מאחורי הקלעים

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: מאחורי הקלעים

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 יוני 2020, 13:56

לא רק עליו,יש גל ענק של סוג של me too בימים האחרונים שמרוכז כולו בתעשיית הגיימינג,כולל שמות כמו angry joe או ג׳ון העצבני כמו שאנחנו מכירים אותו כאן בפורום (: כל מיני עובדים לשעבר בign וכו׳

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יוני 2020, 21:26

Uncle Pey'j כתב:לא רק עליו,יש גל ענק של סוג של me too בימים האחרונים שמרוכז כולו בתעשיית הגיימינג,כולל שמות כמו angry joe או ג׳ון העצבני כמו שאנחנו מכירים אותו כאן בפורום (: כל מיני עובדים לשעבר בign וכו׳

אכן, הנה למשל ת׳רד שרץ על Tal Belvins שעזב את ign ב2016:

(תרוצו על השרשור, יש שם כמה סלבס ign וגם שרייר).
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יוני 2020, 23:32

והנה עוד משהו שיצא מכל העניין הזה ב-IGN, הכתב שכתב את הכתבה שבזמנו טענה שאיימי האנינג נדחפה החוצה מנוטידוג אומר שהוא בכלל לא שם את זה בכתבה אלה טל דחף את זה פנימה בכפיה. או במילים אחרות, עכשיו שטל משוקץ אפשר לשחרר את כל הכביסה המלוכלכת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 01:19

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 יוני 2020, 01:37

אוקיי,וואו,זו כבר דרמה אמיתית שהולכת למקומות קריפיים ומפחידים וזה ברור למי היא מתכוונת בציוצים האלו ב-343:

עוד (הרבה) בטוויט.
עריכה: אני ממשיך לקרוא תגובות ב-ERA,ונשמע שמי שזו לא תהיה,היא עבדה ב-343 למשך 3 שבועות ואז פוטרה או משהו כזה,וממה שהבנתי יש לה סוג של אוטיזם ו..אתם יודעים מה? אני באמת כבר לא יודע,אני אמשיך לקרוא מחר אבל כל הסיפור הזה ממש,ממש מוזר והולך ליצור כאב ראש ענק ככה או ככה למחלקת PR של Xbox.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 24 יוני 2020, 01:55

לא הבנתי כלום חוץ מהגרומינג בגיל 20 (?!).
אחרי שקראתי ב-ERA הבנתי שהיא מתכוונת לפרנק אוקונור מ-343 ושנתנו לו באן מהאתר או משהו. טוב :roll:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 08:50

יש עכשיו התנפלות המונית, אני משער שנצטרך לחכות כמה שבועות בכדי להבין מה בדיוק הולך. למשל הסיפור הזה עם פראנק אוקונור לא ממש ברור עד הסוף. אגב, גם טינה סנצ׳ז (לשעבר מign ו-1up) העלתה טוויט על פראן מרבולה מ-ign שהיה האחראי על הוידאו בזמנה שם על כך שהוא אמר לה שאין לה פרצוף להופיע בוידאו ושהוא היה אומר לבנות שמופיעות להגדיל מחשוף לשידור וכו׳. כלומר יש כל מני דברים שצפים בכל מני רמות שנעות מאונס ועד מישהו שהוא פשוט עם גישה של דוש ובטח רק עוד כמה שבועות נדע באמת מה זה מה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 11:26

Uncle Pey'j כתב:אוקיי,וואו,זו כבר דרמה אמיתית שהולכת למקומות קריפיים ומפחידים וזה ברור למי היא מתכוונת בציוצים האלו ב-343:

עוד (הרבה) בטוויט.
עריכה: אני ממשיך לקרוא תגובות ב-ERA,ונשמע שמי שזו לא תהיה,היא עבדה ב-343 למשך 3 שבועות ואז פוטרה או משהו כזה,וממה שהבנתי יש לה סוג של אוטיזם ו..אתם יודעים מה? אני באמת כבר לא יודע,אני אמשיך לקרוא מחר אבל כל הסיפור הזה ממש,ממש מוזר והולך ליצור כאב ראש ענק ככה או ככה למחלקת PR של Xbox.

ראיתי כל מני טוויטים שלה צפים, הבחורה הזאת לא אפויה לגמרי, למרות שהבנתי שהיא אומרת שיש לה אוטיזם. היא תוקפת את בוני רוס לאורך שנים, טוענת שהיא חלק מ-murder cult וכל מני דברים הזויים שכאלה. בו נגיד שמכל התלונות שצפו בשבוע האחרון, היא כנראה הכי בעייתית, אז לא כדאי לשרוף את פרנק אוקונר עדין (למרות שכמובן ERA כבר שרפו כי... הם ERA).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 יוני 2020, 11:52

DrKeo כתב:
Uncle Pey'j כתב:אוקיי,וואו,זו כבר דרמה אמיתית שהולכת למקומות קריפיים ומפחידים וזה ברור למי היא מתכוונת בציוצים האלו ב-343:

עוד (הרבה) בטוויט.

ראיתי כל מני טוויטים שלה צפים, הבחורה הזאת לא אפויה לגמרי, למרות שהבנתי שהיא אומרת שיש לה אוטיזם. היא תוקפת את בוני רוס לאורך שנים, טוענת שהיא חלק מ-murder cult וכל מני דברים הזויים שכאלה. בו נגיד שמכל התלונות שצפו בשבוע האחרון, היא כנראה הכי בעייתית, אז לא כדאי לשרוף את פרנק אוקונר עדין (למרות שכמובן ERA כבר שרפו כי... הם ERA).

אני חושב שעכשיו יהיה מעניין לראות את התגובה של אוקונור- אם אכן יש דברים בגו,אני מניח שהוא ישתוק בתקווה שאיכשהו כל הדבר הזה יבלע בתוך הגל וידויים ששוטף את התעשייה בימים האחרונים ואם הכל זו המצאה של בחורה מעורערת בנפשה אז אני מניח שמתבקש שתהיה כאן פעולה משפטית מצידו,אלו האשמות מאוד רציניות מצידה שיכולים בקלות להרוס קריירה וחיים של בן אדם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יוני 2020, 12:12

לא יודע, מיושן שכמוני, משתדל מאוד לא לחרוץ דין של אדם שאני לא יודע עליו כלום, בטח על סמך הודעות וציוצים ברשת.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יוני 2020, 12:35

Klayman כתב:לא יודע, מיושן שכמוני, משתדל מאוד לא לחרוץ דין של אדם שאני לא יודע עליו כלום, בטח על סמך הודעות וציוצים ברשת.

אז אתה חלק מהבעיה!!111

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 12:45

קליימן, your time is up.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 יוני 2020, 12:46

Klayman כתב:לא יודע, מיושן שכמוני, משתדל מאוד לא לחרוץ דין של אדם שאני לא יודע עליו כלום, בטח על סמך הודעות וציוצים ברשת.

אף אחד לא חרץ את הדין שלו,בעיקר כשיש כל כך הרבה שעדיין לא ידוע. באופן אישי,הנטייה שלי היא בדרך כלל כן להאמין לקורבן כי אני רוצה להאמין שאף אחד/אחת לא יעלה האשמות רציניות כאלה מתוך רשעות או רצון לתשומת לב בעין הציבורית,וברור לדעתי שתגובה כלשהי מצד 343 תגיע אחרי בדיקה פנימית שהם יערכו בעצמם לכל הסיפור הזה,אבל אני כן חושב שניתן ללמוד לא מעט מהדרך שפרסונה סמי ציבורית כמו אוקונור או כריס אבלון או כל אחד אחר שהשם שלו עלה השבוע בוחר להתייחס לתלונות מהסוג הזה. בכל מקרה,לחרוץ דין של אדם על סמך ציוצים זו בהחלט לא הדרך,אבל מצד שני יש כמובן גם תגובות של האשמת קורבן שיצא לי כבר לקרוא בלא מעט מהסיפורים שצצו וזה לא פחות חמור בעיניי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יוני 2020, 12:58

לא מאשים אף אחד. גם לא את הקורבן. מי שמטריד, מצידי שיחתכו לו את ה..... סבבה? זה גם לגמרי סבבה לבחור להאמין לצד כלשהו, אבל ניסיון החיים שלי מלמד שהדברים הם אף פעם לא כמו שהם נראים בהתחלה, בטח לא אחרי הדיווח הראשוני.

בנוגע לאיך המואשמים הללו מגיבים - לא הייתי מייחס המון חשיבות (אלא אם האדם מודה). חלק מהאנשים מגיבים אמוציונלית, אחרים לא מגיבים כי הם ממתינים לייעוץ משפטי (הדבר הנכון ביותר לעשות).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 13:09

אני לא חושב שמישהו פה חרץ דין של אף אחד מהאנשים שהתלוננו עליהם, רק הבאנו את החדשות וקצת הגבנו עליהן. הזמן יגיד מה קרה ומה לא קרה, אבל יש מקרים כמו כריס אבלון שכל העולם התהפך עליו ונשמע שיש מליון עדויות ולעומת זאת יש את מקרה פרנק אוקונר שאף אחד לא אמר עליו שום דבר חוץ מאשר בחורה אחת שעבדה ב-343 במשך פחות מחודש ויש לה הפרעות קשות. אז לא כל המקרים זהים ובסוף בהחלט צריך לחכות ולראות מה קורה עם כל אחד ואחד.

העניין הזה של הדיווחים הוא לגמרי לטובה, זה טוב לאוורר את הדברים האלה מהמערכת כי כתעשיה נראה שתעשית הגיימינג הייתה במצב לא להיט בנושא הזה. אבל אף אחד לא צריך להעלות אנשים לשפיטה בטוויטר, צריך להמתין ולראות לאיפה זה מתפתח (ע"ע מקרה ג'סטין ביבר).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 יוני 2020, 13:19

וחלק מהדיווחים מזעזעים ממש- היה איזה בחור שאני חושב שעבד בign,שאמר שהוא סומם עם סם אונס אחרי שלקח דרינק באיזה אפטר פארטי של E3 שהוא חושב שנועד לנעמי קייל שעבדה בign תקופה ארוכה.
יש גם דיווח של מישהי על שחקן בליגה של dota2 שסימם ואנס אותה בזמן איזה טורניר וגם דיווח של מישהי שעבדה באינסמוניאק על הטרדות חוזרות ונשנות מחלק מהקולגות שלה,שחלקם עדיין בחברה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 יוני 2020, 14:10

בלי להאשים מישהו ספציפי, זו כנראה תופעה לא שולית בתעשייה וכנראה גם בתעשיות אחרות. היה לפני כמה שנים גל כזה על תעשיית ההיי טק האמריקאית ואח"כ גם היו דיבורים ברשת על התעשייה בארץ. כל מיני בנות העידו על חוויות לא נעימות של הטרדה או הערות סקסיסטיות וגם על אפלייה
אני זוכר באותה תקופה פרסמתי פוסט בקבוצה "צרות בהיי טק" שאמרתי שם שיש פער בין מה שאני קורא ברשת לחוויות שלי האישיות. אני מתכוון שלא ראיתי מסביב לי שום דבר שדמה להטרדה או אפילו להערות סקסיסטיות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 יוני 2020, 14:54

זה לרוב לא קורה בצורה פומבית, בטח שלא במקומות עם אנשים "איכותיים".

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 15:42

עלתה כתבה באתר צרפתי על קוג'ימה, הם דברו עם הרבה מקורות ואלה הנקודות הראשיות שלהם:
- PT פותח על ידי צוות קטנטן בסודיות ומעט מאוד אנשים ידעו עליו בקונאמי.
- הרבה אנשים חשובים בקונאמי אפילו לא ידעו על המשחק ושמעו עליו לראשונה בהרזה שלו בגיימסקום 2014. הדבר הזה עצבן לא מעט אנשים בקונמי וכנראה היה הקש ביחסים בין קוג'ימה לקונאמי.
- קוג'ימה וסוני הקימו יחד תאגיד קש שדרכו הופץ PT כשרוב העובדים של קונאמי לא ידעו על זה בכלל.
- ה-PR של קונאמי הופצצו בשאלות על PT כשהוא הוכרז ואפילו יותר כשאנשים גילו שמדובר במשחק SH חדש, אבל הצוות PR היו בשוק כי הם אפילו לא ידעו על המשחק.
- באותה תקופה קוג'ימה היה סגן נשיא קונאמי והיה לו חופש מלא, הוא היה עושה דברים בלי לערב אף אחד חוץ מהצוות שלו.
- הסיבה המרכזית לפיטורין של קוג'ימה היא שהוא נצל חלק מהתקציב של MGS5 לפיתוח של P.T בלי שכמעט אף אחד בקונאמי ידע על זה.
- התקשורת בין קוג'ימה וקונאמי התחממה שוב ונראה שיש מצב שהם יעבדו יחד שוב (נניח SH חדש?).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יוני 2020, 15:56

שוב, כל מי שהודה שהטריד, מבחינתי מועמד מוביל לסירוס.

במקרה ראיתי את ההודעה של 'ג'ון העצבני' בה הוא מתאר את הצד שלו לאירועים שתיארה הבחורה שהאשימה אותו ב sexually predatory behavior, ושם הוא אומר מפורשות שהוא מתכוון להילחם משפטית בדברים שהיא פירסמה עליו. אז מה היה שם? מי יודע? כרגע אף אחד לא יודע באמת, אבל ב"ביץ המשפט של הטוויטר והרשתות", הוא הוכנס בציוץ שהבאתם יחד עם כל השאר (ששוב, יכול להיות שהם אשמים ויכול להיות שלא). זה באמת מצויין שעולות תלונות וחשוב מאוד לחקור אותן, אבל סתם להפריח אותן לחלל האוויר בלי רגל מסיימת משפטית, בעיניי, זה בעייתי. כי היום זה הם, ומחר, כל אחד אחר. אז כן, אני מכיר את הסטטיסטיקה על "תלונות השווא", שהן נמוכות מאוד, אבל אלו רק תלונות למשטרה, לא לחלל הרשתות החברתיות. בכללי, היום דנים ותולים אנשים לפני משפט, באבחת כמה מילים ברשת. שוב, כנראה שאני מיושן, אבל לדעתי זו לא הדרך הרצויה (לא רק להטרדות מיניות, אלא לכל נושא).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 16:23

כנראה פספסתי את זה, היה פה ציוץ על ג'ו העצבני? אני יודע על המקרה, אבל חוץ מהערת שוליים של פייג' אני לא חושב שהביאו לפה ציוץ עליו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 יוני 2020, 16:44

Klayman כתב:שוב, כל מי שהודה שהטריד, מבחינתי מועמד מוביל לסירוס.

במקרה ראיתי את ההודעה של 'ג'ון העצבני' בה הוא מתאר את הצד שלו לאירועים שתיארה הבחורה שהאשימה אותו ב sexually predatory behavior, ושם הוא אומר מפורשות שהוא מתכוון להילחם משפטית בדברים שהיא פירסמה עליו. אז מה היה שם? מי יודע? כרגע אף אחד לא יודע באמת, אבל ב"ביץ המשפט של הטוויטר והרשתות", הוא הוכנס בציוץ שהבאתם יחד עם כל השאר (ששוב, יכול להיות שהם אשמים ויכול להיות שלא). זה באמת מצויין שעולות תלונות וחשוב מאוד לחקור אותן, אבל סתם להפריח אותן לחלל האוויר בלי רגל מסיימת משפטית, בעיניי, זה בעייתי. כי היום זה הם, ומחר, כל אחד אחר. אז כן, אני מכיר את הסטטיסטיקה על "תלונות השווא", שהן נמוכות מאוד, אבל אלו רק תלונות למשטרה, לא לחלל הרשתות החברתיות. בכללי, היום דנים ותולים אנשים לפני משפט, באבחת כמה מילים ברשת. שוב, כנראה שאני מיושן, אבל לדעתי זו לא הדרך הרצויה (לא רק להטרדות מיניות, אלא לכל נושא).

הטענה של הקורבנות (לכאורה) היא שבמשטרה הן עוברות חקירה צולבת שיורדת לפרטים שדורשים מהם לחיות מחדש את החוויה. במשפט זה יהיה אפילו יותר גרוע - הצד המתגונן ינסה להעמיד למשפט את האופי של הבחורה, להוכיח שהיא "נותנת" ו"מופקרת".
למרות שכולנו גברים, נראה לי שאפשר להבין למה בחורה שעברה הטרדה או אונס לא ממש רצה להתלונן.
אולי לפני שבאים בטענות לבחורות שמפרסמות, צריך לדרוש שרשויות החוק והמשפט יפסיקו לתת לגיטימציה לקו הגנה שהבחורה "נותנת" או "עשתה לי סימנים" או דברים כאלה (כן, זה קורה, וכן, זה עובד)

חוץ מזה, יש את הנושא הגדול יותר של הסובלנות החברתית לגברים מטרידים וסביבת עבודה מורעלת. לפי עדויות של נשים, הן סובלות באופן יומיומי מבדיחות סקסיסטיות, הערות על המראה שלהן, צביטות, מבטים... כל מיני דברים "קטנים" שכ"א בפני עצמו לא נורא ופוגעני אבל כשסופגים את זה בכמויות באופן תדיר זה פוגע באיכות החיים ומעמיס נפשית. הגברים שעושים את זה נהנים מזה שהנשים לא מדברות כי יש מסביב אוירה של סובלנות ש"על דברים קטנים לא שווה להתלונן" והרבה פעמים מאשימים את האישה שנתנה סימנים או התלבשה באופן פרובוקטיבי. הנורמות החברתיות חייבות להשתנות כדי שלנשים יהיה יותר בטוח ונעים לעבוד. את השינוי הזה אפשר יהיה להשיג רק אם הגברים המטרידים ייחשפו ויישלמו מחיר של שיימינג. אפילו אם יהו כמה שייפגעו באופן מוגזם - זה שווה בעיניי בשביל השינוי

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יוני 2020, 17:25

sharonbn כתב:
Klayman כתב:שוב, כל מי שהודה שהטריד, מבחינתי מועמד מוביל לסירוס.

הטענה של הקורבנות (לכאורה) היא שבמשטרה הן עוברות חקירה צולבת שיורדת לפרטים שדורשים מהם לחיות מחדש את החוויה. במשפט זה יהיה אפילו יותר גרוע - הצד המתגונן ינסה להעמיד למשפט את האופי של הבחורה, להוכיח שהיא "נותנת" ו"מופקרת".
למרות שכולנו גברים, נראה לי שאפשר להבין למה בחורה שעברה הטרדה או אונס לא ממש רצה להתלונן.
אולי לפני שבאים בטענות לבחורות שמפרסמות, צריך לדרוש שרשויות החוק והמשפט יפסיקו לתת לגיטימציה לקו הגנה שהבחורה "נותנת" או "עשתה לי סימנים" או דברים כאלה (כן, זה קורה, וכן, זה עובד)

חוץ מזה, יש את הנושא הגדול יותר של הסובלנות החברתית לגברים מטרידים וסביבת עבודה מורעלת. לפי עדויות של נשים, הן סובלות באופן יומיומי מבדיחות סקסיסטיות, הערות על המראה שלהן, צביטות, מבטים... כל מיני דברים "קטנים" שכ"א בפני עצמו לא נורא ופוגעני אבל כשסופגים את זה בכמויות באופן תדיר זה פוגע באיכות החיים ומעמיס נפשית. הגברים שעושים את זה נהנים מזה שהנשים לא מדברות כי יש מסביב אוירה של סובלנות ש"על דברים קטנים לא שווה להתלונן" והרבה פעמים מאשימים את האישה שנתנה סימנים או התלבשה באופן פרובוקטיבי. הנורמות החברתיות חייבות להשתנות כדי שלנשים יהיה יותר בטוח ונעים לעבוד. את השינוי הזה אפשר יהיה להשיג רק אם הגברים המטרידים ייחשפו ויישלמו מחיר של שיימינג. אפילו אם יהו כמה שייפגעו באופן מוגזם - זה שווה בעיניי בשביל השינוי

סבבה, אז אולי נעבור לשיטת השיימינג וההשלכות (פיטורין, נידוי חברתי) כללית? למה זה רלוונטי רק לנושא הזה? מה עם מי שלא עוצר לאנשים במעבר חצייה עם הרכב? סכנת נפשות!
?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 יוני 2020, 17:28

DrKeo כתב:כנראה פספסתי את זה, היה פה ציוץ על ג'ו העצבני? אני יודע על המקרה, אבל חוץ מהערת שוליים של פייג' אני לא חושב שהביאו לפה ציוץ עליו.

לא פה, אבל בהחלט יש מתלוננת עליו בטוויטר פלוס פוסט מדיום. לא אמרתי שאתם חורצים דינו של אדם כלשהו, רק אמרתי שאני לא אוהב את בית המשפט הציבורי הזה..
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2020, 17:33

אני חושב שמה שקליימן אומר שהוא שכל אחד יכול לעלות לטוויטר ולהגיד מה שהוא רוצה. זה לא עניין של מאמין או לא מאמין, זה עניין של לחכות ולראות לאיפה זה מתפתח, לא צריך לחרוץ גורלות מידית על פי טוויט אחד. למשל על כריס אבלון עכשיו פתחו המון אנשים והוא גם התנצל, כלומר זה כנראה עובדתית נכון. על פרנק אוקונר לעומת זאת יש לך מישהי שעבדה שם שלושה שבועות שהיא אדם הזוי לגמרי והיא מתנכלת סדרתית דווקא לנשים שעובדות ב343. גם יש לה וונדטה אישית נגד 343 אחרי שעשו לה באן מכל נוכחות איטרנטית שלהם בגלל ההתנהגות שלה אז כאן צריך חפירה עמוקה יותר ומשנה זהירות. אני כרגע די בטוח שאבלון דוש גדול, אבל אני לא יכול להגיד אותו דבר על פראנק אוקונור.

בקיצור, קצת ניואנס. לא צריך להכנע לתרבות הcall out של טוויטר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 96 אורחים