משחקי 2020

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: משחקי 2020

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 10:30

זה פאקינג ספיידרמן, כולם מכירים את ספיידרמן, וכמה שונים הם כבר יכולים להיות? מי שירצה עוד מספיידרמן יוכל לקנות את המשחק הייעודי שלו. ובכל מקרה בטח לא מדובר במיילס מורלס, אז מה, הם יקדמו את ספיידרמן 2 שיוצא בטח ב-2022?
או שהכוונה שלך היא למה לא עושים את הדמות עם סימן של PS5 על החזה, או משהו כזה? הרי לא נשמע לי הגיוני או "מוסרי" שהם ישתמשו במשחק הזה כדי לקדם את המשחק שלהם... הם משתמשים ביכולת שלהם להביא תוכן בלעדי לבעלי הפלייסטיישן, זה נשמע לי מספיק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 10:54

ספיידרמן של טובי מגוואייר הוא לא ספיידרמן של טום הולנד הוא לא הספיידרמן של אנדרו גרפילד. ״איירונמן זה איירונמן״ ועדין כשהציגו את המשחק של הנוקמים אנשים הזדעזעו מאיירונמן שם (ומשאר הדמויות). אתה לא יכול להתכחש שאנשים מתחברים לוריאציה ספציפית של דמות ולא להשתמש בדמות מבוססת ואהובה זה גובל בהזוי.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 11:11

אבל... ספיידרמן של טובי/טום/אנדרו הוא 90% אותו דבר :) הסרטים שונים, הדמות? לא כ-ז-ו שונה.
אני באמת לא חושב שזה היה משנה משהו לכאן או לכאן. יכול להיות שהספיידרמן שהם רוצים לעשות הוא ילד, יכול להיות שהוא מבוגר מאוד, אני לא חושב שזה משנה. המסר של סוני הוא שספיידרמן זו דמות שאפשר לשחק רק על הPS, ויש את ספיידרמן שלהם מהמשחק הראשון שאפשר לשחק על הPS5, יש את מיילס מורלס החדש ויש את ספיידרמן של משחק הנוקמים. יותר ספיידרמן לכולם! :)
גם בתור מי ששיחק ואהב אותו, אני באמת לא חושב שיש משהו מיוחד לגבי ספיידרמן של אינסומניאק, ששווה להעביר כמו שהוא למשחק של CD. זה ספיידרמן. זהו. לאף אחד לא אכפת יותר מדי מהאופי הספציפי שלו, אכפת להם שהמשחק מהנה ושאפשר להשתעשע בWEBBING על הבניינים של ניו יורק, ושיש מערכת קרב טובה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 11:42

זה באמת מפוצץ לי את השכל שאתה מנפנף את העובדה שיש להם ספיידרמן מוכר והם לא משתמשים בו :)
לדעתי מדובר בטמטום אדיר, יש לך 10+ מליון אנשים שמאוהבים בספיידרמן מאוד מסויים ובשניה שהוא יופיע במשחק הם יתלהבו ואולי ירצו לבדוק אותו ובמקום אתה יוצר ספיידרמן אחר לגמרי? עוד נגיד שזה היה חלק אנטגראלי במשחק ואתה רוצה לספר סיפור שלא יושב בשום צורה עם המשחק פס4, אבל כאן אשכרה מדובר בדמות DLC מספיק מנותקת שהיא לא תהיה בכלל בגרסת הPC וה-XSX. הזוי לגמרי לדעתי. זה ליטרלי האנטיתזה של ה-MCU, ההצלחה הכי גדולה של מארוול אי פעם. זה כאילו נינטנדו תעשה משחק SSB ובמקום לשים בו את מריו, הם יצרו דמות חדשה שקוראים לה שמריו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 12:00

או, אז פה בדיוק חוסר ההסכמה שלנו... הם לא "מאוהבים בספיידרמן מאוד מסויים", הם פשוט אוהבים את המשחק האחרון. הדמות? היא פאקינג ספיידרמן. פיטר פארקר גנרי לגמרי. אם ספיידרמן החדש של CD ייראה אחרת לגמרי מכל ספיידרמן אחר שאי פעם ראינו - אז סבבה, אבל 90 אחוז שהוא יראה 90% אותו דבר. עזוב את פיטר, אני מדבר על ספיידרמן... שנינו יודעים שזו אותה דמות.
זה יותר דומה לאם SSB הבא יביא את לינק "קלאסי" במקום לינק של BOTW. ולא - זה לדעתי לא יהיה כל כך משנה, ועוד ללינק יש עיצובים יחסית שונים אחד מהשני, מה שלא נכון לגבי ספיידרמן.
אגב, במשחק אתה יכול ואמור לשנות את החליפות שלך, ככה שאין באמת ספיידרמן אחד שם, אם אתה רוצה אתה יכול לשנות ולהיות קרטוני, או כל אחד מאיזה 20 חליפות שונות, וגם במשחק של CD אתה תוכל לבחור בין כמה וכמה... וואלה - אם אף אחת מהחליפות שם לא תהיה חליפת הDEFAULT שיש במשחק של הפס4 אז אולי, רק אולי - יש פה פספוס קטנטן.
לינק זה לינק, וספיידרמן זה ספיידרמן. זו הדמות. העיצוב המאוד ספציפי של משחק מסויים לא רלוונטי בעיניי...

כאילו, באמת כתבת על ספיידרמן את המשפט "בשניה שהוא יופיע במשחק הם יתלהבו ואולי ירצו לבדוק אותו"? יש מישהו בעולם הזה שלא מכיר את הדמות וצריך שיכירו לה אותה כדי שילך לקנות את המשחק של סוני? מה, אם הוא לא יהיה מאה אחוז אותו ספיידרמן אז הם לא ירצו לנסות את ספיידרמן של הPS4? או שאתה חושב שהיה צריך לשים את מיילס בכלל? נראה לי שלא ירדתי לסוף דעתך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 12:10

לדעתי זה כמו להגיד "בטמן זה בטמן". לקבל את בטמן בכלליות במשחק מסויים זה מגניב, לקבל את בטמן של מייקל קיטון זה פאקינג אדיר.

יש לי רעיון, אולי בסרט הבא של ה-MCU יגיע איירונמן וישחק אותו ג'רמי איירונס, סה"כ אנשים יקבלו את זה יפה, לא?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 12:17

שוב, אם זה יהיה ההבדל כמו באטמן של הסדרה משנות ה-60 לעומת האביר האפל - אתה צודק. אבל שנינו יודעים שזה כנראה לא יהיה, ו-95% מהספיידרמנים הם אותו דבר.
אולי אפילו לא יראו את פיטר, אלא רק את ספיידרמן, ואז בכלל זה חסר משמעות.
אני פשוט לא מסוגל להבין מה ההבדל בין ספיידרמן גנרי א', לבין ספיידרמן גנרי ב'.
למה הענק הירוק לא הפריע לאף אחד בעיצוב שלו, אבל ת'ור כן? כי הענק הירוק נראה כמו ענק ירוק גנרי, ות'ור לא דומה לשחקן שלו מהMCU. אבל ספיידרמן? יש לו מלא חליפות שכולן מסתירות את הפנים שלו, והרבה מהן נראות דומה מאוד וכל עוד לא משתגעים עם עיצוב פסיכי - זה יראה מספיק דומה למשחק של הPS4, גם אם זו לא אותה דמות במאה אחוז מתחת לחליפה.

לגבי ג'רמי איירונס - ליהוק אדיר בעיניי... נגיד אם הMCU ילך לכיוון של יקום מקביל בו איירון מן לא מת בMCU והם בנקודת זמן קצת יותר מתקדמת - זה יכול לעבוד מעולה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 12:21

לא יקום מקביל, פשוט להפסיק להכיר באיירונמן של RDJ ולהציג אחד אחר לגמרי סתם ככה. להגיד שסרטי איירונמן נפרדים ללא שום סיבה נראת לעין ולזרוק איירונמן אחר לגמרי בסרטי הנוקמים. נשמע לך כמו PR טוב? הרי איירונמן זה איירונמן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 12:31

אבל הדמות מתה, אז זו לא דוגמא שאפשר באמת להתייחס אליה.
אם לא היה מת ואז רוצים לעשות אותו זקן זה הגיוני. האם רוב האיירון-מנים שאתה מכיר הם זקנים כמו ג'רמי איירונס? אם לא אז גם אתה מבין שזה יהיה קצת פחות קשור...

אגב, יצא סרט ספיידרמן מצוייר ויש שם פיטר פארקר שהוא לא מהMCU... האם דיסני לדעתך סבלו מזה? היה עדיף להם אם היו משתמשים בדמות של הולנד במקום? לדעתי לא, ושזה חסר משמעות.
לסוני בעיניי אין אינטרס מובהק בעיניי שישתמשו בדמות של אינסומניאק. לך תדע, אולי המשחק יצא חרא, אולי הם רוצים להרוג את הדמות שם, אולי לעשות איתה משהו שפחות מתאים למשחק הבא של אינסומניאק... זה הנוקמים של CD, סוני השיגו בלעדיות על דמות שסוג-של בבעלותם, ובכך הם יגרמו לאנשים להעדיף את הגירסה שלהם עבור המשחק, שאמור להביא רווחים בעיקר מDLC ורכישות בתוך המשחק, אפילו אם הגירסה שלהם תראה ותרוץ פחות טוב מאשר זו של הXSX, אני חושב שזה מספיק בהחלט.
מי שירצה עוד מספיידרמן יקבל את זה במיילס מורלס או בספיידרמן 2, וזה לא חייב להיות אותו ספיידרמן ב-100% כדי שכולם ידעו את זה, ובכל אופן כמו שאני חוזר ואומר - זה כנראה יהיה 90% אותה דמות בכל מקרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 14:23

Laskin כתב:אבל הדמות מתה, אז זו לא דוגמא שאפשר באמת להתייחס אליה.
אם לא היה מת ואז רוצים לעשות אותו זקן זה הגיוני. האם רוב האיירון-מנים שאתה מכיר הם זקנים כמו ג'רמי איירונס? אם לא אז גם אתה מבין שזה יהיה קצת פחות קשור...

אגב, יצא סרט ספיידרמן מצוייר ויש שם פיטר פארקר שהוא לא מהMCU... האם דיסני לדעתך סבלו מזה? היה עדיף להם אם היו משתמשים בדמות של הולנד במקום? לדעתי לא, ושזה חסר משמעות.
לסוני בעיניי אין אינטרס מובהק בעיניי שישתמשו בדמות של אינסומניאק. לך תדע, אולי המשחק יצא חרא, אולי הם רוצים להרוג את הדמות שם, אולי לעשות איתה משהו שפחות מתאים למשחק הבא של אינסומניאק... זה הנוקמים של CD, סוני השיגו בלעדיות על דמות שסוג-של בבעלותם, ובכך הם יגרמו לאנשים להעדיף את הגירסה שלהם עבור המשחק, שאמור להביא רווחים בעיקר מDLC ורכישות בתוך המשחק, אפילו אם הגירסה שלהם תראה ותרוץ פחות טוב מאשר זו של הXSX, אני חושב שזה מספיק בהחלט.
מי שירצה עוד מספיידרמן יקבל את זה במיילס מורלס או בספיידרמן 2, וזה לא חייב להיות אותו ספיידרמן ב-100% כדי שכולם ידעו את זה, ובכל אופן כמו שאני חוזר ואומר - זה כנראה יהיה 90% אותה דמות בכל מקרה.

הספיידרמן בסרט המצויין היה אמור להיות טובי מקגוואייר ובסוף זה לא הסתדר מבחינת לו"ז כך שאתה רואה שסוני בהחלט רצו את החיבור הזה במקור, כי זה הגיוני. האם היה עוזר לסרט או לא? אתה יכול לשאול את זה על הרבה דברים. האם סרט מסויים היה מצליח יותר אם היה בו שחקן מפורסם? האם הוא היה מצליח יותר אם היה לו קמפיין פרסומי גדול יותר? וואללה, אין לי מושג, יכול להיות. אבל אם יש לך ספיידרמן מוכן זה גם עזר PR טוב וגם יש לך דברים כמו נכסים ואנימציות מוכנים כך שזה אומר להיות גם עבודה קלה יותר. מעבר לזה אם יש לך קרוס בין העולמות אז כל עולם מאכיל את השני, בדיוק כמו ב-MCU. אתה חושב שסרט רנדומאלי כמו קפטן מארוול היה עושה יותר ממליארד דולר אם הוא היה אנבידואלי ולא חלק מה-MCU? אם הייתה קפטן מארוול ב-MCU וסרט קפטן מארוול בנפרד הוא עדין היה עושה מליארד+ דולר? וואללה, הכל אפשרי אבל אני די בספק.

