משחקי 2020

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: משחקי 2020

הודעהעל ידי InterAl » 19 ינואר 2021, 22:31

זה לא העניין של "סדר יום", זה AI בסיסי. למשל מכוניות שלא יודעות לעקוף רכב תקוע באמצע הכביש ונוצר פקק אינסופי. או למשל ה-AI הלא קיים של השוטרים שמופיעים יש מאין... להבנתי אלה לא באגים שקשור לגרסה כזאת או אחרת. כנ"ל לגבי מודל הנזק לרכבים, הסימולציה של המים, הצלליות של הדמות והרשימה ארוכה. הסימולציה של העולם היא ברמה נמוכה גם ביחס למשחקי פס2.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 ינואר 2021, 13:46

Stick כתב:רק חוזר לציין שאחרי הפאץ האחרון, לפחות על הpc, המצב הרבה יותר טוב.
לא יודע מה לגבי באגים שוברי קווסטים, זה לא שהספקתי לשחק המון, אבל הבעיה הכי חמורה שהייתה לי - ביצועים שהולכים ויורדים באופן עקבי במשחק רציף ומחייבים ריסטרט כל 45 דקות כדי לא לרדת מ30fps - מסתמן שתוקנה.
הצלחתי אתמול בלילה סוף סוף לשבת כשעתיים רצוף עם המשחק, בלי להיות חייב להפסיק פעמיים תוך כדי בנקודות רנדומליות, וזה בהחלט שיפר את החוויה.
שמר לי סוף סוף על 60fps יציב.

לא ראיתי את חנן או אותך מזכירים את זה (אלא אם כן פספסתי) אבל אנשים ברשת גם אומרים שהסאונד של המשחק כל כך חרא ברמה ששוברת אימרסיה, אני אשכרה רואה אנשים פורשים ממנו מהסיבה הזו, מה הביג דיל מה כבר יכול להיות כל כך דפוק בסאונד.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 ינואר 2021, 14:25

לא יודע על מה מדובר...
מבחינת הסאונדטראק עצמו? הוא סבבה אני מניח. גם הדינאמיות שלו בהתאם לסיטואציה עובדת אצלי טוב. הדיבוב? שום דבר מיוחד לטוב או לרע ביחס להפקות AAA אחרות במדיום הזה.
אני לא ממש יודע למה אתה מתכוון וגם לא נתקלתי בטענות כאלו, אז אם תהיה יותר ספציפי אוכל להתייחס בצורה מדויקת יותר.

הדבר היחיד שכן שמתי לב אליו בתקופת ההשקה, זה שהיה באג שאם מישהו מדבר ואז אתה עושה פעולה שתגרום לו להפסיק לדבר, הוא יחזור שוב פעם לתחילת המשפט גם אם הוא כבר אמר אותו. זה היה באג מן הסתם, והאמת כשאני חושב על זה עכשיו אני לא לגמרי בטוח אם זה תוקן באמת או שסתם כבר התרגלתי וזה עובר לי מעל הראש.. אשתדל לבדוק את זה בפעם הבאה שאשחק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 ינואר 2021, 18:15

הכוונה היא לסאונד איך שהצלילים עצמם נשמעים, אנשים אומרים שהצלילים נשמעים על הפנים קבצי הצליל דחוסים רצח ובאיכות נמוכה ושכל איכות השמע הנמוכה הזו הורסת את החוויה. אומרים שמי שמשחק עם אוזניות שם לב יותר מהר לכמה איכות השמע נמוכה.

ושגם הווליום הכל על הפנים ולא מאוזן :) אז הופתעתי שאין תלונות מצידכם. אולי זה אחד הדברים האלה שהגיימרים ממש מגזימים :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 ינואר 2021, 18:23

'מה שקאז שם על סייבארפאנק עם הגיימר הזה שנראה כמו ישו... זה באמת מבאס... הוא מראה שם דברים מגניבים שהיה אפשר לעשות בדמו המפורסם של סייברפאנק ושאי אפשר במשחק המלא..

על באגים אפשר לסלוח על גרסאות שבורות לקונסולות בנות 7 אפשר לסלוח ... כי בעבר היינו עוברים דור אחרי 6 שנים..

על פייצ'רים שהיו בדמו ויצאו מהמשחק המלא... זה קצת מזכיר את watch dogs ..

