נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 12 יוני 2020, 02:42

מה זה זמן וכוח? זה עניין של דקה ואני מחשיב בפנים גם זמן לשתות מהקפה ולחשוב על משמעות החיים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 יוני 2020, 21:59

שוב אירוע של פורטנייט - ושוב דיווחים על כך שאי אפשר להריץ שום משחק ב EGS. למה אישרור רישיניות בחנות כרוך בשרתים של פורטנייט?
וזה אחרי מקרה GTA שהוריד את החנות, ומנע גישה לספריית המשחקים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2020, 23:06

מלחמת הכוכבים Squadrons מגיע גם לחנות של אפיק, אם אני לא טועה זה המשחק הראשון של EA שם וזה לא איזה הסכם בלעדיות, הוא פשוט מגיע לסטים, אוריג'ן והחנות של אפיק. כמו שאמרנו קאז, לאט לאט ובזהירות, לא שוברים מונופול עם 90% שליטה בשוק תוך כמה חודשים.
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 יוני 2020, 12:49

מה לעזאזל הקשר?

פולן אורדר שם מזמן. להציע משחקי צד ג זה לא ׳שבירת מונופול׳. זה עבודה בסיסית של חנות עם היומרות של אפיק. הם לא צריכים לשבור שום דבר כי מפיצות משתוקקות להיות בחנות עם קאט יותר טוב. השאלה מה המכירות שאפיק מייצרת בשבילם שם.

על כל משחק צד ג שנמצא, יש שניים שלא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2020, 13:10

אתה כנראה לא מבין מה זה אומר לשבור מונופול.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 19 יוני 2020, 11:55

DrKeo כתב:הסיבה היחידה שvalve נותנת לי לקנות משחקים אצלה זה כוח האנרציה כי רוב המשחקים שלי שם ואני רגיל. כוח של מונופול. באמת שאין לי מושג איזה פיצ׳רים יש בסטים, הפיצ׳ר היחידי שאני משתמש בו הוא לשגר משחקים.

היו כמה פיצ'רים שמבחינתי היוו העדפה לקנות בסטים, וחלקם כמו הworkshop (רלוונטי כמובן רק במספר מצומצם של משחקים. אבל עדיין נחמד שבC&C זה מובנה) עדיין אקטואליים. אבל הרוב דעך בצורה כזו או אחרת:
1) יותר חברים במולטיפלייר - הופך לפחות רלוונטי ככל שcross-platform נהיה סטנדרט
2) חופש בחירה ברכישת DLC לקליינטים מצד ג' - כבר לא כל כך עובד: לפחות במשחקי Uplay, גיליתי שאם קניתי את המשחק דרך סטים אני חייב לקנות גם את הDLC דרך סטים.
3) הכסף ממכירת קלפי אספנות מטופשים - די מתקזז עם זה שעכשיו החנות בסטים יקרה יותר בשקלים (ושהזמן לא שווה את הכסף כי זה נהיה טרחה)
4) Family Share - ופה אני צריך קצת עזרה ממי שיצא לו להתעסק עם זה פעם: לאחרונה ניסיתי להשתמש בזה, וגיליתי שאם מישהו משחק באיזשהו משחק מהספריה שלי, לא אני ולא אף אחד אחר יכולים לשחק באף משחק אחר מהספריה באותו הזמן. זה קטע דפוק שהופך את כל השיתוף לחסר משמעות (אפשר באותה מידה להביא לו את החשבון שלי), ואני די בטוח שפעם זה לא היה ככה ושההגבלה היתה פר משחק. מישהו יכול לתזכר אותי?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2020, 14:21

swym כתב:
DrKeo כתב:הסיבה היחידה שvalve נותנת לי לקנות משחקים אצלה זה כוח האנרציה כי רוב המשחקים שלי שם ואני רגיל. כוח של מונופול. באמת שאין לי מושג איזה פיצ׳רים יש בסטים, הפיצ׳ר היחידי שאני משתמש בו הוא לשגר משחקים.

היו כמה פיצ'רים שמבחינתי היוו העדפה לקנות בסטים, וחלקם כמו הworkshop (רלוונטי כמובן רק במספר מצומצם של משחקים. אבל עדיין נחמד שבC&C זה מובנה) עדיין אקטואליים. אבל הרוב דעך בצורה כזו או אחרת:
1) יותר חברים במולטיפלייר - הופך לפחות רלוונטי ככל שcross-platform נהיה סטנדרט
2) חופש בחירה ברכישת DLC לקליינטים מצד ג' - כבר לא כל כך עובד: לפחות במשחקי Uplay, גיליתי שאם קניתי את המשחק דרך סטים אני חייב לקנות גם את הDLC דרך סטים.
3) הכסף ממכירת קלפי אספנות מטופשים - די מתקזז עם זה שעכשיו החנות בסטים יקרה יותר בשקלים (ושהזמן לא שווה את הכסף כי זה נהיה טרחה)
4) Family Share - ופה אני צריך קצת עזרה ממי שיצא לו להתעסק עם זה פעם: לאחרונה ניסיתי להשתמש בזה, וגיליתי שאם מישהו משחק באיזשהו משחק מהספריה שלי, לא אני ולא אף אחד אחר יכולים לשחק באף משחק אחר מהספריה באותו הזמן. זה קטע דפוק שהופך את כל השיתוף לחסר משמעות (אפשר באותה מידה להביא לו את החשבון שלי), ואני די בטוח שפעם זה לא היה ככה ושההגבלה היתה פר משחק. מישהו יכול לתזכר אותי?

זה היה ככה תמיד. עד 5 אנשים יכולים לקבל גישה, מי שתופס ראשון את הספריה שלך נועל אותה לעצמו כך שלאף אחד אחר אים גישה, הספריה נעולה לכולם ומשתחררת כשהוא מסיים. החריג היחיד הוא אתה, אתה תמיד יכול לשחק וזה נועל את כולם בחוץ. אם חבר שלך באמצע משחק בספריה שלך, הוא יקבל קאונטר של דקה (אם אני זוכר נכון) וכשהקאונטר מגיע לאפס המערכת מרסקת לו את המשחק כך שהוא צריך לנצל את הדקת חסד לשמור את ההתקדמות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 19 יוני 2020, 14:32

איזו אכזבה. כשניסיתי את זה בזמנו עם המשפחה אפילו לא טרחתי לנסות להיכנס לחשבון הראשי בזמן שחשבון משני שיחק, והייתי בטוח שזו לא תהיה בעיה.
אז אני מניח שזה באמת לא שונה מסתם להעביר את החשבון לצורך משחק (טוב, חוץ מהקטע של "שהילד לא יקנה בטעות דברים עם כרטיס האשראי בחשבון"). בכל פלטפורמה אחרת זה ממש לא המצב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 14:34

השבוע יצא outer wilds בסטים, אז תקנו אותו ותשחקו בו כי הוא אדיר :)

ובנושא אחר, EPIC הכריזה אתמול שכבר יש להם 61 מליון משתמשים פעילים בחודש ושיא יומי של 13 מליון משתמשים בו זמנית. להשוואה, בסוף 2019 VALVE דווחו 90 מליון משתמשים פעילים בחודש בסטים. אתרים כמו יורוגיימר דווחו שיש לסטים 24.5 מליון משתמשים ביום אבל אני חושב שהם הביאו נתון לא נכון והמספר האמיתי יותר גבוה כי מדובר בPEAK יומי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2020, 22:54

גם קרייסס רימאסטר יהיה בלעדי לחנות של אפיק.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 22 אוגוסט 2020, 17:41

האמת? מילא סטים, אני בעיקר מופתע שהוא לא מגיע לאוריג'ין.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 אוגוסט 2020, 17:43

כשהוא הוכרז הייתי בטוח שהוא יהיה אקסקלוסיבי לאוריגין ואז EA ו-Valve התחילו להתקרב אז הנחתי שהוא בטוח יהיה בסטים,יש מצב של-EA כבר אין את הזכויות על ה-IP?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2020, 17:46

קרייטק מפיצה בעצמה את הרימייק, לא EA.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 אוגוסט 2020, 17:50

אז אני מניח של-EA מעולם לא היו את הזכויות והיא תיפקדה רק כמפיצה,משום מה הייתי בטוח אחרת.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 דצמבר 2020, 08:32

בלוז ניוז מפרסם על דיווחים על התנהגות משונה של הלאונצ'ר של אפיק: ייתכן שהאפליקציה גורמת להתחממות יוצאת דופן של הכרטיס מסך, וכן שליחת מידע לאתרים צד שלישי.
יש שירשור פעיל ברדיט וכן מאמר של hot hardware בנושא.
https://www.bluesnews.com/s/217885/epic ... ure-spikes

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 דצמבר 2020, 19:01

נשמע הגיוני מאוד סה''כ, שאיסוף ושליחה של 514KB במהלך של שעה שלמה יגרום להתחממות יוצאת דופן.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 דצמבר 2020, 08:07

הגיוני בהחלט למי שמבין בתכנה. ה514KB יכולים להיות אגרגציה של דאטה גולמי של 514MB שדורשת חישובים מתמטיים מורכבים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 דצמבר 2020, 08:46

קראתי את הדיווח המקורי והת'רד.. לא משוכנע כלל. אמתין לתוצאות יותר חד משמעיות. בכללי, נשמע לי מאוד מוזר שסטים, מכל התוכנות, לא ''שולחת מידע'' - כל חמש דקות יש לה איזה עדכון, ויש כמובן את 'סקר החומרה' וכו'. בקיצור, כרגע זה נשמע לי כמו FUD.
?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 דצמבר 2020, 11:52

ואגב, מכיוון שאני משתמש ב Glasswire, הכלי שהוזכר שם בכתבה, בדקתי כמה רוחב פס צרכה סטים מאז שהפעלתי אותה (בערך לפני שעה)

תמונה

שים לב ש Steam Client WebHelper יצא ל7 כתובות שונות והוציא 136.4 KB (ומשום מה הוריד גם 126MB), כשלא עשיתי שום דבר בתוכנה חוץ מלפתוח אותה (לא הופיע שום עדכון לאף משחק ולא לסטים עצמה). בקיצור, מדובר בהתנהגות רגילה. אם זה מדאיג בהיבט אפיק, זה אמור להדאיג בהיבטי סטים.

ותהליך נוסף של סטים:

תמונה

מעניין...... אולי אפתח פוסט ברדיט. הרוב המכריע של התעבורה, אגב, הולך לשרתי AKAMI כאלה ואחרים.. עם כתובות מוזרות כמו אלו של AWS שהציגו בכתבה על אפיק.
?

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 28 דצמבר 2020, 11:57

אבל זה לא מסביר את ההתחממות של הכרטיס.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 דצמבר 2020, 12:06

קודם כל, כדאי לקרוא את המקורות לפני שמגיבים. הכתבה מדברת על התחממות של המעבד ולא של כרטיס המסך.

https://hothardware.com/news/epic-games ... -with-cpus

זה אכן לא מסביר התחממות של המעבד, אבל יש הבדל בין הוכחה נסיבתית לסיבתית. צריך לערוך בדיקה הרבה יותר מקיפה, על מגוון רחב של חומרות/התקנות וינדוז וכו', כדי לקבוע שהלאונצ'ר של אפיק הוא זה שגורם לעבודה מאומצת של המעבד והתחממות שלה, ובטח כדי להוכיח איזשהו זדון, כפי שמנסים לרמוז בכתבות/רדיט. יכול להיות שיש באג של אפיק מול מעבדי רייזן? יכול להיות שבכלל בהתקנה של החברה של Hot Hardware יש עוד גורמים שעלולים להשפיע על הבדיקות? יכול להיות שאפיק משתמשת בספריה/Runtime/משהו שסטים לא משתמשת בה, ויש בעיה שם שגורמת למאמץ יתר? אין לי מושג, גם לשרון אין וגם לשאר החבר'ה שמנסים לעשות מזה פרשיית ריגול, אין. צריך הרבה יותר בדיקות, כדי להגיע למסקנה מוסמכת כלשהי. אבל בסדר, בעידן האינטרנט אפשר פשוט לשגר חצאי אמיתות לחלל האוויר והן כבר יתפסו חיים משל עצמן.

אגב, סגרתי את כל הלאונצ'רים והשארתי רק את אפיק לחצי שעה עכשיו. שום כמות 'חריגה' של תעבורת רשת וטמפ' המעבד לא עלתה על 31 מעלות. מן הסתם שעוד דברים אחרים רצים במחשב, אבל עדיין... אשאיר את אפיק פתוחה לשעה הקרובה ונראה מה קורה. אדווח.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 דצמבר 2020, 12:41

כמה מאמץ לגמד בעיה.
משתמשים בEra בדקו כבר וראו הבדלי שימוש ניכרים.

סוויני כתב בטוויטר שהם זיהו את הבעיה ועובדים על תיקון.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 דצמבר 2020, 12:55

כשאני מביא נתונים זה 'מאמץ לגמד בעיה' (למרות שאפילו אמרתי מפורשות שיש מצב שיש באג כלשהו של אפיק). כשכלמיני חורשי קונספירציות מנסים להחיות שוב את סיפור 'אפיק גונבים לכם את המידע והורסים לכם את המחשב', עם נתונים דומים, אז זו ''בדיקה של משתמשים עם הבדלי שימוש ניכרים''.

אני צריך לזוז, אז יכול לדווח לכם שמד המעלות לא עלה מעבר ל 31C. אז אולי אפיק תיקנו אצלי את הבעיה כי ידעו שאני בעדם. או שאולי הם ראו שאני מנטר והפסיקו את הפעילות. או שפשוט הבאג הזה שלהם, לא משתכפל אצלי במערכת. אפשר לחשוב שלסטים לא היו באגים בנושא ביצועים וכו' (כמו לכל תוכנה אפשרית, אפרופו הבנה בתוכנה.. למתיימרים). https://appuals.com/how-to-fix-the-stea ... n-windows/ - הנה, סתם מלפני חודשיים בערך.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 דצמבר 2020, 20:15

קראת את הת'רד ברדדיט, את הבדיקה שאחד האתרים עשה וסיימת ב 'כרגע נשמע לי כמו FUD'. כבר באותה שעה היו בדיקות של משתמשים בפורומים שונים ואחרים שמראים שקיימת בעיה ניכרת בהתחממות המעבד ובשימוש ב CPU.

שעות אחר כך (כשהיו עוד יותר נתונים שמאששים את הבעיה של ההתחממות) דאגת לפרסם בדיקה שלך של שליחת נתונים בסטים בניסיון להראות שמדובר בהתנהגות רגילה של לאנצ'רים, וסיימת בלעג על פתיחת נושא ברדיט.

ואפילו בתגובה האחרונה הזו שלך אחרי שיידעתי לגבי התגובה של סוויני בחרת להמשיך בקו סרקסטי.

אז כן, מאמץ לגמד את הבעיה (ואף לטעון שהיא לא קיימת על סמך מקרך הפרטני) וקפיצה ישר לטיעוני 'both sides'.

התגובה ההגיונית לדיווח ששרון הביא: אם הדיווחים נכונים ויש הבדל כזה גדול בטמפרטורות אז זו בעיה די חמורה ואני מקווה שאפיק יפתרו אותה במהרה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 דצמבר 2020, 22:28

בדיון נורמלי, לוקחים את הזמן להבין את הטענות של הצד השני. אני שמח שאתה שם את יהבך על בדיקות של אנשים מסוימים, שמראות את הנרטיב שהיית שמח להציג. אני לא מתפתה להאמין לכל דבר, גם אם הוא מאשר את ''הצד שלי''. ההתנהגות כפי שתוארה במאמר, הייתה מעט מוזרה, והקישור בין ''הזלגת המידע'' להתחממות המעבדים, רק פגעה בטיעון. להערכתי, אין שום קשר בין שני הדברים, והחברים שפרסמו את הכתבה, טעו ששמו אותם בכפיפה אחת.

מה רע בפרסום בדיקה משלי? האם רק הבדיקות של אנשי ERA הן בסדר? ואין עניין של Both Sides, אלא הצגה ברורה שככה מתנהגות תוכנות בימינו, כולן משדרות מידע כלשהו לאחור, ולכולן יש באגים. גם לסטים. כך מציגים טיעון. אני יודע שאתה אוהב לטעון בסגנון ''אני חושב שX צריך להתנהל כפי שאני רוצה וזהו, כי לי יש שכל ומחשבה ולכם/ליוצרים אין'', אבל כן, כך דנים בצורה נורמלית. מביאים דוגמאות נוספות, מעלים שאלות לגבי שיטת המחקר (ביצעת מחקר כלשהו בחייך? אתה מבין כמה חורים יש בכל הבדיקות של אנשי הרדיט/האתר למיניהם? אתה מבין את ההבדל בין סיבתיות לנסיבתיות?) ומנסים להגיע למה שנקרא ''חקר האמת''.

ה FUD לגבי הלאנצ'ר של אפיק, ידוע, מוכר וכבר נטחן עד דק (החל ב''הם מוכרים את המידע לTENCENT! הכל משודר לאחור לסין!!!'' וכלה ב''הם חופרים לך במחשב וגונבים את כל המידע האישי שלך ומשתמשים בזה לצרכים נלוזים''). רבות מהטענות הופרכו בעבר, אבל המאמר ששרון הביא לכאן, ניסה לעודד אותן שוב במעין רמיזה (והתגובות ברדיט... הו בוי.. כבר לא ברמיזה). אז סליחה שלא התייחסתי אליהן כתורה מסיני. אני יודע שזה לא מתאים לכת שונאי אפיק בע''מ. מה יש, רק המידע של קשקשנים ב ERA ורדיט הוא טוב ושלי לא? הרי אם זה היה משהו זדוני, שכמו ששרון ניסה לצייר, עובר על המחשב שלך, טוחן ערימות של מידע, עושה לו אגרגציה ואז שולח אותו לשרתים עלומים ברשת, הייתי צריך לראות את אותה ההתנהגות בדיוק על המחשב שלי. עובדה שזה לא קרה. מאכזב, אני יודע. אבל ואללה, אלו העובדות.

התגובה ההגיונית, היא לנסות להבין את הדיווחים והשיטה שדרכה הושגו הממצאים המדוברים. אפשר כמובן להיות סתם טוקבקיסט ולהגיד ''תלו את טים סוויני על העץ''. באחת התגובות שלי כאן, שכמובן לא טרחת להתייחס אליה, הבאתי אפשרות שמדובר בבאג של אפיק. אבל כמובן, שכהרגלך, אתה מתעלם ממה שלא נוח לך ותוקף על הפינות הקטנות שאתה חושב ''שתנצח'' בהן.
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 60 אורחים