רק שיהיה ברור, הטמטום פה הוא של מארוול, לא של סוני, כן? יש למארוול כבר ספיידרמן "ביקום משחקי הוידאו", הספיידרמן הזה סופר מצליח ומשום מה הם לא מנצלים את זה לשפר את הPR של המשחק (שהוא די מחורבן עד היום אם נהיה כנים). לדעתי זאת החלטה מוזרה ממש. האם זה יפגע במכירות או משהו כזה? אין לי מושג, באמת שאני לא יודע כמה אנשים שממש אהבו את ספיידרמן לפס4 היו קונים את המשחק כי הוא היה בנוקמים. אבל אין ספק בכלל שזה יכל להיות מהלך PR חכם. כלומר מה הקטע עם לעשות את הנוקמים אם אין לך שום קרוס עם הדמויות האנדבידואליות? מה הם בעצם אומרים פה? שיום אחד יהיה משחק ספיידרמן "ראשי" והוא יהיה עם הספיידרמן שלהם, לא של אינסומניאק?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 14:53

מה... טובי? הוא כבר לא ספיידרמן אבל.
לא ידעתי את זה, בכל אופן אני לא חושב שזה היה עוזר לסוני... אם כבר עוזר לCD שלא היו צריכים לעבוד על חומר מקורי משלהם.

אה, אם הטענה היא שזה אינטרס של מארוול - אולי יש בזה משהו (אם כי אני עדיין לא מבין למה), אבל המטרה של CD/SQUARE היא ליצור עולם "הנוקמים" משלהם, שלא תלוי בשום חברה אחרת... כנראה שהיו צריכים אישור של סוני כדי להשתמש בספיידרמן והם הסכימו בתנאי שיהיה בלעדי לפלייסטיישן, או שסוני מממנת את זה כדי ליצור עבור הלקוחות שלה תוכן שייגרום להם לבחור בגירסה הזו, או שילוב של השניים.
כך או כך הטענה שלי היא שספיידרמן במשחקים של סוני, בסרטים של סוני, בסרטים של מארוול, וכנראה שגם במשחק של CD - הוא לפחות 90% אותה דמות, ולכן זה ממש לא משנה, ורק אם פתאום יביאו איזה בלונדיני 2 מטר רחב כתפיים זה יהיה מוזר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 15:23

Laskin כתב:מה... טובי? הוא כבר לא ספיידרמן אבל.
לא ידעתי את זה, בכל אופן אני לא חושב שזה היה עוזר לסוני... אם כבר עוזר לCD שלא היו צריכים לעבוד על חומר מקורי משלהם.

אה, אם הטענה היא שזה אינטרס של מארוול - אולי יש בזה משהו (אם כי אני עדיין לא מבין למה), אבל המטרה של CD/SQUARE היא ליצור עולם "הנוקמים" משלהם, שלא תלוי בשום חברה אחרת... כנראה שהיו צריכים אישור של סוני כדי להשתמש בספיידרמן והם הסכימו בתנאי שיהיה בלעדי לפלייסטיישן, או שסוני מממנת את זה כדי ליצור עבור הלקוחות שלה תוכן שייגרום להם לבחור בגירסה הזו, או שילוב של השניים.
כך או כך הטענה שלי היא שספיידרמן במשחקים של סוני, בסרטים של סוני, בסרטים של מארוול, וכנראה שגם במשחק של CD - הוא לפחות 90% אותה דמות, ולכן זה ממש לא משנה, ורק אם פתאום יביאו איזה בלונדיני 2 מטר רחב כתפיים זה יהיה מוזר.

כן, אני לא מדבר על סוני, אני מדבר על ההחלטה המוזרה של מארוול לא לרכוב על ה-PR של היקום של עצמם. כלומר נניח WB יעשו עכשיו יחידת מתאבדים עם רוקסטדי, אני מצפה מהם שהוא יתרחש בעולם של ארקאם נייט, לא? כנ"ל אני מצפה ממארוול, אם שבוע הבא הם מכריזים על משחק קפטן אמריקה אני מצפה שהוא יתרחש בעולם של הנוקמים ושל ספיידרמן שהם כבר הוציאו. כלומר אלה אם יש סיבה אומנותית למה הם לא יכולים, הייתי מצפה שהם יחלקו יקום ויתנו ל-PR של אחד לעזור לשני.

כלומר הפאק פה מבחינתי הוא של מארוול. יכול להיות שמבחינת זכויות יוצרים הם לא יכולים להשתמש בספיידרמן של סוני, אולי משהו אחר בחוזה לא מאפשר את זה, אבל אם זה המצב אז הם יצאו מפגרים לגמרי שהם נתנו לחוזה שכזה לצאת לפועל בלי שיש להם שליטה מלאה על התוכן שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 15:40

טוב, לגבי זה כבר היה לנו את הויכוח הזה ואני באופן אישי מעדיף כמה וכמה משחקים שונים עם סגנונות אמנותיים שונים, דמויות שונות ואופי שונה... אלא אם זה אתה חברה עודה את זה אז במקרה של WB הם מפיצים את המשחקים ואותן חברות עובדות על באטמן ויחידת המתאבדים אז רק הגיוני שימשיכו.
וגם אם זה הגיוני למארוול - ההעדפה שלי שונה, ואני גם לא בטוח אם זה בהכרח עדיף להם. חברות שונות עובדות על משחקים שונים בעיצובים שונים ואז יכולים למכור מרצ׳נדייז שונה עם אופי אחר וייחודי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 16:21

אני חושב שיש יתרון לעולמות מחוברים בעניין הזה. תראה את מארוול, כל סרט שלהם עושה היום מליארד דולר וזה ממש לא היה קורה אם הם לא היו חולקים יקום. אנשים הולכים לראות את הסרט מארוול החדש כי הוא הבא בתור בסדרה שהם רואים. אם בספיידרמן של הפס4 היו מתחילים לזרוע איירונמן ואז היו מכריזים על משחק איירונמן, כנראה שחלק מהקהל היה יכול להיות מומר לאיירונמן. כשכל משחק עומד בפני עצמו זה מגניב, אבל מאבד מהערך המוסף של עולמות מחוברים ובסופו של דבר עולמות מחוברים יוצר מכונה משומנת של דולרים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2020, 16:54

אני רק אגיד שבעולם של ספיידרמן ps4 הנוקמים כבר קיימים, אפשר למצוא את הבניין שלהם בתוך העולם, וגם פיטר יגיד איזה משהו על זה שהם במשימה איפשהו כדי לכסות את התחת למה הם לא עוזרים להציל את ניו יורק במשחק. ככה שעקרונית זה מרגיש מתבקש שהנקומים של CD קיימים בעולם של ספיידרמן של אינסומניאק.

מצד שני אני מניח שיש סיפורים מאוד ספציפיים שאינסומניאק רוצים לספר, ונראה שהסיפור שך הנוקמים הוא די אפוקליפטי כזה ואיבוד אמון בגיבורי על וכו'. אולי זה פשוט לא מסתדר עם הסיפור של ספיידרמן 2 שעתיד לבוא, וזה סתם יוצר להם כאב ראש שגורם לכך שעדיף להם להמנע מזה מלכתחילה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 17:06

Stick כתב:אני רק אגיד שבעולם של ספיידרמן ps4 הנוקמים כבר קיימים, אפשר למצוא את הבניין שלהם בתוך העולם, וגם פיטר יגיד איזה משהו על זה שהם במשימה איפשהו כדי לכסות את התחת למה הם לא עוזרים להציל את ניו יורק במשחק. ככה שעקרונית זה מרגיש מתבקש שהנקומים של CD קיימים בעולם של ספיידרמן של אינסומניאק.

מצד שני אני מניח שיש סיפורים מאוד ספציפיים שאינסומניאק רוצים לספר, ונראה שהסיפור שך הנוקמים הוא די אפוקליפטי כזה ואיבוד אמון בגיבורי על וכו'. אולי זה פשוט לא מסתדר עם הסיפור של ספיידרמן 2 שעתיד לבוא, וזה סתם יוצר להם כאב ראש שגורם לכך שעדיף להם להמנע מזה מלכתחילה.

זה מה שקורה כשאין לך שליטה על הIP של עצמך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 17:19

לדעתי כמו שכבר אז כתבתי - זה היה מאוד מגביל אותך. סרטים מצולמים זה דבר אחד ומשחקים זה משהו אחר. אם לא הייתי אוהב עיצוב של דמות מסויימת במשחק אחד, אולי במשחק אחר אני אקבל עיצוב אחר לגמרי שמאוד אוהב, כנ״ל לגבי שלבים/עלמות, כנ״ל לגבי היכולות שלהם, הגיל שלהם וכו׳.
משחקים זה סיפורים של עשרות שעות לפעמים, במשחק אחד אתה יכול לספר סיפור של 10 סרטים, אני באמת לא הייתי רוצה להגביל את היצירתיות רק בשביל לשמן עוד יותר את מכונת המזומנים, ולדעתי זה גם לאו דווקא היה מצליח לצאת לפועל באותה צורה, והיו יכולות לצוץ עוד הרבה יותר תקלות ובלתמים, מאשר בתעשיית הסרטים.
בקיצור אני מאוד מרוצה מהמצב :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 אוגוסט 2020, 20:51

מה שנחמד בספיידרמן בהקשר לנוקמים זה שפיטר אומר שהוא שמע שהם באיזור החוף המזרחי,ואכן לפחות ההתחלה של המשחק של הנוקמים מתרחשת בסן פרנסיסקו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 אוגוסט 2020, 21:05

אז... המערבי? :)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2020, 21:06

אני מניח שפשוט התבלבלת במה שפיטר אומר וזה אכן המצב, אבל סן פרנסיסקו נמצאת באחת הנקודות היותר מערביות של ארה"ב :).
אגב אין לי חצי מושג בגאוגרפיה אמריקאית, אבל אם יש יתרון אחד בלעקוב שנים ארחי הnba זה שאתה לפחות יודע מה במערב ומה במזרח...

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 04 אוגוסט 2020, 22:01

הידד! עוד עסקאות שמונעות הגעת תכנים לכל גרסאות המשחק. איזה כיף. יופי של תחרותיות שמטיבה עם השחקנים! להכריז בגאווה שרוב הקהל הפוטנציאלי שלך הוא סוג ב' זה תמיד צעד מנצח.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 אוגוסט 2020, 22:08

אני מניח שזו ספציפית עסקה שהולכת הרבההה יותר אחורה, הדמות של ספיידרמן שייכת לסוני כבר שני עשורים, ולמרות שכן היו משחקי ספיידרמן בכל הפלטפורמות בינתיים, אפשר להניח שהעסקה החדשה מהשנים האחרונות ש"שחררה" את ספיידרמן לשימוש קולנועי של מארוול, כללה כבר היא בעצמה סעיפים לטובת סוני, שגורמים כיום לדמות בעולם הגיימינג להיות רק בצד אחד.

אני מבין את התסכול, כשזה משחק בלעדי כמו זה של אינסומניאק אז אפשר להגיד שלפחות סוני שמו את הכסף בפיתוח וללא הבלעדיות המשחק לא היה אותו משחק, אבל כשזה סתם add on שנחתך ממשחק שקיים על האקסבוקס זה בהחלט יותר מעצבן.
עם זאת פשוט קשה לי להאמין שמדובר באיזו עסקה קטנה שבה סוני 'גנבו' תוכן, המצב המשפטי של הדמות של ספיידרמן הוא באמת מורכב ביותר...

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 אוגוסט 2020, 22:59

Stick כתב:אני מניח שפשוט התבלבלת במה שפיטר אומר וזה אכן המצב, אבל סן פרנסיסקו נמצאת באחת הנקודות היותר מערביות של ארה"ב :).
אגב אין לי חצי מושג בגאוגרפיה אמריקאית, אבל אם יש יתרון אחד בלעקוב שנים ארחי הnba זה שאתה לפחות יודע מה במערב ומה במזרח...

יאפ,אכן מערבי :D ..מה שמבחן 4 שעות יכול לעשות לך..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 23:44

לסוני יש זכויות על ספיידרמן אך ורק בקולנוע ולא בשום מקום אחר. קומיקס, משחקי וידאו, מרצ׳נדייז וכו׳ הם כולם בבעלות מארוול. כלומר העניין של ספיידרמן ואינסומניאק נחתם כנראה בנפרד. כמובן שיש להם סוג של leverage בגלל שהם מחזיקים בזכויות סרטים ובשנים האחרונות יש הרבה בלגן ועשית שרירים בין מארוול וסוני בנושא, אבל משפטית לסוני יש אך ורק זכויות קולנועיות על ספיידרמן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 אוגוסט 2020, 02:50

DrKeo כתב:לסוני יש זכויות על ספיידרמן אך ורק בקולנוע ולא בשום מקום אחר. קומיקס, משחקי וידאו, מרצ׳נדייז וכו׳ הם כולם בבעלות מארוול. כלומר העניין של ספיידרמן ואינסומניאק נחתם כנראה בנפרד. כמובן שיש להם סוג של leverage בגלל שהם מחזיקים בזכויות סרטים ובשנים האחרונות יש הרבה בלגן ועשית שרירים בין מארוול וסוני בנושא, אבל משפטית לסוני יש אך ורק זכויות קולנועיות על ספיידרמן.

עד כמה שאני יודע, אין לנו באמת איך לדעת מה המצב סביב זה. כלומר אולי אתה מכיר עובדה שאני לא מכיר, אבל לפי מה שאני יודע - היה הסכם בתחילת שנות ה2000 לגבי שימוש של הדמות בקולנוע, לאחר מכן כשהדמות ג'יעג'עה אצל סוני נחתם הסכם X לגבי השימוש של הדמות בסרטי מארוול (לצד הפקה של אותם סרטים מצד סוני, ושימוש בעולם של הדמות בלעדית על ידי סוני), לאחר מכן ההסכם נגמר, היו דיווחים רשמיים על פיצוץ, וימים לאחר מכן הושג הסכם חדש ונוכחי שאני לפחות לא יודע מה הגבולות שלו. כנראה שספיידרמן 'של מארוול' (כלומר הולנד) יהיה בסרט סוני פרופר כמו ונום 2 על פי הדיווחים, אבל זה לא ודאי.
כנראה שספיידרמן של מארוול יהיה בסרט יקום העכביש כלשהו של סוני על פי הדיווחים, אבל זה לא ודאי.
יש שמועות שספיידרמן של סוני (טובי מגאוויר) יופיע בסרט פרופר של מארוול כמו דוקטור סטריינג', אבל שוב, אלו רק שמועות. כלומר כל המצב שם *רק סביב השימוש הקולנועי* הוא כיום ברמת ניחוש של כל אחד. ככל הידוע לי לפחות, אתה מוזמן לתקן אותי.

אבל אם אני באמת צודק ולא מפספס משהו, אז על אחת כמה וכמה לגבי השימוש בדמות במדיום הגיימינג. כלומר סוני היום יודעים כבר בוודאות שחטיבת הגיימינג היא מספר 1, ופער, מבחינתם. לא חושב שזה היה המצב בשנת 2000 עם אוץו הסכם ראשוני, אבל בכל אופן אותו הסכם נפתח כידוע, וזה מתבקש שהדבר הראשון שסוני יבקשו זה שימוש בלעדי וממקור ראשון בדמות בחטיבה שיותר חשובה להם מהשימוש הקולנועי (כשלמארוול הרבה יותר חשוב כיום השימוש הקולנועח, זה win-win מבחינת שתי החברות).
כלומר אני רק מניח, אבל המציאות גם ממשיכה לאשש את ההנחה הזו. האם ספיידרמן הוא בלעדי לps4 (ואשכרה פיתוח צד א' של סוני) רק מתוך מחווה של רצון טוב לאחר ההסכם הקולנועי? ועכשיו הדמות היא בלעדית (ושונה כמו שציינת) גם במשחק לא בלעדי, שוב רק ממחווה של רצון טוב?
אולי... אבל אני מניח שבסוף הכל זה עניין של הסכם מחייב שנחתם בין שתי החברות, כי זה יותר מדי מתבקש מבחינת סוני, ובינתיים לפחות המציאות ממשיכה להראות שזה כיוון ריאלי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים