נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2020, 12:05

אין שום מחסור של XSX/S, אני עובד ברמת גן, יש פה אופיס דיפו ויש להם איזה 10 מכשירים, יש פה גם KSP וגם אייבורי ומחסני חשמל - ויש שם קונסולות

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 נובמבר 2020, 12:12

בהחלט עושה רושם שאין שום מחסור של XSX/S בישראל.
לגבי הפס5,הבנתי שהייטק סטור (ITechStore בפייסבוק) אמורים לפרסם היום קישור למכירה להקצאות חדשות לתחילת דצמבר,צריך לעקוב אחריהם (זה אומר לייק? אני די טירון כשזה מגיע לפייסבוק) ולתייג את עצמכם בפוסט שם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 23 נובמבר 2020, 13:12

בעניין ps5 ,סיכמתי עם איזה חנות שאני יזמין מהם חודש לפני פברואר
כי לא יודע מתי המחסור יגמר ,אז אני יבטיח לי קונסולה

בעניין הxsx ,נכנסתי לאתר של אופיס דיפו כרגע
המוצר לא נמצא בדף של הxbox
ולא מפתיע אותי בגלל המחירים של הxbo s וxbo x
עם היתי בעלים של חנות ,היתי עושה בדיוק אותו דבר
לא ליתקע עם מלאי חומרה מיושנת ,ברמת מחירים כזאת

עם היתה ירידת מחיר משמעותית הסיפור היה שונה
יש לשני הקונסולות תאימות לאחור של קרוב ל100 אחוז מהדור הקודם
אין סיבה נורמלית למחירים קרובים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 14:42

Uncle Pey'j כתב:בהחלט עושה רושם שאין שום מחסור של XSX/S בישראל.
לגבי הפס5,הבנתי שהייטק סטור (ITechStore בפייסבוק) אמורים לפרסם היום קישור למכירה להקצאות חדשות לתחילת דצמבר,צריך לעקוב אחריהם (זה אומר לייק? אני די טירון כשזה מגיע לפייסבוק) ולתייג את עצמכם בפוסט שם.

הם מוכרים רק בבאנדלים כשהזול מתחיל ב-3500 שקלים (פס5 דיגיטלית, שלט נוסף, מטען שלטים, פיפא 21 ושנה של פלוס) אז נראה לי פחות רלוונטי :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 נובמבר 2020, 14:51

שמתי לב לזה,ואם זה אכן המצב זה לגמרי לא רלוונטי עבורי כי אני לא מתכוון להוסיף את האקסטרה עבור מנוי פלוס או עותקים פיזיים,אבל הם אמרו שהם יעלו קישור ספציפי למכירה בעמוד אז אולי מדובר רק בקונסולה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2020, 14:57

בכל מקרה הם לוקחים איזה 500 שח על כלום ושום דבר, זה העניין...
מכשיר דיגיטלי + שלט + פיפא + מטען + שנה פלוס לא אמור לעלות לדעתי יותר מ-3,000 שח, אבל תקן אותי אם אני טועה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 נובמבר 2020, 15:03

זה לגמרי שוד,אין מצב שזה מגיע ל-3.5K.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 15:04

Laskin כתב:בכל מקרה הם לוקחים איזה 500 שח על כלום ושום דבר, זה העניין...
מכשיר דיגיטלי + שלט + פיפא + מטען + שנה פלוס לא אמור לעלות לדעתי יותר מ-3,000 שח, אבל תקן אותי אם אני טועה

שלט זה 350, פיפא בקושי 300 ושנה פלוס גם בקושי 300. כן, אני משער שהם לוקחים פה פרימיום כי הם יכולים. לא עשיתי ממש חישוב, אולי זה יוצא בול המחיר, אבל כך או כך הם כופים עליך דברים שאתה לאו דווקא רוצה כי המלאי מוגבל והם לא רוצים למכור מכשיר ישפאר עם מחיר רשמי במחיר גבוה יותר. אגב, גם בארה"ב זה היה המקרה בישוגר של ה-360, היה אפשר להשיג אותו תקופה לא קצרה רק בבאנדלים דרקונים שכללו כמות הזויה של משחקים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 נובמבר 2020, 15:15

זה פשוט טירוף מה שהולך עם הפס5 בארץ, לא היה דבר כזה בחיים כולל הפס4, אנשים מספסרים מכשירים במחירים הזויים סטייל EBAY בארה״ב, יש הרבה עקיצות של כל מני נוכלים שמציעים לאנשים תמימים אפשרות לשריין את הקונסולה בעזרת מקדמה קטנה ונעלמים עם הכסף, הפייסבוק בהיסטריה סביב המכשיר והמלאי שלו, כולם מתנהגים כמו מכורים לקראק שכל הזמן מוטרדים איך להשיג את המנה.

שמעו תרבות הגיימינג פה התקדמה משמעותית כי פעם ישראלים היו הכי בקז׳ואל ורק מיעוט מסויים היה אובססיבי ולמיעוט הזה לא היתה בעיה במיוחד להשיג מכשיר כי לא היתה תחרות גבוהה ורוב האנשים בקושי שמו לב שהתחלף בכלל דור, היום המיעוט האובססיבי הפך לכמויות של אלפים, אני לא אתפלא אם היו מכריזים על סייל של פס5 נגיד במחסני חשמל שלא היינו רואים פה מחזות כמו בארה״ב של אנשים שדורסים אחד את השני בחנות בשביל להשיג חתיכה...

אני לא יודע מה זה אומר עלינו ואם זה טוב או רע (כי בתכלס כן יש רצון שתהיה אהבה לתחום) אבל בהחלט נוף הגיימינג בארץ השתנה משמעותית עם השנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 15:21

או, שלחילופין, שלחו למדינה של 10 מליון תושבים רק 2000 מכשירים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 נובמבר 2020, 15:29

bling כתב:זה פשוט טירוף מה שהולך עם הפס5 בארץ, לא היה דבר כזה בחיים כולל הפס4, אנשים מספסרים מכשירים במחירים הזויים סטייל EBAY בארה״ב, יש הרבה עקיצות של כל מני נוכלים שמציעים לאנשים תמימים אפשרות לשריין את הקונסולה בעזרת מקדמה קטנה ונעלמים עם הכסף, הפייסבוק בהיסטריה סביב המכשיר והמלאי שלו, כולם מתנהגים כמו מכורים לקראק שכל הזמן מוטרדים איך להשיג את המנה.

שמעו תרבות הגיימינג פה התקדמה משמעותית כי פעם ישראלים היו הכי בקז׳ואל ורק מיעוט מסויים היה אובססיבי ולמיעוט הזה לא היתה בעיה במיוחד להשיג מכשיר כי לא היתה תחרות גבוהה ורוב האנשים בקושי שמו לב שהתחלף בכלל דור, היום המיעוט האובססיבי הפך לכמויות של אלפים, אני לא אתפלא אם היו מכריזים על סייל של פס5 נגיד במחסני חשמל שלא היינו רואים פה מחזות כמו בארה״ב של אנשים שדורסים אחד את השני בחנות בשביל להשיג חתיכה...

אני לא יודע מה זה אומר עלינו ואם זה טוב או רע (כי בתכלס כן יש רצון שתהיה אהבה לתחום) אבל בהחלט נוף הגיימינג בארץ השתנה משמעותית עם השנים.

לא יודע,הרבה מהחבר'ה בארץ שרוצים את הפס5 הם ערסים שרוצים את הפרולולשן,פיפא, גי טי איי קול אוף דיוטי וטקן (עכשיו פחות)שלהם ומתלהבים כי זה מוצר חדש.
קצת כמו מה שהיה עם האייפונים לפני שהעולם נעשה אדיש לכל השידרוגים בסמארטפונים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 נובמבר 2020, 15:33

אתם שוכחים את העובדה שהקורונה גורמת להרבה יותר אנשים להשאר בבית, ובטח שהדיבור על סגר שלישי מלא גורמת לדגדוג אצל אנשים נוספים.
כנראה שגם יש עלייה במספר הגיימרים, זה קורה בכל העולם והמדיום הזה רק הולך וגדל, אבל יש עוד גורמים לצד זה שהביאו לתוצאה הכה קיצונית הזו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2020, 15:39

כל הנסיבות הנוספות קיימות, אבל אם הייצור היה בקצב רגיל והאספקה הייתה יותר ממשהו שמספיק בקושי לעיר קטנה - אז היה מספיק כאן, או לפחות מעט מאוד אנשים שלא מצליחים להשיג ליד הבית והיו צריכים לנסוע חצי שעה ולקנות שם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 נובמבר 2020, 15:43

DrKeo כתב:או, שלחילופין, שלחו למדינה של 10 מליון תושבים רק 2000 מכשירים.

לא זה לא רק זה. תאמין לי כמישהו שחווה את כל ההשקות זה אובססיה ברמה אחרת שלא היתה פה בחיים.

מה שכן פייג' צודק בנוגע לחלק מהדמוגרפיה המדוברת, לא מדובר פה בדיוק באלפי חובבי JRPG ישראלים שחייבים את הסוני הבא, זה פשוט שהרבה מהקהל של הפיפ"א וקוד וכל המשחקים האלה נהיה הרבה יותר אדוק ואובססיבי מבעבר, זה כאילו עכשיו גם השכן הערס שעושה ערבי פיפ"א רב איתך על הפריאורדר של הסוני החדש. זה כן מראה על מיינסטרימיות שקורית בארץ לגבי משחקים. אולי יש לזה קשר גם לסגר כמו שסטיק אמר מי יודע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 15:54

הסיבה היחידה שאתה רואה אובססיה היא כי אף אחד לא מצליח להשיג מכשיר.אם היו שולחים לארץ 20K חתיכות לא היית רואה את הבלגן הזה. אני לא אתפלא אם ה-XSX כרגע שמה בכיס את הפס5 רק כי פשוט לא נשלחו לישראל מכשירי פס5. זה מה שנקרא paper launch, שיגור על הנייר. 2000 חתיכות זה לא מכסה את הדרישה הכי בסיסית שיש למדינה שלמה, זה בקושי מכסה את הילדים הטחונים בני ה-11 שבוכים להורים שלהם שהם רוצים את הפלייסטיישן הכי חדש, כמה ערסים שרוצים פיפ"א ועוד כמה אלפי חנונים שרוצים קונסולה בשיגור.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 23 נובמבר 2020, 15:57

בps5 יש מחסור עולמי
גם הxsx מוכרת מאוד טוב בעולם ,אני לא חושב שישראל ישתנתה יותר מידי מהדור הקודם
אני כן חושב שהמעבר מדור הhd לדור הקודם ,מאוד שינה את המצב בישראל ,אבל זה התחיל כבר בהמצע דור הhd

עם נחזור אחורה בזמן ,תמיד בישראל היתה קונסולה אחת דומיננטית לגמרי ,לפעמים קונסולה קרובה ,והיתר היה מאוד קשה למצוא
לדוגמה בתקופת ה16 ביט ,היה פה snes / מגדריבר
אבל לא ראו פה טורבו גרפיק 16 שהיה מקום שלישי במכירות
בתקופת ה32/64 ביט ,בעיקר היה פה ps1
קצת n64
וסאטורן כימאת לא היתה קימת פה

עכשיו אני לא מדבר בכוונה על דברים כמו מגסון שהיתה זיוף בשקל 90
של הnes

בכל מקרה בהמצע דור ה hd היה מאפך
גם הx360 הps3 והwii ,היו מאוד זמינות ברוב החנויות
כולל חנויות שלא מתמכות בזה בכלל

מעבר לזה מנציגות רישמית רק של סוני בארץ מאז הps1
בתקופת הhd גם ms ,החליטה למכור פה רישמית את הx360
לא מזמן הקימו נציגות רישמית גם לנינטנדו ,שזה פריחה מצוינת

אפשר לקנות סוויץ / ps4 / xbo ,בהמון חנויות
ולא רק בחנויות שמתמכות בקונסולות
עם נשווה לדור הps2 ,המון חנויות מכרו ps2 ולא שמעו על קיוב וxbox
לא היתה כימאת זמינות בארץ
כן היו חנויות מתמחות, שמכרו קצת
אבל יש פריחה בארץ מאז המצע דור הhd

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 נובמבר 2020, 16:29

bling כתב:

לא זה לא רק זה. תאמין לי כמישהו שחווה את כל ההשקות זה אובססיה ברמה אחרת שלא היתה פה בחיים.

מה שכן פייג' צודק בנוגע לחלק מהדמוגרפיה המדוברת, לא מדובר פה בדיוק באלפי חובבי JRPG ישראלים שחייבים את הסוני הבא, זה פשוט שהרבה מהקהל של הפיפ"א וקוד וכל המשחקים האלה נהיה הרבה יותר אדוק ואובססיבי מבעבר, זה כאילו עכשיו גם השכן הערס שעושה ערבי פיפ"א רב איתך על הפריאורדר של הסוני החדש. זה כן מראה על מיינסטרימיות שקורית בארץ לגבי משחקים. אולי יש לזה קשר גם לסגר כמו שסטיק אמר מי יודע.

אני יכול רק להביא אנקדוטה שתומכת קצת במה שאתה אומר :) יש לי חבר אילתי שדי קולע לקזואל , הבן אדם דילג לגמרי על דור הPS3 קנה פס4 רק בסוף 2018
כחלק מהשיגעון פורטנייט ועכשיו הוא משחק כבד בapex legends והקטע? הוא יוצא מגדרו להשיג פס5 בכל מיני דרכים. נטו בשביל זמני הטעינה בAL.

לי זה מעולה כי הסיכום ביני לבינו זה שאם הוא משיג פס5 לפני הוא יפעיל את המשתמש שלי אצלו וככה אני אקבל את רזידנט איוול 7 בחינם מהפלוס.

אבל אם היית אומר לי שבדור האקסבוקס 360 הבן אדם הזה ישחק בדברים כאלה? הוא צחק עלי שאני מוציא על מחשב גיימינג 12 אלף שקל :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 16:34

אבל החבר שלך לא מחזק את האנקדוטה, הוא לא גיימר חדש, הבן אדם היה עם פס4 ונשמע שהוא היה גיימר עוד לפני הפס3 :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 נובמבר 2020, 16:42

DrKeo כתב:הסיבה היחידה שאתה רואה אובססיה היא כי אף אחד לא מצליח להשיג מכשיר.אם היו שולחים לארץ 20K חתיכות לא היית רואה את הבלגן הזה. אני לא אתפלא אם ה-XSX כרגע שמה בכיס את הפס5 רק כי פשוט לא נשלחו לישראל מכשירי פס5. זה מה שנקרא paper launch, שיגור על הנייר. 2000 חתיכות זה לא מכסה את הדרישה הכי בסיסית שיש למדינה שלמה, זה בקושי מכסה את הילדים הטחונים בני ה-11 שבוכים להורים שלהם שהם רוצים את הפלייסטיישן הכי חדש, כמה ערסים שרוצים פיפ"א ועוד כמה אלפי חנונים שרוצים קונסולה בשיגור.

אתה מתעלם מרמות האובססיה שיש כיום, פעם גם עם הפס4 לא כולם השיגו בהשקה ועדיין לא היתה רמת טירוף אפילו קרובה לזה, גם בחדשות מסקרים את מה שהולך ומדברים על זה שלא היה דבר כזה בארץ מעולם:

https://13news.co.il/item/news/tech-dig ... k-1163827/

אתה יכול להצמד למספר של ה 2000 אבל זה עדיין לא ישנה את העובדה שפעם לישראלים לא היה עד כדי כך אכפת מהעניין. אגב גם בכתבה של החדשות (שכרגיל מלאה ברגעים קרינג'ים) מעלים את זה שאולי מדובר בקורונה שיצרה את הטירוף הזה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 23 נובמבר 2020, 16:44

glass man כתב:
bling כתב:

אני יכול רק להביא אנקדוטה שתומכת קצת במה שאתה אומר :) יש לי חבר אילתי שדי קולע לקזואל פלוס ה, הבן אדם דילג לגמרי על דור הPS3 קנה פס4 רק בסוף 2018
כחלק מהשיגעון פורטנייט ועכשיו הוא משחק כבד בapex legends והקטע? הוא יוצא מגדרו להשיג פס5 בכל מיני דרכים. נטו בשביל זמני הטעינה בAL.

לי זה מעולה כי הסיכום ביני לבינו זה שאם הוא משיג פס5 לפני הוא יפעיל את המשתמש שלי אצלו וככה אני אקבל את רזידנט איוול 7 בחינם מהפלוס.

אבל אם היית אומר לי שבדור האקסבוקס 360 הבן אדם הזה ישחק בדברים כאלה? הוא צחק עלי שאני מוציא על מחשב גיימינג 12 אלף שקל :)

אולי כי לקנות מחשב גימינג ב12 אלף זה באמת מצחיק ?
היו תקופות שמחשב משחקים יקר = לשחק משחקים שאין אפשרות
לשחק על קונסולות מיינסטרים, או לחלופין שהקונסולות מיינסטרים
מקבלות גרסאות ממש גרועות
דוגמאות כמו קריסיס הראשון / hl2 / דום 3
Gta4 (הגרסאות לps3/ x360 )

היום כבר אין דברים כאלו ,נו טוב אולי מול הxss באמת יש דברים כאלו
אבל תיקח xsx/ps5
מחשב מפלצת יתן ביצועים טובים יותר ,אבל לא כפול 4 ולא קרוב לזה
לפחות לא בהתחלה
מפתחות לא מפתחות במיוחד למחשבי מפלצת ,זה לא כלכלי
הן כן מפתחות במיוחד לקונסולות מיינסטרים, ומחשב מפלצת
פשוט מקבל את ההגדרות הכי טובות וביצועים הכי טובים
אבל תיקח משחק aaa רגיל מחשב מפלצת מול xsx
תנסה לזהות הבדלים בלי להיות צמוד למסך ובלי כלי בדיקה
רוב האנשים לא יראו הבדלים
מומחים שיודעים מה לחפש כן ,אבל לא אדם רגיל

כבר אין אבדל שמים וארץ דוגמת hl2 pc
מול hl2 o xbox

(חוץ מxss במשחקים מסוימים ,שיעול דום אינטרנל ,שיעול )

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 נובמבר 2020, 16:52

DrKeo כתב:אבל החבר שלך לא מחזק את האנקדוטה, הוא לא גיימר חדש, הבן אדם היה עם פס4 ונשמע שהוא היה גיימר עוד לפני הפס3 :)

אף פעם לא טענתי שכולם גיימרים חדשים, כן טענתי שיש ״הקצנה״ מסויימת ואם פעם אלו היו קז׳ואלס אדישים שקנו קונסולה ב 800 שקל לשחק קצת פיפ״א אז עכשיו הם מתחרים איתך על הפרי אורדר של המכשיר (סתם דוגמא להלך הרוח, אל תקח אותה מילולית מדי)

אפילו בכתבה שקישרתי מודיעים לאיזה בחור שהוא זכה להיות במשלוח הראשון של הפס5 ודקה אחרי זה רואים אותו משחק עם חבר שלו פיפ״א, כאילו כדי להמחיש את מה שפייג׳ ואני אמרנו :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 נובמבר 2020, 17:08

DrKeo כתב:אבל החבר שלך לא מחזק את האנקדוטה, הוא לא גיימר חדש, הבן אדם היה עם פס4 ונשמע שהוא היה גיימר עוד לפני הפס3 :)

אני לא יודע לגבי זה :) ממה שאני זוכר הוא שיחק GTA ופיפא בדור הפס2. כאילו פעם אחת ניסיתי להכניס אותו לSF3 וקיבלתי משהו כמו
"למה אתה תמיד משחק משחקים עם גרפיקה של מגה דרייב אני לא מבין אותך"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 17:21

אני משער שיש היום יותר גיימרים מאשר ב-2013 וב-2013 היו יותר מאשר בשיגור ב-2006 וכך הלאה, אין בכלל ספק. אבל חסר אנשים שקנו פס3 בשיגור לשחק פיפ"א? מה שקורה פה זה נטו היצע וביקוש. אין היצע, אז אנשים מאבדים את הצפון. ישראל קטנה, יש פה X אנשים שהיסטרים לגבי להשיג קונסולה בהשקה. ב-2013 היו המון קונסולות בהשקה אז ה-X אנשים הללו קבלו את הקונסולה שלהם, עכשיו קבלנו כמות שלא מספיקה לכפר סבא בלבד אז ה-X אנשים האלה לא קבלו את הקונסולה שלהם ואתה שומע היסטריה ברשתות החבריות.

בו נגיד את זה ככה, אם היה מלאי אינסופי בארץ של פס4 בהשקה ושל פס5 בהשקה, לא היית רואה הבדל קולוסאלי בביקוש. אני בטוח שהפס5 הייתה יותר מבוקשת כי היא זולה יותר בהשקה וכי ב-2020 יש יותר גיימרים מאשר 2013, אבל לא היית רואה איזה זינוק עצום ובלתי מוסבר. סה"כ אף אחד לא מצליח להשיג קונסולה שזה משהו שלא קרה מעולם בארץ אז אין לך ממש מקרה להשוות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 נובמבר 2020, 17:33

אז שוב, אני זוכר שגם עם הפס4 לא היה קל להשיג אותה בהשקה אבל הטירוף היה רחוק ממה שקורה פה, אנשים אז חיכו מקסימום שיתחדש המלאי לא ביג דיל, היום הם מתפתים לעסקאות מפוקפקות עם ספסרים. אם זה מגיע לחדשות שמסקרים את זה בקטע של תופעה עם ציטוטים בסגנון של לעולם לא היה פה טירוף כזה וכו׳ אז אני מנחש שהם משקפים מה שהרבה מרגישים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2020, 17:46

כי שוב, כל כך מעט מכשירים הגיעו לארץ אז הגרעין של הגרעין נשאר רעב. אין שום מצב בעולם שהייתי רוצה פס4 ולא הייתי מקבל אחת בשיגור כאדם שמסתובב לו בפורומי גיימינג וכו' שיודע בדיוק מתי מתחילות ההזמנות מראש של המכשיר. אף פעם אין בארץ מחסור אמיתי, אם אתה קור, אתה תשיג קונסולה בהשקה. זה לא המקרה הפעם, המחסור כל כך גדול שפשוט אי אפשר להשיג, אפילו לא אדם אחד פה בפורום השיג קונסולה. זה חריג, לא בגלל הביקוש, בגלל ההיצע.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 121 אורחים