E3 2019 - הנושא הרשמי (לו"ז מסיבות עיתונאים בהודעה הראשונה)

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: E3 2019 - הנושא הרשמי (לו"ז מסיבות עיתונאים בהודעה הראשונה)

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2019, 10:50

בחיים לא ראיתי בשער של ממון כתבה שהיא הכרזה על משחק מצופה.

זו לא הפנייה לכתבה על תערוכת E3 שזה באמת לא חריג, בדרך כלל עולה כתבה מרוכזת שמסכמת את מה שהלך שם ביום ראשון במדור המחשבים. פה זו פשוט כתבה בשער של העיתון שמבשרת שהוכרז המשך מאוד מצופה. כמובן שהם ציינו בתוך הכתבה עצמה שזה נעשה במסגרת E3 אבל הפוקוס של הכתבה הוא על ההמשך ולא על התערוכה. כאמור, עד עכשיו זה לא קרה בפורום הזה.

יכול להיות שהנציגות הרשמית עושה פה עבודה מאחורי הקלעים, אם כן אז שאפו כי ישפאר ומייקרוסופט לא הצליחו לעשות את זה לאף טייטל גדול שלהם, אני נחשף לעיתון הזה לעיתים קרובות ואני בטוח שלא הייתי מפספס כתבה על הכרזה של משחק גדול בשער שלו :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2019, 11:06

אה, זו הייתה כתבת השער עצמו? זה אכן חריג ואם כך אין בכלל ספק שנינטנדו ישראל אחראים לזה (:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2019, 11:36

זו לא היתה הכתבה הראשית הגדולה (בכל זאת, עיתון ממון, יש הרבה דברים חשובים על סדר היום, הכתבה הראשית היתה על הגירעון באוצר והתוכנית שמתגבשת לטפל בזה) אבל באותו שער ראשי הכתבה השנייה בחשיבותה אחרי הגירעון זה שהוכרז זלדה חדש :)

זה מאוד קיצוני בוא נאמר, יש מצב שנינטנדו ישראל שילמו פה מאוד יפה אבל זו כתבה עיתונאית לכל דבר עם קרדיט לכתב והכל, זו לא פרסומת סמויה "בשיתוף נינטנדו ישראל" או משהו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2019, 11:38

זה שאין גילוי נאות לא מוכיח שום דבר ;)
סתם, מגניב אבל... לא הייתי מכריז על נינטנדו כמנצחת בזכות זה אבל בהחלט מגניב :D

אגב, *עדיין* אין שום גיימפליי שם בחוץ, של הנוקמים?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2019, 12:41

לא שראיתי.

E3 השנה התאפיינה בגיימפליי מועט מאוד, גם הקצת דברים שנחשפו לא טרחו להראות גיימפליי טוב וממושך, משחקים שאתה מצפה שכן יציגו זאת בהתחשב בזה שיוצאים כבר השנה, אפילו הם לא טרחו.

אני חושב שמחוץ לאסונות E3 כמו התקופה הקוז'ואלית שעברה על התעשייה עם ווי/קינקט/Eyetoy זו חייבת להיות ה E3 הכי גרועה שהיתה אי פעם.

היא היתה כל כך רעה שאני חושש שהדבר פשוט נובע מירידה חזקה בכח של התערוכה ולא מזה שכולם שומרים הכל לשנה הבאה, העיתונאים השנה עבדו שעות של משרה חלקית בבנק בניגוד לשנים קודמות שהם הצליחו לתפוס שינה רק בטיסה בדרך הביתה. פשוט אין כמעט מה לסקר.

מקווה שאני טועה ושבשנה הבאה יחזור העניין וההייפ מהאירוע הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2019, 12:50

כן, ללא ספק אחת הגרועות שהיו, אבל כאמור - זו ירידה לצורך עלייה. אלא אם מיקרוסופט וגם סוני יחליטו לעשות אירוע נפרד ולא לחשוף יותר מדי גם בe3 הבאה, אבל אני מאמין ששתיהן לא יפספסו שום הזדמנות להעלות את ההייפ לקונסולות שלהן ב-2020.

אגב, גם מהמשחק של NT לא ראינו עוד גיימפליי בתערוכה וההוא אמורה להגיע עוד איזה שבועיים... אני פשוט לא מבין את ההחלטות האלה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2019, 13:02

אם אתה מדבר על הדור הבא אז זה שהן יעשו אירוע נפרד זה וודאי, זה נתפס כמאוד טפשי לחשוף קונסולה חדשה כחלק מתערוכה שלמה עם כל הבררה שם, היום אחרי המהפכה שאפל עשתה בתחום הזה של השיווק, אם אתה מעל למוכר באסטות בשוק אתה מרים אירוע גדול משלך וזוכה לפי כמה וכמה יותר PR ממה שתערוכה תתן לך.

השאלה היא האם אחרי האירועים האלו שבטח יקרו ב Q1 בשנה הבאה נקבל אירוע E3 גדול ומושקע ורווי תחרות ויצרים כמו שאנחנו רגילים לפני דור חדש או שפתאום כולם יעדיפו לעשות חשיפות ממוקדות קטנות יותר למשחקים ולפרטים אחרים שקשורים לדור הבא ו E3 תקבל לרוב שוב תוכן דרג ג' כמו שקרה השנה.

אם סוני מדלגת על האירוע גם בשנה הבאה אז אפשר להתחיל לאמר קדיש.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2019, 13:12

הכוונה היא כמה הם ישאירו לE3 אחרי שכבר יכריזו על דברים... זאת אומרת, באירוע שלהם הם יכולים לשמור את הגיימפליי לE3, למשל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2019, 19:35

ככה היה ב2013. לכל אחת היה אירוע אבל לא מעט נשמר ל-E3.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2019, 23:24

פיל ספנסר על קונסולות עתידיות (יעני גרסת X לסקארלט) ב-36:50:

ההתיחסות קצרה אבל הוא אומר שהם לא מרגישים צורך להוציא X שנתיים או שלוש אחרי היצאה של הסקארלט אלה להביא חוויות חדשות (אולי פוקוס על RT?) וכשג'ף מזכיר טלביזיות 8K פיל מתבאס מהקונספט. חיובי לגמרי, אני ממש לא רוצה לראות שום דבר הולך לכיוון 8K.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יוני 2019, 17:30

אז יש פרטים רשמיים על הנוקמים:
מצב הסיפור הראשי - הוא סינגל בלבד!
יש 3 סוגים של ״שדרוגים״ - סקיל טרי, גיר וקוסמטיקס.
כאשר הראשון והאחרון די ברורים, ה״גיר״ יותר פועל כמו perks, ומאפשר מהלכים מיוחדים.
מצב המולטי מחולק למשימות, וככל שמתקדמים במצב הסינגל כך מקבלים עוד משימות.

נשמע פשוט מעולה.
רק מקווה שהסיפור לא יהיה קצר מדי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יוני 2019, 18:31

לאסקין אני יודע שאתה אופטימי אבל אני פחות, אני פשוט לא מרגיש שזה מצב סינגל מושקע כמו שאתה מקווה לו. הלוואי ואני טועה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יוני 2019, 21:09

עד כה המשחקים של CD היו די מלאים בתוכן, אני לא מצפה ל-40 שעות של קמפיין, אבל גם לא 5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2019, 00:47

אני בסדר גם עם חמש, העיקר שיהיה איכותי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יוני 2019, 10:01

יש דליפות באיכות נוראית של הגיימפליי כולו, וזה פשוט נראה מגניב... אבל איכות איומה ממש

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יוני 2019, 11:52

המנהג הזה שבאים לתערוכה (שעכשיו גם פתוחה לקהל הרחב) כדי להציג משחק אבל מציגים אותו מאחורי דלתיים סגורות ותחת איסור צילום ממשיך להיות הדבר הכי מטומטם ומיושן בתעשייה. אין מקום לזה בימינו.

