נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Death_119 » 08 ספטמבר 2023, 19:08

הגיע הסקירה של DF לBaldurs gate 3 לPS5, לא משהו:
מצד אחד המשחק רץ על ההגדרות הגבוהות ביותר הקיימות בPC (הכל על Ultra) ורץ ב-1440P Native. הוא מצליח לשמור על FPS יציב גם בQuality mode שמטרגרט 30 פריימים וגם בPerformance mode שמטרגט 60 פריימים. ואז מגיע Act 3, המשחק צולל לא משנה באיזה מוד סביב ה-20 פריימים ואף מתחת ויש Screen tearing מהגהנום.
המשחק פשוט CPU Bound בצורה מאוד ברורה בAct 3 ולפס5 יש מעבד פח זבל.

גם מבחינת ממשק זה נראה זוועה, זה מגיע לרמה של 5 Radials בגלל כמות האופציות.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 ספטמבר 2023, 19:28

נראה שיש בעיית ביצועים בact 3 בכל הפלטפורמות. לא באמת ראיתי ממנו משהו, כי עדיין לא הגעתי לשם ואני לא מעוניין בספוילרים, אבל הבנתי שזה קורה לכולם. לפחות שמעתי עליו דברים מאוד טובים מבחינת המשחק עצמו, אז זה בסדר :).

לגבי הממשק אני דווקא לא מסכים. יצא לי לשחק בו לא מעט (נגיד כ10 שעות סך הכל) בצורה מפוזרת עם קונטרולר לאורך ה65 שעות ששיחקתי בסך הכל. מדי פעם זה קצת יותר נוח לי, תלוי בסיטואציה.
בכל מקרה, עכבר זאת האופציה העדיפה בעיניי ואין פה באמת שאלה, אבל השימוש בקונטרולר ממש הפתיע אותי לטובה. כמובן שהדברים המתבקשים כמו תנועה תוך כדי הזזת המצלמה (או בכלל תנועה רציפה עם הג'ויסטיק פשוט) עובדים טוב יותר, אבל אני ממש מבסוט על זה שהם החליפו את כל הממשק כמעט והתאימו אותו בצורה מצוינת לקונטרולר, מבלי להתפשר על התפריטים או האופציות.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 08 ספטמבר 2023, 20:43

Stick כתב:נראה שיש בעיית ביצועים בact 3 בכל הפלטפורמות. לא באמת ראיתי ממנו משהו, כי עדיין לא הגעתי לשם ואני לא מעוניין בספוילרים, אבל הבנתי שזה קורה לכולם. לפחות שמעתי עליו דברים מאוד טובים מבחינת המשחק עצמו, אז זה בסדר :).

לגבי הממשק אני דווקא לא מסכים. יצא לי לשחק בו לא מעט (נגיד כ10 שעות סך הכל) בצורה מפוזרת עם קונטרולר לאורך ה65 שעות ששיחקתי בסך הכל. מדי פעם זה קצת יותר נוח לי, תלוי בסיטואציה.
בכל מקרה, עכבר זאת האופציה העדיפה בעיניי ואין פה באמת שאלה, אבל השימוש בקונטרולר ממש הפתיע אותי לטובה. כמובן שהדברים המתבקשים כמו תנועה תוך כדי הזזת המצלמה (או בכלל תנועה רציפה עם הג'ויסטיק פשוט) עובדים טוב יותר, אבל אני ממש מבסוט על זה שהם החליפו את כל הממשק כמעט והתאימו אותו בצורה מצוינת לקונטרולר, מבלי להתפשר על התפריטים או האופציות.

זה מתחיל לצאת משליטה ברגע שיש לך עשרות יכולות וחפצים לשימוש, הם פשוט עשו מיפוי 1:1 לכל איזה עשרה פריטים לRadial וזה נהיה מוגזם בשלבים מתקדמים. בגלל שזה Turn base זה נסבל.

בהחלט יש בעיית ביצועים, 3060 + מעבד מודרני מחזיק שם באזור ה-40 פריימים, אבל 20-18 פריימים לפרקים ו-22 לאורך מרבית שליש המשחק זה כבר הזוי.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 08 ספטמבר 2023, 22:07

מעניין, אחווה על זה דעה ברגע שבאמת אשחק שם וגם אם לא יצלול במחשב שלי עד לשם אני ארשה לעצמי לראות בנצ'מרקים של act 3 בps5.
אומנם זה לא משחק שנפילות פריימים פוגעות ביכולת שלך לשחק בו כל כך בפועל, אבל אם הוא באזור ה20 fps לאורך כל הact האחרון אז זה באמת מוגזם.

לגבי הממשק אין להם כל כך מה לעשות... כלומר, משחק יותר אקשני כמו דיאבלו 4 מגביל אותך ל6 יכולות פעילות בלבד ואז זה עובד יופי, אבל אני שמח שהם לא בחרו באופציית הרידוד, אלא פשוט בנו את המשחק ל100% שהם יכלו ואז לקחו את הממשק קונטרולר משם. אני כבר באמצע אקט 2, מניח שאני כבר מזמן עברתי את הנקודה של ה'המון יכולות וחפצים', ואני עדיין מסתדר עם הקונטרולר יופי.
שוב, מעדיף לשחק עם העכבר ב95% מהפעמים והממשק אכן יותר נוח ככה, אבל בהתחשב במגבלות של הקונטרולר והמשחק שהם בנו - אני דווקא מבסוט על איך שהם עשו את זה.
ובכל זאת לא הייתי ממליץ למי שיש לו pc מספיק לרכוש לps5, אופציית הבחירה תמיד עדיפה וכאמור השליטה בעכבר מנצחת כמובן לדעתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ספטמבר 2023, 23:21

אני בספק אם זה משהו שפשוט לא סובל לרוץ על המעבד, זה פשוט צוות מעט פחות מוכשר טכנית ואנחנו רואים את זה כשהם לא מסוגלים להריץ את המשחק על הXSS כשסטארפילד רץ עליו חלק לגמרי. גם העובדה שזה רק באקט השלישי משונה… למה שלא פשוט יורידו את ההגדרות למדיום באקט הזה וזהו? עניין של אופטימיזציה אני מניח, רק שממש חבל ששיחררו אותו ככה… מצד שני, עד שרוב השחקנים שמשחקים או ישחקו בו על הפס5 יגיעו לאקט הזה - בטח יהיו איזה 12 פאצ׳ים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 ספטמבר 2023, 08:56

לאסקין. ממה שקראתי בACT3:
לא ספוילר עלילה אבל מי שלא רוצה לדעת כלום שלא יקרא כמובן.

ספויילר: הצג
המשחק הופך לסוג של עולם פתוח ענקי או סוג של, והבנתי שהוא לא כזה לפני? אז כנראה ששם הבעיה כי הדרישות הטכניות עולות

בכל מקרה זה נראה כמו משהו שפא'צים יוכלו לסדר עוד שנה, תמיד זה ככה עם משחקי RPG לא? מי שמשחק מוקדם מקבל גרסה מגמגת מי שמצליח להתאפק מקבל גרסה עם שיפורים לביצועים ויותר תוכן :)

אני גם מסכים עם דודי וסטיק שלמשחק כזה שמבוסס תורות גמגומים זה לא כזה קריטי, דודי פשוט חייב להצדיק את הכסף שהוא זורק על הענן כשיש לו פלטפורמה שיכולה לשחק את המשחק בצורה סבירה :lol:

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 10 ספטמבר 2023, 09:48

אני כרגע באקט 3 במחשב, ויש ירידת פריימים לאיזור 45 שנכנסים לאיסורים היותר עמוסים בעיר אבל לא משהו שובר משחק. זה מהחוויה שלי לפחות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 ספטמבר 2023, 10:44

glass man כתב:לאסקין. ממה שקראתי בACT3:
לא ספוילר עלילה אבל מי שלא רוצה לדעת כלום שלא יקרא כמובן.

ספויילר: הצג
המשחק הופך לסוג של עולם פתוח ענקי או סוג של, והבנתי שהוא לא כזה לפני? אז כנראה ששם הבעיה כי הדרישות הטכניות עולות

בכל מקרה זה נראה כמו משהו שפא'צים יוכלו לסדר עוד שנה, תמיד זה ככה עם משחקי RPG לא? מי שמשחק מוקדם מקבל גרסה מגמגת מי שמצליח להתאפק מקבל גרסה עם שיפורים לביצועים ויותר תוכן :)

אני גם מסכים עם דודי וסטיק שלמשחק כזה שמבוסס תורות גמגומים זה לא כזה קריטי, דודי פשוט חייב להצדיק את הכסף שהוא זורק על הענן כשיש לו פלטפורמה שיכולה לשחק את המשחק בצורה סבירה :lol:

לא קשור להצדקה, מתייחס לביקורת של DF, אני אישית חושב שמאוד קשה לשחק משחקים כאילו על קונוסלות מניסיון. את Dragon age: origin שיחקתי על הפלייסטישן 3, מאוד נהנתי מהמשחק, אבל הוא משחק סופר שונה על הקונסולה מאשר על הפיסי, לא היה שם בכלל מבט על ואתה משחק אותו כ-3PS, אז למרות שנהנתי אי אפשר להגיד שזה אותו הדבר. כמובן שפה זה לא אותו מקרה והחוויה זהה, אבל קשה לתרגם ממשק סופר מורכב לקונסולה, הם עשו עבודה טובה, אבל זה עדיין רחוק מהנוחות של הפיסי. כמו שלא הייתי רוצה לשחק משחק אסטרטגיה מסוג RTS או ניהול על קונסולה, לא כי אי אפשר, כי הממשק לא נועד בסופו של יום.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 10 ספטמבר 2023, 12:12

אני מסכים איתך לגמרי :) אני משחק את סטארפילד על גיימפד (ועוד עם מוד של לחצני פלייסטישן! חחחח) אבל עדיין צמוד למסך מחשב קטן יחסית במקום על הC1 המפוצץ, שמתי לב שלפחות אישית, יש משחקים כמו סטארפילד שאם אני מנסה לשחק אותם על הספה מול הC1 הם דווקא הרבה פחות אימרסיבים ופתאום שאני מתיישב לשחק אותם על השולחן מחשב שלי או אפילו עם המקלדת אותם משחקים בדיוק פתאום הרבה יותר אימרסיבים לי ואני הרבה יותר מרגיש בתוך המשחק.

אז כן אני מבין גם למה הממשק יותר נוח לך על הPC וגם אני מעדיף את זה שם, אני סתם צוחק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2023, 16:10

Baba Yaga כתב:אני כרגע באקט 3 במחשב, ויש ירידת פריימים לאיזור 45 שנכנסים לאיסורים היותר עמוסים בעיר אבל לא משהו שובר משחק. זה מהחוויה שלי לפחות.

איזה מעבד יש לך?
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 09:25

כנראה שיש SoP בשבוע הזה או בשבוע הבא, בטח יודיעו כמה ימים לפני...
מן הסתם יתרכז בספיידרמן 2 אבל אולי יהיו עוד דברים מעניינים (מניח שלא דברים יותר גדולים כדי לא לקחת לו את הספוטלייט)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2023, 10:23

אני כבר לא טורח לראות את ה-SOP, הם בדרך כלל משעממים עד מוות. סוני צריכה לעשות סטרים גדול ומהר כי העתיד של הפס5 כרגע נראה די משמים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 10:48

אני מנחש שמיד אחרי יציאת ספיידרמן הם יתחילו לפמפם את הדברים הגדולים יותר, בטח סוף השנה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2023, 10:57

Laskin כתב:אני מנחש שמיד אחרי יציאת ספיידרמן הם יתחילו לפמפם את הדברים הגדולים יותר, בטח סוף השנה

הלוואי. לא קניתי משחק סוני מאז רגנרוק לפני כמעט שנה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 10:59

גם אני, נראה לי… אבל מן הסתם אקפוץ לספיידרמן 2 ביום היציאה לו, אלא אם לא יהיה מצב 60 עם RT משום מה ואז אמתין לפאץ׳

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2023, 11:05

אני לא יודע אם אני קונה אותו DAY ONE. אפילו לא סיימתי את מיילס, והוא נראה כמו עוד מאותו דבר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 11:25

אני ממש אהבתי את מיילס וזה נראה שיפור מכל בחינה, אז רק נקווה שאין בו יותר מדי בולשיט ויותר תוכן צד איכותי - ואין התלבטות בכלל...
ברור לי שלא יהיה יצירת מופת או משהו, אבל בטח משחק ממש מהנה, והילדים יאהבו בטירוף, אפילו אם רק לראות אותי משחק :P

אתמול אגב, בדיוק התחלתי את הסרט האחרון של ספיידרמן המצוייר... איזה סרט נהדר ויפהפה. האשה נרדמה כי זה היה ממש מאוחר אחרי יום ארוך, אבל לא יכול לחכות להמשיך אותו. כל סצינה שם - ממתק עיניים. אפשר ממש לעשות PAUSE בכל רגע נתון וזה WALLPAPER מדהים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 ספטמבר 2023, 11:26

גם אני על הגדר עם ספיידרמן לגבי Day one. הגיימיק הראשי שלו (להחליף כל הזמן בין מיילס לפיטר) לא קונה אותי משום מה, כי הוא כל כך נראה פס4 מעבר לזה.
שוקל לקנות אותו מרוב נואשות ומרוב שאין מה לשחק אבל אולי כשירד במחיר או אם לאסקין ואחרים יגידו שהוא ממש מעיף את הסכך.

זה באמת נראה שאחרי שהוא יהיה בחוץ נתחיל לשמוע על דברים טובים. אינסומאנייק תהיה חייבת כבר להראות את וולברין שהוא הפרויקט המעניין יותר שלהם, ואני מקווה שבגלל שזה וולברין הם ילכו על משהו בוגר יותר מאשר ה"ארקהם לילדים" שספיידרמן יצא. אבל זה אינסומאנייק אז תמיד הציפיות נמוכות.

לגבי הSOP אני יודע שהרבה לא יאהבו לשמוע את זה אבל הניחוש שלי הוא שיהיה שם הרבה הרבה SF6 בגלל הDLC החדש.
אבל גם היו שמועות שנראה משחק סיני בתקציב גבוה שהוא אקסקלוסיבי משהו בסגנון של GOT ואני יודע שלא לכלום יש פה את הפטיש שלי יש לסטינג האסיתי הזה
אבל זה יעשה לי את התערוכה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 11:46

גם סטארפילד נראה דור קודם, לפחות יש בספיידרמן שימוש בSSD וRT חחח ;)

לגבי וולברין - כבר אמרו שהוא יהיה M או R, לא זוכר כבר איזה מהם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2023, 11:53

Laskin כתב:גם סטארפילד נראה דור קודם, לפחות יש בספיידרמן שימוש בSSD וRT חחח ;)

לגבי וולברין - כבר אמרו שהוא יהיה M או R, לא זוכר כבר איזה מהם

סטארפילד נראה דור הבא, פשוט בשביל בת'זדה :)
כנ"ל על ה-SSD. הם לא הצליחו לישם סוס בסקיירים עם HDD, אז כדי לעשות חללית הם צריכים כנראה SSD :)

איך שהעולם מחולק זה מביך ברמות. עדין לא התחלתי לשחק בו אבל ממה שראיתי בביקורות, ואו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 12:07

לדעתי יותר מביך התנהגות הAI והמודלים של הNPC, אבל גם הטעינות

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 ספטמבר 2023, 12:12

מה שנדב אמר חח :) בטסדה, חיים בבועה ולוקח להם שנים להדביק את הפער מול המפתחות האחרות. הייתי אומר שעם פולאאוט 3 אובליביון וסקיירים בטסדה פתחו פער מול רוב המפתחות אבל בדור הקודם ובדור הזה כולם יסכימו שהם איבדו את היתרון הזה טכנית יוביסופט למדו את הטריקים של בטסדה על העולם הפתוח ועושה עולמות פתוחים מרשימים יותר וזה גם מתבטא ביישום של טכנולוגיה חדשנית כמו RT

אבל בשבילם ? סטארפילד הוא הכי נקסט ג'ן שיש גרפית, ואני עדיין מחזיק בדעתי שמבחינת ההשקעה בו הוא לא סופר ממטר כל משחק שיצא בדור הזה, אבל טכנית אין ספק שהם נמצאים עכשיו איפה שסקוור היו בדור הPS360 כלומר אחורה במירוץ הטכנולוגי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 ספטמבר 2023, 12:33

אם סטארפילד היה יוצא בדור הפס4, הוא היה אחד הדברים הכי מרשימים שיצאו לדור. אבל הוא יצא לדור הבא, אז..

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 ספטמבר 2023, 12:45

בטסדה יצאו גרועים עם העולם הפתוח אפילו פאנט שלהם כמוני לא יכול להגן על בושה כזו אבל יש פה משהו הזוי.
ראינו שפפ16 גם הוריד את העולם הפתוח לאזור מחולק אחרי שפפ15 היה עולם פתוח אמיתי, והייתי אומר עוד ניחא, אבל עכשיו אנחנו שומעים מגרהב שהוא ידוע כאיינסידר אמין
שגם Bioware מצמצמים את הסקאלה שלהם במאס אפקט 4 מעולם פתוח ענקי שהם תכננו לעולם קטן ולסוג של עולם מקוטע שכזה?

אז אני לא מגן על בטסדה בשום אופן ואני מסכים שסטארפילד מרגיש כמו משהו שהיה צריך לצאת בדור הפס4 אבל וואלה יש פה טרנד מוזר אצל הרבה מפתחות שהם מורידות את הסקאלה ולא עושות עולם פתוח אמיתי, פשוט תוהה אם יש פה איזושהי בעיה בדור הזה שאנחנו לא מודעים אליה או פשוט שעלויות הפיתוח לעולם פתוח אמיתי עלו בצורה מטאורית או משהו?

זה הזייה, כי זה הדור של הSSD ואיזה דור יותר מצופה שהעולמות הפתוחים יתפוצצו בהם מאשר בדור הזה? מקווה שאנחנו לא לפני טרנד הזוי של משחקים עם עולמות מקוטעים קיצר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 ספטמבר 2023, 12:48

מה אכפת לי מה זה ״בשבילם״…? וגם אני לא מסכים כי סקיירים היה סופר מרשים בזמנו. כולנו חשבנו שהם עובדים על ״מנוע הדור הבא״ וזה לא קרה, קיבלנו משחק דור קודם עם פיזיקה לא רעה, זה הכל.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 100 אורחים