נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2023, 22:33

אין בחנות של אפיק PRE-LOAD? עוד 8 שעות יצוא AW2 ועדין אין אפשרות להוריד אותו. מעפנים.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אוקטובר 2023, 23:47

היום זה לא כל כך משנה, בעיניי לפחות… מורידים 100 גיגה בכמה דקות, גם אם זה חצי שעה - בקטנה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוקטובר 2023, 00:27

כן, זה הורדה של בערך 15 דק בחיבור שלי, אני סתם מתקטנן כי אני רוצה להיות מוכן בשניה שאני יכול לשחק. העיקר שהתקנתי כבר את הדרייבירים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 אוקטובר 2023, 00:42

גם אני.
אבל זה לגמרי משחק שאני רוצה לשחק בלילה בכל מקרה…
מדהים שהוא רק 200 שח, אגב.
ואיזו שנה נהדרת זו. אני כל הזמן משחק להיטים מעולים. רק בחודשיים האחרונים Deaths Door, ג׳דיי, סייברפאנק, קוקון, ספיידרמן, אלן ווייק… מזל שאני לא בעניין של BG או סטארפילד, ספורצה במחשב לא מספיק מוצלח ושאין לי סוויץ׳, אחרת בכלל אשתי הייתה מתגרשת ממני :)

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 08 נובמבר 2023, 21:58

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 נובמבר 2023, 00:10

קאז אתה יודע מה הכי משעשע פה אחי? שאתה מרגיש שאתה איזשהו מינמום משיח בן יוסף, שכאילו "חזית" פה שהחנות לא רווחית. כאילו בוא, ילד בכיתה ח יודע, שקשה להוריד מונופול. אם מחר מישהו יחליט שהוא מתחרה בתה ויסוטצקי אתה גם כן תרגיש שאתה תגלית השנה אם תגיד שהוא לא רווחי? מונופול לא נשבר ברגע. היה לאפיק מומנט מדהים עם פורטנייט והם רצו לנצל אותו להוריד מונופול, וזה לא כזה הולך להם, אפשר כבר לעבור הלאה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 נובמבר 2023, 00:26

glass man כתב:קאז אתה יודע מה הכי משעשע פה אחי? שאתה מרגיש שאתה איזשהו מינמום משיח בן יוסף, שכאילו "חזית" פה שהחנות לא רווחית. כאילו בוא, ילד בכיתה ח יודע, שקשה להוריד מונופול. אם מחר מישהו יחליט שהוא מתחרה בתה ויסוטצקי אתה גם כן תרגיש שאתה תגלית השנה אם תגיד שהוא לא רווחי? מונופול לא נשבר ברגע. היה לאפיק מומנט מדהים עם פורטנייט והם רצו לנצל אותו להוריד מונופול, וזה לא כזה הולך להם, אפשר כבר לעבור הלאה?

החנות של אפיק לא רווחית כי הם מוציאים מליונים על משחקים חינם, הם בייסיקלי עושים GP אבל מחלקים אותו בחינם. הסיבה שהם עושים את זה, היא אותה סיבה שכל סטארטאפ אי פעם עשה את זה -> אפיק משקיעים כסף כדי ליצור צמיחה של משתמשים. דברנו על זה כבר כמה פעמים בשנים האחרונות, מוציאים מאות מליונים בשביל growth, בדיוק כמו פייסבוק, או אינסטגרם עשו כשהן היו רק בנות כמה שנים.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 09 נובמבר 2023, 17:08

שמתי את הסרטון בגלל זמני הסטארט-אפ.
אין לי בעיה שהחנות של אפיק לא רווחית - הם הרי שורפים שם כסף בצורה נואשת כדי לעשות אותה רלוונטית.

אני לא 'חזיתי' שהחנות לא רווחית. 'חזיתי' שהחנות היא כישלון. ולא 'חזיתי' כי בכל מקום אומרים את זה חוץ מפה. ולא 'חזיתי' כי פשוט הסתכלתי על הנתונים השנתיים שאפיק בעצמם הטיבו לשתף ועל המשחקים שמוצעים או לא מוצעים בחנות. מי שמסתכל על 2 הנתונים האלה ולא מכנה את זה 'כישלון' לא מתבונן על הנושא באופן ענייני.

Keo, נכון לנתונים האחרונים של אפיק אין ממש הבדל בין מספר המשתמשים ב EGS ובסטים.

