חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2020, 11:40

נכון מאוד קאז! מה שהם עשו עם אקספלורר הייתה זכותם המלאה ועובדה שהם עושים את זה עד היום, כמו כל חברה אחרת בעולם בערך (=מספקים בחינם ובילט-אין דפדפן).
אני בספק אם יש עדיין אנשים רציניים בתחום המשפטים שיכולים להצדיק את העוול שנעשה למיקרוסופט בזמנו. פשוט ראו חברה עם המון כסף והחליטו לקחת מהם קצת.
פלטפורמה שלהם - חוקים שלהם. לא טוב לך? אל תשתתף בה, או שתיצור קריאות לחרם, ואולי זה יעזור... למחוקק לא אמורה להיות זכות להחליט מה קורה בתוך הפלטפורמה שלה, מהבחינה הזו, כמו שאין להם זכות להחליט מה קורה בתוך העסק או הבית שלך. אם אתה לא רוצה למכור מוצר מסויים בחנות שלך - זו זכותך, ואם אתה רוצה לפנק קונים במוצר בחינם - זו בהחלט צריכה להיות זכותך, וכל טענות על מחירי היצף או פגיעה בתחרות הן קריאות בכייניות של אנשים שלא מבינים בזכויות קניין.
אני מניח שאתה גם בעד פירוק או ריסון של פייסבוק ו/או גוגל כיום.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 אוגוסט 2020, 15:44

והרי לכם לאסקין מוחק נדבך שלם של חקיקות בכל התחומים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוגוסט 2020, 19:30

לא כל חברה עושה את מה שMS עשו בזמנו? אייפון מגיע עם ספארי בחינם ואנדרואיד מגיע עם כרום בחינם כשהם שולטים במערכת הפעלה, בול הסיבה שms נתבעה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוגוסט 2020, 20:35

כן, זה מה שכתבתי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 אוגוסט 2020, 22:32

אני דווקא עם לאסקין בזה שמייקרוסופט זכותה היתה להכניס דפדפן למערכת ההפעלה שלה זה המערכת שלהם ואם הם לא היו מכלילים דפדפן... איזה פעיל חברתי יכל אולי לטעון שבאי ההכללה שלהם הם פוגעים בזכות הפרט לגלוש באינטרנט.

אבל ההבנה שלי בסוגיות משפטיות שואפת לאפס אז זה לגמרי תיאוריות מהתחת מצדי.

מה שאני כן חושב זה שמייקרוסופט סוני נינטנדו גוגל או אפל ווטאבר.
לא הוגן שיחליטו כמה cut לקחת למפיצה או למפתחת נכון אלה הפלטפורמות שלהן אבל הן לא מימנו או פיתחו את המשחקים

ולדעתי בעולם מושלם עם צדק המפתחות והמפיצות היו מקבלות נגיסה הרבה יותר קטנה ממה שהן לוקחות.

עם כל זה.. היות שאפיק חברה סינית אני שמח שאפל וגוגל מזמברים אותם.

אני עוד לא השתכנעתי כמו לאסקין שאפיק הם פרו גיימרים.

סוני מייקרוסופט ונינטנדו אמנם דורשות תשלום על אונליין וזה מגעיל.

אבל תשלום האונליין הזה זה חלק מהמכונה הענקית שמממנת לנו את האקסקלוסיבים והמשחקים.

אני עוד לא ראיתי שאפיק מתכוונת לנתב חלק מההכנסה הזו למשחקי AAA. אז אני נגדם כי כי אם כבר כל מה שאפיק שואפת אליו זה להיות
Steam סיני אז אני מעדיף את סטים גם כי כל הבקלוג שלי שם. גם

כי הם מערביים וגם כי עד שאני לא אראה אינדי או AAA מספרים לי שבלי אפיק הם הגיעו לפשיטת רגל אני אמשיך להתבצר בעדה האנטי אפיק הזו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 אוגוסט 2020, 22:42

https://www.remedygames.com/remedy-ente ... orm-games/

סתם לדוגמא להשקעה של אפיק במשחקים. נכון, כנראה נראה אחד מהם רק עוד איזה 3 שנים, אבל הם גם חתמו הסכמי הפצה עם עוד שתי חברות.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 אוגוסט 2020, 23:05

שמישהו יגיד לגלאס שהקונסולות מיוצרות ע"י סינים.

רק שאני אהיה בטוח שהבנתי נכון, הטיעון הוא 'כל עוד הרווחים הולכים לפיתוח משחקים שמעניינים אותי, לא אכפת לי איך הם עושים את הכסף'.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2020, 00:07

Klayman כתב:https://www.remedygames.com/remedy-entertainment-signs-with-epic-games-to-publish-two-new-multi-platform-games/

סתם לדוגמא להשקעה של אפיק במשחקים. נכון, כנראה נראה אחד מהם רק עוד איזה 3 שנים, אבל הם גם חתמו הסכמי הפצה עם עוד שתי חברות.

קטסטרופה...
"giving full creative freedom and IP ownership to development partners such as Remedy"

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוגוסט 2020, 00:20

בנתיים 2:0 לכם חב'רה הופתעתי מהדיל עם רמדי. אבל אני עדיין אאחז בשארית כוחותי בעמדה האנטי אפיק שלי ואגיד שעד שלא ראינו שזה משחקי AAA אייכותים שבאמת יגיעו לפלטפורמות אחרות אני זכאי להישאר אנטי.

כאילו אתם יכולים להגיד "למען השם מה הגלאס הזה מעשן"
אבל בטח תסכימו איתי שפרויקטים של AAA יכולים להתבטל.

אז עד שאראה את אותם משחקי רמדי בחנות הקרובה לביתי או בחנות הדיגיטלית שלי.

הכל בגדר הבטחה שטרם מומשה.
להבטיח גם ביבי יודע וגם ספנסר.
אם אני לא טועה הסינים גם הבטיחו רכבת לאילת. מה יצא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוגוסט 2020, 09:22

יש להפ ארבעה פרוייקטים ממפתחות אדירות בצינור. כמובן שהכל יכול לקרות בדרך, אבל בנתיים המצב מאוד חיובי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 אוגוסט 2020, 21:56

מגניב

אוף, מתי יהיה אפשר לשתף לינקים של הכתובות שאני מקבל בנייד? זה כמעט יותר חשוב מכפתור לייק

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 אוגוסט 2020, 00:48

חחח "stay over there"
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 18 אוגוסט 2020, 16:11

הבטא של ODST למחשב התחילה וצייצנים נפלו על 343 בגלל שאפשר לבחור במולטי nameplate של סירנת משטרה (הכוח המשטרתי של ניו מומבסה מהמשחק, שמסייע להילחם בפלישה של הקובננט), אז הם שיחררו התנצלות והסירו אותה. 2020 :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 אוגוסט 2020, 22:59

וואו. אבל לא מפתיע בסה"כ. לאף אחד אין אינטרסט להאבק בדברים האלו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 19 אוגוסט 2020, 01:55

עדכוני פאס לשבועיים הקרובים, עוזבים:
Leaving August 31
Creature in the Well (Console & PC)
Giana Sisters: Twisted Dreams – Director’s Cut (Console)
Metal Gears Solid 2 & 3 HD (Console)
Metro: Last Light Redux (Console)
The Jackbox Party Pack 3 (Console)

Leaving September 1
NBA 2K20 (Console)

Leaving September 7
Red Dead Redemption 2 (Console)

מגיעים:
Spiritfarer (Console & PC) ID@Xbox – Available Today
Battletoads (Console & PC) – August 20
Crossing Souls (PC) ID@Xbox – August 20
Darksiders: Genesis (PC) – August 20
Don’t Starve: Giant Edition (Console & PC) ID@Xbox – August 20
New Super Lucky’s Tale (Console & PC) – August 21
Hypnospace Outlaw (Console & PC) ID@Xbox – August 27
Tell Me Why: Chapter 1 (Console & PC) – August 27
Double Kick Heroes (Console & PC) ID@Xbox – August 28
Wasteland 3 (Console & PC) – August 28
Crusader Kings III (PC) ID@Xbox – September 1
Resident Evil 7 Biohazard (Console & PC) – September 3

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוגוסט 2020, 02:01

מכל הרשימה הזו הכי צרם לי לראות את האוסף של MGS שלא זמין לנו בישראל...כל הכבוד ל-MS על היחס השיוויוני למנויים שלה מכל העולם.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 19 אוגוסט 2020, 02:07

זה באמת מעצבן כשזה מגיע לרכישה אבל כל עוד זה בפאס אין בעיות של מגבלה איזורית, אפשר לשחק חופשי, לפחות כשמעבירים לריג'ן האמריקאי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוגוסט 2020, 08:15

BiA כתב:הבטא של ODST למחשב התחילה וצייצנים נפלו על 343 בגלל שאפשר לבחור במולטי nameplate של סירנת משטרה (הכוח המשטרתי של ניו מומבסה מהמשחק, שמסייע להילחם בפלישה של הקובננט), אז הם שיחררו התנצלות והסירו אותה. 2020 :)

...וואו...טוב אני מניח שאני לא באמת צריך להיות מופתע בשלב הזה.
לגבי הבטא עצמה,בסך הכל אני רואה רשמים חיוביים מינוס כמה תלונות על באגים פה ושם שכמובן מתקבל על הדעת בגלל שמדובר בסוג של בטא,אבל מה שבאמת מעניין לדעתי הם התיקונים ש343 הטמיעו במולטי של היילו 3,שהייתה לו בעיית hit registration מאוד מורגשת שגרמה לו להרגיש לאורך שנים (מאז ההשקה של mcc ב2014),איך לומר,לא נכון,ובבטא הזו אנשים מציינים שיפור ניכר בעניין ולפי הבלוג פוסט האחרון מדובר היה בתיקון די מורכב,אז סחתיין על 343 בהקשר הזה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 19 אוגוסט 2020, 08:37

DrKeo כתב:לא כל חברה עושה את מה שMS עשו בזמנו? אייפון מגיע עם ספארי בחינם ואנדרואיד מגיע עם כרום בחינם כשהם שולטים במערכת הפעלה, בול הסיבה שms נתבעה.

אייפון ואנדרויד עצמם מספקים את הדרישה לתחרותיות בתחום הסמארטפונים.
אם היתה מ"ה עם נתח שוק משמעותי בתחום המחשבים האישיים, אז גם לא היו תובעים את מיקרוסופט

חוץ מזה, זו חוכמה קטנה להסתכל על העבר דרך משקפיים של ההווה. היום המצב של ריבוי דפדפנים נראה מובן מאליו.
צריך לזכור שנטסקייפ בעצם המציאה את השוק של הדפדפנים. היא היתה (ונשארה) דוגמה לתועלת שיש בחדשנות.
אבל לנטסקייפ לא היו הכיסים העמוקים של מיקרוסופט והיכולת לספוג הפסדים כחלק מאסטרטגיית חדירה.
את מיקרוסופט לא מעניינת חדשנות אם זה לא ריווחי בשבילה. למחוקק יש ראייה רחבה יותר מאשר חברה מסחרית והוא כן רואה צורך בלתת הגנה לחדשנות

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוגוסט 2020, 11:26

sharonbn כתב:
DrKeo כתב:לא כל חברה עושה את מה שMS עשו בזמנו? אייפון מגיע עם ספארי בחינם ואנדרואיד מגיע עם כרום בחינם כשהם שולטים במערכת הפעלה, בול הסיבה שms נתבעה.

אם היתה מ"ה עם נתח שוק משמעותי בתחום המחשבים האישיים, אז גם לא היו תובעים את מיקרוסופט

חוץ מזה, זו חוכמה קטנה להסתכל על העבר דרך משקפיים של ההווה. היום המצב של ריבוי דפדפנים נראה מובן מאליו.
צריך לזכור שנטסקייפ בעצם המציאה את השוק של הדפדפנים. היא היתה (ונשארה) דוגמה לתועלת שיש בחדשנות.
אבל לנטסקייפ לא היו הכיסים העמוקים של מיקרוסופט והיכולת לספוג הפסדים כחלק מאסטרטגיית חדירה.
את מיקרוסופט לא מעניינת חדשנות אם זה לא ריווחי בשבילה. למחוקק יש ראייה רחבה יותר מאשר חברה מסחרית והוא כן רואה צורך בלתת הגנה לחדשנות

אז היית אומר שיש לאפיק אשכרה סיכוי לנצח כאן? כי פסיקה לטובתם הולכת לייצר חתיכת תקדים עבור כל מפתח אנדרואיד/iOS ואולי אפילו פתח לתביעה דומה נגד MS וסוני.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 19 אוגוסט 2020, 12:43

בוודאי שיש להם סיכוי. אני לא יודע להגיד עד כמה גדול הוא.
כמו שאמרתי, המצב של שוק הסלולארי אינו דומה לשוק המחשב האישי. אני לא יודע איך יתייחס השופט לטענות על מונופול
ובכל מקרה מה תהיה התוצאה הכי מרעישה, שאפל וגוגל יצטרכו להוריד עמלות? זה כזה מהפיכני?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 אוגוסט 2020, 12:46

sharonbn כתב:

אבל אקפלורר רק המשיך את ה dominance שלו לאחר הantitrust ובכל זאת יש קרום והזיכרון על אינטרנט אקפלורר נשאר נחלתם של מבוגרים.

יש גם מי שיגיד שהם מונופול בארה"ב ששם למיטב זכרוני אפל מעבר ל70 אחוז ובלי לשחק עם אפל אין דריזה בשוק האמריקאי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 19 אוגוסט 2020, 12:58

swiss-the-engine כתב:אבל אקפלורר רק המשיך את ה dominance שלו לאחר הantitrust ובכל זאת יש קרום והזיכרון על אינטרנט אקפלורר נשאר נחלתם של מבוגרים.

נו, אז?
המטרה של התביעה נגד מיקרוסופט לא היתה להחזיר את התחרותיות בשוק הדפדפנים. זה היה כבר אבוד. המטרה היתה למנוע ממיקרוסופט מלחסל את היזם הבא עם המוצר החדשני הבא
אם אתה רוצה דוגמה לתביעה שחיסלה נסיון השתלטות אפשר להסתכל על התביעה של סאן נגד מיקרוסופט. מיקרוסופט ניסתה להשתמש במונופול של חלונות כדי לגנוב את ג'אווה מסאן. אחרי התביעה מיקרוסופט הפסיקה להוציא גירסאות של ג'אווה (עד היום מי שמוציא את ג'אווה לחלונות היא אורקל)

swiss-the-engine כתב:יש גם מי שיגיד שהם מונופול בארה"ב ששם למיטב זכרוני אפל מעבר ל70 אחוז ובלי לשחק עם אפל אין דריזה בשוק האמריקאי.

לתביעה של אפיק יש סיכוי כלשהוא. אני לא יודע להעריך כמה גדול הוא וודאי שאני לא יודע לחזות את תוצאת המשפט (אם יהיה בכלל)

זה גם לא נכון להשוות תביעה של הממשלה נגד חברה מסחרית מול תביעה בין שתי חברות. המניעים והמטרות שונים. את אפיק לא באמת מעניין לפתוח את השוק לתחרות.
אם נגיד אפל וגוגל יגיעו איתה להסכם שמפחית את העמלות בשבילה היא תסיר את התביעה. סידור כזה אי אפשר להציע לממשלה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוגוסט 2020, 13:20

sharonbn כתב:בוודאי שיש להם סיכוי. אני לא יודע להגיד עד כמה גדול הוא.
כמו שאמרתי, המצב של שוק הסלולארי אינו דומה לשוק המחשב האישי. אני לא יודע איך יתייחס השופט לטענות על מונופול
ובכל מקרה מה תהיה התוצאה הכי מרעישה, שאפל וגוגל יצטרכו להוריד עמלות? זה כזה מהפיכני?

מההתבטאויות של סוויני בטוויטר,הכיוון שחשבתי הוא יותר פתיחה של חנות עצמאית של אפיק,נפרדת מה-App Store וה-Play Store וכזו שכנראה גוגל ואפל לא יראו ממנה דולר. אבל אפילו אם העמלות ייחתכו,אני מניח שמדובר פה בפגיעה כלכלית לטווח ארוך עבורן כי אפ לפחות הדגישה שהיא לא תסגור עם אפיק דיל נפרד על עמלות חדשות אז שינוי כזה יאלץ אותה לקחת עמלות מופחתות עבור כל אפליקציה שנמצאת בחנות שלה. מן הסתם זה לא ימוטט אותם או משהו שאפילו קרוב לזה,אבל עדיין,החברות האלה כבר מזמן עברו את השלב של פחד קיומי וזה פשוט עניין של להתעשר כמה שיותר,לא?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 19 אוגוסט 2020, 13:24

הanti-trust באיחוד האירופאי נגד מיקרוסופט (אגב, לא רק על האקספלורר אלא גם על נגן המוזיקה) היתה נטו מהלך פוליטי כי מיקרוסופט חברה אמריקאית. אבל מילא הפוליטיקה, זה פשוט היה מהלך רע ואנטי-צרכני.
מיקרוסופט השקיעה הרבה מאד בחדשנות גם בנגן המוזיקה שלה וגם בדפדפן שלה כל עוד זה השתלם לה (כל האינטרנט הרספונסיבי מבוסס בעצם על חדשנות של הצוות של IE ואופיס אונליין עם תמיכה ב-AJAX), אבל ברגע שהאיחוד האירופי סינדל אותה כבר לא היה משתלם לה להתחרות: כל השקעה רק היתה הולכת לפח.
בפועל המהלך הזה של האיחוד הוביל למונופול של כרום בשוק הדפדפנים, ולמונופול של itunes בתחום המוזיקה (שניהם לא היו צריכים את האיחוד האירופי בשביל לתת פייט למיקרוסופט, כי בטריטוריות אחרות הם הסתדרו יופי).

המקרה הנוכחי קצת שונה: אין בעיה שאפל או גוגל יקחו 30%, ומי שלא רוצה שלא יעבוד איתם. אבל התנאים של אפל וגוגל הם מאד שרירותיים, משתנים לפי גחמות, ומפלים לרעה מוצרים דיגיטליים בכלל ומשחקים בפרט. אפל למשל מאפשרת *לאמזון* למכור דיגיטלית באפליקציה כרטיסי gift card של *גוגל פליי* בלי לקחת מהם עמלה, אבל אפיק לא יכולה למכור vbucks על בסיס מערכת החיוב שלה. זה כנראה יהיה הקלף האמיתי של אפיק, ולא "30% זה יותר מידי".
יותר מזה, אפל עכשיו מאיימת לא רק בהסרת המשחק שבוצעה בפועל, אלא בסגירת חשבון המפתחים של אפיק לחלוטין גם לios וגם לmacos - מה שלא יאפשר להם לחתום קוד דיגיטלית, וימנע המשך של פיתוח מנוע אנריל למק (ובגלל שאפל מחייבת מפתחים לחתום קוד iOS על בסיס מחשבי מק, זה למעשה פוגע בכל המפתחים שמשתמשים או חשבו להשתמש במנוע אנריל).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 4 אורחים