חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי glass man » 20 אפריל 2023, 19:07

אם קליימן נעול על עד 2000 ש'ח לכרטיס מסך למה לא להביא איזה 3060TI ? יוצא לך מחשב קצת יותר חזק מהX שיכול להריץ כל דבר אלא אם כן אתה הולך להרביץ 4K על כל דבר.

נ.ב קליימן אם חיכית עד עכשיו ואתה נעול על קונסולה לפחות ממליץ לך לחכות עד קונסולות הפרו שלא תתבאס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2023, 19:22

אם לא רוצים להוציא יותר מדי מעבר למחיר של קונסולה, אין מה לחפש במחשב. ובכלליות בכדי להביא ביצועים של קונסולה, צריך מחשב חזק יותר מהמפרט של הקונסולה. אבל ב-2700 שקלים אפשר להביא 4070RTX שגם מביא ביצועים בסיסיים גובהים פי 3 מהקונסולות, גם DLSS3 וגם יכולות RT שהן דור מעל הקונסולות. ובסופו של יום, סייברפאנק על ה-4070 הוא אשכרה רימאסטר פס6 שרץ על ה-4070 (עם DLSS3 כמובן) ב-80fps ב-1440p, אז כמובן שצריך לשלם פרימיום על זה ולכן מדובר במחיר של קונסולה+ רק על הכרטיס מסך, אבל מקבלים בתמורה מפלצת ביחס לקונסלות הנוכחיות.

אבל כן, צריך להוציא 5000+ כדי לבנות מחשב גיימינג מבוסס 4070, וזה כמובן הרבה יותר מהבערך 2200 שעולות הקונסולות היום (ולדעתי את הדיגיטלית אפשר להביא כבר ב-1900 היום).
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 אפריל 2023, 19:32

מסכים שאם הוא רוצה מפרט שיחזיק עד 2029 כמו שהקונסולות יחזיקו אז ה3060TI לא יחזיק מעמד כמו הקונסולות, אבל אם AW2 זו הסיבה העיקרית לשידרוג הוא יכול להוסיף אותו למחשב הקיים שלו ועד שכבר נהיה באזור ה2025-2026 הוא כבר יוכל להביא כרטיס מסך מפלצת במחיר שווה לכל כיס.

כאילו, אני האחרון שיגיד לא ללכת על קונסולה... אבל ללכת על הפס5/X כרגע מרגיש לי טעות ענקית כשהוא יראה את היכולות של קונסולות הפרו.
אני חושב שיש לנו את כל העדויות שהשידרוג יהיה משמעותי ממה שהשדרוג של הפס4 פרו היה.

אבל בחירה של קליימן, אני רק מנסה לעזור לו לעשות את הבחירה הכי טובה הכל מאהבה קליימן :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2023, 20:48

הכל תלוי בכמה מוכנים להוציא. רוצים ביצועים של פס5? מוציאים בערך 3500 שקלים. רוצים מחשב שיריץ משחקי AAA בהגדרות מקסימליות עם path tracing? מוציאים 5500 שקל וצפונה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 אפריל 2023, 21:22

3,500 ש"ח ל" ביצועים של קונסולה", שעד סוף הדור יקרטעו? אני לא נעול על כלום, אבל כרגע להשיג פס5 דיגיטלית ב1650 ש"ח באילת זה מחיר מעולה מבחינתי, בעיקר כי הביצועים/Eye candy לא מעניינים אותי במיוחד.
אני בדיוק משחק במיילס מוראלס על הפס4 פרו והוא נראה מעולה ורץ יופי.

לגבי הבלעדיים של מיקרוסופט - כשיהיו כאלה, נדבר:). וסטארפילד, מודה, לא מעניין אותי כלל.
עדיין יש לי מחשב אחד שהוא סביר( לפטופ עם כרטיס די עדכני, אבל הוא מרעיש ולא הכי יציב - מה לעשות, מחלות של pc. לפעמים הכל חלק, לפעמים בעיות...בצרורות), אז במקרה הצורך אוכל להריץ שם משחקים בגיימפאס, גם אם אתפשר על האיכות הגרפית.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2023, 21:42

