נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

הודעהעל ידי Kazz » 22 נובמבר 2019, 15:37

US Store Days Gone sales price $19.99 - OG price $39.99
EU Store Days Gone sales price €39.99 - OG price €69.99

איזה חארות סוני

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 נובמבר 2019, 16:26

Kazz כתב:US Store Days Gone sales price $19.99 - OG price $39.99
EU Store Days Gone sales price €39.99 - OG price €69.99

איזה חארות סוני

סוני לא כופה עליך כלום, אתה יכול לגור בגרמניה ולקנות בדולרים בחנות האמריקאית. האמת שלי יש 4 משתמשי psn עם wishlist גדול ואני קונה בכל פעם מאזור אחר כשיש מבצעים, תלוי איפה יש את המחיר הכי זול (וזה משתנה).

לא עבד לך :)
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 נובמבר 2019, 01:04

לא כופים אבל עדיין 'דופקים' אוכלוסיות שלמות. הצרכן הממוצע לא הולך לנהל כמה חשבונות. הוא יראה את המחיר שמוצג לו זהו.

גם סטים לא כופה על מפתחים כלום. 99% מהמשחקים נמכרים גם בצורת מפתחות באתרי צד שלישי, ושם אתה יכול לקנות בדולרים, ובלי לצורך לקפוץ מסוג חשבון אחד למשנהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 01:40

Kazz כתב:לא כופים אבל עדיין 'דופקים' אוכלוסיות שלמות. הצרכן הממוצע לא הולך לנהל כמה חשבונות. הוא יראה את המחיר שמוצג לו זהו.

גם סטים לא כופה על מפתחים כלום. 99% מהמשחקים נמכרים גם בצורת מפתחות באתרי צד שלישי, ושם אתה יכול לקנות בדולרים, ובלי לצורך לקפוץ מסוג חשבון אחד למשנהו.

סטים בהחלט כופה על מפתחים מטבע מקומי, הרי כישראלי אני לא יכול לקנות בסטים לא בשקלים והמחיר בשקלים הוא במקרה הטוב זהה לדולרי ובמקרה הרע מגיע למחוזות של 90$+ למשחק בודד שזה גובל בהזוי. למזלנו אפשר חלק מאוד מסויים מהמשחקים לקנות במקורות חיצוניים כמו GMG, אבל לצערנו זה רק חתך מאוד מסויים של משחקים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 נובמבר 2019, 10:23

רוב המשחקים זמינים גם כמפתחות באתרים אחרים.

סטים כופה מטבע מקומי, אבל היא לא מחליטה איך המפתח מתמחר את המשחק בחנות...אז הבדלים משמעותיים במחיר הם לחלוטין באחריותו הבלעדית של המפתח. סטים ממליצה על מחירים במטבעות השנים אבל בסוף זה היוצר שבוחר כמה המשחק יעלה במטבעות השונים ולכן השאלות צריכות להיות מופנות אליו.

למשל עם Alyx ההבדל הוא זניח בהשוואה למחיר בדולרים. הבדל של 3.16%. גם יכול להיות שמטבע השקל נתפס כחזק בתקופה האחרונה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 15:53

Kazz כתב:רוב המשחקים זמינים גם כמפתחות באתרים אחרים.

סטים כופה מטבע מקומי, אבל היא לא מחליטה איך המפתח מתמחר את המשחק בחנות...אז הבדלים משמעותיים במחיר הם לחלוטין באחריותו הבלעדית של המפתח. סטים ממליצה על מחירים במטבעות השנים אבל בסוף זה היוצר שבוחר כמה המשחק יעלה במטבעות השונים ולכן השאלות צריכות להיות מופנות אליו.

למשל עם Alyx ההבדל הוא זניח בהשוואה למחיר בדולרים. הבדל של 3.16%. גם יכול להיות שמטבע השקל נתפס כחזק בתקופה האחרונה.

רוב המשחקים לא זמינים כמפתחות באתרים חיצוניים, מספר הפעמים שחפשתי משחק בgmg או בהאמבל באנדל משחק והוא לא היה שם הוא אדיר. יוצאים אלפי משחקים בשנה, רק כמה עשרות מגיעים לאתרים כמו gmg. אבל אני מסכים שרוב הaaa הגדולים זמינים.

בנוגע לשקל החזק, להפך, כשהשקל חזק המחירים בשקלים אמורים לרדת. למשל 200₪ כשהשער 3.7 הם 54$ וכשהשער 3.5 הם 57$. כלומר דווקא עכשיו היו אמורים לתת את המחירים הכי נמוכים בשקלים שהיו בעשור האחרון.

וכן, זה תלוי במפתחים, אבל רואים שיש את אותם מחירים זהים אצל מפיצות שונות מה שאומר שוולוו ממליצה להם על מחירים מופרזים. אין ספק שלכולנו היה טוב בהרבה כשקנינו בדולרים וסטים, בניגוד לpsn, לא נותנת לך לעבור אזור.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 נובמבר 2019, 16:16

אני לא חושב שההמלצה של ואלב היא על מחירים יקרים יותר ב 30% כי אז היינו רואים את זה גם בתמחור של המשחקים של ואלב עצמה. סוני, מיקרוסופט, נינטנדו וכל העולם בכל התעשיות עושים המרות מחיר מופרזות.

מה שאתה אומר לא בהכרח נכון או לא השיקול היחידי. עובדה גם המחירים בפאונד וביורו יקרים יותר מהמחיר בדולרים, ומטבעות חלשים יותר עם מחירים זולים יותר (כדי לעודד קנייה ולהתאים לכח הקנייה של המדינה).

באיזה משחקים נתקלת לאחרונה שלא מוכרים להם מפתחות?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2019, 16:57

Kazz כתב:אני לא חושב שההמלצה של ואלב היא על מחירים יקרים יותר ב 30% כי אז היינו רואים את זה גם בתמחור של המשחקים של ואלב עצמה. סוני, מיקרוסופט, נינטנדו וכל העולם בכל התעשיות עושים המרות מחיר מופרזות.

מה שאתה אומר לא בהכרח נכון או לא השיקול היחידי. עובדה גם המחירים בפאונד וביורו יקרים יותר מהמחיר בדולרים, ומטבעות חלשים יותר עם מחירים זולים יותר (כדי לעודד קנייה ולהתאים לכח הקנייה של המדינה).

באיזה משחקים נתקלת לאחרונה שלא מוכרים להם מפתחות?

אני לא יודע אם זה עדין המקרה אבל הדבר הראשון שקופץ לי לראש הוא שאת everybody gone to the rupture חפשתי בחנויות חיצוניות שנים.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 נובמבר 2019, 20:02

Kazz כתב:סטים כופה מטבע מקומי, אבל היא לא מחליטה איך המפתח מתמחר את המשחק בחנות...אז הבדלים משמעותיים במחיר הם לחלוטין באחריותו הבלעדית של המפתח. סטים ממליצה על מחירים במטבעות השנים אבל בסוף זה היוצר שבוחר כמה המשחק יעלה במטבעות השונים ולכן השאלות צריכות להיות מופנות אליו.

היא סוג של מחליטה: יש מספרי ברירת מחדל (אני זוכר שלפני שנה תמחרו את השקל ב-15% מעל הערך הדולרי שלו, למרות כח הקנייה החלש יותר בישראל), ואם אתה בוחר להציע מחיר משלך בטריטוריה מסויימת אז זה טעון אישור של ואלב. רוב המפתחים, ובמיוחד הקטנים, יעדיפו לא להתעסק עם זה ויקבלו את ה"המלצות" של ואלב - כי פשוט אין להם את הזמן להתעסק בדברים כאלו.
כנ"ל אגב מפתחות: אתה לא תמצא מפתחות של משחקים לכל הזנב הארוך של שוק הPC בסטים, כי כל עסקה כזו שצריך לחתום עם חנות צד ג' זו עוד התעסקות, שמתחילה להיות כדאית רק כשהמשחק שלך הוא מאד פופולארי ומוכר מספיק עותקים בשביל להצדיק את כאב הראש החוזי והלוגיסטי.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 נובמבר 2019, 21:34

לא חושב שצריך 'אישור'. אתה פשוט שם את התמחור שאתה רוצה וזהו. אם המחיר של סטאר וורס בשקלים נובע מההמלצה של ואלב אז גם גם המשחקים שלה צריכים להראות הבדל דומה. והם לא. זו החלטה של EA.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2019, 22:17

Kazz כתב:לא חושב שצריך 'אישור'. אתה פשוט שם את התמחור שאתה רוצה וזהו. אם המחיר של סטאר וורס בשקלים נובע מההמלצה של ואלב אז גם גם המשחקים שלה צריכים להראות הבדל דומה. והם לא. זו החלטה של EA.

גם hl אלכס יקר בארץ מבדולרים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 נובמבר 2019, 09:49

המשחק Stranglehold נוסף לקטלוג של GOG. זו החנות היחידה שמוכרת את המשחק לPC. זה קורה בזכות המפיצה החדשה WB.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 נובמבר 2019, 10:25

אוי, שכחתי ממנו לגמרי :) היה נסיון נחמד בזמנו, שלא הלך משהו בסוף... SLEEPING DOGS כמה שנים מאוחר יותר הצליח לעושת את זה לא רע בכלל.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 נובמבר 2019, 20:40

DrKeo כתב:

כן, ב3%. לפי כך המחיר של SW הוא לא בגלל המלצות התמחור של ואלב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 נובמבר 2019, 21:04

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

כן, ב3%. לפי כך המחיר של SW הוא לא בגלל המלצות התמחור של ואלב.

8%, ואני לא רואה איך זה מוכיח משהו. אם יש הרבה משחקים ממפיצות שונות שמתומחרים באותם מחירים גבוהים בדיוק. אולי valve נותנת המלצות שונות לז׳אנרים שונים.

וכמובן שהנקודה עוברת לך מעל הראש, מחירים ספציפים לישראל בשקלים דופקים אותנו ב99.99% מהמקרים. זאת הנקודה, מטבע מקומי זה חרא אלה אם אתה חיי ברוסיה. אם אפיק היו עושים את זה לא היית יורד להם שניה מהתחת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2019, 17:06

סופסוף הצלחתי לקשר גם את PSN ל-גלקסי 2 :)
Untitled.jpg
Untitled.jpg (396.58 KiB) נצפה 6777 פעמים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2019, 02:21

בנתיים עוד שני משחקים סיימו את הבלעדיות לחנות של אפיק, ASHEN ו-HADES. המקרה של HADES סביר, שוגר במקום ה-6 בסטים שזה בסדר כזה, אני משער שעדין אכזבה ביחס למה שהם מצפים כיום. אבל ASHEN ממש קבל בראש, שוגר במקום 40 בסטים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 דצמבר 2019, 07:58

לבה קנית את קילזון :shock:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2019, 08:15

bling כתב:לבה קנית את קילזון :shock:

זה היה לפני איזה שנה וחצי, עדין חשבתי שאני אקנה פרו, היה לי איזה 40 דולר בחשבון psn והמבצע 5$ נראה אטרקטיבי בזמנו :)

יש לי כמה משחקים שקניתי ב5$ שאני כנראה לא אשחק כמו אינפמס, kz והאורדר :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 דצמבר 2019, 09:21

גם ברזוגאן וברימאסטר של TLOU לא תשחק ;)
ואיך דווקא אין לך את TLG שם?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2019, 09:55

Laskin כתב:גם ברזוגאן וברימאסטר של TLOU לא תשחק ;)
ואיך דווקא אין לך את TLG שם?

יש לי, זה החשבון האמריקאי. יש לי משחקים גם בבריטי, תלוי איפה יש מבצעים טובים יותר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2019, 11:01

זוכרים את אפיק, זאת שהורסת את התעשיה? אז שמעתי היום את הפודקאסט של AIAM והמפתחת של Kine התארחה שם (המשחק המוסיקלי הזה שנחשף עם הסטדיה). היא ספרה שהיא עשתה פיטצ' למשחק לחבר'ה של אפיק, הם האהבו את הרעיון וממנו חלק מהמשחק. על פי מה שהיא אומרת בפודקאסט, הכסף שEPIC הביאו גרם לSCOPE של המשחק לגדול - היא האריכה את זמן הפיתוח, היא יכלה לשכור כמה אמנים נוספים, המשחק תורגם ל-9 שפות והיא שכרה חברה שעושה פורטים שיצרו גרסת פס4, ONE, סוויטצ' וסטדיה.

אז מסתבר שהמימון של EPIC הפך משחק שהיה אמור להיות משחק סטים קטנטן למשחק הרבה יותר גדול ואיכותי שבמקום להיות בלעדי לסטים, מגיע ל-5 פלטפורמות שונות. פאקינג אפיק ואיך שהם הורסים את התעשיה! מי שרוצה לשמוע את זה, אני ממליץ להתחיל לשמוע ב-2:36 אבל ספציפית על אפיק היא מתחילה לדבר בערך דקה מאוחר יותר ואני ממליץ לשמוע עד 4:58:
http://interactive.libsyn.com/indie-dev ... hneidereit

תקשיב לזה קאז, 2+ דק' האזנה בכדי להבין מה כסף מראש יכול לעשות לאולפן אינדי וכמה חשוב מה ש-EPIC עושים לתעשיה מעבר לעובדה שהם מציבים סופסוף תחרות אמיתית לסטים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 דצמבר 2019, 15:24

אגב, נכנסתי גם לבטא של גלאקסי2 של GOG, וזה ממש מעולה ונוח.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 דצמבר 2019, 21:02

DrKeo כתב:
תקשיב לזה קאז, 2+ דק' האזנה בכדי להבין מה כסף מראש יכול לעשות לאולפן אינדי וכמה חשוב מה ש-EPIC עושים לתעשיה מעבר לעובדה שהם מציבים סופסוף תחרות אמיתית לסטים.

מישהו אי פעם התווכח עם התועלת למפתחים אינדיים שהכסף הזה מביא? ובטח כשהמפתחת מתבטאת באופן נורמלי על העניין ולא מטומטם כמו אחרות. אבל לצרכנים הבלעדיות שכרוכה בזה לא מועילה. לתחרות זה לא מועיל שאפשרויות הקנייה מוגבלות. וככל הנראה גם למכירות ולויזביליות של המשחק זה לא עשה פלאים.

אם כבר ציינת את Ashen ו Hades, למה לא להגיד שהמחיר שלהם ביורו זול יותר בסטים מאשר בחנות של אפיק? מפדח למדי עבור אפיק שהמשחקים שהיא שילמה עבורם גם עולים יותר כשהם שנה בשוק מאשר המחיר בסטים כהוצאה חדשה. מי ידע שזה עדיף לצרכן שאין הגבלות מלאכותיות על מכירת משחק?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 דצמבר 2019, 21:21

על מה אתה מדבר? המשחקים עולים אותו דבר כמו באפיק (אבל בישראל יקר יותר כי... מטבע מקומי).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 31 אורחים