מה משותף לסטארפילד, BG3, SF6, רזידנט איבל 4 רימייק, AC, דיאבלו 4, פורצה ועוד משחקים מהשנה שאני לבטח שוכח?
כאילו, איך הייתם קוראים לקונסולה ממתחרה חדש שיצאה במקביל לשאר ולא קיבלה את המשחקים האלה?

כאילו, אפיק השיקו קמפיין לשנה הקרובה שהם מוותרים על הקאט שלהם כדי לקבל משחקי קטלוג ממפתחות ומפיצות. עד כמה זועק לשמיים אתם צריכים את זה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 נובמבר 2023, 19:22

לא קל לשבור מונופול דורסני.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 09 נובמבר 2023, 23:47

לא דיברת ככה על WII U והכישלון שלה למשל בתמיכת צד ג' לשם הדוגמה.
לא צריך 'לשבור'. וכמובן שסטים היא לא מונופול ולא דורסנית.

לא קל להתחרות בסטים אבל למדנו מה לא לעשות. לא מוציאים מוצר גרוע ולא מקדמים גישה אנטי-תחרותית ואנטי-צרכנית שבסיסה להתערב בזמינות משחקים בשוק כדי 'להכריח את ידם' של המשתמשים.

מעניין יהיה לראות את נתוני ההכנסות ממשחקי צד ג' עבור 2023 וההשפעה של AW2.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 נובמבר 2023, 09:06

Hypno כתב:

בדקתי אצלי במחשב, מיד אחרי ריסטרט, סתם כי הסתקרנתי - והחנות של אפיק עלתה תוך בערך 6-7 שניות, בעוד שסטים עלתה אחרי כ-25 שניות. אולי משהו דפוק אצלי ספציפית?

כן רואים בניטור משאבים, שהחנות של אפיק לוקחת יותר מסטים, ללא ספק (בערך 15% יותר בעליית החנות). אבל שוב, עדות אנקדוטית היא עדות אנקדוטית וכו'. גם אם היא ממשתמש בטוויטר שעושה סרטון. סליחה שאני לא מפרסם סרטון, אין לי סבלנות לנקות את כל הדסקטופ שלי מדברים יותר רגישים שיש עליו בשביל להוכיח נקודה. מוזמנים לא להאמין אם אתם לא רוצים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2023, 09:29

לי לא היו בעיות טכניות עם החנות של אפיק ויש לי איתה כמה מאות שעות, היא עובדת מצויין. זאת לא הבעיה שלה. הבעיה שלה היא שחסרים לה מליון פיצ׳רים שיש בסטים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2023, 09:46

לי לא חסר בה שום פיצ׳ר מלבד ענייני מודים ולכן אני לא ארכוש שם משחקים שאני יודע שארצה לשחק עם מודים. שזה כמעט אף משחק.

וכן, הסרטון השוואה של הזמנים הוא מאוד לא מייצג, זה עולה אצלי ממש מהר, והקטע של הקליקים זה הדבר הכי מעיק שיש ולא תורם כלום לסרטון חוץ משנאה למי שיצר אותו

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 נובמבר 2023, 10:27

אני חושב שגם אם מחר בבוקר היו את כלללללללל הפיצ'רים של סטים בחנות של אפיק, זה לא היה משנה דבר. לסטים יש קהל לקוחות ''שבוי'' שכבר פיתח בה ספריות גדולות מאוד ולא ממש רוצה לרכוש בחנויות אחרות (יש לנו אפילו פה בפורום כמה כאלה שהצהירו כך בעבר). סטים הפכה להיות, במהלכים חכמים, המון התמדה והמון כסף לאורך ה-20 שנה אחרונות לברירת המחדל. וברירות מחדל מאוווווווווד קשה לשנות.

דוגמא מעניינת אפשר לראות בארה''ב, ששם אפל מחזיקה בנתח שוק מטורף של אייפון לעומת כלל העולם, כי פשוט אפליקציית הצ'אט הדומיננטית היא iMessage, שהיא רשת סגורה של אפל. ואם יש לך אנדרואיד? אז אתה מחוץ לקבוצה המשפחתית/חברתית/כיתתית וכו'. הכוח של ברירת המחדל. זה הכל. כמה קשה זה להוריד את whatsapp או telegram ולשכנע קבוצות מסביבך להשתמש בהן? אלו אפליקציות חינמיות לחלוטין. חלקן עם יותר פיצ'רים מ iMessage, הן חוצות פלטפורמות, מכילות עוד דברים כמו ערוצים, העברות קבצים ועוד דברים אחרים. אז יש פתרונות עליונים בשוק, ועדיין, השוק הזה לא הולך אליהם. למה? ברירת מחדל.

סטים זה אותו הדבר, רק תחליפו ''ארה''ב'' ב''גיימרי PC ב20 השנה האחרונות''. יש רשימות חברים שם. יש ספריה ענקית, יש היסטוריה, יש נוחות עם המוצר (שהפך להיות טוב מאוד עם השנים, לעומת השנים הראשונות שלו, שבואו, הוא היה פח אשפה) והייתה להם את הזכות להיות הראשונים שעשו את זה מוצלח והתמידו עם זה.
?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 נובמבר 2023, 13:59

יש את אפקט הרשת, אבל כמה אפליקציות IM למשל עלו וירדו בעשרים שנה האחרונות? לא מעט.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 10 נובמבר 2023, 14:44

האמת אני לא רואה סיבה למה לעזוב את סטים כמו שקליימן כתב. מה אני ארוויח מזה? גם אם SF6 היה זמין על החנות של אפיק למה שהייתי קונה אותו בחנות של אפיק כשרכישה בסטים נותנת לי גם גישה עליו לPC וגם לסטים דק/כל מכשירי הPC הניידים?/סטים דק 2 כשייצא?

מבחינתי כרגע אפיק איבדו את כל היכולת למשוך אותי, גיימפאס ממלא כבר את הנישה של "נטפליקס על הPC" וכל האקסקלוסיבים של אפיק זה משחקים של "סיים ושכח"
אולי אם אפיק היו חותמים עם סוני על איזשהו דיל הזוי, שכל האקסקלוסיבים של הPS5 שרכשת על הPS5 הם CROSS BUY על החנות של אפיק, אז הייתי משקיע שם אבל אלה דברים הזויים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2023, 15:18

כשאני חושב על ״מה אני מרוויח מזה״ - אני מסתכל גם על טובת התעשייה, כי כשהיא מרוויחה אני גם מרוויח בטווח הארוך… ואם מפתחים מרוויחים משמעותית יותר באחוזים מהמכירות באפיק - אני מעדיף לקנות שם, בטח ובטח אם מדובר באינדיז אבל גם חברות גדולות יכולות להרוויח יותר ולא יקרה כלום.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 נובמבר 2023, 15:40

InterAl כתב:יש את אפקט הרשת, אבל כמה אפליקציות IM למשל עלו וירדו בעשרים שנה האחרונות? לא מעט.

אפליקציות IM אולי עלו וירדו, אבל ברגע שאחת מהן מתקבעת בשוק מסוים, לשכנע את הסביבה להוריד אחת אחרת הופך להיות בלתי אפשרי. קרא קצת על נושא ה iMessage בארה''ב ותבין על מה מדובר. זה כמו שהיום תגיד לחבר'ה מהצבא/תואר/עבודה/וואטאבר ''בואו נפתח צ'אט קבוצתי בטלגרם''. בסבירות גבוהה מאוד, ללפחות חצי מהם אין טלגרם (שהיא עוד די פופולרית בישראל בגלל ערוצי קופונים/פיראטיות/זוועות אחרות). לכמה מהם אין וואטסאפ ? (ולא, אם אחד מהם חרדי ואין לו סמארטפון זה לא נחשב). היית רוכש כרגע מכשיר בלי וואטסאפ? כנראה שלא. היית עובר לאפליקציית IM אחרת כרגע? למה? מה היה גורם לך לעבור? זה עוד חינם..

ויותר מזה, בוא, אני חושב שאפיק עשו את רוב הדברים האפשריים כדי לגרום לאנשים לעבור אליהם/להפוך אותם לחנות ברירת המחדל שלהם. הכוח של ברירת המחדל הוא פשוט עצום, וכמעט בלי אפשרי להתמודד מולו לדעתי.
?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 10 נובמבר 2023, 17:45

Klayman כתב:בדקתי אצלי במחשב, מיד אחרי ריסטרט, סתם כי הסתקרנתי - והחנות של אפיק עלתה תוך בערך 6-7 שניות, בעוד שסטים עלתה אחרי כ-25 שניות. אולי משהו דפוק אצלי ספציפית?

כן, משהו אצלך לא כשורה.

glass man כתב:מבחינתי כרגע אפיק איבדו את כל היכולת למשוך אותי, גיימפאס ממלא כבר את הנישה של "נטפליקס על הPC" וכל האקסקלוסיבים של אפיק זה משחקים של "סיים ושכח"
אולי אם אפיק היו חותמים עם סוני על איזשהו דיל הזוי, שכל האקסקלוסיבים של הPS5 שרכשת על הPS5 הם CROSS BUY על החנות של אפיק, אז הייתי משקיע שם אבל אלה דברים הזויים.

אתה לא זה שאמרת 'חכה חכה' למשחקים הבלעדיים שאפיק מפיצה כגון AW2 והמשחק של ueda? שאלה יהיו הקילר אפז?

Laskin כתב:כשאני חושב על ״מה אני מרוויח מזה״ - אני מסתכל גם על טובת התעשייה, כי כשהיא מרוויחה אני גם מרוויח בטווח הארוך… ואם מפתחים מרוויחים משמעותית יותר באחוזים מהמכירות באפיק - אני מעדיף לקנות שם, בטח ובטח אם מדובר באינדיז אבל גם חברות גדולות יכולות להרוויח יותר ולא יקרה כלום.

אז תגיד להם למכור משחקים ב ITCH וכך הם יקבלו 100 אחוז.
אתה קנית באוריג'ין את משחקי EA שעניינו אותך? ביופליי של יוביסופט? בלאנצ'ר שהיה לרגע לבת'סדה? טובת התעשיייה זה להיות בחנות הכי פופולארית.
כמה אפשר להסתנוור מאחוז גבוה יותר כאשר כמות הרוכשים בטלה בשישים?

Klayman כתב:ויותר מזה, בוא, אני חושב שאפיק עשו את רוב הדברים האפשריים כדי לגרום לאנשים לעבור אליהם/להפוך אותם לחנות ברירת המחדל שלהם. הכוח של ברירת המחדל הוא פשוט עצום, וכמעט בלי אפשרי להתמודד מולו לדעתי.

:lol:

בדיוק הפוך. אפיק עשו כל טעות אפשרית. הייתה להם הזדמנות אבל הם בחרו בטקטיקה עויינת-צרכנים. אפיק שיחררו מוצר גרוע וניסו לעקם את ידי האנשים להשתמש בו ע"י התערבות בזמינות משחקים בשוק. הם היו יהירים. הם זרקו רפש על הצרכנים (אנטי ביקורות משתמשים), לא השקיעו משאבים בחנות ובפיצ'רים וכאן זה נגמר.

במקום לזרוק כסף על בלעדיות אנטי-צרכנית, תשיקו חנות סבירה שמשתפרת באופן תדיר. תסבסדו מחיר נמוך יותר מסטים למשחקים למשך X זמן מיציאת משחק.
תציעו שירות מינוי סטייל גיימפאס.
זה לא אומר שהם היו עוקפים את סטים בשוק אבל הם לבטח היו בנקודה יותר טובה מעכשיו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 נובמבר 2023, 18:25

Klayman כתב:
InterAl כתב:יש את אפקט הרשת, אבל כמה אפליקציות IM למשל עלו וירדו בעשרים שנה האחרונות? לא מעט.

אפליקציות IM אולי עלו וירדו, אבל ברגע שאחת מהן מתקבעת בשוק מסוים, לשכנע את הסביבה להוריד אחת אחרת הופך להיות בלתי אפשרי. קרא קצת על נושא ה iMessage בארה''ב ותבין על מה מדובר. זה כמו שהיום תגיד לחבר'ה מהצבא/תואר/עבודה/וואטאבר ''בואו נפתח צ'אט קבוצתי בטלגרם''. בסבירות גבוהה מאוד, ללפחות חצי מהם אין טלגרם (שהיא עוד די פופולרית בישראל בגלל ערוצי קופונים/פיראטיות/זוועות אחרות). לכמה מהם אין וואטסאפ ? (ולא, אם אחד מהם חרדי ואין לו סמארטפון זה לא נחשב). היית רוכש כרגע מכשיר בלי וואטסאפ? כנראה שלא. היית עובר לאפליקציית IM אחרת כרגע? למה? מה היה גורם לך לעבור? זה עוד חינם..

ויותר מזה, בוא, אני חושב שאפיק עשו את רוב הדברים האפשריים כדי לגרום לאנשים לעבור אליהם/להפוך אותם לחנות ברירת המחדל שלהם. הכוח של ברירת המחדל הוא פשוט עצום, וכמעט בלי אפשרי להתמודד מולו לדעתי.

אבל גם עם אפליקציות ה-im הישנות היה אותו סיפור בדיוק, הן גם התקבעו. מה ההבדל?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 נובמבר 2023, 20:46

קאזז - כבר דיברנו על זה. אפיק לא יכולה למכור בזול יותר משחקים. הרי המפיצה היא זאת שקובעת את המחירים. היא עובדת עם קופונים כשהיא יכולה (ולא מעט אפילו), וגם הנהיגה סוגשל cashback על רכישות בחנות, שתקף לרכישות עתידיות. כלומר היא כבר עושה את הדברים שאתה מדבר עליהם. לנושא הבלעדיים - תמשיך לנגן על זה עד מחר. זאת אסטרטגיה טובה. אתה לא אהבת אותה כי היא נגד ואלב אהובתך, זה הכל.

אינטר - יודע מה, בוא, בשביל הספורט, איזו אפליקציית IM בסלולרים תפסה יותר חזק מוואטסאפ בישראל? מתי זה היה? ומתי וואטסאפ לקחה לה את הכתר?

אני אעזור לך. לא היה. וואטסאפ היא האפליקציה שתפסה הכי מהר כאן (היא הייתה בין הראשונות בעולם שאיפשרה לך להתכתב עם מישהו בחינם, על גבי האינטרנט, בניגוד לסמסים בזמנו). אז היא הפכה פה לברירת המחדל (ולאט לאט התרחבה להמון מדינות בעולם. מוערך שמשתמשים בה ברמה היומית קרוב ל 2 מיליארד איש, אם אני זוכר נכון).
בארה''ב, אם אתה שולח הודעת טקסט רגילה, היא מתקבלת אצל בעלי אייפון בצבע ירוק. ואם אתה green bubble, אז אתה אוטומטית נחות יותר. לא מאמין לי? מוזמן לקרוא ולהחכים.
?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 10 נובמבר 2023, 21:55

Klayman כתב:קאזז - כבר דיברנו על זה. אפיק לא יכולה למכור בזול יותר משחקים. הרי המפיצה היא זאת שקובעת את המחירים. היא עובדת עם קופונים כשהיא יכולה (ולא מעט אפילו), וגם הנהיגה סוגשל cashback על רכישות בחנות, שתקף לרכישות עתידיות. כלומר היא כבר עושה את הדברים שאתה מדבר עליהם. לנושא הבלעדיים - תמשיך לנגן על זה עד מחר. זאת אסטרטגיה טובה. אתה לא אהבת אותה כי היא נגד ואלב אהובתך, זה הכל.

לא הבנתי. אפיק יכולים לשלם למפיצה לבלעדיות אבל לא יכולים לשלם לה כדי שהם יתמחרו את המשחק במחיר נמוך יותר מאשר בסטים למשך X זמן?
או לתת 100% מהקאט למשך X זמן? מה עם כל בלבולי השכל של טים שהקאט הנמוך יותר יוביל למחירים זולים יותר של משחקים?

איך הם בדיוק עושים את זה עכשיו? הם היו צריכים לשכוח מבלעדיות ופשוט לסבסד הנחות לשיגורים סימולטאנים לנצחונות PR קלים.
משחק X עכשיו זמן בסטים ואפיק. קנו אצלנו, הוא עולה פחות/כל הכסף למפתחת בחודש הראשון.

..אילו נתונים גורמים לך להגיד שאסטרטגיית הבלעדיים טובה? תיאורטית בלעדיים אמורים למשוך שחקנים לחנות שאחר כך ימשיכו לקנות משחקים שם.
הנתון של הכנסות ממכירות משחקי צד ג' נמוך ואנחנו בשנה הרביעית-חמישית של החנות ורבים ממשחקי ומפיצות AAA לא תומכות בחנות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 נובמבר 2023, 23:17

Hypno כתב:
אז תגיד להם למכור משחקים ב ITCH וכך הם יקבלו 100 אחוז.
אתה קנית באוריג'ין את משחקי EA שעניינו אותך? ביופליי של יוביסופט? בלאנצ'ר שהיה לרגע לבת'סדה? טובת התעשיייה זה להיות בחנות הכי פופולארית.
כמה אפשר להסתנוור מאחוז גבוה יותר כאשר כמות הרוכשים בטלה בשישים?

אוקיי אני אכתוב להם למכור בITCH…
:roll:

אני לא קונה באוריג׳ין ובחנות של וופלים כי ספציפית החנויות האלה זוועה וגם המפיצות האלה זוועה בעיניי, למרות שEA השתפרה לאחרונה, ואני כן מעדיף בכל זאת שלא להתקין מאה חנויות אלא להתמקד ב-2-3 ובכאלה שמוכרות גם צד ג׳ ולא רק משחקים שהם מפיצות. נראה לי לא יותר מדי מסובך ואתה סתם משחק אותה אהבל כאילו אתה לא מבין את ההבדל.
ולמה זה ״טובת התעשייה להיות בחנות הכי פופולרית״? טובת התעשייה זה מונופול? אתה הזוי.
וברור לי שאני לא משנה כאן עולמות, אבל אני בוחר בכל זאת להשקיע את הכסף שלי בחנות שנותנת הרבה יותר למפתחים ושוב - מתוך יותר ״דאגה״ לאינדיז, אבל לא רק… אתה מעדיף לטפח את השחקן הכי חזק בשוק למרות שהוא נותן פחות למפתחים? סבבה, לדעתי זה לא תורם דבר לטובת התעשייה, ובהצלחה לנסות להסביר לי למה זה יותר טוב מבלי פשוט לכתוב שזה יותר טוב

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 11 נובמבר 2023, 00:17

וכמה משחקי אינדי קנית בחנות של אפיק? יש לך גיימפאס בשביל אלה, לא?

אין לי בעיה שתקנה את המשחק איפה שתרצה.
אם אתה רוצה את טובת המפתחים אז אתה תרצה שהם יתנו לעצמם את האפשרות הכי טובה לעשות כמה שיותר כסף, וזה אומר להיות גם בחנות הכי פופולארית.
לכן לא צריך להסתנוור מענייני הקאט כל פעם מחדש. יופי, יקבלו יותר קאט, יגיעו להרבה פחות אנשים וירוויחו פחות.

טובת התעשייה זה למגר צעדים אנטי-תחרותיים ואנטי-צרכניים כמו אלה שאפיק נקטה בהם עם החנות שלה. ולכן אני מרוצה כשהיא נכשלת.
אין לי תקווה גדולה לגבי זה, אבל אולי אנחנו לקראת סוף האפיזודה הזו של קניית בלעדיות ואולי הם ישנו פאזה ויתמקדו בלעשות מוצר טוב ולהגדיל את נתח השוק שלהם בלי טקטיקות עוינות.

מצד שני, גם אחרי שהם מפסיקים לזרוק שקי כסף, הם עדיין נעולים על הקטע של הבלעדיות והשיקו גם את תוכנית ה First on Epic שמעבירה את כל הסיכון למפתחת.
פשוט let it go כבר ותעשו מוצר טוב ותפסיקו לחפש איך אפשר למנוע משחקים מסטים.

אגב, אפשר לעקוב בחנות אחרי כל המשחקים שבוחרים להיות חלק מהתוכנית הזו:
https://store.epicgames.com/en-US/brows ... 40&start=0

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 נובמבר 2023, 01:58

קניתי די הרבה אינדיז שם, מאז שעלתה החנות - כל אינדי שיצא רכשתי שם, וגיימפאס כבר אין לי, אני אעשה שוב בעוד שנה אם יצאו מספיק משחקים טובים שאוכל לשחק בחודש או חודשיים במכה, אני לא עושה גיימפאס בשביל אינדיז אלא בשביל משחקים של מיקרוסופט ומשחקים גדולים יחסית אחרים שהם מביאים מצד ג׳, אם יוצא אינדי טוב שם אז ״על הדרך״ אני משחק בו בגיימפאס.

המפתחים יעשו את החישוב שלהם לגבי איפה הם מוציאים את המשחק, אבל אם הוא במקביל גם בסטים וגם באפיק - ברור שאקנה באפיק, וזה נכון ל-99% מהאינדיז והמשחקים בכלל, אז על מה הדיון פה? כל הטענה שלך מתבססת על איזה רבע אחוז מכלל המשחקים, זה מגוחך

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 100 אורחים