חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ינואר 2023, 18:52

היו משחקים טובים בדור הזה, אבל המפיצות הגדולות הרגישו מאוד חלשות באופן יחסי. לפחות בטופ 5 שלי של הדור האחרון אין אף משחק שהוא לא של סןני או אינדי / מפיצה קטנה. EA, אקטיוויז׳ן, יוביסופט ושות׳ פשוט לא עשו דברים מעניינים מדי חוץ מאשר איזו הבלחה פה ושם.

ואני חייב להוסיף rent לא ממש קשור ומאוד ספציפי לי, אבל איך אין כבר משחקי AAA איכותיים עם setting של חלל? אני יודע שסטארפילד עוד שניה יוצא, אבל הtheme מרגיש מאוד לא מנוצל בדור האחרון.

ובנוגע לתפוקה, אני משער שזה תלוי בחברה. סנטה מוניקה הרגישה לי הרבה יותר פרודקטיבית בדור האחרון מאשר בדור של הפס3. נוטידוג בעיקר סבלו מדחיות שלא מאפינות אותם (tlou2) והצרות פיתוח שעקבו ממש את u4. יש מצב שזה יכל להיות דור של 3 משחקים עבורם אם הכוכבים היו מסתדרים טוב. אבל כן, סה״כ מרגישים את הירידה בתפוקה, אבל זה פחות מפריע לי כל עוד התוצר הסופי איכותי. יותר מפריע לי משחקים כמו היילו אינפנט שקבלו נצח פיתוח והתוצר הסופי צולע.
We're just normal men. We're just innocent men

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 ינואר 2023, 20:14

ביוור זו נקודה כואבת, אולי המפתחת האהובה עלי בדור ה 360/ps3.

אבל זה גם היה דור שבו מפתחות יפניות מצאו מחדש את המוג׳ו שלהן אחרי דור שבו הן התקשו לעשות את המעבר ל HD ושוק מקומי שעבר למובייל. אם אני מסתכל על הנוף אז רוב המשחקים שאני הכי מצפה להם יפנים וזה לא משהו שיכלתי להגיד לפני 10 ו 15 שנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 ינואר 2023, 21:17

לפחות המשחקים היפנים שאני מחכה להם הם מחברות שהמוג׳ו שלהם לגמרי היה קיים בדור ה360 - קוג׳ימה, פרום, נינטנדו וקאפקום. ואם כבר פרום, ההתרוממות שלהם דווקא התרחשה בדור ה-360. וחברות יפניות נהדרות כמו ico או פלטיניום או פליפוני התפגרו או אבדו את המוג׳ו מאז.

אין ספק שהייתה הרגשה רעה עם יפן בדור ה-360 ועכשיו התחושה היא חיובית יותר. אבל אני חושב שחלק מההרגשה הזאת היא שדור ה360 היה הדור שבו יפן נפלה, ממובילת התעשיה היא הפכה לקבוצת אמצע הטבלה. והאמת? היא עדין כזאת, פשוט השוק עבר כי התרגלנו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 14 ינואר 2023, 14:20

אני לא חושב שזו רק הרגשה, יפן היו חזקים יותר בדור האחרון באופן מובהק בכמעט כל צורה שרוצים לבחון את זה וזה אפילו לא קרוב לדעתי. מציונים גבוהים והערכה ביקורתית, דרך זוכי GOTY, הצלחה מסחרית, השפעה על התעשייה וחדירה של פרנצ'ייזים מאוד יפנים במערב, גם אם רובם משחקי AA.
אבל ספציפית לגבי הדוגמאות שנתת, אני ממש לא מסכים לגבי קאפקום.. לדעתי בדור ההוא היא הייתה די מבאסת וגם המעט משחקים שלה שכן אהבתי היו פגומים ביותר. אפילו מהפרנצ'ייז הכי גדול שלה (בזמנו לפחות) היא עשתה משחק של 60 ותכלס גם בתחילת הדור של הפס4 היא דישדשה, אבל מאז 2017 היא ברנסאנס מטורף וכל משחק שהיא מוציאה הוא בול פגיעה. במקרה שלה אפשר גם ממש לראות איך ממצב שבעלי המניות העמידו אותה למכירה והמעריצים חששו לעתיד שלה, היום הם אחד השמות הכי חמים בתעשייה וחברות כמו EA, מיקרוסופט ואם אני צריך לנחש אז גם סוני עם המשחק קואופ של הורייזן, מנסות לחכות את ההצלחה שלה עם מאנסטר האנטר שהפך ממשחק נייד שעיקר הצלחתו ביפן למשחק הכי מצליח שלהם אי פעם. בכלל DMC ו RE במקום טוב יותר והמנוע החדש שלהם מעולה ובאופן אישי לפחות אני מרגיש שיש לי יותר ביטחון וגם הרבה יותר עניין במה שהם עושים היום. ובניגוד לקוג'ימה שאולי שמר על עקביות אבל כולו מדובר במשחק או שניים בדור, כאן מדובר בחברה של משחק או שניים בשנה, ככה שמן הסתם זה הרבה יותר מורגש.