תראה, אני לא הייתי קונה מחשב של 3500₪. אבל הכל עניין של פרספקטיבה, כי כשאומרים נניח מחשב של 5500₪ אז זה לא סתם התחליף של הפס5 כי זה:
1) מריץ את כל המשחקים של הפס5 (שלבסוף יוצאים גם למחשב)
2) מריץ את כל המשחקים של ה-XSX (שלבסוף יוצאים גם למחשב)
3) יש גיימפאס וגם משחקים ממש בזול ביחס לקונסולות ולא צריך לשלם על אונליין
4) מדובר במשהו בכוח שיותר מזכיר את הפס6 מאשר הפס5
5) זה יותר ממכונת משחקים, זה מחשב שהוא גם מכונת עבודה ופרודקטיביות

אז לפחות לדעתי, כשמחברים את כל אלה יחדיו, התג מחיר של 5500₪ מאוד הגיוני. אבל כל אחד והפרספקטיבה שלו, כי אם חצי מהדברים האלה לא מעניינים או רלוונטים אז ברור שהתג מחיר פשוט לא שווה את זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אפריל 2023, 22:58

בשלב הזה הייתי ממתין איזה חצי שנה כדי לראות מה עם השמועות על קונסולות פרו אומרות… אבל אם לא אז בטח שפס5 בשביל קליימן, הוא לא רוצה לעודד את המחירים ואני מבין אותו, גם אם אני סופר מעודד כי כבר נשברתי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אפריל 2023, 23:05

אני לא יודע מה הפרו תביא, אבל אני יודע ב-100% שהיא לא תביא מה שמחשב עם 4070 מביא. והיא גם כנראה תעלה 3000 שקלים בארץ כי ההשערה שלי היא שהיא תעלה 600$ בארה״ב :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אפריל 2023, 23:08

גם אם זה 3,000 לעומת 6000 זה מובן.
אם כי תכלס, שירותים כמו אפיק סטור, גיימפאס, כל החנויות של המפיצות שגם כן מחלקות משחקים בחינם, המבצעים המעולים, הקופונים, ההאמבל-באנדלס… לאורך שנים זה כן חוסך אלפי שקלים, ובקלות, למי שנוהג להמתין למבצעים או מסוגל פשוט לחכות קצת יותר עד שיגיעו לאחד השירותים.
אני לוקח בחזרה, עדיף מחשב ב-6 אלף מאשר פס5 פרו בחצי :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 05:31

כן, הפרו לא יביא 4070, זה בדוק, אבל אם כבר קליימן חיכה 3 שנים, מה זה לחכות עוד איזה שנתיים, בשביל מכשיר שישאיר אבק לפס5 המקורי.
אני אפילו לא מרגיש שאני מגזים שאני מתאר לעצמי שנראה יותר משדרגים ממה שראינו מהדור הקודם, בהנחה וסוני באמת תלך על שדרוג מאסיבי יותר לRT כמו שמבטיחים.

אבל שמע קליימן, זה הכל תלוי כמה אתה חם על המשחקים שיוצאים. אני יודע שאתה ממש אוהב את המשחקים של רמדי, אז אם AW2 יוצא לפני קונסולות הפרו והייתי אתה, גם אני לא בטוח שהייתי מחכה. ואם אתה גם חם על פפ16 או על ספיידרמן 2 אז ברור שזה עושה את ההחלטה לקנות קונסולה ב1650 שקל להרבה יותר פשוטה :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 06:19

סקוור מוציאים משחק שמשתמש בAI וNLP מהיוצר של דרגון קווסט, יותר נכון ריימיק של משחק שלו אבל זה לא החלק המעניין... זה החלק המעניין לעתיד של התחביב שלנו:
ישר שראיתי את הChatGPT התחלתי לדמיין איך הוא ישנה לתמיד את הדמויות במשחקי תפקידים ואת העומק של השיחות... תיארתי לעצמי שבטסדה ירימו את הכפפה ראשונים, אבל דרגון קווסט? חלום שמתגשם, אם לא 12 אז בטח 13 יעשה את זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אפריל 2023, 08:38

שוב, יש לי כבר מחשב סביר מינוס למשחקים (עליו שיחקתי את ריטרנל באחלה הגדרות לצורך העניין). הוא פשוט לפטופ לא הכי יציב, כמו שתיארתי למעלה (ולא, אין לי איך לממש עליו אחריות או משהו, הוא היה סוגשל מתנה.. סיפור ארוך).

אז זה לא שאני מתנתק לגמרי מהעולם של המחשב - פשוט אני שוקל להעביר את המשקל לקונסולה. גם ככה אני לא מחבר את המחשב לטלוויזיה ולא מתכנן לרכוש מסך 4K או משהו למחשב, אז אני לא רואה סיבה להשקיע בו כ'''כ הרבה. שוב, כל הביצועים והEYECANDY מובנים לי, אבל כנראה שהזדקנתי ואני מסתפק במועט, אם אפילו מיילס מוראלס על ה פס4פרו נראה לי סבבה לגמרי :). ברור שכשיהיו משחק 'הדור הנוכחי' אמיתיים אז מיילס מוראלס ודומיו יראו הרבה פחות טוב, אבל אני לא דואג, כי רוב המשחקים האלה יתוכננו בראש ובראשונה ל PS5/XSX ולא (!!!) בלעדית למחשב. אז האם הם יהיו יותר יפים על המחשב? יש מצב (לא בטוח שכל המפתחות ירצו להשקיע אקסטרה). האם זה אומר שכל הפורטים של המחשב יהיו טובים (ניחוש? ממש לא. ראו רק דוגמאות מהעת האחרונה).
האם זה שווה לי פי 4 במחיר? אישית? ממש לא. לא בא לי להאכיל מפלצת ה GPU :). נראה לי שהPS5 הדיגיטלית תיתן לי אחלה מענה.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 10:22

וואלה כן, אם הנייד שלך מריץ ריטרנל, אתה בטח יכול לשחק את רוב המשחקים של מייקרוסופט שיעניינו אותך בדור הזה אם תסכים לרדת בפירוט הגרפי לאלה שממש ידחפו את החומרה לקצה
במצב כזה שיש לך נגישות לרוב היתרונות שנדב ציין/רוב האקסקלוסיבים של הX/ותוכל להשתמש בלפטופ הזה לעבודה אז באמת אין לחץ.

וכן, לגמרי הPS5 ימשיך להיות הקונסולה שכולם מכוונים אליה כי היא תהיה עם הכי הרבה משתמשים, מן הסתם משחקים גדולים יצאו אליה עד 2030
(אם אנחנו חושבים על שנות הקרוס ג'ן עם הפס6) אז כן, מה שלא תעשה אתה מסודר :)

רק מה, איזה גורל אכזר. אילתי משלם 3000 שקל ובחור עם שעון של העשירון העליון משלם 1600 שקל, איפה הצדק איפה :(

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אפריל 2023, 10:35

glass man כתב:וואלה כן, אם הנייד שלך מריץ ריטרנל, אתה בטח יכול לשחק את רוב המשחקים של מייקרוסופט שיעניינו אותך בדור הזה אם תסכים לרדת בפירוט הגרפי לאלה שממש ידחפו את החומרה לקצה
במצב כזה שיש לך נגישות לרוב היתרונות שנדב ציין/רוב האקסקלוסיבים של הX/ותוכל להשתמש בלפטופ הזה לעבודה אז באמת אין לחץ.

וכן, לגמרי הPS5 ימשיך להיות הקונסולה שכולם מכוונים אליה כי היא תהיה עם הכי הרבה משתמשים, מן הסתם משחקים גדולים יצאו אליה עד 2030
(אם אנחנו חושבים על שנות הקרוס ג'ן עם הפס6) אז כן, מה שלא תעשה אתה מסודר :)

רק מה, איזה גורל אכזר. אילתי משלם 3000 שקל ובחור עם שעון של העשירון העליון משלם 1600 שקל, איפה הצדק איפה :(

פספסת גלאס. הזיכרון שלך יותר טוב בדרך כלל :) . אני *רוצה* שעון (שהוא אפילו לא באמת של העשירון העליון). אין לי אחד כזה או בכלל אחד שקרוב אליו במחיר :).
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 17:04

אבל יהיה לך... סמוך עלי :)
אם אתה חולם עליו אז הוא במסגרת האפשרי :P

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 מאי 2023, 13:55

סטיק תכין את הארנק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 מאי 2023, 15:32

צריכים להכין את הארנק גם לזה: אמן שזה גוף שלישי.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 12 מאי 2023, 19:22

glass man כתב:סטיק תכין את הארנק.

הגיע הזמן.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 מאי 2023, 20:20

glass man כתב:סטיק תכין את הארנק.

לא רואה את עצמי חוזר לסיבוב נוסף סתם על מצב 4k ו60fps, גם ככה תמיד העדפתי את דארק סולס 1 ו3, וכמובן סקירו על פני בלאדבורן.
אני גם ככה מתכנן להתחיל ריצה שנייה על אלדן רינג בעוד כמה חודשים, כשיוכרז התאריך לDLC, והמשחק הזה הוא מספיק סולס לכל השנה...

אבל, אם יהיה מדובר ברימיייק מלא, כנראה שלא אעמוד בפיתוי :).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 מאי 2023, 10:09

באמת סטיק? הייתי בטוח שתהיה באקסטזה,חשבתי שאתה ממש רוצה רימאסטר או לפחות BB2 :) זה המשחק האהוב עלי שלהם אני לא בטוח בכלל שזה יהיה שווה בשבילי מחיר מלא אם זה באמת סהכ 60FPS אבל אם זה יגיע לפלוס,כן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מאי 2023, 12:14

״רימאסטר או לפחות BB2״
ההבדל בין 2 הדברים האלה הוא תהומי

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 מאי 2023, 13:12

חחח באמת יש הבדל תהומי בין BB2 לרימאסטר, אבל היה זכור לי שסטיק רוצה את זה ושהוא חושב שהמשחק צריך את זה. אולי אני מתבלבל והוא רצה ריימיק בכלל.. הזיכרון שלי כבר לא מה שהיה :)

אני אישית לא מת על כל פסטיבל הריימיקים/רימאסטרים האלה של סוני וכבר חפרתי על זה אבל זה באמת משחק שצריך את זה בגלל כל הבעיות עם frame pacing

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2023, 14:26

אני לא אוהב שמועות צד ג׳, מה ג׳אפי אשכרה אמר?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 מאי 2023, 15:56

glass man כתב:חחח באמת יש הבדל תהומי בין BB2 לרימאסטר, אבל היה זכור לי שסטיק רוצה את זה ושהוא חושב שהמשחק צריך את זה. אולי אני מתבלבל והוא רצה ריימיק בכלל.. הזיכרון שלי כבר לא מה שהיה :)

אני אישית לא מת על כל פסטיבל הריימיקים/רימאסטרים האלה של סוני וכבר חפרתי על זה אבל זה באמת משחק שצריך את זה בגלל כל הבעיות עם frame pacing

אני חושב שמבחינת סוני זה אחד הפרויקטים הכי מתבקשים שיש, למשחקי סולס יש קהל עצום בpc ופורט לשם יצליח מאוד בוודאות. בנוסף זה אשכרה משחק שרימאסטר לps5 (או פאץ לps5, אבל איפה הכסף כאן...) שעושה נטו 4k ו60 fps יהיה שיפור משמעותי ויצדיק רכישה בשביל כל מי שרוצה לשחק במשחק. זה כל כך מתבקש שהסיבה היחידה שאני יכול לראות שהם לא עשו את זה עד עכשיו, כמו דימון סולס בדיוק בזמנו, זה אם הם מתכננים ללכת על רימייק במחיר מלא במקום.

אבל זה מבחינת סוני. מבחנתי? רימייק של בלופוינט נניח לבלאדבורן ברמה של דימון סולס יהיה כנראה משהו שאשחק, אבל זה לא באמת משהו שאני אספור את הדקות אליו.
רימאסטר סטנדרטי זה לא משהו שאקפוץ עליו בכלל, ה"הוט טייק" שלי על FS הוא שבלאדברון אינו המשחק האהוב עלי שלהם גם ככה :) (עדיין משחק מצוין ובטופ של הטופ של הז'אנר, פשוט אני מעדיף כמה אחרים מההוצאות שלהם עליו).
בלאדבורן 2 זה כבר משהו אחר לגמרי וכמובן שמשחק שאחכה לו, אבל בהתחשב בעובדה שזה יהיה (אני מניח) פיתוח פנימי של סוני ולא המשחק הבא של FS, זה לא משהו שאוטומטית יעלה לראש טבלת ההייפ שלי, להבדיל מהסולס הבא של FS בלי קשר לאיזה IP הוא יהיה שייך.
זה בעיקר יהיה משחק מסקרן שיהיה מעניין לראות איך סוני יוכלו לקחת משחק של FS ולנסות לבנות משהו באותה הרמה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 מאי 2023, 16:55

DrKeo כתב:אני לא אוהב שמועות צד ג׳, מה ג׳אפי אשכרה אמר?

אה, מה הוא אמר במדויק?
1. הוא יודע שיש משהו עם BB אבל הוא לא יודע אם זה רימאסטר או רק גרסת PC יכול להיות הכל.
2. הוא שאל את הCEO של בלופוינט אם הם מפתחים ריימיק של MGS והCEO דפק לו את הצחוק של החיים.
:)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 78 אורחים