RDR2 | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: RDR2 | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 04 דצמבר 2018, 20:45

כנראה שאינטר לא ממש אוהב משחקי AAA :)
בכל מקרה כמו שכבר אמרתי עליו הרבה פעמים, אני גם מאוד אוהב את RDR 2 בסך הכל, אני הרבה יותר קרוב ללאסקין מאשר לאינטר שנשמע ממש סובל מהצורך שלו לשחק בו.
אני חושב שזה משחק רוקסטאר הטוב אי פעם, זה השני שלהם שסיימתי לגמרי, ואני חושב שזה משחק שעושה כמה דברים פשוט מדהים בצורה שלא נראתה עוד, לצד כמה בעיות מהותיות בסיפור, משימות ופייסינג.
סך הכל בשקלול היתרונות המטורפים והחסרונות הברורים זה לא חומר של משחק הדור, אבל בהחלט משחק מצוין שחייבעם לשחק.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 דצמבר 2018, 09:22

סיימתי.
מעניין בעיני שהחלקים הראשונים של המשחק קלקלו או לפחות הורידו לאנשים פה, אבל במבט לאחור אני דווקא אהבתי אותם במיוחד. אין ספק שבחלקים האחרונים יש יותר דחיפות בסיפור אבל בחלק הראשון שהעולם עוד הרגיש חדש חקרתי אותו יותר בחופשיות ואני מרגיש שזאת הייתה חוויה יותר מיוחדת סה"כ ובמובן מסוים זה התאפשר או הרגיש לי נכון לשחק ככה בגלל האיטיות שנובעת מהאופי של הסיפור - שבו הכנופייה, הקהילה הקטנה הזאת, היא בעצם העלילה. ושאתה חושב על זה פתאום כל הדברים שעשיתי בחלקים הראשונים של המשחק ואולי לא נראים כמו הדברים הכי חשובים בעולם בין אם במשימות או סתם בצורה ששיחקתי בעולם הפתוח נראים הרבה יותר הגיוניים או טבעיים - אני צד כי אנשים במחנה צריכים לאכול, אני מחפש אוצרות ושודד כל מיני בתים ורכבות וכאלה כי אנחנו צריכים את הכסף. אני לא חייב לעשות את הדברים האלה (הם לחלוטין לא כיווננו נכון את הכלכלה במשחק) אבל זה הרגיש נכון והיה די כיף והסיפור נתן לזה צידוק הגיוני בניגוד למשחקים אחרים שיש בהילות להציל את העולם אבל רגע תן לי גם לעזור לכל האנשים השוליים האלה ולאסוף קצת xp. זה השתלב עם כל מיני אנקדוטות קטנות מהחקירה החופשית בעולם של למשל למצוא סוס מיוחד בהרים או למצוא מערה סודית , של לפגוש strangers או להיות באינטרקציה עם המון אירועים רנדומלים ( פייר ראיתי כאלה חדשים גם אחרי שסיימתי את המשחק, זה די מדהים כמה כאלה יחודיים יש) , למצוא שימוש לכל הבקבוקי רום שאספתי ולהשתכר קצת במחנה ואז לדבר עם אנשים (משעשע) ובכלל לבחון את ה ai במשחק בכל מיני צורות. יש גם לא מעט הפתעות קטנות וסיפורים סביבתיים נחמדים שמפוזרים ברחבי המפה ומוסיפים לחן של העולם. בחלקים האחרונים רצתי הרבה יותר עם הקמפיין וזה גם היה ממש טוב (וטבעי מבחינת הסיפור) אבל אם הייתי משחק ככה לאורך כל הדרך אני חושב שהייתי אוהב או מעריך את המשחק פחות.

אפשר לכתוב הרבה על מה הוא עושה טוב ומה הוא עושה פחות טוב. אבל בקטנה הייתי אומר שלפעמים יש מן טרייד אוף בין ההשקעה הבלתי רגילה בהפקה שלו לבין האיכויות שלו כמשחק וידאו (עם דגש על משחק, כי רד דד זה מן שילוב משונה של קולנוע וגיימינג בעיני) כמו המיליון ואחד אנימציות לכל דבר אפשרי לבין ההרגשה והזרימה של הגיימפלי. אמנם כל אנימציה של להרים איזה גופה או לשדוד אותה או להרים איזה חפץ מרגיש לפעמים כמו שתיים וחצי דקות מה שיכול להיות די טרחני, אבל פאק זה נראה כל כך טוב. יש כל מיני דברים קטנים כאלה אבל אף פעם זה לא הרגיש נורא מידי ככה שלמרות שאני בדר"כ בחור של "גיימפלי קודם" אני לוקח את הטרייד אוף הסינמטי/ריאלסטי במשחק הספציפי הזה. כן להדליק סיגריה בשביל להרים טיפה את המד של ה dead eye זה לא הכי פרקטי, אבל אני עושה את זה בכל זאת אחרי שאני פושט על איזה מחנה של כנופייה יריבה.. immersive קוראים לזה אני חושב :)
השליטה בארתור כבדה ולפעמים קצת קלאנקית וגם המכניקות כיוונון ירי הם די צולעות תכלס אבל הנשקים מרגישים מספיק טוב עם הסאונד שלהם והאפקטים וגם ה Ragdoll שאתה פוגע באנשים שזה פשוט נראה נכון ואני "סולח" על מה שבמשחקים אחרים הייתי מבקר יותר. אולי זה בגלל שנהניתי מהעולם, מהתקופה (חוץ מאיזה משחק מחשב ישן אני חושב שזה המערבון הראשון ששיחקתי בו), מרוב הדמויות - זה כאילו מצד אחד מזכיר לפעמים את הכתיבה של רוקסטאר במשחקי GTA שלהם אבל איכשהו אפילו הנסיון שלהם להומור מרגיש הרבה יותר טבעי כאן ופחות מוקצן ופארודי? לא יודע, בכל מקרה ארתור דמות נהדרת ולא רק הוא. בכלל עבודת דיבוב ברמה מאוד גבוהה.

אפשר לתקוף את העניין מהרבה כיוונים אבל רק בשביל לתת דוגמא קטנה אחת לרמת הפירוט וההשקעה במשחק הזה - בשיטוטים שלי בעולם עברתי ליד איזה בית רחוק מאוד מאיפה שעשיתי משימות באותו שלב של המשחק, יעני לא מקום שאני "אמור" להיות בו אבל שמעתי דיבורים ונכנסתי אליו, דברים התגלגלו ומצאתי את עצמי באירוע שוד (אני על תקן השודד) באווירה בוא נגיד מאוד אלימה ומתוסרטת. הרבה הרבה שעות אחר כך, בפרק אחר במשחק עשיתי את אחת המשימות הצדדיות האלה שאתה גובה חובות, אז באחת מהם נשלחתי לאותו הבית מסתבר. אני חשבתי שהמשימה תשלים את עצמה כי כבר לקחתי להם את הכסף וראיתי את ה"אירוע" אבל שהגעתי למקום היה אירוע חדש עם אותם אנשים שהתגלגל בהתאם לפעולות שעשיתי בפעם הקודמות. זה סקרן אותי אז הלכתי לאינטרנט ובדקתי ודברים אכן משתנים בהתאם לאם היית שם קודם ואם אכן היית איזה פעולות נקטת וכו'. וזאת לא הפעם היחידה שזה קרה לי.
עכשיו מילא שרוב השחקנים בכלל לא יראו את זה וגם בחירות שונות והשלכות זה לא קונספט חדש, אבל אף פעם לא ראיתי את זה נעשה בצורה כל כך אורגנית.. זה מרגיש שונה מלבחור תשובות בגלגל דיאלוג. כמו אבולוציה של העניין או התאמה שלו לז'אנר שהוא פחות RPG או משהו כזה.

בקיצור המשחק הזה מאוד הרשים אותי. הדבר היחיד שחבל לי זה שלא שיחקתי ברד דד הראשון בזמנו, ראיתי תקציר של העלילה הראשית לפני המשחק ככה שהייתי בעניינים אבל אחרי שסיימתי צפיתי ביותר סרטונים ספציפיים של כל מיני דמויות במשחק הראשון ואפשר לראות את ההתכתבות בין המשחקים בצורה הרבה יותר ברורה. זה לפחות הותיר לי את הרושם שזה לא איזה פריקוול שתפרו משום מקום.

ספויילר: הצג
אבל היי אולי עוד יעשו לו רימייק, תכלס הם כבר עשו רבע מהעבודה :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 דצמבר 2018, 10:46

idan כתב:אינטר, אתה יכול לתת דוגמאות למשחקים שכן אהבת בדור הזה? זה ברצינות מסקרן אותי.. יעני מהוויצ'ר ועד גוד אוף וור, אני די בטוח שחירבנת על כל משחק גדול שהיה עליו קונצנזוס ככה זה שרד דד משעמם אותך זו לא באמת ידיעה מרעישה למען האמת :)

מבחינת כמות של משחקים גדולים איכותיים 2017 היא כנראה השנה של הדור הזה. המשחקים של נינטנדו בלטו במיוחד אבל סה"כ היו פשוט המון המון משחקים, יותר משנים אחרות. 2016 גם הייתה די עמוסה מהבחינה הזאת, אבל דווקא הטופ שלה היה טיפה פחות מצויין לדעתי משנים אחרות - אוברוואטץ' לא בשבילי, ואנצ'רטד 4 ודארק סולס 3 מצויינים אבל לא העיפו אותי כמו המשחקים הכי טובים באלפיים 15/17/18. האמת שהמשחקים הכי זכורים לי מהשנה הזאת הם דווקא השומר האחרון ופיינל פנטזי 15 למרות הציוני 80 ה"נמוכים" שלהם .
הטופ של 2018 מצויין לדעתי, במובן הזה השנה הזאת יותר דומה ל 2015 בכך שהיו לה כמה משחקים מעולים ואולי מגדירי דור (בלאדבורן, וויצ'ר, מטאל גיר), אבל לא היו המון משחקים שהם סתם "טובים מאוד" כמו ב 2017 ו 2016.
גוד אוף וור נהדר, גם הרימייק של sotc. אני מנקה דברים אחרונים לפני שאני מסיים פרק 6 ברד דד אבל בינתיים אני יותר קרוב לדעה של לאסקין עליו מאשר של שאר החברים. למרות שאני לגמרי יכול להבין למה הוא כל כך קונטרוברסלי.. הוא ללא ספק המשחק רוקסטאר האהוב עלי והוא כן עומד בעיני עם המשחקים הכי טובים בדור הזה. מאנסטר האנטר וורלד זה כנראה המשחק ששמתי בו הכי הרבה שעות בכל בדור הזה, משחק מצויין בכל קנה מידה וממש אי אפשר לפסול אותו כנישתי בהתחשב בכך שהוא מכר יותר מרוב המשחקים שאוזכרו כאן.
לא שיחקתי עדיין ב ac וספיידרמן (אם כי אני די בטוח שלפחות את ספיידרמן אני יאהב) אבל המשחקים שציינתי הם טופ 3-4 שנותן תחרות רצינית לכל שנה אחרת בדור הזה, לדעתי לפחות.

uc4, wolf new colossus, fallout 4, dark souls 3, mgs 5, da:i, divinity, pillars of eternity ועוד הרבה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2018, 13:32

סיימתי גם. זה היה מתיש ומשעמם ברמות. דעתי על המשחק לא השתנתה מהשעות הראשונות שלי איתו. עלילה משעממת וחסרת תכלית, מערכת קרב בנאלית ופשטנית מדי, משימות טובות אבל נטולות כל אתגר, רמת הקושי הכללית מרגישה כמו very easy - וזה עוד כשהאיימינג שלי עם גיימפד הוא די בזיוני.

העולם מרשים מאוד ומרגיש חי, אבל בתכלס, הרבה מזה נובע מתסרוט ולא מ-reactivity אמיתי. בשורה התחתונה - משחק מומלץ, אבל גם אכזבה גדולה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 18 דצמבר 2018, 14:11

ניסיתי לחזור לשחק לאיזו שעה לפני כמה ימים ואני די בטוח שאוותר על להמשיך בזמן הקרוב, אם בכלל. גם ככה אין לי את הזמן שדרוש כדי להתמיד בו והמשחק משעמם מדי. אם אני רוצה משחק ארוך, יש לי מספיק כאלה שלא נגעתי בהם שגם אשכרה מעניינים ולא רק מרשימים טכנית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2018, 15:46

יאללה אינטר, זה הזמן להחליף עם נדב ולשחק מריו וזלדה (:

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2018, 15:52

Laskin כתב:יאללה אינטר, זה הזמן להחליף עם נדב ולשחק מריו וזלדה (:

נכון, תכננו לעשות את זה, אבל עכשיו אני מותש ואין לי כוח להתחיל עוד משחק של 100 שעות...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 דצמבר 2018, 16:02

כ"כ חבל לי שצדקתי לגבי המשחק הזה (עבור הטעם שלי). הוא פשוט מטרחן מאוד ומציק ולא שווה את זה, עבורי. אמכור אותו כנראה (אם מישהו כאן מהפורום רוצה אותו, אפשר לדבר על מחיר נחמד)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2018, 16:25

InterAl כתב:
Laskin כתב:יאללה אינטר, זה הזמן להחליף עם נדב ולשחק מריו וזלדה (:

נכון, תכננו לעשות את זה, אבל עכשיו אני מותש ואין לי כוח להתחיל עוד משחק של 100 שעות...

על זלדה אני מסכים, אבל מריו? זה סשנים של כיף נטו, בלי לחקור יותר מדי... גיימפליי טהור (: קליל לגמרי בעיניי. גם אם במצטבר הוא ייקח מזמנך כמה עשרות טובות של שעות

אה, ומריו קארט גם בטח ממש כיף.

אבל מה שטוב לך (:

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2018, 16:38

זה נכון, אבל אם כבר הקונסולה אצלי, אני ״אצטרך״ לשחק בכל המשחקים, כולל זלדה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2018, 17:22

מריו אפילו יותר קליל מזה. אפשר לשפוך עליו 40 שעות אם צוללים לעומק האתגרים והירחים שאפשר למצא. אבל סתם ככה לסיים אותו? 12-15 שעות גג. בכל מקרה אני לגמרי מבין את אינטר, משחקים של 100 שעות הם מתישים ולי יש איזה 150 שעות על זלדה ואפילו לא סיימתי אותו עדין. מצד שני זלדה הוא האנטי תזה של rdr2. עולם די ריק ולא מרשים טכנית אבל גיימפליי מדהים והפתעה מעבר לכל פינה כשכל זה משולב בחופש מוחלט לכל טרוף שאתה רק יכול לחשוב עליו בכדי להשלים את המשימה.

יש בזלדה את האלמנט הזה שחסר בכל משחקי רוקסטאר, החופש. בזלדה יש לך מטרה, נגיד תביא את x לy, וכל דבר שתעשה בדרך כדי להשיג את המטרה הולך. אתה יכול להביא חפצים ממרחק קילומטר, אתה יכול להתחיל להשתגע עם הפיסיקה, אתה יכול לנסות לטפס על גבעה רחוקה ולנסות ״לרמות״ עם רוח ועילוי של אש ולמשחק פשוט לא אכפת. הבאת את x לy? מזל טוב, הצלחת.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 דצמבר 2018, 08:58

קיאו כבר עברנו על הנושא הזה, יש אנשים שלקחת x ל y במיליון דרכים אפשריות זה משעמם אותם והם צריכים עיצוב משימות מעניין יותר מבחינת המשחק עצמו גם, שיהיה תסרוט ושבכלל דברים מגניבים ״יקרו״ ולא רק ע״י הגיימפליי שלך. זה כמו ההבדל בין מגס5 למגס2, אתה מעדיף את הגישה שיזרקו אותך בארגז חול ויתנו לך להתפרע ואני מעדיף את הגישה שהמשחק יזרוק עליך כל מני סיטואציות מגניבות ומגוונות או הזויות כמו להלחם לצד סנייק או משימת צליפה או להתחפש לחייל אויב ולהשתמש בטביעת עין של האויב כדי לחדור לאזור מוגבל או סתם לקחת צילומים של המטאל גיר החדש בזמן שיש הרצאה ברקע עם אלפי חיילים שיכולים לתפוס אותך וכו׳.

אז כן אין בסיטואציות האלו המון חופש מבחינת הגיימפליי, כל play through יראה די דומה אבל לי זה יותר כיף ומעניין מאשר לקחת X ל Y במיליון דרכים אפשריות כמו שהיה במגס5 שזנח את כל הגיוון שהיה בעיצוב המשימות של הסדרה לטובת חופש גבוה יותר.

אני חושב שרוקסטאר יכולים לשפר ולשייף את הנוסחה ולנסות להכניס קצת יותר חופש בתוך המגבלות האלה, אבל אישית? מעדיף את הגישה שלהם פי כמה על גישת החופש המוחלט ויאללה תתפרע בלי שהמשחק צריך לעשות דברים מעניינים חוץ מלתת לך לחקור את המכניקות שבו.

אני לא מצליח כל כך להבין את הטענות כלפי רדר2, אולי כי לא התקדמתי רחוק לאחרונה בגלל אילוצים טכניים ואני לא מרגיש משועמם כרגע אבל האנימציות לא מטרחנות אותי וכל המסביב ולא מציק לי יותר מדי, הדבר המטרחן העיקרי זו מערכת הבאונטי המפגרת והמייגעת אבל אני משתדל להתקדם במשחק ״לפי הספר״ מבלי להסתבך עם המערכת הזו יותר מדי. אין ספק שמי שרוצה להתפרע במערב הפרוע ולעשות שטויות המערכת הזו מאוד מציקה ופוגעת (מרגיש לי כמו המערכת מוסר בדיסהונורד רק שפה זה חמור יותר) אבל בשביל מי שמשחק את ארתור הטוב זה לא יותר מדי מפריע למרות שעדיין מציק והיה עדיף בלעדי זה.

אינטר אני מתפלא שאחרי כל מסכת הייסורים שתיארת וכל השיעמום שחווית אתה עדיין בשורה התחתונה ממליץ על המשחק, קצת קשה לי להבין את זה אבל שיהיה :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 19 דצמבר 2018, 10:52

אני לא ממליץ על לסיים אותו, כן ממליץ על לשחק בו, כי בסופו של דבר הוא משחק מאוד מרשים עם ערכי הפקה מטורפים. ולגבי זה שאתה לא מרגיש את השעמום - באיזה פרק אתה? בהתחלה זה עוד נסבל, אבל בסביבות פרק 6 זה מתחיל להימאס. אגב, זה גם המשחק הכי ארוך של רוקסטאר בהפרש גדול, הרבה יותר מ-GTA4/5. כלומר, רק הקמפיין הראשי בלי משימות צד הוא סיפור של 40-50 שעות לפחות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 דצמבר 2018, 14:02

כן אני עדיין יחסית בהתחלה. בזמן האחרון קצת נתקעתי איתו ולא יצא לי להתקדם, אני לא חושב שארגיש כמוך כי אנשים פה אומרים שהקצב דווקא עולה בהמשך והעלילה מתחילה לזוז אבל נחיה ונראה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 דצמבר 2018, 15:26

אינטר אני מסכים איתך אבל רק החל מהאפילוג.
כלומר לדעתי לאורך כל המשחק הוא היה מאוד מהנה והכיף שלי ממנו (ומהסיפור, דמויות, משימות, עולם) רק הלך ועלה ככל שהמשחק התקדם, עד לשיא של הסוף.
אבל האפילוג, שדי מנותק מהקמפיין עצמו, היה טרחני, ארוך מדי בצורה קיצונית, משעמם, לא מעניין סיפורית ודי סבלתי והכרחתי את עצמי להתקדם בו.
הייתי מסיים את המשחק עם טעם הרבה יותר טוב בלי האפילוג, כי מבחינתי המשחק רק המשיך והשתפר עד אליו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2018, 16:08

אני דווקא חושב שהאפילוג היה מושלם, אולי הטוב ביותר שחוויתי אי פעם במשחק, מלבד אולי RDR המקורי... ובעיקר למי ששיחק את המשחק המקורי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 20 דצמבר 2018, 09:47

האמת? אני גם די אהבתי את האפילוג - לפחות יותר מפרק 6. אבל עדיין ספרתי את המשימות עד לסיום. ובאמת, כמה bounties ״עלילתיים״ (שאף אחד מהם לא מקדם את העלילה בשום צורה) אפשר לעשות עם סיידי? הקמפיין כל כך עמוס ב-fluff שזה לא יאומן.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים