נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא החנויות הדיגיטליות הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 11 נובמבר 2023, 09:23

Hypno כתב:
Klayman כתב:קאזז - כבר דיברנו על זה. אפיק לא יכולה למכור בזול יותר משחקים. הרי המפיצה היא זאת שקובעת את המחירים. היא עובדת עם קופונים כשהיא יכולה (ולא מעט אפילו), וגם הנהיגה סוגשל cashback על רכישות בחנות, שתקף לרכישות עתידיות. כלומר היא כבר עושה את הדברים שאתה מדבר עליהם. לנושא הבלעדיים - תמשיך לנגן על זה עד מחר. זאת אסטרטגיה טובה. אתה לא אהבת אותה כי היא נגד ואלב אהובתך, זה הכל.

לא הבנתי. אפיק יכולים לשלם למפיצה לבלעדיות אבל לא יכולים לשלם לה כדי שהם יתמחרו את המשחק במחיר נמוך יותר מאשר בסטים למשך X זמן?
או לתת 100% מהקאט למשך X זמן? מה עם כל בלבולי השכל של טים שהקאט הנמוך יותר יוביל למחירים זולים יותר של משחקים?

איך הם בדיוק עושים את זה עכשיו? הם היו צריכים לשכוח מבלעדיות ופשוט לסבסד הנחות לשיגורים סימולטאנים לנצחונות PR קלים.
משחק X עכשיו זמן בסטים ואפיק. קנו אצלנו, הוא עולה פחות/כל הכסף למפתחת בחודש הראשון.

..אילו נתונים גורמים לך להגיד שאסטרטגיית הבלעדיים טובה? תיאורטית בלעדיים אמורים למשוך שחקנים לחנות שאחר כך ימשיכו לקנות משחקים שם.
הנתון של הכנסות ממכירות משחקי צד ג' נמוך ואנחנו בשנה הרביעית-חמישית של החנות ורבים ממשחקי ומפיצות AAA לא תומכות בחנות.

לא. אפיק לא יכולה לשלם עבור מחיר נמוך יותר בחנות רשמית. יודע מה זה perceived value? אם המוצר *החדש* שלך, נמכר בחנות אחת בX ובחנות אחרת בX-30%, אז הוא לא שווה את ה X שאתה רוצה לגביו מלכתחילה( שים לב, זה לא בזמן מבצעים ואחרי השחרור. אלא בזמן שרוצים למכור את המשחק במחיר המלא). לא משנה אם מאחורי הקלעים המפיצה תקבל תשלום כלשהו. זה לא מעניין את הצרכנים. הם רואים סכום בסוף. אז אם אתה מתמחר משחק *חדש* ב50$ בחנות אחת ו 70$ בחנות השניה, אתה בעצם משדר לצרכנים שזה משחק של 50$.ואם זה משחק של 50$, אז מי שמחכה למבצע, לא בהכרח ירכוש אותו ב 50$ בסטים או כל מקום אחר, כשההנחה הראשונית תגיע.

לגבי "איך אפיק עושים את זה היום?" כבר עניתי, אבל אתה כמובן מתעלם כי האמת לא נוחה לך, כרגיל. אפיק נותנת בזמני הסייל שלה מחיר נקוב( שזהה למחיר הנקוב בסטים - תבדוק אותי, לא תתאכזב). עליו, לרוב, יש לה קופונים שמורידים את המחיר עוד. שים לב, שלרוב המכריע של הפעמים, הקופונים האלה לא כוללים משחקים ממש חדשים או pre orders.. המממ... מעניין למה? בנוסף לכל אלה, יש מערכת cashback על רכישות בחנות של אפיק בימינו, שאפשר להשקיע חזרה חלק מהסכום ולקבל הנחה( אפילו על משחקים חדשים! קצת כמו שנינטנדו עושה עם מטבעות הזהב שלה). אז מבחינת מחירים, הם טובים מסטים, כמעט תמיד.

על פיצ'רים אני לא הולך להתווכח איתך, כי זה באמת באמת לא מעניין אותי. אני לא משתמש בשום פיצ'רים של סטים מעבר להפעלת המשחק. אתה משתמש בכולם? אחלה. האם יש כאלה שחסרים להם פיצ'רים מסוימים, בטוח. אבל בסדר, חנות בת 4-5 מול חנות בת 20( שב4 שנים הראשונות שלה הייתה אשפה בוערת, בוא.. ה גיף של העליה של סטים היה אחד הגאוניים).

אמרתי שבעיקרון, אסטרטגיה של בלעדיים היא טובה בדיוק מהסיבה שתיארת. פה ספציפית היא לא עבדה. מדוע? יש כמה סיבות. אני טוען אישית שהעיקרית שבהן היא אפקט ברירת המחדל( שלווה כמובן בחבורה צעקנית שבכתה על כל בלעדי שהגיע לשם כי "זה לא בסטים אז זה בעצם יוצא עוד שנה למחשב" ). אנחנו כבר יודעים את דעתך, סטים צריכה להיות החנות היחידה.

בהודעות המקוריות שלך בנוגע לחנות, כעסת שאפיק לא מממנת משחקים ואותם שמה בלעדית. וגם כשהיא עושה זאת, יש לך תלונות, כמובן. אתה מזיז את המטרה כל פעם כשאתה רואה שלא פגעת ומנסה להגיד" הנה זה בעצם פה ". סורי, זה לא עובד.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 11 נובמבר 2023, 14:25

Klayman כתב:לא. אפיק לא יכולה לשלם עבור מחיר נמוך יותר בחנות רשמית. יודע מה זה perceived value? אם המוצר *החדש* שלך, נמכר בחנות אחת בX ובחנות אחרת בX-30%, אז הוא לא שווה את ה X שאתה רוצה לגביו מלכתחילה( שים לב, זה לא בזמן מבצעים ואחרי השחרור. אלא בזמן שרוצים למכור את המשחק במחיר המלא). לא משנה אם מאחורי הקלעים המפיצה תקבל תשלום כלשהו. זה לא מעניין את הצרכנים. הם רואים סכום בסוף. אז אם אתה מתמחר משחק *חדש* ב50$ בחנות אחת ו 70$ בחנות השניה, אתה בעצם משדר לצרכנים שזה משחק של 50$.ואם זה משחק של 50$, אז מי שמחכה למבצע, לא בהכרח ירכוש אותו ב 50$ בסטים או כל מקום אחר, כשההנחה הראשונית תגיע.

שטויות במיץ. אז מה תגיד על ה perceived value של כל משחק ה day 1 בגיימפאס שיוצאים גם בסטים ועם על קונסולות אחרות?

אם אנשים רואים לדוגמה ש AC Valhalla יוצא ועולה 60 דולר בסטים, 60 דולר בפס5, 60 דולר באקסבוקס, ו50 דולר באפיק אז הם לא אומרים 'המשחק שווה 50$', הם אומרים 'וואלה דיל טוב בוא נקנה באפיק'.
אתה מדבר כאילו מדובר בצרכנים אידיוטים. הם גם יכולים לראות שלפני שאפיק הרימו את הכפפה, אודיסי עלה 60 בכל מקום, והם גם יכולים לראות בהיסטוריית מחירים אחרי כמה זמן אודסי הגיע למחיר שבו valhalla נמכר בEGS תודות לסבסוד של אפיק.

אתה אומר שבעצם סוויני חירטט אותנו כשדיבר על מחירים נמוכים יותר בחנות שלו?
https://arstechnica.com/gaming/2019/03/ ... mes-store/

'בלתי אפשרי' מחיר נמוך יותר? אז במקום לקנות בלעדיות שאפיק יקטינו את הקאט שלהם ל5% למשחקים חדשים ל X זמן. כלומר, אתה דואג שהחנות שלך מקבלת את BG3
בשיגור, ואתה מדרבן את לאריאן לפרסם את הגרסה הזו יותר ולהמליץ לשחקנים לקנות שם כי זה נותן להם הרבה יותר כסף להמשיך ולעשות משחקים כאלה.

Klayman כתב:לגבי "איך אפיק עושים את זה היום?" כבר עניתי, אבל אתה כמובן מתעלם כי האמת לא נוחה לך, כרגיל. אפיק נותנת בזמני הסייל שלה מחיר נקוב( שזהה למחיר הנקוב בסטים - תבדוק אותי, לא תתאכזב). עליו, לרוב, יש לה קופונים שמורידים את המחיר עוד. שים לב, שלרוב המכריע של הפעמים, הקופונים האלה לא כוללים משחקים ממש חדשים או pre orders.. המממ... מעניין למה? בנוסף לכל אלה, יש מערכת cashback על רכישות בחנות של אפיק בימינו, שאפשר להשקיע חזרה חלק מהסכום ולקבל הנחה( אפילו על משחקים חדשים! קצת כמו שנינטנדו עושה עם מטבעות הזהב שלה). אז מבחינת מחירים, הם טובים מסטים, כמעט תמיד.

לא התעלמתי. זה לא קשור למה שאמרתי. אני מדבר על האסטרטגיה שהם היו צריכים לנקוט בה לגבי משחקים חדשים.
לא להכריח בלעדיות ולעצבן את קהל היעד שלהם אלא לתת יתרון מובהק לקניית המשחק החדש בחנות של אפיק ולא בסטים. ואז לרכוב על זה כל הזמן ב PR.

כמו שהפירוט שלך מראה, אפיק מוכנים לשפוך ולהפסיד כסף. לשפוך אותו על בלעדיות הייתה טעות.

Klayman כתב:על פיצ'רים אני לא הולך להתווכח איתך, כי זה באמת באמת לא מעניין אותי. אני לא משתמש בשום פיצ'רים של סטים מעבר להפעלת המשחק. אתה משתמש בכולם? אחלה. האם יש כאלה שחסרים להם פיצ'רים מסוימים, בטוח. אבל בסדר, חנות בת 4-5 מול חנות בת 20( שב4 שנים הראשונות שלה הייתה אשפה בוערת, בוא.. ה גיף של העליה של סטים היה אחד הגאוניים).

לא מעניין בת כמה החנות. יש רף שהמתחרה מציב. והיא לא הייתה צריכה להגיע לרף הזה. לקח לחנות שנים לקבל עגלת קניות. קצב הפיתוח של החנות מתחת לכל ביקורת.
ראינו בדליפות מהמשפט שהחנות לא מקבלת מספיק משאבים.
וזה גם מתקשר לזמני האתחול של הקליינט שרק השנה הם התחילו לשפר אותם:
https://youtu.be/7GaWQ-KBxa8?t=681

Klayman כתב:אמרתי שבעיקרון, אסטרטגיה של בלעדיים היא טובה בדיוק מהסיבה שתיארת. פה ספציפית היא לא עבדה. מדוע? יש כמה סיבות. אני טוען אישית שהעיקרית שבהן היא אפקט ברירת המחדל( שלווה כמובן בחבורה צעקנית שבכתה על כל בלעדי שהגיע לשם כי "זה לא בסטים אז זה בעצם יוצא עוד שנה למחשב" ). אנחנו כבר יודעים את דעתך, סטים צריכה להיות החנות היחידה.

בהודעות המקוריות שלך בנוגע לחנות, כעסת שאפיק לא מממנת משחקים ואותם שמה בלעדית. וגם כשהיא עושה זאת, יש לך תלונות, כמובן. אתה מזיז את המטרה כל פעם כשאתה רואה שלא פגעת ומנסה להגיד" הנה זה בעצם פה ". סורי, זה לא עובד.

אתה עושה את אותה הטעות שאפיק עשו. אתה פשוט לא קורא את הסגמנט.
אסטרטגיה של התערבות בשוק כדי להסיר אפשרויות קניה לצרכנים היא לא 'אסטרטגיה טובה שעובדת' בשוק המחשב. היא לא עבדה ל GWFL.

ויותר מזה, היא לא עבדה למפיצת ענק כמו EA שהקימה חנות משלה למכירת המשחקים שלה וגם משחקי צד ג'.
בלעדיות גמורה של פיפא, באטלפילד, מאס אפקט ואחרים לא הספיקה כדי למצב את אוריג'ין בשוק הצד ג', ומשחקי צד א' גם סבלו. כנ"ל לגבי מיקרוסופט.

למה שבלעדיות לשנה למשחקי אינדי, AA ו AAA תצליח איפה שהנ"ל לא? למה שבלעדיות שמושגת בטקטיקה עויינת למשתמש המחשב תצליח? למה אתה, כמו אפיק, מקניטים ציבור שלא מעוניין לתת את ידו למעשים אנטי-צרכניים ואנטי תחרותיים? גם התערבת כדי לבטל מכירת משחקים בסטים, וגם הוצאת מוצר לוקה בחסר.

לא, אני לא חושב שסטים צריכה להיות החנות היחידה. ראית אותי מתנגח ב GOG? ב Itch? ב battle.net?
אני מתנגד לחנות שמנסה לבסס את עצמה באופן שמסיר בחירה מהשוק ובדברים שליליים אחרים.

אני לא כועס שאפיק מממנים משחקים מאפס ומוציאים אותם בבלעדיות. אני רק אומר שמבחינה אסטרטגית אין בזה כבר טעם.
AW2 ושני המשחקים האחרים לא יעשו מה שעשרות בלעדיים לשנה לא הצליחו לעשות. כשיגיעו הנתונים של 2023 נראה אם AW2 הביא באמפ לחנות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 נובמבר 2023, 16:07

Hypno כתב:
אני לא כועס שאפיק מממנים משחקים מאפס ומוציאים אותם בבלעדיות. אני רק אומר שמבחינה אסטרטגית אין בזה כבר טעם..

לא הבנתי, זאת לא בדיוק באסטרטגיה שאתה טענת שאפיק אמורים לישם?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 נובמבר 2023, 20:35

Hypno כתב:
Klayman כתב:לא. אפיק לא יכולה לשלם עבור מחיר נמוך יותר בחנות רשמית. יודע מה זה perceived value? אם המוצר *החדש* שלך, נמכר בחנות אחת בX ובחנות אחרת בX-30%, אז הוא לא שווה את ה X שאתה רוצה לגביו מלכתחילה( שים לב, זה לא בזמן מבצעים ואחרי השחרור. אלא בזמן שרוצים למכור את המשחק במחיר המלא). לא משנה אם מאחורי הקלעים המפיצה תקבל תשלום כלשהו. זה לא מעניין את הצרכנים. הם רואים סכום בסוף. אז אם אתה מתמחר משחק *חדש* ב50$ בחנות אחת ו 70$ בחנות השניה, אתה בעצם משדר לצרכנים שזה משחק של 50$.ואם זה משחק של 50$, אז מי שמחכה למבצע, לא בהכרח ירכוש אותו ב 50$ בסטים או כל מקום אחר, כשההנחה הראשונית תגיע.

שטויות במיץ. אז מה תגיד על ה perceived value של כל משחק ה day 1 בגיימפאס שיוצאים גם בסטים ועם על קונסולות אחרות?

אם אנשים רואים לדוגמה ש AC Valhalla יוצא ועולה 60 דולר בסטים, 60 דולר בפס5, 60 דולר באקסבוקס, ו50 דולר באפיק אז הם לא אומרים 'המשחק שווה 50$', הם אומרים 'וואלה דיל טוב בוא נקנה באפיק'.
אתה מדבר כאילו מדובר בצרכנים אידיוטים. הם גם יכולים לראות שלפני שאפיק הרימו את הכפפה, אודיסי עלה 60 בכל מקום, והם גם יכולים לראות בהיסטוריית מחירים אחרי כמה זמן אודסי הגיע למחיר שבו valhalla נמכר בEGS תודות לסבסוד של אפיק.

אתה אומר שבעצם סוויני חירטט אותנו כשדיבר על מחירים נמוכים יותר בחנות שלו?
https://arstechnica.com/gaming/2019/03/ ... mes-store/

'בלתי אפשרי' מחיר נמוך יותר? אז במקום לקנות בלעדיות שאפיק יקטינו את הקאט שלהם ל5% למשחקים חדשים ל X זמן. כלומר, אתה דואג שהחנות שלך מקבלת את BG3
בשיגור, ואתה מדרבן את לאריאן לפרסם את הגרסה הזו יותר ולהמליץ לשחקנים לקנות שם כי זה נותן להם הרבה יותר כסף להמשיך ולעשות משחקים כאלה.

Klayman כתב:לגבי "איך אפיק עושים את זה היום?" כבר עניתי, אבל אתה כמובן מתעלם כי האמת לא נוחה לך, כרגיל. אפיק נותנת בזמני הסייל שלה מחיר נקוב( שזהה למחיר הנקוב בסטים - תבדוק אותי, לא תתאכזב). עליו, לרוב, יש לה קופונים שמורידים את המחיר עוד. שים לב, שלרוב המכריע של הפעמים, הקופונים האלה לא כוללים משחקים ממש חדשים או pre orders.. המממ... מעניין למה? בנוסף לכל אלה, יש מערכת cashback על רכישות בחנות של אפיק בימינו, שאפשר להשקיע חזרה חלק מהסכום ולקבל הנחה( אפילו על משחקים חדשים! קצת כמו שנינטנדו עושה עם מטבעות הזהב שלה). אז מבחינת מחירים, הם טובים מסטים, כמעט תמיד.

לא התעלמתי. זה לא קשור למה שאמרתי. אני מדבר על האסטרטגיה שהם היו צריכים לנקוט בה לגבי משחקים חדשים.
לא להכריח בלעדיות ולעצבן את קהל היעד שלהם אלא לתת יתרון מובהק לקניית המשחק החדש בחנות של אפיק ולא בסטים. ואז לרכוב על זה כל הזמן ב PR.

כמו שהפירוט שלך מראה, אפיק מוכנים לשפוך ולהפסיד כסף. לשפוך אותו על בלעדיות הייתה טעות.

Klayman כתב:על פיצ'רים אני לא הולך להתווכח איתך, כי זה באמת באמת לא מעניין אותי. אני לא משתמש בשום פיצ'רים של סטים מעבר להפעלת המשחק. אתה משתמש בכולם? אחלה. האם יש כאלה שחסרים להם פיצ'רים מסוימים, בטוח. אבל בסדר, חנות בת 4-5 מול חנות בת 20( שב4 שנים הראשונות שלה הייתה אשפה בוערת, בוא.. ה גיף של העליה של סטים היה אחד הגאוניים).

לא מעניין בת כמה החנות. יש רף שהמתחרה מציב. והיא לא הייתה צריכה להגיע לרף הזה. לקח לחנות שנים לקבל עגלת קניות. קצב הפיתוח של החנות מתחת לכל ביקורת.
ראינו בדליפות מהמשפט שהחנות לא מקבלת מספיק משאבים.
וזה גם מתקשר לזמני האתחול של הקליינט שרק השנה הם התחילו לשפר אותם:
https://youtu.be/7GaWQ-KBxa8?t=681

Klayman כתב:אמרתי שבעיקרון, אסטרטגיה של בלעדיים היא טובה בדיוק מהסיבה שתיארת. פה ספציפית היא לא עבדה. מדוע? יש כמה סיבות. אני טוען אישית שהעיקרית שבהן היא אפקט ברירת המחדל( שלווה כמובן בחבורה צעקנית שבכתה על כל בלעדי שהגיע לשם כי "זה לא בסטים אז זה בעצם יוצא עוד שנה למחשב" ). אנחנו כבר יודעים את דעתך, סטים צריכה להיות החנות היחידה.

אתה עושה את אותה הטעות שאפיק עשו. אתה פשוט לא קורא את הסגמנט.
אסטרטגיה של התערבות בשוק כדי להסיר אפשרויות קניה לצרכנים היא לא 'אסטרטגיה טובה שעובדת' בשוק המחשב. היא לא עבדה ל GWFL.

ויותר מזה, היא לא עבדה למפיצת ענק כמו EA שהקימה חנות משלה למכירת המשחקים שלה וגם משחקי צד ג'.
בלעדיות גמורה של פיפא, באטלפילד, מאס אפקט ואחרים לא הספיקה כדי למצב את אוריג'ין בשוק הצד ג', ומשחקי צד א' גם סבלו. כנ"ל לגבי מיקרוסופט.

למה שבלעדיות לשנה למשחקי אינדי, AA ו AAA תצליח איפה שהנ"ל לא? למה שבלעדיות שמושגת בטקטיקה עויינת למשתמש המחשב תצליח? למה אתה, כמו אפיק, מקניטים ציבור שלא מעוניין לתת את ידו למעשים אנטי-צרכניים ואנטי תחרותיים? גם התערבת כדי לבטל מכירת משחקים בסטים, וגם הוצאת מוצר לוקה בחסר.

לא, אני לא חושב שסטים צריכה להיות החנות היחידה. ראית אותי מתנגח ב GOG? ב Itch? ב battle.net?
אני מתנגד לחנות שמנסה לבסס את עצמה באופן שמסיר בחירה מהשוק ובדברים שליליים אחרים.

אני לא כועס שאפיק מממנים משחקים מאפס ומוציאים אותם בבלעדיות. אני רק אומר שמבחינה אסטרטגית אין בזה כבר טעם.
AW2 ושני המשחקים האחרים לא יעשו מה שעשרות בלעדיים לשנה לא הצליחו לעשות. כשיגיעו הנתונים של 2023 נראה אם AW2 הביא באמפ לחנות.

ה percieved value של משחק שהוא DAY1 בגיימפאס, עבורי, הוא עלות המנוי החודשי X כמה זמן ייקח לי לסיים אותו. אני לא רואה סיבה לרכוש ב-70$, משחק שאוכל לסיים תוך חודש ולשלם על התענוג 30-40 ש''ח (או כמה שגיימפאס לא עולה כיום). ואתה אולי אומר ''שטויות במיץ'', אבל אני אומר לך שזו בדיוק הסיבה מדוע אפיק לא תעשה את זה, והמפיצות *לא* יסכימו לזה עם משחקים חדשים לחלוטין!

לשאר נושא המחירים: החנות של אפיק אכן יותר זולה מזו של סטים בזמן סיילים. כי בסטים ובאפיק הערך הנקוב זהה (בסיילים הגדולים. תכף יהיה אחד. תבדוק אותי), אבל באפיק יש קופונים. אתה לא מבין את ההבדל בין משחקים שעולים לסייל למשחקים חדשים. לא נורא. אולי פעם עוד תבין. בכל מקרה, כל מה שאפיק עושה ו''שופכת כסף'' בנושא המחירים בסייל, הוא בדיוק מה שאמרת למעלה - שעליה להיות תחרותית במחירים. פשוט עכשיו, החלטת שלא, היא צריכה להיות תחרותית במשחקים חדשים! אוקיי. תמשיך להזיז את המטרה. זה לא נמאס לך אף פעם כנראה. אז כן, אפיק אכן נותנת מחירים זולים יותר, וסוויני לא חירטט.
בוא נסכם: אפיק נותנת מחירים טובים יותר לצרכן בסיילים? בהחלט. אפיק נותנת יותר כסף למפתחות? בהחלט! האם אפקט ברירת המחדל חזק מדי בימינו ואנשים מציקים כמוך בוכים על זה שמשחק נמצא בEXE א' ולא ב EXE ב'? בהח-פאקינג-לט.

ודי, נושא הבלעדיות לא נראה לי כ''כ רלוונטי יותר בתכלס, כי לא חושב שאפיק עצמה עוד עוסקת בזה כ''כ בימינו (אולי לכמה משחקים איזוטריים, אבל לא שמעתי על זה לאחרונה בכלל. אשמח לתיקון אם אני טועה. אז אפשר להפסיק לכעוס ולבלבל את המוח על זה.

לנושא הזמנים של אתחול הקליינט יאללה, תעשה סרטון של המחשב שלך (אבל עם טיימר רץ בצד ונראה שזה זהה). מבטיח להעלות אחד אחריך.
?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 11 נובמבר 2023, 22:32

DrKeo כתב:לא הבנתי, זאת לא בדיוק באסטרטגיה שאתה טענת שאפיק אמורים לישם?

בהתחלה, במקום לשלם לבלעדיות זמנית.
אני אומר שאחרי שראינו את ההשפעה של הבלעדיים הזמניים, החשיבות האסטרטגית של המשחקים שהיא מממנת לא כל כך רלוונטית. הפרופיל של AW2 ושני המשחקים האחרים נמוכים מהבלעדיים הזמניים שהחנות קיבלה.

Klayman כתב:ה percieved value של משחק שהוא DAY1 בגיימפאס, עבורי, הוא עלות המנוי החודשי X כמה זמן ייקח לי לסיים אותו. אני לא רואה סיבה לרכוש ב-70$, משחק שאוכל לסיים תוך חודש ולשלם על התענוג 30-40 ש''ח (או כמה שגיימפאס לא עולה כיום). ואתה אולי אומר ''שטויות במיץ'', אבל אני אומר לך שזו בדיוק הסיבה מדוע אפיק לא תעשה את זה, והמפיצות *לא* יסכימו לזה עם משחקים חדשים לחלוטין!

אני לא מבין. אולפנים ומפיצות מסכימות לשחרר משחקים על גיימפאס DAY1 במקביל למכירת המשחק במחיר מלא על קונסולות אחרות ועל חנויות אחרות במחשב.
למה זה כן ולשגר במחיר נמוך יותר באפיק לא? אני לא מבין את הקו השרירותי שהחלטת למתוח פה.

כנראה לא נכנסת לקרוא את הציטוט של סוויני.

Speaking to Ars Technica, though, Epic co-founder and CEO Tim Sweeney says that players should look forward to paying less on the Epic Games Store in the future. While Epic leaves pricing decisions completely in developers' hands, Sweeney said, "after you go through several cycles of game developers making decisions, you're going to see lower prices as developers pass on the savings to customers, realizing they can sell more copies if they have a better price.

לא מדובר פה בסבסוד הנחות ע"י אפיק. מדובר פה במפיצות שבוחרות למכור במחיר נמוך יותר כי הם מקבלים קאט יותר גבוה. קרה או לא קרה?
כאילו, כולם ידעו בזמן אמת שה trickle down economics הזה הוא חרטוט. אבל סוויני חרטט חופשי.

אז עזוב שיגור במחיר נמוך יותר, להסכים לשחרר באותו מחיר ולקבל 95% מהקאט לשלושה השבועות הראשונים בשוק הם יסכימו?
יופי, אפיק הייתה צריכה לעשות את זה על ההתחלה.

כל הקטע של הסיילים לא רלוונטי דיון. כן, אפיק מממנים ומסבסדים הנחות בסיילים.
לא 'החלטתי' שום דבר חדש. כבר לפני שנים כתבתי מה אפיק היו צריכים לעשות במקום מה שהם עשו בפועל. לדאוג לקבל את רוב המשחקים יחד עם סטים ולסבסד מחיר נמוך למשך X זמן מהשחרור. ככה הם מתמרצים שחקנים לקנות שם ואת המפתחתות להפנות את השחקנים לקנות שם. ואז לנופף בנצחונות PR שהמשחק מכר כך כך אצלם לעומת סטים.

האם אפקט ברירת המחדל חזק מדי בימינו ואנשים מציקים כמוך בוכים על זה שמשחק נמצא בEXE א' ולא ב EXE ב'? בהח-פאקינג-לט.

אפקט ברירת המחדל הוא משוכה מובנית שקיימת עבור כל גורם שרוצה להיכנס.
אתה כאילו מתעקש להתעלם מכל ה self-inflicted wounds שאפיק ביצעה שחפרו לה בור עמוק יותר.

בוא דבר על 'אפקט שחרור מוצר לא טוב מספיק'. בוא דבר על 'אפקט פיתוח ושיפור מוצר איטי'. בוא דבר על 'אפקט זלזול בחווית המשתמש של הצרכן בחנות'.
בוא דבר על 'אפקט נקיטת טקטיקות אנטי-צרכניות'. בוא דבר על 'אפקט גניזת good will'.
זה שאתה עדיין מדבר במונחים של 'זה רק עוד לאנצ'ר' מראה שאתה לא מפנים את הסוגיה פה.

Klayman כתב:ודי, נושא הבלעדיות לא נראה לי כ''כ רלוונטי יותר בתכלס, כי לא חושב שאפיק עצמה עוד עוסקת בזה כ''כ בימינו (אולי לכמה משחקים איזוטריים, אבל לא שמעתי על זה לאחרונה בכלל. אשמח לתיקון אם אני טועה. אז אפשר להפסיק לכעוס ולבלבל את המוח על זה.

סוג של. גם אני קיוותי שאנחנו אחרי השלב הזה אבל אפיק לאחרונה הכריזו על תוכנית First on Epic. ההבדל הוא שאפיק כבר לא נותנים תשלומים למפתחת אלא נותנים להם 100% מהקאט לחצי השנה הראשונה תמורת בלעדיות של חצי שנה. כלומר, כל הסיכון על המפתחת.
אני באמת לא מבין את האמוק שיש לאפיק בנוגע עיכוב שחרורים לסטים.

Klayman כתב:לנושא הזמנים של אתחול הקליינט יאללה, תעשה סרטון של המחשב שלך (אבל עם טיימר רץ בצד ונראה שזה זהה). מבטיח להעלות אחד אחריך.

בוא נשים את הסרטון של אלכס בצד. אולי ההבדלים נובעים מכמות המשחקים שיש בספריות.

בלינק שהבאתי יש נתונים ממצגת רשמית מאירוע של UE מחודש שעבר.
לפי אפיק עצמה, בתחילת השנה הפעלת הלאנצ'ר של EGS הייתה איטית פי 2 מזו של סטים. פתיחה מהטריי למסך הספרייה הייתה איטית פי 9.5.
לפי אפיק עכשיו הם בערך אותו דבר בהפעלה של הקליינט, ואיטיים פי 4 בפתיחה למסך הספרייה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 נובמבר 2023, 06:53

משחק לוקח כמה שנים טובות לפתח. אם החנות של אפיק בת 4-5 ועכשיו יוצאים הבלעדיים הראשונים, זה הגיוני.
אולפנים ומפיצות לא בוחרות בדרך כלל לשים את הכותרים הכי חזקים שלהם בשירותי המנוי ב day1. כך אתה יכול לראות את קאפקום שמה את משחק הדינוזאורים שלה בgp day 1, אבל לא את רזידנט איוול 4 רימייק. אחרי החצי שנה הראשונה או אם המכירות ממש מדשדשות, מן הסתם שחברה תשמח לקבל עירוי כלכלי בדמות שירותי מנויים. מה קאפקום משדרים לגבי המשחק הזה? "שמעו, אנחנו לא הכי מאמינים שהוא יגיע להצלחה רחבה, הנה, הוא גם במנוי, תנסו לפחות".
לא שיניתי את העמדה שלי ולא מתחתי שום קו דמיוני בקשר ל perceived value. המחיר שאתה נותן למוצר החדש שלך, הוא המחיר שאתה חושב שהוא שווה. אם בps5 וסטים הוא 70$ ובאפיק הוא 50$,כבר היינו שומעים אותך( ושאר בכייני האינטרנט) על כמה אפיק חרא והורסת את התעשייה עם התערבות גסה. תוך כדי הכתיבה, אני מבין שאתה אשכרה נותן את האופציה הזאת רק כי אתה *יודע* בוודאות שהיא לא יכולה לקרות.
גם נושא ה95 אחוז שלך הוא הרי לא הכי בתום לב, כי גם כאן, אתה יודע שהם באו עם הצעה אגרסיבית מזאת של סטים בנושא חלוקת הרווח, אבל עדיין צריכים להרוויח משהו? אולי גם שייתנו 100% ולא ייקחו שקל מאף אחד, ובעצם ייתנו את כל המשחקים חינם לכל הלקוחות, ישלמו לכל המפתחות וגם תמלוגים לואלב?

האם המוצר של אפיק לא היה טוב מספיק בשחרור? יכול להיות, לא הפריע לי בכלל לשחק את Hades בכל תקופת ה early access שלו בזמנו, אבל זה רק אני. שוב, לי לא מפריע אם משחק עולה דרך exe א' או ב'.

כדי שמה שסוויני אמר שם יקרה, כנראה שהחנות צריכה להגיע להיקף מכירות גדול יותר, והרי אתה אוהב לאכול את הראש על כך שהיא לא מוכרת כלום, אז מה אתה רוצה? מה? באמת, אני לא מבין? שוב, כל הטיעונים שלך פשוט באים ממקום אמוציונלי שמישהו העז to call out ואלב על זה שהם עושקים את התעשייה עם נתח גדול מאוד.

לזכותו של סוויני, אני חושב שהוא באמת מאמין במה שהוא אמר, כי תראה איזה משפטים יקרים להחריד הוא הולך ומנהל נגד אפל וגוגל על סוג של פרינציפ... תכלס יכל לשבת ולהמשיך לגזור שם קופונים ולסתום ת'פה ולהיות עשיר הרבה יותר. יכל גם לשים את פורטנייט בסטים ולהיות ממש ממש ממש עשיר יותר. אז אתה יכול להגיד שהוא מחרטט, או פנטזיונר או לא משנה מה, אבל לפחות מהצד, נראה שהוא עומד על העקרונות שלו. האם הוא עושה טעויות בדרך? ברור. מכיר חברה שלא עושה? אני יודע, ואלב, אבל חוץ ממנה...

אתה יכול לדבר על איזה אפקטים שאתה רוצה. כשתצליח להעביר את כל הקבוצה החברתית שלך לצ'אט קבוצתי בסיגנל(בחינם! ), תודיע לי. אח"כ תבוא לדבר איתי על לעבור לרכוש את רוב המשחקים שלך בחנות אחרת, אחרי שאתה מושקע עשרות אלפי שקלים באקו סיסטם אחר. אתה באמת לא מבין כלום בכלכלה, פסיכולוגיה צרכנית ותמחור. ואוו. זה רק מתחוור לי מהודעה להודעה שלך.

אהה כן ולנושא מהירות הלאנצ'ר, מעניין שירדת מהר מהעץ. משאיר לך את האופציה להעלות סרטון מהמחשב שלך.
אפיק הראו מצגת שאומרת ששלהם היה פחות טוב? ואוו איזו חברה גועלית שפשוט לא מתקשרת עם הקהל בשום צורה! אה לא, זאת חברה ששמה את הקלפים על השולחן( כולל לוח הפיתוח העתידי של המוצר).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2023, 10:26

Hypno כתב:בהתחלה, במקום לשלם לבלעדיות זמנית.
אני אומר שאחרי שראינו את ההשפעה של הבלעדיים הזמניים, החשיבות האסטרטגית של המשחקים שהיא מממנת לא כל כך רלוונטית. הפרופיל של AW2 ושני המשחקים האחרים נמוכים מהבלעדיים הזמניים שהחנות קיבלה.

אני לא בטוח שהבנתי. הפיתוח של AW2 לקח 4 שנים, פחות או יותר מאז שהחנות נפתחה ועד היום. איך אפשר למממן משחק מאפס ב-2019 ולקבל תוצר ב-2019? מן הסתם אם אתה מממן משחקים מאפס ומפיץ אותם תראה תוצר רק אחרי 3-5 שנים. אז מה המטרה לעשות את זה אם לפי מה שאתה אומר "עכשיו מאוחר מדי"?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 17 נובמבר 2023, 00:28

Klayman כתב:אולפנים ומפיצות לא בוחרות בדרך כלל לשים את הכותרים הכי חזקים שלהם בשירותי המנוי ב day1. כך אתה יכול לראות את קאפקום שמה את משחק הדינוזאורים שלה בgp day 1, אבל לא את רזידנט איוול 4 רימייק. אחרי החצי שנה הראשונה או אם המכירות ממש מדשדשות, מן הסתם שחברה תשמח לקבל עירוי כלכלי בדמות שירותי מנויים. מה קאפקום משדרים לגבי המשחק הזה? "שמעו, אנחנו לא הכי מאמינים שהוא יגיע להצלחה רחבה, הנה, הוא גם במנוי, תנסו לפחות".
לא שיניתי את העמדה שלי ולא מתחתי שום קו דמיוני בקשר ל perceived value. המחיר שאתה נותן למוצר החדש שלך, הוא המחיר שאתה חושב שהוא שווה. אם בps5 וסטים הוא 70$ ובאפיק הוא 50$,כבר היינו שומעים אותך( ושאר בכייני האינטרנט) על כמה אפיק חרא והורסת את התעשייה עם התערבות גסה. תוך כדי הכתיבה, אני מבין שאתה אשכרה נותן את האופציה הזאת רק כי אתה *יודע* בוודאות שהיא לא יכולה לקרות.
גם נושא ה95 אחוז שלך הוא הרי לא הכי בתום לב, כי גם כאן, אתה יודע שהם באו עם הצעה אגרסיבית מזאת של סטים בנושא חלוקת הרווח, אבל עדיין צריכים להרוויח משהו? אולי גם שייתנו 100% ולא ייקחו שקל מאף אחד, ובעצם ייתנו את כל המשחקים חינם לכל הלקוחות, ישלמו לכל המפתחות וגם תמלוגים לואלב?

ומה מיקרוסופט משדרים לגבי סטארפילד? פורצה? אתה סתם לוקח משהו ועושה ממנו כאיזה 'עובדה ידועה'. מה הדבר שאיתו כל חברה בכל ענף מתחרה בעזרתו? מחיר.
לול, לא היית שומע אף אחד מתלונן שאפיק מסבסדת הנחות של משחקים בשיגור. חתיכת איש קש.

זה הקלף שיש לאפיק. מחיר. אף אחד לא חושב שאפיק תשחרר מוצר טוב יותר מסטים ביום הראשון. הם היו צריכים לשחרר מוצר good enough ולעדכן אותו באינטרבלים תכופים. ואז להכות בברזל עם מחיר מחיר מחיר. אפיק היו מוכנים לשרוף הון תועפות על בלעדיים זמניים שלא החזירו את ההשקעה, ועל אין ספור משחקים בחינם.
שום דבר לא עצר אותם מלעשות את זה לגבי מחיר, פרט לחוסר קריאת השוק שהם הפגינו.

מחירים נמוכים יותר בהשקות, קנה עותק אחד קבל שניים במתנה למשחקי מולטי, שירות סטייל גיימפאס - כל קונסטלציה שאתה יכול לחשוב עליה שהייתה נותנת יותר תמורה לכסף, זה מה שאפיק היו צריכים לעשות.

Klayman כתב:האם המוצר של אפיק לא היה טוב מספיק בשחרור? יכול להיות, לא הפריע לי בכלל לשחק את Hades בכל תקופת ה early access שלו בזמנו, אבל זה רק אני. שוב, לי לא מפריע אם משחק עולה דרך exe א' או ב'.

ההעדפות האישיות שלך לא מעניינות כשאנחנו מדברים על השוק וקריאה או חוסר-קריאה של השוק ע"י אפיק. אז כן. מתברר שהמוצר שלהם אכן לא היה מספיק טוב.
וכל האסטרטגיה של בלעדיות זמנית, זלזול בפיצ'רים לשחקנים וכו' הוכחה כטעות. אפשר היה לדעת את זה שנה וחצי אחרי שיגור החנות. למה הם לא שינו את המסלול?

Klayman כתב:כדי שמה שסוויני אמר שם יקרה, כנראה שהחנות צריכה להגיע להיקף מכירות גדול יותר, והרי אתה אוהב לאכול את הראש על כך שהיא לא מוכרת כלום, אז מה אתה רוצה? מה? באמת, אני לא מבין? שוב, כל הטיעונים שלך פשוט באים ממקום אמוציונלי שמישהו העז to call out ואלב על זה שהם עושקים את התעשייה עם נתח גדול מאוד.

'עושקים את התעשייה' = הקאט שכול העולם לוקח בכל התעשיות. ואני זה שבא ממקום אמוציונלי?
האמירה של סוויני הייתה בבל"ת אז ותישאר בבל"ת. והיא בבל"ת בכל פעם שמישהו מנסה למכור לך את הרעיון שמפיצות יעבירו את החיסכון לצרכנים במקום להכניס יותר כסף לכיס שלהם.

Klayman כתב:אתה יכול לדבר על איזה אפקטים שאתה רוצה. כשתצליח להעביר את כל הקבוצה החברתית שלך לצ'אט קבוצתי בסיגנל(בחינם! ), תודיע לי. אח"כ תבוא לדבר איתי על לעבור לרכוש את רוב המשחקים שלך בחנות אחרת, אחרי שאתה מושקע עשרות אלפי שקלים באקו סיסטם אחר. אתה באמת לא מבין כלום בכלכלה, פסיכולוגיה צרכנית ותמחור. ואוו. זה רק מתחוור לי מהודעה להודעה שלך.

איך זה שאתה מדבר בכזו בהירות אבל חשבת שזה לא כזה ביג דיל כשאפיק השיקו את החנות?
למה אתה מחפש לסנגר את אפיק?

להתחרות בסטים זה אתגר גדול. אבל מה בין זה לבין אפיק שהציבו לעצמם יעד הזוי? (50% מהשוק הגיימינג על המחשב לפי המידע שהגיע מהמשפט עכשיו).
מה בין זה לבין אפיק שבחרה בטקטיקה עויינת-צרכנים? מה בין זה לבין משאבים מצומצמים שהוקצו לפיתוח החנות?

יש מקום לעוד מתחרים לסטים. אפיק פשוט עשו את זה חרא. וכשהדרך שלך להתחרות זה להסיר אפשרויות מהשוק אז אני שמח ש'תחרות' כזו נכשלת.

Klayman כתב:אהה כן ולנושא מהירות הלאנצ'ר, מעניין שירדת מהר מהעץ. משאיר לך את האופציה להעלות סרטון מהמחשב שלך.
אפיק הראו מצגת שאומרת ששלהם היה פחות טוב? ואוו איזו חברה גועלית שפשוט לא מתקשרת עם הקהל בשום צורה! אה לא, זאת חברה ששמה את הקלפים על השולחן( כולל לוח הפיתוח העתידי של המוצר).

לא ירדתי מהעץ, הבאתי לך עץ רשמי שמעיד שהחנות שלהם עד תחילת השנה הייתה איטית פי כמה וכמה בדברים הכי בסיסיים שלאנצ'ר צריך להיות טוב בו.
ושהיא עדיין איטית פי כמה בדברים בסיסיים שלאנצ'ר צריך להיות טוב בו.

אז בעוד שאתה יכול להתווכח אם הסרטון של אלכס מ DF מייצג (לפחות אפשר להגיד שיש אי-עקביות גדולה בזמנים), עם המצגת של אפיק אי אפשר להתווכח.

אלכס מ DF העלה סרטון ציני לגבי 'למה החנות מתקשה' בכך שהוא מתמקד בפעולות בסיסיות של החנות בהשוואה לסטים.
אתה הגבת שאצלך ואצל אחרים הזמנים קצרים בהרבה, כלומר הטלת ספק בטענה ש EGS מתקשה בפעולות בסיסיות אלה בהשוואה לסטים.
קישרתי לנתונים רשמיים של אפיק שמראים עד כמה החנות מתקשה בפעולות בסיסיות בהשוואה לסטים.

DrKeo כתב:אני לא בטוח שהבנתי. הפיתוח של AW2 לקח 4 שנים, פחות או יותר מאז שהחנות נפתחה ועד היום. איך אפשר למממן משחק מאפס ב-2019 ולקבל תוצר ב-2019? מן הסתם אם אתה מממן משחקים מאפס ומפיץ אותם תראה תוצר רק אחרי 3-5 שנים. אז מה המטרה לעשות את זה אם לפי מה שאתה אומר "עכשיו מאוחר מדי"?

אידאלית, הם כבר היו מתחילים את המימון שנה-שנה וחצי לפני שיגור החנות. אידאלית, אפיק גם היו מפתחים משחק של עצמם.
אני אומר שהם בכלל לא היו צריכים ללכת על טקטיקה של בלעדיים זמניים. ואם כבר לממן משחקים - אז תממן דברים שיעשו אימפקט.
שוב, כל זה בהנחה שההחלטה שלהם לגבי מימון משחקים נבעה בחלק גדול ממנה כדי למנף את EGS.
לי זה לא עושה שכל לחשוב ש AW2 יצליח איפה שבורדרלנדס ושאר בלעדיים זמניים בפרופיל יותר גבוה משלושת המשחקים שהם מממנים לא הצליחו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2023, 00:50

Hypno כתב:אידאלית, הם כבר היו מתחילים את המימון שנה-שנה וחצי לפני שיגור החנות. אידאלית, אפיק גם היו מפתחים משחק של עצמם.
אני אומר שהם בכלל לא היו צריכים ללכת על טקטיקה של בלעדיים זמניים. ואם כבר לממן משחקים - אז תממן דברים שיעשו אימפקט.
שוב, כל זה בהנחה שההחלטה שלהם לגבי מימון משחקים נבעה בחלק גדול ממנה כדי למנף את EGS.
לי זה לא עושה שכל לחשוב ש AW2 יצליח איפה שבורדרלנדס ושאר בלעדיים זמניים בפרופיל יותר גבוה משלושת המשחקים שהם מממנים לא הצליחו.

אפיק פתחו משחק משל עצמם, קוראים לו פורטנייט והוא אחד המשחקים הכי פופולרים בעולם והבסיס לכל החנות שלהם. אני רק לא מבין למה לא עושה לך שכל למממן את AW2. הרי כל הקטע של למממן פיתוח משחקים בעצמם לא היה עניין כלכלי חכם, זה היה עניין רגשי ואידיאולוגי. זה היה קאונטר להרגשה של "איך הם מעיזים להפוך משחק לבלעדי?". הרי מן הסתם הרבה יותר משתלם להם לשלם על משחק AAA ולקבל אותו מידית מאשר למממן משחק AAA ולחכות חצי עשור שהוא יצא.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 17 נובמבר 2023, 06:41

Hypno כתב:ומה מיקרוסופט משדרים לגבי סטארפילד? פורצה? אתה סתם לוקח משהו ועושה ממנו כאיזה 'עובדה ידועה'. מה הדבר שאיתו כל חברה בכל ענף מתחרה בעזרתו? מחיר.
לול, לא היית שומע אף אחד מתלונן שאפיק מסבסדת הנחות של משחקים בשיגור. חתיכת איש קש.

זה הקלף שיש לאפיק. מחיר. אף אחד לא חושב שאפיק תשחרר מוצר טוב יותר מסטים ביום הראשון. הם היו צריכים לשחרר מוצר good enough ולעדכן אותו באינטרבלים תכופים. ואז להכות בברזל עם מחיר מחיר מחיר. אפיק היו מוכנים לשרוף הון תועפות על בלעדיים זמניים שלא החזירו את ההשקעה, ועל אין ספור משחקים בחינם.
שום דבר לא עצר אותם מלעשות את זה לגבי מחיר, פרט לחוסר קריאת השוק שהם הפגינו.

מחירים נמוכים יותר בהשקות, קנה עותק אחד קבל שניים במתנה למשחקי מולטי, שירות סטייל גיימפאס - כל קונסטלציה שאתה יכול לחשוב עליה שהייתה נותנת יותר תמורה לכסף, זה מה שאפיק היו צריכים לעשות.

למה לא קמה עד היום רשת בתי קולנוע שאומרת ''במהלך שלושת השבועות הראשונים של כל סרט, אנחנו גובים רק 4 ש''ח על כרטיס?'' למה? לפי מה שאתה אומר, אין שום בעיה להתחרות כך. למה כל האולפנים לא מוכנים לשים את הסרטים שלהן ישירות בשירותי VOD/סטרימינג? על פניו כך אתה מגיע לקהל גדול יותר, במהירות אדירה. אולי בעצם דיסני צריכים לעשות מבצע של ''רכוש כרטיס לסרט אחד, קבל עוד שלושה במתנה ומנוי דיסני פלוס לשנתיים''? אולי טיילור סוויפט/קולדפליי/כל אומן/נית גדול שבא לך - צריך לאשר מכירה של כרטיסים מתחת למחיר השוק לאולמות שבוחרים בכך?
שוב - לרוב המכריע של המקרים, לא נמכרים מוצרים חדשים במחירים מוזלים - בטח לא בהנחות ענק שאתה מתאר. רוב הקופונים בחנויות צד ג' לא עובדים על משחקים חדשים ו PRE-ORDER.
אתה מבין מה ההבדל בין מפיצה לבין החנויות? אתה מבין שהאינטרסים לא זהים ב100%?
בנוגע לקאט של 95% - כבר עניתי קודם. אתה בא פה ממקום לא ישר - כי אתה יודע שהקאט של אפיק *כבר נמוך משמעותית מזה של סטים*. 18% זה פער ענק. לכן הגזמתי ושאלתי אם אולי אפיק צריכה לשלם למפיצות וגם תמלוגים לואלב על כל מכירה..

לשאלתך בנוגע למיקרוסופט - אני חושב שהם הבהירו במפורט את הכוונה שלהם. לא מעניין אותם כרגע מכירות של המשחקים שלהם בכלל. את מיקרוסופט מעניין engagement עם GP והגדלת האקו-סיסטם של אקסבוקס בכל מקום שהם יוכלו לשים את החנות שלהם. אז - יש כאן מטרה שונה. לא להרוויח הכי הרבה שמיקרוסופט יכולה מהמשחק בשיגור.

אתה הרי יודע את התשובה וברורה לך לחלוטין מה המשמעות של percived value - אתה פשוט בוחר להתעלם, כי זה לא נוח לטיעון שלך.

Hypno כתב:ההעדפות האישיות שלך לא מעניינות כשאנחנו מדברים על השוק וקריאה או חוסר-קריאה של השוק ע"י אפיק. אז כן. מתברר שהמוצר שלהם אכן לא היה מספיק טוב.
וכל האסטרטגיה של בלעדיות זמנית, זלזול בפיצ'רים לשחקנים וכו' הוכחה כטעות. אפשר היה לדעת את זה שנה וחצי אחרי שיגור החנות. למה הם לא שינו את המסלול?

ההעדפות האישיות שלי אכן לא מעניינות. גם שלך. לעומתך, אני לא מתיימר לדבר בשם קהל רחב יותר. אתה גם הרי זה שטוען כל הזמן שהחנות היא כישלון (בגלל מטריקות כמו ''המשחק הכי מצליח של השנה לא הגיע אליה'' - שרלוונטיות לכל חנות שהיא לא סטים בתכלס. אין חנות שמחפשת להתחרות בסטים באזור הזה, חוץ מאפיק. לכן נוח לך להגיד שאתה לא נגד ה''אחרות'' כמו GOG וכו' - הן משחקות בליגה אחרת לחלוטין מסטים).

Hypno כתב:'עושקים את התעשייה' = הקאט שכול העולם לוקח בכל התעשיות. ואני זה שבא ממקום אמוציונלי?
האמירה של סוויני הייתה בבל"ת אז ותישאר בבל"ת. והיא בבל"ת בכל פעם שמישהו מנסה למכור לך את הרעיון שמפיצות יעבירו את החיסכון לצרכנים במקום להכניס יותר כסף לכיס שלהם.

זו פראפרזה על האמירה של סוויני לגבי סטים, לא דעתי האישית. ''כל העולם לוקח בכל התעשיות''? לא. זה קאט בעולם הדיגיטלי (כל התעשיות? באמת קאזז? גם כשאתה מוכר פחית קולה במסעדה?), שסוויני מתנגד אליו וטוען שהוא מופקע. לראייה הוא הולך ומנהל משפטים שעולים לו הון תועפות. בנוסף יש רבים שחושבים שזה קאט מוגזם (נגיד אמזון, שלא מוכנה לשלם לאפל 30% על כל מכירת מוצר דיגיטלי, ולכן אתה לא יכול לרכוש ספרי קינדל או אודיבל באפליקציות שלה) אתה מוזמן להמשיך להתעלם.

Hypno כתב:איך זה שאתה מדבר בכזו בהירות אבל חשבת שזה לא כזה ביג דיל כשאפיק השיקו את החנות?
למה אתה מחפש לסנגר את אפיק?

להתחרות בסטים זה אתגר גדול. אבל מה בין זה לבין אפיק שהציבו לעצמם יעד הזוי? (50% מהשוק הגיימינג על המחשב לפי המידע שהגיע מהמשפט עכשיו).
מה בין זה לבין אפיק שבחרה בטקטיקה עויינת-צרכנים? מה בין זה לבין משאבים מצומצמים שהוקצו לפיתוח החנות?

יש מקום לעוד מתחרים לסטים. אפיק פשוט עשו את זה חרא. וכשהדרך שלך להתחרות זה להסיר אפשרויות מהשוק אז אני שמח ש'תחרות' כזו נכשלת.

איך אני מדבר בכזאת בהירות על אפקט ברירת המחדל? בפשטות. אני יוצא מהאקו צ'יימבר שאני חי בו ומסתכל מסביב קצת, על עוד דוגמאות מהעולם. הבאתי דוגמא אחת על iMessage ונעילת הברזל שלה על שוק הסלולר בארה''ב - התעלמת ולא הגבת. רוצה עוד דוגמא לאפקט ברירת המחדל והעוצמה שלו? בבקשה:
https://arstechnica.com/tech-policy/202 ... fari-deal/.
גוגל מוכנה לשלם לאפל 36% (יותר מהקאט של ''כל התעשיות בכל העולם'') מהרווחים שלה שמתקבלים מחיפושים דרך ספארי מובייל (דבר שעל פניו היא בכלל לא צריכה לעשות, כי בוא, זאת גוגל, מי מחפש במקום אחר?), רק כדי להמשיך להישאר מנוע החיפוש ברירת המחדל על מכשירי אפל. זה מסתכם בכ-18-20 מיליארד דולר בשנה. למה שגוגל, חברה שהיא שם נרדף למילה 'חיפוש', תשלם סכומים כאלה כדי להיות ברירת המחדל בפלטפורמה אחרת (ולסמסונג בשביל המכשירים שלה ואפילו לfirefox, דפדפן עם פחות מ-9 אחוז שוק בעולם
https://www.theverge.com/2023/10/27/239 ... -3-billion)?
אני משער שהתשובה היא ברורה. אפקט ברירת המחדל הוא חזק ועצום. אפשר לנסות להתעלם ממנו, אבל אי אפשר להכחיש אותו.

Hypno כתב:לא ירדתי מהעץ, הבאתי לך עץ רשמי שמעיד שהחנות שלהם עד תחילת השנה הייתה איטית פי כמה וכמה בדברים הכי בסיסיים שלאנצ'ר צריך להיות טוב בו.
ושהיא עדיין איטית פי כמה בדברים בסיסיים שלאנצ'ר צריך להיות טוב בו.

אז בעוד שאתה יכול להתווכח אם הסרטון של אלכס מ DF מייצג (לפחות אפשר להגיד שיש אי-עקביות גדולה בזמנים), עם המצגת של אפיק אי אפשר להתווכח.

אלכס מ DF העלה סרטון ציני לגבי 'למה החנות מתקשה' בכך שהוא מתמקד בפעולות בסיסיות של החנות בהשוואה לסטים.
אתה הגבת שאצלך ואצל אחרים הזמנים קצרים בהרבה, כלומר הטלת ספק בטענה ש EGS מתקשה בפעולות בסיסיות אלה בהשוואה לסטים.
קישרתי לנתונים רשמיים של אפיק שמראים עד כמה החנות מתקשה בפעולות בסיסיות בהשוואה לסטים.

מעולה. אז אפיק לא משקרים, והם מתקשרים עם הציבור. מה הבעיה? אצלי החנות של אפיק לא מתקשה בשום דבר - ובתכלס, אני אופתע אם שברירי השניות האלה משנים ביומיום לאדם הרגיל שלא מחפש לנטפק.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2023, 13:34

רק בנוגע ל-CUT של ה-30%, אני מזכיר ש-VALVE הם חלק מהחברות שבססו את הסכום הזה. סטים לקחה 30% על משחקים לפני שהאייפון יצא בכלל, לא היה GOOGLE STORE או APP STORE, לא הייתה חנות אונליין של אקסבוקס או פלייסטיישן, VALVE היו פחות או יותר לבד בתחום מכירת משחקים דיגיטלים ב-2005 והם גם היו פחות או יותר האפליקציה הכי גרועה בהסטוריה באותה תקופה. VALVE לא לוקחים 30% "כי זה הסטנדרט", הם קבעו את הסטנדרט עם עוד כמה בודדים שעשו חנויות דיגיטליות ב-2005.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 17 נובמבר 2023, 19:24

Klayman כתב:
למה לא קמה עד היום רשת בתי קולנוע שאומרת ''במהלך שלושת השבועות הראשונים של כל סרט, אנחנו גובים רק 4 ש''ח על כרטיס?'' למה? לפי מה שאתה אומר, אין שום בעיה להתחרות כך. למה כל האולפנים לא מוכנים לשים את הסרטים שלהן ישירות בשירותי VOD/סטרימינג? על פניו כך אתה מגיע לקהל גדול יותר, במהירות אדירה. אולי בעצם דיסני צריכים לעשות מבצע של ''רכוש כרטיס לסרט אחד, קבל עוד שלושה במתנה ומנוי דיסני פלוס לשנתיים''? אולי טיילור סוויפט/קולדפליי/כל אומן/נית גדול שבא לך - צריך לאשר מכירה של כרטיסים מתחת למחיר השוק לאולמות שבוחרים בכך?
שוב - לרוב המכריע של המקרים, לא נמכרים מוצרים חדשים במחירים מוזלים - בטח לא בהנחות ענק שאתה מתאר. רוב הקופונים בחנויות צד ג' לא עובדים על משחקים חדשים ו PRE-ORDER.
אתה מבין מה ההבדל בין מפיצה לבין החנויות? אתה מבין שהאינטרסים לא זהים ב100%?
בנוגע לקאט של 95% - כבר עניתי קודם. אתה בא פה ממקום לא ישר - כי אתה יודע שהקאט של אפיק *כבר נמוך משמעותית מזה של סטים*. 18% זה פער ענק. לכן הגזמתי ושאלתי אם אולי אפיק צריכה לשלם למפיצות וגם תמלוגים לואלב על כל מכירה..

GMG עשו את הקריירה שלהם מהלציע משחקים חדשים בזול יותר.
KSP כרגע מוכרים (לא במבצע) כרטיס 4080 מתקדם של PNY ב 1450 ש"ח פחות מכרטיס 4080 בסיסי של PNY ב RSM.

לא לכולם יש מדפסת כסף נפרדת וג'וק בראש ל'הפיל' את סטים כמו שיש לאפיק. אפיק יכלה להרשות לעצמה להפסיד כסף על משחקים זולים יותר, כמו שראינו שהיא הפסידה כסף על הצעדים שהיא כן בחרה לעשות.

אם מה שאתה מתאר נכון היינו רואים את אפיק מסבירים את זה על ההתחלה וחוסכים שאלות של אנשים.
אם מה שאתה מתאר נכון, גורמים בתעשייה לא היו מנסים לקדם נראטיב שלסטים יש סעיף שמונע מכירה במחיר זול יותר בחנות אחרת.

לגבי הקאט, אתה יודע שב2 היוזמות החדשות של אפיק הם לוקחים 0% למשך חצי שנה, כן?

Klayman כתב:ההעדפות האישיות שלי אכן לא מעניינות. גם שלך. לעומתך, אני לא מתיימר לדבר בשם קהל רחב יותר. אתה גם הרי זה שטוען כל הזמן שהחנות היא כישלון (בגלל מטריקות כמו ''המשחק הכי מצליח של השנה לא הגיע אליה'' - שרלוונטיות לכל חנות שהיא לא סטים בתכלס. אין חנות שמחפשת להתחרות בסטים באזור הזה, חוץ מאפיק. לכן נוח לך להגיד שאתה לא נגד ה''אחרות'' כמו GOG וכו' - הן משחקות בליגה אחרת לחלוטין מסטים).

אני לא מתיימר לכלום. The proof is in the pudding.
החנות של מיקרוסופט עם גיימפאס לא מתחרה בסטים?

מה המניע שלך להמעיט מהשגיאות של אפיק שגרמו לחנות לא להתרומם?

Klayman כתב:איך אני מדבר בכזאת בהירות על אפקט ברירת המחדל? בפשטות. אני יוצא מהאקו צ'יימבר שאני חי בו ומסתכל מסביב קצת, על עוד דוגמאות מהעולם. הבאתי דוגמא אחת על iMessage ונעילת הברזל שלה על שוק הסלולר בארה''ב - התעלמת ולא הגבת. רוצה עוד דוגמא לאפקט ברירת המחדל והעוצמה שלו?

לא, לא רציתי עוד דוגמה.
אתה זה שמחזיק בדיעה של 'זה רק לאנצ'ר' מרגע ההכרזה של החנות. אז מאיפה ה epiphany הזה פתאום?
אם חשבת שלאפיק יש הר לטפס בנוגע ל'אפקט ברירת המחדל', למה חשבת שזה נבון מצד אפיק לנסות להשיג דריסת רגל בטקטיקות שהן עויינות לצרכנים?

איפה היית בזמן אמת?
למה אתה נחוש להשתמש ב'אפקט ברירת המחדל' כדי לפטור את אפיק מהשגיאות שהיא עשתה מרמת התפיסה ועד רמת הביצוע שהקשו על הצלחת החנות?

Klayman כתב:מעולה. אז אפיק לא משקרים, והם מתקשרים עם הציבור. מה הבעיה? אצלי החנות של אפיק לא מתקשה בשום דבר - ובתכלס, אני אופתע אם שברירי השניות האלה משנים ביומיום לאדם הרגיל שלא מחפש לנטפק.

שברירי שניות? אתה בטוח עדיין ש*אתה* לא מתדיין ממקום אמוציונלי?
פי 9 ופי 4 זה לא שברירי שניות..זה פי 9 ופי 4 שניות..

מה הבעיה? הבעיה היא שהחנות של אפיק מפגרת אחרי סטים בתפקוד בסיסי של קליינט. אתה זעקת 'בולשיט' על הסרטון של אלכס ועכשיו מה? קיבלת הוכחה רשמית ועברת לדבר על 'שברירי שניות'.

יופי שלך 'אישית' החנות לא מתקשה. עובדתית עד תחילת 2023 היא הייתה איטית פי 9 בדברים בסיסיים, ועדיין איטית פי כמה בדברים אחרים.
'אישית', למוצר שאיטי פי 9 מהמתחרה העיקרי שלו הייתי קורא 'וואלה, חרא מוצר'. כנראה אני לא היחיד.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 נובמבר 2023, 08:55

בנקודות, כי אני בנייד ואין לי כח אליך כבר:

* GMG היא חנות צד ג' שמוכרת מפתחות. היא לא חנות רשמית. כן, יש הבדל. לא יודע מה הוא? מוזמן ללמוד. ואם המחיר הוא חזות הכל, מדוע GMG היא לא מפלצת גדולה משמעותית מסטים? הרי המשחקים שם ב99.99999% מהזמן יותר זולים מסטים, והם במפתחות לסטים.

*מיקרוסופט לא מתחרה בסטים עם gp, כי היא לא מוכר משחקים מלאים דרכו, אלא גישה לשירות מנוי. אם היה לסטים שירות מנוי, אז זה היה רלוונטי. אפשר להתפלסף ולהגיד שהם מתחרים על "שעות הגיימינג" של השחקנים - אבל אנחנו מדברים על מכירה של משחקים *חדשים*, סביב חלון ההשקה שלהם( כי כבר סיכמנו, שאפיק כחנות רשמית, זולה יותר מסטים במבצעים).

*אפיק, לדעתי, לא מחפשת "להפיל" את סטים. אלא להתחרות בה באותה הליגה. לא כמו gog עם משחקים ישנים ולא רלוונטיים למה שאתה מדבר עליו. לא חנויות ספציפיות של המפיצות. כמו ea/ubi וכו'. לא כמו itch, שלאף אחד לא אכפת ממנה. לא.

*אני לא זוכר שאמרתי פה ש"הנה אפיק באו וישברו לסטים את הצורה" או כל דבר אחר בזמן השקת החנות, כדי שעכשיו כביכול יש לי "הארה" כלשהי. אתה מתעלם מזה שאתה לא תצליח לשכנע 5 חברים לעבור לדבר איתך רק באפליקציית סיגנל - למרות שזה בחינם. אז לעבור לקליינט אחר, ששם אין לך את החברים וכל הספרייה שצברת לאורך השנים( אפיק ניסו לדאוג לספרייה עם משחקים חינם) ושאר הדברים. נוסיף את זה שנודניקי אינטרנט משועממים כמוך בטוחים שמדובר באיזה פשע נורא לשלם על בלעדיות, שעשו כ"כ הרבה רעש ברשת, שזה כנראה כבר הוריד גם לחברות רצון להתחבר לאפיק בכלל. וכן, זה סה"כ קליינט - אני עדיין חושב כך.

*לגבי הביצועים, הסרטון וכו' - אני לא יודע איך הסרטון שלו בכלל צולם, כי בוא, אני לא זוכר פעם בשנתיים האחרונות שפתחתי את סטים ולא רץ איזה עדכון שלה - שלוקח עוד איזה x שניות. אז די. רד מהעץ. במחשב נורמלי, אין מצב שבכלל תשים לב לזה שלקח עוד 5 שניות לפתוח משהו.
?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 18 נובמבר 2023, 21:22

Klayman כתב:בנקודות, כי אני בנייד ואין לי כח אליך כבר:

* GMG היא חנות צד ג' שמוכרת מפתחות. היא לא חנות רשמית. כן, יש הבדל. לא יודע מה הוא? מוזמן ללמוד. ואם המחיר הוא חזות הכל, מדוע GMG היא לא מפלצת גדולה משמעותית מסטים? הרי המשחקים שם ב99.99999% מהזמן יותר זולים מסטים, והם במפתחות לסטים.

*מיקרוסופט לא מתחרה בסטים עם gp, כי היא לא מוכר משחקים מלאים דרכו, אלא גישה לשירות מנוי. אם היה לסטים שירות מנוי, אז זה היה רלוונטי. אפשר להתפלסף ולהגיד שהם מתחרים על "שעות הגיימינג" של השחקנים - אבל אנחנו מדברים על מכירה של משחקים *חדשים*, סביב חלון ההשקה שלהם( כי כבר סיכמנו, שאפיק כחנות רשמית, זולה יותר מסטים במבצעים).

*אפיק, לדעתי, לא מחפשת "להפיל" את סטים. אלא להתחרות בה באותה הליגה. לא כמו gog עם משחקים ישנים ולא רלוונטיים למה שאתה מדבר עליו. לא חנויות ספציפיות של המפיצות. כמו ea/ubi וכו'. לא כמו itch, שלאף אחד לא אכפת ממנה. לא.

*אני לא זוכר שאמרתי פה ש"הנה אפיק באו וישברו לסטים את הצורה" או כל דבר אחר בזמן השקת החנות, כדי שעכשיו כביכול יש לי "הארה" כלשהי. אתה מתעלם מזה שאתה לא תצליח לשכנע 5 חברים לעבור לדבר איתך רק באפליקציית סיגנל - למרות שזה בחינם. אז לעבור לקליינט אחר, ששם אין לך את החברים וכל הספרייה שצברת לאורך השנים( אפיק ניסו לדאוג לספרייה עם משחקים חינם) ושאר הדברים. נוסיף את זה שנודניקי אינטרנט משועממים כמוך בטוחים שמדובר באיזה פשע נורא לשלם על בלעדיות, שעשו כ"כ הרבה רעש ברשת, שזה כנראה כבר הוריד גם לחברות רצון להתחבר לאפיק בכלל. וכן, זה סה"כ קליינט - אני עדיין חושב כך.

*לגבי הביצועים, הסרטון וכו' - אני לא יודע איך הסרטון שלו בכלל צולם, כי בוא, אני לא זוכר פעם בשנתיים האחרונות שפתחתי את סטים ולא רץ איזה עדכון שלה - שלוקח עוד איזה x שניות. אז די. רד מהעץ. במחשב נורמלי, אין מצב שבכלל תשים לב לזה שלקח עוד 5 שניות לפתוח משהו.

* האם המחרים שאתה יכול להשיג בחנויות שמוכרות מפתחות זהה? ל GMG יש מלא אלטרנטיבות. נתתי לך גם את הדוגמה של כרטיסי המסך.
אתה ממשיך לטאטא הצידה את האפשרות שהייתה לאפיק לעשות שירות סטייל גיימפאס. או לתת 100% קאט לתקופה מוגבלת כמו שהיא עושה עכשיו.
הנקודה נותרה: אפיק יכלו לעשות כל מיני בתחום של המחיר והתמורה כדי לייחד את עצמם ולהביא לקוחות.

* הא? בוודאי שאתה יכול לרכוש את המשחקים של מיקרוסופט בנפרד בחנות שלהם. על מה אתה שח?
וגם אם זה היה רק דרך מינוי זו עדיין תחרות. מדובר בחנויות שמתחרות על איפה שחקני המחשב שמים את הכסף והזמן שלהם.

* בתחזיות מסויימות, אפיק כיוונו ל'50% מכל ההכנסות על המחשב'
(https://embed.documentcloud.org/documen ... cument/p16)

* אתה מודע לכך שנכון לסוף 2022 לחנות יש 230 מיליון משתמשים, כן? ש בצדמבר היו 68 מיליון משתמשים ייחודיים פעילים, כן?
לאף אחד אין בעייה להתקין את הקליינט.
אני עדיין מנסה להבין למה אתה מנסה לגמד את חלקה של אפיק בכך שהחנות לא מתרוממת. ה EGS זו הדוגמה ההפוכה ל'עשינו את המיטב אבל סטים חזקה מדי'.

* עזוב את הסרטון. יש נתונים של אפיק. איטיים פי 9 ופי 4 עד תחילת השנה הזו. אתה מתכחש שהנתונים האלה נכונים? או אתה חושב שפי 9 ופי 4 זה לא דברים מורגשים?
גם את זה אתה מנסה לגמד? כאילו באמת. העובדות מספרות שגם בתור פעולות בסיס של קליינט המוצר של אפיק משתרך מאחור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2023, 21:38

Hypno כתב:
יופי שלך 'אישית' החנות לא מתקשה. עובדתית עד תחילת 2023 היא הייתה איטית פי 9 בדברים בסיסיים, ועדיין איטית פי כמה בדברים אחרים.
'אישית', למוצר שאיטי פי 9 מהמתחרה העיקרי שלו הייתי קורא 'וואלה, חרא מוצר'. כנראה אני לא היחיד.

החנות של אפיק עולה עכשיו יותר מהר מסטים, לפחות אצלי, אז אני משער שעכשיו הרגע שסטים תתמוטט?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 נובמבר 2023, 21:50

קיאו - זה גם מה שאני אמרתי. הוא טען שמשהו אצלי במחשב לא בסדר.

קאזז - נראה לי שסיימנו את הדיון, כי אתה סתם חוזר על השטויות שלך ולא עונה לעניין לכלום ממה שאני שואל, אלא רק לשברירי האחוז מכל טיעון, שבהם אתה יכול להאחז ולהזיז את השער. דוגמא:''היו עושים שירות סטייל GP או נותנים את כל הקאט שלהם במתנה'', אחרי שחפרת על כך שהיו צריכים לעשות הנחות טובות יותר למשחקים והוכח לך שהמחירים שלהם טובים יותר משל סטים, אז הזזת את השער למשחקים *חדשים*). ושוב ושוב ושוב. כל השיח על ''הקליינט עד תחילת 2023'' זה כ''כ רונן, שזה פשוט בלתי יאומן - יאללה שחרר. מה אכפת לך מהחנות הכ''כ כושלת הזאת לעזאזל? מה? היא זבל, אפיק אפסים, טים סוויני הוא עם פרנויות הזויות לגבי ואלב וכולם שם תאבי בצע שרוצים להרוס את עולם ה PC אבל לא מצליחים. יאללה, שחרר מהם. הם גם ככה הפסידו. מה אתה עוד רוצה? אני באמת לא מבין את האובססיה שלך.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2023, 21:56

Klayman כתב:קיאו - זה גם מה שאני אמרתי. הוא טען שמשהו אצלי במחשב לא בסדר.

אבל גם במצגת שהוא הביא רואים שהקליינט של אפיק עולה היום מהר מסטים..

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 נובמבר 2023, 22:01

אבל לפני 11 חודשים!!! וגם לפני שלוש שנים!!!! וגם לפני 20 שנה!!!!
?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 19 נובמבר 2023, 17:55

Klayman כתב:קיאו - זה גם מה שאני אמרתי. הוא טען שמשהו אצלי במחשב לא בסדר.

קאזז - נראה לי שסיימנו את הדיון, כי אתה סתם חוזר על השטויות שלך ולא עונה לעניין לכלום ממה שאני שואל, אלא רק לשברירי האחוז מכל טיעון, שבהם אתה יכול להאחז ולהזיז את השער. דוגמא:''היו עושים שירות סטייל GP או נותנים את כל הקאט שלהם במתנה'', אחרי שחפרת על כך שהיו צריכים לעשות הנחות טובות יותר למשחקים והוכח לך שהמחירים שלהם טובים יותר משל סטים, אז הזזת את השער למשחקים *חדשים*). ושוב ושוב ושוב. כל השיח על ''הקליינט עד תחילת 2023'' זה כ''כ רונן, שזה פשוט בלתי יאומן - יאללה שחרר. מה אכפת לך מהחנות הכ''כ כושלת הזאת לעזאזל? מה? היא זבל, אפיק אפסים, טים סוויני הוא עם פרנויות הזויות לגבי ואלב וכולם שם תאבי בצע שרוצים להרוס את עולם ה PC אבל לא מצליחים. יאללה, שחרר מהם. הם גם ככה הפסידו. מה אתה עוד רוצה? אני באמת לא מבין את האובססיה שלך.

אתה זה שלא עונה על הטיעונים. מעולם לא 'הזזתי את השער'.
אם תחפש תמצא שכבר לפני שנים אמרתי שהם היו צריכים לנקוט בטקטיקה של מחירים זולים בשיגורים של משחקים.

מה הבעיה עם שירות דמוי-גיימפאס? למה שאפיק לא תוכל לעשות את זה? למה היא יכולה לתת 100% קאט ל 6 חודשים עכשיו, אבל לא אז?
מה כה בלתי ניתן לעיבוד שאפיק יכולה וצריכה הייתה להתחרות על בסיס מחר ותמורה לצרכן?
אתה מוכן להסביר למה אתה כה נחוש להסיר מאפיק את האחראיות על מצבה של החנות?

רגע, אם מישהו היה אומר בנובמבר 2022 שהקליינט של EGS הוא חרא כי הוא איטי בכך ובכך, והיה מפרסם סרטון, אתה לא היית מתרעם ומצלם איך אצלך זה בצ'יק צ'אק?
אתה מבין מה זה אומר שעד פברואר השנה הקליינט היה איטי פי כך וכך? אתה מבין מה זה אומר שרק בפברואר הופנה מאמץ גדול לשפר את ביצועי הקליינט? אתה מבין מה זה אומר שהיה בכלל צורך לשפר ביצועים בכזה היקף?
אז כששחקני מחשב אומרים לך כבר שנים שהקליינט משתרך מאחור, זה לא בגלל שהם מפונקים של סטים, אלא שהוא עובדתית משתרך מאחור.
והנה אפיק פרסמו בעצם את העובדות שחור על גבי לבן ואתה כועס עלי? על השחקנים? לא על אפיק? ואתה אחר כך 'לא מבין' למה אנשים לא מקבלים את החנות בידיים פתוחות?
אתה 'לא מבין' למה יש לחנות סנטימנט שלילי שהיא גם מסירה אפשרויות רכישה וגם מציעה קליינט שהוא חרא אלטרנטיבה?
כי להיות איטי פי 2.2 באלמנט מסויים זה חרא אלטרנטיבה. להיות פי 9.5 איטי יותר באלמנט אחר ולהשתפר ללהיות איטיים פי 4 זה חרא אלטרנטיבה.

מה 'שאני רוצה' זה פשוט:
על תומכי חנות המשחקים של אפיק, גם אם רעיונית בלבד, להכיר שמצבה השפוף של החנות הוא כי אפיק שגתה בקריאת והבנת השוק.
וכי אפיק שגתה באסטרטגיה ובטקטיקה שהיא בחרה כדי להשיג אחיזה בשוק. וכי היא שגתה בהבנת הקהל ומה חשוב לו, וכי היא שגתה בהבנה של כל הגורמים להצלחתה של סטים.

כל נסיונות ההקנטה, ההקטנה והעקיצות לגבי 'בכיינים שרוצים רק בסטים' או 'זה רק לאנצ'ר' וכל הדברים מהסגנון הזה הן בריחה מהנ"ל.

ככל שאפיק תקדים לנתח את המצב מחדש ולהפיק לקחים, כך החנות תוכל לפתוח דף חדש ולתת לעצמה סיכוי טוב יותר להצלחה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2023, 18:23

Hypno כתב:מה 'שאני רוצה' זה פשוט:
על תומכי חנות המשחקים של אפיק, גם אם רעיונית בלבד, להכיר שמצבה השפוף של החנות הוא כי אפיק שגתה בקריאת והבנת השוק.
וכי אפיק שגתה באסטרטגיה ובטקטיקה שהיא בחרה כדי להשיג אחיזה בשוק. וכי היא שגתה בהבנת הקהל ומה חשוב לו, וכי היא שגתה בהבנה של כל הגורמים להצלחתה של סטים.

כל נסיונות ההקנטה, ההקטנה והעקיצות לגבי 'בכיינים שרוצים רק בסטים' או 'זה רק לאנצ'ר' וכל הדברים מהסגנון הזה הן בריחה מהנ"ל.

ככל שאפיק תקדים לנתח את המצב מחדש ולהפיק לקחים, כך החנות תוכל לפתוח דף חדש ולתת לעצמה סיכוי טוב יותר להצלחה.

לא תקבל! :)
לא ממני לפחות…
מבחינתי הרי 99% מה״פיצ׳רים״ שיש בסטים הם חסרי שימוש, הדבר היחיד שאני עושה בסטים זה לקנות משחקים ולהפעיל אותם.
היתרון היחיד נמצא במודים, וזה משהו שלא עשיתי מאז סקיירים בערך, אז גם זה לא יתרון משמעותי בעיניי כיום.
אז אפיק מספקים לי את זה, ויותר מזה, כי על הדרך המפתחים מקבלים נתח גדול יותר והכי חשוב - אני מקבל מלא משחקים, חלקם מעולים ממש בחינם ובנוסף אני גם ״תורם לתחרות״ בכך שאני לא רוכש אצל ה״מונופול״ ותחרות זה דבר חשוב כדי שה״מונופול״ לא יעלה מחירים או יתנהג בצורה דורסנית.

אז החנות לא מצליחה כל כך? מה אכפת לי? פורטנייט מספק להם מספיק מזומנים שאני לא צריך לדאוג שהחנות תסגר בעשורים הקרובים.
אני חושב שהמצב של החנות ישתפר עם הזמן, גם אם זה ייקח יותר זמן כתוצאה מאפקט ברירת המחדל. העובדה שיש להם 2 משחקים סופר מצופים ב״תנור״ כבר כמה שנים טובות (המשחק של טים איקו והמשחק של פליידד) מאוד מעודדים אותי לגבי העתיד של החנות והגישה שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 00:10

אין פה "תומכי חנות אפיק", לתמוך בחנות זה מטומטם. יש פה פאנבוי של סטים, והרבה אנשים שאומרים "וואללה תחרות זה טוב".

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 נובמבר 2023, 06:12

בדיוק מה שקיאו כתב. נראה לך שאנחנו אוהדי טים סוויני ואפיק? ואללה שמחתי לרכוש את Grime, הישראלי, בחנות של אפיק ושהם יקבלו 88 אחוז לעומת 70 מהרכישה שלי. אותו דבר היה עם Hades, כי אני האמת מחבב את המשחקים של supergiant.
קאזז - אתה באמת לא נותן את הקרדיט על שיפור הקאט שסטים נותנים מעל סכומים מסוימים לאפיק והתחרות? הרי הם לא דיברו על זה מעולם לפני אפיק. וגם כעת זה מגיע עם כוכביות והתניות.
תחרות טובה לכולם. גם אם חנות מסוימת עשתה טעויות מטורפות ( נניח ), מה עוזר לחפור על זה? האינטרס של הצרכנים הוא תחרות. האינטרס שלך כשחקן, הוא שאולפנים יעשו יותר כסף בתעשייה, כדי שתמשיך לקבל משחקים טובים יותר ויותר(יודע שככה זה עובד?). כרגע, על כל מכירה, האולפנים עושים יותר כסף באפיק. אתה מכחיש את זה? האם אתה מכחיש שאפיק נותנים מחירים טובים יותר במבצעים? האם אתה מכחיש שבעצם בנושא המחיר, מעבר משחקים בהשקה, אפיק טובה יותר מסטים? האם אתה מכחיש שכעת, לפי הלינק שאתה הבאת, החנות של אפיק נפתחת מהר יותר?( איזה כיף זה לא לענות לשום שאלה ורק לשאול "האם אתה מכחיש?"!).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 10:03

ועכשיו קבלנו את AW2, משחק שרמדי מציעה למפיצות מ-2011 והראשונה שאמרה כן זאת אפיק ב-2019, אחרי 8 שנים של שיממון. אשכרה יש AW2 בזכות אפיק והשאיפות חנות דיגיטלית שלה, ובסטים אפשר להשיג CUT יותר טוב מ-30% בתנאים מסויימים, ועוד המון משחקים קבלו מימון וצוותים קבלו בטחון כלכלי בזכות החנות של אפיק. התעשיה כל כך נהנת מהקיום של החנות הזאת, התחרות שהיא מביאה והכספים שהיא זורקת על צוותים שצריכים מימון. לא ברור לי איך אפשר לראות את זה בצורה כל כך מעוותת, ועוד בכזאת אובססיה במשך חצי עשור.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 20 נובמבר 2023, 21:06

Laskin כתב:לא תקבל! :)
לא ממני לפחות…
מבחינתי הרי 99% מה״פיצ׳רים״ שיש בסטים הם חסרי שימוש, הדבר היחיד שאני עושה בסטים זה לקנות משחקים ולהפעיל אותם.
היתרון היחיד נמצא במודים, וזה משהו שלא עשיתי מאז סקיירים בערך, אז גם זה לא יתרון משמעותי בעיניי כיום.
אז אפיק מספקים לי את זה, ויותר מזה, כי על הדרך המפתחים מקבלים נתח גדול יותר והכי חשוב - אני מקבל מלא משחקים, חלקם מעולים ממש בחינם ובנוסף אני גם ״תורם לתחרות״ בכך שאני לא רוכש אצל ה״מונופול״ ותחרות זה דבר חשוב כדי שה״מונופול״ לא יעלה מחירים או יתנהג בצורה דורסנית.

אז החנות לא מצליחה כל כך? מה אכפת לי? פורטנייט מספק להם מספיק מזומנים שאני לא צריך לדאוג שהחנות תסגר בעשורים הקרובים.
אני חושב שהמצב של החנות ישתפר עם הזמן, גם אם זה ייקח יותר זמן כתוצאה מאפקט ברירת המחדל. העובדה שיש להם 2 משחקים סופר מצופים ב״תנור״ כבר כמה שנים טובות (המשחק של טים איקו והמשחק של פליידד) מאוד מעודדים אותי לגבי העתיד של החנות והגישה שלהם.

אנחנו מדברים על השוק, וכלן אופן השימוש הספציפי שלך (או שלי) לא מעניין.

למה אכפת לך שהחנות לא מצליחה כל כך? בדיוק הסיבה שציינת. אתה לא יתמוך במפתחים של סטארפילד עם קאט גדול יותר. אתה לא יכול לתמוך בעשרות משחקים ובמפיצות שלמות עם קאט גדול יותר כי הם לא בחנות של אפיק. ולמה הם לא בחנות של אפיק? כי אפיק כשלה בקריאת והבנת השוק.
אין עדות יותר זועקת לשמיים על כך שאפיק לא פעלה נכון מאשר התמיכה החלקית ממפיצות AAA שהחנות מקבלת בשנתה ה4-5.

אין לי מושג למה אתה חושב שמשחק של טים איקו או פליידד יתמרץ את החנות. AW2 שם יותר גדול משני המשחקים האחרים. נראה מה תהיה השפעות על הנתונים של 2023.

ראית שאפיק פיטרו מאות אנשים, כן? מתישהו ימאס להם גם להמשיך לזרוק כסף על EGS אם התרומה שלה תישאר בסדר גודל הנוכחי.

DrKeo כתב:אין פה "תומכי חנות אפיק", לתמוך בחנות זה מטומטם. יש פה פאנבוי של סטים, והרבה אנשים שאומרים "וואללה תחרות זה טוב".

כמו שאמרתי, גם תמיכה רעיונית בחנות מתחרה. מצבה של החנות הוא מעשה ידיה של אפיק.

Klayman כתב:בדיוק מה שקיאו כתב. נראה לך שאנחנו אוהדי טים סוויני ואפיק? ואללה שמחתי לרכוש את Grime, הישראלי, בחנות של אפיק ושהם יקבלו 88 אחוז לעומת 70 מהרכישה שלי. אותו דבר היה עם Hades, כי אני האמת מחבב את המשחקים של supergiant.
קאזז - אתה באמת לא נותן את הקרדיט על שיפור הקאט שסטים נותנים מעל סכומים מסוימים לאפיק והתחרות? הרי הם לא דיברו על זה מעולם לפני אפיק. וגם כעת זה מגיע עם כוכביות והתניות.
תחרות טובה לכולם. גם אם חנות מסוימת עשתה טעויות מטורפות ( נניח ), מה עוזר לחפור על זה? האינטרס של הצרכנים הוא תחרות. האינטרס שלך כשחקן, הוא שאולפנים יעשו יותר כסף בתעשייה, כדי שתמשיך לקבל משחקים טובים יותר ויותר(יודע שככה זה עובד?). כרגע, על כל מכירה, האולפנים עושים יותר כסף באפיק. אתה מכחיש את זה? האם אתה מכחיש שאפיק נותנים מחירים טובים יותר במבצעים? האם אתה מכחיש שבעצם בנושא המחיר, מעבר משחקים בהשקה, אפיק טובה יותר מסטים? האם אתה מכחיש שכעת, לפי הלינק שאתה הבאת, החנות של אפיק נפתחת מהר יותר?( איזה כיף זה לא לענות לשום שאלה ורק לשאול "האם אתה מכחיש?"!).

תחרות היא מבורכת כאשר היא גם חיובית עבור צרכנים. לזרוק 'תחרות' לחלל האוויר בלי לתת את הדעת לתמונה השלמה זה שטות.
כשאפיק פועלת להסרת אפשרויות קניה מהצרכנים - זו לא תחרות שמטיבה עם הצרכן. כאשר אפיק לא תומכת\תומכת באופן מוגבל מאוד במפתחות - זו לא תחרות שמטיבה עם הצרכן. כאשר הקליינט משתרך מאחור באלמנטים בסיסיים - זו לא תחרות שמטיבה עם הצרכן.

האינטרס שלי כשחקן זה להשיג איזון בין מה שמטיב איתי לבין מה שמטיב עם המפתחים. אפיק כשלה בקריאת השוק ובחרה בגישה שעויינת את הצרכן. למה שארצה בזה או אחגוג את זה? השלילי בגישה של אפיק גובר על החיובי (ויש חיובי). ולכן אתם לא רואים אותי מייחל שהחנות תיסגר אלא שהיא תשנה את הגישה (ומציע אלף דברים לאפיק לעשות).

כאשר החנות תיגמל לחלוטין מהרצון להסיר אפשרויות קנייה מהשוק, היא תוכל לפתוח דף חדש ולהתחיל לעבוד על החוסרים בה ולא להסתמך על זה שהם שילמו כדי שהמשחק יוצע למכירה רק אצלם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 נובמבר 2023, 21:21

אני לא בטוח מה הכוונה ב"מצבה של החנות", באופן יחסי יש להם כמות פסיכית של משתמשים בחנות כרגע. ולהתחשב בזה שהמטרה שלהם כרגע היא רכישת משתמשים, אז הם במצב טוב. כלומר, אלה אם התכוונת מבחינת פיצ'רים חסרים וכו', כי בתחום הזה הם באמת ממש מאחור. מצד שני לי זה לא ממש מזיז. אני מפעיל את הלאנצ'ר, הוא עולה תוך 2 שניות, ואז אני לוחץ על האייקון של AW2 ושם נגמרת הדרישה שלי מהחנות. זה עובד נהדר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 68 אורחים