משחקי 2020

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

kririn
Sage

Re: משחקי 2020

הודעהעל ידי kririn » 20 דצמבר 2020, 13:17

bozeman כתב:אם זה לא היה מצריך ממני הרבה - הייתי משווה לכם את גרסת XSX מול X1X (שתיהן עדיין מחוברות אצלי - רק לא על אותו מסך.)
אולי בהמשך כשאגיע לאותו איזור של התמונה למעלה

הבעיה שעדין לא יצא הגרסה האמיתית של הxsx
כרגע זה רק גרסת הxbo בתאימות לאחור משופרת
שחלק מהשיפורים גם ככה היו אוטומטים
כי למשחק יש רזולוציה דינמית וfps פתוח

בגלל זה גם הps5 וגם הxsx ,מריצות את המשחק הרבה יותר טוב
Cd p איפשרה קצת הגדרות מסוימות בדור החדש
לא יודע עם זה לקוח מהגדרות בps4 pro וx1x
או שהם באמת שינוי משהו במיוחד לדור החדש
אבל זאת ממש לא גרסת הדור החדש ,היא אמורה להיות דומה ל pc
ולתמוך בrt
אולי גם יאפשרו מצבים שונים ,כי תאורטית אפשר מ30 פרימים לשניה
בגרפיקה הכי טובה
אבל גם 120 פרימים לשניה בגרפיקה הרבה פחות טובה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 דצמבר 2020, 16:48

WTF?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 דצמבר 2020, 18:41

DrKeo כתב:WTF?

אין ספק שלהשוות משחק מחשב לתת אנוש שחיסל כמעט את כל יהדות אירופה/אינספור קהילות חסרי ישע אחרים.

זה שפל חדש לעיתונות המשחקים.. אבל זה רק אחת הסימנים לבעיה.
עוד בעיה היא שאף מבקר לא דרש לראות את גרסאות הפס4/one כתנאי לביקורת.. שרמת המבקרים פח גם ההשוואות הן פח.

גועל נפש וזלזול בקורבנות השואה איכס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 דצמבר 2020, 18:53

אם זה מעודד, בערך כל עיתונאי שאני עוקב אחריו צייץ או הגיב על זה בביקורת.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 דצמבר 2020, 09:03

lol ממתי מבקרים נמצאים בעמדה להעמיד דרישות למפיצות לגבי תנאי ביקורת. בת'סדה כל הדור הזה בכלל לא שולחת עותקים מוקדמים לביקורת.
מבקרים צריכים לבקר את הגרסה שהם שיחקו ולהמתין לבדיקת גרסאות אחרות כשיש להם סיבה לחשוד.

אבל הם לא כי הרבה מהם הם אנשים לא-מקצועיים שמבטלים בבורות נדבך שלם בהערכת משחק וידאו. אלה אותם המבקרים שלא צלבו את רמדי על המצב של קונטרול על קונסולות הבסיס, ואותם המבקרים שלא העלו בדעתם להתייחס בנפרד ולתת ציון אחר לגרסת ה one s.

אז לפני שהם קופצים על העגלה הקלה נגד נגד סייברפאנק ו CDPR, שיעשו בדק בית על החרא של עבודה שהם עושים לכל אורך הדור.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 דצמבר 2020, 10:11

קאז אני דווקא מסכים איתך על קונטרול ועל זה שהמבקרים עשו עבודה פח בלצלוב את רמדי. בדיוק כמו שמקס פיין 1 על הPc הוא 89

ועל הפס2 הוא 80 ככה ראוי היה לקונטרול להיות בסביבות ה74 בקונסולות.

אבל לא ברורה לי ההנחה שאתה עושה לCDPR כי לפי כל העדויות קונטרול בקונסולות הרבה יותר שחיק מסייברפאנק.

ממתי CDPR הם איזה חברה קטנה ומסכנה? הם אולי היו אנדרדוג ב2007 שאז אף אחד כמעט לא הכיר לא אותם ולא את המכשף הם כבר 13 שנה לא איזה אנדרדוג.

בטסדה לא שולחת עותקים מוקדמים לביקורת ובצדק בטסדה לא צריכה את המבקרים היא לא רואה אותם ממטר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 דצמבר 2020, 10:15

קונטרול על קונסולות הבסיס היה קורס? קווסטים בו לא התחילו? נגמרו? הוא האט לזחילה בסצינות מסוימות (ואולי לא מעט כאלו), אבל פאצ' שיצא ממש מהר תיקן את זה. אני לא חושב שיש מה להשוות בין המצב של שני המשחקים, עם כל הכבוד. CDPR היא ממש לא ''חברה קטנה'' לעומת רמדי. אם כבר, רמדי הם יתוש לעומת CDPR.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 דצמבר 2020, 10:53

קונטרול על קונסולות הבסיס שוגר עם ביצועים רעים, הכיל מלא באגים (כל הגרסאות) כמו המפה שנתקעת ולא נטענת וגם קריסות.
https://youtu.be/niQfeglwDZ4?t=1064

זו אי-מקצועיות חריפה שגרסת ה XB1 ופס4 הרגילות אוגדו תחת אותו ציון של הקונסולות המתקדמות.

אני לא מבין למה אתם מנסים לקשר את הכל ל CDPR. להם מגיע בראש ולרמדי הגיע בראש. מידות שונות של נתינה בראש אבל עדיין נתינה בראש.
המבקרים שוב מפגינים את חוסר המושג ואי-המקצועיות שלהם כאשר הם מנסים לקבל נקודות זכות על בכיסוי של סייברפאנק כאשר הם לא עשו דבר במקרי עבר מאותו סוג.

איפה היו הציונים הנפרדים? איפה היו הכוכביות וההשגות לגבי מצב המשחק בגרסאות הבסיס? (QB כבר הראה שיש בסיס להטלת ספק). האם הם חיכו עם אומדן המשחק עד ששיחקו בגרסת הבסיס? איפה ההאשמה איך רמדי/505 הוציאו למכירה משחק במצב הזה?

קונטרול הוא דוגמה מובהקת למשחק שהיה צריך לקבל את אותו סוג כיסוי כמו של סייברפאנק (אותו סוג, לא אותה מידה). זה לא קרה. כך גם משחקים נוספים ב~שנתיים האחרונות.
אז שהמבקרים יתחילו לעשות את העבודה שלהם כמו שצריך ולא יבחרו מתי קל להם ומול מי נוח להם להרים את הקול ולהשחיז את הביקורת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 דצמבר 2020, 11:11

המידה מאוד חשובה. הבאגים שהוא הכיל רחוקים כאין וכאפס לאלו של CP. סורי. וכשאתה משווק שהמשחק יושק "WHEN IT'S DONE!!!!!11111'' וכמה שאתה "FOR THE PLAYERS!!!!!!!!!!!!!'', תתכונן לקבל בראש כשאתה מתנהג להיפך. קונטרול קיבל בראש על הביצועים שלו, פשוט ההאטות והבאגים שלו היו רחוקים שנות אור מאלו של CP2077 - באגים שוברי משחק, התרסקויות, מחיקת שמירות, ערימות של באגים ויזואליים, AI לא מתפקד, בעיות סאונד (אין מיקסינג, כולם באותו הווליום אחד על השני), לעומת בעיות ביצועים לא נעימות במיוחד והאטה במפה ובתפריטים.. כן, בהחלט יש מה להשוות. אף אחד לא תוקף את CDPR ''כי הם פולנים''. באותה מידה אפשר לתקוף את רמדי ''כי הם פינים'', וכי הם חברה הרבה יותר קטנה, הרבה פחות עשירה ועם הרבה פחות קשרים בתעשייה, לעומת המפלצת שהיא CDPR/GOG.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 דצמבר 2020, 11:37

מסכים עם קליימן. אני אמנם מסכים איתך קאז שרמדי היתה צריכה לקבל בראש וגם הראתי שלפני 20 שנה רמדי קיבלו בראש על גרסאות נחותות של המשחקים שלהם (יותר נכון רוקסטאר שעשו תפורט אבל מה זה משנה)

בכל מקרה אני רוצה להוסיף עוד משהו על הדברים שקליימן אמר.

אני לא יודע מי זוכר את זה חוץ ממני, אבל למכשף 1 היתה גרסה ראשונה באנגלית עם תרגום גרוע ומלא באגים אז סלחו לCDPR כי הם היו חדשים.

אחר כך המכשף 2 היה כותר showcase לPC בתקופתו,כל כך שאת המחשב שלי הוריד לברכיים והיו סלחנים כי החברה הפולנית הקטנה השקיעה בPC כמו שאף אחד אחר לא עושה.

אחר כך המכשף 3 יצא במצב לא משהו, בהשקה וכולנו גילינו סלחנות כי זה היה אחד המשחקים האיכותים הראשונים של הדור הקודם ועד היום הוא נשאר אחד הטובים שבהם.

ומה הפעם,מה נאמר להגנת CDPR? שרצו לדחוף את הפיסי? הרי הוא לא עובד על הפיסי.

שהם רצו לדחוף את הפס5? הרי הוא לא עובד על הפס5
שהם רצו שהוא יהיה הmagnum opus של דור הפס4? הרי הוא לא עובד על דור הפס4.

מה נאמר לזכותם? עקצו את הסופר הפולני של המכשף כשהציעו לו סכום תמלוגים זעום על היצירה שלו, למרות שהמכשף זה משחקי הכס הפולני ועכשיו עקצו את הגיימרים ונשארו עם מכירות של מליונים .

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 דצמבר 2020, 11:48

אני אומנם מאוד אוהב את רמדי, אבל ואללה אין לי שום בעיה לבקר אותם כשצריך. כן, גם הם היו צריכים לדחות את קונטרול עד שייצא עם ביצועים טובים יותר על קונסולות הבסיס. גם ביקרתי אותם בזמנו על Quantum Break וכתבתי פה ביקורת בפורום שאני נותן לו 79, כי עם כמה שאהבתי אותו, הוא הרגיש לי פונטציאל לא ממומש. אז ואללה אי אפשר לחשוד בי שאני עושה להם שום הנחה - הביצועים אפילו על הפרו היו קצת מוזרים במקומות מסוימים עם קונטרול, אבל זה תוקן תוך שבוע בערך. בכל מקרה, גם כשהמשחק שוגר, הוא לא קרס בכמויות של CP. הוא לא מחק שמירות כמו CP. הוא לא שבר קווסטים כמו CP, הוא לא הציג ערימות של באגים ויזואליים (T-POSING, דמויות שהולכות עם ידיים קדימה כמו זומבים, מלא פופ-אין ועוד) וAI שהוא בעצם רק A, בלי I. הכל עבד בו בסדר, למעט הביצועים שתוקנו בפאצ' ייעודי (כמו שכבר אמרתי, גם זה לא היה צריך להיות - היו צריכים לדחות בעוד חודש-חודשיים ולשחרר)

שוב, כשאתה בא בפוזה של ''אני אשחרר את המשחק שלי רק כשהוא מוכן'' ו''אני החברה הכי פרו-גיימרית שיש'', ואז מפשל בצורה קולוסאלית כ''כ, אין בכלל ספק שתקבל על הראש, ובצדק.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 דצמבר 2020, 16:20

רמדי וקונטרול לא קיבלו על הראש כמו שהיו צריכים לקבל על הראש - שזה אומר במינימום ציונים אחרים לגרסאות הקונסולה השונות וביקורת על הוצאת המשחק במצב שהוא יצא.

לתפיסתי קונטרול על הXB1S צריך לקבל 10 נקודות פחות מגרסת ה XB1X.

אני לא מבין למה אתם ממשיכים לחזור לסייברפאנק כאילו אני מקל עליו - אני לא.
מה שאני כן עושה זה לשים זרקור על האיפה והאיפה שהעיתונאים עושים ותוהה איפה הם היו בעשרות מקרים קודמים ותוהה אם מעכשיו הם יהיו כאלה ביקורתיים או ששוב יבלעו את הלשון במשחק הבא שזה יקרה בו.

חוסר המקצועיות של המבקרים והעדר הדרישה לאחריות טיפחו את הסביבה שבה אפשר להוציא משחקים במצב טכני ירוד. אם המבקרים היו נוקשים יותר כלפי JC3, כלפי קונטרול ורבים אחרים אז אולי מפתחות היו חושבים פעמיים לפני שהן מוציאות גרסה שבורה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 דצמבר 2020, 17:24

אבל קאז אמרת "חכמים על פולנים" לי זה היה נשמע כמו "בריונים על פולנים" זה נשמע קצת כאילו הקלת עליהם.

כאילו נגיד המבקרים מפחדים שבטסדה יקפצו עליהם :)

ואני רק מזכיר כמה פרטים קטנים

1. מדיווח אמין ביותר שקיבלנו צוות הפיתוח של CDPR עם מורל בריצפה ולא מבינים למה ההנהלה נתנה למשחק לצאת ככה.
2. משקיעים רוצים לתבוע את CDPR על הונאה לגבי גרסת הפס4 שהובטח להם שהיא הגירסה הראשית ביחד עם הפיסי.
3. גם אחרי כל הבלאגן הם מכרו 13M אז מה מסכן בהם?

לי אין מחלוקת איתך שהמבקרים תורמים לכל השיט הזה עם אפס ביקורות, מבקרי ספרות וקולנוע הם בדרך כלל באמת הרבה יותר מקצוענים .

אני לא יודע אני אחרי המקרה הזה לא עושה הזמנות מראש גם על מפתחים שסמכתי עליהם ואולי גם אנחנו הגיימרים התרגלנו את המפתחים שאנחנו מזמינים מהר מדי זו גם דעה ששמעתי אני מזמין מלא משחקים מראש.

אבל עדיין חובת המבקרים להתריע הם לא עשו את עבודתם.
ואם המצב הוא "הסתירו מהמבקרים את האמת!"

אז אולי כדאי שהמבקרים יעמדו על שינוי מדינות מול המפיצות כי אם הם לא יעשו את זה הם שווים לתחת.

קונטרול היה במצב לא טוב בקונסולות אני לא חולק על זה אבל כמו קליימן אני חושב שקונטרול גן עדן לעומת CP.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 ינואר 2021, 12:01

Death_119 כתב:אני כבר בערך מעל ל-10 שעות במשחק וזה מה שאני חושב נכון לעכשיו:
המשחק הוא משחק טוב, הוא פשוט המשך ישיר לכל המכניקות של Witcher 3. מי שאהב את הקודם, יאהב גם את המוצר פה. CDPR לא ניסו לחדש את הנוסחא כמעט בדבר עם שינויים מינורים לחלוטין.

* העלילה? מעולה, כתובה טוב, מעניינת ולמעשה מדובר בשיר אהבה לכל מי שאיי פעם אהב קלישאות של הז'אנר, החל מבליידראנר וכלה באיש ההרס בצד הקומי. אין תלונות.
* משימות הצד? עד כה, כל מה שפגשתי (זה ולא הרבה) לא ברמה גבוהה, המון Point and kill, אתה מגיע לאזור, מגלה כנופיה כל שהיא (זה באמת לא משנה) וצורך לחסל את כולם.
* עולם פתוח? רע, בערך כמו בוויטצ'ר, העולם מת, אין אינטרקציה עם כלום, מרגיש שבלוני משהו. לבעלי הקונסולות אין את היכולת לשקוע בו בזכות המראה המרהיב שלו (זה משהו שמאוד משך אותי בוויטצ'ר 3 וחיבר אותי לסביבה), אז זה בכלל פוגע בחוויה. בפיסי אני מניח שזה פחות נורא.

לא מרגיש שיש שום אלמנט של Sand box כמו בGTA לדוגמא או RDR. הם כאילו התמקדו בנוסחא ש"עולם פתוח" זה ההפך מליניארי בבחירת ההתקדמות בעלילה ומשימות וזהו.

* AI: גרוע, המון חוסר עקביות, החל מהעובדה שאין שום יכולת לנהל שום אינטרקציה עם הסביבה (דמויות הן בעלות שני מצבים, עומדים ולא עושים דבר או הולכים חסרי מאס ללא כל התיחסות איליך או מתכופפים כשאתה מתחיל לאיים עליהם). ההתנהלות של המשטרה גם לא ברורה, שוטרים לפעמים מגיבים איליך, לפעמים לא, לא ברור מתי משהו מאויים ממך ומתי לא (לפעמים אתה מסוגל להסתובב עם רימון חיי ליד שוטר ולאיש לא יהיה אכפת), גם כשאתה מבוקש מרדף יכל להתנהל לאורך מטר ללא אסקלציה, למעשה דיי גרוע.

בכלל אין הרבה תבונה גם כשאתה מנהל קרב, דמויות הן לא יותר מספוגים של כדורים, אם הם בעלי נשק Meele יסתערו ללא טעם, אם בעלי רובה יתפסו מכסה ולא יזוזו.
כל סגנון הStealth מיותר לטעמי לאור הטמטום של הAI וחוסר העקביות שלו.

* גאן פליי: מהנה, התלונה המוקדמת שלי לא במקומה, כלי הנשק מגוונים וכיף להשתמש בהם.
* Meele פליי: איפה הסמליל של מקיא? Button mashing ומבוגבג.
* נהיגה: רעה, חזרנו לימי GTA4, לא כיף לנהוג מלבד באופנוע.
* לוט: בלגאן היסטרי, מצד אחד כמות הLoot היא עצומה, השדרוג הוא חסר תועלת כמו בדיאבלו 3 בערך - כל שנייה אקדח חדש עם סטטיסטיקה משודרגת של יחידת נזק אחת, אין כל רצון להשקיע במה שהולך שם, כמויות אין סופיות של אותו לוט גנרי שאתה אוסף ללא הכרה כדי להשוות סטטיסטיקות.
* פיתוח דמות: גרוע על פי רוב - המון שדרוגים חסרי משמעות עוד 1% בנזק איקס לצד Cooldown נמוך יותר ביכולת Y. שום דבר בעל משמעות.
* Crafting: לא ניסיתי.
* גוונט: אין :(.

משחק על הפס4 פרו, בצורה מפתיעה אחרי השדרוגים הFPS יציב על 30 והמשחק נראה סביר למרות הרזולוציה הנמוכה.

לסיכום, משחק טוב, לא עומד ברכבת ההייפ, לא יודע על מה העיתונאים נשפכו, משחק מאוד סולידי שלא מנסה לחדש דבר אבל מאוד מהנה. מומלץ לכולם.

מצטרף לרוב הסיכומים של דודי, למעט העובדה שאני התחלתי את המשחק במחשב ורק על גרסה 1.06, ככה שהרבה בעיות קריטיות כבר נפתרו והמשחק הרבה יותר יציב.

זה לא אומר שאין באגים, אבל בכמה שעות משחק שהיו לי עד עכשיו זה הסתכם בדמות שאיתי באחת המשימות שהפכה לצמד אקדחים מרחפים (אולי זה בכלל פיצ'ר של cloaking?), קרב אחד בין כנופיות למשטרה בעולם הפתוח שכלל ראגדול שנלחם בשכיבה, טוטוריאל אחד שנקטע באמצע, ובעיקר וכל מיני טעויות במקורות תאורה שפתאום נעלמים או מופיעים כשמסתכלים עליהם מזוויות שונות.
אבל היו אפס התרסקויות ואפס דברים ששוברים את המשחק, ואני מניח שגם אם יהיו בעתיד - לפחות בגרסת המחשב אפשר להפעיל קונסולה ולעשות override להתקדמות במשימות (כלי חיוני עוד מימי Oblivion מבחינתי). המשחק גם רץ מעולה ב-1440P על Vega 64 שהוא בתכלס כרטיס מסך בן יותר משלוש שנים (השתלם כל ה-compute הזה), ככה שבהחלט אין פה תלונות על ביצועים. ומן הסתם התוצאה הסופית היא אחד העולמות הפתוחים הכי יפים שיש, והדבר היחיד ששובר את זה הוא אנימציות מקרטעות לפרקים של דמויות ברקע של העולם.
החלק הכי מתסכל בהגדרות היה הניסיון לכוון את הHDR, כי בניגוד לכמעט כל משחק אחר שיצא לי לשחק משום מה הם נותנים כאן 4 הגדרות לשחק איתן - אבל שום test image שמתעדכן בזמן אמת כדי להראות את ההשפעה של כל שינוי קטן. צריך כל פעם לצאת מהתפריטים, לראות איך זה נראה במשחק (ולזכור איך זה היה קודם), ולחזור בשביל עוד tweaks... פשוט סיוט.

אז עם מה נשארנו? הAI של האויבים די גרוע, האינטראקציה עם דמויות בעולם הפתוח לא קיימת, וכמשחק עולם פתו בגוף ראשון רוב המכניקות שלו די קלאנקיות: ה-stealth לא מוצלח, הנהיגה כבדה, הלוט הוא בלאגן יותר גדול מבורדרלנדס שמצריך כל הזמן לנהל את המלאי, מכניקות הhacking מייגעות והגאנפליי+מילי בינוני (גם מאד הזכיר לי את בורדרלנדס). אבל אני מניח שזה בגדול משהו שאפשר להגיד על רוב המשחקים בז'אנר שמנסים להיות catch-all כאלו.

זה האלמנט הRPG-י שהוא השוס האמיתי, מה שכנראה תמיד היה הלחם והחמאה של CDP: גם פה הכתיבה פשוט מעולה, המשימות מעניינות והדמויות בנויות טוב - עד רמת הדיבוב. ולפחות בכמה שעות של תחילת המשחק, הרקע של הדמות (בחרתי corporate כמובן) פותח המון אפשרויות דיאלוג יחודיות ככה שבהחלט מרגישים פה את הצורך בריצה נוספת עם דמות אחרת בעתיד.
בצד השני, עץ פיתוח הדמות אפילו יותר מבולגן מבמשחקי הwitcher, עם המון אופציות שחלקן מרגיש די חסר ערך. מצאתי את עצמי משדרג בינתיים או stats בסיסיים שתמיד חשובים כמו בריאות, או דברים של quality of life כמו למשל מכירה אוטומטית של ג'אנק לוט כדי שלא יתפוס לי מקום במלאי. אני לא מספיק רחוק במשחק בשביל לגבש על פיתוח הדמות דיעה, אבל אם בend-game של המשחק אני לא אהיה איזשהו דמות על סטייל קראקדאון אני קצת אתאכזב.

אבל סך הכל? למרות כל הקלאנקיות המשחק מעולה כבר היום. המדד הכי טוב למשחק מבחינתי הוא כשאתה לוקח אותו לסיבוב קצר של "רק נראה רגע את מסך יצירת הדמות", ופתאום מגלה שכבר ארבע לפנות בוקר, וסייברפאנק הוא המשחק היחיד שזה קרה לי איתו ב-2020.

Klayman כתב:אם כבר שיטת המצליח, כפי שתוארה ע''י CDPR עצמה, הייתה אך ורק שלה. היא חשפה שמיקרוסופט וסוני מסתמכות על המילה של מפתחות שהן יתקנו את המשחק לפני השיגור.
אני רואה שאתה נורא זועם על מיקרוסופט וסוני, וחוסך במילים כלפי CDPR... אתה חושב שההתנהגות שלהם הייתה ראויה? הם עשו את המהלך הנכון?
כתבה מעולה על כל הסיפור הזה שפורסמה לפני יומיים (כלומר לפני המשיכה מהחנות של סוני).
https://venturebeat.com/2020/12/16/cd-p ... punk-2077/

קודם כל, כתבה שמתחילה ב"It also feels in line with the company’s recent history of transphobic and edgelord marketing." היא בהחלט לא מעולה - זה אותו זבל פרוגרסיבי ממוחזר מהקליקה שמשווה עכשיו את סייברפאנק להיטלר.

אבל כל זה בצד, גם הטיעון המרכזי הוא שקר מוחלט: למיקרוסופט וסוני יש צוות certification שלם בדיוק למטרה הזו, כי כל החברות לפני השקה באות ואומרות להן "אל תדאגו, תנו לי פאס ויהיה בסדר עם day0 patch". זו האחריות של סוני ומיקרוסופט, והבלעדית שלהן, לקבוע אם משחק יקבל את החותמת של הסרטיפיקציה או לא.
שתיהן יכלו כל אחת להחזיר ריג'קטים על המשחק ולהכריז שהוא לא מוכן להשקה אצלן, בדיוק כמו שהן עושות עם שלל מפיצות אחרות. הקטע הוא שאף אחת מהן לא רצתה להיות הקונסולה שעליה אי אפשר לשחק את המשחק הכי מצופה של שנת 2020 ולהסתכן באובדן מכירות. תהליך הסרטיפיקציה הזו או אחד מדגלי הquality ודאגה לצרכנים שיצרניות הקונסולה תמיד מנפנפות בו, אז הנה הוא בפעולה.

כנ"ל לגבי העיתונאים: CDP לא "השתמשו" בהם בשום צורה כשהם חשפו קודם רק את הגרסה המובילה, ואסרו על שיתוף תכנים לפני יציאת המשחק שהם לא PR Assets שאושרו מראש - זה אחד לאחד מה שכמעט כל מפיצת משחקים עושה בתקופת האמברגו שלפני יציאת המשחק. זה התפקיד של העיתונאים, והבלעדי שלהם, לדווח על מה שבאמת קורה במשחק שאותו הם משחקים, ואם תמונת PR מסוימת היא לא מייצגת מבחינתם אז הם פשוט צריכים לא להשתמש בה.
אבל מה לעשות שתמונה של קיאנו ריבס מוריד את משקפי השמש שלו היא כזו שמייצרת יותר קליקים, ובתורו יותר הכנסה פרסומות? הרי בסופו של דבר כל המגזינים האלו מנצלים בעצמם את סייברפאנק בשביל למשוך עוד זוגות עיניים לאתר שלהם ולהרוויח עוד כסף, וזה בסופו של דבר הם שכשלו בתפקיד שלהם וצריכים להתנצל בפני הקוראים שלהם.
אבל מן הסתם הם לא באמת יעשו את זה, אלא ימשיכו לסחוט כל אייטם אפשרי שהם יכולים: החל ממעגל ההייפ לפני שהמשחק יוצא, דרך סיקור כל דבר איזוטרי בהשקה, "מדריכי משחק" בני עשרות עמודים שבתכלס משמשים ל-SEO כדי ללכוד את מי שבמקרה מחפש תשובה לשאלה במשחק, ועד לסיום המתבקש מסוג קליקבייט של "סייברפאנק זה היטלר!" או "אמאלה טרנספוביה!" או "זה לא אני שניצלתי אתכם הקוראים, זה CDP שניצלו אותי".

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 ינואר 2021, 16:38

הענין של " חותמת איכות " ,זה בולשיט אחד גדול עוד מהתקופה של הnes ,כמה משחקי זבל היו בnes עם חותמת איכות של נינתנדו ? ...

זה חסר חשיבות לגימר
ובעניין היום ,לא היתי בונה יותר מידי על בדיקה של יצרנית
זה יותר המשחק באמת פועל ,אין דברים שלא אמורים להיות במשחק
דברים כאלו ,יש וימשיכו להגיע המון משחקים גרועים
הרבה מהם פשוט לא מקבלים סיקור כמו סיבארפאנק

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 ינואר 2021, 18:38

swym כתב:
Death_119 כתב:אני כבר בערך מעל ל-10 שעות במשחק וזה מה שאני חושב נכון לעכשיו:
המשחק הוא משחק טוב, הוא פשוט המשך ישיר לכל המכניקות של Witcher 3. מי שאהב את הקודם, יאהב גם את המוצר פה. CDPR לא ניסו לחדש את הנוסחא כמעט בדבר עם שינויים מינורים לחלוטין.

* העלילה? מעולה, כתובה טוב, מעניינת ולמעשה מדובר בשיר אהבה לכל מי שאיי פעם אהב קלישאות של הז'אנר, החל מבליידראנר וכלה באיש ההרס בצד הקומי. אין תלונות.
* משימות הצד? עד כה, כל מה שפגשתי (זה ולא הרבה) לא ברמה גבוהה, המון Point and kill, אתה מגיע לאזור, מגלה כנופיה כל שהיא (זה באמת לא משנה) וצורך לחסל את כולם.
* עולם פתוח? רע, בערך כמו בוויטצ'ר, העולם מת, אין אינטרקציה עם כלום, מרגיש שבלוני משהו. לבעלי הקונסולות אין את היכולת לשקוע בו בזכות המראה המרהיב שלו (זה משהו שמאוד משך אותי בוויטצ'ר 3 וחיבר אותי לסביבה), אז זה בכלל פוגע בחוויה. בפיסי אני מניח שזה פחות נורא.

לא מרגיש שיש שום אלמנט של Sand box כמו בGTA לדוגמא או RDR. הם כאילו התמקדו בנוסחא ש"עולם פתוח" זה ההפך מליניארי בבחירת ההתקדמות בעלילה ומשימות וזהו.

* AI: גרוע, המון חוסר עקביות, החל מהעובדה שאין שום יכולת לנהל שום אינטרקציה עם הסביבה (דמויות הן בעלות שני מצבים, עומדים ולא עושים דבר או הולכים חסרי מאס ללא כל התיחסות איליך או מתכופפים כשאתה מתחיל לאיים עליהם). ההתנהלות של המשטרה גם לא ברורה, שוטרים לפעמים מגיבים איליך, לפעמים לא, לא ברור מתי משהו מאויים ממך ומתי לא (לפעמים אתה מסוגל להסתובב עם רימון חיי ליד שוטר ולאיש לא יהיה אכפת), גם כשאתה מבוקש מרדף יכל להתנהל לאורך מטר ללא אסקלציה, למעשה דיי גרוע.

בכלל אין הרבה תבונה גם כשאתה מנהל קרב, דמויות הן לא יותר מספוגים של כדורים, אם הם בעלי נשק Meele יסתערו ללא טעם, אם בעלי רובה יתפסו מכסה ולא יזוזו.
כל סגנון הStealth מיותר לטעמי לאור הטמטום של הAI וחוסר העקביות שלו.

* גאן פליי: מהנה, התלונה המוקדמת שלי לא במקומה, כלי הנשק מגוונים וכיף להשתמש בהם.
* Meele פליי: איפה הסמליל של מקיא? Button mashing ומבוגבג.
* נהיגה: רעה, חזרנו לימי GTA4, לא כיף לנהוג מלבד באופנוע.
* לוט: בלגאן היסטרי, מצד אחד כמות הLoot היא עצומה, השדרוג הוא חסר תועלת כמו בדיאבלו 3 בערך - כל שנייה אקדח חדש עם סטטיסטיקה משודרגת של יחידת נזק אחת, אין כל רצון להשקיע במה שהולך שם, כמויות אין סופיות של אותו לוט גנרי שאתה אוסף ללא הכרה כדי להשוות סטטיסטיקות.
* פיתוח דמות: גרוע על פי רוב - המון שדרוגים חסרי משמעות עוד 1% בנזק איקס לצד Cooldown נמוך יותר ביכולת Y. שום דבר בעל משמעות.
* Crafting: לא ניסיתי.
* גוונט: אין :(.

משחק על הפס4 פרו, בצורה מפתיעה אחרי השדרוגים הFPS יציב על 30 והמשחק נראה סביר למרות הרזולוציה הנמוכה.

לסיכום, משחק טוב, לא עומד ברכבת ההייפ, לא יודע על מה העיתונאים נשפכו, משחק מאוד סולידי שלא מנסה לחדש דבר אבל מאוד מהנה. מומלץ לכולם.

מצטרף לרוב הסיכומים של דודי, למעט העובדה שאני התחלתי את המשחק במחשב ורק על גרסה 1.06, ככה שהרבה בעיות קריטיות כבר נפתרו והמשחק הרבה יותר יציב.

זה לא אומר שאין באגים, אבל בכמה שעות משחק שהיו לי עד עכשיו זה הסתכם בדמות שאיתי באחת המשימות שהפכה לצמד אקדחים מרחפים (אולי זה בכלל פיצ'ר של cloaking?), קרב אחד בין כנופיות למשטרה בעולם הפתוח שכלל ראגדול שנלחם בשכיבה, טוטוריאל אחד שנקטע באמצע, ובעיקר וכל מיני טעויות במקורות תאורה שפתאום נעלמים או מופיעים כשמסתכלים עליהם מזוויות שונות.
אבל היו אפס התרסקויות ואפס דברים ששוברים את המשחק, ואני מניח שגם אם יהיו בעתיד - לפחות בגרסת המחשב אפשר להפעיל קונסולה ולעשות override להתקדמות במשימות (כלי חיוני עוד מימי Oblivion מבחינתי). המשחק גם רץ מעולה ב-1440P על Vega 64 שהוא בתכלס כרטיס מסך בן יותר משלוש שנים (השתלם כל ה-compute הזה), ככה שבהחלט אין פה תלונות על ביצועים. ומן הסתם התוצאה הסופית היא אחד העולמות הפתוחים הכי יפים שיש, והדבר היחיד ששובר את זה הוא אנימציות מקרטעות לפרקים של דמויות ברקע של העולם.
החלק הכי מתסכל בהגדרות היה הניסיון לכוון את הHDR, כי בניגוד לכמעט כל משחק אחר שיצא לי לשחק משום מה הם נותנים כאן 4 הגדרות לשחק איתן - אבל שום test image שמתעדכן בזמן אמת כדי להראות את ההשפעה של כל שינוי קטן. צריך כל פעם לצאת מהתפריטים, לראות איך זה נראה במשחק (ולזכור איך זה היה קודם), ולחזור בשביל עוד tweaks... פשוט סיוט.

אז עם מה נשארנו? הAI של האויבים די גרוע, האינטראקציה עם דמויות בעולם הפתוח לא קיימת, וכמשחק עולם פתו בגוף ראשון רוב המכניקות שלו די קלאנקיות: ה-stealth לא מוצלח, הנהיגה כבדה, הלוט הוא בלאגן יותר גדול מבורדרלנדס שמצריך כל הזמן לנהל את המלאי, מכניקות הhacking מייגעות והגאנפליי+מילי בינוני (גם מאד הזכיר לי את בורדרלנדס). אבל אני מניח שזה בגדול משהו שאפשר להגיד על רוב המשחקים בז'אנר שמנסים להיות catch-all כאלו.

זה האלמנט הRPG-י שהוא השוס האמיתי, מה שכנראה תמיד היה הלחם והחמאה של CDP: גם פה הכתיבה פשוט מעולה, המשימות מעניינות והדמויות בנויות טוב - עד רמת הדיבוב. ולפחות בכמה שעות של תחילת המשחק, הרקע של הדמות (בחרתי corporate כמובן) פותח המון אפשרויות דיאלוג יחודיות ככה שבהחלט מרגישים פה את הצורך בריצה נוספת עם דמות אחרת בעתיד.
בצד השני, עץ פיתוח הדמות אפילו יותר מבולגן מבמשחקי הwitcher, עם המון אופציות שחלקן מרגיש די חסר ערך. מצאתי את עצמי משדרג בינתיים או stats בסיסיים שתמיד חשובים כמו בריאות, או דברים של quality of life כמו למשל מכירה אוטומטית של ג'אנק לוט כדי שלא יתפוס לי מקום במלאי. אני לא מספיק רחוק במשחק בשביל לגבש על פיתוח הדמות דיעה, אבל אם בend-game של המשחק אני לא אהיה איזשהו דמות על סטייל קראקדאון אני קצת אתאכזב.

אבל סך הכל? למרות כל הקלאנקיות המשחק מעולה כבר היום. המדד הכי טוב למשחק מבחינתי הוא כשאתה לוקח אותו לסיבוב קצר של "רק נראה רגע את מסך יצירת הדמות", ופתאום מגלה שכבר ארבע לפנות בוקר, וסייברפאנק הוא המשחק היחיד שזה קרה לי איתו ב-2020.

Klayman כתב:אם כבר שיטת המצליח, כפי שתוארה ע''י CDPR עצמה, הייתה אך ורק שלה. היא חשפה שמיקרוסופט וסוני מסתמכות על המילה של מפתחות שהן יתקנו את המשחק לפני השיגור.
אני רואה שאתה נורא זועם על מיקרוסופט וסוני, וחוסך במילים כלפי CDPR... אתה חושב שההתנהגות שלהם הייתה ראויה? הם עשו את המהלך הנכון?
כתבה מעולה על כל הסיפור הזה שפורסמה לפני יומיים (כלומר לפני המשיכה מהחנות של סוני).
https://venturebeat.com/2020/12/16/cd-p ... punk-2077/

קודם כל, כתבה שמתחילה ב"It also feels in line with the company’s recent history of transphobic and edgelord marketing." היא בהחלט לא מעולה - זה אותו זבל פרוגרסיבי ממוחזר מהקליקה שמשווה עכשיו את סייברפאנק להיטלר.

אבל כל זה בצד, גם הטיעון המרכזי הוא שקר מוחלט: למיקרוסופט וסוני יש צוות certification שלם בדיוק למטרה הזו, כי כל החברות לפני השקה באות ואומרות להן "אל תדאגו, תנו לי פאס ויהיה בסדר עם day0 patch". זו האחריות של סוני ומיקרוסופט, והבלעדית שלהן, לקבוע אם משחק יקבל את החותמת של הסרטיפיקציה או לא.
שתיהן יכלו כל אחת להחזיר ריג'קטים על המשחק ולהכריז שהוא לא מוכן להשקה אצלן, בדיוק כמו שהן עושות עם שלל מפיצות אחרות. הקטע הוא שאף אחת מהן לא רצתה להיות הקונסולה שעליה אי אפשר לשחק את המשחק הכי מצופה של שנת 2020 ולהסתכן באובדן מכירות. תהליך הסרטיפיקציה הזו או אחד מדגלי הquality ודאגה לצרכנים שיצרניות הקונסולה תמיד מנפנפות בו, אז הנה הוא בפעולה.

כנ"ל לגבי העיתונאים: CDP לא "השתמשו" בהם בשום צורה כשהם חשפו קודם רק את הגרסה המובילה, ואסרו על שיתוף תכנים לפני יציאת המשחק שהם לא PR Assets שאושרו מראש - זה אחד לאחד מה שכמעט כל מפיצת משחקים עושה בתקופת האמברגו שלפני יציאת המשחק. זה התפקיד של העיתונאים, והבלעדי שלהם, לדווח על מה שבאמת קורה במשחק שאותו הם משחקים, ואם תמונת PR מסוימת היא לא מייצגת מבחינתם אז הם פשוט צריכים לא להשתמש בה.
אבל מה לעשות שתמונה של קיאנו ריבס מוריד את משקפי השמש שלו היא כזו שמייצרת יותר קליקים, ובתורו יותר הכנסה פרסומות? הרי בסופו של דבר כל המגזינים האלו מנצלים בעצמם את סייברפאנק בשביל למשוך עוד זוגות עיניים לאתר שלהם ולהרוויח עוד כסף, וזה בסופו של דבר הם שכשלו בתפקיד שלהם וצריכים להתנצל בפני הקוראים שלהם.
אבל מן הסתם הם לא באמת יעשו את זה, אלא ימשיכו לסחוט כל אייטם אפשרי שהם יכולים: החל ממעגל ההייפ לפני שהמשחק יוצא, דרך סיקור כל דבר איזוטרי בהשקה, "מדריכי משחק" בני עשרות עמודים שבתכלס משמשים ל-SEO כדי ללכוד את מי שבמקרה מחפש תשובה לשאלה במשחק, ועד לסיום המתבקש מסוג קליקבייט של "סייברפאנק זה היטלר!" או "אמאלה טרנספוביה!" או "זה לא אני שניצלתי אתכם הקוראים, זה CDP שניצלו אותי".

העיקר שאתה נהנה מהמשחק. כל השאר לא רלוונטי. סלח לי שאין לי ממש עניין להגן על עיתונות המשחקים באשר היא מהמניפסט שלך :). נראה שיש לך עניין לא סגור ומציק מאוד איתה, אז אודה לך אם תפנה אותו כלפיה. אולי בלוג, כתבת אורח באיזה אתר, מודעה בעיתון יומי אמריקאי או משהו. בכל מקרה, אני לא חושב שכל הכתבה נגועה אוטומטית מהנקודה על הטרנספוביה. הרבה אנשים מרגישים שהשיווק של המשחק היה כזה (אני לא אחד מהם, ואתה יכול לקרוא להם איך שאתה רוצה, הדעה שלהם בנושא לא פחות טובה משלך או שלי).

האם סוני ומיקרוסופט בסדר בסיפור הזה? ממש ממש לא. האם בתהליך הסרטיפיקציה, שקיים כבר אי אלו שנים הן לוקחות את המילה של מפתחות גדולות שיתקנו את הבאגים עד השיגור? בוודאי, כבר דובר על כך לא פעם. האם CDPR ניצלו את זה ושיגרו משחק שבור? אוהו בטח שכן, ואני לא רואה סיבה גדולה לצאת להגנתם, רק כי נהנים מהמשחק/אוהבים את החברה.
?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 ינואר 2021, 20:29

Klayman כתב:העיקר שאתה נהנה מהמשחק. כל השאר לא רלוונטי. סלח לי שאין לי ממש עניין להגן על עיתונות המשחקים באשר היא מהמניפסט שלך :). נראה שיש לך עניין לא סגור ומציק מאוד איתה, אז אודה לך אם תפנה אותו כלפיה. אולי בלוג, כתבת אורח באיזה אתר, מודעה בעיתון יומי אמריקאי או משהו. בכל מקרה, אני לא חושב שכל הכתבה נגועה אוטומטית מהנקודה על הטרנספוביה. הרבה אנשים מרגישים שהשיווק של המשחק היה כזה (אני לא אחד מהם, ואתה יכול לקרוא להם איך שאתה רוצה, הדעה שלהם בנושא לא פחות טובה משלך או שלי).

האם סוני ומיקרוסופט בסדר בסיפור הזה? ממש ממש לא. האם בתהליך הסרטיפיקציה, שקיים כבר אי אלו שנים הן לוקחות את המילה של מפתחות גדולות שיתקנו את הבאגים עד השיגור? בוודאי, כבר דובר על כך לא פעם. האם CDPR ניצלו את זה ושיגרו משחק שבור? אוהו בטח שכן, ואני לא רואה סיבה גדולה לצאת להגנתם, רק כי נהנים מהמשחק/אוהבים את החברה.

1 - לא יודע לגבי הצורך במודעה: אני סך הכל רואה פה בפורום תגובה על כתבה "מעולה", נכנס לכתבה ומתאכזב לגלות שהיא הכל חוץ ממעולה ושבזבזתי את הזמן על שלשול מילולי, אז מצאתי לנכון לציין את זה... אתה לא צריך לקחת ללב כי הרי זה לא שאתה כתבת אותה ועכשיו נפגעת אישית, נכון?
2 - הכתבה נגועה מכל הטעמים שציינתי, פשוט קשקושי הטרנספוביה היו צריכים להיות תמרור מהבהב.
3 - CDP שיגרו משחק שבור, אבל הם כבר התנצלו על זה והציעו פיצוי ככה שאני לא יודע איך בדיוק אני אמור לבקש מהם להתנצל שוב. מיקרוסופט וסוני איפשרו תהליך סרטיפיקציה שבור, אבל לא זכור לי שהם באמת התנצלו על זה (אולי פספסתי? אולי זה היה באיזו כתבת אורח באיזה אתר או מודעה בעיתון יומי אמריקאי או משהו). ועכשיו הבאת לידיעתנו גם מידע על עיתונאי שעשה עבודה מחפירה בכיסוי המשחק, ועכשיו לא רק שהוא לא מתנצל על זה אלא מאשים את CDP גם בכשלים של מיקרוסופט וסוני וגם בכשלים של עצמו. אפס מודעות עצמית ואפס תהליך למידה. איזה ערך מוסף זה בדיוק מביא לנו?
4 - וואלה, משחק מעולה! נהנה אפילו יותר עכשיו וממליץ עליו בחום, מהטובים ביותר ב-2020 שיצא לי לשחק (מצד שני, יש לי הרבה פערים בשנה הזו - נניח כל הגדולים של סוני ושל יוביסופט)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ינואר 2021, 21:45

הבקרת איכות של סוני/MS לא עושה QA אך ורק לעמידה בחוקי הפלטפורמה? לא יודע, אני זוכר ששמעתי את זה מתישהו מרמי יסמעל או מישהו בסגנון, שסוני ומיקרוסופט רק עושות QA בכדי לבדוק שאין הפרה של חוקי הפלטפורמות ופתיחה של כל מני BACK DOORS ויצירת באגים למניהם בשמירות ענן, אצ'יוומנטים וכו'. כלומר MS וסוני בודקות שאתה לא שובר דברים שקשורים ל-MS וסוני, הן לא נותנות לך QA חינם למשחק שלך, זאת כבר אחריות המפתחת.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 ינואר 2021, 22:37

אין טעם בפלטפורמה סגורה שכופה תנאים לפיתוח עבורה שאין לה מנגנון למניעת מכירת משחקים במצב ירוד שאינה מכבדת את הכסף שהקהל הזה שם. זה גם היה ההסבר של סוני בהפסקת מכירת המשחק. אז שסוני ומיקרוסופט יתחילו לעשות את העבודה שלהם במקום להימנע מלהיכנס לויכוחים עם מפיצות ולפחד מלתת לפלטפורמה אחרת בלעדיות מעשית על משחק כלשהו.

אחרת, אין באמת טעם לפלטפורמה סגורה ולהשתת חוקים ומדינויות נוקשות. עדיף בלי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 ינואר 2021, 22:49

swym כתב:
Klayman כתב:העיקר שאתה נהנה מהמשחק. כל השאר לא רלוונטי. סלח לי שאין לי ממש עניין להגן על עיתונות המשחקים באשר היא מהמניפסט שלך :). נראה שיש לך עניין לא סגור ומציק מאוד איתה, אז אודה לך אם תפנה אותו כלפיה. אולי בלוג, כתבת אורח באיזה אתר, מודעה בעיתון יומי אמריקאי או משהו. בכל מקרה, אני לא חושב שכל הכתבה נגועה אוטומטית מהנקודה על הטרנספוביה. הרבה אנשים מרגישים שהשיווק של המשחק היה כזה (אני לא אחד מהם, ואתה יכול לקרוא להם איך שאתה רוצה, הדעה שלהם בנושא לא פחות טובה משלך או שלי).

1 - לא יודע לגבי הצורך במודעה: אני סך הכל רואה פה בפורום תגובה על כתבה "מעולה", נכנס לכתבה ומתאכזב לגלות שהיא הכל חוץ ממעולה ושבזבזתי את הזמן על שלשול מילולי, אז מצאתי לנכון לציין את זה... אתה לא צריך לקחת ללב כי הרי זה לא שאתה כתבת אותה ועכשיו נפגעת אישית, נכון?
2 - הכתבה נגועה מכל הטעמים שציינתי, פשוט קשקושי הטרנספוביה היו צריכים להיות תמרור מהבהב.
3 - CDP שיגרו משחק שבור, אבל הם כבר התנצלו על זה והציעו פיצוי ככה שאני לא יודע איך בדיוק אני אמור לבקש מהם להתנצל שוב. מיקרוסופט וסוני איפשרו תהליך סרטיפיקציה שבור, אבל לא זכור לי שהם באמת התנצלו על זה (אולי פספסתי? אולי זה היה באיזו כתבת אורח באיזה אתר או מודעה בעיתון יומי אמריקאי או משהו). ועכשיו הבאת לידיעתנו גם מידע על עיתונאי שעשה עבודה מחפירה בכיסוי המשחק, ועכשיו לא רק שהוא לא מתנצל על זה אלא מאשים את CDP גם בכשלים של מיקרוסופט וסוני וגם בכשלים של עצמו. אפס מודעות עצמית ואפס תהליך למידה. איזה ערך מוסף זה בדיוק מביא לנו?
4 - וואלה, משחק מעולה! נהנה אפילו יותר עכשיו וממליץ עליו בחום, מהטובים ביותר ב-2020 שיצא לי לשחק (מצד שני, יש לי הרבה פערים בשנה הזו - נניח כל הגדולים של סוני ושל יוביסופט)

סווים, זה הרי ברור כשמש מי מאיתנו מגיב באופן אמוציונלי ונפגע, נכון? לי לא באמת אכפת מסוני, מיקרוסופט, CDPR או אפילו רמדי, שהם הסטודיו האהוב עלי. לי גם לא ממש אכפת מ''עיתונות המשחקים'' שאתה כ''כ אוהב להשמיץ כאן, באופן קבוע (האם כולם שם מצוינים? לדעתי רחוק מאוד מכך. האם כולם שם חובבנים חסרי שכל כמו שאתה מנסה להציג אותם תדיר? לדעתי רחוק מאוד מכך). הרי מכך שחשבתי שמדובר בכתבה מעולה, שנכתבה ופורסמה טרם השעיית המשחק מה-PSN, יצאת במניפסט שלם שהגיע עד היטלר (אתה בעצמך, לא העיתונאי אליו קישרתי).

הכותב שלה, אגב, גם נתן למשחק ציון רחוק מאוד ממושלם ולא אהב אותו בכלל, ולא רק בהקשרי באגים. מהמעט ששיחקתי (כ-3 שעות), הוא היה בינוני להחריד ברוב הדברים שניסה לעשות לדעתי ופשוט גרוע בדברים אחרים. אם אחרי כל הדברים שציינת בעצמך בהודעה שלך למעלה אתה חושב שהוא מהטובים של 2020 עבורך, אני באמת שמח :). לא בציניות. אם כבר עולם פתוח, אני אהבתי הרבה יותר את Watch Dogs:Legion. הוא בהחלט משחק פגום בהרבה מאוד היבטים, אבל ואוו העולם שלו מגניב, מגיב ומעניין מאוד לטעמי. מערכת ה Legion, מרתקת, גם אם יושמה שגורם לכך שלא אכפת לך מהדמויות כ''כ.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ינואר 2021, 22:56

Kazz כתב:אין טעם בפלטפורמה סגורה שכופה תנאים לפיתוח עבורה שאין לה מנגנון למניעת מכירת משחקים במצב ירוד שאינה מכבדת את הכסף שהקהל הזה שם. זה גם היה ההסבר של סוני בהפסקת מכירת המשחק. אז שסוני ומיקרוסופט יתחילו לעשות את העבודה שלהם במקום להימנע מלהיכנס לויכוחים עם מפיצות ולפחד מלתת לפלטפורמה אחרת בלעדיות מעשית על משחק כלשהו.

AC UNITY היה צריך להמכר? ומה עם JUST COUSE 3? או SKYRIM?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 ינואר 2021, 01:47

Kazz כתב:אין טעם בפלטפורמה סגורה שכופה תנאים לפיתוח עבורה שאין לה מנגנון למניעת מכירת משחקים במצב ירוד שאינה מכבדת את הכסף שהקהל הזה שם. זה גם היה ההסבר של סוני בהפסקת מכירת המשחק. אז שסוני ומיקרוסופט יתחילו לעשות את העבודה שלהם במקום להימנע מלהיכנס לויכוחים עם מפיצות ולפחד מלתת לפלטפורמה אחרת בלעדיות מעשית על משחק כלשהו.

לדעתי זה כבר מזמן לא הימים של פעם. היה את התקופה של ה360 שהגיע הנושא של הארקייד ושם הרמה "פחותה" ואז הגיע הקטע אינדי שלהם (ששכחתי את שם השיווקי שלו) ושם בכלל היה חארבו דארבו, וכיום הגענו מזמן למצב שזה מאוד דומה למחשב ואין ממש פילטר בחנויות השונות (לא באמת יכול להעיד על סוני אבל מניח שזה בדיוק אותו דבר כמו בבוקס).
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 ינואר 2021, 20:22

DrKeo כתב:

AC UNITY היה צריך להמכר? ומה עם JUST COUSE 3? או SKYRIM?

לא, הם לא היו צריכים להימכר. גם לא No Man's Sky. סייברפאנק ו NMS מתבדלים בכך שהם לא רק משחקים ששוגרו במצב טכני רע אלא שהם גם הונו את הצרכנים.
הדברים שאותם CDPR קידמו, הציגו ו'מכרו' בהדגמות לפני היציאה פשוט לא קיימים במשחק.

המינימום שצריך לקרות במשחקים עם מצב טכני מעורער זה אזהרה בדף החנות מתן האפשרות לעשות ריפאנד מהיר וקל לא משנה כמה שיחקת.

swiss-the-engine כתב:לדעתי זה כבר מזמן לא הימים של פעם. היה את התקופה של ה360 שהגיע הנושא של הארקייד ושם הרמה "פחותה" ואז הגיע הקטע אינדי שלהם (ששכחתי את שם השיווקי שלו) ושם בכלל היה חארבו דארבו, וכיום הגענו מזמן למצב שזה מאוד דומה למחשב ואין ממש פילטר בחנויות השונות (לא באמת יכול להעיד על סוני אבל מניח שזה בדיוק אותו דבר כמו בבוקס).

ולכן במציאות הזו, צריך לבטל את כל העלויות הגבוהות והצ'קליסטים הלא-נגמרים, והחומות הגבוהות שקיימות בהפצת משחקים לקונסולה. אם אחרי כל המנגנונים האלה משחקים כמו סייברפאנק משוחררים בלי בעיות אז כל חשש מאיזה משחק אינדי שיפיץ וירוס ויגרום לקריסות בטל בשישים. אם יותר חשוב להם שבזמן שאתה שומר תהיה הודעה לא לכבות את הקונסולה מאשר להבטיח שהקהל שלהם לא מרומה, אין כבר טעם בפלטפורמה סגורה במובן הקלאסי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 ינואר 2021, 02:38

לא יודע כמה העלויות כאלה גבוהות עם המשחקים שיוצאים תדיר לחנות
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 06 ינואר 2021, 03:07

סייברפאנק לקח את הבאני הופינג מקוויק לאקסטרים:

קיאו בתגובה: זה לא היה אפשרי בלי SSD!

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים