נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 06 אוקטובר 2022, 09:44

Kazz כתב:300 מיליון דולר בנקודת ההתחלה של היוזמה.
הפורום הזה לא דוגמה כלום וה overlap שאתה מדבר עליו הוא זה ש'יתגלה' כבליפ בראדר. כפי שזה התגלה עבור הקונסולה של מיקרוסופט שמוכרת מצויין.

איך הoverlap הזה יתגלה כבליפ בראדר? את רוב הכסף של סוני הם עושים מהCUT של ה30% של צד ג', אם נדב, לאסקין, אני (ועוד מליונים שאנחנו לא מכירים) כבר הכריזו שהם לא יקנו את הקונסולה הבאה, איך סוני תקבל את הCUT הזה של ה30% מאיתנו?

יש לי בסביבות 200 משחקים לפס4 גם אם נוריד את כל משחקי הפלוס למינהם שקיבלתי זה נראה בליפ בראדר אם מליונים כמוני עכשיו יפסיקו לקנות את הכמות הזו? כשאני אהיה על המחשב סטים ירוויחו את הכסף שסוני נהגה להרוויח.

אני חושב שאתה מקטין בגודלו של הOverlap.
ל100% מאיתנו היו תקופות שהPC היתה הפלטפורמה הראשית שלנו ותקופות שאחת הקונסולות היתה הראשית, ולא מעט אנשים לא יהססו לעבור לPC אפילו היפנים עושים את זה שהם הכי אוהבי קונסולות בעולם.

אז כן סוני לא תתרסק מחר אבל זה כן נזק משמעותי.

שהקונסולה שלך מתחילה לאבד את היוקרה בעינים של הארדקור, הארדקור מפסיק לשים אותה על pedestal וזה פוגע בך כי הקאזואלים קונים את מה שההארקוד מכתיר כטוב ביותר. בדור הזה אתה לא תרגיש בנזק שנעשה למותג, כי הפס4 חזק מדי והוא הביא את הפס5 לעמדה מצוינת, חכה לדור הבא ותראה כמה אנשים פחות מוכנים לקנות את הפס6 בהשקה כתוצאה מהיחס המחפיר של סוני בדור הזה ודבר איתי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 אוקטובר 2022, 10:06

בגדול לא רואה את הדברים כמו קאז אבל לא נראה לי שאנחנו דוגמא ללקוח הממוצע במערב. בטח לא בארה"ב... אולי אנחנו דומים לגרמניה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2022, 10:21

swiss-the-engine כתב:בגדול לא רואה את הדברים כמו קאז אבל לא נראה לי שאנחנו דוגמא ללקוח הממוצע במערב. בטח לא בארה"ב... אולי אנחנו דומים לגרמניה.

אני מסכים שאנחנו לא דוגמה לגיימר הממוצע. אבל סוני מוכרת במחשב את המשחקים שלה ל2-3 מליון אנשים, לא ל-100 מליון. התת קבוצה הזאת של ה2-3 מליון אנשים הם בהחלט הקהל היותר מתקדם שמזכיר את הפורום הזה. אני לא יודע אם יש בקהל הזה 50k ״אנחנו״ או 500k, אבל כל בן אדם בקבוצה הזאת שנוטש שווה לסוני כמו עשרות עותקים של משחק שהם מוכרים בסטים.

אין לי מושג אם בטווח הארוך זה נטו רווח או נטו הפסד, אבל אני כן יודע שהמספרים כל כך קטנים וחסרי משמעות שאני לא ממש רואה את ההגיון מאחורי הפגיעה במותג.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 אוקטובר 2022, 10:28

DrKeo כתב:הרמן הולסט אמר אקסיוס שיש לפלייסטיישן 12 משחקי GaaS בפיתוח כרגע. אושר.

We're also diversifying now. And we have stood up 12 projects in total in the live ops multiplayer space.”

ועוד קצת כיף, חלק מהמשחקים האלה הם בפיתוח של חברות פנימיות של סוני שאנחנו רגילים לסינגל מהן. כלומר הם אשכרה מסיטים חברות סינגל כמו גרילה לפתח משחקי GaaS:
They’ll come from newly acquired teams such as Haven Studios, partners such as Firewalk and even Sony’s internal teams that are best known for single-player games, Hulst says.

הוא כמובן גם אומר שהם ממשיכים לעשות משחקי סינגל.

אה, והם רוצים להמשיך לעשות משחקי פס4 בשנים הקרובות:
We certainly don’t want to forget the millions of active players on PS4, and we want to ensure there are great games for them as well,” Hulst says. “We’re evaluating it on a case-by-case basis.

זה פוסט שסיוטים עשויים ממנו. זה לא נתפס בכלל שזו הסוני ״שלנו״. לא משנה באיזו תקופה היינו תופסים אותה גם בשיא היהירות עם הפס3 הם בחיים לא סטו מהדרך שלהם כמו שמצטייר בציטוטים האלה. אין לי כבר מה לאמר, מרגיש באמת שזו ההתחלה של הסוף של מה שהכרנו כפלייסטיישן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוקטובר 2022, 11:14

לגמרי הסוף בלינג. :(

אני מסכים עם קאז ועם כל מי שחושב ש"הענן" הוא העתיד של מחר,אבל זה לא משנה כלום, כי השאלה היא איך סוני רוצה להגיע לעתיד הזה של הענן? דרך זה שהיא מביאה מלא אקסקלוסיבים מדהימים של נוטי דוג סנטה מוניקה וכו ומאלצת את כולם לעשות מנוי אליה, או דרך 12 משחקי אונליין? ונראה שהם בחרו בדרך של האונליין.

אריק: טוב, הלקוח הממוצע באמריקה בטח קונה רק מאדן אז כן אנחנו לא דומים לו ;) אבל ברצינות, אין ספק שאנחנו נתח משמעותי בשביל סוני.
הרי סוני הודתה בעבר שקונסולות הPRO מיועדות בראש ובראשונה לגיימרים שעוזבים את הפלייסטישן לPC באמצע הדור, בגלל הפרשי כוח. מי שרוצה אני יכול למצוא את הציטוט.
זאת אומרת אנחנו מספיק תופעה, כדי שסוני תתייחס אליה עד רמה שהיא מנסה לעצור את העזיבה לPC, ולא כאלה לא נחשבים כמו שקאז מציג את זה :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 06 אוקטובר 2022, 12:27

DrKeo כתב:
שחקן סופר הארדקור של פלייסטיישן שיש לו גם מחשב יפסיק לקנות פלייסטיישן. אתה אומר שהם לא קיימים בזמן שאתה מדבר עם אחד? רק פה בפורום יש לך כמה, אז איך הם לא קיימים?

סוני כך או כך אמרה שהם לא מתכוונים להוציא משחקים בני פחות משנה למחשב שהם לא GaaS, אז לקבל משחקים באיחור זה הסטנרט למחשב. אני לא רואה סיבה שרגנרוק יבצע טוב משמעותית מgow 2017 חוץ מאשר גידול תעשיה קלאסי רגיל של כמה אחוזים.

בסופו של יום נראה שמפלצת כמו רגנרוק שווה לסוני איזה 30-40 מליון דולר על המחשב. זה סכום זעום בכדי לזהם את המותג גיימינג הכי מצליח בעולם שכל הזוהר שלו מבוסס סביב בלעדיות של AAA ענקיים. אז המותג הזה מתחיל להתרחק מסינגל פלייר לטובת GaaS ומוותר על הבלעדיות? הזיה בעיניי. זה בדיוק כמו שנינטנדו תתחיל להוציא את המשחקים שלה למחשב.

שחקן 'סופר הארדקור של פלייסטיישן' משחק את כל המשחקים בפלייסטיישן. כי אחרת הוא לא היה שחקן 'סופר הארדקור של פלייסטיישן'. אז הוא ימשיך לשחק על הפלייסטיישן.
שחקן שמשחק במחשב ומשתמש בפלייסטיישן לבלעדיים, משחק צד ג' על המחשב ולא עושה מנוי לפלוס. אז במקום לקנות בלעדיים בפלייסטיישן הוא יקנה על המחשב.

כבר קיבלנו נתונים מ NPD שנה שעברה.

---------

משחקי GAAS הם משחקי מולטיפלייר עם מודל עסקי מתמשך. בכל הדורות סוני עשו משחקי מולטי. SOCOM. וורהוק.סטארהוק. רזיזטנס. MAG. קילזון.
זה דור הפס4 שהוא יוצא הדופן שבו הם הזניחו את הסגמנט הזה. אז לא. סוני לא 'משנים את עורם'. זה רצוי ומצויין שיש בגיוון במשחקים שסוני מוציאים וזו תהיה רשלנות עסקית להמשיך ולשים את כל הביצים באותו סל של משחקי SP ולהשאיר את עצמם פגיעים בסגמנט משחקים שלם.

אתה יודע למה Factions 2 נקרה ככה? קח כיסא: ב TLOU1 הקדוש היה מצב מולטיפלייר! והוא היה גם אהוב! ושחקנים רוצים עוד משחק כזה! והוא היה צריך להיות חלק מ TLOU2! אבל המשחק קיבל את הזמן והתקציב כדי לממש את כל הפוטנציאל והחזון שנוטי דוג עצמה הציבה.

סוני הרחיבו והקימו צוותים נוספים באולפנים הקיימים, וטוב שהם מייצרים משחקים מסוגים שונים ולא נופלים במלכודת של ייצור משחקים באותו טמפלט ושחיקת העובדים כאשר כל הפקה היא AAAA סזיפי.

סביר שיהיו עוד משחקי קרוס-ג'ן מסויימים. הרי יש 140 מיליון מתמשים פעילים בפס4. כנראה יהיה מדובר בחלק ממשחקי ה GAAS האלה. אני חושב שהוא הבהיר שוב שספיידרמן 2 ייצא רק לפס5.

-------

DrKeo כתב:אני מסכים שאנחנו לא דוגמה לגיימר הממוצע. אבל סוני מוכרת במחשב את המשחקים שלה ל2-3 מליון אנשים,

:lol:

איזה out of touch. או פשוט טיעונים מוסטים ומוטים בעלי אג'נדה.

אגב, אם כביכול הפורום הזה הוא דוגמה: אז כמה פה קנו קונסולות SERIES X|S? איך העזתם בלי בלעדיים??

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוקטובר 2022, 14:03

א. לרוב האנשים שיש אקסבוקס בפורום, יש גם PS5 מעניין למה... אולי כי הוא לא ממלא את כל הצרכים? אל תתן לאמת להפריע לך קאז. זה כבר גובל ברונניזציה. :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2022, 14:42

Kazz כתב:שחקן 'סופר הארדקור של פלייסטיישן' משחק את כל המשחקים בפלייסטיישן. כי אחרת הוא לא היה שחקן 'סופר הארדקור של פלייסטיישן'. אז הוא ימשיך לשחק על הפלייסטיישן.
שחקן שמשחק במחשב ומשתמש בפלייסטיישן לבלעדיים, משחק צד ג' על המחשב ולא עושה מנוי לפלוס. אז במקום לקנות בלעדיים בפלייסטיישן הוא יקנה על המחשב.

כבר קיבלנו נתונים מ NPD שנה שעברה.

אין שום קשר בין הנתון הזה למה שאני מדבר עליו.
מי שיש לו פלייסטיישן בשביל הבלעדיים, ויש הרבה כאלה, יכול לא לקנות פלייסטיישן יותר. זה לא מצב שסוני רוצה להיות בו.

אם כבר הנתון הזה מחזק את מה שאני אומר. אם שליש מגיימרי ה-PC בארה״ב הם בעלי פס4, זה אומר שיש לסוני קהל פשוט עצום על המחשב שיכול לנטוש את פלייסטיישן. בשביל מה שחקן עם PC גיימינג צריך פס5 אם יש לו PC גיימינג?

Kazz כתב:משחקי GAAS הם משחקי מולטיפלייר עם מודל עסקי מתמשך. בכל הדורות סוני עשו משחקי מולטי. SOCOM. וורהוק.סטארהוק. רזיזטנס. MAG. קילזון.
זה דור הפס4 שהוא יוצא הדופן שבו הם הזניחו את הסגמנט הזה. אז לא. סוני לא 'משנים את עורם'. זה רצוי ומצויין שיש בגיוון במשחקים שסוני מוציאים וזו תהיה רשלנות עסקית להמשיך ולשים את כל הביצים באותו סל של משחקי SP ולהשאיר את עצמם פגיעים בסגמנט משחקים שלם.

אתה יודע למה Factions 2 נקרה ככה? קח כיסא: ב TLOU1 הקדוש היה מצב מולטיפלייר! והוא היה גם אהוב! ושחקנים רוצים עוד משחק כזה! והוא היה צריך להיות חלק מ TLOU2! אבל המשחק קיבל את הזמן והתקציב כדי לממש את כל הפוטנציאל והחזון שנוטי דוג עצמה הציבה.

סוני הרחיבו והקימו צוותים נוספים באולפנים הקיימים, וטוב שהם מייצרים משחקים מסוגים שונים ולא נופלים במלכודת של ייצור משחקים באותו טמפלט ושחיקת העובדים כאשר כל הפקה היא AAAA סזיפי.

סביר שיהיו עוד משחקי קרוס-ג'ן מסויימים. הרי יש 140 מיליון מתמשים פעילים בפס4. כנראה יהיה מדובר בחלק ממשחקי ה GAAS האלה. אני חושב שהוא הבהיר שוב שספיידרמן 2 ייצא רק לפס5.

המשחקים שציינת הם בני עשור ומעלה, רובם משחקי PSN בלבד בתקציב נמוך. כן, לא מעט משחקים קבלו מצב מולטי בעבר, גם TLOU, אבל המצב אז והיום הוא לא אותו דבר. לא רק שיש עכשיו בפיתוח 12 משחקי GaaS אצל סוני שזה כנראה יותר מדור הפס2, הפס3 והפס4 יחדיו, המשחקים האלה בסקייל אחר לגמרי. פאקשנס של נוטידוג מקבל טיפול של AAA, הוא לא סתם עוד מצב מולטי שעשו 30 אנשים בחברה. זה משחק של 70$ בהפקה מלאה, זה לוקח את הפוקוס של נוטידוג לפרוייקט ענקי. אותו דבר בגרילה ושאר הירקות.

אל תתממם, זה שינוי פוקוס מאוד משמעותי. אל תנסה להקטין אותו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 06 אוקטובר 2022, 16:13

השחרור ל-PC יותר הגיוני אם הם מתכננים בעתיד לפתוח חנות משלהם או שירות מתחרה לגיימפאס (או גם וגם).
גם אם לא יגדילו את המכירות בצורה דרסטית, סוני יוכלו לקחת כמעט את כל הנתח מהעוגה לעצמם.
אבל מסכים שמשהו בצורת העבודה שלהם כרגע מאוד עקום

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2022, 16:40

Shlomix כתב:השחרור ל-PC יותר הגיוני אם הם מתכננים בעתיד לפתוח חנות משלהם או שירות מתחרה לגיימפאס (או גם וגם).
גם אם לא יגדילו את המכירות בצורה דרסטית, סוני יוכלו לקחת כמעט את כל הנתח מהעוגה לעצמם.
אבל מסכים שמשהו בצורת העבודה שלהם כרגע מאוד עקום

כן, בדיוק, חנות הייתה עושה את זה הגיוני. יש לסוני echosystem שהוא זה שמיצר להם את כל הכסף. להוציא משחקים מה-ecosystem זה לא הגיוני בעליל. הרי למה שתרצה להוציא את המשיכה הכי גדולה של ה-echsystem שלך מה-ecosystem? המשחקים כמעט לא עושים להם כסף, הם אטרקציה בשביל שאנשים יכנסו ל-ecosystem.

אבל לפחות ecosystem חדש במקום חדש, זה כבר הגיוני. זה להרחיב את ה-ecosystem, לא לשבור אותו.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 06 אוקטובר 2022, 17:16

לא יודע כמה זה פשוט וקל להם לעשות לאנצר מוצלח. זה לא שיש לכך הרבה דוגמאות. וקאז באמת אלה המשחקים שאתה מציין? אולי יש כאלה שאהבו את אבל באמת שאם כבר זאת בדיוק הדוגמא למה היה להם טוב לזנוח את הסוג משחקים הזה ולהתמקד בסינגל סינמטי
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2022, 17:36

swiss-the-engine כתב:לא יודע כמה זה פשוט וקל להם לעשות לאנצר מוצלח. זה לא שיש לכך הרבה דוגמאות. וקאז באמת אלה המשחקים שאתה מציין? אולי יש כאלה שאהבו את אבל באמת שאם כבר זאת בדיוק הדוגמא למה היה להם טוב לזנוח את הסוג משחקים הזה ולהתמקד בסינגל סינמטי

ברור שזה לא קל, אבל יש לסוני כבר את כל התשתית כי יש להם את PSN מה שלאף אחת מהמפיצות האחרות אין. אז אולי זה לא קל, אבל להם זה הכי קל מכולן.

כלומר, רק העובדה שיש להם תשתית הורדת משחקים עולמית כבר עושה את זה הרבה יותר קל מכולם. יש להם תשתית הורדת משחקים, מערכת login, פיצ׳רים של wishlist, מערכת חברים, מערכת גביעים.. יש להם ערימות של פיצ׳רים בנויה ומוכנה, הכל בנוי ומוכן מראש. אולי זה לא קל, אבל אם בת׳זדה יכולה לעשות את זה בטוח שסוני יכולה. הם גם יכולים ללכת לכיוון של crossbuy ואז בכלל להביא ללאנצ׳ר שלהם תוך יום אחד מליונים. הרי לשליש משחקני ה-PC יש פס4 על פי הציטוט של קאז, אז כל השחקנים האלה יכולים מידית להביא חלק גדול מהספריה שלהם למחשב. בום, engagment בלי מאמץ.

תדמיין את האייקון של פלייסטיישן על השולחן עבודה שלך, דאבל קליק ואתה במערכת שדומה ל-PSN ולמערכת הפעלה של הפס5. כל הספריה שלך שקיימת על הפס4 והפס5 נמצאת לך במחשב (לפחות המשחקים שקיימים בלאנצ׳ר שלהם). לי זה נשמע מאוד אטרקטיבי, מכפיל כוח מאוד חזק.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 אוקטובר 2022, 18:12

אני מאמין שזה משהו שיקרה, גם אם הם עדיין ימכרו את המשחקים שלהם גם בשאר הלאנצ'רים למי שירצה (כמו מייקרוסופט). אני חושב שאנחנו צריכים לחכות להשקה של TLOU כי נראה שזה הדבר הגדול שסוני שמים עליו את הז'יטונים שלהם כרגע. זו גם תהיה כנראה ההשקה הראשונה שלהם במקביל על הPC ועל הPS5, אולי אפילו זה יהיה משחק חינמי ברמת הבסיס כדי לייצר כמה שיותר בסיס משתמשים, ואז להרוויח טריליונים בתוך המשחק עצמו כמובן. כמו warzone של COD. אני לא אופתע אם בהשקה הזו הם גם ישיקו מערכת PSN על הPC, משהו שיחבר בין הPC לקונסולה, crossbuy נשמע לי עדיין רחוק אבל מי יודע, אולי.
אני חושב שכל זה יקרה רק כי זה מה שהופך את המהלך שלהם על הPC להגיוני, אבל כמו שהמספרים מראים כרגע זה פיפס קטן בחשבון שלהם, אז נוכל לראות את התוכנית הגדולה שהלם רק ברגע שהפוטנציאל יהיה שם, והוא יהיה שם כשהמשחקי gaas יתחילו לצאת.

לגבי מה שסוני עושה והעתיד שאתם מציירים שבו חלק משמעותי פשוט לא קונה יותר PS, אני מתקשה לקבל את זה :).
אני מאמין לכם אם אתם אומרים שאתם לא תקנו יותר, אבל בכנות קשה לי לראות מצב שבו כמות באמת משמעותית של אנשים שמשקיעים אלפי דולרים בPC מדי כמה שנים, ורגילים לצד זה לשחק בקונסולות באופן קבוע, יחסכו 500$ אחת ל7 שנים כשהם יודעים שזה אומר שהם יאלצו לשחק בכמה מהפרנצ'ייזים האהובים עליהם באיחור של שנה +, אחרי כל ההייפ, עם כמה ספוילרים או לפחות הסכנה להם. לדעתי לשחק משחקים גדולים עם כל ההייפ, לדבר עליהם בזמן אמת עם כולם ולהנות מהתחושה שזה 'אירוע תרבותי', היא חצי מכל העניין של המשחקים האלה. ביום שסוני ישיקו את הכל day 1 כמו מייקרוסופט אולי היהי אפשר לדבר, אבל עד אז זה דיל ברייקר מבחנתי ואמשיך לקשנות קונסולה בשביל הנוחות של קונסולה בסלון, ובשביל המשחקים של סוני בזמן אמת.
אז בטוח יהיו עוד כמה אנשים בעולם כמוכם, אבל באמת קשה לי לראות את הייצוג היחסי של זה כאן בפורום מייצג משהו במספרים הגדולים האמיתיים.

לגבי המשך הקרוס ג'ן, אני משוכנע שמדובר רק במשחקי הgaas ואלו שבעצם באמת מכוונים גם לpc בכל הכוח. כלומר אני לא אופתע אם TLOU המולטיפלייר יהיה עדיין על אותו המנוע ויוכל לרוץ על הPS4 ומחשבים סבירים מינוס. אחרי הכל הוא פותח במקביל לTLOU 2, בואו לא נשכח. ככה גם המשחק של גרילה אולי (שמדברים עליו כבר המון זמן, זה לא משהו חדש. הם רצו לעשות co-op גם בכלל במשחק הראשון, אבל אני מניח שאם הם רוצים gaas הם ילכו עם הורייזן לכיוון שיותר מזכיר את מאנסטר האנטר. והיי, זה משחק שאנשים ממש אוהבים, גם gaas יכול להיות מוצלח לפעמים :)).
אבל אני בטוח שלא נראה את ספיידרמן 2, ובכלל איזשהו משחק AAA אחרי GOW שיצא לPS4.
אגב, יש גם דיבור מצד בכירים של מארוול שראו את ספיידרמן 2 (וכמובן נדהמו ו"וואו" וכו' וכו', אבל זה סתם יח"צ והייפ באותה מידה) שנראה גיימפלי שלו בקרוב. ואם הוא באמת עדיין יוצא ב2023 אז באמת הגיע הזמן, אז לא צריך לחכות עוד המון כדי לדעת בעצמנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2022, 19:49

Stick כתב:לגבי מה שסוני עושה והעתיד שאתם מציירים שבו חלק משמעותי פשוט לא קונה יותר PS, אני מתקשה לקבל את זה :).
אני מאמין לכם אם אתם אומרים שאתם לא תקנו יותר, אבל בכנות קשה לי לראות מצב שבו כמות באמת משמעותית של אנשים שמשקיעים אלפי דולרים בPC מדי כמה שנים, ורגילים לצד זה לשחק בקונסולות באופן קבוע, יחסכו 500$ אחת ל7 שנים כשהם יודעים שזה אומר שהם יאלצו לשחק בכמה מהפרנצ'ייזים האהובים עליהם באיחור של שנה +, אחרי כל ההייפ, עם כמה ספוילרים או לפחות הסכנה להם. לדעתי לשחק משחקים גדולים עם כל ההייפ, לדבר עליהם בזמן אמת עם כולם ולהנות מהתחושה שזה 'אירוע תרבותי', היא חצי מכל העניין של המשחקים האלה. ביום שסוני ישיקו את הכל day 1 כמו מייקרוסופט אולי היהי אפשר לדבר, אבל עד אז זה דיל ברייקר מבחנתי ואמשיך לקשנות קונסולה בשביל הנוחות של קונסולה בסלון, ובשביל המשחקים של סוני בזמן אמת.
אז בטוח יהיו עוד כמה אנשים בעולם כמוכם, אבל באמת קשה לי לראות את הייצוג היחסי של זה כאן בפורום מייצג משהו במספרים הגדולים האמיתיים.

מישהו אמר שחלק משמעותי לא יקנה פס5 בגלל ה-PC? אני לפחות לא אמרתי את זה, אני לא חושב שגם לאסקין אמר את זה. אני אמרתי שיש תת קבוצה מאוד הארד קורית כמו אני ולאסקין, קבוצה שקונה המון משחקים בPSN ושווה לסוני אלפי דולרים בדור, שהולכת לוותר על הפלייסטיישן ולמרות שעדין נקנה את המשחקים של סוני, הם יפסידו עלינו אלפי דולרים. הם פולטים אותנו מה-ecosystem שלהם, חלק מהשחקנים הכי רווחיים שלהם.

אז אולי מדובר רק בתת קבוצה מתוך גיימרי ה-PC, אבל להחשב בזה שהמכירות שלהם במחשב הן בוטנים וכל לקוח אבוד שכזה שווה לסוני פי כמה וכמה מהכנסה של עותק של משחק, אז השאלה היא האם זה משתלם להם פיננסית. כלומר, בטווח הקצר אתה מרוויח עוד 3 מליון עותקים להורייזן במחיר מוזל ואתה משלשל לכיס 40 מליון דולר. אוקיי, עשית 40 מליון דולר מהירים. אבל אם דחפת 500K לקוחות מהפס5 למחשב אז הפסדת בערך מליארד דולר לאורך הדור. אז זה היה שווה את ה-40 מליון שעשית על הורייזן? אפילו אם תצא בסוף ברווח מכל המהלך הזה, הרווח יהיה כל כך זעום שהיה שווה לך לאבד את האקסקלוסיביות של המותג בשביל כמה צ׳יטונים?

רק שני דברים הגיוניים לי במחשב:
1) GaaS
2) לאנצ׳ר PSN

אז 1 קורה, השאלה היא האם 2 קורה. אם 2 קורה אז כל המהלך הזה נראה לי הרבה יותר הגיוני. אם הייתי סוני הייתי שם את ה-GaaS בכל מקום שאני רק יכול, אבל משחקים כמו TLOU2 היו מגיעים אך ורק ללאנצ׳ר שלי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 אוקטובר 2022, 20:42

אני חושב שהם יעשו הפרדה בין השקות הgaas שיהיו לחלוטין עם מבט מלא לPC, ויצאו באותו יום, לבין משחקי הסינגל פלייר הרגילים שיצאו שנה + אחרי זה עם השקעה מצומצמת יחסית בכמות הרעש שהם יעשו. כלומר הרווח שלהם מכל המהלך הזה מסתמן מלכתחילה ככזה שמתרכז בgaas, השאר זה רק המסביב. בנוסף כל משחק מולטיפלייר שסוני יוציאו למחשב בכל מקרה יתחבר לרשת שלהם, אז להשיק במקביל לאנצ'ר לPSN נראה לי כמו דבר מובן מאליו. אני שוב אומר שכדאי לחכות להשקה של TLOU (שפשוט נראה לי הראשון והגדול ביותר) כדי לראות את כל התוכנית שלהם מתממשת ולהכריע האם הם באמת איבדו את הראש או דווקא עושים מהלך יפה להגדלת השוק שלהם. כרגע אנחנו עדיין לא יודעים כלום על המשחק הזה בכלל, כמה יעלה, מה המודל שלו, וכו'... אז בואו נחכה.

מעבר לזה השאלה היא האם באמת הרבה אנשים, או מספיק אנשים או איך שתקרא לזה, ינטשו לגמרי את הקונסולה כי משחקי סינגלפלייר יצאו שנה + אחרי זה גם לPC.
אני מסכים איתך שאם באמת יהיה מספר גבוהה מספיק של אנשים כאלו אז זה הפסד, אני לא אומר שלא, אני פשוט לא חושב שזה יהיה מספר מורגש מספיק.
אבל אין לנו באמת איך לדעת מה יהיו המספרים, ואני מניח שגם לסוני אין באמת איך לדעת כרגע (ואולי יחזרו בהם מהר מאוד אם הם יקלטו שזה לא עובד). לתחושתך יהיו מספיק שחקנים שיעשו את זה כי אתה אחד שיעשה את זה, לתחושתי יהיו מעט מאוד שיעשו את זה כי אני לא יעשה את זה ולא מבין את הרציונל שמאחורי זה. בכל מקרה אפשר להגיד שעל אנשים שיעזבו את הקונסולה יהיו גם אנשים שיכנסו לראשונה אל הפרנצ'ייזים שלהם ודווקא יקנו לראשונה קונסולה.
לחכות שנה + למשחק גדול זה לא רק סבלנות ולשחק בינתיים משהו אחר, לדעתי זה למנוע מעצמך משהו משמעותי מהערך של המשחק, ואני לא חושב שיש מספיק אנשים שכבר התרגלו לPS שיעשו את זה. אבל מי יודע, אולי זה כן יקרה וזו תהיה טעות מצד סוני.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 06 אוקטובר 2022, 21:22

זה כבר ויכוח סמנטי של מה זה "כמות משמעותית" אחד יכול לטעון שכמה מליוני לקוחות זה לא משמעותי, ואחד יכול לטעון שזה קריטי.
בשורה התחתונה, היו אנשים שפעם ראו את הפלייסטישן כרכישה משמעותית ובלתי נמנעת כגיימרים והיום לא רואים אותה ככזו :) אז יש לסוני בעיה.

אני לא מוכן להתחייב פה שלעולם לא אכניס את הפלייסטישן הביתה :) כי אולי שיהיו לי ילדים הם ירצו אחת.
(ואני לא חושב שגם לאסקין ונדב מסוגלים להתחייב מאותה הסיבה )
מה שאני כן יכול להתחייב, זה שסוני לפחות כרגע איבדה אותי כלוקח שהולך להשתמש בפלייסטישן כפלטפורמה הראשית שלו, גם אם תהיה לי אחת כזו בבית אני לא אקנה עליה את רוב הצד ג' כמו שעשיתי ברוב המוחלט של הדורות, זה נגמר, ואני מאמין שזה מייצג איזשהו נתח שוק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2022, 22:22

Stick כתב:אני חושב שהם יעשו הפרדה בין השקות הgaas שיהיו לחלוטין עם מבט מלא לPC, ויצאו באותו יום, לבין משחקי הסינגל פלייר הרגילים שיצאו שנה + אחרי זה עם השקעה מצומצמת יחסית בכמות הרעש שהם יעשו. כלומר הרווח שלהם מכל המהלך הזה מסתמן מלכתחילה ככזה שמתרכז בgaas, השאר זה רק המסביב. בנוסף כל משחק מולטיפלייר שסוני יוציאו למחשב בכל מקרה יתחבר לרשת שלהם, אז להשיק במקביל לאנצ'ר לPSN נראה לי כמו דבר מובן מאליו. אני שוב אומר שכדאי לחכות להשקה של TLOU (שפשוט נראה לי הראשון והגדול ביותר) כדי לראות את כל התוכנית שלהם מתממשת ולהכריע האם הם באמת איבדו את הראש או דווקא עושים מהלך יפה להגדלת השוק שלהם. כרגע אנחנו עדיין לא יודעים כלום על המשחק הזה בכלל, כמה יעלה, מה המודל שלו, וכו'... אז בואו נחכה.

אני טוען שלהוציא את המשחקי סינגל זאת טעות ללא קשר ל-GaaS. את ה-GaaS אני לגמרי מבין. את הסינגל פחות. הם די נפרדים בעיניים שלי. כלומר, יכול ללכת להם נהדר עם ה-GaaS וכש-GaaS מצליח הוא מכניס מליארדים. אז זה לגמרי מובן. אבל מה הקשר בין זה ובין הסינגל? מאוד קל לעשות את ההפרדה הזאת, בדיוק כמו שמיקרוסופט מפרידה בין משחקים כמו מיינקראפט שיוצאים לפלייסטיישן ומשחקים כמו hellblade שלא יצאו לפלייסטיישן.

Stick כתב:מעבר לזה השאלה היא האם באמת הרבה אנשים, או מספיק אנשים או איך שתקרא לזה, ינטשו לגמרי את הקונסולה כי משחקי סינגלפלייר יצאו שנה + אחרי זה גם לPC.
אני מסכים איתך שאם באמת יהיה מספר גבוהה מספיק של אנשים כאלו אז זה הפסד, אני לא אומר שלא, אני פשוט לא חושב שזה יהיה מספר מורגש מספיק.
אבל אין לנו באמת איך לדעת מה יהיו המספרים, ואני מניח שגם לסוני אין באמת איך לדעת כרגע (ואולי יחזרו בהם מהר מאוד אם הם יקלטו שזה לא עובד). לתחושתך יהיו מספיק שחקנים שיעשו את זה כי אתה אחד שיעשה את זה, לתחושתי יהיו מעט מאוד שיעשו את זה כי אני לא יעשה את זה ולא מבין את הרציונל שמאחורי זה. בכל מקרה אפשר להגיד שעל אנשים שיעזבו את הקונסולה יהיו גם אנשים שיכנסו לראשונה אל הפרנצ'ייזים שלהם ודווקא יקנו לראשונה קונסולה.
לחכות שנה + למשחק גדול זה לא רק סבלנות ולשחק בינתיים משהו אחר, לדעתי זה למנוע מעצמך משהו משמעותי מהערך של המשחק, ואני לא חושב שיש מספיק אנשים שכבר התרגלו לPS שיעשו את זה. אבל מי יודע, אולי זה כן יקרה וזו תהיה טעות מצד סוני.

העניין הוא שהרווחים מגרסאות ה-PC כל כך קטנים, שכמות העוזבים לא צריכה להיות גדולה. כלומר, ברור לכולנו שתהיה כמות מסויימת שתעזוב כי עובדתית שיש פה בפורום אנשים שיעזבו. כלומר, כמה שחקן כמוני מכניס להם ל-revenue בשנה? 500$? זה אומר שאם הם יאבדו סה״כ 200K שחקנים כמוני וכמו לאסקין, הם יהיו break even על ההכנסות מה-PC (סינגל בלבד) מול ההפסדים מעוזבים. אם הם יאבדו 100K שחקנים מכל ההליך הזה, הם ירוויחו חצי ואם הם יאבדו 300K הם יפסידו כסף בשורה התחתונה.

אז אוקיי, אני ולאסקין הם לא מספרים מסיבים. אבל אנחנו מדברים ממילא על מספרים ממש קטנים. אתה רוצה להגיד לי שאין בעולם 100K שחקני PC שיש להם פלייסטיישן (לפי NPD לשליש משחקני הPC יש פס4) שיגידו למה הם צריכים להוציא 500$ על הקונסולה ועוד אלפים על אביזרים, PSN ומשחקים יקרים ב-70$ כשהם יכולים פשוט לא לעשות כלום והמשחקים מגיעים אליהם לסטים ב-40$ אחרי 12 חודשים? כלומר, אני לא טוען שכל שחקן PC ופלייסטיישן יעשה את זה, אבל מה זה 100K אנשים? זה שבריר האחוז מהגיימרי PC.

הרי בסופו של יום ההכנסות ממשחקי סינגל על המחשב הם לגמרי בוטנים, הם שום כלום מההכנסות של פלייסטיישן. אז למה לעשות את זה בכלל ולפגוע במותג? שלא נדבר על זה שיש מצב שב-long run זה יהיה רק נזק פיננסי, תלוי כמות השחקנים שיחליטו שסבבה להם בלי פלייסטיישן עכשיו שהמשחקים זמינים להם במחשב. כלומר, זה לא מה שיבנה או יהרוס את פלייסטיישן, אבל זה מהלך תמוה. וזה עוד חתך ב-death by a thousand cuts.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 07 אוקטובר 2022, 00:10

glass man כתב:א. לרוב האנשים שיש אקסבוקס בפורום, יש גם PS5 מעניין למה... אולי כי הוא לא ממלא את כל הצרכים? אל תתן לאמת להפריע לך קאז. זה כבר גובל ברונניזציה. :)

לא מפתיע שאתה בורח בטיעונים. ל XBOX אין בלעדיים בכלל ואנשים פה קנו אותה. לכאורה אותם אנשים שלא אמורים לקנות פס5 בלי בלעדיים (למרות שהם יהיו בלעדיים יותר משנה).

DrKeo כתב:
אין שום קשר בין הנתון הזה למה שאני מדבר עליו.
מי שיש לו פלייסטיישן בשביל הבלעדיים, ויש הרבה כאלה, יכול לא לקנות פלייסטיישן יותר. זה לא מצב שסוני רוצה להיות בו.

אם כבר הנתון הזה מחזק את מה שאני אומר. אם שליש מגיימרי ה-PC בארה״ב הם בעלי פס4, זה אומר שיש לסוני קהל פשוט עצום על המחשב שיכול לנטוש את פלייסטיישן. בשביל מה שחקן עם PC גיימינג צריך פס5 אם יש לו PC גיימינג?

המשחקים שציינת הם בני עשור ומעלה, רובם משחקי PSN בלבד בתקציב נמוך. כן, לא מעט משחקים קבלו מצב מולטי בעבר, גם TLOU, אבל המצב אז והיום הוא לא אותו דבר. לא רק שיש עכשיו בפיתוח 12 משחקי GaaS אצל סוני שזה כנראה יותר מדור הפס2, הפס3 והפס4 יחדיו, המשחקים האלה בסקייל אחר לגמרי. פאקשנס של נוטידוג מקבל טיפול של AAA, הוא לא סתם עוד מצב מולטי שעשו 30 אנשים בחברה. זה משחק של 70$ בהפקה מלאה, זה לוקח את הפוקוס של נוטידוג לפרוייקט ענקי. אותו דבר בגרילה ושאר הירקות.

אל תתממם, זה שינוי פוקוס מאוד משמעותי. אל תנסה להקטין אותו.

בוודאי שיש קשר לנתון. בסוף דור הפס4 ל שני שלישים משחקני המחשב לא היה פס4. כר ענק ופורה לעשות כסף.

בנוגע לשליש תלוי אם מדובר בשחקנים שהקונסולה היא משלימה או העיקרית אצלם. שחקן מחשב שמחזיק פלייסטיישן לבלעדיים לא מפסיד לסוני כמעט כלום כי על הפלייסטיישן הוא היה קונה רק את הבלעדיים. הוא לא היה קונה משחקי צד ג' ולא עושה מינויים. אז עכשיו את הבלעדיים הוא יקנה על המחשב ועוד 2/3 אנשים שלא קנו כלום מסוני יתחילו לקנות.

מי שהחזיק מחשב כפלטפורמה צידית למשחקי אינדי ושות' אבל את עיקר הגיימינג היה עושה על הפלייסטיישן ימשיך לקנות פלייסטיישן.

מה זה משנה מה גיל המשחקים? גיל המשחקים מראה לך שהיוצא מן הכלל היה דור הפס4. סוני הזניחו את הסגמנט ולכן היו צריכים לשים מיליונים בשביל באנג'י.
בוודאי שעכשיו ההמשחקים מקבלים טיפול AAA וטוב כך. מראה שלא מדובר ב afterthought מבחינת סוני. זה לא שינוי פוקוס זה הרחבה על הקיים, כמו שהרחיבו את הצוותים וכמו שיתופים עם מפתחות חיצוניות.
משחקי ה GAAS לא באים על חשבון SP AAA אחר, והם מספקים גיוון שכל כך חסר אצל סוני. לאף אחד לא אכפת ממשחק SP AAA also-ran כמו days gone.

--------

בוודאי שסוני הולכים לעשות לאנצ'ר עם קרוס-באיי וקרוס-פרוגרשן. היו כבר רמזים לזה. אבל המשחקים לא יהיו בלעדיים ללאנצ'ר הזה. תפסיקו לחיות בעבר רבאק. עוד מעט משחקים בענן. כמה ראש באדמה אפשר להיות? מה שחשוב הוא הפלטפורמה. האקוסיסטם. לא החומרה.

מתרחבים למחשב כדי למקסם כסף ואת הקהל שיש שם. אי אפשר לעשות את זה כאשר אתה מגביל את המשחקים שלך ללאנצ'ר חדש ולא-תחרותי. מיקרוסופט למדו את זה. EA למדו את זה. בת'סדה למדו את זה. אקטיויז'ן עיכלה את זה. יוביסופט יודעים את זה. אפיק נכשלים עם זה.

DrKeo כתב:העניין הוא שהרווחים מגרסאות ה-PC כל כך קטנים, שכמות העוזבים לא צריכה להיות גדולה. כלומר, ברור לכולנו שתהיה כמות מסויימת שתעזוב כי עובדתית שיש פה בפורום אנשים שיעזבו. כלומר, כמה שחקן כמוני מכניס להם ל-revenue בשנה? 500$? זה אומר שאם הם יאבדו סה״כ 200K שחקנים כמוני וכמו לאסקין, הם יהיו break even על ההכנסות מה-PC (סינגל בלבד) מול ההפסדים מעוזבים. אם הם יאבדו 100K שחקנים מכל ההליך הזה, הם ירוויחו חצי ואם הם יאבדו 300K הם יפסידו כסף בשורה התחתונה.

אז אוקיי, אני ולאסקין הם לא מספרים מסיבים. אבל אנחנו מדברים ממילא על מספרים ממש קטנים. אתה רוצה להגיד לי שאין בעולם 100K שחקני PC שיש להם פלייסטיישן (לפי NPD לשליש משחקני הPC יש פס4) שיגידו למה הם צריכים להוציא 500$ על הקונסולה ועוד אלפים על אביזרים, PSN ומשחקים יקרים ב-70$ כשהם יכולים פשוט לא לעשות כלום והמשחקים מגיעים אליהם לסטים ב-40$ אחרי 12 חודשים? כלומר, אני לא טוען שכל שחקן PC ופלייסטיישן יעשה את זה, אבל מה זה 100K אנשים? זה שבריר האחוז מהגיימרי PC.

הרי בסופו של יום ההכנסות ממשחקי סינגל על המחשב הם לגמרי בוטנים, הם שום כלום מההכנסות של פלייסטיישן. אז למה לעשות את זה בכלל ולפגוע במותג? שלא נדבר על זה שיש מצב שב-long run זה יהיה רק נזק פיננסי, תלוי כמות השחקנים שיחליטו שסבבה להם בלי פלייסטיישן עכשיו שהמשחקים זמינים להם במחשב. כלומר, זה לא מה שיבנה או יהרוס את פלייסטיישן, אבל זה מהלך תמוה. וזה עוד חתך ב-death by a thousand cuts.

בחור, אתה חי ב לה-לה לאנד לגבי כמות השחקנים, המכירות והרווחים שיהיה לסוני במחשב ממשחקי SP. שמישהו ישמור את ההודעה הזו. אתה מתעקש לקחת נתונים של תחילת הדרך ולבנות מגדלים באוויר. כמה כסף מיקרוסופט עשו כש QB שוחרר למחשב?
GOW למחשב 3 שנים אחרי שוגר ב40 דולר. סאקבוי 60 דולר. אנצ'רטד 50 דולר. ספיידרמן 60 דולר.
אל תדאג, אנשים יקנו שלטי דואלסנס גם למחשב. ואולי את האוזניות של סוני. ומסכי מחשב של סוני.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 אוקטובר 2022, 10:07

Kazz כתב:
glass man כתב:א. לרוב האנשים שיש אקסבוקס בפורום, יש גם PS5 מעניין למה... אולי כי הוא לא ממלא את כל הצרכים? אל תתן לאמת להפריע לך קאז. זה כבר גובל ברונניזציה. :)

לא מפתיע שאתה בורח בטיעונים. ל XBOX אין בלעדיים בכלל ואנשים פה קנו אותה. לכאורה אותם אנשים שלא אמורים לקנות פס5 בלי בלעדיים (למרות שהם יהיו בלעדיים יותר משנה).

DrKeo כתב:

קאז, זה ידוע היטב לכולם שרוב האנושות קונה קונסולות בשביל פיפא,NBA, פורטנייט,GTA והם ימשיכו לקנות קונסולות פלייסטשן בשביל זה.
עם זאת ולמרות זאת יש גם מליונים שקונים פלייסטישן רק בגלל שיש להם תוכנה שאין במקום אחר וזה לא כזה דיכוטומי כמו שאתה מתאר.
יש בהחלט אנשים כמוני שקונים פלייסטישן בעיקר בשביל התוכנה שאין במקום אחר, אבל כבר בוחרים להישאר על הפלייסטשן.

אתה מתעלם מזה שהמצב של הפלייסטישן הוא לא כתמול שלשום. זה לא רק שלא יהיו בלעדיים. זו פעם ראשונה בהיסטוריה מאז הפס2 שלא יהיו משחקי בטסדה. זו פעם ראשונה בהיסטוריה, שסוני מציעה את הקונסולה הכי פחות משתלמת. בדור הפס2 הבלעדיים שלו אולי היו sub par ונחותים אבל 99.9% מהצד ג' היה אצל סוני. זו הסיבה שסוני בכלל התחילה להשקיע בבלעדיים כדי להציע ערך מוסף לקונסולה שלהן כשאבד ההיתרון של צד הג'.

עכשיו אין בלעדיים, ואין בטסדה, ויש אובדן אפשרי של אקטביז'ן בדור הבא, והיפנים והFGC כולם עוזבים לPC אתה באמת עיוור לדברים האלה שהשתנו לחלוטין?

אני מאמין, שיהיה לי פלייסטישן, כי לך תדע הPC שלי יכול למות, ואני ארצה דרך לשחק SF עד שאני מתקן אותו,אבל נגמר העידן הזה שאני קונה את 99.9% מהתוכנה שלי על הפלייסטישן, הוא הופך להיות מכונה שאני אשחק עליה SF שזה נוח לי.
מתי שזה יהיה לי נוח, נגמר העידן שאני ממליץ לחברים שלי לקנות פלייסטשן מבין התחרות, לא שמעתי על דבר כזה, שזה דבר טוב, שחלק מהלקוחות שלך כבר לא רוצים את הקונסולה שלך.

בשורה התחתונה, סוני נכשלה ומייקרוסופט הצליחה לגרום למוצר שלה להיראות פחות משתלם ועוד לגרעין הקשה שלהם.
אולי JR יעוף מתישהו וסוני תחזור לעצמה, ואז הדברים יראו אחרת, לפי שעה הם מאבדים לקוחות במערב וביפן.

ממש לא הולך להזיז לי את הביצה אם אני אשחק את הבא של נוטי דוג בגרפיקה טובה בהרבה על 200FPS במחשב דוג אחרי שנה, 4 שנים? מוגזם. שנה זה כלום.
להיות חלק מהשיחה? לא תודה אני אוהב לשחק את המשחקים שלי לבד.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 אוקטובר 2022, 14:51

אבל אני לא מבין מה הקשר בין זה שאנצ'רטד 5 יצא שנה (או יותר) אחרי ההשקה שלו בpc, לעובדה שלא תקנה יותר משחקי צד ג' לPS, למרות שעדיין יהיה לך PS.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 אוקטובר 2022, 15:03

כי אין לי עניין יותר להשקיע בפלטפורמה הזו סטיק. זה אגב לא בהכרח יהיה פלייסטישן, עכשיו זה יכול להיות גם אקסבוקס,הוא הרבה יותר משתלם ואז סוני בכלל הפסידו אותי. :)
הפלייסטישן תפקידו יהיה נטו לשמש פלטפורמה לSF במקרה שהמחשב שלי מת ואני בקריז לשחק ושוב גם יש מצב שזה יהיה אקסבוקס אם הם יביאו את הקונסולה החזקה של אותו דור :) אני לא אקנה אליו שום דבר יותר ולמה לי? (או לך? ) או לנו?

רק בשביל לדבר על איזו עלילה של משחק, אנחנו נפסיד גרפיקה טובה יותר FPS עדיף יותר והכי חשוב יכולת להכניס מודים גרפיים מטורפים למשחקים האלה?

למה לשחק בגירסת השקה נחותה שאתה יודע בהכרח שתוך שנה תהיה לך גרסה דפינטיבית+DLC+ גרפיים מודים? פעם לא היתה אלטרנטיבה, אז נתקענו עם החומרה של סוני עכשיו מה הטעם?

לי אישית תמיד איזה כרטיס מסך,לוח אם/מאורר הפסיקו לעבוד בפתיע אחרי שנתיים שלוש, ובדיוק בשביל זה האקסבוקס/סוני יהיו שם כדי לא להישאר עם המכנסיים למטה.
אבל אין זה לא משתלם יותר להיות הBeta testers של סוני, הם לא מציעים שום ערך מוסף, הם לא יראו ממני שקל על הפלטפורמה שלהם, גם את הDLC של SF סטים ירוויחו ממני.
(ואני קונה במאות שקלים בשנה) לכן אמרתי שקאז יכול לנאום את נאום הניצחון שלו, הרוויח ביושר.

מאחל להם גסיסה איטית על הסכין בגב שהם הביאו פה.
לא להאמין איזה מחשב יכולתי לבנות במקום לשלם 2900 על הPS5 המעפן הזה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 אוקטובר 2022, 15:25

זאת שאלה קצת מוזרה. למה בכלל לשחק בכל משחק שהוא ביציאה שלו בימנו? למה לא לחכות לכמה פאצ'ים, לשיפורי QOL, לDLC? כל משחק היום יהיה טוב יותר שנה אחרי שהוא יצא, בלי שום קשר למהלך של סוני.
בקשר לגרפיקה, אתה קצת מגזים. אולי קצב פריימים גבוהה יותר כן (למרות שצריך מחשבים מאוד חזקים כדי להריץ את משחקי סוני ב120FPS, ואולו עוד משחקי הPS4), אבל המשחקים האלו נראים ב98% כמו גרסאת הPS4 PRO שלהם מבחינה גראפית. בסוף אלו פורטים, לא משהו שמתיימר להיות יותר מזה.

בכל מקרה, בעיניי, לשחק את המשחקים המצופים שלך בחלון ההשקה, במיוחד את המשחקים הגדולים ביותר, זה חצי מהעניין שלהם. זה לא משנה שאני משחק לבד, עדיין זה חלק מחוויה משותפת ותחושה של 'אירוע בעולם הגיימינג'. אולי לך זה לא עושה את זה, וזה בסדר אני מניח אבל אז שוב, אין לזה סוף... אתה יכול תמיד לחכות לפאץ' הבא או לגרסאת GOTY בכל משחק, זה לא באמת קשור למה שסוני עשו עכשיו.

'סכין בגב'? אתה לא קצת מגזים?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 אוקטובר 2022, 16:45

ההנחה שגרסת הפיסי תמיד עדיפה היא פשוט שגויה. הדוגמה הכי טובה - אלדן רינג. ה"מאסטרפיס" של השנים האחרונות שרץ פשוט זוועה על הפיסי. כך שאפילו למטרות "גיבוי" נטו עדיף להחזיק קונסולה בבית.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 אוקטובר 2022, 16:48

מי שהתקציב שלו לא מאפשר לו לשחק את המשחקים של סוני על 120FPS אני משתתף בצערו, במקרה שלי רצה השם ואני יכול לאפשר לעצמי את המחשב הכי מטורף שיש,התקציב שלי לא מוגבל. :)

ועזוב 120FPS סטיק, רק לשחק את המשחקים האלה ב60FPS זה עולם אחר לא חייב לפרק תוכנית חיסכון. אתה לא תהנה הרבה יותר ככה? למה אתה צריך לסבול על 30FPS עם Frame drops,
IQ נכה, אם כבר יש לנו את הטלוזיות הקטלניות האלה, של LG לא שווה להנות עליהן עם המכשיר הכי טופ שאפשר להביא? למה למנוע מעצמנו הנאה?

אם אתה חושק בחוויה הסלונית, לאסקין כבר אמר מה הפיתרון. שים את השולחן מחשב שלך בסלון ככה שתהיה לך עמדת מחשב,שים את הטלווזיה על הקיר מעל והופ, יש לך את חווית הסלון הכי פצצה שיש.

זה לא שזה לא עושה לי את זה לדבר עם אנשים על המשחקים זה נחמד זה כייף. פשוט לא כל משחק אני מביא בהשקה גם ככה, אתה מביא את כל האקסקלוסיבים של סוני בהשקה?
אני קונה אצלם רק את נוטי דוג וסנטה מוניקה בהשקה, השאר כמו המשחקים אינסומאנייק, גרילה סוני בנד, כל אלה את רוב המשחקים שלהם אני מביא ב30 דולר, אז מימלא כבר הלכה השיחה עליהם.

מבטיח לך שגם אם תשחק במשחק של נוטי דוג באיחור של שנה, ותפתח פה או במקום אחר דיון עליהם, אנשים עדיין ירצו לדבר על העלילה באותה התלהבות שיחות על עלילה זה לא משהו שמתיישן :)

אבל כן, זכותך סטיק עשה מה שיביא לך מקסימום הנאה, חיים פעם אחת, אני פשוט מרגיש פרייאר להישאר אצל סוני.

סכין בגב, זו הגזמה? זה מה שהם עשו. איך אתה קורא למצב שמישהו משקר לך, מבטיח לך דברי שקר והבלים וברגע האמת תוקע את הסכין ?
ההסכם הלא כתוב בינינו לבין סוני הוא שאנחנו קונים קונסולות והם מביאים לנו משחקים שאי אפשר להשיג בדרך אחרת, אלא אם כן עברו איזה 4 שנים.
הם הפרו את ההסכם הזה הם יכלו להיות שוקפים לגבי שינוי האסטרטגיה, ואז יכולתי לשים את הכסף הזה של הפס5 על איזה RTX 3090 אבל הם ידעו שאם חלק מהאנשים ידעו את האמת הם פשוט לא יקנו את הפלטפורמה, ולכן הם שיקרו ורימו כמו נחש חלקלק שרואה את טובתו האישית. זו ההגדרה של סכין בגב. ועכשיו הקארמה שלהם תחזור אליהם

אני אקנה כל משחק שלהם בהנחה במחיר זנות מתוך עיקרון על הפיסי :)
אין כמו נקמנות, לאנשים בלי כבוד מתייחסים בחוסר כבוד.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 אוקטובר 2022, 17:38

אני משחק את רוב משחקי צד ג' בPC, אני פשוט לא מבין את המעבר שלך מלשחק משחקי צד ג' על הPS ללשחק משחקי צד ג' על הPC, בגלל שמשחקי צד א' יצאו מתישהו על הPC, כשאתה עדיין אומר שתקנה PS בלי קשר. כאילו, אם אתה רוצה לעבור לשחק במשחקי צד ג' על הPC אז לך על זה, אני פשוט לא מבין את הקשר שאתה מצייר בין זה לבין העובדה שמשחקי צד א' יצאו מתישהו על הPC.
לחבר את הPC שלי לסלון זה לא משהו שאני רוצה לעשות, העמדת PC שלי תמיד זמינה לי באיזה שקט שאני רוצה, בעוד שהסלון לא תמיד. יש חוויה שונה בסלון על הספה, אבל בגדול אני קונה לPS רק בלעדיים (שמעניינים אותי, לא כל בלעדי...) ופיפא. באשר לאותם בלעדיים שמעניינים אותי, כן, אני קונה אותם בהשקה. זה לא ממש משנה מי המפתחת, זה משנה אם המשחק מעניין אותי. כמו שאמרתי הכל קשור מבחנתי למתי המשחקים יצאו, אם GOW ראגנרוק היה יוצא בPC באותו היום אז אולי הייתי מעדיף לשחק גם אותו בPC בחוויה (כנראה) עדיפה במעט, אבל אין לי עניין לחכות שנה במקרה הטוב ביותר בשביל זה. מה גם שהמשחקים של סוני בדרך כלל נמצאים במקום הכי טוב בסקאלה של ביצועי הקונסולה, תמונה נקייה וכו'.

לחכות תמיד אפשר, גם את קונטרול או מטרו אקסודוס שיחקתי 30-40FPS ו1080p על הPC, למרות שיכלתי לחכות כמה שנים עד שאקנה כרטיס חזק יותר. רמת העניין שלי בלשחק משחק הרבה זמן אחרי היציאה יורדת משמעותית, ואולי לא כולם מרגישים ככה, אבל אני כן. לדוגמה אני עד היום לא מבין את ההתלהבות המוחלטת מBB כה-משחק של FS על ידי רבים מחובבי הסדרה, אבל אני מאמין שזה רק כי שיחקתי אותו באיחור של שלוש שנים, ואחרי ששיחקתי את DS3 על הPC כבר. גיליתי עד אז על הטוויסט הגדול שלו באמצע המשחק, על כל ההפתעות הקטנות שיש, וכנראה שחווית המשחק שלי איתו הייתה שונה מאשר אם היה לי PS4 ב2015.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 110 אורחים