נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי bozeman » 05 נובמבר 2023, 10:48

באנג'י עצמאיים ומתנהלים בצורה עצמאית בסוני, לפחות עד עכשיו וזה גם היה חלק מהעסקה. הבעיה שכנראה הם לא באמת יודעים לעשות את זה. לא בגלל שהם תחת סוני, אלא כי הם עצמם גרועים - וזה לא עוזר שסוני לא עוזרים להם בזה. יכול להיות שזאת הסיבה שהם גם הסתבכו עם אקטיביזן.
כאמור, לא באמת יודעים מה האמת ואיך, אבל אלו הדברים שאנשים שמדברים עם אנשים מתוך באנג'י מוציאים החוצה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 נובמבר 2023, 10:52

אני לא מאשים את סוני בבעיות, אלה בעיות של באנג'י. אבל הם סטודיו פנימי (עצמאיים ככל שיהיו) ובדיוק כמו שהקטסטרופה של REDFALL על הראש של מיקרוסופט, הפיטורין האלה על הראש של סוני. לא כי סוני גרמו לזה, אלה כי סוני לא פתרו את זה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 05 נובמבר 2023, 10:57

תראה, זאת מערכת יחסית שאנחנו לא יודעים איך היא. יכול להיות שכחלק מההסכם סוני לא יכלו. יכול להיות שגם סוני אכן אשמים שזה קרה במשמרת שלהם. (ובהחלט יכול להיות שהם אשמים שהם קנו את באנג'י במצב הזה, שכאמור ממיקרוסופט אנחנו יודעים שזה לא התחבא להם בלי שהם ידעו)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 02:06

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2023, 08:38

היו צריכים להמתין עוד שנה ולעשות סלים קטן יותר בלי עלייה של 50 דולר במחיר, ובמקביל לפרו…

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 08 נובמבר 2023, 08:45

DrKeo כתב:

הם רציניים? הקונסולות כמעט זהות בגודל שלהם... איפה זה ואיפה הסלים של הקונסולות הישנות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 11:36

Laskin כתב:היו צריכים להמתין עוד שנה ולעשות סלים קטן יותר בלי עלייה של 50 דולר במחיר, ובמקביל לפרו…

Baba Yaga כתב:הם רציניים? הקונסולות כמעט זהות בגודל שלהם... איפה זה ואיפה הסלים של הקונסולות הישנות.

אם כבר סלים ופרו, היה לנו דיון מעניין על זה לפני 3 שנים. אני לא חושב שהרבה השתנה מאז, כך שאני עדין עומד בעמדה שלי באותו דיון שהתרחש בשבוע שהפס5 וה-XSX שוגרו.
viewtopic.php?f=1&t=960&p=121164&hilit=%D7%9C%D7%90+%D7%99%D7%94%D7%99%D7%94+%D7%A1%D7%9C%D7%99%D7%9D#p121164

לא היה עוזר לסוני לחכות שנה. אני אומר את זה כבר כמה שנים ואני אמשיך להגיד את זה כל עוד זה נכון - ירידה במחיר במעבר להליך יצור קטן יותר נגמרה עם 16nm, ההליך יצור של הפס4 סלים / פרו. עכשיו, לרדת בהליך יצור עולה יותר כסף, לא פחות, המגמה השתנתה. זה אומר שאין וולידיות לקונסולות סלים יותר כי כדי לעשות קונסולת סלים צריך להוציא יותר על ה-APU. כמובן שזה יוצר חסכונות במקומות אחרים כמו למשל גוף קרור יותר קטן, ספק כוח פחות חזק או גוף קונסולה קטן וקל יותר (שמשפיע גם על עלות החומרים וגם על עלות המשלוח והאכסון), אבל בסופו של יום ה-APU זה החלק הכי יקר בקונסולה ואם הוא עולה במחיר אז כנראה שלא שווה ליצר אותו.

הסיבה שבכלל קבלנו את הסלים הזה היא ש-TSMC רוצים לסגור את הקו 7nm שהוא הקו האחרון שלהם שמשתמש בטכנולוגיה שהם רוצים להרוג, אז הם מעבירים לקוחות ל-6nm במחיר של 7nm. אז סוני ומיקרוסופט זוכות מההפקר ויש להן צ'יפ קטן וקר מהצ'יפ המקורי ב6nm, הפרש של בערך ה15%, בלי שהן צריכות לשים שקל. ה-APU עולה להן אותו דבר ובגלל שהוא קצת יותר קר וקצת יותר יעיל מבחינת חשמל הוא נותן להן ליעל את הקונסולה ברוויזיה קטנה וזולה יותר, אבל לא משמעותית. וזאת הסיבה שההפרש גודל בין הקונסולות כל כך קטן, בסוף מדובר במהלך שחוסך לסוני כמה דולרים וזהו. כך או כך בפס5 "השמנות" שנמכרות היום בחנויות כבר יש את הצ'יפ 6nm שיש בסלים, הוא נמצא בכל פס5 שיורדת מפס היצור כבר בערך שנה.

אם סוני היו רוצים לעשות סלים, הם היו צריכים לרדת להליך קטן משמעותית כמו 5nm (אני יודע נשמע ירידה קטנה מ-6nm, אבל ההפרש בין 6 ל-5 הוא הרבה יותר גדול ומשמעותי מ-7 ל-6. המספרים האלה הם די בולשיט PR ואין יחס 1:1 בשיפור בין שני הפרשים זהים) או 4nm אבל אלה הליכים יקרים משמעותית שהיו מנפחים את המחיר של ה-APU. סוני כן יורדת ל-5nm או 4nm בפרו, כי היא חייבת כדי לעשות פרו, אבל הם גם יקחו עליה 100$ יותר אם לא סכום גבוה יותר, סוני ירצו להרוויח על הפרו יותר מאשר פס5 רגילה כך שהעליה במחיר תהיה גדולה מהעליה בעלות ה-APU החדש. אגב, אם היא יוצאת שנה הבאה יש מצב שהפרו תהיה גם על 3nm.

------------------------------------------------------------------------------
אני רק אוסיף דיסקליימר קטן להודעה שכתבתי - בזמן מחסור הצ'יפים TSMC התרחבה בטרוף כי הם ראו את הביקוש הבלתי נגמר. מאז המחסור נרגע, היצור ירד והדיווחים דברו על ירידות מחירים מצד TSMC כדי לשכנע לקוחות ליצר יותר. כלומר יש מצב שבגלל ירידת מחירים כללית של TSMC שנובעת מהתרחבות יתר, נראה בכל זאת מצב שבו הליך יצור קטן יותר יהיה משתלם מהנוכחי פשוט כי מציעים חוזים חדשים עכשיו במחירים נמוכים ממה שהיו ב-2020.

אז יש תקווה, אבל לצערנו כרגע המצב דומה למה שראינו עוד ב-2020, בתקווה זה ישתנה מתישהו, למרות שאני לא רואה את זה קורה להתחשב בזה שלאט לאט הליכי היצור מתקרבים לגודל של אטום כך שזה כנראה לא הולך להפוך לקל יותר.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 09 נובמבר 2023, 10:37

ניצנים ראשונים של סוני הרשמית שאולי נסוגה מהבליץ GaaS שניסתה להוביל:

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 09 נובמבר 2023, 17:14

נו מצויין. סוני מראים שהם לא הולכים לוותר על מנגנוני האיכות שלהם גם בכניסה לסגמנט המשחקים הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 נובמבר 2023, 19:16

סוני לא מוותרת, להפך, הם עושים double down. כל ה-12 משחקים עדין בפיתוח, פשוט כולם מקבלים עוד זמן בתנור אז 6 מתוך ה12 לא יספיקו לצאת עד מרץ 2026.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 09 נובמבר 2023, 23:53

כוונתי הייתה היא שהם לא וויתרו על איכות. הם לא דחפו משחקים החוצה כדי לעמוד ביעדים או בהצהרות קודמות.
אבל כן, חשוב להבהיר שסוני עדיין אמרו שהם הולכים חזק על התחום. לפני שגלאס יבוא ויגיד הנה JR הולך והם עושים אחורה פנה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 נובמבר 2023, 09:18

האמת שהגבתי לפייג׳ שאמר שאולי סוני נסוגים מהבליץ GAAS, נראה שהם לא נסוגים אלה רק עושים בקרת איכות. אני מסכים עם מה שכתבת.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 10 נובמבר 2023, 14:11

אני מניח שאני פשוט אופטימי ומקווה שה-6 הנותרים יבוטלו :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 10 נובמבר 2023, 14:24

למה שאגיד את זה קאז? אני מודע לזה שהGAAS זה העתיד במובן הזה שרוב התעשייה הולכת להיות מבוססת עליו, סינגל פלייר חוץ מסוני ומייקרוסופט הולך להיות זן נכחד.
אני גם מודע לזה שכדי שסוני תמשיך לתת לנו סינגל פלייר היא צריכה שיהיה לה מקור מימון טוב כמו הGAAS האלה.

הבעיה שלי היא רק עם הכמות לא עם האסטרטגיה עצמה, אבל אני מניח שמתוך ה12 האלה הרוב המוחלט ייכשל ויתבטל גם ככה והם ישארו רק עם איזה 2 משחקים שיתפסו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 11 נובמבר 2023, 22:23

אז שינובי מאמת שRise of the ronin וDS2 הם משחקי 2024, וגם אומר שיש "עוד דברים ב2024" אבל מיד מסייג את זה שאי אפשר לדעת אם הדברים האלה יגיעו ב2024... לדעתי הוא די מאשר שאלה המשחקים היחידים הבאמת גדולים של 2024... אבל נתון לפרשנות.
כאילו לא שציפיתי לאיזה משהו גדול אבל עדיין מבאס. לפחות אני מתנחם בזה שהרונין הזה לא 2025!! יאי.

תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 נובמבר 2023, 22:30

יש מצב ל
GoW DLC
Wolverine
TLOU2 Remake + Factions 2
ואולי עוד איזו הפתעה, נניח הרימייק הבא של בלופוינט, אבל כן - נראה ש-2024 לא תהיה אחת השנים הטובות לפלייסטיישן אלא אם יהיו רכישות גדולות שיהפכו משחקים מסויימים מצד ג׳ לצד א׳
הדבר היחיד שבאמת יכול להציל זה אם וולברין באמת יצא בשנה הבאה, אבל כולנו יודעים שהסיכויים נמוכים, עם כל הכבוד לאינסומניאק

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2023, 10:15

שינובי גם אמר שהוא ראה את הסרטונים של ההפצצה של הבית חולים וזה 10,000% ישראל אז..

Laskin כתב:יש מצב ל
GoW DLC
Wolverine
TLOU2 Remake + Factions 2
ואולי עוד איזו הפתעה, נניח הרימייק הבא של בלופוינט, אבל כן - נראה ש-2024 לא תהיה אחת השנים הטובות לפלייסטיישן אלא אם יהיו רכישות גדולות שיהפכו משחקים מסויימים מצד ג׳ לצד א׳
הדבר היחיד שבאמת יכול להציל זה אם וולברין באמת יצא בשנה הבאה, אבל כולנו יודעים שהסיכויים נמוכים, עם כל הכבוד לאינסומניאק

גם 2023 לא הייתה שנה טובה בכלל, ו-2022 הייתה טובה רק בגלל GOW:R.. מרגישים שהסטודיואים של סוני ירו את המחסנית שלהם בסוף הדור הקודם ובקרוס ג'ן בתחילת הדור הזה.

אבל היי, אם DS2 מגיע שנה הבאה אז מבחינתי 2024 שנה לא רעה בכלל :)

בנוגע לוולברין, הם צריכים כבר להראות אותו. אם הוא לא ב-VGA השנה אני כבר די בספק שהוא יצא ב-2024.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 נובמבר 2023, 10:42

זה לא רק מרגיש ככה, הם באמת ירו את המחסנית בסוך הדור הקודם, אבל גם אם קרוס ג'ן - 2022 ו-2023 היו סה"כ בסדר גמור וסיפקו משחקים מעולים, 2022 יותר טובה מן הסתם, מלבד GOW:R היה גם את טוריזמו והורייזון, אבל ספיידרמן ופיינל פנטזי הם משחקים ענקיים וחשובים מאוד למותג, יותר ממה שיש כרגע ב-2024 אלא אם וולברין יגיע.
וכן, וולברין חייב תצוגה בVGA.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2023, 10:45

ב-2024 יש להם את FF7:R שהייתי טוען שהוא משחק חשוב יותר מ-FF16, ביחוד שיש הרגשה שלמרות כל ההייפ FF16 בסוף קצת חרבן בתחתונים. אז הייתי אומר שאם יש להם ב-24 את FF7:R, את DS2 ואת וולברין זאת כנראה השנה הכי חזקה שלהם בדור הזה, בטח אם מדברים על משחקי פס5 פרופר ולא משחקי פס4 שרצים ב-4K/60.

השאלה היא האם יש את וולברין ו-DS2 ב-2024 או לא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 נובמבר 2023, 17:06

כן, גם אני חושב שפפ7-2 זה משחק ענקי לליינאפ שלהם אפילו יותר מפפ16, הבעיה עם פפ7-2 ריימיק הוא שהוא פונה לקהל מאוד ספציפי שאוהב את פפ7. זה קהל פוטנציאלי ענק של איזה 30M מעריצים, אבל זה עדיין לא משחק שמדבר למי שלא אוהב את פפ7. כלומר, עם כמה שהוא כנראה משחק יותר נחשק ומצופה מפפ16 ומושך יותר אנשים, זה עדיין לא הולך לעניין את כל מי שאלרגי לפפ7 ואני מניח שיש מלא אנשים כאלה.

מוזר לי שסוני הלכה על בלעדיות של סילנט היל 2 ולא השיגה בלעדיות מוחלטת לריימיק של MGS3 עם איך שהמשחק מזוהה עם הפלטפורמה שלה. גם SH2 הוא בלעדי שנה הבאה אבל בטח בגלל שזה רק בקונסולות אנחנו לא מחשיבים אותו.

כאילו, אם DS2 ורונין יהיו טובים זה לחלוטין יספיק גם לי ל2024. אני הרבה יותר מעדיף שאינסומאנייק ידחו את וולברין ל2025 מאשר שהוא יצא איזה משחק חצי אפוי רק בשביל להוציא משהו בחודשי החגים.אין לקוג'ימה גם ככה הרבה עבודה בשביל להפוך את DS2 למשחק טוב, הוא פשוט צריך להפוך את המשחק לשוטר נורמלי במקום לסימולטור של "משלוחה/וולט" ויהיה טוב.

וכן מה קורה עם השיווק הזה של וולברין? היתה איזושהי הדלפה שהוא אכן 2024 אבל אם זה ככה מתי הם כבר חושבים להתחיל לדבר עליו. סילנט היל כנראה יוצא ברבעון הראשון של 2024 ואני מניח שסוני רוצה פוקוס עליו אז לא יודע כמה זה ריאלי שוולברין 2024.

על שינובי: טוב, הוא גם אמר שהוריזון 1+2 הם כמה מהמשחקים הכי גדולים של כל הזמנים, הבן אדם לחלוטין לא תופס נכון את המציאות, אז לא מפתיע שהוא חושב שהפצצנו. מעניין מה הוא חושב אחרי שהוא רואה שהחמאס אשכרה משתמש באוכלוסיה שם כמגן אנושי ויורה על מי שמנסה לברוח ...בטח יש לו חברים בBBC או משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2023, 17:43

נראה ש-FF7 יותר פופולרי מ-FF16 כך שאני לא יודע אם הייתי קורא לו יותר נישה ממנו, הם פונים לאותו קהל ולקהל הזה יש נוסטלגיה מאוד חזקה ל-7 (ומי שלא שחק בו יודע שזאת תופעה תרבותית שהוא אמור להעריך).

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 נובמבר 2023, 18:01

כן, הכוונה שלי היתה שזה יותר נישה מבלעדי אחר שהם יכלו להביא. נגיד אם וולברין יגיע ל2025 הייתי אומר שבהשוואה לוולברין פפ7-2 עדיין יותר נישתי.
במיוחד שזה המשך שדורש לחכות גם למשחק שלישי.

פפ16 בכללי אני לא יודע איך אפשר להתחמק מהעובדה שהוא "חרבן בתחתונים" כמו שכתבת, רק לפני כמה ימים ראינו שסקוור פרסמו שהוא לא הצליח למכור הרבה מעבר ל3M שראינו. וכאילו טיילס האחרון כבר יושב על 2.7M ממתי קרה דבר כזה שפאקינג משחק טיילס מתקרב ככה אל משחק פפ במכירות?

פיינל פנטזי היה עושה בעבר 3M רק ביפן לבד ותוך יומים :)
וכאילו אני יודע שיש את הטיעון של "פפ16 רק על פלטפורמה אחת" אבל גם פפ9 פפ10 ופפ12 היו והם עשו כבר מספרים הרבה יותר מרשימים באותו time frame על אזור אחד של הגלובוס :)

אני חושב שdeath stranding 2 יכול להיות הפתעת השנה שיקח המון פרסים, ראינו כבר איך קוג'ימה לוקח את הביקורות ללב ואיך הוא לקח קשה שאמרו שMGS4 אין לו גיימפלי טוב והוא הלך ועשה (כנראה?) את MGS5 עם הגיימפלי הכי טוב בז'אנר שלו? אז אם הוא הולך לשפר ככה את DS2 אנחנו מדברים על משחק השנה של 2024 בוודאות, בטח כשאין תחרות :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2023, 18:10

דברים כמו IP של מארוול הם מאוד רחבים, ביחוד ספיידרמן שתמיד מראה מספרים גדולים לא משנה מה עושים איתו. אז בהחלט לא הייתי שם את FF בקטגוריה של וולברין, ביחוד שהוא כנראה ימכור כל חייו בערך שליש מספיידרמן 2. איך וולברין יבצע זאת כבר שאלה אחרת, הוא גם יותר R-RATED מספיידרמן וגם יש לו משיכה פחות רחבה. אבל אם המשחק יהיה טוב, אין ספק שהוא ימכור כמו לחמניות, פשוט לא כמו ספיידרמן.

בהערת אגב, אני חושב שוולברין הרבה יותר מתאים לאינסומניאק מספיידרמן, לפחות טכנולוגית. כשהם עושים אזורים קטנים ודחוסים, המנוע שלהם נראה הרבה יותר טוב מאשר עולם פתוח. אני גם בטוח שהולכים להיות כמה שוטים עם קלוזאפ לסכינים כשרואים דמות אחרת משתקפת בהן, כך שה-RT ישחק שם תפקיד טוב בסינמטיקס :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 נובמבר 2023, 20:52

לגמרי, כשנותנים להם לעשות משהו בסקאלה קטנה אתה לגמרי רואה איזה מוכשרים טכנית הם. הייתי אומר שגם ספיידרמן 2018 הוא חתיכת פלא טכני, בהתחשב בזה שאינסומאנייק אשכרה מנסים לעשות משחק עם גיימפלי מהנה ולא חרא כמו הוריזון בסגנון "אין לך רשות לגעת בכלום רק להסתכל" ובגלל זה המשחקים שלהם כל כך מרשימים, כאילו בלי לזלזל בגרילה בכלל כי הם אלופים אבל אני מניח שאם כולם היו שואפים לאפס האינטרקטיביות שהם שואפים אליה אז היינו רואים הרבה משחקים שמפילים אותנו גרפית :)

הבעיה שלי עם הצימוד הזה בין וולברין לאינסומאנייק, הוא שהאקסמן בכלל, הוא BY FAR הIP הכי בוגר ורציני של מארוול יש לך את כל הנושאים האלה של גזענות למוטנטים, וכל מיני נושאים כבדים ברקע שאני לא בטוח בכלל שאינסומאנייק יכולים לעשות צדק לסטינג הזה. העלילה בטח תהיה גרועה כמו הסרטים של FOX על האקסמן וכל מילה מיותרת הרי איזה אצבע בעין הסרטים האלה היו.

בכללי סוני הולכת כל כך חזק על כיוון של WOKE במשחקים שלהם. וכבר דלף שהם משתמשים בחברת כתיבה יעודית שמשכתבת להם את המשחקים להיות אפילו יותר WOKE אז ממש מפחיד אותי מה יהיה מהוולברין הזה עלילתית.

אבל אם זה יהיה הDMC החדש של סוני, עם ערכי הפקה מטורפים לא יהיו תלונות :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 נובמבר 2023, 22:29

ראש הטכנולוגיה של נוטידוג עוזב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 122 אורחים