נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 16 פברואר 2022, 15:11

כשכתבתי אתמול דרך הקונסולה לא מצאתי דרך להגיע לגירסת הפס4, רק באפליקציה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 פברואר 2022, 15:25

נדב ולאסקין, בואו, לא מצאתם שום האק סודי.

https://blog.playstation.com/2021/09/04 ... -detailed/

סוני סה"כ מכבדת התחייבות קודמת בנושא. אמרה שאחרי hfw, המשחקים ידרשו 10 דולר שדרוג.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 15:28

Laskin כתב:כשכתבתי אתמול דרך הקונסולה לא מצאתי דרך להגיע לגירסת הפס4, רק באפליקציה

הממ, אולי הם הורידו את זה? כי לפני שבועיים חפשתי בחיפוש בקונסולה וזה מצא את זה ישר.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 פברואר 2022, 15:39

לא אתפלא אם הם הקשו למצוא, אחרי שראו שהרבה עושים את זה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 15:52

Klayman כתב:נדב ולאסקין, בואו, לא מצאתם שום האק סודי.

סוני סה"כ מכבדת התחייבות קודמת בנושא. אמרה שאחרי hfw, המשחקים ידרשו 10 דולר שדרוג.

כן, ברור שזה בגלל זה, אבל העובדה שסוני עושה שיטת מצליח כמו אחרונת החנויות בזאפ היא קצת עצובה. הם פשוט היו צריכים לתמחר את הורייזן ב-60$ וזהו ולחסוך לכולנו את הבזיון הזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 פברואר 2022, 16:07

DrKeo כתב:

כן, ברור שזה בגלל זה, אבל העובדה שסוני עושה שיטת מצליח כמו אחרונת החנויות בזאפ היא קצת עצובה. הם פשוט היו צריכים לתמחר את הורייזן ב-60$ וזהו ולחסוך לכולנו את הבזיון הזה.

אם זה ברור, למה אמרת שזה הזוי ו"האק" כמה הודעות קודם לכן? כלומר, זה לגמרי משהו שהחברה התחייבה אליו, ניסתה לחזור בה ואז החליטה לכבד את ההחלטה המקורית. אם אפשר על הדרך למכור לכמה פראיירים את גרסת הדור הבא ש"ממש ממש סוחטת את ה ps5" בעוד 10$, מה טוב.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 19:02

Klayman כתב:
DrKeo כתב:

אם זה ברור, למה אמרת שזה הזוי ו"האק" כמה הודעות קודם לכן? כלומר, זה לגמרי משהו שהחברה התחייבה אליו, ניסתה לחזור בה ואז החליטה לכבד את ההחלטה המקורית. אם אפשר על הדרך למכור לכמה פראיירים את גרסת הדור הבא ש"ממש ממש סוחטת את ה ps5" בעוד 10$, מה טוב.

זה הזוי ויעני האק, שעל הפס5 אני יכול לקנות את גרסת הפס4 ואז לקבל את גרסת הפס5. לא?

ואגב לאסקין, בדקתי עכשיו והם שינו את זה! כשבדקתי לפני שבועיים היו איזה 6 גרסאות נפרדות בחנות ועכשיו כשבדקתי הם אחדו הכל לגרסה אחת בודדת וכשאתה נכנס לתוכה אתה יכול לבחור בין הרגיל או הדלוקס. פאקינג מטורף, פרקטיקה של הוט.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 16 פברואר 2022, 20:36

DrKeo כתב:
Klayman כתב:
DrKeo כתב:

זה הזוי ויעני האק, שעל הפס5 אני יכול לקנות את גרסת הפס4 ואז לקבל את גרסת הפס5. לא?

ואגב לאסקין, בדקתי עכשיו והם שינו את זה! כשבדקתי לפני שבועיים היו איזה 6 גרסאות נפרדות בחנות ועכשיו כשבדקתי הם אחדו הכל לגרסה אחת בודדת וכשאתה נכנס לתוכה אתה יכול לבחור בין הרגיל או הדלוקס. פאקינג מטורף, פרקטיקה של הוט.

עם יש משהו יותר מעצבן ,יש לי את ספידרמן וה dlc שלו גרסת הps4
אז היה אפשר לחשוב שהיו מוכרים את החלק של מילס מורליס גם כאפשרות הרחבה ,ואז אפשרות לשדרג לגרסת הps5

בפועל לא ראיתי אפשרות כזאת ,כניראה לא קימת
אפשר לקנות את ספידרמן מיילס מורליס, גרסת הps4
ואז לקנות את השדרוג לps5 ,אבל לא ראיתי אף אפשרות להרחיב את ספידרמן הרגיל למילס מורליס

זה לא ספידרמן 2 ,מיילס מורליס זה סוג של חבילת הרחבה עד כמה שיצא לי להבין ,הם פשוט החליטו למכור את זה כחבילה בפני עצמה
,בכלל חלק מהמשחקים הם מתמכרים גבוה מידי
סק בוי לדוגמה ,בארץ אני חושב שזה באזור ה300 שקל ,זה מוגזם למשחק כזה לטעמי ,גם ראצט וקלנק האחרון ,עדין המחיר גבוה יחסית

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 פברואר 2022, 21:23

DrKeo כתב:
Klayman כתב:
DrKeo כתב:

אבל זה לא הזוי ולא האק. זה לגמרי עומד בקנה אחד עם ההצהרה שלהם. הרי הם לא באמת יכולים למנוע מאנשים שחפצים בכך, לרכוש את גרסת ה PS4, אז הם פשוט השאירו את האופציה.
בכללי, הבנתי שבממשק של הקונסולה זה די מבלבל שגרסאות ה PS4/5 הן לא אותו הדבר ואפשר להוריד את הלא נכונה וכו'. קצת משעשע שצחקו על מיקרוסופט על SmartDelivery בהתחלה כשכולם אמרו שזה ממש נון-פיצ'ר. מסתבר שכן :).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2022, 23:06

Klayman כתב:
אבל זה לא הזוי ולא האק. זה לגמרי עומד בקנה אחד עם ההצהרה שלהם. הרי הם לא באמת יכולים למנוע מאנשים שחפצים בכך, לרכוש את גרסת ה PS4, אז הם פשוט השאירו את האופציה.
בכללי, הבנתי שבממשק של הקונסולה זה די מבלבל שגרסאות ה PS4/5 הן לא אותו הדבר ואפשר להוריד את הלא נכונה וכו'. קצת משעשע שצחקו על מיקרוסופט על SmartDelivery בהתחלה כשכולם אמרו שזה ממש נון-פיצ'ר. מסתבר שכן :).

האמת שעדכנו את זה מאז. כלומר, זה עדין בלגן מטורף של גרסאות, אבל עדין כשאתה בא להוריד את המשחק יש עליו מדבקה ברורה שכתוב עליה ps4 או ps5 כך שזה כבר לא מבלבל. אבל כל ההתנהלות עם המולטי-גרסאות שלהם היא סופר מבלבלת. אני למשל לא בטוח עד עכשיו איך אני מקבל את השדרוג פס5 של FFVII, זה פשוט כותב לי בחנות ״not avaliable״ על בערך כל גרסה שאני רוצה להוריד.

תמונה

אותו משחק, אותה חבילה, אותו פאטצ׳ שדרוג, הפרש של 10$. מטורף.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 פברואר 2022, 14:31

ראיתי את זה, האמת יכול להיות נחמד, עבורי לפחות... לכל הפחות אנסה את זה:

השאלה היחידה שלי היא אם לשחק אותו ב-30 או 60 פריימים, אני תמיד הולך על 60 אבל הפעם DF אמרו שכמו בהורייזון - אולי כדאי לשקול את מצב ה-30 ברצינות יותר.
אמתין לראות את ההבדלים בניתוח שאמור לעלות מתישהו היום... אני מקווה.
בשישי בטח אשחק רק קצת בלילה, אבל ביום שבת אני מתכנן לשבת איזה 5 שעות עליו... זה כל מה שיש לי :/
זה לא מקרה TLOU או GOW שאני אשלח את המשפחה לסופ"ש, יש לי הזדמנות אחת בשנה לעשות זאת ואני שומר אותה לקיץ/סתיו, בתקווה שקרייטוס לא ידחה את הפגישה שלנו לחורף :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2022, 15:12

קניתי אותו גם, יש לסוני ווייבים של עוד מעט לא יתנו לבעלי גרסת הפס4 לשדרג אז כבר קניתי אותו כי כך או כך הייתי קונה בחודש הקרוב. אין לי מושג אם אני מתחיל לשחק בו או לא, אנצ׳רטד כנראה יהיה קודם ואולי גם אלדן רינג, אבל אולי אני אתן בו שעתיים רק כדי לחוות קצת ממנו להתחשב בזה שכל הדיבור בתעשיה הוא כרגע סביבו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 פברואר 2022, 08:34

מחכה להתרשמות הטכנית שלך קיאו, אולי הוא באמת יפתיע מבחינה טכנית כמו שהוא עשה ל DF ;)
לאסקין, אצלך כבר ידוע מראש שתעוף עליו. תהנה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 פברואר 2022, 10:45

מקווה מאוד, תודה!
אגב יצא סרטון ההשוואה מול הפס4, ההבדלים הם באמת בכל הפרטים הקטנים, הטקסטורות, הdraw distance / pop in ואיך שהכל כחבילה נראה פשוט רמה מעל בפס5, יש גם סרטוני מעבר שהם מוקלטים מראש בפס4 בזמן שזה רץ בזמן אמת על הפס5.
אבל לצערי הם לא עשו ניתוח מעמיק של 2 המצבים בפס5 אז אני עדיין לא בטוח על איזה מצב אלך, ממה שאני חושב שהבנתי - ההבדל היחיד הוא ברזולוציה אבל בגלל שזה משחק עם מלא צמחיה אז זה נראה הרבה יותר טוב במצב הרזולוציה, אני אאלץ לבדוק בעצמי אם אני מסוגל לשחק ב-30 בשביל לקבל תמונה קצת יפה יותר.

אוף אם רק היה DLSS במכשיר… איזה פספוס

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 פברואר 2022, 10:55

הנה הוא:

בגדול זה פורט PC, לא משהו מעבר. אבל כן דוגמאת קיצון של פורט PC (באמת נראה low מול ultra ולא סתם קפיצה בתתי הגדרות). קצת כמו RDR 2 על הPC מול הקונסולות לדוגמה.
אבל כמו שהם מגדירים את זה - מה אם הגדרות הlow היו חוויה מהודקת שנבנתה בקפידה על ידי המפתחת? אז כן, המשחק נראה פשוט נהדר על הPS4 וזה מדהים, אין איזו קפיצה טכנולוגית אדירה בגרסאת הPS5, אבל היא נראת טוב יותר באופן מורגש. באמת יש להם פה דוגמה טובה לשני מצבי הקיצון של פורט הPC.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 פברואר 2022, 12:29

הדבר הכי מדהים פה בעיני זה שהוריזן 2 מצליח להראות יותר טוב בהרבה על הפס4 הבסיסי מ1 ועדיין לרוץ חלק יותר ממנו עם 30FPS כמעט נעולים לחלוטין שזה לא מה שהיה במשחק המקורי ברגעי עומס. גרילה אלופים טכנית זה לא אנושי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 פברואר 2022, 12:51

גם אני נשברתי וקניתי אותו בגלל החשש שסוני יתהפכו על עצמם עם השידרוג החינמי. אני אתחיל שמירה חדשה בהורייזון זירו על הפיסי ומשם אגיע אליו כי סוני כנראה חזק בקטע של לשחרר את הגרסאות הכי טובות של המשחקים שלה לא בפלייסטיישן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 פברואר 2022, 12:58

אני לא יכול לתאר בכלל עד כמה אני חושב שלשחק את הורייזן 1 היום זה מיותר :).
זה גם לא משחק קצר בשום צורה, אפילו אם תרוץ רק על הסיפור הראשי. גם אם יש לך כבר את הראשון וזה מרגיש 'בזבוז' לא לשחק בו... עדיין, אני ממליץ כבר לראות סרטון שמסכם את כל המשחק ב30 דק' ולהמשיך ישר אל השני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 פברואר 2022, 13:13

מסכים, עכשיו מיותר לגמרי. זה פשוט לשחק משחק עם הרבה יותר בעיות שיכול בעיקר לעייף אותך. אולי הייתי כן ממליץ אם תשחק על הרמה הכי קלה ותרוץ רק על המשימות הראשיות ותסיים אותו במעט מאוד זמן.
בקיצור צפה בריקאפ וכנס למערב האסור :)
הבנתי גם שיש בתפריט הראשי של המשחק השני סרטון קצרצר שמסכם את אירועי השני אבל אפשר באמת גם לצפות ביוטיוב במשהו מקיף יותר אם לא שיחקת בראשון בכלל/כמעט

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 פברואר 2022, 01:00

נו, נדב ובלינג כבר מזדעקים על DF שעוסקים ברזולוציה של הגרסאות? נו נדב, אתה עדיין היית בכיף משחק בהורייזון 2 בלעדי לפס5 ב 1080p?

ותשימו לב להשוות את גרסת הפס4 ולא הפרו.
הייתי רוצה לראות יותר השוואות לגרסת הבסיס בוידאו הזה. וגם נאמר שהכל מתחילת המשחק כי אפשר להעביר שמירות אז הם היו צריכים לשחק מההתחלה על כל קונסולה.
ז"א שכנראה יש הבדלים אפילו יותר בולטים בשלבים מתקדמים יותר של המשחק.

יכול להיות שזה גם מסביר את החיסרון התמוה בוידאו של התייחסות לקטעים מתחת למים, כי לפני השחרור גרילה ציינה במפורש שהחלקים האלה בגרסת הפס5 מרונדרים באופן מיוחד לקונסולה, ושעל הפס4 מדובר בפתרון מסוג אחר.

אגב, הורייזון עושה שימוש ב SSD בקרדיטים בפתיחה שמאפשרים לו לעשות חיתוכים מהירים למקומות במפה. מדובר בתוספת לא קטנה לפרזטנציה ובימוי של משחקים.
בגרסאות הפס4 זה פשוט וידאו מנוגן שהוקלט מראש.

עכשיו יבוא נדב ויגיד שזה שימוש בנאלי בלה בלה כאילו הקילזון והאורדר לא היו עוד משחקים במתכונת המוכרת עם שיפור (בנאלי) ב fidelity.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 פברואר 2022, 01:43

קאז חלאס. זה משחק פס4 בהגדרות אולטרה, יפה יותר כן אבל ממש ממש ממש לא הבדל של דור מגרסת הפס4 פרו/בסיס שגם הן נראות מדהים (לא ממש דומה לסיפור של גרסת באטלפילד 3 על הפס3 שנראתה כמו זבל גולמי מול ה PC בוא נאמר)

השימוש שהוא עושה ב SSD עוד יותר חסר חשיבות מראצ'ט, יופי יש לך סרטון מעבר בזמן אמת במקום וידאו מוקלט, ממש משנה את פני המשחק. חבל שבזמן גיימפליי אי אפשר לעשות את הטריק הזה ובסופו של דבר אתה משחק בגרסה זהה לחלוטין לפס4 אה?

ואין אפילו RT! זה הרי הבאזז וורד דור הבא האהוב עליך!

אתה יודע מה ההבדל עם האורדר? ששם זה באמת נראה כמו הבדל ענק של דור מול כל משחק שהיה על הפס3, וכן זה היה נטו הבדל ויזואלי, סו וואט? הייתי מתנחם גם בהוריזון 2 שנראה כמו CGI עם גיימפליי זהה למה שמקבלים עכשיו. זה היה מספיק תמריץ כדי לקפוץ לדור החדש (כי בלי קשר זה משחק הרבה יותר טוב מהאורדר)

אבל פה אין קפיצה ויזואלית של דור על הפס4 ואני מקווה שלא תגרום לי לצחוק עם הרעיון שסרטון מעבר שמנצל SSD נותן לי פה קפיצה של דור בגיימפליי. אז למה לי לקנות פס5 במיוחד בשביל זה? נראה לי הגרסה של הפס4 סבבה לגמרי ומרשימה מאוד בזכות עצמה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2022, 02:47

Kazz כתב:נו, נדב ובלינג כבר מזדעקים על DF שעוסקים ברזולוציה של הגרסאות? נו נדב, אתה עדיין היית בכיף משחק בהורייזון 2 בלעדי לפס5 ב 1080p?

ותשימו לב להשוות את גרסת הפס4 ולא הפרו.
הייתי רוצה לראות יותר השוואות לגרסת הבסיס בוידאו הזה. וגם נאמר שהכל מתחילת המשחק כי אפשר להעביר שמירות אז הם היו צריכים לשחק מההתחלה על כל קונסולה.
ז"א שכנראה יש הבדלים אפילו יותר בולטים בשלבים מתקדמים יותר של המשחק.

יכול להיות שזה גם מסביר את החיסרון התמוה בוידאו של התייחסות לקטעים מתחת למים, כי לפני השחרור גרילה ציינה במפורש שהחלקים האלה בגרסת הפס5 מרונדרים באופן מיוחד לקונסולה, ושעל הפס4 מדובר בפתרון מסוג אחר.

אגב, הורייזון עושה שימוש ב SSD בקרדיטים בפתיחה שמאפשרים לו לעשות חיתוכים מהירים למקומות במפה. מדובר בתוספת לא קטנה לפרזטנציה ובימוי של משחקים.
בגרסאות הפס4 זה פשוט וידאו מנוגן שהוקלט מראש.

עכשיו יבוא נדב ויגיד שזה שימוש בנאלי בלה בלה כאילו הקילזון והאורדר לא היו עוד משחקים במתכונת המוכרת עם שיפור (בנאלי) ב fidelity.

אם הורייזן היה כמו הדמו של המטריקס? כן, 1080p בכיף. אגב, fun fact, המשחק רץ כמעט ב1080p במצב 60fps, ב-1272p. דור הבא על פי קאז, אה?

זה משחק פס4, תשחרר בן אדם, זה כבר עצוב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 פברואר 2022, 03:46

טוב שיחקתי איזה 4 שעות אבל אני עייף מכדי להכנס לפרטים… נהנה מאוד בינתיים!
רק רציתי להגיד שאני הופתעתי מאוד שאני מעדיף את מצב ה30 פריימים על פני ה-60, כי הרזולוציה בהחלט מורגשת עם כל הצמחייה *הפסיכית* שיש במשחק, ומצב ה60 פריימים פשוט נראה פחות נעים לעין. זה משחק שמתחנן לDLSS!! אוף.
ניסיתי בטלוויזיה שלי (lg cx) גם לשחק עם האופציה של החדות, וזה ממש משנה לגמרי את המראה של המשחק הזה, אבל זה גם גורם לתנועה להראות פחות חלקה, ואז מצב ה-30 פריימים פחות מהנה, ממליץ להוריד לאפס. יש כאילו יותר מדי פרטים, זה קצת קשה להסביר… מניח שאתם מבינים למה אני מתכוון אבל פה זה פי כמה מכל משחק אחר שאני ראיתי, וזה כאילו דורש 8k או פתרון AA מתקדם יותר… או נו, DLSS :(

טוב זהו. מחר מקווה לשחק עוד כמה שעות ולהתחיל את המשחק באמת, כי כל הארבע שעות הראשונות בערך זה פרולוג וטוטוריאלז

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 פברואר 2022, 04:18

ואני שחקתי בשעה הראשונה, בנתיים המשחק בסדר. הוא לינארי לגמרי בשעה הראשונה אז קצת קשה לשפוט אותו, ביחוד שיש בנתיים רק אוייב אחד והוא די משעמם. אני משחק במצב 30. אגב, היה סרטון של דקה וחצי בפתיחה שמסכם את המשחק הראשון ובנתיים אני לא מרגיש שפספסתי שום דבר אז אפילו לא צריך ללכת לחפש ביוטיוב.

אה, והם חייבים לתקן את הפריים הכפול בכל מעבר מצלמה, זה מטריף אותי!

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 19 פברואר 2022, 11:32

DrKeo כתב:אם הורייזן היה כמו הדמו של המטריקס? כן, 1080p בכיף. אגב, fun fact, המשחק רץ כמעט ב1080p במצב 60fps, ב-1272p. דור הבא על פי קאז, אה?

זה משחק פס4, תשחרר בן אדם, זה כבר עצוב.

ואם קילזון והאורדר היו זמינים על הפס3 היית אומר את אותו הדבר כמו שאתה מדבר על מעבר הדור הזה. אני לא יודע מאיפה ה fun fact שלך אבל DF כותבים:

Meanwhile, the PS5 feature-set is run at native 4K in its 30fps favour resolution mode, dropping to checkerboarded 1800p at 60fps in the favour performance mode (DRS is also implemented on PS5, but quite difficult to pick up on).

וה 1080p של הפס4 הוא דינאמי גם כן אז בטל נופל הרבה מתחת לזה. עדיין היית משחק ברזולוציה שכזו בלי פתרונות a.i. upscale?

בוודאי שזה משחק פס4, אבל הפרופיל הגרפי והביצועי של המשחק על הפס5 מצריך חומרה חזקה יותר מהפס4 בהפרש דורי. אני חושב שאם נבדוק תמונות, זה לא יהיה שונה מ BF3 על המחשב שלא היה לך בעיה להגיד שהוא קפיצה דורית על פני הקונסולות אז.

כמו שDF כותבים:
As a sequel then, the improvements are palpable for users of PS4 and Pro - it's just that PS5 delivers that generational leap on top. It's the complete package.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים