יותר המהות.

בנוגע ל-SSD, זה די מטורף. זמני טעינה זה משהו אחד די ברור מכל העניין, אבל זה ממש יכול לגרום לשינוי בעיצוב של משחקים. היכולת להזרים מידע כל כך מהר יכולה לפתוח דלת לדברים כמו fast travel מידי, יכולות גיימפליי של טלפורט, עולמות אינסופיים, מהירות שאנחנו לא מכירים במשחקים כמו בהדגמה של ספיידרמן ואולי אפילו משחקי עולם פתוח בסטנדרט גרפי של משחקים לינארים. זה באמת יכול להיות חתיכת שדרוג ולא רק לנוחות ולגרפיקה, ממש לגיימפליי. אני חושב שיהיו כמה פרוייקטים לדור הבא ישברו לנו כמה מוסכמות בגיימינג, כל מני דברים שהמוח הגיימרי שלנו רגיל אליו שהוא בלתי אפשרי שיהפוך פתאום לאפשרי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 53 אורחים