נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 12 דצמבר 2019, 06:29

קודם כל - אחלה פודקאסט (בכללי, פחות הפרק הספציפי הזה).

דבר שני - אני אוהב שהמטרה זזה. אם אפיק הייתה מממנת משחק קיקסטארטר כושל זה היה בסדר. כשמביאים דוגמא מאוד דומה שהיא מממנת משחק שהיה אמור להיות משהו קטנצ'יק בקושי, והופכת אותו למשהו גדול, זה לא טוב לצרכנים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 דצמבר 2019, 08:44

Klayman כתב:קודם כל - אחלה פודקאסט (בכללי, פחות הפרק הספציפי הזה).

דבר שני - אני אוהב שהמטרה זזה. אם אפיק הייתה מממנת משחק קיקסטארטר כושל זה היה בסדר. כשמביאים דוגמא מאוד דומה שהיא מממנת משחק שהיה אמור להיות משהו קטנצ'יק בקושי, והופכת אותו למשהו גדול, זה לא טוב לצרכנים.

זה באמת אחד הפודקאסטים הטובים אבל פרק עם אורחים קטנים. יש פרקים עם ניל דרוקמן, איימי האנינג, קן לוין, טוד הווארד, קורי ברלוג, בראיין אינטהאר וכדומה; אבל בהחלט יש לא מעט פרקים עם אורחים קטנים כמו מפתחי אינדי למרות שאני מוצא פרקים עם המפתחים של בסטיאן או FTL מעניינים לא פחות (ספציפית הפרק של FTL מצויין). כשיש מפתח גדול המנחה הוא טד פרייס מאינסומניאק שזה עוד שכבה של איכות לפודקאסט כי הוא יודע לשאול את השאלות הנכונות.

למי שלא מכיר, סופר מומלץ.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 דצמבר 2019, 11:48

כע הראיון עם Darren Korb מ supergiant games מעולה. בכללי הקשבתי לכמה וכמה כבר. אחלה ראיונות.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 12 דצמבר 2019, 23:43

DrKeo כתב:על מה אתה מדבר? המשחקים עולים אותו דבר כמו באפיק (אבל בישראל יקר יותר כי... מטבע מקומי).

https://i.imgur.com/olqyYta.png

https://i.imgur.com/afMDdOu.png

ו ASHEN היה זול יותר ב 6 יורו. אולי אפיק עדכנו את המחיר לאחר מכן.

Klayman כתב:קודם כל - אחלה פודקאסט (בכללי, פחות הפרק הספציפי הזה).

כמובן. משחק שנכשל בקיקסטארטר = משחק לא קיים. אפיק יכלה להתגאות ב'הצלת' הפרוייקטים האלה ולזכות בבלעדיים שהבלעדיות שלהם לא שנוייה במחלוקת. למשל רוק באנד 4 שנכשל ב FIG.

מה שלא טוב לצרכנים זה שמעורבות של אפיק מבטלת אפשרויות קנייה כפי שקרה במקרה הזה למרות השיפורים שזה הביא למשחק. לפחות זה משחק אינדי ולא AAA שלא זקוק לכלום.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2019, 22:01

The Wolf Among Us הראשון (מן הסתם) בחינם בחנות של אפיק לכבוד ההכרזה על ההמשך.
אם לא שיחקתם - זה הכי טוב של טלטייל... לא שזה אומר הרבה, אבל העולם מאוד מקורי ומעניין.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 דצמבר 2019, 21:26

^ גם The Escapists חינם עכשיו באפיק, ואלו כנראה שני המשחקים האחרונים שהם יתנו בחינם.
בזמנו הם דיברו על משחק חדש כל שבוע למשך שנה, והשנה הזו עברה. עכשיו זה גם השבוע הראשון שבו הם לא מעדכנים איזה משחק יגיע בחינם בשבוע הבא, ככה שכנראה החגיגה נגמרה.

DrKeo כתב:זוכרים את אפיק, זאת שהורסת את התעשיה? אז שמעתי היום את הפודקאסט של AIAM והמפתחת של Kine התארחה שם (המשחק המוסיקלי הזה שנחשף עם הסטדיה). היא ספרה שהיא עשתה פיטצ' למשחק לחבר'ה של אפיק, הם האהבו את הרעיון וממנו חלק מהמשחק. על פי מה שהיא אומרת בפודקאסט, הכסף שEPIC הביאו גרם לSCOPE של המשחק לגדול - היא האריכה את זמן הפיתוח, היא יכלה לשכור כמה אמנים נוספים, המשחק תורגם ל-9 שפות והיא שכרה חברה שעושה פורטים שיצרו גרסת פס4, ONE, סוויטצ' וסטדיה.

אז מסתבר שהמימון של EPIC הפך משחק שהיה אמור להיות משחק סטים קטנטן למשחק הרבה יותר גדול ואיכותי שבמקום להיות בלעדי לסטים, מגיע ל-5 פלטפורמות שונות. פאקינג אפיק ואיך שהם הורסים את התעשיה! מי שרוצה לשמוע את זה, אני ממליץ להתחיל לשמוע ב-2:36 אבל ספציפית על אפיק היא מתחילה לדבר בערך דקה מאוחר יותר ואני ממליץ לשמוע עד 4:58:
http://interactive.libsyn.com/indie-dev ... hneidereit

חייב להגיד שKine זה אחד המשחקים הכי מעצבנים ששיחקתי השנה. אז יש משהו בטענה שהפצה רחבה יותר שלו אכן הורסת את התעשייה... :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

סטים בהאטה לפי סטטיסטיקות ל2019

הודעהעל ידי sharonbn » 08 ינואר 2020, 10:39

האתר gamesindustry.biz מפרסם מאמר שמראה על האטה בקצב התווספות משחקים חדשים בסטים וכן ירידה משמעותית במכירות.
ב2019 התווספו 8,415 משחקים חדשים לסטים. זה אמנם גידול לעומת שנה שעברה (8,167 ) אולם הקצב של הגידול קטן באופן משמעותי לעומת 5 השנים הקודמות.
כמו כן חלה ירידה משמעותית במכירות: מ242 מליון ב2018 ל127 מליון בלבד בשנה החולפת.
מאחר והמחיר הממוצע (והחציוני) גדלו בדולר אחד, המסקנה האפשרית היא שיצאו ונקנו פחות משחקים זולים בחנות.
המספרים מבוססים על ניתוח מ steamspy

http://www.gamesindustry.biz/articles/2 ... am-in-2019

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ינואר 2020, 11:19

ברור, אפיק הביאו את כל המשחקים הכי מעניינים שיש שם בחינם :P
וגם המשחקים היותר מעניינים שהיו השנה הגיעו לEGS קודם... אני לא בטוח אם רכשתי ב-2019 משחקים בסטים, בעצמי.
אה, בעצם היה בתחילת השנה את DMC5

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

Re: סטים בהאטה לפי סטטיסטיקות ל2019

הודעהעל ידי swym » 09 ינואר 2020, 21:29

sharonbn כתב:האתר gamesindustry.biz מפרסם מאמר שמראה על האטה בקצב התווספות משחקים חדשים בסטים וכן ירידה משמעותית במכירות.
ב2019 התווספו 8,415 משחקים חדשים לסטים. זה אמנם גידול לעומת שנה שעברה (8,167 ) אולם הקצב של הגידול קטן באופן משמעותי לעומת 5 השנים הקודמות.
כמו כן חלה ירידה משמעותית במכירות: מ242 מליון ב2018 ל127 מליון בלבד בשנה החולפת.
מאחר והמחיר הממוצע (והחציוני) גדלו בדולר אחד, המסקנה האפשרית היא שיצאו ונקנו פחות משחקים זולים בחנות.

לא הייתי ממליץ להסתמך על עיתונאים קיקיונים שלא כל כך מבינים את המידע שהם קוראים...
1. "האטה בקצב של הגידול" זו כבר נגזרת שניה. בניגוד מוחלט למה שהכותרת באתר טוענת, זו לא האטה אלא גידול.
2. זה אגב אחרי שואלב התחילו למחוק מעל אלף "משחקים" בנובמבר:
https://www.google.com/amp/s/www.pcgame ... -know-why/
3. גם לא באמת חלה ירידה במכירות:
127 מליון עותקי המשחקים של 2019 הם ממשחקים שנמצאים בשוק בממוצע רק חצי שנה (ינואר 2019-דצמבר 2019, ועוד עם נטייה של המשחקים הגדולים לצאת בסוף השנה).
242 מליון העותקים של משחקים משנת 2018 הם לא על פני תקופה זהה למשחקי 2019, אלא על פני תקופה שמשתרעת על שנה וחצי בממוצע (משחקים שיצאו בינואר 2018 עד דצמבר 2018 ונמכרים עד היום). במקרה הטוב מדובר על פי שתיים מכירות על פני תקופת זמן משולשת - ובהתאמה גם עם יותר חיתוכי מחירים ומבצעים. השוואה אמיתית היתה צריכה לבדוק כמה משחקים משנת 2018 נמכרו עד אמצע ינואר 2019.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2020, 13:21

סטים שברו את השיא מספר שחקנים בו זמנית שלהם, 18.8 מליון שחקנים ששחקו בסטים בו בזמן. המספרים שלהם די סטאטים בשנים האחרונות, למשל השיא הקודם היה 18.3 מליון מלפני שנתיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 פברואר 2020, 11:04

אפיק הסירו מרשימת שלושת המשחקים החינמיים שלהם השבוע את PANDEMIC, כנראה בגלל וירוס הקורונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 פברואר 2020, 09:47

Metro Exodus הוא המשחק הראשון שסיים את תקופת הבלעדיות באפיק וכעת מוצע למכירה גם בסטים (כרגע בהנחה של 40%)
https://store.steampowered.com/app/412020/Metro_Exodus/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2020, 09:56

sharonbn כתב:Metro Exodus הוא המשחק הראשון שסיים את תקופת הבלעדיות באפיק וכעת מוצע למכירה גם בסטים (כרגע בהנחה של 40%)
https://store.steampowered.com/app/412020/Metro_Exodus/

אני רק אזהיר למי שחושב לקנות שחוץ מזה שהמשחק יקר יותר בחנות הישראלית מאשר באמריקאית, הוא היה כבר זול יותר גם בחנות של חלונות וגם בחנות של אפיק (ויחד עם הקופון 10$ שלהם הוא היה פחות מחצי מחיר באפיק) ובנוסף הוא זמין חינם בגיימפאס.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 11 מרץ 2020, 10:55

Borderlands 3 מסיים את תקופת הבלעדיות באפיק בימים הקרובים. סטים מקבלת הזמנות מוקדמות עם 50% הנחה
https://store.steampowered.com/app/3975 ... erlands_3/

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 11 מרץ 2020, 19:27

הרימאסטר של C&C ו-Red Alert זמין גם באוריג'ין וגם בסטים.
https://store.steampowered.com/app/1213 ... ollection/
... ובמחיר של סטים ישראל כבר אפשר כמעט לקנות את הגרסה הפיזית: 129 ש"ח לעומת 20 דולר/יורו. נראה לי שזה הפער הכי גדול למשחק בישראל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 מרץ 2020, 20:59

swym כתב:הרימאסטר של C&C ו-Red Alert זמין גם באוריג'ין וגם בסטים.
https://store.steampowered.com/app/1213 ... ollection/
... ובמחיר של סטים ישראל כבר אפשר כמעט לקנות את הגרסה הפיזית: 129 ש"ח לעומת 20 דולר/יורו. נראה לי שזה הפער הכי גדול למשחק בישראל.

פשוט לא יאומן, מאז שVALVE העבירה אותנו לשקלים מתעללים בנו בצורה בלתי רגילה. כמעט כל דבר שאני רוצה לקנות עולה הרבה יותר בסטים במחיר בסיס (וזה לפני שמתחילים לדבר על ההנחות של אתרים חיצוניים כמו GMG).

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 12 מרץ 2020, 07:54

אני לא יודע אם מישהו בסטים אכפת מהפערים האלה בגלל שאנחנו שוק קטן וכו, אבל אני לא קניתי כלום מסטים מאז המעבר לשקלים וכנראה עוד הרבה אנשים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2020, 13:25

avive כתב:אני לא יודע אם מישהו בסטים אכפת מהפערים האלה בגלל שאנחנו שוק קטן וכו, אבל אני לא קניתי כלום מסטים מאז המעבר לשקלים וכנראה עוד הרבה אנשים.

כנ"ל, התאבדות קולקטיבית של VALVE בישראל. לא ברור בעליל למה שמישהו יהיה מפגר מספיק בשביל לקנות דברים בסטים, דברים יכולים לעלות 20%, 30% וגם במקרה שגיא הביא 90% יותר מאשר בכל מקום אחר לפני הנחות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 מרץ 2020, 13:29

כמו שכולנו יודעים, לקנות משחקים ישירות מסטים זה כמעט תמיד לא משתלם גם בלי קשר להמרה המקומית. כמעט תמיד יש מבצעים טובים יותר. אבל אנחנו 'מבינים', מי יודע, אולי הם כן עושים רווח בסופו של דבר על הגב של מי שלא 'מבין' וקונה שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2020, 13:41

Stick כתב:כמו שכולנו יודעים, לקנות משחקים ישירות מסטים זה כמעט תמיד לא משתלם גם בלי קשר להמרה המקומית. כמעט תמיד יש מבצעים טובים יותר. אבל אנחנו 'מבינים', מי יודע, אולי הם כן עושים רווח בסופו של דבר על הגב של מי שלא 'מבין' וקונה שם.

זה המקרה הקלאסי של לנפח מחירים ולמכור פחות עותקים או למכור בזול יותר עותקים. בכל מקרה לפני השינוי כן הייתי קונה בסטים, אלה אם המחירים החיצוניים היו הרבה יותר טובים. אבל עכשיו? לא נוגע בסטים, רק פעם אחת היה שם מבצע טוב בשנתיים האחרונות ולכן קניתי שם (את 3D MARK שהיה מבצע של 90% הנחה והוא לא היה קיים בשום מקום אחר באותו זמן).

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 12 מרץ 2020, 15:18

Stick כתב:כמו שכולנו יודעים, לקנות משחקים ישירות מסטים זה כמעט תמיד לא משתלם גם בלי קשר להמרה המקומית. כמעט תמיד יש מבצעים טובים יותר. אבל אנחנו 'מבינים', מי יודע, אולי הם כן עושים רווח בסופו של דבר על הגב של מי שלא 'מבין' וקונה שם.

היום אחרי שאפיק נכנסה לתמונה וG2A מפורסם בכל חור? נראה לי שכל זב חוטם עושה סקר שוק קצר לפני שהוא קונה משחק. לדעתי אף אחד בואלב לא מתאמץ לבדוק את העניין כי כוח הקנייה של הגיימרים בישראל הוא כלום ושום דבר ביחס לעולם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 12 מרץ 2020, 20:36

להיפך: מחוץ לבאנדלים, המבצעים בסטים בממוצע הם עדיין הכי אטרקטיביים שיש (על פני תקופת זמן) - זה בין היתר כי בהסכם המפתחים של סטים אתה מחויב להציע מבצעים דומים ללקוחות שלהם לעומת חנויות חיצוניות.
ועל זה גם אפשר להוסיף את הcomplete your collection שלא קיים במקומות אחרים והופך את סטים לאטרקטיבית יותר. ברוב המקרים זה מפצה גם על ה10-15% פער ברירת מחדל לרעת השקל, אבל לא ברור לי למה מפיצות מסוימות בוחרות לפעמים מחירים שנראים כמו הטלת קוביה אקראית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2020, 23:23

swym כתב:להיפך: מחוץ לבאנדלים, המבצעים בסטים בממוצע הם עדיין הכי אטרקטיביים שיש (על פני תקופת זמן) - זה בין היתר כי בהסכם המפתחים של סטים אתה מחויב להציע מבצעים דומים ללקוחות שלהם לעומת חנויות חיצוניות.
ועל זה גם אפשר להוסיף את הcomplete your collection שלא קיים במקומות אחרים והופך את סטים לאטרקטיבית יותר. ברוב המקרים זה מפצה גם על ה10-15% פער ברירת מחדל לרעת השקל, אבל לא ברור לי למה מפיצות מסוימות בוחרות לפעמים מחירים שנראים כמו הטלת קוביה אקראית.

המבצעים בסטים ובחנויות החיצוניות דומים אבל החנויות החיצוניות בולעות הנחות אקסטרה כך שבהן זה לרוב זול יותר. עכשיו כשסטים בשקלים זה רק הפך לקיצוני בהרבה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מרץ 2020, 21:19

השבוע לא היו משחקים מעניינים בעיניי (אם כי היו שלושה) אבל שבוע הבא באפיק סטור - וואץ׳ דוגס + סטנלי פאראבל.
אני חושב שסטנלי משחק אדיר, גם היום. ונראה לי שהוסיפו לו הרבה דברים מאז ההשקה, אני אחזור אליו בטח בסופ״ש כדי לבדוק את זה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מאי 2020, 17:03

יוביסופט מאשרת שגם AC:V יהיה בלעדי לחנות של אפיק (וכמובן יופליי).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 65 אורחים