חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי glass man » 27 פברואר 2021, 15:48

אל תשכחו גם שסוני רכשה 1.9% מחברת האם של FS והעסקה בינהם היתה דווקא בגלל שחברת האם הזו מעוניינת בכוח הכלכלי והשיווקי של סוני למשחקים שהיא מתכננת להוציא בדור הקרוב.

או בעברית פשוטה הקשר של סוני וFS הדוק מתמיד. מניח שכמו שסטיק אמר הרצון האישי של מיאזאקי ישחק פה תפקיד, אבל אני מקווה שאלדן רינג יהיה הצלחה כלכלית כבירה והוא יפתח לו את התיאבון למשחקים אחרים, כך או כך קשה לי מאוד להאמין שלא נראה אקסקלוסיבי שלהם לסוני בדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 פברואר 2021, 16:26

Stick כתב:
Uncle Pey'j כתב:אני חושב שהמשך ל-BB מהכיוון של From גם מאוד תלוי ביכולת שלהם מבחינת כוח אדם לעמוד בו. זו אחת המפתחות הכי עסוקות בתעשייה, עם סדרות מצליחות שלכל אחת קהל מעריצים הארדקור שמנסה למשוך את החבל לכיוונו- חלק רוצים המשך לסקירו,חלק רוצים המשך ל-DS,אחרים בכלל רוצים armored core חדש (יש שמועות כבר שנים על משהו כזה אצלם אבל עד עכשיו לא הוכרז כלום), אם אלדן רינג יהיה הצלחה מסחררת,והוא כנראה יהיה,אנשים ירצו גם המשך אליו,השאלה היא איפה BB עומד כאן,והאם From רוצים לחזור לפרנצ'ייז שלא שייך שלהם בסופו של יום או להמשיך לפתח IPs ששלהם 100%.

יש להם מערכת יחסים מצוינת עם סוני, אני בטוח שלמצוא מודל כלכלי כזה שבו זה כדאי לשני הצדדים לא יהיה סיפור קשה.
כמובן שבפועל אני לא באמת יודע, אין לי מושג מה הפרטים הטכניים ביניהם. אבל מה שאני כן יכול להגיד זה את תחושתי לפי איך שמיאזאקי מדבר. הוא מסוג האנשים האלו שתמיד אומרים את מה שנראה להם, וזה הרבה פעמים גם גרם לו הסתבכויות קטנות עם האנשים בחליפות.
לדוגמה - אני זוכר ויכוחים פה עוד ב2016 כשאמרתי שלא נראה סיקוול לדארק סולס בשנים הקרובות, פשוט כי מיאזאקי אמר עוד לפני היציאה של DS3 ובמהלך מסע הפרסום שנמאס לו מהמותג הזה לבינתיים ואם הוא לא היה מחויב בחוזה גם אותו הוא לא היה עושה. אמרו פה שעם כל הכבוד לרצון שלו ולמה שהוא אומר ישלמו לו מספיק על המותג הזה והוא יעשה DS4... אבל לא.
אז אם מיאזאקי מדבר כמו שהוא מדבר על BB, וזה פחות או יותר המותג היחיד הוא לא שולל 'אומנותית' סיקוול שלו, אני מאמין לו שהוא באמת מעוניין בזה. ואם נוא מעוניין בזה אז זה יקרה, כנראה שלא בקרוב באמת כי הם מאוד עסוקים כמו שאמרת, אבל לקראת סוף הדור אולי.

זה הייתי אני :!:
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 פברואר 2021, 07:24

מיאזאקי הוא ה-איש בחליפה גם ב FROM לא? אז ברור שבגדול הוא עושה מה שבא לו וזה דבר מעולה. אין כמו טאלנט גדול שקובע את הקו ופועל על סמך הרצונות שלו ללא (רק) שיקולים מסחריים ציניים וקרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2021, 11:01

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 פברואר 2021, 12:13

אולי באירוע השמועתי של MS במרץ? אני הנחתי שהוא יתרכז בעיקר בצד א׳ בדגש על בת׳סדה אבל מאוד יכול להיות שMS השיגו זכויות מרקטיג לאלדן רינג,אחרי הכל הוא הוכרז על הבמה שלהם בE3 2019.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 פברואר 2021, 12:27

bling כתב:מיאזאקי הוא ה-איש בחליפה גם ב FROM לא? אז ברור שבגדול הוא עושה מה שבא לו וזה דבר מעולה. אין כמו טאלנט גדול שקובע את הקו ופועל על סמך הרצונות שלו ללא (רק) שיקולים מסחריים ציניים וקרים.

כן, הוא הנשיא של FS מאז 2012 בעערך לפי מה שאני זוכר, קצת אחרי שיצא דארק סולס 1.
לא בכל הפרויקטים הוא הבמאי לאורך כל הפיתוח, למשל סקירו פותח על ידי צוות שלם בFS בלעדיו כשהוא רק מפקח על הכל כנשיא.
המשחקים שהיו שלו בבלעדיות כיוצא אומנותי הם דימון סולס, דארק סולס 1, BB ועכשיו ER.

glass man כתב:
Stick כתב:הוא די בטוח קרוס ג'ן. למעשה הוא משחק PS4 כי הוא היה אמור לצאת עוד לפני הדור החדש ורק אחרי זה בטח לקבל גרסאת PS5 (בדיוק כמו דארק סולס 2 בדור הקודם, שגם הופץ על ידי NB), אבל אני מניח שעם הדחייה שלו שתי הגרסאות כבר יצאו יחד.
BB זה מקרה אחר, קודם כל כאמור הוא הגיע אחרי דארק סולס 2 שהיה קרוס ג'ן עם גרסאת דור הבא קצת מאוחר יותר, והוא מומן על ידי סוני שמלכתחילה רצתה בלעדי לדור הבא. כלומר בשביל זה הוא קיים, עוד לפי הדיווחים בזמנו FS התרסקו לגמרי עם המנוע החדש שהם בנו לDS2 (שאכן הם לא השתמשו בו מאז, והוא אכן 'האשם המרכזי' בדיווחים לכל הבעיות של DS2), והדיל עם סוני כלל גם עזרה של צוותים מסוני עם פיתוח מנוע לדור הPS4.
ואכן את המנוע של BB שנבנה עם סוני הם לקחו אחר כך גם לDS3 ולסקירו, שיצאו גם אצל מייקרוסופט.

אני חושב שזה הכול תלוי יותר במתי הוא יוצא 2022 זו בערך השנה האחרונה שהPS4 היא קונסולה רלוונטית באיזושהי מידה. אז אם הם מכוונים ל2022 אז אני בהחלט רואה אותו קרוס ג'ן אם זה משחק 2023 אז יש מצב שגרסאות הקרוס ג'ן יבוטלו וגם אם זה לא יוכל לעשות מהפכה של ממש בgame design זה עדיין יהיה עדיף.

אם זה משתמש במנוע הקיים וזה קרוס ג'ן אז זה ממש מאכזב כי זה פשוט לא מנוע מרשים, הוא נחמד, אבל אם הם באמת בונים RPG עולם פתוח, קשה לי לראות את המנוע הזה מרשים מישהו. בכל מקרה כמובן אני אחכה שנראה את אלדן רינג לפני שאצעק אכזבה וכמובן שככה או ככה אני אהיהו שם Day one כדי לתמוך בהם.

אני ממש מקווה שלא יהיה BB2 הוא אמנם הכי אהוב עלי מהמשחקים שלהם, בגלל הדגש שלו על אגרסביות במקום הגנתיות, אבל אני מרגיש שBB עשה כל מה שאפשר עם הנוסחא ואני רוצה לראות אותם יוצאים מאזור הנוחות ועושים מהיום משחקים שהם יותר story driven מאשר gameplay driven.

מאוד לא סביר שזה משחק של 22 ואני חושב שאין שום צפי בעולם שהוא יהיה 23. זה משחק שעל פי כל העדויות, וגם לפי הסגנון של FS עם הכרזה ויציאה כמה חודשים לאחר מכן, היה אמור לצאת כבר לפני שנה פחות או יותר. בכל מקרה הוא כמובן נדחה וגם הקורונה לא עזרה, אבל לפי כל הדיבורים הוא יצא השנה ואפילו לפני סופה.
ככה שהמשחק פותח קודם כל כמשחק PS4, וזה מה שהוא יהיה.

מהפכה של ממש בgame design זה משהו שאני מניח שהם קודם כל צריכים לרצות, לפני שהם מוגבלים טכנית. ברור שדור חדש נותן אפשרויות שלא היו קיימות, אבל זה לא שמשחקי סולס הם מורכבים טכנית בצורה קיצונית שאפשר ממש להרגיש את הדור הקודם מחזיק אותם מאחור...
אל תצפה לRPG עולם פתוח בסגנון של סקיירים או ME, הם לא הולכים לשם והם כבר אמרו את זה. זה לא יהיה עולם עם מלא NPC ואינטרקציות, אני חושב שמיאזאקי גם אמר רשמית שלא יהיו ערים מאוכלסות או דברים כאלו. הוא בסך הכל אמר שזו תהיה האינטרפטציה שלהם על ה"עולם הפתוח", ומיד סייג בכך שהוא לא מתכוון שמדובר במעבר שלם לזאנר הזה.
ההימור שלי הוא שזה יהיה עולם רחב וגדול בהרבה מהמשחקים שבאו לפניו, ושה"פתוח" בעולם הזה יהיה משהו בסגנון של האופציה לגשת לבוס הסופי פתוחה מההתחלה, או לכל אחד מהכיוונים והשבילים האחרים שיהיו קיימים. וכל השאלה של איך ומאיפה לשחק את המשחק תהיה חופשית לגמרי. כמה חקירה אתה רוצה לעשות, כמה תתחזק (על ידי אותה חקירה, ובטח חיסול בוסים מסוימים של אזורים 'אופציונליים' כביכול), וכמה מהסיפור תנסה למצוא.
זה רק הימור שלי ונחכה לראות מה הכוונה שלהם בבוא היום, אבל זה נשמע לי מאוד מסתדר עם הכיוון והאיכויות של FS, כמו גם עם ההכרזה שלהם שזה 'השלב הבא' באובולוציה של זאנר הסולס. בהחלט נשמע מתאים, וגם אנשים שראו אותו אומרים שהוא דומה יותר למשחקי סולס מאשר לסקירו נגיד (בסקירו לא היה LOOT או מכניקות RPG בכלל).

באשר למה שאמרת על הסיפור אני אגיד רק שלדעתי אין לך למה לצפות. למשחקי סולס וBB יש *המון* סיפור, באמת, יש שם לור עצום וכתוב היטב וגם המון דמויות ואירועים ודברים מאוד גדולים שקורים. אני לא אומר את זה כאיזה מעריץ מתנשא שמחפש לתקוף את מי שאין לו כוח לחפש את הסיפור הזה, רק להגיד שיש במשחקים האלו כבר המון סיפור וזה לא איזה אלמנט שFS צריכים פשוט 'להשתפר' בו כאיזו התפתחות לינארית שלה כמפתחת.
כלומר אפשר לחלוטין לא לאהוב את דרך העברת הסיפור שלהם - שכוללת המון חקירה, המון סיפור ויזואלי, והמון קריאה של חפצים וחיבור עצמאי של המשחק בין המקומות, השמות וכו', אבל זה לא שאין שם סיפור ועכשיו כשמרטין נכנס איתם אז סוף סוף יהיה סיפור.
ככל הידוע כרגע מרטין כתב את העולם ואת הלור, הדמויות, האירועים וכו' של המשחק, אבל אין לו נגיעה במשחק עצמו או במילים אחרות - בצורה שבה הסיפור של העולם הזה מועבר. זה לא שהוא כתב דיאלוגים או סרטוני מעבר, הוא כתב את כל מה שFS כן כתבו כבר בעבר, וברור שזה מעניין ומרענן לראות איזה עולם הוא בנה ואיך זה יתבטא במשחק, אבל לא הייתי מצפה שהסיפרו יועבר בצורה שונה, בטח אם הם באמת הולכים ל'עולם פתוח' בסגנון שנדמה לי - שרק ירוויח עוד יותר מצורת הסיפור הזו.

ובקשר לBB2, תמיד אפשר לפתח את הנוסחא או להפוך אותה על הראש, זה לא משנה אם זה סיקוול או IP חדש. גם אם ER לא יעשה את מה שאמרתי עכשיו, BB2 יכול לעשות את זה. וגם אם לא את זה, אז כל דבר אחר... ואולי לא, כמובן, אבל לא הייתי פוסל את BB2 מטעמי 'שיא הנוסחא' כי הם יכולים לעשות איתו מה שבא להם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 13:18

Stick כתב:
bling כתב:מיאזאקי הוא ה-איש בחליפה גם ב FROM לא? אז ברור שבגדול הוא עושה מה שבא לו וזה דבר מעולה. אין כמו טאלנט גדול שקובע את הקו ופועל על סמך הרצונות שלו ללא (רק) שיקולים מסחריים ציניים וקרים.

כן, הוא הנשיא של FS מאז 2012 בעערך לפי מה שאני זוכר, קצת אחרי שיצא דארק סולס 1.
לא בכל הפרויקטים הוא הבמאי לאורך כל הפיתוח, למשל סקירו פותח על ידי צוות שלם בFS בלעדיו כשהוא רק מפקח על הכל כנשיא.
המשחקים שהיו שלו בבלעדיות כיוצא אומנותי הם דימון סולס, דארק סולס 1, BB ועכשיו ER.

glass man כתב:
Stick כתב:הוא די בטוח קרוס ג'ן. למעשה הוא משחק PS4 כי הוא היה אמור לצאת עוד לפני הדור החדש ורק אחרי זה בטח לקבל גרסאת PS5 (בדיוק כמו דארק סולס 2 בדור הקודם, שגם הופץ על ידי NB), אבל אני מניח שעם הדחייה שלו שתי הגרסאות כבר יצאו יחד.
BB זה מקרה אחר, קודם כל כאמור הוא הגיע אחרי דארק סולס 2 שהיה קרוס ג'ן עם גרסאת דור הבא קצת מאוחר יותר, והוא מומן על ידי סוני שמלכתחילה רצתה בלעדי לדור הבא. כלומר בשביל זה הוא קיים, עוד לפי הדיווחים בזמנו FS התרסקו לגמרי עם המנוע החדש שהם בנו לDS2 (שאכן הם לא השתמשו בו מאז, והוא אכן 'האשם המרכזי' בדיווחים לכל הבעיות של DS2), והדיל עם סוני כלל גם עזרה של צוותים מסוני עם פיתוח מנוע לדור הPS4.
ואכן את המנוע של BB שנבנה עם סוני הם לקחו אחר כך גם לDS3 ולסקירו, שיצאו גם אצל מייקרוסופט.

אני חושב שזה הכול תלוי יותר במתי הוא יוצא 2022 זו בערך השנה האחרונה שהPS4 היא קונסולה רלוונטית באיזושהי מידה. אז אם הם מכוונים ל2022 אז אני בהחלט רואה אותו קרוס ג'ן אם זה משחק 2023 אז יש מצב שגרסאות הקרוס ג'ן יבוטלו וגם אם זה לא יוכל לעשות מהפכה של ממש בgame design זה עדיין יהיה עדיף.

אם זה משתמש במנוע הקיים וזה קרוס ג'ן אז זה ממש מאכזב כי זה פשוט לא מנוע מרשים, הוא נחמד, אבל אם הם באמת בונים RPG עולם פתוח, קשה לי לראות את המנוע הזה מרשים מישהו. בכל מקרה כמובן אני אחכה שנראה את אלדן רינג לפני שאצעק אכזבה וכמובן שככה או ככה אני אהיהו שם Day one כדי לתמוך בהם.

אני ממש מקווה שלא יהיה BB2 הוא אמנם הכי אהוב עלי מהמשחקים שלהם, בגלל הדגש שלו על אגרסביות במקום הגנתיות, אבל אני מרגיש שBB עשה כל מה שאפשר עם הנוסחא ואני רוצה לראות אותם יוצאים מאזור הנוחות ועושים מהיום משחקים שהם יותר story driven מאשר gameplay driven.

מאוד לא סביר שזה משחק של 22 ואני חושב שאין שום צפי בעולם שהוא יהיה 23. זה משחק שעל פי כל העדויות, וגם לפי הסגנון של FS עם הכרזה ויציאה כמה חודשים לאחר מכן, היה אמור לצאת כבר לפני שנה פחות או יותר. בכל מקרה הוא כמובן נדחה וגם הקורונה לא עזרה, אבל לפי כל הדיבורים הוא יצא השנה ואפילו לפני סופה.
ככה שהמשחק פותח קודם כל כמשחק PS4, וזה מה שהוא יהיה.

מהפכה של ממש בgame design זה משהו שאני מניח שהם קודם כל צריכים לרצות, לפני שהם מוגבלים טכנית. ברור שדור חדש נותן אפשרויות שלא היו קיימות, אבל זה לא שמשחקי סולס הם מורכבים טכנית בצורה קיצונית שאפשר ממש להרגיש את הדור הקודם מחזיק אותם מאחור...
אל תצפה לRPG עולם פתוח בסגנון של סקיירים או ME, הם לא הולכים לשם והם כבר אמרו את זה. זה לא יהיה עולם עם מלא NPC ואינטרקציות, אני חושב שמיאזאקי גם אמר רשמית שלא יהיו ערים מאוכלסות או דברים כאלו. הוא בסך הכל אמר שזו תהיה האינטרפטציה שלהם על ה"עולם הפתוח", ומיד סייג בכך שהוא לא מתכוון שמדובר במעבר שלם לזאנר הזה.
ההימור שלי הוא שזה יהיה עולם רחב וגדול בהרבה מהמשחקים שבאו לפניו, ושה"פתוח" בעולם הזה יהיה משהו בסגנון של האופציה לגשת לבוס הסופי פתוחה מההתחלה, או לכל אחד מהכיוונים והשבילים האחרים שיהיו קיימים. וכל השאלה של איך ומאיפה לשחק את המשחק תהיה חופשית לגמרי. כמה חקירה אתה רוצה לעשות, כמה תתחזק (על ידי אותה חקירה, ובטח חיסול בוסים מסוימים של אזורים 'אופציונליים' כביכול), וכמה מהסיפור תנסה למצוא.
זה רק הימור שלי ונחכה לראות מה הכוונה שלהם בבוא היום, אבל זה נשמע לי מאוד מסתדר עם הכיוון והאיכויות של FS, כמו גם עם ההכרזה שלהם שזה 'השלב הבא' באובולוציה של זאנר הסולס. בהחלט נשמע מתאים, וגם אנשים שראו אותו אומרים שהוא דומה יותר למשחקי סולס מאשר לסקירו נגיד (בסקירו לא היה LOOT או מכניקות RPG בכלל).

באשר למה שאמרת על הסיפור אני אגיד רק שלדעתי אין לך למה לצפות. למשחקי סולס וBB יש *המון* סיפור, באמת, יש שם לור עצום וכתוב היטב וגם המון דמויות ואירועים ודברים מאוד גדולים שקורים. אני לא אומר את זה כאיזה מעריץ מתנשא שמחפש לתקוף את מי שאין לו כוח לחפש את הסיפור הזה, רק להגיד שיש במשחקים האלו כבר המון סיפור וזה לא איזה אלמנט שFS צריכים פשוט 'להשתפר' בו כאיזו התפתחות לינארית שלה כמפתחת.
כלומר אפשר לחלוטין לא לאהוב את דרך העברת הסיפור שלהם - שכוללת המון חקירה, המון סיפור ויזואלי, והמון קריאה של חפצים וחיבור עצמאי של המשחק בין המקומות, השמות וכו', אבל זה לא שאין שם סיפור ועכשיו כשמרטין נכנס איתם אז סוף סוף יהיה סיפור.
ככל הידוע כרגע מרטין כתב את העולם ואת הלור, הדמויות, האירועים וכו' של המשחק, אבל אין לו נגיעה במשחק עצמו או במילים אחרות - בצורה שבה הסיפור של העולם הזה מועבר. זה לא שהוא כתב דיאלוגים או סרטוני מעבר, הוא כתב את כל מה שFS כן כתבו כבר בעבר, וברור שזה מעניין ומרענן לראות איזה עולם הוא בנה ואיך זה יתבטא במשחק, אבל לא הייתי מצפה שהסיפרו יועבר בצורה שונה, בטח אם הם באמת הולכים ל'עולם פתוח' בסגנון שנדמה לי - שרק ירוויח עוד יותר מצורת הסיפור הזו.

ובקשר לBB2, תמיד אפשר לפתח את הנוסחא או להפוך אותה על הראש, זה לא משנה אם זה סיקוול או IP חדש. גם אם ER לא יעשה את מה שאמרתי עכשיו, BB2 יכול לעשות את זה. וגם אם לא את זה, אז כל דבר אחר... ואולי לא, כמובן, אבל לא הייתי פוסל את BB2 מטעמי 'שיא הנוסחא' כי הם יכולים לעשות איתו מה שבא להם.

דווקא ברור לי למה מעריץ של איזושהי סדרה יגן עליה שהוא שומע ביקורת, אני לפחות עושה את זה כל הזמן שאני שומע ביקורת על המשחקים שאני אוהב, לול זה ישר מפעיל אצלי את ה"אני רוצה שהסדרה שלי תשאר כמו שהיא"

לכן אני מבין גם למה אתה לא תרצה שהסדרה האהובה עליך תשתנה בשביל מישהו שאוהב את המשחקים פחות ממך :)
כאילו בדרך כלל שמישהו כותב לי שהמשחקים שאני אוהב צריכים להשתנות לפי טעמו הספציפי אני עונה לו "אז לך תמצא לך משחקים לטעמך למה הסדרה שלי צריכה להשתנות לפי טעמך?" ככה שאני מבין מאיפה אתה בא. לגיטימי בעיני.
אז אחרי שסיימנו להבהיר את הנקודה הזו אני יכול להתייחס לטיעונים.

סטיק, בטח תסכים איתי שLORE יכול להוסיף מאוד לאווירה, הוא יכול להוסיף מאוד לבניית העולם ולאמינות שלו ולגרום לו להרגיש חי ונושם, אבל זה לא סיפור במובן המקובל. לא במובן שהספרות והקולנוע בעקבותיה מגדירים סיפור, ולשם אני רוצה לראות את FS הולכים.

על מה שאמרת על אלדן רינג, אני לא יודע איך אנחנו יכולים לדעת איך FS יעבירו את הסיפור שלו, כשעוד לא ראינו כלום? כאילו כן יש מצב שהכל ישאר בדיוק כמו במשחקים הקודמים רק שהפעם מרטין יכתוב את הLORE אבל לא ראינו כלום זה יכול להיות גם אחרת.

סטיק, רק להבהיר אני לא רוצה לראות את המשחקים של From software הופכים לפיינל פנטזי או MGS או יאקוזה עם שעה של סרטוני עלילה.
זה לא מה שמעניין אותי, מה שאני כן רוצה זה עלילה פוליטית שהיא קצרה בדרמה ומורכבת ואת זה אפשר להתאים מצוין למבנה של משחקי הסולס, סרטוני הקישור יכולים להיות לעיתים נדירות, כלומר בעיקר לפני ואחרי הבוסים וכו'

לי בחזון שלי אין שום כוונה שזה יהיה פיינל פנטזי.אני גם לא רוצה שזה יהיה סקיירים, כן?

תראה הז'אנר של הסולס במהות שלו, זה dungeon crawler כן? אלה משחקים של שיטוט במבוכים/ מציאת מפה וזכירת הדרך לבוס. אני אוהב את הז'אנר הזה שנים עוד לפני שסדרת הסולס בכלל הומצאה. אז אין לי אינטרס שזה יהפוך פתאום לסקיירים, בהחלט יש מקום לdungeon crawler גוף שלישי עם תקציב גבוה, שזו הנישה שמשחקי הסולס יצרו לעצמם ועשו את הספין המיוחד שלהם על הז'אנר הזה.

(גם הסדרה הקודמת שלהם KING FIELD הוא מאותו ז'אנר)

אז כאילו, אני איתך. אני גם רוצה שאלדן רינג ישאר dungeon crawler מבודד שאתה עם עצמך רוב הזמן בשקט מוחלט וקריפי אין לי שום רצון שזה ישתנה. אני כן חושב שאפשר להכניס סיפור אמיתי למבנה הזה.

אתה כנראה לא חושב שאפשר או פשוט לא רוצה שהנוסחא תשתנה ואני מכבד את זה.

אבל אני חושב שאחרי איזה 6 משחקים, הגיע הזמן לקצת ריענון בנוסחא ואני חושב שאם מיאזאקי לא היה רוצה שיהיה קצת יותר סיפור הוא בכלל לא היה פונה למרטין.

זה ברור שמיאזאקי בעצמו לא יכתוב את הסיפורים כי זה ברור שהוא לא בן אדם של Story driven games במובן הקולנועי אבל הוא יכול לעבוד עם יוצרים מוכשרים אחרים שהם כותבים מוכשריSFם ומרטין יכול להיות רק ההתחלה של זה.

בקיצור, אני די רוצה מה שאתה רוצה אני פשוט רוצה יותר סיפור עם זה, ולא לא איזה מיינדפאק, אל תדאג.

שאני אומר מהפכה של ממש בעיצוב המשחק, אני מתכוון למכניקות חדשות שלא היו אפשריות טכנית בוסים יותר מורכבים, קרפטינג מושקע. אני בעיקר מעוניין לראות מכניקות חדשות שהן מעבר ל"תשיג כך וכך נשמות, תשפר את הסטטוס הזה והזה" וסע.

אני לגמרי מעוניין שFS ישמרו על סגנון הקרב המתודי שלהם אני פשוט רוצה לראות טוויסט גדול על הנוסחא ומורכבות גדולה יותר, מורכבות שהPS4 יכול לסכן.

בכל מקרה גם אם זה משחק PS4 ניתן לו את הצ'אנס שלו הוא עדיין יכול להרשים :). הכוונה שלי היתה פשוט שאנחנו נמצאים בתקופה מוזרה וקריטית, שבא רוב מה שיוצא עד 2022 רצוי לו מאוד שיהיה לו גרסת PS4 (ולכן אתה צודק בעיני שאם הוא 2022 אז הוא PS4 ) אבל החל מ2023
שהפס5 יתפוס יותר תאוצה זו כבר יתחיל להיות חסר טעם להוציא משחקי PS4 ולכן אני חושב שיש מצב שאם FS חושבים שיש מצב שזה יכול להידחות ל2023/סוף 2022 אז יש כבר טעם לבטל את גרסת הפס4.

אבל שוב אם הוא תוכנן רוב חייו כמשחק פס4 אז הם לא יוכלו לשפר אותו בהרבה, אבל וואלה הוא לפחות כן יוכל להיות יותר מרשים במספר האויבים וכאלה והרמת הסקאלה שהפס5 יאפשר על הבסיס שנבנה לפס4.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 פברואר 2021, 13:31

אה? איפה הייתה לך ביקורת בהודעה הקודמת ואיפה ניסיתי להגן על המשחק בהודעה שלי? רק אמרתי שאל תצפה לכך שהמשחק יהיה 'עולם פתוח', אמרתי לדעתי איך הוא יהיה בנוי, אבל אני לא מנסה או יכול להוכיח כלום.. לא ראיתי אותו עדיין, מן הסתם, רק מוודא שאתה לא מצפה למשהו שכבר אמרו שהמשחק לא יהיה.

באשר לסיפור, נחלק את זה לשניים:
ראשית זה לא נכון שאין סיפור, גם במובן הקלאסי של העלילה. כאילו, זו עובדה... הסיפור אולי לא מועבר בדרכים קונבנציונאליות, ובהחלט אפשר לא לאהוב את זה, אבל אי אפשר לטעון שאין.
הלור הוא באמת עצום, אבל בשום צורה זה לא פוסל את הסיפור שיש... זה לא או זה או זה.

עכשיו השאלה היחידה היא האם לספר סיפור קונבנציונאלי זו התקדמות לינארית אמיתית שFS צריכה לעשות. אתה יכול לטעון שכן, אבל זו לא באמת טענה אובייקטיבית.
דרך הצגת הסיפור של FS היא לא מגבלה טכנית או מקצועית, היא בחירה אומנותית. אפשר לא לאהוב אותה, אפשר גם לא לאהוב את המשחק בכלל בלי קשר, אבל זו בחירה שהם חושבים שהיא תורמת למשחק ולא גורעת ממנו, ועם הצלחה אני מניח שאי אפשר להתווכח...
אבל גם פה הנקדוה היא זהה - אני פשוט מוודא שאתה לא מצפה למשהו שלא צפוי להיות במשחק הזה. אם ראית שמרטין מעורב ואמרת לעצמך "אה! סיפור!", אז לא, הוא לא מעורב באיך שהסיפור יוצג ויבנה ככל הידוע.
באשר לאיך הסיפור יוצג ויבנה, תשמע, הכל יכול להיות. באותה מידה המשחק גם יכול להיות פלטפורמר עם סיקוונס מירוצים רחב, אבל אם מנסים למצוא את תביעת האצבע של מיאזאקי, נכניס למשוואה את העובדה שלא יצא שום פרט מידע שאמור לגרום לנו ךחשוב שיהיה אחרת, *כנראה* שהסיפור יועבר באותה הצורה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 13:55

Stick כתב:אה? איפה הייתה לך ביקורת בהודעה הקודמת ואיפה ניסיתי להגן על המשחק בהודעה שלי? רק אמרתי שאל תצפה לכך שהמשחק יהיה 'עולם פתוח', אמרתי לדעתי איך הוא יהיה בנוי, אבל אני לא מנסה או יכול להוכיח כלום.. לא ראיתי אותו עדיין, מן הסתם, רק מוודא שאתה לא מצפה למשהו שכבר אמרו שהמשחק לא יהיה.

באשר לסיפור, נחלק את זה לשניים:
ראשית זה לא נכון שאין סיפור, גם במובן הקלאסי של העלילה. כאילו, זו עובדה... הסיפור אולי לא מועבר בדרכים קונבנציונאליות, ובהחלט אפשר לא לאהוב את זה, אבל אי אפשר לטעון שאין.
הלור הוא באמת עצום, אבל בשום צורה זה לא פוסל את הסיפור שיש... זה לא או זה או זה.

עכשיו השאלה היחידה היא האם לספר סיפור קונבנציונאלי זו התקדמות לינארית אמיתית שFS צריכה לעשות. אתה יכול לטעון שכן, אבל זו לא באמת טענה אובייקטיבית.
דרך הצגת הסיפור של FS היא לא מגבלה טכנית או מקצועית, היא בחירה אומנותית. אפשר לא לאהוב אותה, אפשר גם לא לאהוב את המשחק בכלל בלי קשר, אבל זו בחירה שהם חושבים שהיא תורמת למשחק ולא גורעת ממנו, ועם הצלחה אני מניח שאי אפשר להתווכח...
אבל גם פה הנקדוה היא זהה - אני פשוט מוודא שאתה לא מצפה למשהו שלא צפוי להיות במשחק הזה. אם ראית שמרטין מעורב ואמרת לעצמך "אה! סיפור!", אז לא, הוא לא מעורב באיך שהסיפור יוצג ויבנה ככל הידוע.
באשר לאיך הסיפור יוצג ויבנה, תשמע, הכל יכול להיות. באותה מידה המשחק גם יכול להיות פלטפורמר עם סיקוונס מירוצים רחב, אבל אם מנסים למצוא את תביעת האצבע של מיאזאקי, נכניס למשוואה את העובדה שלא יצא שום פרט מידע שאמור לגרום לנו ךחשוב שיהיה אחרת, *כנראה* שהסיפור יועבר באותה הצורה.

רגע בוא נתקדם, איפה אמרו שהמשחק יעביר את הסיפור שלו בדיוק כמו הקודמים? :) עלית עלי, אני אכן אמרתי לעצמי... אה מרטין מעורב! סיפור!

וכן עלית עלי גם בקטע של ההתקדמות הלינארית. אני מניח שאני אדם שהאג'נדות שלו פשוט שקופות כמו מראה :) מבחינתי משחקי FS במתכונת הנוכחית נטולת הסיפור שלהם (סיפור כמו שאני רוצה, כן? :) מצתה את עצמה.

אף פעם לא חשבתי שמרטין יהיה מעורב אישית בהעברת הסיפור, הוא לא game director ולא מביים סצנות, וכרגע שאין לו מושג וחצי מושג
איך להעביר דברים כאלה במשחק, שזה יותר דומה לקולנע מאשר שזה דומה לספרות אבל זה לא זה ולא זה :)

כן, אני מקווה לעצמי שהכתיבה של מרטין עצמה תוביל למשחק שהוא יותר Story driven אבל מה שאני מקווה לו זה שוב, ממש לא 20 שעות סרטוני קישור, אני רוצה גיבור עם מוטיבציה,אני רוצה יריב עם מוטיבציה ואתה יודע מה? אם הגיבור הוא גנרי ונבנה על ידי השחקן, אז לפחות שיהיה לו יריב/יריבים עם מוטיבציה, קצת תככים פוליטים לא יזיקו כאן :) כל זה יכול להשתלב מצוין, במבנה הנוכחי, עדיין ישארו מפלצות ענק, עדיין יהיו כל סימני ההיכר של FS.

תראה בגדול, אנחנו נמצאים במצב שאלדן רינג, הוא משחק שאנחנו לא יודעים עליו כלום, אז כל אחד כרגע הופך אותו ל"משחק החלומות שלו"
אני מניח שבמרץ נדע מה הוא.

על הקטע של אם "שינוי העברת הסיפור" הוא טענה אובייקטיבית? אף פעם לא טענתי שזו טענה אובייקטיבית :) מבחינתי FS נשארו תקועים בשורשים של ז'אנר הdungeon crawler ואחד השורשים של הז'אנר זה סיפור מועט או סיפור לא קיים. אלה שורשים משנות ה80 שלדעתי אין להם מקום ב2021.

אני לא מנסה לומר את זה כאובייקטיבות מוחלטת כי אין לי עניין בדיון על אובייקטיביות. יש לי עניין לדון על מה אני ואתה רוצים שאלדן רינג יהיה.
אני רוצה שיהיה יותר Story driven בדרך המקובלת, ואתה רוצה שלא? (אני מניח? ) או שאתה פשוט לא מצפה שהוא יהיה כי אתה בטוח שהוא לא יהיה?

לא כזה ברור אם אתה פשוט אוהב את "דרך העברת הסיפור שלהם" או מעדיף פשוט לא לצפות למשהו אחר ולהתאכזב. אבל בכל מקרה זכותך לדעתך.

במרץ נהיה יותר חכמים, אבל כמעט לא יצא שום מידע קונקרטי על המשחק, אז בטח שאני לא יכול להסיק מזה,שהכל נשאר אותו דבר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 28 פברואר 2021, 14:39

פשוט לא דיברתי בכלל על מה אני רוצה שיהיה, דיברתי על מה שאני חושב שיהיה.
באשר לאם אני רוצה סיפור עם אנטגוניסט ותככים פוליטיים, סרטון מעבר לפני ואחרי כל משימה עם דמויות מדברות וכו' - אין לי צד כל כך בעניין. זה יכול לעבוד ויכול לא לעבוד, יש משחקים שעושים את זה טוב מאוד ואני מאוד מאוד אוהב, ומצד שני אני מאוד נהנה מהצורה שבה הסיפור מועברים במשחקי סולס.
בכל אופן זה לא משנה מה אני רוצה באספקט הזה, זה מבחנתי קצת כמו לשאול האם אני רוצה שיהיה פלטפורמינג במשחק כי זה משהו מהנה במשחקים שעושים את זה טוב - אני פשוט בטוח שזה לא יהיה בכל מקרה.

אגב, לניהו 1 ו2 יש *בדיוק* את סוג הסיפור שתיארת. הם משחקים מעולים, אבל הסיפור בהם הוא פח אשפה ובזבוז זמן ברמה הכי קיצונית, אז זה לא שמדובר בwin תמידי...

ככה או ככה גם באשר למה שאמרת על הגיימפלי אני לא ממש חווה דעה או יודע מה אני 'רוצה', פשוט ברור לי שאני סומך על FS ומיאזאקי ויודע (אמרו רשמית) שהמשחק יתבסס על השורשים של סדרת סולס, יהיה אבולוציה גדולה אבל לא מהפך. אבל כן, תאורתית, אנחנו לא יודעים כלום והכל יכול להיות, פשוט יש דברים שיותר סבירים מדברים אחרים.
אבל נדע לגמרי כשהוא יצא...

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 15:00

ניהו זה אכן אשפה סיפורית, אבל הוא משחק של Team ninja לא היה לו אף פעם סיכוי להיות מעניין :) מיאזאקי לפחות מכיר בזה, שהוא לא כותב במובן המקובל ובוחר לשתף פעולה עם כותב שהוא מעריך אז מבחינתי זו סיבה לאופטימיות.

כאילו אתה צודק שאם הסיפור הוא גרוע, הוא לא בהכרח מוסיף לנוסחא הוא אפילו יכול לגרוע מהחוויה, אבל אני מדבר על המצב האידיאלי שמיאזאקי בוחר לשתף פעולה עם כותבים טובים.

שמע, אני מבין למה אתה לא מצפה לזה מאלדן רינג. בסך הכול סוס מנצח לא מחליפים ומיאזאקי בהחלט יכול לבחור פשוט להמשיך להשתמש בנוסחא הקבועה שלו שמכרה כבר 6 משחקים :)

אנחנו פשוט בשלב שעדיין מותר לחלום ולפנטז, ואני הולך לעשות את זה, עד שמיאזאקי יבהיר אם הוא הורג את החלום שלי עם גרזן, או שהולך להיות פה מה שחלמתי עליו מהרגע שראיתי את demon's souls.

ושוב האג'נדה שלי שקופה כשמש, כי אם למשחקי הסולס היתה סוג העלילה שאני רוצה והיא היתה טובה, אז הם היו ישר חלק מהמשחקים האהובים עלי, כי בצד של הגיימפלי אני אוהב כל מה שהם עושים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 פברואר 2021, 16:08

חלק מE3 הדיגיטלי הדמה היה אמור להיות אירוע ״לייב״, עכשיו גם הוא בוטל... הולך להיות E3 הכי גרוע אי פעם נראה לי

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 16:25

סטיק שכח מזה. צדקת. הנה הצהרה של מיאזאקי בנושא שמצאתי.
Furthermore, as FromSoftware we didn't want to create a more linear and story-driven experience for Elden Ring. Both issues could be solved by having Martin write about the world's history instead,

אינעל ראבק אחי, החלום שלי התרסק.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 פברואר 2021, 16:34

תמיד הנחתי שגורג׳ מראין הגיע לתבלן את הlore ובניית העולם בכל מיני ספרים או וואטבר שיהיו מפוזרים במשחק,ככה from שומרת על גישת העברת הסיפור של show,don't tell ועדיין יש להם סיפור ועולם עם יותר בשר ממשחקים קודמים.
בכל מקרה אני נוב מוחלט במשחקי סולס וזה,הרעיון היה לשחק ברימייק של דימון סולס אבל,כן..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 פברואר 2021, 16:39

אגב, אני כבר מכריז שאם אין פאטצ׳ פס5 למשחקים ישנים שמעניינים אותי כשאני מסיים את gow יש מצב לא רע שאני אקנה את DS בנתיים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 16:42

נדב לפי פפ7 אני אומר שזה רק עניין של זמן עד שהוא יחולק בפלוס... :)
על מיאזאקי.... כן פייג אני מניח....
אבל אתה יודע מה? שיהיה שילכו לעזאזל מיאזאקי שילכו לעזאזל סקוור שילכו לעזאזל כולם בסוף אני אעשה את משחק החלומות שלי בתור אינדי וכולנו נרוויח :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2021, 16:52

Laskin כתב:חלק מE3 הדיגיטלי הדמה היה אמור להיות אירוע ״לייב״, עכשיו גם הוא בוטל... הולך להיות E3 הכי גרוע אי פעם נראה לי

אני אומר את זה עכשיו. בטח יעשו לנו כמה אירועים קטנים לקראת סוף השנה שכל אירוע נותנים לו "הכרזה לגבי הכרזה" בקיצור מבאס ושלל אירועים נוסח SOP.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 28 פברואר 2021, 22:51

Uncle Pey'j כתב:אולי באירוע השמועתי של MS במרץ? אני הנחתי שהוא יתרכז בעיקר בצד א׳ בדגש על בת׳סדה אבל מאוד יכול להיות שMS השיגו זכויות מרקטיג לאלדן רינג,אחרי הכל הוא הוכרז על הבמה שלהם בE3 2019.

גרינברג מנפץ לי את התיאוריה:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2021, 13:08

זה מבאס שאין אירוע במרץ אבל לפחות אנחנו יודעים שנאמקו יפילו טריילר של אלדן רינג בלי קשר למייקרוסופט.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 מרץ 2021, 13:59

ההתייחסות של גרינברג הייתה לחשיפה של אלדן רינג ולאיזה אירוע גדול סטייל E3 אחרי שהרבה אנשים פירשו אמירות של חבר׳ה כמו גראבס כאילו זה הכיוון למרות שזה מעולם לא נאמר,אני עדיין חושב שיש ״משהו״ של MS במרץ כדי לחגוג את הרכישה של זנימקס שיכלול אולי איזה חשיפה של סטארפילד ולא הרבה מעבר,אולי איזה סטרים ראיונות ענק עם חבר׳ה מבת׳סדה ופה ושם איזה טריילר/טיזר קצר.
לא אירוע במובן הקלאסי של המילה אלא משהו כמו inside xbox חגיגי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 מרץ 2021, 18:09

נראה שדלפו חלקים מהטריילר של אלדן רינג, ראיתי את מה שדלף ,איכות ממש לא משהו כצפוי אבל זה נראה..סבבה? קיבלתי קצת וייבים של סקיירים, אבל זה באמת מוקדם ולא הוגן לקבוע משהו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 מרץ 2021, 19:34

חצי דקה של אלדן רינג :ugeek:

הבן אדם הכי אמין באינטרנט בכל מה שקשור ל fromsoftware אמר שהדליפה היא מטריילר WIP ישן שנועד לשימוש פנימי ולא לעיניים של הקהל הרחב, כמו הטריילר של Project Beast בזמנו (בלאדבורן). הוא גם ממליץ לקחת דברים בערבון מוגבל, כי חלקם השתנו.
הטריילר כנראה מסתובב בקבוצות של אינסיידרים, לא מבין למה הם מוציאים את זה בחלקים (בהתחלה בקליפים של 5 שניות..), אבל אני מניח שזה עניין של זמן עד שנקבל את הטריילר המלא (ב 240p ).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 מרץ 2021, 19:56

נראה כמו דארק סולס 4 עם מכניקה חדשה של רכיבה על סוס :).
אבל כמובן שהטריילר הוא בערך ברמה הכי גרועה שאפשר לדמיין, אי אפשר לשפוט כלום. מקווה שהדליפה הזו רק תגרום להם להקדים את החשיפה האמיתית.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מרץ 2021, 19:59

אבל עידן אמר שזה בעצם לא טריילר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 מרץ 2021, 20:09

כן אבל החשיפה האמיתית מתוכננת לחודש הקרוב, גם אם הטריילר הזה הוא לא משהו שהיה אמור להיות מוצג בעצמו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 91 אורחים