נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 22 מרץ 2023, 15:24

נשמע הגיוני, גם הראשון יצא בספטמבר וזה עבד להם די טוב.
לא אופתע אם הוא יקח בסוף עוד קצת זמן ליטוש עד לנובמבר, אבל ספטמבר בהחלט נשמע ריאלי.
זה יוצא בדיוק 5 שנים מהקודם, ואומנם הם מתחלקים שם לצוותים אז זה לא שכל אינסומניאק עבדו עליו 5 שנים... אבל אי פעם אינסומניאק עבדו על משחק 5 שנים? מרגיש שזו ההזדמנות שלהם לעשות את הקפיצה לליגה של הגדולים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2023, 15:39

לצערי אני מנחש שעל מיילס מוראלס עבדו בערך 80% ממי שעבד על המקורי… כמובן שהיה צוות של pre production ועוד צוות טכני שמאז 2018 התחיל לעבוד עם הזרמה בSSD והדור הבא בכלל, אבל הם גם אותם אנשים בטח שעזרו להביא את השיפורים לגירסאת הפס5 של המשחקים, כך שבפועל אפשר לומר שאת המשחק הזה עושים בשלוש שנים. נניח שלוש וחצי

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 מרץ 2023, 15:45

מן הסתם יש איזשהי חפיפה (ובכל מקרה הבסיס של המכניקות של מיילס ישמשו כבר למשחק השני), אבל לפי מה שהבנתי הצוות של מיילס כולל הבמאי והכל עברו לעבוד על וולברין, אז אלא אם וולברין הוא משחק של 2025-6, נראה שכן יש שם שני צוותים גדולים לפחות שעובדים במקביל.
בכל מקרה הבמאי של ספיידרמן לא עבד על כלום בין לבין אז כן, לכל הפחות כמה אנשים עובדים על ספיידרמן 2 כבר מאז. אבל ברור שחלק מהזמן הוא פרה פרודקשן של צוות קטן שהלך וגדל ככל ששני המשחקים שהם הוציאו בזמן הזה התקרבו ליציאה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 מרץ 2023, 15:54

כמו שסטיק אמר, צוותים שונים עבדו על מיילס מורלס וספיידרמן הראשון, מה שאוהבים לכנות ב-ERA ה-A Team וה-B Team, אם כי אני לא חושב שמיילס היה בהכרח פחות טוב מספיידרמן אבל זה כבר סיפור אחר.
אני מאוד סקרן לגבי SM2,מאוד. אני מקווה לראות מערכת קורים משופרת (לא שנאתי את מה שהם עשו בראשון, אבל הייתה מאוד חסרה לי תחושת המהירות שאפילו לספיידרמן 2 על ה-PS2 הייתה קיימת) וסייד קווסטים נורמליים יותר הפעם. הם לגמרי תפסו אותי עם הסיפור בראשון והשנייה וחצי של ונום מהטיזר הייתה מבחינתי טובה יותר משני פיצ'רים הוליוודיים שלמים שהוקדשו לדמות, ואני לא מגזים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 מרץ 2023, 16:10

יש להם בסיס טוב מאוד עם המשחק הראשון, אבל מבחנתי יש שלושה דברים שהם חייבים לשפר כדי להפוך את זה למשחק שהוא באמת משהו מיוחד:

- מערכת הקורים והתנועה בעיר. מבחנתי היא הייתה בדיוק המינימום הנדרש כדי להיות מוצלחת, אבל לא מעבר. הם חייבים לכל הפחות לתת אפשרות למערכת פחות אוטומטית, להוסיף קצת יותר אפשרויות לסקיל כי כרגע היא לא באמת שונה מלרוץ על בניינים בAC כשאתה פשוט מחזיק שני כפתורים. שיתנו דרכים לבנות מהירות, שתהיה משמעות אמיתית למתי אתה יורה קור ומתי אתה משחרר, שיהפכו את הרצפה והקרבה שלך אליה למשהו שצריך לקחת בחשבון ולא למשהו שבזמן תנועה הופך לקיר בלתי נראה שאתה לא יכול ליפול אליו (וגם אם זה עדיין ככה, לפחות שיטפלו באיך שספיידרמן מרחף בצורה לא הגיונית באנימציות שלו כשהוא קרוב מדי לרצפה).
יש לי תחושה שנראה את פיטר מקבל את היכולת לדהות באוויר עם החליפה שלו כדי להתאים אותו למה שמיילס עושה, אבל גם מעבר לזה, הם חייבים לדעתי בראש ובראשונה לחזור למערכת הזאת ולחשוב עליה מחדש על בסיס מה שהם כבר עשו.

- העיר. לא עוד פעם מגדלי רדיו שצריך לפתוח ומשימות מתות בעיר, הם צריכים למצוא דרך לגרום לעולם עצמו להיות יותר משמעותי ולדברים שקורים בעולם הפתוח להיות מובדלים ועדיין בעלי משמעות. לא יודע איך, אבל זה לא ממש עבד בראשון.

- בוסים. הבוסים בממשחק הראשון היו במקרה הכי טוב שלהם ספקטקל מרשים אך ריק מתוכן, ובממקרה הרע קרבות גימיק מעצבנים. יש להם גלריית אויבים מצוינת והם הראו נכונות לעשות בה שימוש יפה מבחינה נרטיבית, עכשיו הם רק צריכים לשים את הדגש על הקרבות עצמם ולהפוך אותם ליותר מסתם ספקטקל ברגעים המוצלחים ביותר שלהם.

מעבר לזה כל שיפור יתקבל בברכה, מערכת הקרב יכולה לקבל עוד קצת אהבה, גיוון באויבים וכל הדברים היותר מתבקשים. אבל ברמת העקרון אלו לדעתי שלושת הדברים שהם חייבים לשפר ואם רק שלושתם יעלו רמה, זה כבר יהיה משחק יוצא מן הכלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2023, 17:37

Stick כתב:מן הסתם יש איזשהי חפיפה (ובכל מקרה הבסיס של המכניקות של מיילס ישמשו כבר למשחק השני), אבל לפי מה שהבנתי הצוות של מיילס כולל הבמאי והכל עברו לעבוד על וולברין, אז אלא אם וולברין הוא משחק של 2025-6, נראה שכן יש שם שני צוותים גדולים לפחות שעובדים במקביל.
בכל מקרה הבמאי של ספיידרמן לא עבד על כלום בין לבין אז כן, לכל הפחות כמה אנשים עובדים על ספיידרמן 2 כבר מאז. אבל ברור שחלק מהזמן הוא פרה פרודקשן של צוות קטן שהלך וגדל ככל ששני המשחקים שהם הוציאו בזמן הזה התקרבו ליציאה.

זה נכון, אינטהר אמר שהוא עבד על ספיידרמן 2 מיד אחרי ספיידרמן 1. ובסופו של יום גם על ספיידרמן 1 עבדו בהתחלה צוות קטן שגדל מהר, כמו כל משחק גדול אחר. אבל על ספיידרמן 1 עבדו 4 שנים, ועל 2 עבדו 5 שנים, אז אני לא חושב שיש פה הבדל גדול מדי בזמן הפיתוח.

ומבחינת שיפורים, המערכת קרב, בבקשה שישפרו את המערכת קרב. אה, והקווסטים כמובן, כי לנקות נקודות על המפה זה כל כך 2016.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 מרץ 2023, 20:03

אם אנחנו הולכים על מה אני באמת רוצה בספיידרמן 2 כאילו להשתגע עם זה? מה יעשה אותו הGOAT שלי או לפחות מועמד לזה?
1. אפשרות לסל שיידינג- בשביל ההרגשה הזו האותנטית של הסדרה המצוירת של שנות ה90- לא איכפת לי אם נצטרך לחכות שנתיים לזה, רק שיהיה פילטר, משהו.
2.מערכת נמסיס או סוג של- כן,הפטנט של WB וכו' לא יודע מה סוני צריכים לעשות, מצדי שישלמו לWB, אני רוצה מערכת נמסיס אמיתית,שבו האויבים של ספיידרמן לא מפסיקים להציק לו ולהטריל, ואני לא מדבר רק על זה שהגולבין בא להציק לך, גם סתם איזה אויבים לא מוכרים מהקומיקס או משהו או סתם עבריינים חסרי שם. משחק ספיידרמן אולטימטיבי צריך שיהיה בו את היריבות התמידית הזו בין ספיידי לנמסיסים שלו אני רוצה להרגיש שהאויבים האלה משתדרגים ושונאים את ספיידרמן כל פעם יותר וכל פעם מתכננים איזו נקמה שאני לא יודע מאיפה תבוא :)
3. אממ את השאר כבר אמרו, כמו סטיק גם אני רוצה הרבה יותר סקיל עם הקורים, משהו שאשכרה צריך איזה learning curve אבל בתמורה לזה כל אחד יכול לעשות תרגילים מקוסטמים שכאלה באוויר.
4. וזה גם כמובן גולש למערכת הקרב,אני רוצה שהdamage scaling יהיה כזה, שאם מישהו פשוט ממחזר איזה קומבו כל הקרב, אז האויבים של ספיידרמן פשוט נהיים חזקים יותר
ופשוט להעניש שחקן שמחפש easy route, ומנגד מי שמגוון את סטייל הלחימה שלו, הוא עושה יותר ויותר נזק, בערך DMC3 כזה, רק שזה לא קוסמטיקה או דירוג אלא קריטי.
5. וולברין, כאילו דה. זה לא חדש הCrossover כזה בין ספיידרמן לוולברין ובגלל שהם עובדים כבר על משחק וולברין, יהיה מדהים אם הוא יופיע למשימות מדי פעם ונכיר אותו פה.
6. הקטנה דרסטית של המשימות צד, אבל בתמורה לזה שהמעטים שישארו יתפתחו לאיזה mini stories אם זה ישלב את האויבים מהנמסיס שיופיעו שם באקראי מה טוב.

זהו, חלום אבל אני אהיה מרוצה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מרץ 2023, 10:38

אני מנחש שתהיה הכרזה ממש בקרוב... אולי עוד החודש, לקראת ההרחבה של הורייזון, יעשו SOP?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 מרץ 2023, 12:32

נחמד, הפס5 זקוקה נואשות לגרסת סלים, ואני מקווה שהפעם לא נראה שטויות כמו הסטנד פלסטיק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 מרץ 2023, 12:51

מעולה בעיקר כי זו ההזדמנות שלנו לבחון אם ההדלפות על הפס5 פרו הן נכונות. הבחור אמר תבחנו אותי לפי הסלים. אז אם הסלים הזה יהיה מכשיר דיגטלי עם כונן Detachable שנמכר בנפרד... כנראה בסבירות גבוהה שהשמועות פרו שלו הן נכונות גם כן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מרץ 2023, 12:58

אני מקווה שהם הולכים לחדש קצת במבנה לשם שינוי... להיות יצירתיים יותר.
הSERIES X מדהימה מבחינת עיצוב החומרה, היעילות והשקט. הPS5 היא ההפך המוחלט. סתם מפלצת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מרץ 2023, 14:52

הם לא יצטרכו להיות כאלה יצירתיים. בלי כונן דיסקים, 6נ״מ והעובדה שה-heat sink כווץ משמעותית מאז השיגור כנראה יתנו להם לבנות קונסולה קטנה משמעותית. אולי לא פיצית כמו בדורות קודמים, אבל משמעותית יותר קטנה מהפס5.

יצירתיות צריך כשבונים קונסולת high end, הפס5 ב-2023 היא כבר לא high end :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מרץ 2023, 15:47

היא לא. High end, אבל היא עדיין ה target של 90% ויותר של המשחקים. אז זה לא משנה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מרץ 2023, 15:58

Klayman כתב:היא לא. High end, אבל היא עדיין ה target של 90% ויותר של המשחקים. אז זה לא משנה.

הכוונה שלי היא שלא צריך יצירתיות בבניה של הקונסולה ליעול חום כמו שלאסקין ציין על ה-XSX כי להריץ חומרה מ-2020 שממילא הייתה גדולה מדי בזמנו (ה-heat sink הוקטן משמעותית אחרי השיגור בלי שום שינוי חומרתי אחר) על 6nm ועוד אחרי שהסירו לה את הכונן דיסקים זה קל למדי ולא דורש איזו הנדסה מטורפת. כשמשגרים קונסולת high end, אז יש אתגרים קשים של ניהול חום, לא כשעושים רוויזיה שלוש שנים מאוחר יותר :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 29 מרץ 2023, 16:06

חחחח לאסקין צחקתי בקול רם. מה הפס5 לא שקטה אצלך? אני לא מצליח אפילו לשמוע אותה עובדת, והפס4 בGOW או אפילו פיפא הרגישה כמו שיגור טיל לחלל, אשכרה הייתי פותח מזגן או משחק רק עם אוזניות כדי לא לשמוע את זה. הפס5 לעומת זאת? מדי פעם אני שומע רעש כמו איזו שריקה של תוכי אבל זה ממש נדיר ונעלם ממש מהר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מרץ 2023, 17:18

ביחס לפס4 היא שקטה, אבל יש עוד מספיק לאן לרדת

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מרץ 2023, 07:40

משחקי פלוס מגניבים…

Meet Your Maker - שילוב של בניית שלבים עם מלכודות וכו׳ ואולדסקול שוטר, נראה מעניין, אני בחיים לא הייתי קונה אבל בחינם אנסה אותו ושלבים שאנשים יצרו.
הם מנסים את מזלם עם שחרור day1 בשירות הזה, בתקווה שיעבוד כמו רוקט ליג ופול גאיז.

המשחק השני הוא Sackboy ואיזה כיף, כי תמיד בניתי עליו כמשחק חינמי לפלוס וכבר הייתי קרוב לקנות אותו בשביל הילדים…

השלישי לא מעניין, אותי לפחות

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מרץ 2023, 10:42

השמיים הולכים להיות חלק מאוד חשוב בהרחבה שיוצאת עוד שנייה להורייזון (אגב - חייבים לסיים את המשחק הראשי כדי לשחק בה):

https://blog.playstation.com/2023/03/29 ... ng-shores/

לצערנו אין וידאו עדיין, אבל יש גיף קטן למטה שנראה מדהים... בהחלט העננים הכי יפים שראיתי במשחק.
מבוסס ווקסלים, אגב!!!

אה, ובנושא אחר - GT7 מקבל סוף סוף מוד של 120 פריימים, עם VRR בעדכון של היום. מושלם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מרץ 2023, 11:29

Laskin כתב:אגב - חייבים לסיים את המשחק הראשי כדי לשחק בה

גררר, איזו כפיה. תנו לבן אדם שרוצה לשחק רק בשביל הטכנולוגיה להנות :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מרץ 2023, 11:49

סוני פשוט לא רוצים שתחווה משהו שמזכיר את הדור הבא. זה פרסונלי.

אבל ברצינות, תרוץ על העלילה שלו ברמה הקלה ביותר, זה לא ייקח הרבה זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מרץ 2023, 14:52

Laskin כתב:סוני פשוט לא רוצים שתחווה משהו שמזכיר את הדור הבא. זה פרסונלי.

אבל ברצינות, תרוץ על העלילה שלו ברמה הקלה ביותר, זה לא ייקח הרבה זמן.

לול, יש מצב שזה אישי נגדי :!:

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 מרץ 2023, 16:18

אנחנו הבנו שזה פרסונלי מהרגע שנדב קנה פס5 ופתאום כל המשחקים יוצאים לPC :)
נ.ב אי אפשר פשוט איכשהו להוריד שמירה מהאינטרנט? חח. די בטוח שזה חוקי לחלוטין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 מרץ 2023, 16:59

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 31 מרץ 2023, 13:48

Final Fantasy 16 הזדהב

אני מאוד מצפה לו, ובקטע קצת יותר אגואיסטי, אני קצת מחכה שישוחרר כבר כדי שסקוור תתחיל לדבר יותר על FF7 Rebirth, שאני לא רואה שום סיכוי שמגיע השנה אלא יותר לכיוון מרץ/אפריל 2024, שטכנית עדיין יכול ליפול אל תוך Next winter שהיה בטיזר שנה שעברה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 מרץ 2023, 15:08

די נו, ff7 הבא יצא לא לפני קיץ 24.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים