נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 10:14

Laskin כתב:הכוונה היא שזה יהיה זמין בחינם למי שרוכש את הקונסולה ב-3 חודשים הראשונים?
נחמד, אני מניח ש-312 האנשים שעוד לא רכשו אותו יהנו מזה :)

תכלס אבל, אם אחד השיפורים אומר שלא יהיו זמני טעינה בגירסה הזו זה יהיה שיפור מטורף על פני כל גירסה אחרת, ובאמת יכול להחזיר אותי לשחק בו.

זמני הטעינה הם אחת הבעיות הכי גדולות של המשחק הזה בהפרש. לוקח לו לעשות טעינה ראשונית איזה דקה ובמחשב שלי יש SSD של 3.5GB/s ומעבד חזק משל שתי הקונסולות החדשות. הורדה משמעותית בזמני טעינה תשנה לגמרי את האונליין של המשחק הזה. היום מדובר ביותר המתנה מגיימפליי.

בנוגע לאיך מקבלים, אני משער שצריך להכנס ל-PSN באותם שלושה חודשים (אני חושב שזה יהיה כשגרסת הפס5 תצא, בחצי השני של 2021) דרך הפס5 ולתפוס עותק. וכן, אני משער שבאמת יהיו מעט מאוד אנשים שאין להם עותק. רוקסטאר כבר מחלקת את המשחק, נניח בחנות של אפיק, הם פשוט רוצים להגדיל את ה-user base.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 10:33

כן, כמו שאמרתי זה יהיה שיפור אדיר שיכול להחזיר אותי לשחק בו, אבל שישקיעו עוד, ככה שזה יהיה טוב יותר ממה שיש כרגע במחשב עם SSD.
ושיוסיפו השתקפויות RT :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 10:57

יש בGTAV שמש מדברית חזקה שהיא רוב הזמן המקור אור היחיד בעולם והתאורה משתנה בזמן אמיתי כך שאני חושב שדווקא RT GI יכול להיות להיט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 11:12

לדעתי פחות סביר, בין היתר בגלל האונליין שבטח יהיה אחיד בין פלטפורמות ומי יודע איזה שיט זה יכול ליצור... השתקפויות זה ריאלי ובטח פשוט יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 11:48

Laskin כתב:לדעתי פחות סביר, בין היתר בגלל האונליין שבטח יהיה אחיד בין פלטפורמות ומי יודע איזה שיט זה יכול ליצור... השתקפויות זה ריאלי ובטח פשוט יותר.

זה תאורה, איזה שיט זה יכול ליצור? להפך, אם כבר השתקפויות יתנו באונליין יתרון לשחקני דור הבא :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 11:52

לא יודע, אין לי מושג איך זה יעבוד, אבל אולי לשחקן אחד יהיה אור במקום מסויים ולאחד חושך, או משהו כזה... באגים של יום-לילה, או במעברים בין תאורת שמש לתאורות פנים... סתם זורק.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 04 אוגוסט 2020, 11:57

רגע, GTAV הוא קרוס פלטפורם?
אם כן, איך זה יעבוד עם פלטפורומות עם הפרשי כוח כל כך גדולים?
אם לא, מה הטעם לשחק באונליין בפלטפורמה עם יוזר בייס מזערי, לפחות בשנה הראשונה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוגוסט 2020, 12:07

הוא לא, כרגע... אבל קצת נראה לי משונה אם לא יהיה לפחות בין גירסת הPS4 לPS5, והONE לXSX.
מצד שני זמני טעינה... מה שיכול לעכב את בעלי הקונסולות החדשות במודים מסויימים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוגוסט 2020, 12:12

Shlomix כתב:רגע, GTAV הוא קרוס פלטפורם?
אם כן, איך זה יעבוד עם פלטפורומות עם הפרשי כוח כל כך גדולים?
אם לא, מה הטעם לשחק באונליין בפלטפורמה עם יוזר בייס מזערי, לפחות בשנה הראשונה?

לא ידוע כרגע.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 06 אוגוסט 2020, 19:14

רק עכשיו ראיתי שהסטרים SOP היום בערך 40 דקות,אני חושב שזה הסטרים הכי ארוך שלהם לא? אני יודע שאמרו לא לצפות לחדשות פס5 גדולות אז אני מניח שרוב הסטרים יתרכז בדור הנוכחי/קרוס-ג'ן אבל יהיה נחמד אם יסיימו סטרים שיוקדש ברובו לפס4 בהכרזה משמעותית מבחינת BC על הפס5.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוגוסט 2020, 19:30

האמת? אם הם אמרו שמשחקיPS4 שיוצאים מתאריך X חייבים לתמוך בפס5 זה בעיני כבר הודאה שלא תהיה תמיכה מלאה day one.

כי זה רומז שזה דורש תהליך כלשהו בין אם בירוקרטי (בקטע של בקרת איכות) מסוני או טכני.

אבל כך או אחרת גם אם לא כל המשחקים של הפס4 יפעלו day one.
אני בטוח שסוני תדאג שעוד לפני סוף 2021 הכל עובד.

כמו שראינו בדוחות שנדב הביא הPSN זה מקור הכסף שלהם יש להם אינטרס אדיר שהכל יתקתק כמו שעון במהירות האפשרית.

מה לעשות שלצערנו סוני לא ברמה של מייק בקטע של התוכנה :)
ועם כל זה המשחקי צד א' כולם יהיו בוודאות day one.

השידרוגים למשחקים ישנים כבר בטח יהיו במרווחים אחד מהשני אבל גם להריץ ברמת פרו זה מכובד :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 אוגוסט 2020, 23:54

glass man כתב:האמת? אם הם אמרו שמשחקיPS4 שיוצאים מתאריך X חייבים לתמוך בפס5 זה בעיני כבר הודאה שלא תהיה תמיכה מלאה day one.

כי זה רומז שזה דורש תהליך כלשהו בין אם בירוקרטי (בקטע של בקרת איכות) מסוני או טכני.

אבל כך או אחרת גם אם לא כל המשחקים של הפס4 יפעלו day one.
אני בטוח שסוני תדאג שעוד לפני סוף 2021 הכל עובד.

כמו שראינו בדוחות שנדב הביא הPSN זה מקור הכסף שלהם יש להם אינטרס אדיר שהכל יתקתק כמו שעון במהירות האפשרית.

מה לעשות שלצערנו סוני לא ברמה של מייק בקטע של התוכנה :)
ועם כל זה המשחקי צד א' כולם יהיו בוודאות day one.

השידרוגים למשחקים ישנים כבר בטח יהיו במרווחים אחד מהשני אבל גם להריץ ברמת פרו זה מכובד :)

שמיקרוסופט עשתה את זה ,היא דיברה גם שצריך הסכמה של
המוצאים לאור
יש חברות שמסכימות ויש כאלו שלא
בתאימות לאחור של מיקרוסופט ,יש קבצים שיורדים לכל משחק
לאפשר את זה ,גם משחקים שמגעים על דיסק פיזי
ככה שזה לא כמו בעבר ,שהדיסק או הקלטת הספיקו
ואז מפתחות גם לא ידעו על מה רץ המשחק (אז לא היה צריך אינטרנט
לאפשר תאימות לאחור )

מה סוני תעשה ? קשה לדעת
גם עם תוכל לעשות תאימות בלי להוריד קבצים
אני חושב שבגלל קשרים טובים עם מפתחות יבקשו אישור
מנחש שבתמורה גם יציאו את אותם משחקים בחנות הדיגיטלית שלהם לps5

אבל מעבר לזה יש גם משחקי זיכיון שהזיכיון נגמר
זה גם נושא בעייתי היום

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 אוגוסט 2020, 00:42

קרירין,אתה מדבר על התאימות לאחור של ה-360 ו-OG ש-MS למעשה מלבישה על כל משחק עוד כמה מאות MB שהם למעשה ה-OS של ה-360 וכל הקובץ 'עטוף' בצורה כזו שלמעשה תגרום לוואן לחשוב כאילו היא מריצה קוד רגיל,ולא משהו שנכתב לארכיטקטורת Power Pc שונה לגמרי. כל משחקי ה-One מהיום הראשון של הקונסולה רצים על סוג של hypervisor ייעודי ש-MS פיתחה (מה שלמיטב הבנתי נותן עוד שכבת אבסטרקציה שלוקחת ביצועים מהמפתחים בשילוב עם API שמן יותר בניגוד לפס4) וזה מה שמאפשר את התאימות לאחור המושלמת של ה-XSX שעושה שימוש באותו הייפרויזור עם משחקי One,אין כאן צורך באישור מפיצה כי אין שום שינוי ב-package של המשחק ואני מניח שגם הסכמי ההפצה כבר מעודכנים ומכסים את נושא הפלטפורמה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 07 אוגוסט 2020, 10:25

ה SOP אתמול היה חביב. כאילו זה היה יותר טוב קונספטואלית מה showcase האימתני של מיקרוסופט. עוד הזדמנות להגיד עד כמה מיקרוסופט גרועים בתצוגות.

גיימפליי של קראש, pathless וגודפול > התצוגה של מיקרוסופט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 אוגוסט 2020, 11:58

אני חושב שקראש נראה רע וארכאי, PATHLESS הביא הדגמה שהורידה לי כל עניין שהיה לי בו לפני כן, וגודפול נראה דווקא נחמד יותר מהפעם האחרונה שראינו אותו, ושמחתי לגלות שאין בו ולא יהיו בו מיקרו-תשלומים. אבל הוא עדיין נראה כמו משחק "בסדר" במקרה הטוב... שום דבר כמעט בSOP הזה לא היה בשבילי.
לשנייה התלהבתי מהטריילר של BRAID, חשבתי שיכריזו על המשחק הבא של ג'ונתן בלואו, אבל לא... זה BRAID שנראה קצת יותר טוב :/

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 אוגוסט 2020, 20:31

Dusk Golem טוען ש-RE8 רץ ב-4K/60 על ה-XSX ו...1080P/60 על הפס5.
ציטוט שלו שנלקח מ-ERA (בכותרת של הת'רד הייתה התייחסות לעניין הפריימרייט והרזולוציה אבל אני לא מוצא את הטוויט עצמו,כנראה הסיר אותו) :
Okay, so I guess I'll just come clean here... I'm talking about Resident Evil Village. The game's terrible performance at the PS5 reveal event with the terrible frame rate present in the trailer was kinda' the current status of the game on PS5 as of a few months ago. The thing is, apparently the game runs perfectly on Xbox X, they've been having some troubles getting the frame rate stable on PS5 (which as Sony had a rule to record the PS5 event gameplay on PS5, lead to the weird frame showing in that trailer). But it's running in the RE Engine, and they'll be making more optimizations to take advantage of the game there.

[...]Yes, but the game had issues also at 1080p. I'm not just speaking of the trailer, though you can clearly see it in the trailer, which I had asked further about and lead to this point.

The game has been updated a lot since the PS4 Pro version (character models, effects already, it's a WIP), but the build where it's at notably was only having issues on PS5. There's any number of reasons for that and I don't know the specifics, just I know that tidbit, and it is true. However I also know Capcom has some very talented people, the engine is very customizable, so it'll probably be working perfectly by launch, but it's an odd notable thing, though I should've clarified my comment was on the one game.

אומנם מדובר במשחק שעדיין עמוק בפיתוח אבל אני חושב שפערי הרזולוציות די חריגים לא?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 09 אוגוסט 2020, 22:00

Uncle Pey'j כתב:Dusk Golem טוען ש-RE8 רץ ב-4K/60 על ה-XSX ו...1080P/60 על הפס5.
ציטוט שלו שנלקח מ-ERA (בכותרת של הת'רד הייתה התייחסות לעניין הפריימרייט והרזולוציה אבל אני לא מוצא את הטוויט עצמו,כנראה הסיר אותו) :
Okay, so I guess I'll just come clean here... I'm talking about Resident Evil Village. The game's terrible performance at the PS5 reveal event with the terrible frame rate present in the trailer was kinda' the current status of the game on PS5 as of a few months ago. The thing is, apparently the game runs perfectly on Xbox X, they've been having some troubles getting the frame rate stable on PS5 (which as Sony had a rule to record the PS5 event gameplay on PS5, lead to the weird frame showing in that trailer). But it's running in the RE Engine, and they'll be making more optimizations to take advantage of the game there.

[...]Yes, but the game had issues also at 1080p. I'm not just speaking of the trailer, though you can clearly see it in the trailer, which I had asked further about and lead to this point.

The game has been updated a lot since the PS4 Pro version (character models, effects already, it's a WIP), but the build where it's at notably was only having issues on PS5. There's any number of reasons for that and I don't know the specifics, just I know that tidbit, and it is true. However I also know Capcom has some very talented people, the engine is very customizable, so it'll probably be working perfectly by launch, but it's an odd notable thing, though I should've clarified my comment was on the one game.

אומנם מדובר במשחק שעדיין עמוק בפיתוח אבל אני חושב שפערי הרזולוציות די חריגים לא?

לפי מה שרשום ,כניראה הם צריכים ליתרגל לps5
הxsx לא כפול 4 מהps5 וגם לא כפול 2
חזקה יותר כן ,אבל לא בהבדלי ענק כאלו
לסוני כמו לכל יצרניות הקונסולות מיינסטרים היום ,יש את המערכת הפעלה שלה ,וכניראה הם צריכים ליתרגל לזה
כי החומרה מאוד דומה ברכיבים החשובים בין הxsx לps5
חוץ מהבדלי כח לטובת הxsx ,אבל לא הבדלי ענק
לps5
Ssd מהיר יותר ,לא שלxsx זה איטי

אני מאמין שעד היציאה של המשחק שני הגרסאות יהיו 4k
60 פרימים לשניה ,שאולי לxsx יהיו כמה הגדרות גבוהות יותר
כי זה ההבדל האמיתי בחומרה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 אוגוסט 2020, 23:41

בסוף הps5 תמשוך את הלוקהארט למטה כל הדור...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 אוגוסט 2020, 06:55

וואו זה נשמע רע מאוד, גם חומרה חלשה יותר וגם קושי רציני בפיתוח אליה ביחס לתחרות, זה משהו שיכול ליצור תופעות כאלו של פערים גדולים אפילו יותר מפער הכוח שעל הנייר.

סוני תצטרך לעבוד קשה בדור הבא סביב הנושא הזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 אוגוסט 2020, 07:49

bling כתב:וואו זה נשמע רע מאוד, גם חומרה חלשה יותר וגם קושי רציני בפיתוח אליה ביחס לתחרות, זה משהו שיכול ליצור תופעות כאלו של פערים גדולים אפילו יותר מפער הכוח שעל הנייר.

סוני תצטרך לעבוד קשה בדור הבא סביב הנושא הזה.

קשה לי להאמין שזה משהו רציני.. לדעתי בהמשך זה יתאזן, כי על פניו הקונסולות לא נשמעות לי באיזה פער משמעותי אחת מהשניה. תמיד בתחילת הדור יש כלמיני הפרשים מוזרים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 10 אוגוסט 2020, 12:31

לא יודע אם זה קשור כי באמת אין לי מושג בדברים האלה, אבל כל הקטע של המהירויות שעון המשתנות בפס5 זה החשוד המיידי, לא? רק מהתיאור של העניין בזמנו זה היה נשמע כמו משהו שיותר מסובך לפתח איתו מאשר המהירות הקבועה של ה series x. אני מקווה שזה משהו שמפתחים ילמדו לעבוד איתו די מהר ושלא יהיה כאן שיחזור של הפס3 עם משחקי מולטיפלטפורם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2020, 14:10

Uncle Pey'j כתב:Dusk Golem טוען ש-RE8 רץ ב-4K/60 על ה-XSX ו...1080P/60 על הפס5.

הפרש לגמרי חריג. כלומר אם היה שם 4K מול 1800p אז הייתי מבין. אפילו אם היה הפרש גדול יותר הייתי מבין ומאשים את זה ב-memory bandwidth. אבל פי 4? לא יודע, נשמע לא סביר בעליל. כלומר הלוקהארט כנראה תסתדר ברזולציה גבוהה מ-1080P על משחק שרץ על הXSX ב-4K טבעי. משהו לא טוב קורה שם בערכת פיתוח, גם המפתח ההוא שעושה את המשחק דולפין המחורבן מריץ את גרסת הפס5 משמעותית ברזולוציה/FPS נמוכים יותר ונשמע ממנו שגם יוניטי כרגע מגמגם על הפס5 (כלומר הוא לא משנה, הוא באמת מפתח מושתן, אבל מה שמשנה הוא הביצועים של יוניטי).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 אוגוסט 2020, 21:31

אני שונא להיות הפסימי שבחבורה אבל זה לא נראה טוב. אני ונדב כבר שמנו לב לזה מאותו משחק דולפין.

אני חושב שמוקדם מדי לצאת בהצהרות על מה זה אומר אבל שוב זה לא נראה טוב.

אם זה יהיה משהו חמור כמו הפס3? לא נראה לי אבל לראות משחק עם שורשים בפס4 כמו רזי 8 עם בעיות... כמו שנדב אומר זה נראה פחות עניין של כוח כמו שחשבתי בהתחלה ובעיקר ערכת פיתוח כי משחק כזה לא אמור לקרטע על הפס5 מצטער.

על הצד החיובי אם זה ערכת פיתוח תמיד אפשר לשפר אותה או לשחרר יותר זיכרון מהOS בהמשך הדור או ווטאבר.

מהצד השני יריית פתיחה סאטורנית כזו לא מבשרת טובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2020, 22:16

בסדר, אם זה ערכת פיתוח זה אומר שזה דבר זמני.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 אוגוסט 2020, 22:34

כן ובכל זאת זה בטח לא יהיה PR גן עדן לסוני בשנתיים הראשונות.
במיוחד שחושבים על הליינאפ השמימי (שאין להם) ועל התחושה האיומה של 2021 בלי SF6.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים