חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי Kazz » 08 אוקטובר 2022, 23:30

bling כתב:אני רואה שלמדת מילה חדשה בחוג שלך. יפה :)

סוני תמיד היתה מפוקסת סינגל לפני הכל, מולטי היה במקרה הטוב נספח, וכל האובססיה שיש לה עכשיו עם GAAS זה נטו הדביל הנוכחי.

שירות ענן שעשתה בחצי מאמץ עם משחקים עתיקים יחסית זה לא דומה ללהביא כל בלעדי אפשרי שלהם למחשב, אפילו לא קרוב.

לעשות קרוס ג׳ן במשך שנים ולא להוציא שום בלעדי גדול לחומרה שלך בשלב הזה של הדור זה שוב נטו מדיניות שלו ששוברת כל תבנית שהיתה לסוני במשך דורות.

זה שהפס5 היא בעיקרון פח אשפה של קונסולה עד כה זה הוא. גם בדורות חלשים של סוני היה מאמץ לפחות לגרום לקונסולה להיות אטרקטיבית, לא תמיד בהצלחה אבל היה רצון. בדור הזה נראה עד כה שהמונח קונסולה לא רלוונטי, זה נטו פלטפורמה, עוד מקום שאפשר לשחק עליו משחקים של סוני, לא יותר מזה (עד כה), ועדיף שהמשחקים האלה יהיו GAAS, רימייקים וכמובן שהכל יהיה קרוס ג׳ן - זה הכל עניין של המדיניות שלו. אין לי ספק שאם נגיד יפני שמרן היה מנהל את העניינים זה היה נראה כמו סוני של כל הדורות ולא התועבה שהפס5 כרגע מייצגת בדיוק כמו שנינטנדו ממשיכה להיות מה שהיא למרות הזמנים שמשתנים כביכול. בסוף זה עניין של מתווה והחלטה שמישהו לוקח וכבר כמה שנים טובות למישהו הזה קוראים ג׳ים ראיין.

'פח אשפה של קונסולה'. 'תועבה'. מדהים איך עובד ראשו של הפנאטי.

PS NOW שוגר על המחשב באוגוסט 2016. בלאדבורן למשל הגיע לשירות בספטמבר 2018 - בערך 3 שנים אחרי הפס4, ובערך אותו זמן עד שהורייזון הגיע למחשב נייטיב.
אז יאללה. נוח לשכתב את ההיסטוריה כדי להוציא קיטור של פנאטים. כמה אפשר לסבול בפורום הזה טיעונים חרא?

איפה הצליבה שלך של אנדרו האוס, ה CEO שתחתיו לראשונה נפל דבר ומשחקי פלייסטיישן היו זמינים ללא רכישת קונסולות פלייסטיישן??? בלעת את הלשון? אולי זה לא באמת חשוב לך? אולי אתה מחפש מישהו להאשים כי סוני עושה צעדים שלא מסתדרים לך עם תפיסתך הפנאטית של תעשיית המשחקים?

אז JR (אם אנחנו באמת תולים הכל בו ורק בו) ממשיך את החזון והתוכנית שכבר האוס הוציא לדרך. JR ממשיך את התוכנית בדרכה ההגיונית כלכלית ועסקית כפי שכל התעשייה עשתה.
הציבור רוצה גישה לתוכן בכמה שיותר מקומות. הדגש הופך להיות על הפלטפורמה והאקוסיסטם, והאם אתה יכול להגיע לצרכן איפה שהוא, ולא רק שהוא יבוא אליך.
מצד שני, שוק ה PC רק הולך ומתחזק, וכפי שנתונים מראים מדורות של קונסולות, הקהלים נפרדים ברובם. יחד עם עלויות פיתוח שרק צומחות, ומיקרוסופט שעושה חיל שם, זו פשוט טפשות עבור שחקן מרכזי בגיימינג לא להציע את מרכולתו שם.

מצד שלישי, אנחנו אוטוטו במציאות בה משחקים מוצעים על הענן כעוד אופציה כדבר בשגרה. איזה אדם ישר בשכלו עדיין חושב שבלעדיות לחומרה תופסת בעידן שכזה?

--

די להתנהג כמו ילד קטן שלא מקבל את שלו. סוני תחת JR משקיעה יותר מאי פעם במשחקי ואולפני פלייסטיישן. מפיצה עם 20 אולפנים לא צריכה לעשות את אותו סוג משחק.
JR משקיע הון ב PSVR2 עבור הפלייסטשיין 5 (איך המוח הפנאטי מטאטא את זה?). הוצאות ל PC = יותר כסף מאי פעם שייכנס בחזרה להשעקה במשחקי פלייסטיישן.

אבל אבל איך אפשר לחיות עם המחשבה שאת המשחק שאני משחק על הפס5 מישהו אחר גם יכול לשחק בלי פס5? אני הולך להנות לאורך כל הדור הזה מפנאטים מתפחלצים שזה מה שמפריע להם. מאנשים שלא אכפת להם מהמשחקים כמו שאכפת להם מ'שבטיות' ואם התוכן זמין על קופסת פלסטיק אחרת. כמה שיותר מהר שהתפיסה המעוותת הזו תחלוף, כך ייטב. לבנתיים תתנחמו בבלעדיים זמניים שסוני קונה מ SE.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 אוקטובר 2022, 00:49

איזה אד הומינום בשקל משולב באיש קש קאז, באמת, רמה נמוכה.

כן, זה מה שמפריע לבלינג בפס5, שהמשחקים יוצאים גם ל-pc :roll:
בלינג ואני בכלל לא אמרנו 7 מליון פעם שמה שמפריע לנו הוא שאין לסוני בלעדיים לדור הבא ומה שיש הוא די מסכן כתצוגת דור הבא. כן, ממש מפריע לי שסוני חוסכת לי 500$. ממש.תתבגר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 אוקטובר 2022, 13:39

וואו קאז איזה meltdown. כן לדעתי הפס5 היא קונסולת פח אשפה מהסיבה הפשוטה שאין לי סיבה ממשית לשדרג אליה, אם היה מעניין אותי לשחק משחקי פס4 בהגדרות גבוהות יותר הייתי ממזמן קונה מחשב או לפחות את הפרו, כמו שאתה מבין זה פחות הקטע שלי כשחקן קונסולות טהור כל החיים לכן לתפיסתי הפס5 היא פח אשפה. אולי בהמשך הדור היא תוכיח את עצמה בתקווה ותפסיק להיות פח אבל כרגע זה המצב שלה כמי שמחפש ערך ממשי מהחומרה החדשה שלה. מה הבעיה בדעה הזאת בדיוק ומה פנאטי בה. אולי לשחקן PC כמוך היא מציאה ממש לא יודע - קנית אחת אגב?

במילה תועבה לא השתמשתי, אני לא רב מחזיר בתשובה בדרשה של ערוץ הידברות אז לצטט אותה עם גרשיים כאילו זה משהו שנאמר ישירות על ידי (ולא רוח של דברים שם עוד מילא לא הייתי אומר משהו) זה קצת מטומטם אבל מתאר לעצמי שזו תופעת לוואי של ה meltdown שאתה חווה.

אני לא חושב האמת שדיברנו פה על העניין של המחשב כמשהו עיקרי בטענות, הזכרתי את זה כי ניסית להציג את ה PS NOW כמשהו שדומה ואני לא מסכים, שם זה היה שירות ענן של משחקים עתיקים שלאף אחד לא ממש הזיז ממנו, עכשיו כשיש את JR רואים איך סוני משתנה לאורך כל קשת ההחלטות וגם העניין הזה עבר כביכול ״הקצנה״ ואי אפשר להשוות שירות ענן מסכן של משחקים עתיקים ללהוציא הכל בזמן כמעט אמת בלי סייגים למחשב, רואים שוב שיש מנכל חדש עם חזון אחר/קיצוני יותר בניגוד למה שטענת שהוא בסכ״ה פודל של הפטריוטס או סוני יפן ששינו פתאום את עורם או אנערף. לדעתי העניין הזה ספציפית פוגע ביוקרת הפלטפורמה אבל זה פחות הנושא, יותר עניין הקרוס ג׳ן וה GAAS והרימייקים הבלתי נגמרים וזה שהפלטפורמה עצמה לא מציעה ערך ממשי וחשוב למי שאשכרה מצפה לדור חדש וכו׳. פשוט נוראי (או פח אשפה אם תרצה, אפילו ״תועבה״ ככה נשמח אותך)

מקווה שנרגעת וחג שמח חמוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2022, 11:55

איידוס מונטראול שינו את שמם ל-Ononma עכשיו שהם ״עצמאיים״.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 אוקטובר 2022, 12:44

איזה שם גרוע :/
אבל שיהיה בהצלחה...

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 11 אוקטובר 2022, 14:52

DrKeo כתב:איזה אד הומינום בשקל משולב באיש קש קאז, באמת, רמה נמוכה.

כן, זה מה שמפריע לבלינג בפס5, שהמשחקים יוצאים גם ל-pc :roll:
בלינג ואני בכלל לא אמרנו 7 מליון פעם שמה שמפריע לנו הוא שאין לסוני בלעדיים לדור הבא ומה שיש הוא די מסכן כתצוגת דור הבא. כן, ממש מפריע לי שסוני חוסכת לי 500$. ממש.תתבגר.

כבר דיברנו על זה. מדובר בתפיסה אישית סובייקטיבית שלכם, ושאין לה אחיזה או השפעה על התמונה הגדולה בנוגע למכירות של הקונסולה. אתה לא התרשמת מראצ'ט הבלעדי, אתרים טכניים כמו DF כן. בלעדיים יותר מרשימים יגיעו בהמשך. משחקי המשך שפותחו החל מאמצע הדור הקודם לא היו הולכים להרשים אותך אם הם היו בלעדיים.

מעולם לא היה מוצדק יותר כלכלית, מוצדק יותר עסקית, מוצדק יותר אסטרטגית, מוצדק יותר טכנולוגית, מוצדק יותר לו"זית, מוצדק יותר צרכנית להמשיך להוציא משחקים לדור הקודם כשזה הגיוני ואפשרי (ולא לבטל את הגרסה מאחורי הקלעים באופן ציני).

מעולם לא קניתם קונסולה על בסיס היצע בשנה-שנתיים הראשונות, אבל בדור הזה ממש מדגדג לכם לשפוט לפי זה, בנסיבות הכי מאתגרות שהיו אי פעם לתחילת דור בתעשייה.

bling כתב:וואו קאז איזה meltdown. כן לדעתי הפס5 היא קונסולת פח אשפה מהסיבה הפשוטה שאין לי סיבה ממשית לשדרג אליה, אם היה מעניין אותי לשחק משחקי פס4 בהגדרות גבוהות יותר הייתי ממזמן קונה מחשב או לפחות את הפרו, כמו שאתה מבין זה פחות הקטע שלי כשחקן קונסולות טהור כל החיים לכן לתפיסתי הפס5 היא פח אשפה. אולי בהמשך הדור היא תוכיח את עצמה בתקווה ותפסיק להיות פח אבל כרגע זה המצב שלה כמי שמחפש ערך ממשי מהחומרה החדשה שלה. מה הבעיה בדעה הזאת בדיוק ומה פנאטי בה. אולי לשחקן PC כמוך היא מציאה ממש לא יודע - קנית אחת אגב?

במילה תועבה לא השתמשתי, אני לא רב מחזיר בתשובה בדרשה של ערוץ הידברות אז לצטט אותה עם גרשיים כאילו זה משהו שנאמר ישירות על ידי (ולא רוח של דברים שם עוד מילא לא הייתי אומר משהו) זה קצת מטומטם אבל מתאר לעצמי שזו תופעת לוואי של ה meltdown שאתה חווה.

אני לא חושב האמת שדיברנו פה על העניין של המחשב כמשהו עיקרי בטענות, הזכרתי את זה כי ניסית להציג את ה PS NOW כמשהו שדומה ואני לא מסכים, שם זה היה שירות ענן של משחקים עתיקים שלאף אחד לא ממש הזיז ממנו, עכשיו כשיש את JR רואים איך סוני משתנה לאורך כל קשת ההחלטות וגם העניין הזה עבר כביכול ״הקצנה״ ואי אפשר להשוות שירות ענן מסכן של משחקים עתיקים ללהוציא הכל בזמן כמעט אמת בלי סייגים למחשב, רואים שוב שיש מנכל חדש עם חזון אחר/קיצוני יותר בניגוד למה שטענת שהוא בסכ״ה פודל של הפטריוטס או סוני יפן ששינו פתאום את עורם או אנערף. לדעתי העניין הזה ספציפית פוגע ביוקרת הפלטפורמה אבל זה פחות הנושא, יותר עניין הקרוס ג׳ן וה GAAS והרימייקים הבלתי נגמרים וזה שהפלטפורמה עצמה לא מציעה ערך ממשי וחשוב למי שאשכרה מצפה לדור חדש וכו׳. פשוט נוראי (או פח אשפה אם תרצה, אפילו ״תועבה״ ככה נשמח אותך)

והפס3 לא הייתה 'פח אשפה' בשנותיה הראשונות? כמו שכתבתי לנדב, אתה בודק בציציות של תחילת דור כפי שלא בדקת באף דור אחר, תחת הנסיבות הכי מאתגרות שהיו אי פעם. כל הטרראם כי משחקים שהיו צריכים לצאת עד סוף 2021 התעכבו (ואז כאילו יש תחושת קרוס-ג'ן יותר ארוכה) וכי מעולם לא היה קל יותר ונכון יותר להמשיך לשחרר משחקים גם על הדור הקודם.

לא השתמשת ב'תועבה'? אז אולי אתה צריך לקרוא את מה שאתה כותב..
אין לי ספק שאם נגיד יפני שמרן היה מנהל את העניינים זה היה נראה כמו סוני של כל הדורות ולא התועבה שהפס5 כרגע מייצגת בדיוק כמו שנינטנדו ממשיכה להיות מה שהיא למרות הזמנים שמשתנים כביכול.

אתה מטאטא את ה PS NOW על המחשב כי זה לא נוח לך. מדובר בנקודת ציון משמעותית שיצאה לדרך לא תחת JR. מדובר בניתוק הראשון של דרישת חומרה של פלייסטיישן כדי לגשת למשחקים שלה. לא היה מדובר במשחקי 'ענתיקה'. בלאדבורן הגיע באותו טווח זמן שהורייזון הגיע למחשב בגרסת נייטיב.

על הקרוס-ג'ן כבר דיברתי. רימייקים בלתי נגמרים = סה"כ שוחררו שניים. משחקי GAAS שהרבה מהם מפותחים ע"י צוות חיצוניים, ושהגדול מכולם הוא משחק שכל מעריצי ND מחכים לו מאז ש TLOU2 הוכרז.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2022, 15:26

Kazz כתב:כבר דיברנו על זה. מדובר בתפיסה אישית סובייקטיבית שלכם, ושאין לה אחיזה או השפעה על התמונה הגדולה בנוגע למכירות של הקונסולה. אתה לא התרשמת מראצ'ט הבלעדי, אתרים טכניים כמו DF כן. בלעדיים יותר מרשימים יגיעו בהמשך. משחקי המשך שפותחו החל מאמצע הדור הקודם לא היו הולכים להרשים אותך אם הם היו בלעדיים.

מעולם לא היה מוצדק יותר כלכלית, מוצדק יותר עסקית, מוצדק יותר אסטרטגית, מוצדק יותר טכנולוגית, מוצדק יותר לו"זית, מוצדק יותר צרכנית להמשיך להוציא משחקים לדור הקודם כשזה הגיוני ואפשרי (ולא לבטל את הגרסה מאחורי הקלעים באופן ציני).

מעולם לא קניתם קונסולה על בסיס היצע בשנה-שנתיים הראשונות, אבל בדור הזה ממש מדגדג לכם לשפוט לפי זה, בנסיבות הכי מאתגרות שהיו אי פעם לתחילת דור בתעשייה.

בהחלט כבר דברנו על זה, ואתה עובדתית טועה.

Kazz כתב:והפס3 לא הייתה 'פח אשפה' בשנותיה הראשונות? כמו שכתבתי לנדב, אתה בודק בציציות של תחילת דור כפי שלא בדקת באף דור אחר, תחת הנסיבות הכי מאתגרות שהיו אי פעם. כל הטרראם כי משחקים שהיו צריכים לצאת עד סוף 2021 התעכבו (ואז כאילו יש תחושת קרוס-ג'ן יותר ארוכה) וכי מעולם לא היה קל יותר ונכון יותר להמשיך לשחרר משחקים גם על הדור הקודם.

סורי זה פשוט לא נכון. בכל דור ודור בנקודה הזאת היו כבר משחקים מדהימים בשוק, משחקים שהם גם ברמת ״משחק הדור״ וגם ברמה טכנית הכי דור הבא שיש (גיימפליי וגרפית). בצד הגרפי היו אינסוף כבר בנקודה הזו בכל דור, אבל גם משחקים שהגדירו את הדור היו בשלב הזה בכל דור. הדור הזה יחיד ומיוחד בזה שאתה פאקינג מציין את ראצ׳ט שנתיים לתוך הדור! שנתיים! אתה לא מצליח לראות את זה שאתה כבר שנתיים מקרקר ראצ׳ט ועוד מעיז להשוות את זה לדורות קודמים שבהם בשלב הזה שחקנו בוויצ׳ר, בבטמן, בMGS4, ב-FO3, ב-MGS2 או FFX? כלומר אנחנו חצי שנה מהשחרור של אנצ׳רטד 4 ביחס לפס4. איך אתה בכלל משווה?

אף אחד לא בודק בציציות, מדובר בפאקינג משחקי פס4 ברזולוציה יפה. הורייזן כזה, GOW כזה, GT7 כזה וכך גם היילו אינפנט או כמעט כל משחק אחר בשוק. פשוט אין משחקי דור הבא בשוק חוץ מאשר חופן קטנטן. סורי, צריך להיות עיוור כדי לשחק ב-GT7 או ספיידרמן מיילס מוראליס ולהגיד שככה הדור הבא נראה. ואגב, גם DF אומרים את זה שוב ושוב ב-direct שלהם. כל פעם שעולה נושא דור הבא הם מדברים מתי כבר נראה משחקי דור הבא על אמיתי.

אתה פשוט לא יודע איך נראה או משחק משהו שאשכרה פותח לדור הבא ואתה מוכיח את זה שוב ושוב בדיונים פה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 11 אוקטובר 2022, 20:15

טוב קיאו אמר את כל מה שהיה לי לאמר פחות או יותר. רק רוצה לציין שוב שגרסת ענן מחורבנת של משחק שמגיע אחרי שנים אם בכלל זה לא אותו הדבר כמו כל משחק אפשרי מגיע לפלטפורמה עצמה (לא דרך שירות צולע אלא גישה אמיתית אליו) אחרי שנה בלבד.

יש פה הקצנה משמעותית וזה מתפרס לאורך כל קשת ההחלטות.

והפס3 נתנה הרבה יותר סיבות לרכישה מאשר הפס5, קודם כל היא הביאה משחקי דור הבא לכל דבר מהר מאוד (סבבה זה שחלקם הם גרסאות פחות טובות של משחקי 360 שיצאה שנה לפני והיתה אמורה להיות חלשה יותר זה עניין אחר אבל זה עדיין דור הבא לעומת הפס2) ודבר שני סוני מהרגע הראשון נטשה את הפס2 ומיקדה את כל המאמצים שלה בחומרה החדשה. סבבה לא הכל יצא וואו בלשון המעטה אבל ראית מפיצה שבאמת מנסה לדחוף את החומרה והפלטפורמה החדשה כמה שיותר בניגוד למה שקורה היום עם הפס5.

אני קניתי את הפס3 עם אנצ׳רטד הראשון בזמנו, משחק שיצא באותה השנה שהקונסוליה יצאה באירופה וארה״ב! איך אתה משווה כותר כזה לכל דבר שיצא על הפס5 מבחינת קפיצה בכלל? זה גם אחלה של משחק (לזמנו. היום הוא גרוע) וגם קפיצה ענקית מהפס2 - נכון שרגע ההולי שיט האמיתי של החומרה הגיע עם אנצ׳רטד 2 אבל זה טבעי בכל דור שבהתחלה מקבלים קפיצה ענקית וברורה אבל עדיין לא מאוד מלוטשת ואז כשהחומרה קצת מתבגרת מגיע המשחק הזה שמעיף את הגרביים עד הסוף. עם הפס5 אנחנו עדיין מחכים לקפיצה הענקית והלא מלוטשת - אתה קולט באיזה מצב אומלל אנחנו נמצאים בשלב כזה של הדור?! אפילו אין את הקפיצה הגדולה הראשונית שאומרת ״זה משחק פס5״. שברור לך שאי אפשר להתבלבל ואין סיכוי שזה היה רץ באף תצורה סבירה על הפס4. איך בכלל אפשר להשוות את זה למצב של הפס3 תגיד לי.

אה ויצאתי חציל עם המילה תועבה, לא זכרתי שאמרתי את זה. כנראה הפס5 וסוני של היום מוציאים ממני רגשות שנאה ברמה דתית :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 אוקטובר 2022, 20:52

מסכים שבדור הפס3 משחקי דור הבא הגיעו הרבה, הרבה יותר מהר. אבל לא הכל זה סוני, בואו לא נתעלם מהעובדה שאי אפשר להשוות את התקציבים וזמן הפיתוח שאנצ'רטד 1 היה צריך, לעומת מה שהיום אנצ'רטד צריך (או כל משחק AAA אחר). ולצד העובדה שכן, אין שום ספק שGOW קרוס ג'ן מרחיק מאיתנו בהרבה את GOW דור הבא, זה לא שאם לקחו להם 5 שנים לפתח GOW קרוס ג'ן על מנוע ומערכות שלמים ב100%, הם עדיין היו מוציאים את GOW רגנארוק הבלעדי לפס5 גם כן בחודש הבא.
בסוף זו לא רק סוני, הם רק חלק מזה. שום מפתחת לא הוציאה עדיין משחק AAA בלעדי לדור הבא שהוא מה שהיינו מכנים "על אמת". מי היה מאמין שCOD דור הבא הראשון יצא רק ב2024? או AC? מן הסתם זה לא כי סוני עשו את זה גם, זו החלטה שהתקבלה הרבה, הרבה לפני השנה האחרונה.

כלומר בעוד שאני יכול להסכים על הרבה אחריות שמגיעה לראיין על הכיוון שסוני לוקחים בשנים האחרונות, אני לא בטוח שאפשר באמת להאשים אותו בקרוס ג'ן.
אפשר להגיד שזו יותר טעות מצד סוני מאשר מצד מפיצות שאין להם קונסולה, כנראה נכון, אבל גם מייקרוסופט בסירה הזאת.
בסוף סוני עוד יהיו הראשונים עם ספיידרמן 2 אחרי הכל... ותכלס? אם באמת לוקחים בחשבון את ההבדלים בפיתוח של ימנו מול 2006, לקבל משחק כזה אחרי שנתיים וחצי זה לא כזה מוזר מול השנה אחרי של אנצ'רטד 1.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2022, 23:51

Stick כתב:מסכים שבדור הפס3 משחקי דור הבא הגיעו הרבה, הרבה יותר מהר. אבל לא הכל זה סוני, בואו לא נתעלם מהעובדה שאי אפשר להשוות את התקציבים וזמן הפיתוח שאנצ'רטד 1 היה צריך, לעומת מה שהיום אנצ'רטד צריך (או כל משחק AAA אחר). ולצד העובדה שכן, אין שום ספק שGOW קרוס ג'ן מרחיק מאיתנו בהרבה את GOW דור הבא, זה לא שאם לקחו להם 5 שנים לפתח GOW קרוס ג'ן על מנוע ומערכות שלמים ב100%, הם עדיין היו מוציאים את GOW רגנארוק הבלעדי לפס5 גם כן בחודש הבא.
בסוף זו לא רק סוני, הם רק חלק מזה. שום מפתחת לא הוציאה עדיין משחק AAA בלעדי לדור הבא שהוא מה שהיינו מכנים "על אמת". מי היה מאמין שCOD דור הבא הראשון יצא רק ב2024? או AC? מן הסתם זה לא כי סוני עשו את זה גם, זו החלטה שהתקבלה הרבה, הרבה לפני השנה האחרונה.

כלומר בעוד שאני יכול להסכים על הרבה אחריות שמגיעה לראיין על הכיוון שסוני לוקחים בשנים האחרונות, אני לא בטוח שאפשר באמת להאשים אותו בקרוס ג'ן.
אפשר להגיד שזו יותר טעות מצד סוני מאשר מצד מפיצות שאין להם קונסולה, כנראה נכון, אבל גם מייקרוסופט בסירה הזאת.
בסוף סוני עוד יהיו הראשונים עם ספיידרמן 2 אחרי הכל... ותכלס? אם באמת לוקחים בחשבון את ההבדלים בפיתוח של ימנו מול 2006, לקבל משחק כזה אחרי שנתיים וחצי זה לא כזה מוזר מול השנה אחרי של אנצ'רטד 1.

אבל למה להשוות ל-2008 כשאפשר להשוות ל-2015? הרי התקציב וזמני פיתוח של משחקי פס5 לא אמור להיות שונה מדי מתקציב של משחק פס4.

בסופו של יום להוציא משחק דור הבא בלבד בשנתיים הראשונות, כזה איכותי, נופל על שתי החלטות:
1) עסקית להחליט שאתה מוכן להוציא משחק רק לדור הבא.
2) המחזור פיתוח של הצוות מתאים להוציא משחק ב-2020-2022.

בנוגע לחלק 2 - מסתבר שזה תחום שמאוד קשה לשפוט אותו. מי היה מאמין שיקח לגרילה 5 שנים להוציא המשך להורייזן על אותה חומרה? היה לנו ויכוח לוהט בנושא ב-2019, ויכוח בו כולם טעו כי אף אחד לא דמיין אפשרות שבה יצא משחק פס4 ב-2022 :)
אז האם גרילה יכלו במחזור פיתוח שהתחיל ב2017-18 להוציא משחק דור הבא בלבד שמביא קפיצה אמיתית עד סוף 2022? להגיד את האמת, קשה להגיד. הקונסולות החדשות כל כך מפשטות את הפיתוח שמי יודע, אולי דווקא המאבק ב-HDD, ביגואר, במגבלות החומרתיות שגרמו להם להקיא דם או לקיצוצים פה או שם, אולי דווקא אם זה היה נחסך אז יכלו להוציא משחק פס5 בכל רמ״ח איבריו עוד ב-2022. ואולי לא, אולי זה היה דוחה את השחרור ל-2024 או לכל תאריך אחר. אבל מה אני אגיד, אני מעדיף לקבל GOW שימיס כל תא בגוף שלי ב-2024 מאשר לקבל משחק פס4 שהוא ״עוד מאותו דבר״ ב-2022.

אולי זה רק אני, אין לי מושג, יש מצב שאני לבד בזה. כלומר, מישהו פה באמת היה רוצה את GOW 2018 ב-2015 אבל בסגנון של GOW3 ובגרפיקה של GOW3 (אבל ב1080p ו-60fps!!!)? אני לא הייתי רוצה את זה, אין לי מושג למה שמישהו ירצה את זה.

