חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2022, 18:40

Stick כתב:הרימייק שלו צריך להיות כל כך עמוק ורחב שאני לא מבין למה לא לעשות כבר משחק חדש במקום :).
זה גם לא איזה משחק קלאסי עם המון מעריצים שפשוט התיישן, סטייל KOTOR נניח. הוויצר 2 יצא כמה שנים אחריו והוויצ'ר 3 כמה שנים אחרי זה, כל אחד מהם מצליח יותר מהראשון והוא קפיצה אדירה על קודמו.

כי כשאתה עושה רימייק אתה לא צריך את הכישרון של המפתחת המקורית, אז אפשר לעשות מיקור חוץ. כלומר, ברור לכולנו שבלובר לא מסוגלים לעשות משחק ברמה של SH2 או שבלופויינט לא מסוגלת לעשות משחק ברמה של DS או SOTC. אבל הן בהחלט מסוגלות לעשות רימייק.

אם הייתי צריך לנחש, הם יקחו את המערכת קרב/אנימציה הכי טובה שתהיה להם זמינה (אם זה הוויצ׳ר 3, או אפילו המשחק וויצ׳ר הבא), יעבירו אותה ל-UE5 ואז ינסו לשחזר את המשחק המקורי. מן הסתם זה אקספוננציאלי יותר פשוט מאושר להמציא משחק חדש.

כלומר, הם אולפן תמיכה להשכרה, המומחיות שלהם היא עבודה טכנית שחורה. מי יותר טוב מזה לעשות רימייק? ומי היה לעזאזל נותן להם לעשות משחק וויצ׳ר חדש ומקורי :)
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 26 אוקטובר 2022, 18:48

בסדר גמור, אני פשוט חושב שזה רימייק מיותר כמו כל רימייק מיותר. מה בדיוק מיוחד בוויצ'ר 1 שצריך לעשות לו רימייק? הגרפיקה והמערכות כמובן צריכות לעבור מהפכה מלמטה לגמרי כדי שזה יהיה משחק מודרני, אז מה נשאר? הסיפור של הוויצ'ר 1 כל כך יותר טוב או חשוב שצריך לספר אותו עוד פעם? המבנה האפיסודי של העולם שלו שעבר מהפכה כבר ב2015?
בהתחשב בעובדה שהם כנראה לא ירימו את האלמנטים במשחק למשהו שיותר טוב ממה שCDPR עשו ב2015, בדיוק מהסיבות שאמרת, למה לעשות רימייק דווקא למשחק הזה?
SH או KOTOR הם לפחות קלאסיקות שהתיישנו מאוד והמעריצים ישמחו לראות שוב, וגם ככה הם לא בדיוק במקום שאתה אומר שאלו בוודאות יהיו רימייקים מוצלחים, אבל הוויצ'ר 1 דווקא? אפילו את זה אין לו.
זה מרגיש הכי הרבה, אם כבר, כמו הרימייק של דימון סולס. משחק שיצאו אחריו כבר כמה משחקים שלקחו אותו ושדרגו עליו, ונשארנו עם רימייק של משחק סולס שנראה נהדר אבל סובל ממערכת קרב, בוסים, עיצוב שלבים ועולם שהם פחות טובים מהאלטרנטיבה המודרנית שכבר יש בשוק מצד המפתחים המקוריים.
לדימון סולס עוד לפחות היה את העניין שהוא היה נעול על הPS3 בגרסה נוראית, זה עוד משהו שלוויצ'ר 1 אין. אפילו הייתי אומר שעם כל הכבוד לקפיצות שFS עשו עד דארק סולס 3, זה לא קרוב לקפיצה של CDPR עד הוויצ'ר 3.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2022, 19:05

Stick כתב:בסדר גמור, אני פשוט חושב שזה רימייק מיותר כמו כל רימייק מיותר. מה בדיוק מיוחד בוויצ'ר 1 שצריך לעשות לו רימייק? הגרפיקה והמערכות כמובן צריכות לעבור מהפכה מלמטה לגמרי כדי שזה יהיה משחק מודרני, אז מה נשאר? הסיפור של הוויצ'ר 1 כל כך יותר טוב או חשוב שצריך לספר אותו עוד פעם? המבנה האפיסודי של העולם שלו שעבר מהפכה כבר ב2015?
בהתחשב בעובדה שהם כנראה לא ירימו את האלמנטים במשחק למשהו שיותר טוב ממה שCDPR עשו ב2015, בדיוק מהסיבות שאמרת, למה לעשות רימייק דווקא למשחק הזה?
SH או KOTOR הם לפחות קלאסיקות שהתיישנו מאוד והמעריצים ישמחו לראות שוב, וגם ככה הם לא בדיוק במקום שאתה אומר שאלו בוודאות יהיו רימייקים מוצלחים, אבל הוויצ'ר 1 דווקא? אפילו את זה אין לו.
זה מרגיש הכי הרבה, אם כבר, כמו הרימייק של דימון סולס. משחק שיצאו אחריו כבר כמה משחקים שלקחו אותו ושדרגו עליו, ונשארנו עם רימייק של משחק סולס שנראה נהדר אבל סובל ממערכת קרב, בוסים, עיצוב שלבים ועולם שהם פחות טובים מהאלטרנטיבה המודרנית שכבר יש בשוק מצד המפתחים המקוריים.
לדימון סולס עוד לפחות היה את העניין שהוא היה נעול על הPS3 בגרסה נוראית, זה עוד משהו שלוויצ'ר 1 אין. אפילו הייתי אומר שעם כל הכבוד לקפיצות שFS עשו עד דארק סולס 3, זה לא קרוב לקפיצה של CDPR עד הוויצ'ר 3.

הוויצ׳ר 1 משחק מאוד מכוער בסטנדרטים של היום. הוא מאוד מסורבל, מלא בזמני טעינה בכל מקום ובכלליות הוא חוויה מאוד רעה ב-2015 כשניסיתי לשחק אותו שוב ובטח ובטח ב-2022. הוא היחיד בטרילוגיה שהייתי אומר לאנשים להתרחק ממנו. הוא גם לא זמין על אף קונסולה, לא קיימת או ישנה. להתחשב בזה שהוויצ׳ר זאת סדרה סופר עלילתית ויש טרילוגיה חדשה בדרך, זה מאוד הגיוני לעשות לו רימייק.

בסופו של יום לעשות רימייק למשחק שיהיה כמעט בן 20 כשהרימייק יצא, שהוא מאוד מיושן ומאוד עלילתי ויוצא לו המשך בסמוך ליציאה שלו זה סופר הגיוני. ביחוד כשהוא לא זמין על אף קונסולה. זה כנראה הסנריו הכי הגיוני לעשות רימייק. וכמובן שאני מצפה שיעדכנו את הגיימפליי, כי הוא לא מחזיק ב-2015 ובטח שלא ב-2022.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2022, 19:44

אגב, ההכרזה של הפרוייקט הזה כבר הייתה בפגישת משקיעים שלהם לפני שבועיים:
DrKeo כתב:הייתה אתמול פגישת משקיעים לCDPR והם רשמית עובדים על 3 משחקים במקביל:
1) הוויצ׳ר 4.
2) סייברפאנק 2 (שפ קוד orion).
3) IP חדש (שם קוד hadar).

סייברפאנק 2 וה-IP החדש בשלבי פרי-פרודקשן. הוויצ׳ר 4 גם בפריפרודקשן על UE5. הם הכריזו על תוכנית שאפתנית להוציא טרילוגית וויצ׳ר שלמה תוך 6 שנים. כלומר להוציא משחק וויצ׳ר כל 3 שנים מהרגע שהרביעי יוצא. הם אמרו שהפרוייקטים תוכננו מראש לעבוד ככה ויש להם תוכנית סדורה להוציא את כל הטרילוגיה על טווח של 6 שנים. עובדים על הוויצ׳ר 4 כרגע 150 אנשים.

יש משחק וויצ׳ר נוסף שהוא הפקת AAA (שם קוד canis majoris), הוא סינגל rpg עולם פתוח, שנמצא בפיתוח בחברה חיצונית ששמה לא נחשף. מעבר אליו יש עוד משחק וויצ׳ר בפיתוח (שם קוד project sirius) שמפותח על ידי 65 אנשי צוות מחברה בשם molasses flood.

וצוות אחד אחרון שעובד על הרחבה גדולה לסייברפאנק בשם Phantom Liberty. הם מציינים שזאת הרחבה מאוד גדולה, סוג של blood & wine. הוא נמצא בשלבים אחרונים של פיתוח והיו מעורבים בו 350+ מפתחים.

הIP החדש בפיתוח מאז 2021, הוא פיתוח פנימי ועובד עליו כרגע צוות קטנטן שעובד על קונספטים.

אז בעצם מה שהם עובדים עליו עכשיו הוא:
- רימייק לווצ׳ר 1.
- הוויצ׳ר 4.
- משחק וויצ׳ר יותר אינדי בפיתוח של החבר׳ה שעשו את the flame and the flood.
- סייברפאנק 2
- ההרחבה הגדולה של סביירפאנק 1
- IP חדש

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אוקטובר 2022, 20:44

איך זה לא התפתח פה לדיון מה נחשב רימייק ומה רימאסטר?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2022, 20:51

bozeman כתב:איך זה לא התפתח פה לדיון מה נחשב רימייק ומה רימאסטר?

כי הוא נבנה מאפס ב-UE5 אז נשמע שהוא הולך ליפול להגדרת remake של כולם :)

בול מה שאנחנו צריכים, שההכרזה הזאת תעיר במקביל את הדיון על האם הרימייק של DS היה נחוץ, האם הרימייק של TLOU1 היה נחוץ ומה ההגדרה של רימייק מול רימאסטר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אוקטובר 2022, 20:57

מגניב ונחמד אבל הם מתפזרים ואחרי מה שהיה עם סייברפאנק אני הייתי מעדיף לראות אותם מתכנסים על 2 משחקים בכל הכל וזהו… כל צוותים האלה, לכן תדעו מה הם מסוגלים לעשות בכלל… אשמור את ההייפ שלי אחרי שאראה משהו.
אני גם לא מת על ההכרזות האלה, חלק מהמשחקים האלה לא יצאו בעשור הקרוב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אוקטובר 2022, 23:20

Laskin כתב:מגניב ונחמד אבל הם מתפזרים ואחרי מה שהיה עם סייברפאנק אני הייתי מעדיף לראות אותם מתכנסים על 2 משחקים בכל הכל וזהו… כל צוותים האלה, לכן תדעו מה הם מסוגלים לעשות בכלל… אשמור את ההייפ שלי אחרי שאראה משהו.
אני גם לא מת על ההכרזות האלה, חלק מהמשחקים האלה לא יצאו בעשור הקרוב

הם די מכונסים על 2 משחקים כי להבנתי ה-IP החדש רק בהליכי קונספציה ראשוניים ועובדים עליו רק כמה אנשים. כלומר הם פחות או יותר מתרכזים בוויצ׳ר 4 ובסייברפאנק 2 ולהבנתי גם סייברפאנק רק בפרי-פרודקשן והוא יאיץ רק אחרי שכל החבר׳ה שעובדים על ההרחבה יצטרפו אליהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 אוקטובר 2022, 15:27

הקליסטו פרוטוקול לא יראה אור ביפן,
לא אמרו בגלל מה בדיוק במשחק, אבל הוא פשוט לא עבר את הצנזורה הרשמית שם, שביקשו להסיר תוכן - והמפתחים סרבו לבקשה…
גם ככה בטח לא היה מוכר המון שם אבל עדיין - כל הכבוד להם שלא התקפלו, זו יצירה ומדינה שלא מעוניינת לאפשר לאזרחיה להנות ממנה כפי שהיא - איננה ראויה ליצירה הזו, וככל שיהיו יותר מקרים כאלה כך הסיכויים שהמצנזרים עצמם יפסיקו לצנזר תהיה גדולה יותר, בתנאי כמובן שהמתנגדים להחלטה ייצרו לחץ.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוקטובר 2022, 17:15

פסלו אותו כי לא היו בו מספיק זרועות תמנון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2022, 20:04

EA סגרו עסקה ללפחות 3 משחקי AAA הרפתקאות/אקשן עם מארוול. הראשון הוכרז רשמית כ-Ironman גוף שלישי הרפתקאה/אקשן שמפותח על ידי Motive Studios. לא רשמית השמועות אומרות שהמשחק השני מהשלושה יהיה הפנתר השחור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2022, 07:56

מגניב! אמנם עם סטאר וורס הם פישלו ממש קשה (מלבד כמובן ג׳דיי), אבל הלוואי ויצליחו לספק משהו איכותי.
משחק של הפנתר השחור יכול להיות מעולה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2022, 22:57

זעזוע באיידוס. זוכרים שסקוואר מונטראול שינו את השם שלהם לonoma לפני פחות מחודש? אז הם נסגרו היום וחלק מהעןבדים יבלעו באיידוס מונטראול. ובמקביל איידוס מונטראול (דאוס אקס ושומרי הגלקסיה) שעובדים על שלושה משחקים הולכים לצמצם scope של אחד, ip חדש, ומבטלים את השני. המשחק המבוטל היה אמור להיות סוג של starnger things ״ילדים על אופניים״ שכזה. המשחק השלישי הוא דאוס אקס חדש שנמצא בשלבים מאוד מוקדמים.

ומה עם שאר איידוס אתם שואלים? הם הופכים לסוג של אולפן תומך לאקסבוקס. חלק מהם עובדים על פייבל וחלק על ״משחקים נוספים״.יש מצב שגם עוזרים לקריסטל דינאמיקס עם perfect dark.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 נובמבר 2022, 23:19

מעניין אם זו תופעה שתלך ותתחזק… חברות כשרוניות (יחסית) עם ״קבלות״ בתחום הAAA שבמקום לקחת סיכון וליצור משהו בכל הכח - יפתחו משחקים בהיקפים קטנים יותר והשאר יהפכו לכוחות תגבור של אחת מהמפיצות הגדולות ביותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2022, 23:26

נשמע שזאת אסטרטגיה של אמברייס גרופ שמחזיקה באיידוס ובקריסטל דינאמיקס. את האחת היא שמה על טום ריידר הבא ובמקביל כסטודיו עזרה לפרפקט דארק ואת השניה שמה על דאוס אקס (ו-ip חדש) ובמקביל כסטודיו עזרה לפייבל.

הם גם החליטו להתרחק מסלולר ולהתרכז במחשב ובקונסולות. זאת הסיבה שonoma שעשו את משחקי גו כמו היטמן גו נסגרו. אז נראה שזאת פשוט אסטרטגיה חדשה כחלק מהליך התיעלות שלהם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 02 נובמבר 2022, 06:57

אנחנו באמת צריכים שני משחקי הפנתר השחור? (יש גם את המשחק של איימי הניג)
בכלל אני לא מת על המארווליזציה של תעשיית המשחקים, זה כבר משהו כמו משחק שביעי בפיתוח.. ואם זה לא מספיק משחקים שעוסקים בגיבורי על אז יש גם את וונדר וומון ויחידת המתאבדים. אתה גם יודע שמספיק והמשחקים האלה יצאו סבירים+ והם ימכרו די והותר בשביל להצדיק עוד ועוד משחקים כאלה ופתאום אנחנו בתוך לופ שלא נגמר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 נובמבר 2022, 07:12

לא יודע, שומרי הגלקסיה היה סביר ואני לא בטוח שיהיה לו המשך בקרוב, גם הנוקמים… משחקים כאלה יכולים בהחלט להיות כשלון ואפילו כשלון מהדהד.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 02 נובמבר 2022, 07:33

שומרי הגלקסיה הוא משחק שכתוב מבריק, עם גיימפליי פרווה מאוד. הנוקמים הוא משחק שכתוב נורא עם גיימפליי על הפנים. לא הייתי שם אותם באותה הקטגוריה.

ואין כ"כ מה להתפלא שרוצים ליצור משחקי מארוול. הם בערך היחידים שמוכרים כרטיסי קולנוע באופן עקבי בימינו, אז קהל יש. עכשיו נשאר לעשות עליו קופה.
:).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 נובמבר 2022, 09:23

אבל הם כן באותה קטגוריה - משחקי מארוול בהפקת AAA יקרה שנכשלו מסחרית. שניהם גם מאותה מפיצה וגרמו לה לבצע שינויים מבניים מהותיים.
ברור ששומרי הגלקסיה איכותי יותר, לדעתי.
פשוט עידן העלה את הטענה שאם רק המשחקים האלה יהיו ״סבירים״ אז הם יהיו הצלחה מסחרית ענקית, שתביא חלום בלתי נגמר של משחים כאלה, וזה פשוט לא נכון.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 02 נובמבר 2022, 09:43

הנוקמים היה די גרוע, לא סביר פלוס. שומרי הגלקסיה זו כן דוגמא טובה יותר שסותרת את התאוריה.

אבל בסדר זה לא שאני רוצה לאחל כישלון למשחקי סינגל פלייר ככה שזה לא ממש מעודד אותי שהם יכולים להיכשל, פשוט לא בא לי שנתח גדול מתעשיית ה AAA ילך על גיבורי על (ואם כבר אז שיעשו בחירות מעניינות יותר מהפנתר השחור).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 נובמבר 2022, 09:51

אם מחברים אותם יחד מקבלים משחק ממוצע פלוס ;)

אישית, בגלל האפשרויות התאורטיות של הדור הנכחי - אני עם אשמח לדור עם הרבה משחקי גיבורי על… שיתנסו ויגלו מה הכי טוב ואנחנו נקבל הרבה משחקים שמתעופפים בהם בעולם ענק במהירות שיא, זה לא שאי פעם היה לי משהו כזה :)
אבל כמובן שיש גם אפשרות ל הרבה יותר מדי כאלה ויימאס לי… אני פשוט עוד לא שם. כל הדור קודם כמה כאלה כבר שיחקתי? 2?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 נובמבר 2022, 12:07

מזכיר שגם ספיידרמן משחק מארוול, ושסדרת ארקאם משחקי DC. ואולי המשחק דור הבא הכי מצופה הוא ספיידרמן 2. זה פחות עניין של פרנצ׳ייז ויותר עניין של ביצוע לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 נובמבר 2022, 12:15

הבאה בתור במשחק של קוג׳ימה:

Shioli Kutsuna ששחקה בדדפול 2.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 נובמבר 2022, 21:26

איזה חדשות נפלאות שדאוס אקס חדש עדיין בפיתוח למרות כל הזעזועים, אמן שלא יבטלו אותו ושהוא לא רימאסטר/ריימיק/של אחד הקודמים.
בנוגע לדיון שהתפתח פה על, כן או לא למארווליזציה... הייתי אומר שמארווליזציה של התעשייה זה אחד הטרנדים הכי פחות נוראים שיכולים לקרות.

כן, לא כל IP שלהם מעניין, אבל יאללה בואו, כל משחק על ג'סקה ג'ונס/daredevil יהיה יותר מעניין מטרנד ה"בוא נעשה ריימיק למשחק שרק שנה שעברה שיחקתם"

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2022, 14:16

קצת חדשות:

פורספוקן - בלעדי לPS5 בקונסולות עד ינואר 2025
לעומת זאת ובמפתיע - FF16 בלעדי רק לחצי שנה (לא הבנתי לגמרי אם רק קונסולות או בכלל)

ו-EA סגרה את החברה שעשתה את PROJECT: CARS, וכל 150 העובדים שלה יפוזרו פה ושם, אם ירצו בכך, או משהו

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 55 אורחים