חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי Klayman » 01 דצמבר 2022, 11:57

Laskin כתב:
Klayman כתב:לא יודע.. בתפיסה שלי, רימייק זה לקחת משחק קיים ולבנות אותו ממש מהיסודות מחדש(כי, אתם יודעים, you RE make it, אתה לא Upgrading או updating או enhancing). מאמין שעד ה''רימייקים'' האחרונים של סוני, רובנו היינו מסכימים על ההגדרה. לקחת משחק ישן עם המנוע הישן שלו ולשים לו טקסטורות חדשות, אפקטים חדשים ואולי קצת QOL מסביב, זה, לטעמי או RE-MASTER או ULTIMATE EDITION (שם שהיה יותר נפוץ בעבר לדברים בסגנון לדעתי, ועבר בימינו לסמן את הגרסא היקרה ביותר של המשחק בפרי אורדר).

לא נורא.. עוד מעט סוני תמכור ''רימייק'' של הורייזן הראשון, עם הגרפיקה של הורייזן השלישי וגם יקראו לזה 'רימייק', כי זו סוני.

הבעיה היא שיש לך מצד אחד רימאסטר בהשקעה של 50,000 דולר ויש לך רימאסטר בהשקעה של 50 מליון דולר, אז אני לא מבין מדוע לא לתמוך בעוד תת קטגוריות :)

אז תקרא לזה ב50 מיליון ''AAA Re-Master''. הנה, פתרתי לך את הבעיה :). זה שהוציאו יותר כסף על רימאסטר מסויים, לא הופך אותו בין לילה ל reMAKE. אני באמת לא יודע על מה הויכוח. אני גם די מפקפק בכך ש TLOU:R עלה 50 מיליון דולר. אם כן, אז ואוו כמה שחבל על הכסף לדעתי.

אם עכשיו יילכו ויבזבזו מאה מיליון דולר על Digital Remsatering לסרט משנות ה90, שלפתע ייראה נקי יותר (פי 10), יישמע טוב יותר עם תמיכה בכל הפורמטים הכי חדשים וגם תלת מימד שלא היה בסרט המקורי - זה אומר שעשו לו Remake?
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2022, 12:16

כן, כל מונח שתרצה אפשר להאריך אותו ל-5 מלים שונות, זה העניין בהגדרות חדשות, שהן יהיו ברורות מבלי להסביר את משמעותן באריכות :)
לגבי ההשוואה לסרטים - זה שונה במהות בעיניי וכבר דיברנו על זה כאן... פשוט עבודה שונה.
לגבי TLOU הוסיפו גם אנימציות וכו' ומלא אסטס חדשים וסופר מושקעים, זה לא רק טקסטורות ורזולוציה כמו רימאסטרים רגילים ולכן זה יותר מתאים להגדרה של רימאסטרמייק, לשים אותו ואת מה שעשו עם GTA הישנים לאחרונה - זה מגוחך.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 דצמבר 2022, 12:44

1. ''הארכתי'' ב-3 אותיות (שהן בשימוש בתעשיית המשחקים). יחיד ההבדל הקטן מ5 מילים.
2. אם אתה רוצה שההגדרות יהיו ברורות, מבלי להסביר את משמעותן באריכות, אולי אל תשנה רטרואקטיבית, ובהתבסס אך ורק על המרקטינג של סוני, את ההגדרות?
3. קרא לTLOU:R איך שאתה רוצה. מצידי תקרא לו הרימייק הכי מושלם מאז המצאת הרימייקים (אולי הוא כזה, אין לי מושג, אני לא מתכנן לרכוש אותו או לשחק בו לעולם). זה לא משנה את העובדה שהוא רימאסטר בקאליבר גבוה.
4. זה שעשו עבודה גרועה ברימאסטר של משחקי GTA הישנים, לא הופך רימאסטר ממש מושקע/בקאליבר גבוה/AAA, ל רימייק. הרי הודית בזה בעצמך. אחד הוא רימאסטר ב50 אלף דולר והאחר ב50 מיליון. כלומר אתה מודה שמדובר ברימאסטר. פשוט אחד שהשקיעו בו יותר ומתכננים לעשות עליו קופה בהתאם (למכור אותו ב70$, נגיד).
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2022, 12:54

1. נו בסדר גם לכתוב ״אדם שמאמין ביהדות״ או ״אדם שנולד לאם יהודיה״ במקום פשוט ״יהודי״ זה גם כן רק עוד 2-3 מלים… זה בדרך כלל עם הגדרות ככה :)
2. זה לא רק עניין של סוני, ממש לא… סוני ואחרים פשוט עושים רימאסטרים סופר מושקעים שחברות אחרות לרוב לא עושות אז הם ואחרים פתחו קטגוריה נוספת לדעתי, זה בדרך כלל ככה עם הגדרות חדשות גם כן - עד שאין צורך בהן אז הן לא קיימות.
3. לגבי tlou הם כן הוסיפו תוכן שלא היה, ולא רק שיפרו תוכן קיים, אז זו לא רק שכבת צבע, כך שזה בהחלט מעבר לרימאסטר.
4. התייחסתי לזה כאילו מנקודת מבטך. רוב הרימאסטרים אינם מושקעים כל כך, לרוב זה פשוט שיפור ברזולוציות של הטקסטורות, קצב הפריימים והרזולוציה של המשחק עצמו. נניח הרימאסטר לפס4 של tlou לעומת הרימייק לפס5. זו רמה שונה לגמרי שבהחלט מצריכה קטגוריה חדשה בעיניי. אתה לא חייב להסכים אבל ההגדרות האלה קיימות בקהילת הגיימינג ולדעתי אפשר לבסס את מעמדם בצורה רשמית.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 דצמבר 2022, 13:04

1.שוב, "הארכתי" ב 3 אותיות. לא הוספתי עוד מילים. ואלו 3 אותיות בשימוש בתעשייה כבר.
2.קטגוריה חדשה? הגדרות חדשות? אני ממש בעד. פשוט לא להלאים את ההגדרות הקיימות ולאנוס אותן על משהו שהן לא.
3. שוב, תמצא לו הגדרה אחרת. זה לא רימייק וזו גם לא העבודה שלי למצוא הגדרה שהיא לא רימאסטר. אני לא מכיר עוד רימאסטר סטייל tlou שנקרא רימייק ומצדיק את זה( לא שtlou מצדיק לדעתי) אתה מכיר כאלה שהיו לפניו? אחריו אני מאמין שיהיו עוד.
4.ההגדרות הקיימות היו באמת מאוד ברורות לפני כן. כל הסלט הזה נוצר כעת.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2022, 13:26

כבר כתבתי פה כמה פעמים - זה רימאסטרמייק :)
הסלט נוצר כי זה רמה מעל רימאסטרים שהכרנו עד אותה נקודה, שהיו רק עדכון של טקסטורות ואסטס קיימים וכו׳, ומצד שני עדיין לא ממש רימייק מהתחלה וכו׳, זה איפהשהו באמצע.
וכנ״ל עם ff7 שהוא קלירלי מעבר לרימייק, ואיפה שהן בינו לבין משחק המשך או משחק בעולם מקביל או משהו, קשה להסביר בלי ספוילרים. אני חושב שreimagine זה מצויין, וכבר מבצעים בזה שימוש

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 דצמבר 2022, 13:48

רימאסטרמייק זה עדיף על AAA Remaster? העיקר שאנחנו לא רוצים לבלבל את האנשים עם תוספות מילים! :).
אני הוספתי 3 אותיות, אתה עשית הלחם של שתי מילים שמתארות דברים שונים.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2022, 14:55

אם אתה כבר קורא ל-TLOU ״רימסטרמייק״, אז אתה מסכים שהוא לא רימייק :)
איך שתקרא לו זאת סמנטיקה, כי אני לא מכיר איזה כינוי רשמי לעניין. אז הוא סופר רימאסטר או רימסטר AAA או רימאסטרמייק. אבל הוא לא רימייק :)

סוני עושה רימאסטרים ברמה די מטורפת. אבל הם לא עושים רימייקים כמו שקונאמי או קאפקום או סקוואר עשו. (ואני מוכן לוותר על פפ7 אם הוא יצור חדש שמעולם לא ראינו, לא שחקתי אז אין לי דיעה :)).

עריכה:
אה רגע, יש לסוני רימייק, יש להם את ראצ׳ט 2016, הוא רימייק של המשחק המקורי. זה רימייק בהגדרה הקשה שלו, משחק חדש לגמרי שמבוסס על המשחק המקורי ומי שלא ידע שהוא מבוסס על משחק ישן בחיים לא היה מבין את זה מלשחק בו. משחק של 2016 בכל רמ״ח אבריו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 דצמבר 2022, 15:48

או. ראצ'ט זה רימייק קלאסי. וסבבה, רדו מ ff7, גם אני לא שיחקתי במקורי ובחדש ולא יודע להגיב לגביהם. אבל ראצ'ט מ2016 ממש רימייק כמו שההגדרה הייתה, עד שסוני הבינה שהיא לא תוכל למכור את tlou Remastered again.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2022, 15:51

Klayman כתב:או. ראצ'ט זה רימייק קלאסי. וסבבה, רדו מ ff7, גם אני לא שיחקתי במקורי ובחדש ולא יודע להגיב לגביהם. אבל ראצ'ט מ2016 ממש רימייק כמו שההגדרה הייתה, עד שסוני הבינה שהיא לא תוכל למכור את tlou Remastered again.

וכמו שסוני מנסה להעביר רימאסטרים כרימייק, היא נסתה להעביר את ראצ׳ט כמשחק חדש :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 דצמבר 2022, 16:27

ייאמר "לזכותה" של סוני שהיא כן עקבית עם ההגדרות שלה, היא פשוט מגדירה את שלב הביניים בין רימאסטר לרימייק כרימייק.
וגם כן, מגדירה זה בעיקר ביח"צ, אף אחד מהמשחקים שלה (DS, SOTC וTLOU. יש עוד?) לא נקרא רימייק בשם שלו, אלא פשוט נקרא בשם של המשחק בלי שום תוספת על האריזה. ביח"צ הם מגדירים את זה כרימייק מהבסיס למעלה, או לפחות ככה ND הגדירו את TLOU, אבל באותו היח"צ הם גם לא משקרים לגבי מה המשחק, מה יהיה בו, מה השינויים וכו'. בלופוינט מעולם לא שיקרו לגבי מה הם עשו עם דימון סולס או SOTC, לגבי העובדה שזה בעצם אותו קוד שרץ ומעליו הגרסה שלהם. ככה שזה קצת מצב ביניים כזה.
לרימאסטרים שלהם הם כן קוראים רימאסטרים, בין אם זה TLOU, GOW, אנצ'רטד, או SOTC.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 דצמבר 2022, 16:41

בכל מקרה, סתם אם כבר הכנסתי את עצמי לדיון הזה -
אני חושב שאיך סוני קוראים למשחקים שלהם או מה ההגדרה בתעשייה זה פחות מה שחשוב, מה שחשוב זה כמה כסף הם מבקשים על זה. כלומר, האם אחד משלושת ה"רימייקים" שלהם שווה מחיר של משחק מלא? תלוי איך מסתכלים על זה, אם מצד השחקנים אז נכנסים ליותר מדי פרמטרים סובייקטיבים, כן שיחקת כבר במשחק, כן רוצה ריצה שנייה, יש לך כבר את הקודם, נעול על קונסולה או לא... ובשורה התחתונה, שכל שחקן יחליט בשביל עצמו אם בא לו לשלם את המחיר המבוקש, לחכות לירידה, או בכלל לא. אין פה בעיה.
מבחינת סוני, כלומר האם היא השקיעה את אותו דבר כמו במשחק רגיל כדי להצדיק את אותו המחיר, כמובן שלא. אבל מצד שני, באותה הסתכלות GOW וTLOU 2 צריכים לעלות 120$ אם משחק "רגיל" זה 70, ובכלל כל התעשייה צריכה לשנות את המודל שלה אם זו הזוית שבה רואים את הדברים.
או בקיצור, אני לא חושב שסוני זו המפיצה שאפשר לקחת כדוגמה לאחת שלא משקיעה משאבים במשחקים שלה, מזלזלת בצרכנים מבחינת המוצרים שהיא מוציאה, מזרזת רק כדי לעמוד ברבעון, או דברים כאלו. אם ה"רימייקים" האלו זו הדרך שלהם לאזן את זה קצת מהצד השני, יאללה, שיהיה להם בכיף. אין אדם אחד בעולם שחייב לשתף איתם פעולה ולרכוש אותם... שיקראו להם איך שהם רוצים מבחנתי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 דצמבר 2022, 16:46

העניין שלי בדיון הזה הוא בעיקר סמנטי. שיקראו לדברים איך שבא להם, ויגבו כמה שבא להם הכל טוב. אני פשוט חושב שההגדרה של רימייק הוצאה מהקשרה לחלוטין בשיח כאן, וקצת מוזר לי שאנשים מגבים את הבחירה שלהם לקרוא לזה רימייק כ"מוצדקת! כי זה רימאסטר ממש מושקע". זה הכל. אפשר לקרוא לזה רימאסטר ועדיין לחשוב שזה אחלה מוצר( אני לרגע לא אומר שסוני מוציאים מוצרים לא טובים/לא אפויים וכו' - הם מוציאים אחלה מוצרים! ).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2022, 16:53

Stick כתב:בכל מקרה, סתם אם כבר הכנסתי את עצמי לדיון הזה -
אני חושב שאיך סוני קוראים למשחקים שלהם או מה ההגדרה בתעשייה זה פחות מה שחשוב, מה שחשוב זה כמה כסף הם מבקשים על זה. כלומר, האם אחד משלושת ה"רימייקים" שלהם שווה מחיר של משחק מלא? תלוי איך מסתכלים על זה, אם מצד השחקנים אז נכנסים ליותר מדי פרמטרים סובייקטיבים, כן שיחקת כבר במשחק, כן רוצה ריצה שנייה, יש לך כבר את הקודם, נעול על קונסולה או לא... ובשורה התחתונה, שכל שחקן יחליט בשביל עצמו אם בא לו לשלם את המחיר המבוקש, לחכות לירידה, או בכלל לא. אין פה בעיה.
מבחינת סוני, כלומר האם היא השקיעה את אותו דבר כמו במשחק רגיל כדי להצדיק את אותו המחיר, כמובן שלא. אבל מצד שני, באותה הסתכלות GOW וTLOU 2 צריכים לעלות 120$ אם משחק "רגיל" זה 70, ובכלל כל התעשייה צריכה לשנות את המודל שלה אם זו הזוית שבה רואים את הדברים.
או בקיצור, אני לא חושב שסוני זו המפיצה שאפשר לקחת כדוגמה לאחת שלא משקיעה משאבים במשחקים שלה, מזלזלת בצרכנים מבחינת המוצרים שהיא מוציאה, מזרזת רק כדי לעמוד ברבעון, או דברים כאלו. אם ה"רימייקים" האלו זו הדרך שלהם לאזן את זה קצת מהצד השני, יאללה, שיהיה להם בכיף. אין אדם אחד בעולם שחייב לשתף איתם פעולה ולרכוש אותם... שיקראו להם איך שהם רוצים מבחנתי.

סוני מזלזלת בצרכנים שלה, אבל לא בצד של ההשקעה במשחק כי המשחקים שלה מאוד מושקעים, אלה בצד של התמחור. ואם נסתכל על הרימאסטר של SOTC כשורש לכל טרנד ה״רימייקים״ של סוני, הוא היה משחק מוזל שלא עלה 60$ בשיגור. אז עכשיו כשסוני התחילה לקחת על הרימאסטרים שלה 70$ זה מרגיש קצת בזוי. מישהו פה בפורום קנה את Part 1? אם אני זוכר נכון אף אחד לא רכש אותו. התמחור שלו לגמרי off, וכנ״ל לגבי DS. אתה לא יכול לעשות pass גרפי על משחק ולבקש עליו יותר ממה שהוא עלה ביום שהוא שוגר.

ובנוגע לשם רימייק מול רימאסטר, העובדה שסוני קוראת למה שהיא עושה רימייקים זה גורם להם להרגיש, לפחות לי, כזנב לשועלים. היא יכולה למתג את עצמה כרימאסטרים מדהימים, או רימייקים סוג ב׳. היא בחרה באפשרות השניה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 דצמבר 2022, 17:09

נראה לי שלא הבינו אותי אז אני רק יגיד שכתבתי על פפ7 בשביל לתקן את לאסקין שהשווה בינו לבין הוויצ'ר וקרא לו רימייק מסוג reimagined, מה ששם אותו בקטגוריה מוטעה לטעמי. לא אמרתי את זה בשביל לטעון שצריך לקרוא לפפ7 reimagined במקום רימייק (למרות שמהמון בחינות הוא הדוגמא הכי קלאסית לכך.. אבל שוב, זה קצת מסובך).

אבל לפרוטוקול אני יגיד שהוא לפחות צודק חלקית לדעתי, לרימאסטר יש קונטציות אחרות לגמרי ממה ש sotc/demon souls/tlou מייצגים בעיני וזה ממש לא משנה איך ההגדרה התפתחה ומי אחראי לכך, זו המציאות ונראה לי שמוסכם על כולם שמגיע להם הגדרה שמבדלת אותם מרימאסטרים. לדעתי רימייק גרפי זו ההגדרה הכי קולעות למה שסוני עושים בשנים האחרונות,אבל לצורך העניין גם AAA Remaster ורימאסטרמייקים זה בסדר, חוץ מכך שזה נשמע קצת דבילי :)

וחוץ מזה, סטיק כהרגלו צודק. אין כאן שום עוול, אף אחד לא גונב אותכם. אני מעריך שהתקציב לרימייקים של סוני, במיוחד השניים האחרונים, לא נופל מהמון משחקים אחרים שנמכרים במחיר מלא. אפשר לחשוב שהתוצר הסופי לא שווה את הסכום כסף הזה כמובן, אבל אני חושב את זה גם על מלא משחקים אחרים שהם בכלל לא רימייקים ואני מחכה שירדו במחיר לפני שאני קונה אותם, סו וואט? ספיידרמן 2018 היה שווה לי 20$ בזמנו והרימייק של דימון סולס היה שווה לי 40$ (ואם היה לי ps5 בשיגור הייתי קונה אותו גם במחיר מלא).

יעני אף אחד לא מכריח אותכם לקנות משחקים DAY 1.. ולהתלונן על כך בהקשר של סוני, שהמשחקים שלה כן יורדים במחיר עם הזמן (פחות מהר מבדור הקודם אבל עדיין יורדים), נראה לי קצת אוי אוי אוי כזה. הנה, TLOU ירד במחיר כבר בבלאק פריידי האחרון. הרימייק של link's awakening למשל, שהוא אולי רימייק אמיתי אבל אני בטוח שעלה פחות כסף להפיק, בחיים כנראה לא ירד מ 40$ כי זה המקסימום שנינטנדו מורידה במחיר, גם על הזבלונים הכי גדולים שלה שעולים שקל וחצי, וגם על משחקים מדורות קודמים שקיבלו פורטים ל switch.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2022, 17:34

idan כתב:וחוץ מזה, סטיק כהרגלו צודק. אין כאן שום עוול, אף אחד לא גונב אותכם. אני מעריך שהתקציב לרימייקים של סוני, במיוחד השניים האחרונים, לא נופל מהמון משחקים אחרים שנמכרים במחיר מלא. אפשר לחשוב שהתוצר הסופי לא שווה את הסכום כסף הזה כמובן, אבל אני חושב את זה גם על מלא משחקים אחרים שהם בכלל לא רימייקים ואני מחכה שירדו במחיר לפני שאני קונה אותם, סו וואט? ספיידרמן 2018 היה שווה לי 20$ בזמנו והרימייק של דימון סולס היה שווה לי 40$ (ואם היה לי ps5 בשיגור הייתי קונה אותו גם במחיר מלא).

יעני אף אחד לא מכריח אותכם לקנות משחקים DAY 1.. ולהתלונן על כך בהקשר של סוני, שהמשחקים שלה כן יורדים במחיר עם הזמן (פחות מהר מבדור הקודם אבל עדיין יורדים), נראה לי קצת אוי אוי אוי כזה. הנה, TLOU ירד במחיר כבר בבלאק פריידי האחרון. הרימייק של link's awakening למשל, שהוא אולי רימייק אמיתי אבל אני בטוח שעלה פחות כסף להפיק, בחיים כנראה לא ירד מ 40$ כי זה המקסימום שנינטנדו מורידה במחיר, גם על הזבלונים הכי גדולים שלה שעולים שקל וחצי, וגם על משחקים מדורות קודמים שקיבלו פורטים ל switch.

אין מצב בעולם שרימאסטר כמו DS או TLOU1 עולה לעשות כמו משחק AAA שנמכר ב-70$. כלומר, ברור שיש טווח ו-plague tale החדש והורייזן הם בתקציב אחר לגמרי, אבל בסטנדרטים של משחקים שסוני מוכרת ב-70$ הרימאסטר של DS או TLOU1 הם תקציב זעום. וסוני בעצמה אמרה לנו את זה כשהם תמחרו את SOTC במחיר מוזל ולא במחיר מלא. מה ההבדל בין SOTC ו-DS? אין הבדל, חוץ מאשר זה שסוני של 2020 הרגישה בנוח לקחת על רימאסטר שכזה 70$ בזמן שסוני של 2018 חשבה ש-40$ זה סכום יותר הגיוני. אני לא רוצה להגיד ג׳ים ראיין, שלא יקפצו עלי :P

וכמובן שסוני יכולה לדרוש כמה שהיא רוצה ואנשים יחליטו אם לקנות או לא (והעבודה שהוא קבל הנחה כשהוא רק בן 7 שבועות אומרת שכנראה לא מעט אנשים החליטו להתרחק בנתיים), אני חושב שהפורום הצביע ברגליים כשאף אחד פה לא רכש אותו, אבל זאת זכותנו המלאה להתלונן שהם דושים, זה חצי ממה שעושים פה בפורום :!:

ובנוגע לנינטנדו, זה לגמרי נכון, אבל הדיונים האלה כבר התנהלו לאורך כל הדור של הווי והתרגלנו לאורך הזמן לתמחור ההזוי שלהם. גם לסוני נתרגל, הם פשוט הפכו לדושים רק לפני שנתיים אז אנחנו עדין מתרגשים מזה :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 דצמבר 2022, 17:52

DS הפקה גדולה יותר מ SOTC, אני באופן אישי חושב שזה די ברור אבל הם הסבירו את זה גם בדוקו שלו לדעתי. אבל עזוב זה בכלל לא רלוונטי לפואנטה שלי, יכול להיות שתמחור ב 40$ היה הוגן יותר לכל אחד מהרימייקים האלה, אני אפילו נוטה להסכים עם הטענה הזאת, גם בתעשייה שמוכרת רימאסטרים על גבול הפורטים ב 60$ .. אבל זה לא בהכרח אומר שמחיר מלא הוא עוול בלתי נסבל וכשמשווים את זה לשאר התעשייה זה פשוט זועק לשמיים כי משחקי AAA זה הגדרה מאוד רחבה אבל אני בכלל דיברתי על הגדרה רחבה יותר, על משחקים במחיר מלא וכאלה יש מכל מיני סוגים. רימייק של סוני אמנם עולה פחות להפיק מרוב המשחקים האחרים שהיא מוכרת במחיר מלא, זה נכון, אבל הוא עדיין עולה יותר להפיק מהמון משחקים אחרים. מה, למריו טניס היה תקציב גדול מ TLOU? וזה ממש לא רק נינטנדו, אפילו משחקים מסדרות שבכלל לא שמעת עליהם כמו Disgaea נגיד, או איזה צ'וקמוקו אחר מיפן, נמכרים במחיר מלא. כנ"ל הפיפא השנתי ועוד מאה דוגמאות אחרות. הכל יחסי בחיים והרימייקים של סוני רחוקים מלהיות הכי פוגעניים בעניין הזה.. העובדה שהם כן יורדים בסופו של דבר במחיר זו הסיבה שגם פחות אכפת לי, אבל כמובן שלהתלונן תמיד מותר :) אני רק לא חושב שזה קשור לויכוח על מה הוא רימייק ושיש כאן איזה עבודה בעיניים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2022, 18:31

idan כתב:DS הפקה גדולה יותר מ SOTC, אני באופן אישי חושב שזה די ברור אבל הם הסבירו את זה גם בדוקו שלו לדעתי. אבל עזוב זה בכלל לא רלוונטי לפואנטה שלי, יכול להיות שתמחור ב 40$ היה הוגן יותר לכל אחד מהרימייקים האלה, אני אפילו נוטה להסכים עם הטענה הזאת, גם בתעשייה שמוכרת רימאסטרים על גבול הפורטים ב 60$ .. אבל זה לא בהכרח אומר שמחיר מלא הוא עוול בלתי נסבל וכשמשווים את זה לשאר התעשייה זה פשוט זועק לשמיים כי משחקי AAA זה הגדרה מאוד רחבה אבל אני בכלל דיברתי על הגדרה רחבה יותר, על משחקים במחיר מלא וכאלה יש מכל מיני סוגים. רימייק של סוני אמנם עולה פחות להפיק מרוב המשחקים האחרים שהיא מוכרת במחיר מלא, זה נכון, אבל הוא עדיין עולה יותר להפיק מהמון משחקים אחרים. מה, למריו טניס היה תקציב גדול מ TLOU? וזה ממש לא רק נינטנדו, אפילו משחקים מסדרות שבכלל לא שמעת עליהם כמו Disgaea נגיד, או איזה צ'וקמוקו אחר מיפן, נמכרים במחיר מלא. כנ"ל הפיפא השנתי ועוד מאה דוגמאות אחרות. הכל יחסי בחיים והרימייקים של סוני רחוקים מלהיות הכי פוגעניים בעניין הזה.

בסדר, סוני משקיעה יותר במשחקי צד א׳ שלה, היא גם גורפת 100% מההכנסות בזמן שחברות אחרות מקבלות רק 70% מההכנסות והמשחקים שלה הם נקודות שמושכות לקוחות לפלטפורמה שבסופו של יום מכניסים כסף מעמלה ממשחקי צד ג׳ שהם קונים או PS+. כשמסתכלים על התמונה הגדולה, אז לסוני יש אנטרס הרבה יותר גדול מסתם מפיצת צד ג׳ לשפוך כסף על המשחקים שלה.

אבל אני לא חושב שזה רלוונטי למה סוני שופכת יותר או פחות כסף על משחקים, בסופו של יום סוני לוקחת על משחקי AAA שלה אותו סכום כמו כל חברה. לא שונה מדי מקולנוע ששם כל הסרטים עולים אותו דבר, לא משנה אם זה סרט של וודי אלן בתקציב של 5 מליון דולר או נוקמים בתקציב של 300 מליון. בסופו של יום סוני קבעה שמשחק AAA שלה הוא 70$, ורימסטרים כאלה הם לא בסטנדרט של המשחקים שלה. כלומר, אפשר להגיד שהרימאסטרים האלה עולים כמו משחקי AAA של חברות אחרות, למרות שאני ממש בספק כי משחק AAA אמיתי ולא הזיה מוזרה מיפן עולה היום לרוב מעל ל-100 מליון דולר ואני בספק אם הרימייקים של סוני עולים יותר מאיזה 20 מליון דולר. כלומר, כמה עולה כבר לעשות כמעט נטו ART וזהו? ועוד ART שהוא ידוע מראש. אפילו אנימציות לא צריך לעשות, זה נטו נכסים, זאת עבודה לחברות סיניות או אולפני תמיכה. אין mo-cap, אין מוסיקה חדש, אין דיבוב חדש, אין עיצוב שלבים או מערכת קרב.. נטו לבנות נכסים.

בכל מקרה, כל חברה יכולה לעשות את הסטנדרטים שלה. אבל למכור משחק ישן עם עטיפה יפה במחיר מלא זה.. מוזר. ונראה ש-TLOU1 לא מכר כמו שסוני צפתה, אחרת הוא לא היה מקבל הנחה אחרי שבועות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 דצמבר 2022, 18:51

אני יכול לענות לרוב הטיעונים שלך אבל אני לא יצא איתך ראש, זה לא מספיק חשוב לי בשביל להמשיך לטרחן ותכלס כי עוד לא פגשת בטיעון שהצליח להזיז אותך מילימטר :)

אני רק יגיד לסיום דבר אחד - לטעון שלמכור משחק ישן בעטיפה יפה במחיר מלא זה מוזר, זוהי טענה של מישהו שכאילו לא מכיר את התעשייה.

Tactics Ogre: Reborn יצא לפני כמה שבועות. לא קראו לו רימייק, גם לא קראו לו רימאסטר, אבל כך או כך הוא כן עלה 50$. בקונטקסט הזה שכל אחד יחשוב בעצמו אם למכור את TLOU ב 70$ זה באמת כזה מוזר (מלשון לא הגיוני, קשה להסביר אותו, משונה).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2022, 19:09

idan כתב:אני יכול לענות לרוב הטיעונים שלך אבל אני לא יצא איתך ראש, זה לא מספיק חשוב לי בשביל להמשיך לטרחן ותכלס כי עוד לא פגשת בטיעון שהצליח להזיז אותך מילימטר :)

אני רק יגיד לסיום דבר אחד - לטעון שלמכור משחק ישן בעטיפה יפה במחיר מלא זה מוזר, זוהי טענה של מישהו שכאילו לא מכיר את התעשייה.

Tactics Ogre: Reborn יצא לפני כמה שבועות. לא קראו לו רימייק, גם לא קראו לו רימאסטר, אבל כך או כך הוא כן עלה 50$. בקונטקסט הזה שכל אחד יחשוב בעצמו אם למכור את TLOU ב 70$ זה באמת כזה מוזר (מלשון לא הגיוני, קשה להסביר אותו, משונה).

בו נגיד את ה״מוזר״ אחרת, אתה מכיר הרבה רימאסטרים שנמכרים במחיר מלא? כי לי זה מרגיש קצת חריג. לא יודע, אולי אני היחיד, אבל רימאסטר שנמכר במחיר מלא מרגיש out of place, לא משנה כמה הוא מושקע. כלומר, גם על אנצ׳רטד TLL יכלו לקחת מחיר מלא, הוא יותר טוב ומושקע מרוב המשחקים בתעשיה, אבל אם היו לוקחים עליו מחיר מלא זה היה קצת מוזר, לא?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 דצמבר 2022, 20:26

אני אתערב בדיון שלכם ורק אגיד שביום שנוטי דוג יתקרבו למאטסונו הם גם יוכלו למכור רימאסטר ב50 דולר בנתיים הם מוזמנים לצחצח לו את הנעליים. :) הם לא שווים 50 דולר לרימאסטר הוא כן. הרימאסטר של TLOU שווה 20 דולר בלחץ וגם את זה לא בטוח שהייתי משלם.

70 דולר זו עזות מצח.
זה שסוני מתמחרים רימאסטר כזה ב70 דולר, מראה שJR לא יודע מה לעשות עם הדור הזה, מנסה כל הזמן לשחזר את ההצלחות של דור הפס3/4 ולמכור חוויות ישנות ב70 דולר כי הוא לא מוצא את היידים והרגלים שלו ונשען על הצלחות קודמיו ביזיון.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 דצמבר 2022, 23:10

שמועה מ4CHAN על משחק שיופיע בthe game awards לאור המקור קחו עם כמות מלח שיכולה לעלות את לחץ הדם לשיא.
אם זה נכון יהיו פה לפחות שני אנשים שיצרחו מהתרגשות כמו יפנים במונדיאל.
ספויילר: הצג
סקירו 2. סטיק אתה בטח מוכן

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 דצמבר 2022, 00:49

לא חושב שיש מה לשים בספוילר בהתחשב בעובדה שזו שמועה בלי שום בסיס אמין מאחוריה :).
בכל מקרה, נה, ראיתי את זה כבר, נשמע לי ממש לא אמין. בטח בהתחשב בעובדה שאני כן מאמין שנראה ששם כבר DLC גדול לאלדן רינג ואולי אפילו את הארמור קור שאמור להיות המשחק הבא שלהם. שאומנם ממש לא מעניין אותי, אבל הוא צריך להחשף לפני שהם יחשפו עוד דברים.
יש לFS כמה משחקים בפיתוח, ורק לאחורנה מיאזאקי אמר שהגיע הזמן של FS למצוא במאים חדשים שיעבדו על צוותים בלי התערבות ישירה שלו. ככה שיהיו כמה פרויקטים, ואני מאוד מאוד אשמח אם אחד מהם הוא סקירו 2 (או "בלאדבורן" לסקירו, כלומר שיהיה משהו אחר אבל שיתבסס על המכניקות והמבנה של סקירו). מצד שני אני ממש אופתע אם נראה סקירו 2 בזמן המיידי. אבל הלוואי :).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 דצמבר 2022, 09:45

מסכים עם הכל, אבל היו ב4Chan הדלפות מדויקות של זלדה, פוקימון, פייר אמבלם וכו' אז למרות שהמקום הוא על אסיד, אני אף פעם לא מבטל אותו במאת האחוזים :D
וגם כמו שאמרת אם מיאזאקי בקטע של להאציל את הסמכויות לאנשים חדשים, אני בהחלט רואה אותו ב2019 נותן את השרביט על הבימוי של סקריו 2 לlead game designer של סקירו, ואם נעוף בדמיון שהבחור התחיל עבודה על סקירו 2 אחרי חופשה קצרה.. אז יש סיכוי שיש איזה סקירו 2 בדרך לפחות עם איזה סרטון CGI :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 דצמבר 2022, 12:16

לא נראה לי הגיוני שנם יחשפו משהו שבבירור הוא לא הפרויקט הבא שלהם, שאמור לצאת יחסית לא עוד הרבה זמן לכאורה, כשהפרויקט הבא הזה עדיין לא נחשף. זה כמעט אף פעם לא קורה.

יש מעט מאוד שמועות מבוססות פעם, אני רוצה לקוות שזה ימשיך כך, ולא יתלקלו כל הפתעות האירוע שוב.
יש גם כל כך הרבה צוותים וכשרונות שאנחנו לא יודעים מה המשחק הבא שלהם או שהוכרזו על הנייר ומעולם לא ראינו אפילו טיזר או לוגו שלהם, כך שאני אופטימי.
מה שבטוח הוא שלא אצפה בשידור חי, כמות הפרסומות והספונסרים פשוט בלתי נסבלת.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 55 אורחים