אם המפתחת בטוחה מספיק להציג משחק לעשרות עיתונאים ושהם אחר כך ייצרו רשמים בעיניי מיליוני שחקנים, אז אין שום סיבה למה לא להראות את ההדגמה הזו ישירות לשחקנים ולתת להם להתרשם בעצמם. פעם היה התירוץ שאנשים לא יודעים להתייחס למשחקים שעדיין בפיתוח אבל הפופולאריות של מודל ה early access ריסק את התיאוריה.

כל מה שנשאר זה היחסים הבעייתים בין מפתחים לעיתונאים ואלמנט היד רוחצת יד של נזמין אותך לקבוצה מצומצמת שתראה את המשחק ונזכה לסיקור חיובי ומלא התרגשות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 יוני 2019, 14:45

אני מניח שזה נועד לייצר באזז והייפ. תראה את סייברפאנק שנה שעברה, זו הדוגמה למצב שבו המודל הזה עובד באופן מושלם:
במשך חודשיים מE3 כולם דיברו רק עליו, כתבים שראו אותו פשוט לא הפסיקו לדבר עליו ואנשים היו צמאים (ונתנו קליקים, שיצרו עוד דיבור עליו) לכל פיסת מידע הכי קטנה עליו.
ואז CDPR שחררו את הטריילר, כלומר לא עשו כלום חוץ מלהעלות חומר שכבר קיים אצלם בלי שום עבודה, וחזרו להיות מילת הבאזז החזקה ביותר בעולם הגיימינג לעוד תקופה מסוימת.

סייברפאנק השנה גם יצליח לעורר באזז מאוד רציני כשיצא הגיימפלי, אבל דווקא מהצד השני וכי הרבה תגובות מעורבות יצאו אליו. והנקומים נראה פשוט פחות מעניין אנשים ברמה הזאת, חוץ מלאסקין כמובן :) , שלא מפסיק לדבר עליו ומשאיר פה את השיחה על המשחק על אש קטנה תמיד רק כי אין טריילר. אבל זה הנסיון שלהם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 15 יוני 2019, 22:59

סייברפאנק מקבל הרבה היפ ,כי המשחק הגדול הקודם שלהם
היה וויצר 3 ,אז יש גם ציפיה ענקית

זה כמו ההכרזה שזלדה ראשי חדש בפיתוח
יש הרבה היפ ,למרות שהמשחק כניראה מאוד רחוק מהשקה
אני מהמר על שנתיים שלוש
אולי אפילו בדור הבא של נינטנדו

פשוט כי זה אחרי botw ,אז יש ציפיה ענקית

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2019, 01:19

זה מרקטינג קאז וזה עבד חבל על הזמן. מ-E3 (כשהראו אותו מאחורי דלתיים סגורות) ועד שבוע אחרי גיימסקום (כששחררו אותו ביוטיוב) כולם רק דברו על סייברפאנק.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 16 יוני 2019, 15:17

Laskin כתב:דווקא יש לא מעט כתבות כאלה... לפחות ממה שאני רואה (יותר ויותר)
ומאז שלנינטנדו יש פה נציגות רשמית יש עוד יותר אינטרס לקדם את המשחקים שלהם (:

מבירור קצר שעשיתי: זה תוכן אורגני שלא קודם בתשלום (או נולד מיוזמה של יח"צ). העורך הטכנולוגי של "ממון" באמת חשב שזה היה האייטם החשוב ביותר באותו היום מ-E3 (מוקדם יותר באותו שבוע הוקדש גם אייטם ל-project scarlet, ויש מצב שהיו עוד אייטמים מהתערוכה שפספסתי כי אני לא ממש עוקב אחרי העיתון), וכנראה זה היה יום די דליל בחדשות כלכליות כי החליטו להעמיד את האייטם הזה בעמוד השער של המוסף.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 יוני 2019, 22:48

טוב לדעת ארז. היתה לי הרגשה שזה לא קשור לקידום בכסף כי אחרת למה ישפאר ומייקרוסופט לא הצליחו עד עכשיו להביא הכרזה על משחק שלהם היישר לשער יום שגרתי בממון? למה הם משקיעים פחות מנינטנדו בפרסום?

כנראה אלו נסיבות יוצאות דופן של יום חדשות חלש פלוס הכרזה שבטח העורך עצמו התלהב ממנה שהובילו לדבר הדי חסר תקדים הזה (ותקן אותי אם זכרוני מטעה אותי)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 יוני 2019, 10:01

ישפאר ומיקרוסופט ישראל עובדתית די שקטות בכל הנוגע לפרסום, מלבד פרסום בKSP או BUG או משהו, ואם תהיה חברה שפתאום תדחוף חזק מאמרים בעיתונות הישנה זה לא יהיה כל כך משונה... סה"כ שחקן (ישן-)חדש בישראל, עם קהל יעד מעט צעיר יותר וכיוון יותר של "צעצוע חדש" מאשר קונסולה ביתית שצריך את הפרסום יותר מסוני ומיקרוסופט כרגע... כי שוב - הם רק קמו, וצריכים ליידע אנשים על קיומם :P
בכל אופן, הסיבה שחשדתי היא שהוא אולי ה"עיתונאי" היחיד בעולם שהחליט להבליט דווקא את משחק ההמשך הזה שאפשר להגיד שההכרזה שלו הייתה סוג-של לוגו ותו לא, הכרזה על כך שעובדים על משחק, שיכול לקחת גם עוד 3 שנים עד שנראה אותו, זה לא מקרי שהוא לא נבחר להיות משחק התערוכה בשום מקום אחר בערך. וכמובן שאני לא מפקפק עכשיו שזו דעתו (מאחר והבדיקה של ארז העלתה שלא מדובר ביוזמה של יח"צ), אבל זה, בצירוף העובדה שנינטנדו ישראל רק קמה העלתה חשד סביר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 יוני 2019, 10:45

מה ההבדל בין זה לבין המסיבת E3 המפורסמת עם שאנמו או ff? זה אפילו במצב טוב יותר, טריילר בזמן אמיתי, שאנמו ו-ffvii היו cgi ובסוף
לקח להם לצאת 5 שנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 יוני 2019, 11:32

נכון מאוד, וכמה הביאו לשנמו 3 את "משחק התערוכה"?
אין לי בעייה כמובן עם הכרזה כזו, אבל זה לא מאוד שונה מההכרזה על מטרויד 4 או, כן - FF7. הכרזה בלי שום פרטים מלבד העובדה שעובדים עליו לא יכולה להיות קרובה בכלל להתמודד על הדבר הכי מעניין שקרה באותה תערוכה, אלא אם באמת לא קרה שום דבר אחר :)

עם FF7 ספציפית היה טירוף בהכרזה, כי זה בערך המשחק שהכי רוצים לראות רימייק שלו בהסטוריה של עולם הגיימינג, משחק מיוחד שרבים זוכרים אותו כמשחק שהכניס אותם לז'אנר שלם, אם לא לעולם הגיימינג בכלל. אבל גם לו לא היה מגיע וגם לא נדמה לי שיותר מדי כתבים חשבו שזה היה המשחק הכי בולט בתערוכה באותה שנה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 יוני 2019, 11:45

לא הבנתי מה הקשר בין משחק התערוכה לבין גודל ההכרזה.

ארז הסביר שהעורך חשב שזו הכרזה גדולה (ובצדק) ובשילוב עם יום חדשות יחסית חלש זה מצא את עצמו בשער של העיתון.

ה E3 הזו היתה מאוד מאוד דלה באירועים, בתכלס אם אתה שואל אותי המשך ישיר לזלדה שנחשב לאחד הגדולים בכל הזמנים עם טיזר שמראה מה הכיוון שהם הולכים אליו מבחינת אווירה ואומנות זה אחת מההכרזות היותר גדולות של התערוכה. על מה בכלל הכריזו שיותר ״חשוב״ מזה השנה?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 27 אורחים