ובנוגע לחלק 1, ההחלטה העסקית, אני חושב שצד ג׳ לא מתנהגים כזה שונה מדור קודם. הרי EA כבר עם NFS, PGA ודדספייס שיוצאים בחודשים הקרובים ובלעדיים לדור הבא. יוביסופט הייתה אמורה לשחרר כבר את אוואטר. WB עם שני משחקי בטמן שהיו אמורים לצאת השנה לדור הבא בלבד. אפילו בת׳זדה הקטנה תכננה את סטארפילד - המשחק שכל העתיד הפיננסי שלה התבסס עליו לפני הרכישה, לדור הבא בלבד. כלומר כבר עברנו את הנקודה שבה מעניין צד ג׳ להיות קרוס ג׳ן, זה כבר הופך לnon-issueֿ, די בדומה לתקופה הזהה בדור הקודם. והיי, NFS או PGA לא בדיוק צריכים את הכוח של הדור הבא, EA פשוט לא טורחת יותר מדי עם הדור הקודם בשלב הזה, הוא כנראה לא מעניין אותה פיננסית. כנראה שצד ג׳ פשוט לא חושבות שהמכירות שוות את המאמץ וה-QA על ארבע פלטפורמות דור קודם אלה אם מדובר באיזה פיפא שכל פלטפורמה שהוא יוצא עליה שווה 5 מליון יחידות.

וכל זה גורם לך לתהות איזה בזבוז זה צוות של 200+ אנשי סנטה מוניקה, מהצוותים הטובים בתעשיה, שמתחילים לעבוד על הדור הבא רק ב-2023 כי הם עשו משחק פס4 עד סוף 2022. לא יודע, לי זה נשמע כמעט הזוי שבמקום לעבוד על משחק דור הבא הם בזבזו את הזמן שלהם על זה. ועוד הם בסוף משחררים את המשחק קרוס ג׳ן הזה בתקופה שאפילו צד ג׳ לא ממש מתרגשות אם משחק הוא קרוס ג׳ן או לא.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 אוקטובר 2022, 00:51

אני מנחש שגם סוני לא ממש תכננו להגיע עם GOW והורייזן עד עכשיו, כלומר אני באמת חושב שכמו שלנו זה היה נשמע הזוי ב2017 שהמשחק פס4 באותו המנוע שגרילה מפתחת יצא רק ב2022, ככה זה גם היה נשמע לבכירים. אני מזכיר שאחרי היציאה של הורייזן הראשון גרילה אמרו בפירוש ומיוזמתם המלאה שהם שמים דגש על יציאות משחקים יותר מהירות מעכשיו, הזוי.
כנראה אותו גל דחיות שגרם לכל המפיצות שתכננו להיות עם משחק דור הבא עד עכשיו לדחות אותו, גרמו גם לסוני לדחות. קורונה, מעריצים שהתחילו לזעום על משחקים לא אפויים, תרבות הקראנץ' (דווקא ND, עליהם יש דיבור בנושא, מוציאה משחקים ברמה הגבוהה ביותר בקצב מהיר יחסית לאחרות, עם שני משחקים מלאים! וטובים על הקונסולה, ועוד שני רימאסטרים, וGAAS לא רחוק.)... סוני לפחות לא מוציאה את המשחקים שלה אחרי שנים של פיתוח אם הם צריכים עוד זמן, גם זה לפחות משהו להתנחם בו. מיקרוסופט נתקלו באותו מצב בדיוק עם הילו וכנראה עם סטארפילד.
אני לא מנסה להגן על המהלכים, רק אולי לחשוב למה זה קרה. בסוף המצב הוא עדיין המצב שאנחנו נמצאים בו היום. אני באמת לא חושב שמישהו בתעשייה העריך ששני המשחקים הגדולים של 2022 יהיו ER וGOW.

לגבי למה השוותי לפס3, זה כי בלינג דיבר על אנצ'רטד 1 בשנה הראשונה של הפס3. אבל זה לא באמת העניין. לגבי GOW 4 ב2015, בוודאי שלא. למרות שהנוסחה של GOW הייתה עייפה כבר ב2010 עם השלישי וGOW הנוכחי עוד לא הגיע לשם, ככה שזה תסריט קצת יותר גרוע מהמצב הנוכחי :). אבל אני מסכים עם הנקודה שלך. אני לא חושב שהוצאה של קרוס ג'ן היא דבר נכון למפיצות שהן בעלות קונסולה, זה שאני לא מאשים את ראיין ב*הכל הכל* לא אומר שאני מסכים עם כל מה שקאז אומר :). דווקא לגבי הדחיפה לכיוון של GAAS אני כן "מאשים" אותו, כי אותי זה ממש לא מעניין, אבל פה אני גם חושב שזה סיכון שיכול בהחלט להשתלם לו מבחינה עסקית נטו. מספיק לו שרק אחד מהם הופך להיות פורטנייט והוא מסודר. אבל מבחנתי ומבחנתנו זה מבאס, כמובן.
אבל לגבי הקרוס ג'ן, אני כן חושב שזה מהלך שאפשר יותר להבין אותו אם הורייזן וGOW היו משחקים של 2020 ו2021. סוני כבר עשו את זה עם GOW 2 כמה חודשים אחרי השקת הPS3, ואז אפילו לא היה קרוס ג'ן אז זה ממש היה להגיד למי שעבר לPS3 שילך לחפש. אני מנחש שהרעיון היה זהה: לבנות משחק באותם הכלים ולשים את זמן הפיתוח על גיוון פסיכי בסביבות, באויבים, בבוסים ובסט פיסס לעומת הראשון - בדיוק מה שהיה GOW 2 ומה שאני מניח שראגנרוק יהיה.
אגב, משהו שהבמאי אמר בראיון אבל אני אשים כספוילר מסוים לGOW ראגנרוק:
ספויילר: הצג
זה יהיה המשחק האחרון שיהיה סביב קריטוס ואטראס ביחד. כלומר אני לא יודע אם מישהו ימות, או סתם יפרדו,או מה יהיה, אבל GOW הבא יהיה משחק אחר לגמרי משני הנוכחיים. אז ברעיון לבנות את הנוכחי באותם הכלים ואז לבנות הכל מחדש להמשך נשמע הגיוני, העניין הוא רק שבלוחות הזמנים שנוצרו במציאות זה נהפך להזוי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 12:37

Stick כתב:אני מנחש שגם סוני לא ממש תכננו להגיע עם GOW והורייזן עד עכשיו, כלומר אני באמת חושב שכמו שלנו זה היה נשמע הזוי ב2017 שהמשחק פס4 באותו המנוע שגרילה מפתחת יצא רק ב2022, ככה זה גם היה נשמע לבכירים. אני מזכיר שאחרי היציאה של הורייזן הראשון גרילה אמרו בפירוש ומיוזמתם המלאה שהם שמים דגש על יציאות משחקים יותר מהירות מעכשיו, הזוי.
כנראה אותו גל דחיות שגרם לכל המפיצות שתכננו להיות עם משחק דור הבא עד עכשיו לדחות אותו, גרמו גם לסוני לדחות. קורונה, מעריצים שהתחילו לזעום על משחקים לא אפויים, תרבות הקראנץ' (דווקא ND, עליהם יש דיבור בנושא, מוציאה משחקים ברמה הגבוהה ביותר בקצב מהיר יחסית לאחרות, עם שני משחקים מלאים! וטובים על הקונסולה, ועוד שני רימאסטרים, וGAAS לא רחוק.)... סוני לפחות לא מוציאה את המשחקים שלה אחרי שנים של פיתוח אם הם צריכים עוד זמן, גם זה לפחות משהו להתנחם בו. מיקרוסופט נתקלו באותו מצב בדיוק עם הילו וכנראה עם סטארפילד.
אני לא מנסה להגן על המהלכים, רק אולי לחשוב למה זה קרה. בסוף המצב הוא עדיין המצב שאנחנו נמצאים בו היום. אני באמת לא חושב שמישהו בתעשייה העריך ששני המשחקים הגדולים של 2022 יהיו ER וGOW.

לגבי למה השוותי לפס3, זה כי בלינג דיבר על אנצ'רטד 1 בשנה הראשונה של הפס3. אבל זה לא באמת העניין. לגבי GOW 4 ב2015, בוודאי שלא. למרות שהנוסחה של GOW הייתה עייפה כבר ב2010 עם השלישי וGOW הנוכחי עוד לא הגיע לשם, ככה שזה תסריט קצת יותר גרוע מהמצב הנוכחי :). אבל אני מסכים עם הנקודה שלך. אני לא חושב שהוצאה של קרוס ג'ן היא דבר נכון למפיצות שהן בעלות קונסולה, זה שאני לא מאשים את ראיין ב*הכל הכל* לא אומר שאני מסכים עם כל מה שקאז אומר :). דווקא לגבי הדחיפה לכיוון של GAAS אני כן "מאשים" אותו, כי אותי זה ממש לא מעניין, אבל פה אני גם חושב שזה סיכון שיכול בהחלט להשתלם לו מבחינה עסקית נטו. מספיק לו שרק אחד מהם הופך להיות פורטנייט והוא מסודר. אבל מבחנתי ומבחנתנו זה מבאס, כמובן.
אבל לגבי הקרוס ג'ן, אני כן חושב שזה מהלך שאפשר יותר להבין אותו אם הורייזן וGOW היו משחקים של 2020 ו2021. סוני כבר עשו את זה עם GOW 2 כמה חודשים אחרי השקת הPS3, ואז אפילו לא היה קרוס ג'ן אז זה ממש היה להגיד למי שעבר לPS3 שילך לחפש. אני מנחש שהרעיון היה זהה: לבנות משחק באותם הכלים ולשים את זמן הפיתוח על גיוון פסיכי בסביבות, באויבים, בבוסים ובסט פיסס לעומת הראשון - בדיוק מה שהיה GOW 2 ומה שאני מניח שראגנרוק יהיה.

תראה, אין לי מושג מה הלך מאחורי הקלעים, יכול להיות שהורייזן, GT7 ו-GOW פשוט החליקו לסוני בין האצבעות והם כולם היו אמורים להיות משחקי 2020 או 2021 מוקדם ואז זה לגמרי מובן. אבל אם זה היה המצב, היה אמור להיות להם 2022 בלי אף משחק? נשמע מוזר, אבל זה לא תקדים אני משער. וכן, אי אפשר להאשים את ראיין בהכל, אבל די ברור שההתרסקות על הGaaS זה בהחלט הוא. ואני חושב שגם אם הקרוס ג׳ן הוא רק אוסף של תקלות ולא ממש החלטה ניהולית שנעשתה מראש, ראיין לגמרי היה עושה את זה כך או כך. כל מה שאני יודע הוא שסוני בכיוון מאוד לא נעים והוא מוביל אותה בכיוון הזה.

ובנוגע לספויילר, נמנע בנתיים אז נגיב לך בנובמבר :!:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 16:45

סוני שילמה עבור ARK בפלוס - 3.5 מליון דולר. לחודש אחד שהוא היה אחד ממשחק פלוס החודשיים.
מיקרוסופט שילמה כדי לשים אותו למשך 6 חודשים בGamePass - 2.5 מליון. ועוד 2.3 מליון כדי שמשחק ההמשך (זה עם וין דיזל) ישוגר ישירות לגיימפאס, לא נחשף לכמה זמן.

אז אמנם זה תפוחים לתפוזים קצת (כי הרי אצל סוני המשחק תמיד יהיה שלך אם הוספת אותו לספריה בזמן, כל עוד אתה מנוי פלוס בסיסי, ואצל מיקרוסופט הם מסירים משחקים אחרי זמן מה ואז הוא כבר לא שלך), אבל סתם נחמד לדעת קצת על המספרים, חבל רק שזה משחק מולטי ישן, די בינוני ולא משהו מעניין באמת, כדי שנלמד יותר על אולי הסכומים שמשלמים בשירותים השונים על להיטי ענק, אבל זו התחלה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 16:50

אה ולגבי GOW:R צריך לזכור שהכל יכול להיות, לא קראתי את הספוילר למרות שבטעות (נשבע) נלחץ כשלא הסתכלתי על המסך ואז כששוב הסתכלתי התחלתי לקרוא 5 מלים בערך לתוך הספוילר והבנתי את הטעות מאוחר מדי, וזה אולי הרס לי אבל……..

זוכרים את הראיונות הרבים של קורי על הגרזן, שהוא הנשק היחיד במשחק? אז תזכרו את זה בכל מה שקשור לספוילרים אפשריים.
הכל פתוח, אם מדובר במילה שלהם… בעוד שבועיים-שלושה כשיהיו הדלפות אמיתיות - זו הבעיה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 12 אוקטובר 2022, 17:18

אמת, אני לא באמת חושב שזה ספוילר כי זה משהו רשמי שנאמר בראיון לGI, משהו די צפוי גם למען האמת, ומשהו שלא אומר לנו כלום לגבי איך, מתי, מה יקרה, וכו'. יותר פרט טכני (שינבע מהסיפור כמובן, אבל אין לדעת איך) מאשר עלילתי. אבל שמתי בתג ליתר בטחון.
בלי קשר, באשר להפתעות, אני באמת חושב שאיפשהו באמצע המשחק נעבור לשחק את אטראוס וזה יהיה חלק מרכזי מהמשחק. זו נטו ספוקלציה שלי, אבל לצד העובדה שדי מתבקש שחלק מרכזי מהמשחק יהיה מסע בזמן וכל זה, אני לא אופתע אם באמצע המשחק נפסיד עם קריטוס, רק כדי לחזור אחורה עם אטראוס...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 17:24

Stick כתב:אמת, אני לא באמת חושב שזה ספוילר כי זה משהו רשמי שנאמר בראיון לGI, משהו די צפוי גם למען האמת, ומשהו שלא אומר לנו כלום לגבי איך, מתי, מה יקרה, וכו'. יותר פרט טכני (שינבע מהסיפור כמובן, אבל אין לדעת איך) מאשר עלילתי. אבל שמתי בתג ליתר בטחון.
בלי קשר, באשר להפתעות, אני באמת חושב שאיפשהו באמצע המשחק נעבור לשחק את אטראוס וזה יהיה חלק מרכזי מהמשחק. זו נטו ספוקלציה שלי, אבל לצד העובדה שדי מתבקש שחלק מרכזי מהמשחק יהיה מסע בזמן וכל זה, אני לא אופתע אם באמצע המשחק נפסיד עם קריטוס, רק כדי לחזור אחורה עם אטראוס...

התאוריה שלי באיזה 2016 על GOW 2018 הייתה שקרייטוס ימות ונעבור לשחק את אטרייס בשלב מסויים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 17:37

Laskin כתב:סוני שילמה עבור ARK בפלוס - 3.5 מליון דולר. לחודש אחד שהוא היה אחד ממשחק פלוס החודשיים.
מיקרוסופט שילמה כדי לשים אותו למשך 6 חודשים בGamePass - 2.5 מליון. ועוד 2.3 מליון כדי שמשחק ההמשך (זה עם וין דיזל) ישוגר ישירות לגיימפאס, לא נחשף לכמה זמן.

אז אמנם זה תפוחים לתפוזים קצת (כי הרי אצל סוני המשחק תמיד יהיה שלך אם הוספת אותו לספריה בזמן, כל עוד אתה מנוי פלוס בסיסי, ואצל מיקרוסופט הם מסירים משחקים אחרי זמן מה ואז הוא כבר לא שלך), אבל סתם נחמד לדעת קצת על המספרים, חבל רק שזה משחק מולטי ישן, די בינוני ולא משהו מעניין באמת, כדי שנלמד יותר על אולי הסכומים שמשלמים בשירותים השונים על להיטי ענק, אבל זו התחלה :)

זה מעניין, כי אם אלה הסכומים אז נשמע ש-GP יכול להיות מגה רווחי. כלומר, עם הכנסות של כמעט 3 מליארד ב-2020, זה בתאוריה יכול לממן 1000 משחקים כמו ARK.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 21:32

נדב, זה משחק שיצא ב-2015 :)
כמובן, יש גם את המשחק הבא, אנחנו פשוט לא יודעים לכמה זמן הם שילמו עליו עדיין את הסכום הזה, ולמשחקי מולטי בלבד זה באמת יכול לתרום, לסינגל - הרבה פחות, אז חברת שיסכימו לחצי שנה תמורת 2.5 מליון יהיו בבעיה מן הסתם, וככל שיהיו יותר מנויים כך זה יהיה להם פחות משתלם.
בכל אופן גם כמשחק חדש זה ממש לא איזה AAA גדול ויש את הסטודיואים הפנימיים (הרבים) שצריך לממן, מעבר למשחקים האלה.

אבל בתאוריה - אתה צודק ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 21:47

Laskin כתב:נדב, זה משחק שיצא ב-2015 :)
כמובן, יש גם את המשחק הבא, אנחנו פשוט לא יודעים לכמה זמן הם שילמו עליו עדיין את הסכום הזה, ולמשחקי מולטי בלבד זה באמת יכול לתרום, לסינגל - הרבה פחות, אז חברת שיסכימו לחצי שנה תמורת 2.5 מליון יהיו בבעיה מן הסתם, וככל שיהיו יותר מנויים כך זה יהיה להם פחות משתלם.
בכל אופן גם כמשחק חדש זה ממש לא איזה AAA גדול ויש את הסטודיואים הפנימיים (הרבים) שצריך לממן, מעבר למשחקים האלה.

אבל בתאוריה - אתה צודק ;)

הם שמו פחות מ-3 מליון דולר כדי שההמשך שנראה בתקציב גדול וכולל סינגל עם וין דיזל ושיט ישוגר אצלם וישאר חצי שנה. אז אם זה היה שנה הם היו משלמים 5 מליון? 6 מליון? זה עדין סכום ממש קטן יחסית למה שחשבנו.

אני חושב שאם כבר יש סיבה שהסכום קטן מהרגיל היא שזה משחק GaaS כך שיש לחברה אנטרס כלכלי להגדיל את היוזר בייס. אני משער שמשחק סינגל בלבד יעלה להם יותר. ועדין, נשמע ש-GP יכול להפוך למגה רווחי אם הוא כבר לא כזה כרגע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוקטובר 2022, 22:42

Stick כתב:בלי קשר, באשר להפתעות, אני באמת חושב שאיפשהו באמצע המשחק נעבור לשחק את אטראוס וזה יהיה חלק מרכזי מהמשחק. זו נטו ספוקלציה שלי, אבל לצד העובדה שדי מתבקש שחלק מרכזי מהמשחק יהיה מסע בזמן וכל זה, אני לא אופתע אם באמצע המשחק נפסיד עם קריטוס, רק כדי לחזור אחורה עם אטראוס...

אני ממש לא חושב, ״נחשף״ השבוע שהמשחק הוא 16 שעות גיימפליי נטו למשחק הראשי ועוד בערך 14 של משימות צד.
זה עדיין קצת משחק ״עולם פתוח״ אז קשה לי להבין איך יעשו שבחצי המשחק משחקים את אטריאוס כמו שאתה צופה, או שנדב תיאר לעצמו בזמנו.
זאת אומרת תחשוב על זה, איך זה יתבצע? איך תעשה מאה אחוז אם *באמצע המשחק* אתה מאבד את היכולת לחזור למקומות וכו׳…
אם משהו כזה יקרה - זה יהיה בשעתיים האחרונות, מקסימום. וכולל סצינות מעבר :) כשכמובן שלפני זה תופיע אזהרה שזו נקודת אל חזור וזה… אזהרה שאני מתקשה מאווווווד להאמין שתופיע באמצע המשחק

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2022, 23:10

המשחק רק 30 שעות להשלמה מלאה? זה נשמע לי הזוי, כי זה נשמע בערך כמו המשחק הקודם אם לא קטן יותר ועבדו על המשחק הזה כמעט אותו זמן כשהיה להם מנוע ומערכות מוכנים. זה הזיה אם הוא באותו גודל כמו הקודם.

כלומר, אלה אם בעצם רק חלק קטן מסנטה מוניקה עבדו על המשחק הזה ורוב הצוות עובד עם קורי על הip החדש לדור הבא. אם זה המצב אז -> אושר :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אוקטובר 2022, 00:26

הסיפור יהיה באותו אורך כמו הראשון, כלומר לגבי הקאטינס נטען שיש 3 וחצי שעות בקמפיין הראשי לעומת 3 של המשחק הראשון. לגבי המשחק אמרו 20 שעות של קמפיין (כולל הקאטסינס) ו20 שעות של תוכן צד, שזה כמו הראשון בערך בקמפיין ולגבי תוכן הצד זה מאוד תלוי, כי בראשון הוא היה די בינוני או חצי אפוי כזה בהרגשה שלו. אז אני מקווה שתהיה כאן יותר השקעה הפעם.

לפי מה שאני מדמיין זמן הפיתוח הלך כדי לעשות את ה20 שעות האלו מגוונות מאוד בסביבות, באויבים, וכמובן פי 2-3 בוסים וסט פיסס גדולים לעומת הראשון, שהיה די דל באספקט הזה. זה בדיוק הטיפול שקיבלו GOW 2 או אנצ'רטד 2 בזמנו.
אורך המשחק ממש לא מפריע לי, להפך, 30+ למשחק נורמלי שלא רץ בעמוק על הקמפיין זה מצוין, לא כל משחק צריך להיות מטלה של 50+ שעות. אפילו TLOU 2 היה לדעתי ארוך מדי.

לגבי אטראס וכל זה אני סתם חושב ככה, אבל אין לי את כל הפרטים לגבי איך זה יקרה מן הסתם :). נראה, אבל על פניו אין משהו שאמרת שאי אפשר לפתור. גם המשחק הראשון סגר את העולם שלו כמה פעמים בסיפור ואולי נראה את זה שוב, אולי קריטוס לא בהכרח ימות ובסוף המשחק נוכל להסתובב עם שניהם כרגיל בעולם ולהחליף ביניהם, או שאטראס יהיה רק חלק מהמשחק כשהוא סגור יותר.
האמת שבכלל אין לי מושג איך החלק הזה יתקיים, המשחק הקודם נגמר בתחיחת החורף ועם זמן מת לדמויות להסתובב ולהשלים קווסטים, המשחק הזה אמור להסתיים עם חורבן העולם הנורדי באיזשהי צורה לפחות... אז לא יודע.

בכל מקרה מה שאפשר להעריך יותר בקלות זה מסע בזמן שנרמז לאורך כל המשחק הקודם, ככה שבכל מקרה הם ישחקו עם הקטע הזה של עולם חצי פתוח תוך כדי הקמפיין. אם איפשהו בנקודת האמצע של המשחק עוברים לשחק את אטראוס ואז יש כמה שעות יותר לינאריות, לא נשמע לי בלתי אפשרי. זה בהחלט יעזור לרענן את הגיימפלי שנשאר בבסיסו זהה לקודם, וכמו ששם רעננו קצת באמצע עם הלהבים, אפשר לרענן פה עם מערכת קרב קצת שונה עם אטראוס.

אבל נראה, אם המשחק הזה רוצה להיות סיום הסאגה הנורדית, אז הוא צריך להיות משהו משמעותי בשביל אטראס, לוקי. אני לא מאמין שהוא ימות פה בלי שנשחק אותו, ואני גם לא חושב שהוא פשוט יעבור למיתולוגיה אחרת עם המשחק הבא ועדיין לא נשחק אותו. אז כמו שאני מדמיין את זה, או שאנחנו משחקים אותו בחלק משמעותי והוא מת בראגנרוק, או שקריטוס ימות מתישהו בראגנרוק ומשם אטראס יהיה הדמות השחיקה גם לסיקוולים.
אבל זו סתם הספקולציה שלי לגבי לאן המשחק יקרה, נדע עוד ארבעה שבועות :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 08:45

שוב, אני גם חושב שאולי נשחק אותו אבל נקודת האמצע לא תהיה הנקודה בה אחד מהם ימות… גם לא זכור לי שהמשחק הראשון סגר בפנייך משהו (וסיימתי או שוב לפני שבועיים), להפך - העולם רק נפתח יותר ויותר עם הקטע של המים שרק יורדים כשהנחש יוצא מהמים ואז נחשף עוד שטח אדמה שאפשר לגלות.

בקיצור אני לא חושב שזה בלתי אפשרי, תמיד יש דרכים יצירתיות, אבל זה פשוט לא נשמע לי משהו שיעבוד טוב במבנה של משחק כזה.

לגבי אורך המשחק - אני הבאתי נתונים של נטו גיימפליי, בלי קטעי מעבר שיהיו איזה 5+ שעות במצטבר. כמובן שמי שירצה גם למצוא את הסודות והכל זה עוד כמה שעות… וכן, זה רק קצת יתר מהמשחק הקודם, אבל צריך לזכור שבמשחק הקודם כן היו כמה וכמה רגעי ״פילר״ ועולמות שהם יותר ארינות מאשר משהו שחוקרים ומגלים ומקדם את הסיפור משמעותית, ומשימות הצד ברובן לא היו ממש משימות צד מושקעות, פה ממה שאומרים הכל יהיה מהודק יותר ומושקע הרבה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2022, 09:40

הנתונים שאתה מתאר לאסקין די מתאימים למספרים של 2018 בhow log to beat. אז אני מקווה שזה אומר או שעשה אותו צוות קטן משמעותית או שכמו שסטיק אמר - שכל ס״מ בו מושקע משמעותית מהקודם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2022, 10:07

DrKeo כתב:הנתונים שאתה מתאר לאסקין די מתאימים למספרים של 2018 בhow log to beat. אז אני מקווה שזה אומר או שעשה אותו צוות קטן משמעותית או שכמו שסטיק אמר - שכל ס״מ בו מושקע משמעותית מהקודם.

אני ״עיגלתי״ את המספרים, סה״כ ברוטו לבוראו מדובר במשחק שיהיה ארוך יותר בערך ב-5-10 שעת מהמשחק הקודם.
אני חושב שהאופציה השנייה יותר מתאימה כאן, שפשוט המשחק הרבה יותר מהודק בקודם בערך 10 שעות מהתוכן הצדדי היה די פילר וארינות, תחליף את זה בעשר שעות ממש טובות (נניח כאלה שיותר מזכירות את המכרות והדרקונים האופציונליים, רק מושקע הרבה יותר) עם קטעי קישור מושקעים וכמה ס״ט פיסז - ופתאום זה עשר שעות של משחק AAA מושקע במקום תוכן שהרבה היו מעדיפים לוותר עליו אולי.
צריך לזכור שהמשחק הקודם עבר גיהנום פיתוח לא קטן, והורידו ממנו מלא תוכן שתכננו לשים בפנים, אז היה להם יותר מארבע שנים ללטש הכל, להוציא חלקים מיתרים וכו׳…

אבל כן, מן הסתם יש עוד צוות, שעובד על עוד משחק גם כן כבר ארבע שנים, אבל סנטה מוניקה גם גדלו מאז המשחק האחרון.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 134 אורחים