לא שאני בא לחרבן על המשחק, כן? היה נראה לי משחק של 89 ועדיין נראה לי משחק כזה ובעולם שלי 89 זה משחק סופר דופר טוב :)

אבל עדיין הם קצת פישלו פה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 ינואר 2021, 18:25

glass man כתב:הכוונה היא לסאונד איך שהצלילים עצמם נשמעים, אנשים אומרים שהצלילים נשמעים על הפנים קבצי הצליל דחוסים רצח ובאיכות נמוכה ושכל איכות השמע הנמוכה הזו הורסת את החוויה. אומרים שמי שמשחק עם אוזניות שם לב יותר מהר לכמה איכות השמע נמוכה.

ושגם הווליום הכל על הפנים ולא מאוזן :) אז הופתעתי שאין תלונות מצידכם. אולי זה אחד הדברים האלה שהגיימרים ממש מגזימים :)

אני משחק עם אוזניות, לא שמתי לב לדבר כזה..
מבחינת הווליום הלא מאוזן זה אמור להיות יותר בולט, אני לא חושב שזה נכון. לגבי איכות נמוכה של צללים, לא יודע, לא שמתי לב למשהו אבל סאונד זו לא המומחיות שלי. בכל מקרה זה לא נשמע לי שונה מGOT נניח עם אותן אוזניות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 ינואר 2021, 08:52

glass man כתב:'מה שקאז שם על סייבארפאנק עם הגיימר הזה שנראה כמו ישו... זה באמת מבאס... הוא מראה שם דברים מגניבים שהיה אפשר לעשות בדמו המפורסם של סייברפאנק ושאי אפשר במשחק המלא..

על באגים אפשר לסלוח על גרסאות שבורות לקונסולות בנות 7 אפשר לסלוח ... כי בעבר היינו עוברים דור אחרי 6 שנים..

לא שאני בא לחרבן על המשחק, כן? היה נראה לי משחק של 89 ועדיין נראה לי משחק כזה ובעולם שלי 89 זה משחק סופר דופר טוב :)

זה הסרטון, למי שפספס. מוזמנים לנסות לקעקע אותו כ''שקרים'' כמה שתרצו. אני גם לא חושב שיש שם איזה ספויילר או משהו, אז לטעמי שווה לצפות. מעבר לזה שהבחור עצמו קצת גופי כזה, הוא מעלה נקודות מעולות, והוא העלה את הסרטון הזה הרבה אחרי הפאצ' האחרון.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 ינואר 2021, 10:58

אחלה סרטון! מצחיק העץ שדרוגים עם היכולת human shield
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 ינואר 2021, 12:05

swiss-the-engine כתב:אחלה סרטון! מצחיק העץ שדרוגים עם היכולת human shield

אני הכי רגוע בהיבטי באגים ו''תוכן שהובטח'' או ''שנמוכים גרפייםםם!!!!1111111 גררררררר''. אבל פה, באמת נשברו הרבה שיאים. הדוגמא עם עץ השדרוגים מעולה. הדוגמא עם huwangbo, אדירה. המון מהבאגים שהוא הראה שם, קיבלנו בעצמנו בשעות ששיחקנו בהתחלה. חבר שלי המשיך לשחק גם קצת אחרי 1.06 ורק אחרי שהבין שגם זה לא ממש עזר לו, הוא ביקש ריפאנד.
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 ינואר 2021, 12:51

כן ובכללי הקטע של הקונסולות "דור קודם" לא תופס לדעתי כשמסתכלים על gta שיצא בכלל ל360.

כל הסיפור הזה יחד עם ההערכות שווי שוק שהיה להם הוא קטע קטע.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ינואר 2021, 14:10

Klayman כתב:
glass man כתב:'מה שקאז שם על סייבארפאנק עם הגיימר הזה שנראה כמו ישו... זה באמת מבאס... הוא מראה שם דברים מגניבים שהיה אפשר לעשות בדמו המפורסם של סייברפאנק ושאי אפשר במשחק המלא..

זה הסרטון, למי שפספס. מוזמנים לנסות לקעקע אותו אכ''שקרים'' כמה שתרצו. אני גם לא חושב שיש שם איזה ספויילר או משהו, אז לטעמי שווה לצפות. מעבר לזה שהבחור עצמו קצת גופי כזה, הוא מעלה נקודות מעולות, והוא העלה את הסרטון הזה הרבה אחרי הפאצ' האחרון.

אני קצת מבאוס שראיתי את הסרטון הזה, הוא ספויילרים לפנים, הוא הורס קווסטים, מערכות ועוד המון דברים. אבל בנוגע לתוכן של הסרטון, האמת שזה ממש מבאס. נראה שה-AI במשחק ברמה ממש של תחת, זה כמעט מדכא. כלומר זה באמת ככה לשחק במשחק? שאוייבים לא רואים אותך בכלל, שהרחוב מרגיש מזעזע וכו'? נשמע לי הזוי לגמרי. אני ממש מקווה שזה לא המצב.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 ינואר 2021, 14:13

מה3 שעות שלי זה אכן ככה. מעוד בערך 4-5 שעות שחבר שלי שם בו אחרי פאצ' 1.06, זה נשאר ככה (ועוד הביצועים על המחשב נדפקו לו לגמרי אחרי הפאצ').
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 ינואר 2021, 22:28

הדברים בסרטון לא יכולים להסתדר עם פאץ. אין מצב. זה נראה בבירור משחק מפורר שאם הוא היה Gass אז היה (אולי) על מה לדבר.

מצד שני כמו שהבחור גם אומר בסרטון, אפשר להינות איזה 10 שעות. זה "משחק מלא" בספר של לא מעט שחקנים.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 ינואר 2021, 23:38

אולי יהיה אפשר לתקן אותו בגירסה דפינטיבית ב2022 אבל אז זה לא יהיה בדיוק אותו משחק שאנחנו מדברים עליו עכשיו, אלא כמו שסוויס אמר זה יהיה כמו לחכות שיתקנו משחק GAAS. פפ14 SF5 כולם עברו "רייבוט" או במקרה של SF5 "סופט רייבוט" וזה הצליח להם אבל אם זה המסלול שCDPR ילכו בו זה יספק רק חלק מהאנשים.

יש איזה אנליסט שהביא תחזית לפני כמה ימים שלמרות המצב של CDPR היא עדיין יוצרת עניין אצל המון מפיצות והוא חוזה שבשנים הקרובות מפיצה ענקית תנסה לקנות אותם.

אני לא נכנס לניתוח של אם הוא צודק או לא, אבל נראה לי שמפיצה גדולה היתה יכולה לתת לסייברפאנק את הזמן שהוא צריך כדי להפוך למשחק שCDPR רצו שהוא יהיה בו.
עדיף שאיזו חברה סינית תקנה את CDPR ותתן להם מלא זמן ותקציב במקום שנקבל משחקים שבורים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ינואר 2021, 23:52

מי האנליסט הדגנרט שחושב שמפיצה תקנה את cdpr ששווה היום, אחרי ההתרסקות בחודש האחרון, פי 2.5 מיוביסופט ויותר מTake2. ולמה שהם ירצו למכור בכלל? הזוי.

וגם בכלליות הדיון פה על סייברפאנק כאילו הוא משחק מזעזע שמרגיש בקושי כמו משחק פס2, כאילו, בואו, קצת פרספקטיבה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 23 ינואר 2021, 00:45

לא יודע הסרטון הזה עשה די רושם משחק חרא. בפרט לשחקן "ותיק" ובטח לאור הציפייה שנוצרה מהחומר הפרסומי שלהם עצמם.

גלאס כיום יש רק חברה אחת שהוכיחה שיש לה את החבל לעשות משחק שכזה. לא רואה סיבה לחשוב שהחזון שהוצג היה מתממש תחת מפיצה אחרת.
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 23 ינואר 2021, 00:49

חברה סינית שתקנה את cd p ?
למה אתה רוצה את זה ?

חברות סיניות בתחום בעיקר מתמחות במשחקי סמארטפון
דוגמה בולטת זה ההסכם שהיה עם בליזארד על דיאבלו האחרון
למרות שזה היה מצחיק לראות את האכזבה של מעריצי בליזרד באותו כנס ,ואת האמירה של המנחה הלחוץ "חברה אין לכם טלפון "
או משהו בסגנון

בסופו של דבר השקעות סיניות בתחום לרוב זה לכיוון המשחקי סמארטפון
אני לא היתי רוצה לראות את זה קורה
ובכלל אני מאמין שסיבארפאנק ישוקם ויהיה משחק טוב בעתיד
זה אולי יקח עוד כמה תלאים ,אבל אני מאמין שיצליחו לעשות את גרסת הדור הקודם סבירה
וגרסת הpc ובעתיד גרסת הדור החדש שעדין לא יצא
למשחקים טובים

חבל שהשיקו באופן כזה צולע ,אבל זה מה יש

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ינואר 2021, 01:04

swiss-the-engine כתב:לא יודע הסרטון הזה עשה די רושם משחק חרא. בפרט לשחקן "ותיק" ובטח לאור הציפייה שנוצרה מהחומר הפרסומי שלהם עצמם.

גלאס כיום יש רק חברה אחת שהוכיחה שיש לה את החבל לעשות משחק שכזה. לא רואה סיבה לחשוב שהחזון שהוצג היה מתממש תחת מפיצה אחרת.

אני חושב שקצת שוכחים שסייברפאנק הוא לא GTA עם אלמנטים של RPG, הוא דאוס אקס RPG עם עיר פתוחה.

אגב, מסתבר ש-1.1 בדיוק יצא לפני כמה דקות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 ינואר 2021, 03:24

נדב: זה הקטע אחי, CDPR הם אלה שיצרו את הציפיות שזה יהיה מין GTA דאוס אקסי, לא האנשים. בהתחלה אחרי הדמו אנשים אמרו שזה נראה דאוס אקס, ואז כשהם חשפו יותר ויותר מהעולם הפתוח התחילו ההשוואות המתבקשות על GTA. :)

ויש מצב ענק שכל הניסיון הזה שלהם להיות גם דאוס אקס נקסט ג'ן גם משחק עולם פתוח ברמה גבוהה וגם להיות עם סיפור ברמה של המכשף יכול להיות שכל הניסיון הזה לעשות כל כך הרבה דברים שאפתניים במשחק אחד זה מה שהביא להם את הפגיעה באיכות של המשחק.

לא שאני יודע בוודאות, כן? אבל ממה שהמפתחים מספרים במידע שדלף החוצה, הם אומרים שהיתה אמונה פנימית בהנהלה ובצוות הפיתוח שבגלל שהם הצליחו לפתח את המכשף 3 הם גם יצליחו לעשות עולם פתוח GTA שכזה מין אמונה כזו בכוח על של הצוות או שאלוהים נגע בצוות או איך שלא נקרא לזה :)

אז הם בעצמם קצת עשו את זה.

בנוגע לאנליסט, שמע אני לא אתחיל להגן על הדעה שלו שCDPR תמכר כי אני לא באמת יודע על איזה נתונים/ידע הוא בנה עליו את התחזית שלו אז קשה להתייחס לדעה שלו ברצינות, כשלא ברור על מה התחזית נבנתה :) אבל אני מאמין שיש חברות שיכולות לקנות את CDPR ובגלל שהם חברה מזרח אירופית הם יכולים להוציא משחקים טובים בזול יחסית כי יוקר המחיה בפולין הוא לא מי ישמע גבוה :)
הנה זה https://www.playstationlifestyle.net/20 ... 20December.
כאילו כן, לקנות אותם עכשיו יהיה בערך כמו לקנות מפיצות הרבה יותר גדולות אבל יש חברות שיכולות לעשות את זה כמו Tencent נגיד.

סוויס: אני מניח שאתה מתכוון לרוקסטאר אחי? כאילו שרק הם הראו בפועל שהם יכולים להביא משחק עולם פתוח ברמה שוברת שיאים כמו שCDPR מתכוונים? אם הבנתי אותך נכון,אז כן כנראה שרק רוקסטאר באמת יכולים כרגע, אני לא יודע אם מפיצה אחרת יכלה להציל את המשחק או לא כי יכול להיות שCDPR פשוט קפצו למים עמוקים מדי עבורם.
אבל אני חושב שבוא נגיד ככה, אם היה לCDPR גב כלכלי של מפיצה ענקית, שמוכנה לתת להם עוד שנתיים. אולי היינו מקבלים משחק הרבה יותר מלוטש גם אם באמת לא מגשים את החזון של CDPR :)

קרירין: אני לא הכי בעד שחברות סיניות ישתלטו על השוק אבל בנינו? אם Tencent היו קונים את CDPR אז אולי היה להם שקט נפשי לסיים את המשחק כשהוא יותר קרוב לחזון המקורי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ינואר 2021, 04:20

glass man כתב:נדב: זה הקטע אחי, CDPR הם אלה שיצרו את הציפיות שזה יהיה מין GTA דאוס אקסי, לא האנשים. בהתחלה אחרי הדמו אנשים אמרו שזה נראה דאוס אקס, ואז כשהם חשפו יותר ויותר מהעולם הפתוח התחילו ההשוואות המתבקשות על GTA. :)

ויש מצב ענק שכל הניסיון הזה שלהם להיות גם דאוס אקס נקסט ג'ן גם משחק עולם פתוח ברמה גבוהה וגם להיות עם סיפור ברמה של המכשף יכול להיות שכל הניסיון הזה לעשות כל כך הרבה דברים שאפתניים במשחק אחד זה מה שהביא להם את הפגיעה באיכות של המשחק.

לא שאני יודע בוודאות, כן? אבל ממה שהמפתחים מספרים במידע שדלף החוצה, הם אומרים שהיתה אמונה פנימית בהנהלה ובצוות הפיתוח שבגלל שהם הצליחו לפתח את המכשף 3 הם גם יצליחו לעשות עולם פתוח GTA שכזה מין אמונה כזו בכוח על של הצוות או שאלוהים נגע בצוות או איך שלא נקרא לזה :)

בנוגע לאנליסט, שמע אני לא אתחיל להגן על הדעה שלו שCDPR תמכר כי אני לא באמת יודע על איזה נתונים/ידע הוא בנה עליו את התחזית שלו אז קשה להתייחס לדעה שלו ברצינות, כשלא ברור על מה התחזית נבנתה :) אבל אני מאמין שיש חברות שיכולות לקנות את CDPR ובגלל שהם חברה מזרח אירופית הם יכולים להוציא משחקים טובים בזול יחסית כי יוקר המחיה בפולין הוא לא מי ישמע גבוה :)
כאילו כן, לקנות אותם עכשיו יהיה בערך כמו לקנות מפיצות הרבה יותר גדולות אבל יש חברות שיכולות לעשות את זה כמו Tencent נגיד.

סוויס: אני מניח שאתה מתכוון לרוקסטאר אחי? כאילו שרק הם הראו בפועל שהם יכולים להביא משחק עולם פתוח ברמה שוברת שיאים כמו שCDPR מתכוונים? אם הבנתי אותך נכון,אז כן כנראה שרק רוקסטאר באמת יכולים כרגע, אני לא יודע אם מפיצה אחרת יכלה להציל את המשחק או לא כי יכול להיות שCDPR פשוט קפצו למים עמוקים מדי עבורם.
אבל אני חושב שבוא נגיד ככה, אם היה לCDPR גב כלכלי של מפיצה ענקית, שמוכנה לתת להם עוד שנתיים. אולי היינו מקבלים משחק הרבה יותר מלוטש גם אם באמת לא מגשים את החזון של CDPR :)

קרירין: אני לא הכי בעד שחברות סיניות ישתלטו על השוק אבל בנינו? אם Tencent היו קונים את CDPR אז אולי היה להם שקט נפשי לסיים את המשחק כשהוא יותר קרוב לחזון המקורי.

יכול להיות שלא ממש ראיתי את כל החומר PR שלהם עד השיגור, אבל כשאני חושב על ההבטחות של סייברפאנק הן היו דאוס אקס RPG בעיר פתוחה גדולה. אז העיר ויזואלית ומבחינת דחיסות היא כנראה הדבר הכי מרשים שאי פעם היה, אבל נראה שזה בעיקר קליפה ריקה. אוקיי, אם זה היה GTA6 זה היה מדכא רצח אבל זה לא GTA, זה RPG דאוס אקס. זה לא שהתבאסתי שהערים בוויצ'ר 3 נראו כמו תחת והאזרחים סתם בוטים מסתובבים ללא כל מטרה או שהשליטה בסוס הייתה מהנה בערך כמו לנסות לנשק עקרב. כלומר הוויצ'ר 3 הוא משחק קלאנקי מוות, מלא בבעיות שליטה ומערכת קרב שהיא באמת אבל באמת נוראית. אבל זאת לא הסיבה שאני משחק בווצ'ר וזאת גם לא הסיבה שאני הולך לשחק בסייברפאנק. כלומר, מישהו פה רצה מסייברפאנק GTA6? לא, כולנו דברנו על דאוס אקס RPG. אז זאת השאלה האמיתית, האם הוא מספק דאוס אקס RPG? כי GTA6 הוא לא, ואני לא ממש בטוח מי ציפה שהוא יהיה GTA6 מהחברה שמספקת משחקים מדהימים אבל קלאנקים מוות ועם אפס פוליש. אבל באמת שאני מרגיש כבר כאילו אני מברבר באויר, לא שחקתי במשחק (יותר מ-5 דק') ואף אחד מאיתנו לא באמת ישב ושחק במשחק הזה שעות. כמעט כל מה שאנחנו אומרים פה מבוסס על סרטוני סנסציה מהאינטרנט.

בנוגע למכירה, אני לא רואה אותם עושים את זה. למה להם לעשות את זה? מה שכן, אם למישהו היה ספק בכלל שלא היה שווה לשגר את גרסאות הדור הקודם ולחטוף את כל ה-PR הנוראי הזה, המניה שלהם כבר הגיעה לירידה של 10 מליארד דולר. כמה הכניסו להם המכירות של הדור הקודם? 300 מליון דולר אם אני נדיב? שלא נדבר שרוב המכירות האלה היו מגיעות על הפס5 וה-XSX כשהן היו מקבלות את הגרסה שלהן. אז הם הרוויחו 300 מליון דולר וכל ה-PR הנוראי הזה הפסיד להם מליארדים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 ינואר 2021, 09:59

DrKeo כתב:
glass man כתב:נדב: זה הקטע אחי, CDPR הם אלה שיצרו את הציפיות שזה יהיה מין GTA דאוס אקסי, לא האנשים. בהתחלה אחרי הדמו אנשים אמרו שזה נראה דאוס אקס, ואז כשהם חשפו יותר ויותר מהעולם הפתוח התחילו ההשוואות המתבקשות על GTA. :)

יכול להיות שלא ממש ראיתי את כל החומר PR שלהם עד השיגור, אבל כשאני חושב על ההבטחות של סייברפאנק הן היו דאוס אקס RPG בעיר פתוחה גדולה. אז העיר ויזואלית ומבחינת דחיסות היא כנראה הדבר הכי מרשים שאי פעם היה, אבל נראה שזה בעיקר קליפה ריקה. אוקיי, אם זה היה GTA6 זה היה מדכא רצח אבל זה לא GTA, זה RPG דאוס אקס. זה לא שהתבאסתי שהערים בוויצ'ר 3 נראו כמו תחת והאזרחים סתם בוטים מסתובבים ללא כל מטרה או שהשליטה בסוס הייתה מהנה בערך כמו לנסות לנשק עקרב. כלומר הוויצ'ר 3 הוא משחק קלאנקי מוות, מלא בבעיות שליטה ומערכת קרב שהיא באמת אבל באמת נוראית. אבל זאת לא הסיבה שאני משחק בווצ'ר וזאת גם לא הסיבה שאני הולך לשחק בסייברפאנק. כלומר, מישהו פה רצה מסייברפאנק GTA6? לא, כולנו דברנו על דאוס אקס RPG. אז זאת השאלה האמיתית, האם הוא מספק דאוס אקס RPG? כי GTA6 הוא לא, ואני לא ממש בטוח מי ציפה שהוא יהיה GTA6 מהחברה שמספקת משחקים מדהימים אבל קלאנקים מוות ועם אפס פוליש. אבל באמת שאני מרגיש כבר כאילו אני מברבר באויר, לא שחקתי במשחק (יותר מ-5 דק') ואף אחד מאיתנו לא באמת ישב ושחק במשחק הזה שעות. כמעט כל מה שאנחנו אומרים פה מבוסס על סרטוני סנסציה מהאינטרנט.

בנוגע למכירה, אני לא רואה אותם עושים את זה. למה להם לעשות את זה? מה שכן, אם למישהו היה ספק בכלל שלא היה שווה לשגר את גרסאות הדור הקודם ולחטוף את כל ה-PR הנוראי הזה, המניה שלהם כבר הגיעה לירידה של 10 מליארד דולר. כמה הכניסו להם המכירות של הדור הקודם? 300 מליון דולר אם אני נדיב? שלא נדבר שרוב המכירות האלה היו מגיעות על הפס5 וה-XSX כשהן היו מקבלות את הגרסה שלהן. אז הם הרוויחו 300 מליון דולר וכל ה-PR הנוראי הזה הפסיד להם מליארדים.

אני מסכים עם הרבה דברים שאתה אומר פנ נדב אבל אני חושב שיש מצב שהרבה אנשים שהם לא אנחנו או שאר הארדקור בוקסלים. כן ציפו לאיזשהו GTA.

כאילו אני יכול להעיד רק על עצמי אבל אני בהתחלה ציפיתי שזה יהיה RPG מגוף שלישי עם דמות קבועה כאילו סוג של המכשף 3 בעולם סייברפאנקי... אחרי הדמו השתנו לי הציפיות לדאוס אקס וככל שהם שיחררו יותר קטעי נהיגה זה התחיל להזכיר לי את Watch dogs.

ברור שזה עדיין הכי הזכיר לי דאוס אקס, אבל מהתגובות ביוטיוב שהשוו כל הזמן כמה GTA מרגיש חי יותר, אולי אנשים מהקהל היותר רחב ציפו כבר לGTA? כאילו הם הראו בעיקר נהיגה וfetch quest.. אם מישהו הכניס לעצמו לראש שזה יהיה GTA מהיוצרים של המכשף.. אז הם בבעיה.הם לא בדיוק הראו את העומק של המשחק כRPG.

אני אישית חושב שאם הם היו מורידים את כל קטעי הנהיגה המיותרים האלה וההתעסקות עם המשטרותולא מראים שממה פתוחה וזה גם אנשים היו באים עם הציפיות הנכונות שזה דאוס אקס וגם אולי משאבים יקרים אולי היו הולכים על להפוך את המשחק ליותר טוב :)

בנוגע למכירה... אני מניח שאולי כמו בטסדה CDPR יחפשו להימכר חיפשו? לא נראה לי שTencent יעשו את זה בקרוב כי לפי השמועה הם עומדים לקנות חברת פיתוח קוריאנית או אמריקאית.

אבל בטוח יש חברת ענק אחרת שתמצא את זה משתלם. מייקרוסופט גם לא כי בדיוק קנתה את בטסדה אבל וואו אם הם יעשו את זה בשנים הקרובות אז. .. מגהטון :)

אני חושב שבCDPR יש פוטנציאל אדיר, הם מוכשרים בטירוף תראה איזה משחק כמו המכשף 3 הם עשו כולל שיווק ב81M דולר כאילו הפיתוח שלו היה יחסית ממש זול לאיכות שלו.. קח את זה לעומת דסטני שעם שיווק הגיע ל500M

לי נראה שיוקר המחייה הנמוך בפולין הם מה שמאפשרים את זה חברה ברמה של CDPR באמריקה אנגליה או גרמניה היתה עולה הרבה יותר.

סקוור למשל שמכרו את IO לחברה עצמה בחזרה למה הם עשו את זה ? כי יוקר המחייה המטורף בדנמרק והמשכורות שהם היו צריכים

לשלם והתקציב כל זה כנראה לא היה שווה להם את המכירות של היטמן והתפוקה של IO עכשיו בוא נתאר לעצמנו שCDPR לא תצליח להתאושש לגמרי מהכישלון של סייברפאנק ויחפשו קונה... מאמין

שאפשר יהיה להתגמש על המחיר שלהם במצב כזה :)

על הביטול של גרסאות הדור הקודם.. אני מסכים איתך בהכל לגביה כולל שזה לא היה שווה להשאיר אותה..ושעשתה את רוב הנזק.

אבל הם כבר לא יכלו לבטל את גרסאות הדור הקודם.. הם אמרו למשקיעים שגרסאות הדור הקודם והPC הן הפלטפורמות הראשיות והמשקיעים בנו על זה שהמשחק ימכור בערימות על הדור הקודם.. לכן הם אומרים המשקיעים שבעינהם זו היתה הונאה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ינואר 2021, 12:05

כן? הם הראו בעיקר נהיגה וכו׳? אני זוכר שני דמואים גדולים ובשניהם הכל היה התגנבות, יריות, מחסנים מלאים בכנופיות וכו. זה למה ישר חשבתי דאוס אקס. הם הראו איזה קטע מרדף אחד, אבל זה היה איזה 5% מההדגמות.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 23 ינואר 2021, 13:17

שוחרר פאטצ 1.1 לסייבר פאנק
https://www.cyberpunk.net/en/news/37373/patch-1-1
לשחקני הPC אין פה בשורה גדולה מדי, הפאטצ מתמקד בעיקר ביציבות, תיקון באגים ותיקון בעיות בקונסולות הישנות.
אני עדיין יחכה לפאטצ של פברואר שאמור התמקד במשחקיות לפני שאני ינסה אותו שוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 ינואר 2021, 13:30

DrKeo כתב:כן? הם הראו בעיקר נהיגה וכו׳? אני זוכר שני דמואים גדולים ובשניהם הכל היה התגנבות, יריות, מחסנים מלאים בכנופיות וכו. זה למה ישר חשבתי דאוס אקס. הם הראו איזה קטע מרדף אחד, אבל זה היה איזה 5% מההדגמות.

נדב באיזה דאוס אקס בדיוק אתה נוהג כמה דקות בעיר בדרך למשימה שלך באור יום ומפטפט עם מישהו באוטו? בדאוס אקס מרוב שהעיר נראת כמו בית שאן אתה עושה אתה מגיע ממקום למקום בהליכה.

אתה מראה לאנשים שיש נהיגה ועיר פעילה? הדמיון של רוב האנשים יתחיל לדמיין שזה עולם פתוח. ..

לנו אולי זה היה נראה דאוס אקס אני מסכים אבל בפועל? נראה לפעמים כמו מיש מאש של דאוס אקס, watch dogs וrage 2.

הישו ההוא אשכרה מראה שיש שוטרים ומרדפים פשוט השוטרים עם פיגור שכלי ובדרך כלל לא תוקפים.

במה שבלינג הביא, מראים אדם על כיסא גלגלים שכשאתה מתקרב אליו עם אקדח הוא קם מהכיסא גלגלים ובורח :lol: :lol: :lol: כאילו מה זה הבאג השובר אימרסיה הזה חחחח.

וכן אתה יכול להגיד ברור שגם בסקיירים יש באגים שוברי אימרסיה אבל בעולם פנטזיה לראות עז מרחף בשמים (ולי אישית זה מעולם לא קרה) זה עוד יכול להיראות סביר חח. בעולם שמנסה להיות מציאותי הבאגים הזויים מדי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 23 ינואר 2021, 14:04

אני חושב שצריך להודות שהמשחק פשוט לא יצא כמו שהם תכננו שהוא יצא. משהו התחרבש להם שם במהלך הפיתוח, ואני לא מדבר רק על הצד הטכני, אלא על המשחק עצמו.
אולי הבעיות הטכניות השליכו על חוסר הזמן שלהם להתעסק במשחק, אבל זה ממש לא חשוב, התוצאה היא שהמשחק פשוט לא עושה המון דברים שהובטחו שיעשה.

אני לא מחפש להשוות את המשחק הזה לשום דבר, לא לדאוס אקס ולא לGTA, אלא רק למה שהם הבטיחו שיהיה בו.
עובדתית, הדמו הראשון שראינו מפוברק לגמרי, הבטחות שנעשו לגבי העולם, הAI, משמעות הבחירות בסיפור, אלמנטים של שדרוג מכני, דירות, מכוניות, האקינג ו... אני יכול להמשיך, הכל לא יצא כמו שהובטח.
אז להגיד דאוס אקס זה טוב ויפה, אבל מה זה קשור? המשחק, כך נראה, לא מדגדג את מה שCDPR אמרו שהוא יהיה.

והבאגים הם שגעון חולף, זה יעבור, אני אפילו לא מתיילס לזה. אני מדבר על העיצוב הבסיסי של המשחק שפשוט דל בצורה מאוד, מאוד משמעותית ממה ש*הובטח ישירות ורשמית*, לא ממה שדמיינתי עצמאית שהמשחק יהיה.
וגם אם אני עדיין לא משווה אותו לשום משחק ישירות לצורך הדיון, דברים כמו העובדה שכל הNPC בעיר נעלמים כשאתה יורה ברחוב, כאילו, זה עיצוב בסיסי שפשוט לא הספיקו להשלים והוציאו שבור אבל עובד. היכולת לקנות שדרוגים שאין למשחק מכניקה שבה הם יעבדו בכלל, כמו שהסרטון ההוא מראה על היכולת של 'המגן האנושי', לדוגמה, מה זה? זה אמור להיות במשחק דאוס אקס?
זה שמערכת הLOOT והSTATS לא עובדות בכלל באותה סקאלה, ומעקרות ממשמעות אחת את השנייה, זה קשור להשוואה עם GTA? זה שיש אפשרות לאורך כל המשחק לשחק בצורה קטלנית או לא קטלנית, בלי שבאמת יש לזה משמעות כלשהי (לא מדבר סיפורית אפילו, אין לזה משמעות על האם האנשים ימותו או לא בכלל)...

בקיצור, משום מה הם היו חייבים להוציא אותו עד סוף 2020 או משהו. הוא פשוט לא היה מוכן.
משחק לא יוצא עם עד כדי כך הרבה באגים, אלא אם הוא היה חייב לצאת ולא הייתה ברירה. זה לבד כבר ההוכחה, אבל העובדה שמערכות במשחק לא עובדות בצורה חלמאית משהו, והעובדה שהמון מערכות לא מפותחות, או קיימות בכלל, כמו שהובטח והוצג רשמית בהדגמות.. אין לי שום ספק שהמשחק שקיבלנו הוא בכלל לא המשחק שCDPR בעצמה דמיינה, אז לפתור הכל ב"זה מלכתחילה לא היה GTA" זה חסר פואנטה.

גם להפיל הכל על קונסולות הדור הקודם זו בעיה. ראשית כי ההחלטה הייתה של CDPR כל הזמן אז אני לא יודע למה זה אמור לפתור אותם כאילו זה נפל עליהם מהשמיים. ושנית, כי המשחק התחיל פיתוח עוד הרבה, הרבה לפני שזה היה הדור הקודם.
הסקופ המובטח של המשחק, ובעצם הכל, נבנה כשזה הבסיס בעולם הגיימינג. אם הסקופ היה גדול מדי והם המשיכו להאבק בזה עד לרגע השחרור, זו ממש לא נקודה לזכותם.

בכל מקרה אני כבר ממש חסר הייפ אליו. אין לי ספק שאשחק בו מתישהו, אני מניח שזה כן משחק טוב, פשוט אין קשר בין המציאות לעולם הדמיוני של CDPR בשנים האחרונות, וזה לא קשור לשום השוואה או הייפ מוגזם שהשחקנים יצרו בעצמם.
אחכה כרגע קודם כל להשקה הרשמית של גרסאות הדור הבא בהמשך השנה, בתקווה שזו תהיה הזדמנות לאיזה re-release רשמי שיתעסק בבסיס של המשחק.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים