מאחורי הקלעים

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: מאחורי הקלעים

הודעהעל ידי Laskin » 11 מאי 2021, 14:09

DrKeo כתב:סופר מומלץ. סרט על שבועיים בדאבל-פיין שבהם הם לוקחים הפסקה מהכל, כל מני אנשים בחברה עושים פיטצ'ים למשחקים ואז הם מפיקים משחקים שמבוססים על הפיטצ'ים האלה בקבוצות קטנות. ככה נולדו כמעט כל האינדים הקטנים שהם עשו בעשור האחרון. סרט ממש מעניין:

מעניין מאוד! איזה מגניב...

והסיפור וועד שלך נשמע כמעט כמו טרור של ממש. איזה חלאות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 11 מאי 2021, 16:49

להשוות תנאים בין דרגות שונות זה באמת לא מעניין ולא מועיל (בחברות פרטיות)
אני תמיד שיתפתי עם קולגות ברמה שלי פשוט כדי לדעת אם אני מעל או מתחת לממוצע בשביל התפקיד שלי.
מה שאני כן ראיתי הוא מקרים שבהם המעביד מנצל את החוסר שיתוף בשביל ליצור פערים בתנאים בין שני עובדים בעלי תפקיד זהה
לא לחינם מעסיקים שואלים את המועמד מה הציפיות שלו במקום להציע.

אני מודה שאני בעצמי לא הייתי מאוגד אף פעם. יכול להיות שוועד עובדים זה לא תמיד מוצלח.
מצד שני, החוזים הפרטיים מאפשרים למעסיקים לכופף את חוקי העבודה בארץ. כמו למשל עם ההמצאה של "שעות נוספות גלובאליות"
אני בעצמי מועסק עם הסעיף הזה וזה מעצבן אותי.
אז תגידו לי, לא מוצא חן בעיניך? תתפטר וחפש מקום אחר. זה תשובה לא מציאותית. החיים זה לא שחור ולבן. אף אחד לא עובד בג'וב של החלומות שלו, יש תמיד מקום לשיפור. התפטרות היא לא התשובה לכל דבר שלא מוצא חן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 מאי 2021, 18:01

אני לא אומר שאם לא טוב לך מיד תתפטר, אלא שעדיף שאתה תנהל את המו״מ, אולי אחרי כמה חודשים של עבודה, כשכבר הוכחת שאתה עובד רציני וחיוני, ותשנה אותם... לעשות את זה תוך כדי איומים על שביתה וכד׳ זה בעיניי פחות לגיטימי, ויוביל (לפעמים, לא תמיד כמובן) לקיצוצים אחרים, או לקריסה של העסק/מחלקה וככה כולם נפגעים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 מאי 2021, 18:38

ועד עובדים הציל אותי פעמיים ממעסיק די מגעיל שהחליט, משנה לשנה, שהוא חותך לי את השכר ב50%.
יש מקומות שבהם ועדי העובדים נחוצים ביותר ויש מקומות שבהם הם הפכו לבעיה (בעיקר, במונופולים ציבוריים).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 מאי 2021, 18:50

עד כמה שידוע לי מעסיק לא יכול לחתוך את השכר בחצי ללא הסכמת העובד, אבל אני בטוח שאתה יודע טוב ממני מה היה... מה שכן, עסקים עם מעסיקים כאלה לא אמורים לשרוד וכן - במקרה הזה לדעתי עדיף להתפטר ברוב המקרים.
אבל שוב, סתם באופן כללי ואני משוכנע שהמקרה שלך לא מייצג את הכלל מההיכרות איתך :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 מאי 2021, 15:17

DrKeo כתב:
sharonbn כתב:כתבה מעניינת על עובדים בתעשייה ששוברים שתיקה סביב משכורת ותנאים
https://www.axios.com/salaries-game-dev ... 6b926.html
באופן עקרוני אני מאד בעד שיתוף של משכורת ותנאים ועודדתי את זה במקומות עבודה שהייתי בהם. יותר ידע הוא לעולם דבר חיובי ומאפשר לעשות החלטות יותר מושכלות.
כמו כן כתוב שם על כמה נסיונות התאגדות. גם מגמה חיובית שאני מקווה שתגדל.
לפי זכרוני אין בארץ איגוד של עובדי הייטק. היו נסיונות של עובדי יבמ ואמדוקס אבל לא יודע מה יצא מזה

איגודים בהייטק זה קטסטרופה.

גם לא בהייטק זה קטסטרופה: אין שום בעיה עם התאגדות וולנטרית, אבל זה אף פעם לא עובד ככה והתוצאה היא אחד ממשמידי הערך היותר גדולים שיש. האיגודים תמיד יתנכלו למי שלא מאוגד.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 24 אורחים