נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2023, 19:55

באמת הזיה מה שקורה בסוני.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 אוקטובר 2023, 22:34

לפחות לפי שרייר הפיטורים הם באשמת זה שדיסטני 2 פספס את תחזית ההכנסות שבאנג'י חשבו שיהיה לו ב45%
מסתבר שהקהילה מדממת שחקנים לפחות לפי הדיווח שלו? כאילו שחקנים פשוט לא חוזרים מאז ההרחבה או משהו.

למה המשחק מאבד שחקנים אבל? מה הם עשו למשחק שזה הגיע למצב כזה? או שאולי זה פשוט "מוות טבעי" והגיע הזמן לדסטני 3? אין לי מושג כאילו, פה, אבל המשחק נראה כאילו הוא הולך למות.

מה זה כאילו בגלל שההרחבה החדשה נדחתה אז אנשים מאבדים עניין? מה סוני הרגו את באנג'י בעצם? זה הקטע?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2023, 23:07

על פי שרייר פוטרו 100 אנשים, לא מעט.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 נובמבר 2023, 09:37

glass man כתב:לפחות לפי שרייר הפיטורים הם באשמת זה שדיסטני 2 פספס את תחזית ההכנסות שבאנג'י חשבו שיהיה לו ב45%
מסתבר שהקהילה מדממת שחקנים לפחות לפי הדיווח שלו? כאילו שחקנים פשוט לא חוזרים מאז ההרחבה או משהו.

למה המשחק מאבד שחקנים אבל? מה הם עשו למשחק שזה הגיע למצב כזה? או שאולי זה פשוט "מוות טבעי" והגיע הזמן לדסטני 3? אין לי מושג כאילו, פה, אבל המשחק נראה כאילו הוא הולך למות.

מה זה כאילו בגלל שההרחבה החדשה נדחתה אז אנשים מאבדים עניין? מה סוני הרגו את באנג'י בעצם? זה הקטע?

המשחק חי וקיים ובועט. השאלה המרכזית היא "מה בהמשך?" ההרחבה האחרונה הייתה בינונית, ושחקנים לא הצטרפו, ובאופן טבעי גם עוזבים. עדיין מדובר בקהילה גדולה וחזקה מאוד. הנקודה המרכזית היא מה יהיה בהמשך. ההרחבה הבאה אמורה לסגור את הסיפור של "חושך מול אור", מה שבאופן טבעי גם יגרום לאנשים לעזוב ("זהו הסתיים הסיפור, נמשיך הלאה"). אז ההסתכלות על העתיד היא זאת שגורמת לשאלות.

הנקודות המרכזיות שעכשיו מתעוררות לא נוגעות לדסטיני ספציפית. הן נוגעות לכמה דברים:
סוני - מתחלף המנכ"ל, הוא רוצה לעשות גלים הם רוצים להציג שורת רווח טובה יותר.
באנג'י - יש שם משהו בהנהלה שלא מסתדר, שמועות על התנהלות בעייתית. באנג'י 2 - מהמסמכים של מיקרוסופט עלה שמיקרוססופט לא רצו לקנות את באנג'י כי הם מוציאים המון המון כספים סתם ויש להם ברנרייט גבוה (גם עבור משחק לייב) - זה יותר חוזר לסוני שעכשיו נזכרו שלמה לא לקצץ?
סוני 2 - באנג'י לא הגיעו רק כחברה לפיתוח של דסטני ושל עוד שני משחקים שכרגע בפיתוח - אלא להיות החלק המוביל של סוני בכל תחום משחקי האונליין ומשחקי הלייב. יש שמועות על זה שמצד אחד הם אמרו שהדברים האחרים שמפותחים בסוני לא עומדים ב"סטדנרט שצריך" ומצד שני שזה התפקיד שלהם לעשות את זה והם לא עושים את זה.
באנג'י 3 - הפיטורים היו מצד אחד לא של מפתחים *ישירות*, אלא הרוב אנשי HR, ליגאל, תמיכה, קהילה וכו. למרות שגם בכירים ושהיו הרבה שנים, זה לא אומר שהמשחק יפגע ישירות. אבל מצד שני עובדים ומנהלי צוותים אמרו שהפיטורין לא היו על העובדים הכי צעירים ולא מנוסים או אלו עם הביצועים הכי נמוכים - אלא פשוט רנדומלי מתוך הצוותים - כלומר סוג של הרו"ח עבר על הדוחות ופשוט סימן איפה לקצץ ללא קשר וללא שאלות ונקודת המבט של ראשי הצוותים.

בנוסף לסיפור הזה, יש את עניין הדחייה של ההרחבה של דסטיני, וזה דבר שהוא פחות שמעיד על בעיה עמוקה בדסטיני, אלא שמדובר במשהו לא מתוכנן, רק לפני שבוע ושבועיים המנהל הראשי עשה משחק לייב וQ&A בטוויץ', והכל היה נראה עומד בזמנים - כלומר זה לא היה אפילו ספק שאמור להיות משהו. כלומר מדובר במשהו שקרה ממש בשבועיים האחרונים בהפתעה, ולא הגיע כנראה מתוך באנגי ביוזמתה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 09:46

לא הייתה השמועה הזאת שהם דחו את החבילת הרחבה בשביל שיהיה למנכ"ל החדש של פלייסטיישן שיכנס מספרים טובים ברבעון הראשון שלו? נשמע לי כמו משהו קצת תלוש, אבל מי יודע.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 נובמבר 2023, 09:51

DrKeo כתב:לא הייתה השמועה הזאת שהם דחו את החבילת הרחבה בשביל שיהיה למנכ"ל החדש של פלייסטיישן שיכנס מספרים טובים ברבעון הראשון שלו? נשמע לי כמו משהו קצת תלוש, אבל מי יודע.

כן - זאת אחת הנקודות.
כלומר לא מדובר פה ב"אירוע בודד" אלא בכמה דברים.
1. שבאנג'י וסוני בבעיות - כל אחת מסיבותיה - וזה הביא לפיטורים של כ-100, או כ-8% מבאנג'י. הפיטורים הם וודאות. הסיבות - לא ידוע ואין כרגע אישור רשמי למה, שמועות על ירידה ברווחיות, על שריפת מזומנים גבוהה וכו'.
2. הדחייה של ההרחבה של דסטיני מפברואר ליולי - זה לא מאושר. הדחייה עצמה גם הוגדרה כ"מבפבואר עד לאחר השנה הפיזקלית של 24" (כלומר יולי) - וזה הביא לניתוח שמדובר על סידור הדוחות עבור המנכ"ל החדש של סוני. יחד עם העובדה שכל הפרטים מצביעים על זה שהכל נעשה בהפתעה, ולא מדובר בדחייה על רקע בעיות במשחק, או שצריך לשייף אותו לפני היציאה עוד יותר מחזקות שזה בגלל סוני עצמה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 10:21

די מטורף כל הקטע הזה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 נובמבר 2023, 15:19

חנן: אני לא כזה מעודכן במה שקורה עם הסיפור של דסטני בעיקר בגלל חוסר זמן להיכנס אליו, אבל באנג'י לא אמרו פעם שגם אחרי שהסיפור הראשי הזה יסתיים בהרחבה, יהיה סיפור חדש לגמרי ושהמשחק ימשיך לקבל עדכונים לפחות לעשור הקרוב? אם לא מעבר אליו? אבל האמת? אני לא יודע מאיפה שרייר הביא את הקטע הזה שהקהילה מדממת שחקנים כי בעקבות התגובה שלך הלכתי לגוגל וזה מה שמצאתי מיולי האחרון. באמת נראים מספרים די בריאים.אבל יש דיווחים סותרים יש מקורות אחרים ברשת שתומכים במה ששרייר אומר ואומרים שהמספרים האלה הם הכי נמוך שדסטני 2 הגיעו אליו? בכל מקרה גם אם יש נפילה מאסיבית מאוד בהשוואה לעבר אלה באמת מספרים מרשימים.כאילו הכוונה כשאתה סופר גם את הקונסולות המספרים בעבר היו מרשימים בהרבה.

תמונה
יכול להיות ששרייר קצת מוטה פה. זה ידוע שהוא מאוד פרו סוני, ואולי הוא מנסה להטיל את האשמה בפיטורים האלה על באנג'י בזה שהוא רומז שזו "אשמתם" שהם לא עמדו בתחזיות שלהם ולא הצליחו להפוך את סוני למעצמת GAAS.

לא יודע מי יותר אשם סוני או באנג'י או שתיהן כמו שאתה אומר אבל זה ברור שזה לא עובד להן ביחד לפי שעה, סוני סוג של כופים עליהם תפקיד של לפקח על צוותים אחרים כמו שהזכרת וזה לא נראה לי משהו שבאנג'י צריכים לעשות. לא זכור לי ששמענו על בעיות בבאנג'י לפני הרכישה הזו של סוני האמת, אבל אולי אני לא זוכר נכון.

מקווה שסוני לא תהרוס אותם :(

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 נובמבר 2023, 16:19

זה קצת לא מדוייק מה שכתבת.

לגבי השחקנים: דסטיני משחק גדול ויש בו כרגע עוד המון המון שחקנים וזאת קהילה חזקה יחסית למשחק (בעיקר כי היא בממוצע מבוגרת יותר ופחות נוטה לטרנדים) אבל המגמה היא של ירידה כרגע. תוסיף שאם תהיה דחיה בהרחבה, אז יצא מצב של "עונה" של כמעט חצי שנה לעומת 3 חודשים ברגיל. גם ככה אנשים מרגישים לאות מהעונות (ולכן מההרחבה הם עוברים ל"אפיזודות" ארוכות יותר, אבל בתוכן בצורה אחרת) אז עונה של חצי שנה עלולה להבריח הרבה מאוד שחקנים (שלא יחזרו אח"כ הכוונה).
גם נכון שהמשחק לא אמור להסתיים עם ההרחבה הבאה ואמור להיות עוד המשך כפי שאמרו - אבל אחרי מה שהיה בימים האחרונים - חרושת השמועות לא ברורות בנושא.

לגבי סוני ובאנג'י - כשהם קנו את באנג'י זה היה הרעיון של חלק מהקנייה - שהם באים עם הניסיון וההצלחה של דסטיני להיות מובילי העל של הGAAS של סוני. האם זה לא מצליח בגלל סוני או באנג'י או שניהן - אי אפשר לדעת.
מה שכן צף בעיקבות הפיטורין ואיך שזה נעשה שגם סוני וגם באנג'י נתנהלים בצורה לא טובה. כלומר גם אם סוני אשמה פה, גם ההנהלה של באנג'י לא יוצאת חפה משטויות שהיא עושה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 20:52

אתה יכול לראות גרפים מעודכנים פה:
https://steamcharts.com/app/1085660

רואים שיש ירידה, לא מטורפת אבל יש. תסתכל על פברואר/מרץ 2022 (היציאה של The Witch Queen) והמגמת ירידה אחריה ואז על פברואר/מרץ 2023 (היציאה של Lightfall) ואז היחידה שאחריו. נראה שהירידה קצת יותר קשה בתקופה האחרונה, למשל אוקטובר הזה הם בערך על 40K כשברוב חודשי האוקטובר הם היו על 60K וזה מדד די טוב כי בשנתיים האחרונות היציאה של ההרחבות הייתה די קבועה לאורך השנה. אבל הם עדין פופולרים בטרוף, נגיד SOT שנחשב GAAS די מצליח עומד רוב הזמן על 10K-20K בזמן שדסטיני 2 כשחנן אומר שהוא בנפילה נמצא ב-40K.

בכל מקרה, חנן יודע הרבה יותר טוב מה הולך שם, אני סתם מסתכל על גרפים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 נובמבר 2023, 21:34

היו עוד פיטורים בבאנג'י היום. אין לי מושג מה הכמות, אבל יש עובדי באנג'י שאומרים שפטרו אותם הבוקר (כלומר אחר הצהרים שלנו). כך שהמספר של הסביבות 100 כבר לא נכון, מעניין איפה זה יגמר.

דוגמה:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 נובמבר 2023, 21:36

כן, מה שנדב מראה זאת בדיוק הירידה. כלומר יש ירידה למרות שעדיין המשחק מאוד מאוד פופולארי.
הנקודה היא שיש כמה דברים שזה גורם - ההזמנות המוקדמות להרחבה הבאה (אנחו קוראים לזה "הרחבה" אבל בואו - זה בעלות של 60$, כמו משחק חדש. ואם מוסיפים עלויות של העונות/אפיזודות, זה 100$ לשנה!) הרבה יותר צנועות ממה שקיוו עד כה (וגם אלו שהזמינו וקנו, כנראה לא חושבים על העתיד הרחוק, כי זאת הרחבה של סוף הסיפור, ולא בטוח שישארו לסיפור חדש).

מה שהיום צצים פרטים חדשים זה שלפני כמה זמן היה סשן של המשחק בפיתוח "מרתון" לשחקנים שמומחים בזאנר של אקסטראקשין. והם כולם קטלו את המשחק בצורתו הנוכחית. מה שיצר סערה כי המשחק היה הבייבי של באנג'י וסוני, והם הסיטו את המשאבים החשובים עליו. מה שגרם ביחד עם הדוחות של חוסר העמידה הציפיות של דסטני לסערה של ממש. פה המנהלים עשו את הטעות הכי קשות - והחליטו על הפיטורים. אבל לא סתם - אלא בצורה המגעילה שבארה"ב עושים פיטורים - אנשים שמגלים את זה באימייל, בטוויטר או סתם כי הדברים שלהם נעולים. פיטרו אנשים יומיים לפני סוף החודש כשההטבות שלהם נגמרות בסוף החודש (אז אין המשכיות) ואנשים שהמניות שלהם היו אמורות להיות שלהם אחרי שנתיים אם הם עדיין בחברה אחרת הם חוזרות לבאנג'י ולא משנה הסיבת עזיבה - כולל פיטורין (אז כן יומיים לפני פוטרו).
תוספו שפיטרו אייקונים של המשחק כמו המלחינים הראשיים ומנהלי קהילות מוערכים (תזכרו שזה משחק אונליין) וקיבלתם קטסטרופה ענקית - ועל זה עכשיו יהיה את הדחייה - גם של מרתון ל2025 (למרות שאנשים חשבו שזה מה שיהיה) וגם של ההרחבה בעוד כמה חודשים (כאמור כנראה לרפד את הכיס של המנכ"ל) וועם האווירה - זה כבר הוריקן דרגה 5.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 נובמבר 2023, 01:14

משחקי נובמבר:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 נובמבר 2023, 16:32

פאק, מה שחנן מתאר זה ממש נשמע משבר רציני לבאנג'י במיוחד זה שמרתון לפחות לפי הפיידבק לא מוצלח, ומן התסם זה בטוח יפגע בתמיכה של דסטני כדי לתקן את מרתון.
כאילו תתארו לכם שמרתון יוצא ב2025 והוא נקטל? זה יהיה הרסני לא רק לבאנג'י גם לBrand של סוני.

תמיד היתה לי אמונה טפלה כזו שרק מייקרוסופט מחריבה סטודיואים שהיא רוכשת ושסוני לא מסוגלת להרוס סטודיואים. וכן ברור לי שגם באנג'י אחראים לא מעט למצב, אבל כאילו אנחנו רואים את סוני בשורה של החלטות כושלות אז משהו שם נדפק בסוני.

מקווה שבאנג'י יצליחו לצאת מזה כי כאילו אחרי שהם פאקינג הביאו לנו את היילו ודסטני אין עוררין על זה שהם המלכים של ז'אנר הFPS עם כל המשבר וחשוב שהם ישארו בשביל החדשנות בז'אנר.

על המשחקי פלוס: לול, אני אוהב את MAFIA 2 אבל לתת לאנשים משחק בן 13 שנה ומשחק GAAS של דרגון בול אחרי עליית מחירים מטורפת בפלוס זה שיא חדש של שפל לסוני...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 נובמבר 2023, 12:11

העידכון האחרון בנושא באנג'י. בד"כ יש עדכון שבועי על המשחק דסטיני - השבוע הם משרו שלא יהיהף אלא רק בשבוע הבא, והשבוע יש מסר מיוחד מצוות הפיתוח. בתוכן שלו, לא היה אישור רשמי לכל שמועות הדחיות, אבל היה כתוב שהם מצפים שההרחבה הבא (פיינל שייפ) צריכה להיות כמו ההרחבות הכי טובות (והם נתנו אותן בשמות) שיצאו למשחק וזאת רמת הסטנדרט שהם מצפים ממנה (במאמר מוסגר - ההרחבות האלו היו טובות לא רק בסיפור ובדברים שהיו בהן, אלא גם בכמות התוכן, דבר שאח"כ ראשי באנג'י אמרו על זה שזאת בעיה לעשות "OVERDELIVIRY" כי אז מצפים כל הזמן לדבר כזה...).
(זאת כמובן בנוסף לצער שהיה השבוע על הפיטורים וכו').
באנג'י גם אמרו שהם מרגישים שיש בעיה וחוסר אמון והם מקווים לטפל בנושא ולדבר על הדברים הרבה יותר בהמשך.

אז מה בעצם היה לנו?
אישור שיש בעיות ופיטורים.
בין השורות כנראה כן אישור שתהיה דחייה.
הם מבינים שבמצב כרגע הדרך היחידה של באנג'י להמשיך הלאה (בין אם דסטיני ובין אם משחקים אחרים) זאת שההרחבה הזאת תהיה הכי טובה שהייתה עד כה וכללת הרבה תוכן (שמועות אומרות שמי שמעורב בהרחבה אמר שהיא "טובה" אבל לא "מפוצצת ראשים" - ולכן גם הדחייה להפוך אותה לכזאת).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2023, 14:31

או במילים אחרות - נחכה ונראה. נקווה שההרחבה הבאה באמת תהיה ברמה, יש לי חבר מאוד טוב שיתבאס ברמות אם היא תהיה רעה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 נובמבר 2023, 14:39

יש כאן בכלל אנשים שמשחקים דסטיני 2?זה נראה לי משחק שצריך להשתעבד אליו תמיד. וגם כל מה שאמרו על זה שהם העלימו המון תוכן, מבאס
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 נובמבר 2023, 15:10

DrKeo כתב:או במילים אחרות - נחכה ונראה. נקווה שההרחבה הבאה באמת תהיה ברמה, יש לי חבר מאוד טוב שיתבאס ברמות אם היא תהיה רעה.

תודה, לא ידעתי שאתה רואה אותי ככה קרוב...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2023, 15:21

bozeman כתב:
DrKeo כתב:או במילים אחרות - נחכה ונראה. נקווה שההרחבה הבאה באמת תהיה ברמה, יש לי חבר מאוד טוב שיתבאס ברמות אם היא תהיה רעה.

תודה, לא ידעתי שאתה רואה אותי ככה קרוב...

אממ, כמובן שדברתי עליך חנן!

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 נובמבר 2023, 15:49

(אבל באמת, אם יש לך חבר שמשחק דסטיני בצורה רצינית, יהיה נחמד אם תשלח אותו בכיוון שלי)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 נובמבר 2023, 18:05

bozeman כתב:(אבל באמת, אם יש לך חבר שמשחק דסטיני בצורה רצינית, יהיה נחמד אם תשלח אותו בכיוון שלי)

אני בכיף אחבר אתכם, כל עוד איפה שאתה משחק יכול לשחק עם PC.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 05 נובמבר 2023, 10:06

DrKeo כתב:
bozeman כתב:(אבל באמת, אם יש לך חבר שמשחק דסטיני בצורה רצינית, יהיה נחמד אם תשלח אותו בכיוון שלי)

אני בכיף אחבר אתכם, כל עוד איפה שאתה משחק יכול לשחק עם PC.

דסטיני הוא קרוספליי... (ובכל מקרה אני משחק בPC...)

ועוד חדשות בנושא באנג'י:
ממקורות פנימיים יצאו כמה דיווחים חדשים.
- כשעובדים שאלו האם פיטורים היו המוצא האחרון והם ניסו לעשות קיצוצים במדברים אחרים כמו משכורות ובונוסים לבכירים - בהתחלה היה נראה שהתשובה היא "לא, ולא הייתה כוונה כזאת" אבל אח"כ תגובה של באנג'י הייתה שכן חלק מהביכירים לא קיבלו בונוסים - אבל לא ברור באיזה סכומים מדובר.
- מתברר שבתוך באנג'י, אף אחד לא מאשים את סוני. נראה כי אלמלא סוני היו קונים את באנג'י והם היו נשארים עצמאיים - הייתה סכנה להמשך קיומו - כנראה בגלל ניהול כושל, והמון דימום של כסף. דבר שהוא מאוד גרוע בניהול - כלומר עוד לפני הקניה, ההרחבות היו מצויינות הרווחים היו מאוד גדולים (רק ההרחבה האחרונה והשנה האחרונה היו פחות טובות), אז למעשה גם כשהם היו ממש ממש גבוה בגל היו להם בעיות קשות של ניהול (שוב חוזר לדו"ח של מיקרוסופט למה *הם* לא רצו לקנות אותם)
- ההאשמות הם על ההנהלה הבכירה ביותר והדירקטור של המשחק לא היה מעורב.
- מתברר שהבנייה של המשרדים לא השפיעה על המצב והפיטורין.
- נראה שהחלק של הכסף בקניה של 1.2 מליארד, שהיה אמור להיות החלק של "לא נפטר אנשים" נגמר כבר תוך החודשים הראשונים/ שנה ולכן כרגע אין מה לעשות. כלומר שוב ניהול מאוד גרוע של באנג'י.
- התחזיות שלא עמדו בהן - לא היו מופרחות ביותר כצפיה במה שהושקע במשחק (גם אם נניח הכסף לא הגיע בפועל לפיתוח עצמו...) ולכן הירידה בשחקנים וכתלות גם בהכנסות בעייתית.
- העובדים כרגע די זועמים על ההנהלה. הם יודעים שהבעיות נגרמו בהחלטות שלהם והימורים שלהם שלא השתלמו (לפתח כמה משחקים במקביל למשל כשכולם על הגב של דסטיני), וכשזה לא הצליח, העובדים מפוטרים אבל אלו שלקחו את ההחלטות עדיין במקומות שלהם וממשיכים לקחת את ההחלטות הללו. (כלומר אין פה תמריצים להנהלה להתנהל נכון, אף אחד לא משלם מחיר על הניהול שלו)
- הדחייה בהרחבה הבאה כנראה הייתה ידועה כבר מספיק זמן מראש, כדי שיוכלו להכניס תוכן נוסף ל"עונה" הבאה שלא תהיה סתם נמשכת, אבל שמרו את זה בסוד עד עכשיו ולכן זה יהיה מאוחר מדי לתת תוכן משמעותי לעונה הבאה (היא תהיה באורך יותר מכפול). יהיה מעט תוכן נוסף, אבל זה לא יהיה משהו "עם בשר" אמיתי (כלומר סיפורי עם משימות חדשות, דאנג'ן חדש או משהו אלא עוד איזה אירוע עונתי של לאסוף דברים וכו' איזה נשק חדש אחד וזהו)
- כולם יודעים שההרחבה הבאה תהיה להיות או ליפול של האולפן - ולכן חייבת להיות הכי הכי טובה שיצאה. המצב שלה טוב, אבל הם רוצים להוסיף עוד.
- כן יש פגיעה בפיתוח. פוטרו אנשים מצוות הPVP שהורגש שנזנח. וספציפית מהצוות שהיה אמור *לטפל* בבעיות האלו. ובצורה יותר בעייתית -פוטרו הצוות שאמור לזהות ולטפל ברמאים (בעיה גדולה).
- לא נראה שיהיו פיטורים נוספים *כרגע*.
- מיקרו טרנזקציות: הפיתוח רצו לצמצם אותם, אבל ההנהלה אמרה שהם מאוד תלויים בהן. אפילו הרחבות ישנות, שהפיתוח חשבו שיביאו שחקנים חדשים ולכן כדאי שיעברו להיות חינם, ההנהלה לא הסכימה כי עדיין אנשים קונים אותם וצריך את הכסף. (כלומר הנהלה לא חושבת על העתיד אלא רק על ההווה).
- אין בכלל תוכניות לדסטיני 3. אבל גם אם יצלחו במשחקים אחרים (מרתון) הם לא מתכננים לנטוש את דסטיני, הוא גדול מדי בשביל זה.

סיכום כללי - נראה שהבעיה היא ההנהלה של באנג'י, ולא בטוח אם יש נגיעות של סוני שהפריעו והביאו למצב הזה. אבל יכול להיות שעכשיו הם כבר יתערבו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 נובמבר 2023, 10:13

אחלה שהבעיות בחברה נבעו מההנהלה של באנג'י ולא סוני, אבל פעם אחרונה שבדקתי באנג'י הם חלק מסוני עכשיו, אולפן שהוא חלק מפלייסטיישן סטודיוס. ואם הם חלק מהאולפנים שלהם, למה לעזאזל סוני לא שמה את הכסף להחזיק את הצוות שבאנג'י צריכה? תקופה קשה, כן, אבל לא שמעתי שנינטנדו ומיקרוסופט מפטרות אנשים על ימין ועל שמאל (אני זוכר שהיו פיטורין אצל מיקרוסופט אבל לא באקסבוקס). אז באנג'י מפסידה כסף? לא באמת, הרי דסטיני מאוד רווחי וההפסדים מגיעים מהעובדה ששני IP אחרים מפותחים במקביל ושותים את הרווחים. זאת השקעה עתידית בפורטפוליו של פלייסטיישן וסוני צריכה להשיל את הכסף. נוטידוג, MM, אולפני התמיכה.. למה סוני מעיפה מפתחים על ימין ועל שמאל?

ובכלליות לא ברור לי למה עדין מדברים במונחים של הכנסות וכו', באנג'י כבר סטודיו פנימי ולא אמורה להתעסק בזה יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 נובמבר 2023, 10:31

באנג'י סטודיו "עצמאי" תחת סוני, הם החליטו עצמאית לפטר אנשים מסויימים, אז פה סוני צריכה לבוא ולומר "לא לא, תשאירו אותם!" ?

ומיקרוסופט לא מפטרת אנשים באקס בוקס? הזכרון שלך לא מספיק טוב, רק בתחילת השנה היה את הסיפור של ה-10,000+ עובדים שפוטרו, חלקם מאקס-בוקס:

https://www.trueachievements.com/n52584 ... s-bethesda

"As reported by Bloomberg and Kotaku, employees from 343 Industries, Bethesda, and The Coalition have all been laid off."

אחר כך התברר ש-343 לבדם פיטרו קרוב ל-100 עובדים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 נובמבר 2023, 10:45

Laskin כתב:באנג'י סטודיו "עצמאי" תחת סוני, הם החליטו עצמאית לפטר אנשים מסויימים, אז פה סוני צריכה לבוא ולומר "לא לא, תשאירו אותם!" ?

פיטרו אותם כדי לחסוך כסף, לא כי לא צריכים אותם. הם פיטרו את הפאקינג מלחין של דסטיני 2, זה נשמע לך הגיוני? באנג'י לא צריכה להיות במצב של "אוי לא, אין לנו כסף, איך אנחנו שורדים" כשהם סטודיו של סוני.

Laskin כתב:ומיקרוסופט לא מפטרת אנשים באקס בוקס? הזכרון שלך לא מספיק טוב, רק בתחילת השנה היה את הסיפור של ה-10,000+ עובדים שפוטרו, חלקם מאקס-בוקס:

https://www.trueachievements.com/n52584 ... s-bethesda

"As reported by Bloomberg and Kotaku, employees from 343 Industries, Bethesda, and The Coalition have all been laid off."

אחר כך התברר ש-343 לבדם פיטרו קרוב ל-100 עובדים

אז מה שאמרתי על סוני חל גם על מיקרוסופט (אולי חוץ מאשר 343 כי הסטודיו הזה בצרות גדולות וצריך שם רענון ודחוף).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 122 אורחים