חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מרץ 2022, 20:08

bling כתב:חבל שהדיון הגיע למקומות כאלה. למה בכלל לערב פוליטיקה בנושא של גיימינג?! מה הטוב שיצא מזה בדיוק.

זה הורס את המהות של הפורום ואת מה שמאחד בין כולם פה וכאן רואים דוגמא טובה לזה.

בכלל לדעתי אלה דברים נפיצים מדי ואפילו באוף טופיק הייתי נמנע מזה, חייבים להודות שגלאס עם כמה שבעצמי כמו שראיתם הרבה פעמים נכנסתי בפוסטים שלו, הוא הוסיף עניין לפורום והחייה אותו לא מעט.

לשיטתי עדיף פורום חי עם קצת ויכוחים ושטויות (כל עוד זה במסגרת הנושא ולא כמו שקרה פה) מאשר פורום מת עם 3 דיונים איכותיים בשנה.

בכל אופן גם את קאוטיק שכולנו יכולים להסכים פה (כנראה בניגוד לגלאס שיותר מעורר מחלוקת) שהיה אחלה משתמש איבדנו בגלל שהוא היה אאוטסיידר פוליטי לחלוטין פה, אולי מהצד השני של המפה (היה אקסטרה שמאל בדיעות) אבל אותו עיקרון (ואני כמעט בטוח שזה הגיע משם) אז שוב, לדעתי חבל.

שחר לדעתי די יצא מגיימינג בכלליות, או לפחות נעשה מאוד לייט בנושא, מאז שהוא הלך ללמוד באוניברסיטה. אבל אתה לגמרי צודק שדיון כזה צריך להיות ב-OT ולא בפורום גיימינג ואנחנו צריכים להגביר את המודרציה בנושא.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 מרץ 2022, 20:46

כן, אבל זה פשוט היה מגיע לנושא שם… אני ממש זורם עם אנשים מכל הדיעות ורוב החברים והמשפחה שלי שמאלנים-סוציאליסטים, אבל הוא ממש כתב פה על עם שלם שחלקנו פה שייכים אליו או מכירים אנשים שמשתייכים אליו כ״זבל אנושי״ והצהיר שלא אכפת לו מהילדים שמתים שם כי הם כולם נאצים… בחיאת, עם בן אדם כזה גם לא ארצה לדון על מזג האוויר.

שחר לדעתי גם כן לא פרש בגלל זה אבל אם כן זה לא כי עשינו עליו ״עליהום״ או משהו כזה, אם הוא פרש בגלל הדיעות שלו זה עניין שלו, אולי הדיעות שלנו היה קצת יותר מדי עבורו.
אבל שוב, לדעתי הוא לא פרש מכאן בגלל זה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 מרץ 2022, 00:24

לא יפה לקרוא למישהו זבל אנושי. גם לא חסר מוסר וכו... גם אנחנו הרגנו לא מעט ילדים. לא מעביר דעה על הדיון הדי מוגזם אבל הרגשתי צורך לרשום זאת.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 מרץ 2022, 09:00

זה באמת בולט פה שאתה לאסקין יורד מאוד מאוד נמוך ואישי והוא דווקא מדבר איתך בצורה עניינית (מבחינה רגשית, לא מבחינת רמת טיעונים) ואפילו אומר לך שהוא מחבב אותך כאדם מחוץ לגבולות הדיון הזה.

אני לא מסכים עם הדעות שלו בנושא אבל הן לא עד כדי כך חריגות בנוף הישראלי והמתלהם בפייסבוק ובכלל. להרבה אנשים יש צורת חשיבה כוללנית (ואולי גם פשטנית, סבבה) שכזו ש"האוקראינים עשו לנו ככה בשואה ולכן אין לנו סימפטיה" אתה יכול לצעוק והכל אבל זה חלק מהרגש האנושי הלא רציונלי שקיים אצל רבים, גם אמא בת 60 שהיא הכי מקסימה שיש יכולה לפלוט דברים כאלה שישמעו לאנשים גזעניים ונוראיים למרות ששוב, היא בנאדם מקסים בכל דבר אפשרי שהוא לא דיון על נקודה רגישה שמוציאה ממנה חוסר רציונליות חזק.

במקום להוכיח אותו בצורה עניינית שהטענות האלה סתומות ולא רציונליות כמו שהיית עושה נגיד עם אשה מבוגרת או בת משפחה שלך, איבדת את הראש והתנהגת כאילו מדובר באויב זר שרוצה להרוג את בני המשפחה שלך.

קצת נסחפת לטעמי ובמיוחד ששוב, תכנס לפייסבוק ולא בעיה למצוא את צורת המחשבה הזו אצל רבים על המון נושאים למרות שאישית אני מגנה את זה אבל אם הייתי קורא לכל בנאדם שמביע דיעה כוללנית וגזענית זבל אנושי חסר מוסר ומוחק אותו מהחיים אז בכנות כנראה שלא הייתי בקשר עם המשפחה שלי, הרי גם אמא שלי אמרה על הערבים ככה וככה המון פעמים למרות שברור לכל בר דעת שרובם הגדול אנשים טובים. אין לזה סוף.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 18 מרץ 2022, 09:33

לא רואה שום בעיה באפס סובלנות לתפיסות חשוכות ובזויות שבחסות 'אינטרסים' מכשירות הכל. ועוד לעשות double-down לזה.
בסופו של דבר, הוא לא קיבל באן אלא בחר לעזוב. אי אפשר להוכיח 'פנאטיים'. כשאדם מחזיק בתפיסות חשוכות ובזויות שלא יתפלא שמראים לו את הדלת כאשר הוא צועק אותן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 מרץ 2022, 09:43

יש הבדל בין לאמר שזו תפיסה מוסרית חשוכה לבין לקרוא למישהו זבל אנושי חסר מוסר בסיסי וחבל שאי אפשר לתת לך באן. זו גישה מאוד קיצונית בהקשר לדיון הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 מרץ 2022, 09:50

לי אין פה שום סמכות, אני לא אדמין ולא רבע אדמין.
היו ויש פה עדיין הרבה ויכוחים טעונים רבים בין אנשים, והכל בסדר.
אני רק אמרתי ש*אני* לא מעוניין לדון עם אדם חשוך שכזה בשום נושא, לכל אחד יש את הגבול שלו, הגבול שלי הוא חוסר אמפתיה מוחלט לרצח של חפים מפשע, זה לא דומה בשום צורה לסכסוך הישראלי-פלסטיני, שם אנו לפעמים אכן הורגים חפים מפשע, משום שאין ברירה, או פשוט טעויות קשות, וכשזה קורה - זה אכן עצוב ואני הייתי מעדיף שזה לא יקרה, מן הסתם. גלאס לעומת זאת תיאר ותייג פה את כל העם הזה כנאצים ולא מעניין אותו מה עולה בגודל החפים מפשע שם, הוא עשה על הנושא הזה דאבל וטריפל דאון, וכשהבנתי שהוא אשכרה עומד מאחורי זה ברצינות מוחלטת - הבנתי שאין לי רצון לדון איתו. הוא יכול היה לקבל את זה ופשוט לא לפנות אליי כאן וזהו, אך הוא בחר לברוח שוב.
אני מצטער אבל הבן אדם הוא המקבילה החברתית-פוליטית של רונן.

בלינג - אתה כנראה פספסת, אבל אני כיניתי אותו כך משום שהוא כינה כך את כל העם האוקראיני בהודעה שהוא מחק. כל 44 המליון הם זבל אנושי נאצי שלא אכפת לו אם יושמד לחלוטין. הרי מגיע להפ, כי הם נאצים, כי ככה הוא החליט. אתה רוצה לדבר עם אדם שמחזיק בדיעות של ליטרלי היטלר? אני לא. ואין לי בעייה להעמיד אותו במקום על כך, as we all should.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 מרץ 2022, 19:29

חייב להודות שאני מופתע,CDPR בייסיקלי זורקת לפח את Red Engine אחרי הטראומה של סייברפאנק:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מרץ 2022, 20:29

Uncle Pey'j כתב:חייב להודות שאני מופתע,CDPR בייסיקלי זורקת לפח את Red Engine אחרי הטראומה של סייברפאנק:

ואו, איזו פניה שמאלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2022, 08:18

חדשות מעולות!
השאלה היא מה יעלה בגורל המשחקים שהפ כבר עובדים עליהם, הפסיקו את הפיתוח באמצע ועברו לשם או שעדיין ימשיכו? דיברו על משחק וויצ׳ר בשנה הבאה לכאורה או משהו כזה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2022, 08:43

Laskin כתב:חדשות מעולות!
השאלה היא מה יעלה בגורל המשחקים שהפ כבר עובדים עליהם, הפסיקו את הפיתוח באמצע ועברו לשם או שעדיין ימשיכו? דיברו על משחק וויצ׳ר בשנה הבאה לכאורה או משהו כזה

אני מה זה בספק שיש עוד משחק וויצ׳ר, אולי גוואנט חדש :)
הם אמרו בהכרזה שמה שמפותח כרגע על הred engine זה רק ההרחבות של סייברפאנק.

אגב, אחד היתרונות של המעבר לue5 הוא שהם הולכים לעבוד עם אפיק קרוב קרוב בכדי שue5 יתאים כמה שיותר לעולמות פתוחים. מעבר לזה, העולם של הוויצ׳ר מאוד אורגני כך שהמנוע יצטרך לעבוד טוב עם צמחיה וסביבות שהן לא ערימה של סלעים במדבר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2022, 09:53

כן, השאלה היא אם זה באמת יעבוד טוב ביחס למנועים אחרים שיעשו דברים ״אורגניים״, למשל המשחק של אווטאר שלכאורה אמור לצאת עוד השנה (אם זה קורה אני משנה את השם לג׳יימס קמרון)

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 22 מרץ 2022, 10:55

יאללה מחזיק להם אצבעות שיתגברו על האסון שהיה סייבר פאנק...
המדליון בתמונה הוא לא של הזאב, נראה יותר כמו school of the cat, את השריון שלהם פחות אהבתי במשחק...
זה כנראה אומר שלא יהיה קשר לגארלט ושות' ויהיו קווי עלילה חדשים לחלוטין. אם זה יהיה ככה אני מבסוט, סידירד חזקים בפיתוח קווי עלילה.
רק מעניין אותי מה קורה עם גרסת הדור הבא של הוויצר 3? לא היה עדכונים הגזרה הזו הרבה זמן.
קבצים מצורפים
FOYqcRqWUAQBrAb.jpg
FOYqcRqWUAQBrAb.jpg (94.2 KiB) נצפה 1989 פעמים
תמונה

Chen
Trainee

הודעהעל ידי Chen » 22 מרץ 2022, 15:06

Baba Yaga כתב:יאללה מחזיק להם אצבעות שיתגברו על האסון שהיה סייבר פאנק...
המדליון בתמונה הוא לא של הזאב, נראה יותר כמו school of the cat, את השריון שלהם פחות אהבתי במשחק...
זה כנראה אומר שלא יהיה קשר לגארלט ושות' ויהיו קווי עלילה חדשים לחלוטין. אם זה יהיה ככה אני מבסוט, סידירד חזקים בפיתוח קווי עלילה.
רק מעניין אותי מה קורה עם גרסת הדור הבא של הוויצר 3? לא היה עדכונים הגזרה הזו הרבה זמן.

גם אני חשבתי על זה היום. אין שום עדכונים בנושא אבל אני עדיין מחכה לה לפני שאני משחק שוב וויצ'ר 3 כדיי לסיים בו הכל כמו שצריך
תמונה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 23 מרץ 2022, 09:23

אני מניח שאם הם עברו מנוע כנראה יש להם סיבה טובה, אבל לא הייתי קורא לזה חדשות מעולות... סה״כ נכון להיום לפחות סייברפאנק נראה יותר טוב לדעתי מכל משחק אנריל, הייתי רוצה לראות לאן הם יכולים לקחת את המנוע שלהם בדור הבא. גם הוויצ׳ר 2 וויצ׳ר 3 היו משחקים מאוד יפים לזמנם.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 23 מרץ 2022, 11:59

כנראה שהסיבה הייתה עיכוב בלוח הזמנים של סייבר פאנק בגלל ההתעסקויות במנוע, החברה חטפה מכה חזקה בגלל זה, טבעי שיצמצמו הפסדים ויעברו למשהו מוכן...
אני דווקא לא נגד המהלך, מכון שהוויצר 2,3 וסייברפאנק היו מדהימים מבחינה גראפית, אבל הצד החזק של סידירד בסופו של יום זה היכולת לספר סיפור טוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 מרץ 2022, 12:52

idan כתב:אני מניח שאם הם עברו מנוע כנראה יש להם סיבה טובה, אבל לא הייתי קורא לזה חדשות מעולות... סה״כ נכון להיום לפחות סייברפאנק נראה יותר טוב לדעתי מכל משחק אנריל, הייתי רוצה לראות לאן הם יכולים לקחת את המנוע שלהם בדור הבא. גם הוויצ׳ר 2 וויצ׳ר 3 היו משחקים מאוד יפים לזמנם.

כן, יש הרגשת ״כולם משתמשים באותו מנוע״ וזה קצת מבאס. חבל לראות מנוע מרשים מת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2022, 08:27

AMD מכריזה רשמית ומדגימה את הדור הבא של טכנולוגיית האפסקייל שלהם - FSR 2.0, עדיין בלי ML… אבל נראה שזה טוב בהרבה מהדור הראשון.

מה שמעניין אותי פה בקישור, זה שהפ מדברים על יישום של הטכנולוגיה באקס-בוקס… אבל לא כתוב כלום על הפלייסטיישן.
אם רק הבוקס יקבל את זה - זו תהיה מכה לא קטנה לפלייסטיישן 5, וחתיכת זימבור של AMD כלפי סוני

לינק
https://community.amd.com/t5/gaming/amd ... a-p/517541

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2022, 11:46

Laskin כתב:AMD מכריזה רשמית ומדגימה את הדור הבא של טכנולוגיית האפסקייל שלהם - FSR 2.0, עדיין בלי ML… אבל נראה שזה טוב בהרבה מהדור הראשון.

מה שמעניין אותי פה בקישור, זה שהפ מדברים על יישום של הטכנולוגיה באקס-בוקס… אבל לא כתוב כלום על הפלייסטיישן.
אם רק הבוקס יקבל את זה - זו תהיה מכה לא קטנה לפלייסטיישן 5, וחתיכת זימבור של AMD כלפי סוני

לינק
https://community.amd.com/t5/gaming/amd ... a-p/517541

יהיה מעניין לראות את הניתוח של DF. הטכנולוגיה המקורית הייתה בזיון, נראה שיש פה קפיצה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 מרץ 2022, 14:40

כן, אמנם טכנולוגיה שונה אבל גם DLSS לא היה הלהיט הכי גדול עד שהגיע 2.0...
נקווה שבאמת יש כאן בשורה כי עם הקונסולות קצת נדפקנו שהלכו עם AMD

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2022, 18:06

Laskin כתב:כן, אמנם טכנולוגיה שונה אבל גם DLSS לא היה הלהיט הכי גדול עד שהגיע 2.0...

DLSS היה מעפן בגרסה המקורית, אבל הוא היה טוב עוד לפני 2.0. בכל מקרה אין לי ציפיות גבוהות מדי ממשהו שלא משתמש בAI. וכן, כנראה שאם הקונסולות היו משתמשות בצ׳יפ אמפר אז הן יכלו להיות חצי כוח ולספק ביצועים יותר טובים מהיום בזכות DLSS וביצועי RT הרבה יותר טובים מהיום. מצד שני אין לNV פיתרון כוללני על SOC בודד והתמיכה לאחור הייתה סיוט מעולם אחר אז יש יתרונות לזה ויש לזה.

אבל הסוויטצ׳ 2 הולכת להרוויח בגדול.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 24 מרץ 2022, 20:20

Laskin כתב:כן, אמנם טכנולוגיה שונה אבל גם DLSS לא היה הלהיט הכי גדול עד שהגיע 2.0...

מה היה להנווידה שיתחרה בrdna2 ?
להנווידה יש כרטיסים חזקים ללפטופים ,יותר טובים מamd
אבל לא זכור לי משהו מהם שבגודל וצריכת חשמל של rdna2
מספק ביצועים כאלו ,כרטיס מוחלש כזה הצליחו לדחוף בסטים דיק

לפי מה שיצא לי להבין ,הrdna2 בps5/xsx ,מספק בערך ביצועים של rtx 2060 ,לך תבנה היום קונסולה ב500 דולר לצרכן עם הנווידה
העניין שהנווידה גם לא חיבים את השוק הזה

יש מחסור בכרטיסי מסך דרג בינוני + ומעלה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מרץ 2022, 23:55

kririn כתב:

מה היה להנווידה שיתחרה בrdna2 ?
להנווידה יש כרטיסים חזקים ללפטופים ,יותר טובים מamd
אבל לא זכור לי משהו מהם שבגודל וצריכת חשמל של rdna2
מספק ביצועים כאלו ,כרטיס מוחלש כזה הצליחו לדחוף בסטים דיק

לפי מה שיצא לי להבין ,הrdna2 בps5/xsx ,מספק בערך ביצועים של rtx 2060 ,לך תבנה היום קונסולה ב500 דולר לצרכן עם הנווידה
העניין שהנווידה גם לא חיבים את השוק הזה

יש מחסור בכרטיסי מסך דרג בינוני + ומעלה

הצריכת חשמל של AMD טובה יותר כי הכרטיסים שלהם על הליך יצור קטן יותר מסדרה 3000. סמסונג 8nm משמעותית פחות יעיל מTSMC בN7P. אם היו כרטיסי NVIDIA בקונסולות הן היו חזקות משמעותית, אפילו אם נניח שמבחינת כוח נטו היית מקבל ביצועים זהים, היית יכול לרנדר את התמונה ב1080p ולקבל איכות תמונה איכותית מ4k עם AA מושלם ״בחינם״. אתה מסוגל לדמיין איך ראצ׳ט או הורייזן היו נראים אם הם היו מטרגטים 1080p במקום 4k טבעי? הקונסולות היו עם GPU חזק פי 2 בפועל, אם לא כמעט פי 4, תלוי ברזולוציה שמטרגטים. שלא נדבר על זה שליבות הAI יכלו לשמש לכל מני שימושים של ML ושביצועי הRT היו טובים משמעותית. היינו בעולם אחר לגמרי, ביחוד בתחום הRT שהיינו רואים ביצועים של פי 4 ומעלה בקלות.

אבל בסופו של יום AMD מציעה להם SOC מוכן שכולל מעבד טוב ו-GPU סביר במחיר שNV כנראה בחיים לא הייתה מוכנה לתת ועם מעבד שאין לה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 מרץ 2022, 22:36

E3 בוטלה. כאילו, לא בקטע של ״אין אירוע אבל יש סטרימים אונליין״, פשוט אין E3 השנה.

וג׳ף קילי רוקד על הגופה:

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 02 אפריל 2022, 20:00

DrKeo כתב:E3 בוטלה. כאילו, לא בקטע של ״אין אירוע אבל יש סטרימים אונליין״, פשוט אין E3 השנה.

וג׳ף קילי רוקד על הגופה:

שחברות גדולות התחילו להעביר את המידע בסטרימינג
זה היה רק עניין של זמן
E3 התחילה במקור ,לא מה שאנחנו גימרים הכרנו אותה
E3 בהתחלה היתה סגורה לציבור הרחב והיתה מיועדת לעסקים בתחום וגם לעיתונאים ,הכיוון בהתחלה בכלל לא היה לצרכנים הרגילים
אלה לספקים / רשתות וכו

היום מי צריך את זה ? ,להראות מוצר למשקעים פוטנציאלים
לפני פגישה ראשונית ,אפשר ליצר סרטוני יוטיוב

לחברות גדולות יש את הסטרימינג שלהן

אין הוצאות על טיסות ובתי מלון ושכירת אולם ועובדים

אני בעבר מאוד ציפיתי לe3 כל שנה ,פעם היו שם הכרזות גדולות
היום חברות כבר לא מחכות לזה
ניחוש שלי שיוצגו בעתיד הסוויץ 2 / הxbox העתידי / והps6
זה יהיה בסטרימינג

בעניין הנווידה והקונסולות ,אני מסכים אתך שכרגע זה כניראה לא ריווחי להם מספיק ,אבל בעניין מעבד תאורטית יכלו לפתח מעבד
Arm בסגנון הm1 אולטרה ,שתכלס זה 2 מעבדים " מודבקים "
השאלה הגדולה זה עלות וזה כניראה יקר מידי לשימוש בקונסולה
כי שמגדילים פיזית את המעבד מבחינת קוטר ,זה אופך ליקר יותר ליצור

בכל מקרה להנווידה אין פיתרון כרגע מבחינת עלות לקונסולות ניחות
בחוזק הps5 ,ל amd כן יש פיתרון ראוי

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 193 אורחים