משחקי 2020

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: משחקי 2020

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 דצמבר 2020, 13:00

מצאתי איזו ידיעה בפורבס על הספליט של ההזמנות המוקדמות (שזה בוא נזכור חתיכת הכנסה כי בעיקר רק בזמן הזה מוכרים במחיר מלא) וזה 41 אחוז קונסולות. גם אם זה רק 30 דולר למשחק זה מכירות של כמעט 100 מיליון דולר. ומה עם בעלי הפיסי? מה כולם שם עם מחשב בול למשחק? בקיצור אני לא מבין את הקו מחשבה פה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2020, 14:38

swiss-the-engine כתב:לא לחורבן לך על הנתונים כי אני כאמור עצלן מידי לחפור בזה אבל אני לא רואה איך מה שרשמת כל כך קרוב לפס 5.

בצד של הזיכרון וה-CPU המחשב גיימינג הממוצע קרוב יותר לפס5 מאשר לפס4, הרבה יותר קרוב. עוד כשהפס4 יצאה אי אפשר היה למצא מעבד PC חלש כמו שלה.

swiss-the-engine כתב:לגבי ההכרזה... אבל לא נראה ש התכוונו שהמשחק יצא עכשיו... הכוונה הייתה לצאת לפני. מפה מאיפה לנו איך ההנהלה התקדמה, מה היא אמרה, איזה מידע היא קיבלה מהצד של הפיתוח... כמה שינוי לפלטפורמות היה גורע מהתקציב שלהם... כמה זה היה מכניס אותם לקראנץ... ואולי גם בכלל מלוא הצדק עימך וזריקה של כל הפלטפורמות למעט הטופ של הפיסי היה באמת מביא משחק טוב יותר ומוכן יותר במבחן התוצאה. אבל זה כאמור הכל בדיעבד.

טוב, אנחנו לא יודעים באמת למתי כיוונו שיצא המשחק. ואני לא אהיה בשוק אם גרסת הפס4 וה-X1 לא הייתה קיימת בכלל לפני שנה כי המשחקים שלהם מפותחים קודם על PC. בכל מקרה, זה נכון, אנחנו לא יודעים מה הלך מאחורי הקלעים ויש פה לא מעט בדיעבד. למרות שצריך לציין שיש דברים שאנחנו יודעים רק בדיעבד אבל הם ידעו עם לפני שנה, כמו למשל דרישות ה-CPU הגבוהות של המשחק שלא ברור לי איך הם חשבו שהם יוציאו לפועל על יגואר.

swiss-the-engine כתב:מצאתי איזו ידיעה בפורבס על הספליט של ההזמנות המוקדמות (שזה בוא נזכור חתיכת הכנסה כי בעיקר רק בזמן הזה מוכרים במחיר מלא) וזה 41 אחוז קונסולות. גם אם זה רק 30 דולר למשחק זה מכירות של כמעט 100 מיליון דולר. ומה עם בעלי הפיסי? מה כולם שם עם מחשב בול למשחק? בקיצור אני לא מבין את הקו מחשבה פה.

כמה מה-41% האלה עם מחשב סבבה אבל רצו את הנוחות של הסלון? כלומר, כמה מה-41% האלה היו עדין קונים את המשחק, פשוט ל-PC ולא לקונסולה? וכמה מה-41% האלה החזירו את המשחק לגיימסטופ או בקשו ריפאנד מסוני/MS? וכמה מה-41% האלה הם בעלים של פס5/X1X או מתכננים לקנות אחת בעתיד הקרוב כך שהם היו קונים את המשחק כך או כך שנה הבאה כשהוא היה יוצא לדור הבא? כלומר אני משער שזה לא שהם היו מוכרים רק 59% מהמכירות אם הם היו הולכים על בלעדיות ל-PC ב-2020 ויציאה מאוחרת יותר על הקונסולות דור הבא שנה הבאה אלה מספר גבוה יותר. ומעבר לזה, מה ה-PR הרע עושה להם עכשיו פיננסית? בשבוע האחרון הם הפסידו 3 מליארד דולר מערך החברה, הם קבלו שם איום ונורא ואין מצב שכל סיוט ה-PR הזה לא פוגע במכירות של המשחק כרגע. כך שזה לא ממש CLEAR CUT כל נושא ההפסד של הכמעט 100 מליון דולר ובעצם יכול בכלל להיות מצב שהם הפסידו דווקא עכשיו הרבה יותר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 דצמבר 2020, 15:54

נדב מה זה רלוונטי יותר קרוב לפס4 או 5? יש איזה קאט שבו ידוע שמשם הכל טוב? והאם היא עוברת בדיוק בממוצע הזה שאתה מדבר עליו במעבד ובראם (בהנחה ששאר הרכיבים לא נורא רלוונטיים ו/או משנים את התמונה) לעשות הקונסולות דור קודם?

לגבי שאלות היפוטתיות על כמה שחקני קונסולה יש עם מחשב חזק מהקונסןלה שלהם שבוחרים לשחק על הקונסולה שלהם בכל זאת ואם תיקח מהם את האפשרות אז ירכשו על הpc? אני לא זוכר אי פעם טענה שיש קרוס משמעותי בפלח שתואר פה. אבל אולי.

אני בכל אופן הסברתי שיש פה הפסדים קשים לקחת בחשבון... ההיגיון שלי אומר שלאורך הדרך האמונה הייתה שבסוף יסתדר ויצליח... הרי בכלל ידוע שמשחקים הם מוצר שבור ממש עד הרגע האחרון כמעט.

וכמה ההנהלה אמורה לחשוב שהמקרה גרוע/טוב יותר מהמקרים כמו פולאוט? שרוב השחקנים מקבלים את הקטע הזה של באגים די קשים (אני לדוגמא בחיים לא יסבול דבר כזה... משחק שיזרוק אותי שעות אחורה או בכלל יהרוס לי סייב לא אגע בו בחיים).

המחשבה שהכל היה סבבה אם מלכתחילה היו מפתחים רק לאחוז מסויים מבעלי הפיסי חוטאת לאמת לדעתי. אבל נראה לי שמספיק:)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 17 דצמבר 2020, 16:04

אני כרגע משחק בהרחבה הקטנה הזו,והיא די מדהימה גרפית,לגמרי off the radar.
אני לא יכול לחכות לראות מה the coalition יעשו עם גירס 6,לא קרוס-ג'ן ועל אנריל 5. וואו.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 17 דצמבר 2020, 16:12

התחלתי בקטנה אתמול, וכן, גם על הבוקס vcr שלי היא נראית לא רע.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 17 דצמבר 2020, 21:13

Laskin כתב:אני ממש לא מסכים שכל משחק היה צריך לקבל ציונים נפרדים לגרסאות הרגילות וה"פרו/X", כי ב-90% מהמקרים ההבדלים היחידים היו רק רזולוציה ומעט יותר פירוט, וזה לא משנה איכות של משחק. זה לא שבכל משחק היו יותר באגים בגירסה אחת לעומת השנייה, וזה לא שהיו הבדלי ביצועים כל כך גדולים שהגירסה של קונסולת הבסיס בקושי זזה... שוב, ב-90% מהמקרים. היו מקרים שכן היו מלא נפילות מ-30, ובמקרי קיצון בלבד היה ראוי אולי, רק אולי לתת ציונים שונים, אך לדעתי הערה מודגשת בלבד הייתה מספיקה.

אתה מוזמן להביט בניתוחי DF של גרסאת XB1 הבסיסית לכל משחק גדול שיצא בשנתיים האחרונות. לאגד את הגרסה הזו תחת אותו ציון לגרסה של X1X הוא לעג למקצוע ולמדיום.

DrKeo כתב:הם היו צריכים לפתח גרסת PC בלבד ואז לעשות פורט לקונסולות דור הבא שיוצא ב-2021. אפילו שיוציאו גם את גרסת הPC ב-2021 כמו שבלינג אמר, זאת החלטה עסקית. לאיזו קונסולה הוויצ'ר 2 פותח? לאף קונסולה. הוויצ'ר 2 פותח למחשב ואז, אחרי שהם סיימו, הם עשו פורט שלקח להם איזה 8 חודשים ל-360. אני משער שאפשר להניח שהיום לעשות פורט מה-PC לקונסולות זה קל אקספוננציאלית. גרסת PC מוכנה + שנה של DEV KITS סופיות הן לגמרי סבבה לפיתוח פורט.

השלב בחיים של CDPR שהם לא משחררים גרסאות קונסולה תם. מה שקרה עם וויצ'ר 2 לא רלוונטי. וויצ'ר 3 פתח פרק חדש וההצלחה העצומה שלו מחייבת שהמשחקים הבאים גם ישוגרו לקונסולות כדי להצדיק את תקציבי הפיתוח ולהגיע למכירות דומות.

סייברפאנק לא היה מקבל את מה שהוא קיבל אם מתישהו ב 2015 הייתה מתקבלת החלטה לבטל שחרור ל פס4 ו XB1. הם לא לקחו החלטה לדחות את כל הגרסאות ל 2021 אז להחליט לבטל גרסאות כשהם עשו כבר X סכום של עבודה לגרסאות האלה ושכל ההחלטות הכלכליות בנוגע למשחק הם בהינתן שהוא יוצא לכך וכך פלטפורמות וסביר שיכניס כך וכך כסף?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 דצמבר 2020, 07:58

וואו זה באמת כבר חסר תקדים: סוני הסירה "עד להודעה חדשה" את סייברפאנק מהחנות הדיגיטלית ובנוסף הם נותנים עכשיו זיכוי לכולם (עד אז זה היה נקודתי ומצומצם והרוב קיבלו הודעת סירוב גנרית שלא ניתן לזכות) דרך עמוד ייעודי שפתחו בשביל זה:

https://www.playstation.com/en-us/cyber ... 7-refunds/

סוני כידוע מאוד מאוד נוקשה עם מדיניות ההחזרים וכידוע הם מאוד לא נוקשים כלפי המפתחים, במשך השנים עלו אינספור משחקים עלובים ושבורים לחנות ולעולם סוני לא עשתה דבר כזה, גם סקיירים לא זכה לכזה טיפול על שלל בעיותיו...

איזה בושות ל CDP.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2020, 08:02

בלינג כתבו את זה בנושא אחר...
אבל כן, זה חסר תקדים ובעיניי מוגזם במקרה של גירסת הפס5.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 דצמבר 2020, 08:05

פאק חחחחח.
לא שאני מגן על גרסת הפס3 של סקיירים. אבל לפחות היית צריך לשחק איזה 80 שעות כדי שהבעיות יתחילו.
אם בטסדה ירימו את ערכי ההפקה שלהם וישפרו את הגיימפלי
זו ההזדמנות שלהם לקאמבק ולמחוק את CDPR מההיסטוריה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 דצמבר 2020, 09:21

Laskin כתב:בלינג כתבו את זה בנושא אחר...

לא ראיתי אבל אם כן אני לא אשם שאנשים לא כותבים בנושא הנכון :P (עריכה: אוקיי עכשיו ראיתי שזה בנושא החדשות שזה טכנית נכון אבל עדיין פה דיברנו על סייברפאנק ולדעתי זה יותר נכון חח. בכל מקרה תתעלמו)

וגלאס אל תגזים, גם אם בת'סדה תחזור לעצמה השוק מספיק גדול ומפותח בכדי להכיל 2 חברות RPG AAA גדולות. מה שכן CDP הפעם חצתה כנראה את המקובל גם ביחס למעללים שבת'סדה ביצעה בעבר, זו מכה תדמיתית שיהיה להם קשה להתאושש ממנה.

Kazz כתב:
Laskin כתב:אני ממש לא מסכים שכל משחק היה צריך לקבל ציונים נפרדים לגרסאות הרגילות וה"פרו/X", כי ב-90% מהמקרים ההבדלים היחידים היו רק רזולוציה ומעט יותר פירוט, וזה לא משנה איכות של משחק. זה לא שבכל משחק היו יותר באגים בגירסה אחת לעומת השנייה, וזה לא שהיו הבדלי ביצועים כל כך גדולים שהגירסה של קונסולת הבסיס בקושי זזה... שוב, ב-90% מהמקרים. היו מקרים שכן היו מלא נפילות מ-30, ובמקרי קיצון בלבד היה ראוי אולי, רק אולי לתת ציונים שונים, אך לדעתי הערה מודגשת בלבד הייתה מספיקה.

אתה מוזמן להביט בניתוחי DF של גרסאת XB1 הבסיסית לכל משחק גדול שיצא בשנתיים האחרונות. לאגד את הגרסה הזו תחת אותו ציון לגרסה של X1X הוא לעג למקצוע ולמדיום.

DrKeo כתב:הם היו צריכים לפתח גרסת PC בלבד ואז לעשות פורט לקונסולות דור הבא שיוצא ב-2021. אפילו שיוציאו גם את גרסת הPC ב-2021 כמו שבלינג אמר, זאת החלטה עסקית. לאיזו קונסולה הוויצ'ר 2 פותח? לאף קונסולה. הוויצ'ר 2 פותח למחשב ואז, אחרי שהם סיימו, הם עשו פורט שלקח להם איזה 8 חודשים ל-360. אני משער שאפשר להניח שהיום לעשות פורט מה-PC לקונסולות זה קל אקספוננציאלית. גרסת PC מוכנה + שנה של DEV KITS סופיות הן לגמרי סבבה לפיתוח פורט.

השלב בחיים של CDPR שהם לא משחררים גרסאות קונסולה תם. מה שקרה עם וויצ'ר 2 לא רלוונטי. וויצ'ר 3 פתח פרק חדש וההצלחה העצומה שלו מחייבת שהמשחקים הבאים גם ישוגרו לקונסולות כדי להצדיק את תקציבי הפיתוח ולהגיע למכירות דומות.

סייברפאנק לא היה מקבל את מה שהוא קיבל אם מתישהו ב 2015 הייתה מתקבלת החלטה לבטל שחרור ל פס4 ו XB1. הם לא לקחו החלטה לדחות את כל הגרסאות ל 2021 אז להחליט לבטל גרסאות כשהם עשו כבר X סכום של עבודה לגרסאות האלה ושכל ההחלטות הכלכליות בנוגע למשחק הם בהינתן שהוא יוצא לכך וכך פלטפורמות וסביר שיכניס כך וכך כסף?

די קאז מספיק עם השטויות, גם גרסאות ה X1 ברוב הגדול של המשחקים ב 95 אחוז מהמקרים היו סבירות לגמרי, כל עוד משחק רץ ברזולוציה המיועדת של החומרה (900P במקרה הזה) ובפריימרייט יציב תוך כדי ששומר בגדול על המראה שלו (=קל לראות שזה אותו המשחק בדיוק עם רזולוציה קצת יותר נמוכה בסכ"ה) אז אין שום סיבה לציון נפרד כמו שאתה מבקש.

זה אבסורד ויוביל למצבים שמבקר משחק קודם על ה XB1 משחק מסויים וחושב שמגיע לו נגיד 92 ואז יוצאת גרסת PC סטנדרטית ללא שיפורי גיימפליי כלל אבל רק בגלל רזולוציה ועוד כמה קשקושים הוא צריך להעלות את הציון ל 96 אוטומטית לפחות למרות שאין שום שיפור באיכות? זה חסר היגיון. כל עוד המשחק רץ ונראה טוב בהתאם למה שמצופה מהחומרה וגם ביחס לחזון של המפתחים אין מה לגעת בציון.

בסוף הביקורת נכתבת גם ובעיקר עבור האדם הממוצע שלא כל היום סופר פיקסלים, אם עבורו כשהוא בא לשחק במשחק על הפס4 או הוואן שלו הוא מקבל חוויה מעולה, והוא מרגיש שהמשחק נראה פצצה ורץ טוב, אז אני מצטער לאמר לך אבל בחוויה שלו הוא נהנה לא פחות מהשחקן PC ששיחק הכל על אולטרה. אם היתה לך דרך מדעית לבדוק את הנוירונים שלו ולכמת הנאה מזה אז ה"ציון" היה זהה בין שני השחקנים. זה כמובן נכון למשחקים שבהם גרסאות הקונסולה עומדות בכבוד בדרכן מול הפיסי, לא במקרה הזה של סייברפאנק שכבר לא נשאר מהמשחק ומהחזון המקורי יותר מדי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 18 דצמבר 2020, 10:02

מה שחסר הגיון זה להעמיד פנים שחומרה עם פרופיל ביצועים כמו של XB1, XB1X ומחשב חזק צריכים להיות מאוגדים תחת אותו ציון סופי. לך תסתכל על ההשוואה של Avengers.

הטיעון שלך הוא מה שמוביל לאבסורד כי לשיטתך וויצ'ר 3 על סוויץ' ועל גרסאת המחשב צריכות לקבל אותו ציון. גרסת הסוויץ' רצה יופי בהתחשב בחומרה שלה. אז? למכפלות של רזולוציה, פירוט גרפי, קצב רענון אין שום השפעה על הנאה, רספונסיביות, משחקיות, אימרסיה. נכון? זה שהאבסורד שאתה מקדם.

זה אבסורד לקחת מדיום טכנולוגי ולהתעלם מהפן הטכנולוגי במתן הציונים. זה חייב לבוא לידי ביטוי בכל המקרים הרלוונטיים ולא רק במקרים שהאתר מחפש דרך קלה לקבל נקודות זכות.
אז כן. אבנג'רס חייב לקבל ציון נמוך יותר על גרסת הבסיס של ה XB1. אז או שמורדים את הציון הסופי או שמכניסים ציון שני למשחקים האלה שהוא 'ציון טכני'.

---

סוני הורידו את סייברפאנק ממכירה? פחח. מה קרה? יותר מדי מיילים? במקום להוריד משחקים תתטפלו בשורש הבעיה: תיישמו מדיניות ריפאנד כמו שצריך.
אה, לא ידעתם כשעשיתם סרטיפקציה למשחק שהוא לא 'עומד בסטנדרטים' של פלייסטיישן? אין לכם עיניים?

מה זה פה, שיטת מצליח? יאללה בוא נמכור ונקווה שהשחקנים לא ירימו קול צעקה גבוה מדי. ואם כן, נוכל להסיר את המשחק ולהגיד שאנחנו שומרים על אינטרס השחקנים שלנו. הם לא הורידו את Lichdome ממכירה בזמנו.

ל Curation ולנוקשות באישור והפצת משחקים בפלטפורמה סגורה אין סיבה להתקיים אם מקרים כמו סייברפאנק, Lichdome ואחרים עדיין קורים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2020, 10:30

אבל ב-90% מהמקרים ההבדלים בין אפילו הONE S לONE X לא באמת משנים המון, כמו למשל גירסת הסוויץ' לעומת המחשב או הפס4 של הוויצ'ר 3. יש משחקים שכן, ואולי שם ראוי להעיר הערה... הרי אם ניקח את רוב המשחקים האלה וננתח את הציונים שלהם אז נגיד עושים למשחק:
משחקיות - 10
גרפיקה - 8
סאונד - 8
עלילה - 9
וואטאבר - 7
סה"כ - 9
אז גם אם בגירסת הONE X תקבל בגרפיקה 8.5 או אפילו 9 - זה לא ישנה את הציון הסופי כנראה.
בוויצ'ר גם המשחקיות נפגעת, ממה שקראתי, והגרפיקה יורדת משמעותית מאוד, אז ביחד ברור שהסה"כ יורד.
אני חושב שבמקרי קיצון יש לתת לנושא דגש ואפילו ציון נפרד, אבל באמת שאני לא חושב שההבדלים ב-90% מהמשחקים שווים את הטירחה, אפשר לשים אזהרה מודגשת ליד אלו שכן ממש חריגים בהבדלים וזה יהיה מספיק.

מה שבטוח - זה שאם לא נותנים למבקרים לדבר אפילו על גרסאות הדור הקודם או גרסאות הבסיס - זה צריך להדליק נורה אדומה ולשלול כל אופציה, מפתה ככל שתהיה, של רכישה מוקדמת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 דצמבר 2020, 10:36

bling כתב:
Laskin כתב:בלינג כתבו את זה בנושא אחר...

וגלאס אל תגזים, גם אם בת'סדה תחזור לעצמה השוק מספיק גדול ומפותח בכדי להכיל 2 חברות RPG AAA גדולות. מה שכן CDP הפעם חצתה כנראה את המקובל גם ביחס למעללים שבת'סדה ביצעה בעבר, זו מכה תדמיתית שיהיה להם קשה להתאושש ממנה.

בוודאי שהוא יכול להכיל שתי חברות AAA RPG גדולות, רק שאני בספק אם השניה תהיה CDPR ולא כוח עולה ממיקרוסופט כמו inxile שטרם ראינו איך נראה כביכול "פרויקט הAAA " שלה או פשוט פלייגראנוד עם פייבל.

אם סקוור יזהו נכון את הרעב לRPG סייברפאנקי בכלל נראה פה נוף שונה בדור החדש.

אני אישית מייחל כמה שיותר לקאמבק של CDPR אנחנו צריכים את מה שהם עושים בתעשייה הזו, משחקי תפקידים בתקציב גבוה שיחסית מלוטשים בהשוואה לאחרים, זה חשוב.
לא הייתי רוצה לראות אותם יורדים מגדולתם.

אבל הם הכניסו את עצמם למצב מאוד מאוד מאוד בעייתי.

מהצהרות שלהם בעבר, ניתן להבין די בוודאות שסייברפאנק, היה הפרויקט שהם בנו עליו למשך הדור, פשוט כי הם אמרו שהם יתמקדו בIP הזה for years to come.
ונראה שסייברפאנק הוכתם מעל לכל תקנה.

הם תמיד יכולים לשלוף את נשק יום הדין ולעשות "המכשף" חדש לדור הבא ולקוות שזה יתן להם קאמבק אבל גם אם זה יהיה משחק מוערך זה שונה מהפעם הראשונה.
נראה מה יהיה זו דעתי לפחות :)

אני שוב אדגיש שלדעתי הבעתיות יותר גדולה מהבאגים וגרסאות הPS4/ONE יש בעיה אחרת שטובעת ברעש של הבאגים.

בדרך כלל שחברה עושה משחק ממש טוב, אנשים מצפים שהמשחק הבא יתעלה עליו, יכיל את כל מה שהיה בקודם וישפר עליו, וזו היתה הצפייה עם סייברפאנק, בגלל שהמכשף 3 הציב רף כל כך גבוה של סייד קווסטים איכותים ועלילה טובה בסטנדרטים של המדיום הזה, הצפייה היתה שהם ישחזרו את זה במדויק גם בסייברפאנק.

בדומה לאיך שסופר או במאי מצליחים מביאים את כל מה שהם למדו בספר/סרט הקודם שלהם לפרויקט החדש.
הם נכשלו בזה וזה פשוט הולך לאיבוד מרוב שאנשים עסוקים בבאגים, אבל לטעמי ברגע שתצא גרסת השנה שהיא נקייה מבאגים הגיימרים יתפנו לעסוק גם בשאר האכזבות שסייברפאנק הביא איתו.

הלוואי ואני טועה כי כאמור אנחנו צריכים חברה כמו CDPR אבל לעניות דעתי זה המצב שהולך לקרות בדור הזה לטעמי הם יוחלפו.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 דצמבר 2020, 10:41

קראתי פה טענות על "איך סוני פיספסה את הבעיות עם סייברפאנק אחרי הסרטיפיקציה שהוא עבר דרכה?" אז לא,בדיוק השבוע עלה פוסט בטוויטר של מפתח אינדי מאוד מוכר בשם רמי איסמעיל,שתיאר מעולה מה בערך הולך ב-"Cert" של סוני ו-MS ולא,לא מדובר ב-QA על חשבון הבית,מה ש-CDPR היו צריכים לעשות בעצמם.

פירוט בטוויט עצמו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2020, 10:55

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 דצמבר 2020, 10:57

והציוץ של קאז חותם כנראה את השבוע הכי קשה PR-ית שהיה ל-CDPR מאז היווסדה,מדהים באיזו מהירות הם הצליחו לרמוס את המוניטין שלהם,אני חושב שאף פעם לא ראיתי מפתחת בסדר גודל כזה שהתהליך קרה אצלה בכזו מהירות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 דצמבר 2020, 11:04

לול, באמת לא היתה מפתחת כזו שזה קרה לה ככה מהר לדעתי. כאילו כולנו ראינו את ג'ון רומרו מתרסק, ממפתח אגדי, למפתח משחק כישלון כמו daikatana או את ויל רייט מתרסק לו עם "ספור" מרוב הבטחות לא מציאותיות, אבל שמפתחת שלמה תתרסק ככה, לא זכור גם לי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2020, 11:08

לגמרי, פייג'.
המסחר שם נפתח, אני רואה... והמניה צנחה כמעט ב-20% לעומת איך שנסגרה אתמול, ורק התחלנו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 דצמבר 2020, 11:17

אגב לגבי כל הרעש שקאז מדבר עליו עם הציונים והגרסאות השונות וכו'.
זה המקום שלי להתוודות שעד שבאתי לפורום לא ראיתי מקום שמשתמש בOC.
MC הוא הסטנדרט בתעשייה, עליו CEO בחברות פיתוח מסתכלים על פי ההכרעה שלו נופלים דברים בתעשייה.

אז כאילו קאז, לאף אחד לא באמת איכפת מOC לפחות לא לרוב.
וMC מבדיל בין גרסאות שונות.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 דצמבר 2020, 11:23

נו,לפחות עכשיו MS יכולה להשוויץ שסייברפאנק קונסול אקסקלוסיב :D

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 דצמבר 2020, 11:48

Uncle Pey'j כתב:נו,לפחות עכשיו MS יכולה להשוויץ שסייברפאנק קונסול אקסקלוסיב :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 דצמבר 2020, 12:46

Uncle Pey'j כתב:והציוץ של קאז חותם כנראה את השבוע הכי קשה PR-ית שהיה ל-CDPR מאז היווסדה,מדהים באיזו מהירות הם הצליחו לרמוס את המוניטין שלהם,אני חושב שאף פעם לא ראיתי מפתחת בסדר גודל כזה שהתהליך קרה אצלה בכזו מהירות.

יש פה איזו אירוניה עם נושא הקראנץ והחופשות סוף שנה. נראה לי כל החברה הולכת לעבוד בלי הפסקה.
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 18 דצמבר 2020, 12:50

Laskin כתב:אבל ב-90% מהמקרים ההבדלים בין אפילו הONE S לONE X לא באמת משנים המון, כמו למשל גירסת הסוויץ' לעומת המחשב או הפס4 של הוויצ'ר 3. יש משחקים שכן, ואולי שם ראוי להעיר הערה... הרי אם ניקח את רוב המשחקים האלה וננתח את הציונים שלהם אז נגיד עושים למשחק:
משחקיות - 10
גרפיקה - 8
סאונד - 8
עלילה - 9
וואטאבר - 7
סה"כ - 9
אז גם אם בגירסת הONE X תקבל בגרפיקה 8.5 או אפילו 9 - זה לא ישנה את הציון הסופי כנראה.
בוויצ'ר גם המשחקיות נפגעת, ממה שקראתי, והגרפיקה יורדת משמעותית מאוד, אז ביחד ברור שהסה"כ יורד.
אני חושב שבמקרי קיצון יש לתת לנושא דגש ואפילו ציון נפרד, אבל באמת שאני לא חושב שההבדלים ב-90% מהמשחקים שווים את הטירחה, אפשר לשים אזהרה מודגשת ליד אלו שכן ממש חריגים בהבדלים וזה יהיה מספיק.

מה שבטוח - זה שאם לא נותנים למבקרים לדבר אפילו על גרסאות הדור הקודם או גרסאות הבסיס - זה צריך להדליק נורה אדומה ולשלול כל אופציה, מפתה ככל שתהיה, של רכישה מוקדמת.

תסתכל על כל הוצאות ה AAA התובעניות מ 2018. זה הזוי לתת לגרסת ה XB1 וגרסת ה XB1X את אותו הציון. וזה יותר מחצי נקודה. והתייחסת רק לגרפיקה. מה לגבי ההבדל בביצועים שיכול לעשות הבדל עצום בחוויה של המשחקיות ותגובתיות המשחק?
זה לא מקרי קיצון. זה בערך כל משחק AAA שיצא בשנתיים האחרונות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2020, 12:53

לא, זה מקרי קיצון לגמרי. בגרפיקה אולי מתוך ה-AAA הכי הכי תובעניים זה נכון באחוזים גבוהים יותר אבל כמה כאלה כבר יש? מתוך סך כל המשחקים זה אחוז קטן מאוד ואם אתה כבר מדבר על השפעה רצינית על הגיימפליי - זה באחוז מזערי ביותר.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 דצמבר 2020, 12:53

קאז אתה מגזים לגמרי. מהות המשחקים לא משתנה. יכול בהחלט להיות שאתה צודק שהגיוני שיהיה עוד נקודה בביקורת בנפרד על תנאי הרצת המשחק בפלטפורמה המדוברת.
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 86 אורחים