- נינטנדו תמיד טובים, אי אפשר להתווכח עם זה, גם אם באופן אישי לא עפתי על ה wii ודי תיעבתי את הקונסולה הזאת. אבל אפשר בקלות לטעון שגם הם נמצאים במקום טוב יותר אם משווים למשל בין BOTW ל SS ולא רק היום, גם ביחס לתקופה ולתחרות. הראשון נחשב למשחק זלדה הכי טוב ובכלל אחד המשחקים הכי טובים אי פעם, השני לא תמיד נכנס לטופ 10 של הפרנצ'ייז ברוב הרשימות שראיתי וגם בשנה שהוא יצא אני יכול לחשוב על לפחות 5 משחקים טובים ממנו.

- פלטיניום הוציאה לא פחות משחקים טובים בדור האחרון מאשר בזה שלפניו, אולי יותר, תלוי בעיקר לאיזה דור משייכים את ה wii-u. ועבודות קבלן לאקטיויזן בצד, Babylon's Fall הוא היוצא מן הכלל הקיצוני, אבל שהוא מגיע בין שלושה משחקים של 8 גבוה אני לא בטוח אם זה מספיק בשביל להספיד אותם, למרות שבאופן אישי כן ירד לי מהם בשנים האחרונות. וטכנית טים איקו לא הוציאו שום דבר בדור של הפס3, בדור האחרון דווקא קיבלנו מהם, או סוג של הם, משחק שאני לפחות מאוד אהבתי. אבל ל GenDesign יש חוזה עם אפיק, נראה לי אפילו שקראתי לפני כמה ימים שהם יחשפו את המשחק שלהם ב 2023 אז אני מקווה ש Ueda יעשה דברים יפים גם מחוץ למעטפת של סוני. פעם שעברה לקח לו 11 שנים לעשות משחק, הפעם זה אולי יגיע טיפה יותר מהר:)

- את FROM אכן גילינו בדור של ה 360, שם הם עשו את הפריצה הגדולה, אבל זה ממש היוצא מן הכלל, לא יכול לחשוב על מפתחת יפנית אחרת שעלתה רמה בדור ההוא. וגם הם לא בדיוק היו מצוינים לאורך כל הדור ההוא ורוב הרזומה שלהם עדיין היה מורכב ממשחקים של 6, שזה לא דומה בכלל למקום שהם נמצאים בו היום.

אבל אני כן מודה ששניים מתוך ה 5 משחקים היפנים שאני מאוד מצפה להם בשנה+ הקרובה הם של סקוור ובה אני עדיין לא לגמרי בוטח, למרות שעשו לא מזמן את המשחק הכי טוב שלהם בעשרים שנה האחרונות ובכלל אחד הכי אהובים עלי בדור האחרון. הם עדיין חשודים בעיני, אבל הלב רוצה מה שהוא רוצה :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 ינואר 2023, 15:01

אני מסכים עם כל מה שעידן אמר, ומוסיף על from - הם אומנם עשו את הפריצה שלהם מאנונימיות למעמד של שני משחקי קלאסיקה עם דימון סולס ודארק סולס כבר בדור הps3, אבל לדעתי היא עשתה את הקפיצה האמיתית שלה למפתחת שאתה באמת יכול לסמוך עליה למשחקים מלוטשים ושלמים, רק בדור הps4.
בעצם בהרבה מובנים בלאדבורן הוא המשחק "השלם" הראשון שלהם, ומשם הם לא עצרו, והוציאו משחקים מגוונים הרבה יותר בתוך הזאנר כמו סקירו או אלדן רינג.
עם כל הכבוד לדארק סולס, ואני לא חושב שאני צריך לציין כמה אני אוהב אותו, זה עדיין משחק שמרגיש מאוד AA, לא מלוטש, לא גמור, כמעט שבור בכמה אספקטים. אפשר לטעון שזה חלק מהקסם שלו, ויש בו דברים שהראשוניות שיחקה לו לידיים וגרמה לגדולה שלו להשכיח את המגרעות. אבל אם היום from יוציאו משחק ברמת הגימור של דארק סולס הוא יתקבל הרבה פחות טוב מאיך שמשחקי from מתקבלים בפועל. הם עשו קפיצה משמעותית מאוד בדור הזה.

בנוסף אפשר להוסעף גם את טים נינג'ה, שחזרו להוציא משחקי אקשן מאוד מצופים בדור הזה. ועכשיו יש להם את wo long ואת המשחק ps5 שהפכו להיות מאוד מעניינים רק מעצם המפתחת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2023, 13:16

למרות שאני מסכים עם הרבה ממה שאמרתם, אני לא חושב שקאפקום או FS התקדמו יותר מאשר התקדמות טבעית מדור הפס3 לדור הפס5. אני מסתכל על DS3 או אלדן רינג והם לא ממש נראים לי משחקים יותר טובים ב-2022 מאשר DS ב-2011. קצת יותר פוליש, קצת פחות קלאנקי, אבל בסופו של יום מדובר באותם משחקי סולס מפגרים טכנולוגית עם אותן בעיות ביצועים וגיימפליי שהוא פשוט עוד מאותו דבר. אם צריך לשים את האצבע על הקפיצה האדירה של FS, לפחות לדעתי היא קרתה בדור הפס3 ולא הפס4. כן, המשחקים שלהם בפס4 הם טובים יותר מהמשחקים שלהם בפס3, אבל אפשר להגיד את זה על כל חברה שנשארה איכותית בדור הפס4. לעומת זאת בפס3 הם התרוממו מלעשות shovelware אשפתי על הפס1 והפס2 ללעשות משחקים שמגדירים ז׳אנרים, אז לפחות בספר שלי פרום עשו זינוק אדיר בדור הפס3 ועליה אנקרמנטאלית בדור הפס4.

ובנוגע לקאפקום, הרווחים שלהם עלו בדור האחרון בזכות מונסטר האנטר, אין ספק, אבל אני לא חושב שהרמה שלהם עלתה יותר מדי. בצד הטכני המנוע שלהם בדור הפס3 היה מדהים, RE5 אולי היה המשחק צד ג׳ הכי יפה על הקונסולה, אז בצד הטכני הם לא התרוממו יותר מדי. אפילו הייתי אומר שלמרות שמנוע RE היה מדהים ב-2017, היום הוא כנראה נראה מיושן ודורש עדכון רציני. ובצד איכות המשחקים, הם היו חברה מאוד איכותית בדור הפס3 והם ממשיכים להיות כזאת היום. דווקא בדור הפס3 הם עשו הרבה יותר ניסויים והתחילו המון IP חדשים ועכשיו הם מוציאים לרוב המשכים כך שהייתה לי חיבה יותר גדולה יותר לקאפקום של הפס3 לעומת זאת של הפס4. כך או כך לא הייתי אומר שהם עשו איזו קפיצה בדור הזה.

וזה אכן נכון, צוות נינג׳ה עשו קאמבק בדור האחרון ועוד כמה צוותים קמו לתחיה, אבל בו בזמן סוני רצחה כמעט את כל הפיתוח שלה ביפן, פלטיניום בספיראלה למטה, צוות ICO מת, קוג׳ימה עדין מעולה אבל לא הצליח לשחזר את הרמה של MGS עדין (בתקווה ש-DS2 כן יצליח), פליפוני כבר בקושי תחרותית עם T10 ו-Playground, ואני לא ממש בטוח שסקוואר עושים היום משחקים יותר טובים ממה שהם עשו בדור הפס3. יפן הובילה את התעשיה עד דור הפס3, זה נגמר בדור הפס3. זה לא ממש השתנה בדור האחרון, פשוט התרגלנו לזה שהיא לא מובילה. תמיד יהיו חברות מובילות ביפן, ראינו מערביות מחקות את יפן בדור הפס3 ואנחנו רואים את זה עכשיו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 ינואר 2023, 16:24

אבל הטענה לא הייתה אם יפן מובילה או לא מובילה, אלא שהיא הייתה הרבה יותר טובה בדור הזה.

- שוב, צוות איקו ליטרלי קיים בשם אחר, אבל אם מתעקשים על העניין אז טכנית Ueda עזב ב 2011 והקים את הסטודיו החדש ב 2014. כלומר הסטודיו מת בדור של הפס3, לא הוציא שום משחק על הפלטפורמה, קם מחדש בדור של הפס4 ועבד על TLG. מעבר לזה הוא גם אמור לחשוף משחק חדש השנה. אז וואלה, זה נראה לי כמו שיפור, לא מבין איך זה מסייע לטיעון שלך להזכיר דווקא אותם.
בקשר למה שסוני רצחה, זה באמת חבל, במיוחד על Team Gravity (נראה לי שהם עושים היום עצמאית איזה משחק אימה). אבל GR2, שצריך לעשות ממנו סמינר באיך להעביר צ'ארם באנימציות, עניין אותי ועוד איזה 17 אנשים בערך למרבה הצער. אבל הוא לא היה רע בשום צורה, סוני פשוט עשו את ההחלטות העסקיות שלהם (ובאופן מוזר רוצים לעשות לו סרט לייב אקשן, לך תבין) וזה משהו שאולי ישליך על הדור הבא, כלומר הנוכחי, אבל זה לא מעיד שיפן הייתה פחות טובה בדור האחרון אלא שסוני הולכת אול-אין על משחקי AAA שמוכרים 10+ מיליון, כי גם לפני כן המשחקים האלה לא מכרו מדהים. אבל יש גם את אסובי, שגם הם שלוחה של סטודיו יפן, שדווקא הפציעו בדור הזה עם אסטרו בוט שנאמר עליו שהוא המריו 64 של ה VR והתקבל סופר יפה ואפילו רק לפי הדמו הגימיקי לשלט שמגיע עם הפס5 אפשר לראות שהם סופר מוכשרים ולגמרי קנו אותי עם הגרפיקה הצבעונית, כל האיסטר אגג והוייב הכללי, אז דווקא יש לי ציפיות גבוהות מהם.
ו Knack היה חומר טוב לממים בעיקר, אין לי דרך להגן אליו: :)

- הקפיצה ש FROM עשו בדור של הפס3 הרבה הרבה יותר גדולה, זה ברור. אבל בסה"כ אומרים שכמכלול גם די ברור שהדור הנוכחי טוב יותר כי היום הציפייה מכל משחק חדש שלהם זה להיות ברמה של דארק סולס, כלומר משחק ממש ממש טוב, אבל בזמנו זאת הייתה הפתעה עצומה בין כל המשחקים הבינוניים או ממש גרועים שהם שיחררו באותו דור, לפני דארק סולס וגם אחריו. יעני רק לפני חודש הם ניצחו את אחד הסטודיואים המהוללים במערב בשיא הכוח שלהם, לקחו GOTY שני ברציפות, וזה אפילו לא היה מפתיע. כלומר לא באמת צריך לנמק מעבר לזה למה המעמד שלהם היום שונה ואפילו שהם מוציאים משחק חדש בסדרה ותיקה וסופר הארד קור ונישתית כמו AC, שהם הבהירו בצורה הכי ברורה שלא יהיה mech-סולס, עדיין יש ציפיות למשהו איכותי ויש מלא עיניים עליו. זה לא היה ככה בדור ההוא וכאמור גם אחרי דארק סולס, כולל ארבע משחקים לא מדהימים שיצאו בינו לבין דארק סולס 2 כולל שני AC.
חוץ מזה הם הוכיחו שהם יכולים להמציא אקשן מחדש עם סקירו, הם הוכיחו את העליונות האומנותית שלהם עם בלאדבורן והם פגעו בול בניסיון הראשון שלהם בעולם פתוח עם אלדן רינג. אני חושב שהם גיוונו בדור הזה יותר מרוב המפתחות הגדולות והוכיחו לא מעט, גם אם ברור שהם לעולם לא יכולו לשחזר את הקפיצה שהם עשו בדור ההוא.

- ואני באמת חושב שמכמעט כל בחינה אפשר לראות שקאפקום במצב טוב יותר היום, כולל בגזרת הפידבק מהקהל שממש לא היה מרוצה מכמה דברים שהם עשו בדור ההוא, וזה לא שאני מחדש משהו, זה ידוע לכולם, לא אני המצאתי את הדיבור על הקאמבק שלהם. אבל אם אהבת יותר דברים שהם עשו בדור ההוא אז סבבה, לא יכול להתווכח עם זה.

- אבל לגבי סקוור אני כן יכול להתווכח, ראשית כי אני די בטוח שלא שיחקת באף אחד מהמשחקים שלהם ככה שאי אפשר אפילו לטעון לטעם אישי:) שנית, כי גם עם פפ15 ו פפ13 מתקזזים בבינוניות או באכזבה ביחס לציפיות לצורך העניין, עדיין דרגון קווסט 11, פפ7 ואפילו קינדום הארטס 3 אם להאמין לביקורות הם בכלל לא קרובים לאותה ליגה עם שני ההמשכים של פפ13 או The Last Remnant, משחקים של 60 ו 70, שהיו כמדומני הדברים הכי בולטים שהם עשו בכל הדור הנוראי ההוא. אבל עזוב, הדוגמא הכי טובה זה פפ14 שיצא לראשונה ב 2010 קיבל ציונים של 40 ו 50 רק בשביל למות שנתיים לאחר מכן ולחזור שנה אחר כך עם מה שיהפוך ל MMO הכי מצליח בעולם, שאמנם לא מעניין אותי בעליל, אבל כל מי שמדבר עליו לא יכול להפסיק לשבח אותו וגם ההרחבות שהוא קיבל לאורך כל הדור האחרון זכו גם לציונים של 90+.
זה שאני כל הזמן יורד על סקוור ושופט אותם לחומרה זה רק בגלל שהם איכזבו אותי המון וגם כי אני מודד אותם ביחס לתקופה שבה הם היו המפתחת הכי טובה בעולם, זאת שגרמה לי להתאהב באמת במשחקי וידאו. אבל לא נראה לי שיש ספק שהדור הנוכחי היה יותר טוב עבורם ושוב, אם אני כנה עם עצמי, אז עם כל ההסתייגויות שלי פפ7R היה אולי טופ 3 עבורי בכל הדור ובדור שלפני כן אני לא חושב שהיה משחק של סקוור שהיה טופ 30 אצלי. וגם שאני מסתכל עליו הכי אובייקטיבית שאפשר, שם כובע של מבקר וכל זה, הוא עדיין בובה של משחק. וגם חדשני ואמיץ לטובה ולרעה. הוא אמנם היה יוכל להיות די בקלות אפילו יותר טוב, אבל בדברים שהם הצליחו, הם הצליחו בענק, מעל לכל ציפייה שהייתה לי מהם ולדעתי זאת גם הדעה הרווחת. השאלה היחידה היא אם הם יכולים לייצר המשכיות עם פפ16 ו rebirth.. אם התשובה חיובית, אז אין בכלל ספק שהם במקום אחר לגמרי היום, אני פשוט לא רוצה לחלק כתרים אחרי משחק אחד שממש אהבתי וגם ככה יש לי bias רציני כלפיו.

אפשר לדבר גם על פרסונה, נייר, יאקוזה וכו', משחקים מפרנצ'ייזים סופר יפנים שהתקבלו מאוד יפה במערב בעיקר בדור האחרון וכנראה שלא במקרה, אבל הפואנטה נראית לי ברורה.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 15 ינואר 2023, 16:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ינואר 2023, 16:38

בתחילת הדור הקודם אני אישית הרגשתי שסקוור וקאפקום קצת ירדו ברמה, ורק לקראת סוף הדור הם עלו משמעותית. זאת בזמן שמפיצות מערביות רבות, קצת ירדו ברמה גם כן, אך לקראת סוף הדור פשוט צללו מטה והתרסקו לחלוטין. ובמיוחד בת׳זדה, ביווור ויוביסופט, שלושת החברות שהביאו פחות או יותר להיט אחר להיט לכל אורך דור הפס3, התקשו מאוד לספק משחק אחד ממש ממש טוב בדור הפס4, וגם אם היו כמה כאלה פה ושם - הם היו יחידים מתוך הר של פח אשפה ממוחזרת.
לכן, המפתחות היפניות נראות בהשוואה במקום טוב כל כך

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 ינואר 2023, 16:51

אני רק יציין שלא עשיתי שום השוואה בין מזרח למערב. היו מפתחות מערביות שירדו וכאלה שעלו, אולי המגמה יותר לכיוון היורד, לא יודע, לא ממש חשבתי על העניין. אבל ההשוואה הייתה בין יפן בדור של הפס3 ליפן בדור של הפס4.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 ינואר 2023, 16:59

רק לחדד את מה שהתכוונתי על from - ברור שאת הקפיצה מאנונימיות למפתחת של משחק קאלט (ושל תת ז'אנר) זה לא משהו שאפשר לשחזר, או לכמת כל כך, וכן, זו ה-קפיצה שלהם.
אבל הם לא עשו קפיצה דורית קלאסית בדור הPS4, לדעתי, אלא יותר מכך. אם נסתכל על המשחקים המוצלחים שלהם בדור הPS3 - זה דימון סולס, כלומר משחק מאוד בעייתי בתכלס שאת השם שלו עשה על הראשוניות וההפתעה שלו. דארק סולס 1, שאם נתעלם מהעובדה שרק 3/4 באמת גמור וראוי למשחק, אז סבבה, מאסטרפיס 1. ודארק סולס 2, לא משחק רע בשום צורה אבל הכבשה השחורה של הסדרה, משחק שיש לגביו וייב שלילי כמעט תמיד. ולצד זה עוד המון, המון זבלונים שבמערב אפילו לא שמענו על רובם, ואלו שכן נכשלו בענק.
בדור הPS4 - דארק סולס 3 הוא המשחק היחיד שהוא "אותו דבר רק יותר מלוטש ופחות קלאנקי", כל השאר הביאו משהו חדש לשולחן. בלאדבורן הוא מאסטרפיס 1, עד היום ה-משחק שלהם בעיני רבים. סקירו הוא מאסטרפיס 2, משחק שהפך המון מהמכניקות שלהם והמציא מחדש, והוא הרבה יותר 'גיוון' מרוב מה שמפתחות עושות באותו הדור. ואלדן רינג, מאסטרפיס 3, שלא צריך להרחיב עליו בכלל. וגם דארק סולס 3 הוא פשוט קפיצה דורית קלאסית ורגילה ומשחק שאין ממש דברים רעים להגיד עליו.

אז כן, ברור שהקפיצה הכי מרשימה מכל הרשימה הזו היא הקפיצה מאנונימיות לדימון סולס, אבל עדיין, FS של סוף הדור הקודם הייתה מפתחת מבטיחה עם נישת מעריצים הדוקה שהתחילה להתפתח. FS של סוף דור הPS4 היא אחת מהטופ 3 מפתחות בעולם? משהו כזה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2023, 17:32

עידן, אני לא אתווכח כמעט עם אף נקודה שלך, אני מסכים עם רובן. מה שאני כן חושב הוא שלא הייתה איזו עליה מטאורית של יפן בדור האחרון, היא מרגישה לי די דומה לדור הקודם. הירידה הגדולה התרחשה בדור הפס3 אבל אני לא חושב שבדור הפס4 היא במצב יותר או פחות טוב, היא מרגישה די אותו דבר. וכמובן שאני לא אתווכח איתך על סקוור כי אני באמת כמעט לא משחק במשחקים שלהם ובטח שלא על FF7 שנראה שהתקבל נהדר ולא שחקתי בו (למרות שבאמת שאני רוצה, יום אחד, נשבע, עם אצבעות מוצלבות מאחורי הגב).

סטיק, אתה צודק, בהחלט יש מצב שהעליה של FS הייתה באמת גדולה יותר מאשר התקדמות טבעית מהמצב שלהם בסוף דור הפס3.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 ינואר 2023, 21:35

לא חושב שיהיה פה מישהו שיוכל להתווכח עם העובדה שהיפנים הפכו לשמרנים מאוד בדור הזה ובדור שלפניו ולי לפחות נראה שזה מקור האכזבה של כולנו מהם.
פפ7 אם מתעלמים לרגע מטעמים אישים באמת הביא איתו קצת רעננות וחדשנות רק מעצם העובדה שהוא הפך את פפ סוף סוף לאקשן תפקידים אמיתית שזה חלום אישי שלי אלוהים יודע כמה זמן ולא רק שלי :)

אבל מלבד הרעננות שפפ7 ריימיק הכניס היפנים שהם לא קוג'ימה פשוט שקועים בלעשות מה שהם עשו תמיד. DMC5 מרגיש כמו DMC4 רק עם שכבה חדשה של צבע.
SF6 מרגיש בנתיים כאילו לקפקום לא בא לעצבן אף אחד אז הם מחזירים את הParry של SF3 לקדמת הבמה כדי לפרוט לאנשים על הנוסטלגיה, רזי? גם כן מרגיש כמו נוסטלגיה נוסטלגיה נוסטלגיה.

DQ11 - מאוד מאוד שמרני, זה בטח ישמע מצחיק רצח למישהו שלא משחק בסדרה, כי אנשים שלא משחקים לרוב חושבים ששמרנות של הסדרה הזו זה הקטע שלה.. זה דבר נכון בחלקו אבל כל משחק גם הביא טוויסט שהפך את הקערה על פיה DQ11 הוא אשכרה המשחק הראשון בסדרה מאז DQ3 שאני יכול לומר שיש בו אפס חידושים ו100% מיחזור של הרעיונות הקודמים (כולל של העלילות של הקודמים)

היפנים פשוט מרגישים כאילו הם על חצי בטריה ונגמרו להם הרעיונות כולל נינטנדו אותי זה מבאס רצח ואני עדיין מחכה לקאמבק שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ינואר 2023, 00:33

רצות שמועות שהרימייק של mgs1 יוכרז בקרוב. ואז המדובב של ראיידן כתב את זה בטוויטר:

אני לא יודע אם זה אומר משהו, אבל תמיד אפשר להחזיק אצבעות. האינטרנט חושב שזה דווקא הולך להיות הכרזה של רייזינג 2. וצריך לזכור שיש שמועות גם על רימאסטר של הטרילוגיה המקורית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 ינואר 2023, 07:58

בשבועות הקרובים… מעניין.
הלוואי וזה של בלופוינט, אם זה רימייק… למרות שאני עדיין חושב שהרבה יותר הגיוני GoW :)
לגבי רייזינג 2 - פחות מלהיב אותי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ינואר 2023, 14:26

אני מעריץ שרוף של MG ועדין לא הצלחתי להתרגם יותר מדי ברייזינג. אין לי שום עניין בהמשך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ינואר 2023, 02:42

מיקרוסופט מפטרת יותר מ-10 אלף עובדים, חלקם מחטיבת האקס בוקס, עם דגש על Bethesda ו-343… לא פורט בדיוק כמה מכאן ומכאן ומאיזה צוותים בבת׳זדה.
ועכשיו דווח שאחד הראשים הגדולים של 343 (head of creative) עוזב את החברה…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ינואר 2023, 08:50

Laskin כתב:מיקרוסופט מפטרת יותר מ-10 אלף עובדים, חלקם מחטיבת האקס בוקס, עם דגש על Bethesda ו-343… לא פורט בדיוק כמה מכאן ומכאן ומאיזה צוותים בבת׳זדה.
ועכשיו דווח שאחד הראשים הגדולים של 343 (head of creative) עוזב את החברה…

אני חשבתי שיפטרו המון בבת׳זדה ברכישה. גם מיקרוסופט וגם בת׳זדה מפיצות כך שיש בינהן המון חפיפה בשומן שמחןץ לפיתוח. מיקרוסופט בצורה מוזרה שמרה על בת׳זדה כמו שהיא, אבל זה אקט די חריג. עכשיו השאלה היא האם זה השומן, או שזה ממש מפתחים.

ובנוגע 343, צריך לנער את הסטודיו הזה - חזק.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ינואר 2023, 09:09

אם בבתזדה יש ״שומן עודף״ - תאר לעצמך מה יש אצל אקטיוויזן… הם בטח יפטרו רק משם איזה 5,000 עובדים, אחרי שהעסקה תאושר.
לגבי 343 - בהחלט חייבים ניעור, אבל נראה לי גם שהם פשוט פחות ״בונים״ על היילו כמותג, כשיש להם עכשיו את אקטי ובתזדה עם כל הIP שלהם…

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 ינואר 2023, 11:29

לפי ציוצים הצוות שאחראי על הקמפיין של אינפיניט חטף הכי חזק,מבאס,זה דווקא היה החלק היותר חזק של אינפיניט בעיניי,ולמרות שלא מושלם,היה שם בסיס מאוד מאוד חזק להמשך. ג'ו סטייטן בינתיים נראה כדמות הכי בכירה שעזבה שם,והוא נחשב למי ש"הציל" את אינפיניט אחרי הדמו הגרוע ההוא מ-2020.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ינואר 2023, 12:49

Uncle Pey'j כתב:לפי ציוצים הצוות שאחראי על הקמפיין של אינפיניט חטף הכי חזק,מבאס,זה דווקא היה החלק היותר חזק של אינפיניט בעיניי,ולמרות שלא מושלם,היה שם בסיס מאוד מאוד חזק להמשך. ג'ו סטייטן בינתיים נראה כדמות הכי בכירה שעזבה שם,והוא נחשב למי ש"הציל" את אינפיניט אחרי הדמו הגרוע ההוא מ-2020.

הוא עבר למקום אחר באקסבוקס, לא?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 ינואר 2023, 13:54

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:לפי ציוצים הצוות שאחראי על הקמפיין של אינפיניט חטף הכי חזק,מבאס,זה דווקא היה החלק היותר חזק של אינפיניט בעיניי,ולמרות שלא מושלם,היה שם בסיס מאוד מאוד חזק להמשך. ג'ו סטייטן בינתיים נראה כדמות הכי בכירה שעזבה שם,והוא נחשב למי ש"הציל" את אינפיניט אחרי הדמו הגרוע ההוא מ-2020.

הוא עבר למקום אחר באקסבוקס, לא?

חזר ל-Xbox Publishing לפי בראד סאמס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ינואר 2023, 16:01

כן, זה לא ברור לי עד הסוף. מה יש לבמאי קריאטיבי לחפש בזורע ההפצה של אקסבוקס.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 ינואר 2023, 17:53

נראה שהפיטורים ב-343i מסמנים משהו הרבה יותר עמוק ביחס לסטודיו- אם להאמין לשמועות,343i מפסיקה להיות סטודיו פיתוח ולמעשה הופכת לסוג של "מתאמת לוגסיטית" להיילו כפרנצ'ייז:
- אחרי שבוני רוס התפוטרה, ההנהלה החדשה החליטה להפסיק (מסיבות של "חוסר כדאיות כלכלית לפתח תוכן סינגל" והשיט הרגיל) את הפיתוח של תוכן קמפיין שתוכנן להיות סוג של הרחבה לאינפיניט וחיסלו את הצוות של סטייטן שממה שאני מבין לפחות, היחיד שנשאר שם עם משרה.
- כבר החל מהלך שמונע מתוך 343i ו-Xbox Publishing לפנות לסטודיואים חיצוניים לפיצ'ים שונים לתוכן היילו עתידי מעתה והלאה.
- התוכניות למולטי של אינפיניט ל-2023 נשארו ללא שינוי (קצת מצחיק בהתחשב בכך שמחסור בתוכן הוא מה שהרג את המשחק בסופו של דבר) אבל גם פה, הרוב הגדול של התוכן נעשה על ידי מפתחות שונות כמו Certain Affnity גם ככה,אז 343i פשוט ימשיכו לשמור על המשחק "חי".
- מיקרוסופט מקווה לפתוח את Slipspace לשימוש על ידי סטודיואים חיצוניים אם אלו יבחרו להשתמש בו, הצוות פיתוח של המנוע נותר שלם ב-343i כנראה למטרה זו.

כרגע הכל שמועה, אבל היא מגיעה מאינסיידר היילו שממה שאני מבין לפחות יש לו טראק רקורד מאוד אמין, וזה גם די מתחבר עם כל מה שקורה עם מיקרוסופט כרגע פלוס המצב העגום של 343i כסטודיו גם ככה. הזוי שתוך פחות מעשור מהפיק של היילו 3 כמגה פנרנצ'ייז הגענו לנקודה הזו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ינואר 2023, 20:38

אז מה… היילו הבא יהיה של ID? האמת שאני לגמרי הייתי זורם על זה, בתנאי שיש דם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ינואר 2023, 22:32

דווקא הייתי מנסה את machin games. הם גם חזקים יחסית בנרטיב וגם יודעים לעשות גיימפליי מעניין עם גישה בכמה כיוונים שונים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 41 אורחים